vertrok naar kampeerboerderij Virtuoos orgelspel van Ar ie Keijzer H01MNDIA 10°/ AGENDA Vallend hout doodt jongen i w Belangrijke aanwinst voor visserijmuseum Botlekbrug nu ook op zondag drie-baans v. Zeilboot sloeg lek op basaltglooiing Geslaagden Pseudo-arts „onderzoekt" vrouwen {{leuter gewond bij aanrijding Schuur vernield door brand SlifE:uüSèM V Vrouw en jongen springen in rioolgat Bij woninginrichting Arnhem kampioen van PTT-teams Burgerlijke stand Spanning bij teimlsfinale Petronella N eelt je" G>mpliment voor bestuur NYBO Sanering Maassluis nadert voltooiing Postduiven vlogen vanuit Angouleme MAANDAG 10 JÜLT 1967 0 VLAARDINGEN M. van Brugge kreeg zilveren medaille Gunstig weer deed CSV-iveek slagen Hoekse duinbrandjes snel geblust en morgen -en dagelijks SCHIEDAM en morgen en dagelijks Ds. G. Aalbersberg naar Jeugddorp Bestuurder brommer ri jdt vrouw aau GEMEENTE SCHIEDAM Onwel en overleden r PHTTERPAMMER Pagina 2 A (Van een onzer verslaggevers) ,?T AARDINGEN De vijfjarige Je- I pruiit liep vrijdagmiddag spelen- He rijbaan over van de Burg. Singel en werd aangereden door ?rluK „«„tn Hot. Wind Iicd een S pSonenauto. Het kind liep t «onsehuddin-g en een bovenbeenfrac- *fop. Het jongetje is in het Holyzie- Ifhfhefbuitenbad van het Kolpabad vriidagmiddag de tweejarige Lenie itarima door onbekend gebleven jon- ets oSver gelopen. Het kind liep een afschudding op en is naar het Holy- :?i[er'auis gebracht. ra het Kolpabad zijn zondagmiddag LJ iongens van dertien jaar op heter daad be'1"8?1 bij het stelen van een las. tóf ondervraging bleek dat beide jcn- „;c -wh al eerder aan diefstallen in Kolpabad hadden schuldig ge maakt (Van een onzer verslaggevers) vlaardingen xr'" tólaande brand heeft (maandag) de schuur van de tachtigjari ge A Moree aan de Maassluisedijk vol ledig in de as gelegd. Vijf konijnen vonden de dood in de vlammen. Boven dien gingen een brommer, twee fietsen en tuingereedschap verloren. De brandweer siaagde er met in het vuur te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend. in een houten schuurtje van een pand aan de Schiedamseweg ontstond vrijdagavond brand. Enige onbekend ge Weven jongens hadden het schuurtje «eopend en een daarin liggende matras to brand gestoken. Bewoners blusten het vuur. De schade is gering. Een felle vanmorgen - .y t.-.c.t- MAASSLUIS Franz Liszt heeft twee uitgebreide orgelcomposities nage laten, waarin hij (hoe kan het ook an ders) het virtuose element sterk heeft laten meespreken. Het zijn de grote luga op de naam Bach en de nog grote re Fantasie over „Ad nos, ad salutarem iindam". Laatstgenoemd werk diende ter afsluiting van een orgelconcert, dat Arie Keijzer zaterdag onder auspiciën van de Stichting Orgclcentrum gaf op het orgel in de Grote Kerk van Maassluis. Organisten, die niet over een zeer sterk ontwikkelde techniek beschikken, moeten zich maar liever niet aan deze composities wagen. Met name de pe- daaipartij stelt uitzonderlijk hoge eisen. Arie Keijzer heeft de Fantasie met grote,, virtuosi telt en accuratesse ver tolkt Er is in deze compositie natuur lijk wel wat uiterlijk vertoon. Niet al les klinkt even geïnspireerd. Maar toch bevat zij zoveei muzikale schoonheden en heeft het hele stuk zoveel allure dat bij een meesterlijke weergave als die van de concertgever de aandacht bij de luisteraar geen ogenblik verslapt. Arie Keijzer begon zijn programma met een variatiewerk van Sweelinck, Est ce Mars, een melodie van de En gelse componist John Buil, die bij ons kwaliteitsondergoed, lingerie en nachtkleding, aantrekkelijk in èile opzichten, nü lijdelijk met Profiteer met het héle gezin van dit controleerbaar voordeel vanaf donderdag a.s. in alle filialen van en van bekendheid heeft gekregen als valkslied „Wie gaat mee over zee". Zij, die het instrument van de Grote Kerk nog van vroeger kennen, beweren vaak, dat de fluitstemmen niet meer die glanzende toon hebben van weleer. Men is voornemens het orgel opnieuw te intoneren. Niettemin trof ons juist in Sweelincks variaties de prachtige kwali teit van deze fluitstemmen. Van de Hamburgse componist Vin cent Lübeck hoorden wij een Praelu- dium en Fuga in E. Een werk met eigen karakter. Vooral de fuga vertoont een heel andere vormgeving dan bij Bach. Zeer fraaie registraties en be- hheerst spel liet de organist verder nog horen in een drietal koralen van Bach, „Wer nu den lieben Gott laszt walten'" (eigenlijk een serie koraalvariaties), het ontroerende schone „Ach bleib, bei uns Herr J'esu Christ", met de stereotiepe en voor Bach karakteristieke afsprin gende septime in de omspelende stem, en het Choral-trio „Wachet auf, ruft uns die Stimme". Jammer dat deze avond enkele tong werken licht ontstemd waren. Dit hield natuurlijk verband met de onverwacht opgetreden sterke temperatuursdaling. Het volgend concert in deze serie zal zaterdag 22 juli worden verzorgd door de organist Jan J. v. d. Berg. Zijn programma, vermeldt werken van Bach, Mendelssohn, Reger. Hollins, d'A- quin en werk van eigen hand. W. H. Wolvekamp (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft vandaag (maandag) de heer M. van Brugge de zilveren medail le in de orde van Oranje-Nassau uitge reikt in het kantoor van de N.V. Hout handel W. S. v.d. Wetering en Co. aan de Nieuwe Maasstraat 2. De heer Van Brugge vierde dat hij vijftig jaar gele den in dienst -is getreden bij de hout handel. De jubilaris is op 26 juli 1904 te Rotterdam geboren en woont thans aan de W. H. Vliegenstraat 20 te Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij werkzaamhe den in de houthandel Van Buuren en Van Heijst aan de Galgkade is vrijdag middag de zestienjarige fabrieksarbei der door een stapel hout getroffen. De jongen overleed op weg naar het Holy- ziekenhuis aan de verwondingen. De recherche stelt in samenwerking met de Arbeidsinspectie een onderzoek in. (Van' een onzer verslaggevers) CCHIEDAM Zaterdagmorgen zijn vanaf de Daltonflat 125 kinderen van de vereniging Het Singelkwartier" naar het weekkamp vertrokken. Bet is nu reedsvoor de achttiende keer dat deze vereniging een derge lijk kamp mogelijk maakt. Dit jaar logeren de kinderen op kampeerboerderij „De Trip- pemaker" aan de Harderwijker weg 495, Hulsthorst (Gld.). Een rijk gevarieerd programma moet er voor zorgen dat de jeugdige kampeerders zich niet zullen vervelen. Zaterdag 15 juli ko men ze terug. Het was een beetje teleurstellend dat het vertrek van de bussen gebeurde onder een stromende regen. De stemming was er echter niet minder om. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vierjarige M. N. Smits en de 64-jarige mevrouw C. W. M. R.-D. zijn vrijdag in de Dorpsstraat in voormalig Kethel in een open riool terechtgekomen. Nadat omstanders de jongen en de vrouw uit het rioolgat hadden gehaald moesten beiden van schone kleren worden voorzien. Johan raakte bovendien nog een schoen kwijt. Het ongeluk gebeurde, toen een autobus in de Dorpsstraat naar rechts moest uitwijken voor een uit tegen overgestelde richting naderende vrachtwagen. Drie voetgangers hadden als enige uitwijkmogelijkheid het ge opende riool van 1.20. Eén voetganger slaagde er in over het rioolgat te sprin gen, maar de twee anderen sprongen er middenin. SCHIEDAM Het voetbalelftal van de PTT te Arnhem is kampioen van Nederland geworden. De Arnhemse ploeg versloeg zaterdag op het HBSS-terrein op Harga Middelbur; (met 3—1) en daarna eindigde de wedstrijd tegen Venlo (dat met 41 van Middelburg had gewonnen) in een 1—1 gelijkspel. Strafschoppen moesten toen de beslis sing brengen. Nadat Venlo slechts één strafschop van de vijf had benut, toon den de Arnhemmers zich daarin het sterkst door via drie schoten voor twee treffers te zorgen en daarmee de hoogste eer voor zich op te eisen. De fraaie wisselbeker werd na afloop door de heer J. A. Verlouw, voorzitter van de NVPTT, uitgereikt. SCHIEDAM Geboren: Arno. z.v. C. C. Saarloos en T. Schellen: Paul C., z.v. B. A. Treffers en J. E. Hulsbergen; Marianne, d.v. F. H. Schlarmann en M. C. Bosman: Wilhel mus J., z.v. R„ A. van der Horst en M. J. van Gent: Konald J.. z.v, ,H." Rietveld en M. J. van Rotterdam; Johannes H. M., z.v. P. P. Slot en J.- M. Over de vast: Ingrid. d.v. J. van der Sluis en G. Steenhoek. Overleden: W. de Kok, 51: J. H. Baas. 90; T. A. Burgers. Id: W. L. Frenaij. 68; T. W. Koning. 80; W. H. Weber, 66. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Na een week lang felle strijd tussen de Hoekse scholieren zijn de tenniskampioenen be kend. Dit keer was er bijzonder veel spanning, omdat enkele sterke spelers van vorig jaar naar de senioren waren overgegaan. De organisatoren, de heren A. Louw en B. Blokland, zorgden voor een vlot verloop van de wedstrijden. In het toernooi voor de lagere school ging de finale bij de meisjes tussen Liesbeth de Waal en Agnes de Ruiter. Liesbeth de Waal won met 61 en 60. Leo de Wit werd kampioen bij de jongens via een 63 en 61 zege op Adrie Rooney. Bij de. oudere jeugd waren de finales zeer spannend. In het meisjes enkelspel won Wiltna Westra in drie sets (63, 46, 64) van Maja van Balen. Bij de jongens plaatste Bert Noordam_ zich eerste door een 63, 62 overwinning op Theo Paauw. Het meisjes dubbelspel was voor G. Groenenberg/J. den Her tog, die met 6—3, 86 wonnen van M. van Nieuwkerk en A. Dekkers. Theo Paauw en Leo de Witt wonnen overtuigend het dubbelspel van Atie Moerman en Rob Burkunk met 63, 64 en in het gemengd dubbel won Theo Paauw, opnieuw samen met Anita Dekkers van Margreet van Nieuwkerk en Bert Noordam. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De organisatoren van de CJV-jeugdweek kunnen tevre den zijn. Zowel de weersomstandighe den ais de belangstelling deden de jeugdweek slagen. De uitslagen van de laatste dag wa ren: hindemisbaan op de fiets: 1. Joop van Berkel; 2. Kees Sonne veld en 3. Adrie Harms. De puzzelrit leverde het volgende resultaat op: Gedeelde eerste plaats, Aad van de Hoek-Wout Voogt; gedeelde tweede plaats, Johan de Waard-Elly Wamaar. Het moderne ondergoed met de vele voordelen, dat kunnen wij rustig beweren van dit net- ondergoed, waar duizenden mannen bi] zweren... Heren net-ondergoed (eyelet) met perfecte, goedblljvende pas vorm, 100% katoen, keurig af gewerkt en hagelwit gebleekt. Net-ondergoed dat zomers koet is en 's winters de lichaams warmte behaaglijk voor U vast houdt, om een paar stelletjes extra te kopen, per stuk voor nog géén gulden. In onze Lingerie-afdeling ver kopen wij dit moderne heren net-ondergoed, singlets en slips, in de maten 5-6-7 per stuk voor I, singlets en slips, 98* (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij Schrijver's Wo> ninginrichting aan de Hoogstraat 11 is vrijdag uit een kast 1600 gestolen. Om binnen te komen had men een eternitplaat van een raam verwijderd, waarna de ongewenste bezoekers in de verschillende ruimten alle kasten doorzochten. Zaterdag is van de heer J. J. van W., directeur van een N.V. en wonend aan de Stadhouderslaan, een lever kleurige Chevrolet personenauto met als kenteken MP 72-73 gestolen. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Inhet afgelopen weekeinde ontstonden twee duinbrandjes. De eerste nabij de Nieuw- laridsedijk kon door bewoners van het August Rei tsma-vakantiehuis worden geblust. Bij de strandweg was het de Hoekse vrijwillige brandweer die een brandje langs de Strandweg spoedig on der controle had. ,}!jia|tsgehoorzaai: Brandt Parijs?, film, Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange E,,s!raat 82- Uitsluitend redactiezaken, tel. 253954 b.g.g. 346619. klachten, bezorging: tijdelijk. Langekerk- waat 82, tel, 266382. kerkstraat 82, tel. 266382. "langrijke telefoonnummers: Alarm poh- tel. 25446.8 Brandweer 269218. G.G. en 296200. Sporthal Margriet: Jeugdfestijn voor kinde- re2 van zes tot twaalf jaar, 9.00 tot 16.00. Beatrixpark: Ingang Heemtuin, Kon. Ned. "1st. ver., wandeling door Heemtuin, 19-30. ..Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange wrkstraat «2. uitsluitend redactiezaken, tel. 2^.54-b.g.g. 346619. vSr, ilten bezorging: tijdelijk Lange niSSlra?.t tel. 266382. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poii- r<L iel. 254466. Brandweer 269218. G.G. en C.p. 296200. Apotheek: Evers, L. Haven 81. tel. 268242- ROTTERDAM - De derde rijstrook op de Botlekbrug is voortaan op zondag van half tien tot half twaalf 's ochtends en van drie uur 's middags tot de Rotterdamse poUtie dat nodig oordeelt voor het wegverkeer open. Dat is een dienst, die de poUtie verleent aan de strandgangers en daarvoor heeft de gemeente Rotterdam een niet onaanzienlijk bedrag over. Zoals bekend, is deze derde rijstrook ingericht over de spoorbaan, die naast de verkeersweg over de Botlekbrug gaat. Deze spoorbaan maakt deel uit van het havensnoor en de Nederlandse Spoorwegen hebben met de gemeente Rotterdam een contract, waarin is bepaald hoeveel huur de spoorwegen jaarlijks aan de gemeente moet betalen voor de grond, waarover dit havenspoor is aangelegd. Toen de derde rijstrook over de Botlekbrug werd ingericht om dageluks tijdens de snitsuren te worden gebruikt voor bet wegverkeer, diende de gemeente Rotter dam uiteraard voor de tijden dat de spoorwegen van het in deze derde rijstrook geleeen stukje havenspoor geen gebruik kon maken, een retour-huur terug te storten aan de spoorwegen. Die retour-huur zal nu worden verhoogd met het bedrag dat overeenkomt met de tijden dat dit stuk spoorlijn s zondags niet kan WVoor sfnamièlé experts een niet onaardige administratieve puzzel. (Van eem onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het model van de zeillogger „Petronella Neeltje", VI 179, dat het Comité Vlaggetjesdag heeft geschonken aan het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij, is gerestau reerd. Het schip neemt thans een voor aanstaande plaats in op de afdeling ha ringdrijfnetvisserij in de achterzaal van het museum. De restauratiewerk zaamheden 'hebben vijf maanden ge vergd. De heer J. K. Pluimgraaff heeft het schip met grote zorgvuldigheid en toe wijding hersteld, zonder dat daarbij (Van een medewerker) VLAARDINGEN Het bestuur van de plaatselijke afdeling van de Neder landse Christelijke Bond van Over heidspersoneel heeft van het landelijk hoofdbestuur een compliment ontvan gen voor de voortreffelijke wijze waar op het propagandawerk is verricht. Per X januari 1964 bedroeg het aantal NCBO-leden 333, een jaar later waren er 379 en begin van dit jaar waren er reeds 393 leden geboekt. De propagan disten bleven volharden en inmiddels heeft men 430 leden. Voor een groot deel is dit te danken aan de aktlviteiten in het Hoiyzieken- huis en in Het Zonnehuis, zowel onder het technisch als onder het verplegend personeel, waarvan zich liefst 95 nieu we leden lieten inschrijven. Hierdoor is ook in Vlaardingen een afdeling Volksgezondheid opgericht waarvan wordt verwacht, dat deze straks uitstekend zal gaan functione ren. Voorzitter van deze nieuwe groep is de heer G. J. Verkouter .en het secre tariaat berust bij de heer P. Batenburg, Dr. Wiardi Beckmansingel 311. Omdat door deze ledenwinst het aan tal NCBO-leden boven de 400 is geko men mag Vlaardingen zich vertegen woordigen in de landelijke Groepsraad Gemeenten, waarvoor werd benoemd de -heer S. A. Klein. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. Ds. G. Aal bersberg heeft het beroep van de Gere formeerde Kerk van De Glind bij Ach terveld (U.) aangenomen. Deze gemeen te bestaat voor het grootste deel uit personeel en pupillen van het te Achter veld gevestigde Jeugddorp „De Rü- dolfphstichting", een opvangcentrum voor verwaarloose jeugd en kinderen met opvoedingsmoeilijkheden. De Ru- doiphstiehting gaat uit van de diako- nieën der Gereformeerde Kerken in Ne derland. Ds. Aalbersberg is sinds september 1956 evangelisatiepredikant in Viaardm- gen. Als tekst voor zijn bevesti- gingspreek had hij gekozen Joh. 19:21: „Gelijk de Vader mij gezonden heeft, zend ik ook u". Ds. Aalbersberg bediende daarba het woord naar aanleiding van Mattheus 9 vers 36: „Toen Hij de scihare zag werd Hij met ontferming over hen bewo-gen, daar zij. voortgejaagd en afgemat wa ren,'als schapen die geen herder heb ben". is getornd aan de oorspronkelijkheid van het model. Mevrouw Pluimgraaff heeft -het moeilijke zeilmakerswerk voor haar rekening genomen. Het echtpaar heeft de tijdrovende arbeid geheel belangeloos verricht. De „Petronella Neeltje" heeft over alles gemeten een lengte van 2,15 meter, een breedte van. 0,55 meter en een hoogte van 1,70 meter. Het fnodel^is {omstreeks 1938 gebouwd- door 'de Vlaardingse scheepmaker G. Siere- veld en mag een voorbeeld heten van nauwkeurigheid en volledigheid. Met name de dekuitrusting is zeer gede tailleerd en verleent het schip de le vendige, bedrijvige indruk, die ook het echte vissersvaartuig eigen is. In deze bijzonderheden herkent men de hand van de vakman, die zijn oerou de ambacht niet alleen verstond maar ook liefhad. Het model (schaal 1 10) is een getrou we copie van de houten zeillogger VI 179, die in 1904 in opdracht van rede rij H. van der Burg werd gebouwd op de Scheepstimmerwerf Alb. de Jong te Vlaardingen. Het visserij museum is trots op deze aanwinst, die in belangrijke mate zal meewer ken tot het levend houden van het grote visserijverleden van ons- land, in dit geval met name van Vlaardin gen. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De sanering van de binnenstad in Maassluis neemt steeds vastere vormen aan. Onder slopersha mer vielen onder meer de panden aan de Zuidvliet - Sandelijnstraat Heekstraat - Hoekerdwarsstraat en een groot gedeelte van de zogenaamde tweede Lijnstraat Op het ogenblik is men bezig met de eerste Lijnstraat. Daaronder valt ook het pand Lijnstraat 41, waar al 62 jaar een le- vensmaddelenbedrijf van de firma Tuy- tel is gevestigd. De heer C. Tuytel is daarom genoodzaakt zijn zaak te slui ten. Zijn. vader, de thans 81-jarige heer J. P. Tuytel, heeft veel in deze zaak mee gemaakt. Behalve dat hij levensmidde len verkocht over de toonbank, was hij ook shipshandler voor de sleepboten van L. Smit en Co. Inmiddels heeft de heer C. Tuytel zich met een zelfbedieningszaak ge vestigd in het winkelcentrum „Palet" in de Sluispolder-Oost, aan de Rem- brandtlaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 61-jarige voet gangster mevrouw J. C. S. is vrijdag op de kruising Lange Kerkstraat- Nieuwstraat-Grote Markt aangereden door een bromfiets, bestuurd door de zeventienjarige scholier M. J. W. Met een hoofdwond en een gekneusde heup is de vrouw naar het Gemeentezieken huis gebracht, waarna zij na de be handeling weer naar huis kon gaan. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw de rijbaan over wilde steken en schrok van een naderende bromfiets. Ze sprong achteruit tegen de brommer. VLAARDINGEN Voor Jiet middenstands diploma Algemene Handelskennis zijn aan de Middenstandsavondschool, directeur A. de Weger, geslaagd de dames A. Bonefaas. C. H. Eijgenraam, M. Volkers. J. Batenburg de Jong, c. Brustk, H. van woerden en de heren R. Bogaers, G. L. w. Bot, J. Meye- rink, G. A. Oosters, W. Poot, P, W. van Putten, G. Schetter, D. Smit, M. Steenweeg, R, Steenweeg, H. Stolk. W. Verhoeven, D. J. de Vetten, J. Vons, W. A. Vredebregt, J. Wijnhorst en J. J. v. d.Zande. SCHIEDAM Zaterdag 26 augus tus wordt'te Barneveld delandelijke vergadering van de Stichting Hand having Statenvertaling gehouden. De genen die mee willen, kunnen zich uiterlijk voor 1 augustus opgeven bij L. H. Knipschaar, Havendijk 202; A. C. den Uyl, Am, van Solmsstraat 6a; A. Verveen, Nieuwe Maasstraat 74. J. Be- semer, Limburg Stirumstraat 33 en in Vlaardingen M. van Spijk, Datheen- straat 166; Sneep, Rozenlaan 61. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De laatste tijd „ope reert", voornamelijk op de rechter Maasoever, een pseudo-arts. De ze denpolitie waarschuwt voor een on geveer 40- tot 45-jarige man, soms mèt, soms zonder bril, vaak gekleed in grijs costuum. Hij geeft zich uit als controlerend arts van Sociale Zaken, Geneeskundige dienst en Gezondheidszorg. In deze hoedanigheid heeft hij veel vrouwen er toe bewogen zich voor hem uit te kleden voor een medisch onderzoek. Soms belt hij van te voren op om een afspraak te maken. De zedenpolitie (tel. 143.144, toestel 3624) houdt zich aanbevolen voor eventuele inlichtin gen over de pseudo-arts. Een „collega" van deze arts, de veertigjarige kantoorbediende J. van W., is vorige week gearresteerd na dat hij zich in enkele pensions bij Turkse en Portugese arbeiders in het westen van de stad had voorge daan, als dokter die hen om diverse redenen moest onderzoeken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Drie jongens uit Rotterdam van dertien, zeventien en achttien jaar zijn vrijdagavond met hun zeilboot gestrand aan de Maas boulevard te Vlaardingen. De jongens waren met een BM op weg van Rot terdam naar Oosteriioiit om daar hun vakantie door te brengen. Op de Nieuwe Waterweg raakte, ongeveer ter hoogte van het Delta hotel, de buitenboordmotor defect, waarna de boot op de basaltglooiing lek werd geslagen. De jongens wisten hun eigendommen te redden en op de kant te klauteren, waarna zij hulp van de politie inriepen die ben heeft thuisgebracht. De Rijkspolitie te Water beeft zich over de volgelopen boot ontfermd. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De postduivenhonders- vereniging De Luchtbode bleid een vlucht vanuit Angoulême over een afstand van 760 kilometer. De eerstaankomende duif legde de afstand at In 12.22.56; de laatste prijsduif deed er niet minder dan 15 uur, 53 minuten en 20 seconden langer over. De uitslag was: H. v. vliet 1, 3, 5, 8, 9. 10, 11. 12: M. Broek 2, 7; H. de Willigen 4; H. J. de Vos B. vletter 13. Aan dit concours werd deelgenomen met' 47 duiven. Vanuit Duffel werd een concours gehou den over 92 kilometer. De eerstaankomende prijsduif had voor deze vlucht: 1.24.55 nodig; de laatste prijsduif (114e) liet 5.04,52 voor zich noteren. Hier luidt de uitslag: G. v. Vliet sr. 1,58.52: H. J. dëVos.2, 22,44. 94, 95; J. Heinslus 3, 12. 61.107: F. v.d. Made 4. 92, 109; A. v. Keulen 5, 39, 93; A. v. Embden 6, 8, 25, 30. 78, 104; G. Roodenburg 7, 48. 55, 59. 64; A. Cornelisse 9, 20, 36. 70.' 100; F. H. Hoil- matin 10. 31, 32, 50. TS. 64: J. Krijnberg 11, 27, 72, 105; L. Foldervaan 13,40,106, 112; G. Vliet jr. 14,88,108: M. Goedegebure 15, 18, 21, 60, 102; B. Vletter 16,26, 28,43, 68,81; C. Verwey 17, 103; D. Kloppenburg 19,23, 54, 66 67 71, 89, 110. Ill: M. Broek 24. 35. 65, 73,75. 83; J. v: Toor 29; G. de Brabander 33. 34. 37. 38 87; C. Bakker 42, 51. 52, 53. 56. 85. 90; G. Kalkman 45, 47,57: ff. V. Vliet 46, 49. 79, 113: M. v.d. Pijl 63 74.'86, 101G. Schaar 6»; J, de Ligt 77.82, 96; H. de Willi gen SO: W. Tieleman-81, 99; B. v.d. Hars. 97, 114; W. Brandwijk 98. Donderdag wordtIngemand voor een vlucht vanuit Creil over 322 kilometer en vrijdag komen de jonge duiven weer aan de beurt voor een vlucht vanuit Vilvoorde (110 kilometer) Klokken vrijdag om acht uur aanslaan. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn om met toepas sing van artikel 20 van de We- deropbouwweit aan A. P. VoUe- rlng, Groeneweg 15 alhier, ver gunning te verlenen voor de bouw van een woonhuis op een terrein aan de Groeneweg alhier, kadastraal hekend ge meente SCMedam. sectie O. nr 381. Het bouwplan is in strtid met het „Uitbreidingsplan in hoofdzaak Kethei-Sehledam". Dit plan ligt ingaande 11 juli 1967 gedurende zeven dagen ter gemeentesecretarie (afd. Openbare werken) voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden kunnen ge durende evengenoemde ter mijn tegen het verlenen van de bouwvergunning schrifte lijk bezwaren bij hun college indienen. Schiedam. 10 juli 1967. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. De Burge meester, H. Snoep IS. H. Roelfsema. ROTTER.DA M— De 60-jarige heer G. A. Munts, kantoorbeddiende, van de Maaskade is zaterdagavond achter het stuur van zijn auto onwel geworden en overleden. De man reed met zijn auto op de Boezemlaan, toen hij zich plotse ling niet goed voelde.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1