RADIO Vivian Leigh overleden Parlementsleden plotseling rijk „SCHANDAAL" BRITSE COMMERCIËLE TV Engelse zangploeg gooit de hoogste ogen in Knokke Rosa Spier overleden „Koningin van de harp" Rusland heeft „swing wing" vliegtuigen f vanavond te zien Twintigduizend op Antiekbeurs Schandaal VANAVOND TE HOREN Record deelneming Zomeracademie «Arno;.:1 OPGAVE Vakantieadres SUKKELTJE EN BRUUNKE FüRDNAND 2 A MAANDAG 10 JULI Hilversum 2 NRU VAlV.4VOIVD ORAABOWPOFP TEEEVISIE .VAMVOPÜDi. iRADIOI morgen ^TELEVISIE? MORGEN; 43 Er zaten twee motten Pagina 4 )%7 arfmifiS LONDEN De Britse actrice Vivian Leigh fe zaterdag dood in baar Londense flat aangetroffen. Zij was vaak bedlege rig, want r|| leed sinds 1945 aan tuberculose. Z|j werd drieënvijftig jaar. Vivian Leigh kreeg internationale faam door haar spel m de fUm „Gone with the wind" (Gejaagd door de wind), maar het toppunt van haar carrière bereikte zij met de man die haar tweede echtgenoot zou worden: Sir Laurence Olivier. Na een huwelijk van acht jaar met de Londense advocaat Herbert Leight Hol man, trouwde Vivian met Olivier. Het echtpaar maakte toneelgeschiedenis in de 1951 en 1952 met „Antomus en Cleopatra" van Shakespeare en „Caesar en Cleopa tra" van George Bernard Shaw. Ale gevolg van haar ziekte stortte Vivian herhaaldelijk m en dit was ook de oorzaak, dat zij de baby verloor die zij verwachtte kort voor haar scheiding van Sir Laurence in I960. De actrice werd als Vivian Mary Hart ley op 5 november 1913 geboren te Dar- jeelmg m het Himalayagebergte als dochter van een Engelse effectenmake laar en een Ierse moeder. Zu werd op gevoed in Engeland, Frankrijk, Xtahé en Beieren en studeerde dramatische kunst bij de Comedie Franpaise en de Britisch Academy of Dramatic Art. Haar eerste „Oscar" verwierf zij m 1939 voor haar spel als Scarlett O'Hara in „Gone with the wind" en haar tweede in 1951 voor haar rol van Blanche Du bois m „A streetcar named Desire" van Tennessee Williams LONDEN De beslissing van de In dependent Television Authority, het overkoepelende lichaam van de Britse commerciële televisie, dat zendvergun ningen verstrekt en toezicht houdt op het programmabeleid van de maatschappij, brengt nog dagelijks de pennen in Engeland in beweging. Er gaat geen dag voorbij of een van de grote bladen publiceert nieuws over de merkwaardige beslissing, die dc I.T.A. heeft genomen. Vaak gaat het over toewijzing van zendtijd aan nieuwe organisaties, die daarmee plotseling zeer winstgevende ondernemingen zijn geworden, terwijl ze nog niets anders hebben gedaan dan een aanvraag voor een zendvergunning in te dienen en die dan is gehonoreerd. Winsten aand e ene kant, verhezen aan de andere kant. Zo bij de maatschappij Television Wales and West (T.W.W.) die m 1968 zijn contract ziet beëindigd. De koersen van de aan delen van de onderneming zijn na het bekendmaken van de ITA-beslissmg ge vallen als een baksteen en zo ook die van Associated Rediffusion, die zijn aanvraag voor contractor voor het Lon dense gebied niet gehonoreerd ziet en zijn plaats zal moeten afstaan aan een consortorium, het Londen TV-consor- tium De Engelse bladen die altijd sterk zijn in het plaatsen van necrologieën, uitvoerige beschrijvingen van pas over leden persoonlijkheden, wijden nu W,-%"Sv beschouwingen aan het goede werk, dat de twee gepasseerde maatschappij en in het verleden hebben gedaan. Op het strand van Knokke had de zangploeg van Willem Duys (ter ge legenheid van de foto) de beker voor de winnaars nog wel in het centrum. Of J err y Rix, Conny Vink,_Andy Star, Marianne Delgorge en Patricia Paay echter werkelijk zullen winnen, valt heel sterk te betwijfelen. (Van een onzer redacteuren) KNOKKE De Engelse zang ploeg maakt een zeer goede kans ook dit jaar als winnaar uit het songfestival-kamp te voorschijn te treden. Alle ploegen zijn nu eenmaal opgetreden en de Britten leiden met 352 punten. Zij hadden strijd te leveren tegen de Belgen en het was niet moeilijk die te verslaan. De Engelsen brachten tophits, die het goed „deden" en daarnaast waren zij veel losser op het toneel dan al hun tegenstan ders. De Fransen boekten een overwin ning op de Italianen, die met 262 punten de laagste plaats zijn gaan innemen. Jammer voor de Italianen. Ze deden echt hun best en hun lied jes waren ook met slecht, doch hoe is het mogelijk enkele leden van de zangploeg misten volkomen elke voordracht Het had er veel van weg of zij het wel geloofden. En wat te zeggen over de Ne derlanders. Ze zijn een tikkeltje be ter geclassificeerd dan de Italianen maar daar blijft het bij. Misschien lukt het hun een paar plaatsen op te schuiven, maar zoals de zaken er op het ogenblik voorstaan, wordt het geen juichen. De goede dagen van weleer schij nen voorgoed voorbij. Het is te ho pen, dat de Nederlandse organisato ren van dit festijn nu eindelijk eens wat meer aandacht gaan schenken aan de inhoud van de liedjes. Als het gerucht waar is, komen er voor de volgende ontmoeting nieuwe liedjes uit Nederland, waarmee wordt getracht het verloren terrein te herwinnen. Als bij die voorraad nu eens een fris, vrolijk liedje was! Zoals de zaken er op het ogenblik voorstaan, is het geen gemis als de tv-kijker de songfestival-uitzending vergeet aan te zetten. Hij hoeft de knop van zijn toestel echt niet om te draaien De sedert ruim een jaar vernieuwde twintigste-eeuwse Times spreekt onom wonden van een „schandaal", dat zo iets in Engeland kan gebeuren. Wat vooral kwalijk is, is dat er hier bepaalde politieke motieven achter zou den zitten en dat de voorzitter van de I.T.A., Lord Hill, een vroeger conserva tief parlementslid, de aanwijzing van contractors heeft doorgedrukt, waarin verschillende van zijn politieke vrien den sleutelposities zijn gaan inne men. Dat zijn ook mensen, die op dit ogen blik nog zitting hebben in het Lager huis. Nu hoeft een binding tussen par lement en omroeporganisatie niet zonder meer een aanvechtbare zaak te zijn Nederland Is op dit pnnt een voor de omroep bijna klassiek voorbeeld maar men gaat er wel even anders over denken, wanneer door een enkele beslissing een aan tal parlementsleden van de ene dag op de andere dag gefortuneerde lie den gaan worden, als ze dat al niet zijn. Het maatschappelijke kapitaal van de nieuwe Londense contractor is £1,5 miljoen maar de koerswaarde is nu al 5,6 miljoen. En wanneer men dan be denkt, dat van die contractor 30 pet. van de aandelen zijn gereserveerd voor de topstaf dan is het een gemakkelijk rekensommetje, dat die staf al over on geveer 17 miljoen gulden beschikt. Tot die staf behoort o.a. naast het parle mentslid rar. Crawley die al heeft aan gekondigd zijn Lagerhuïszetel op te ge ven ook de Gouden-roos-wïnnaar Da vid Frost. Tegen de besluiten van de I.T.A. wordt hard van leer getrokken omdat men wel voelt dat hier iets niet in orde Mogen parlementsleden zoveel gaan verdienen door een maatregel geno men door een openbaar lichaam? In de tweede plaats wordt al de vraag gesteld, of er geen bepaalde maatrege len moeten worden genomen om dat soort van kapitaalwinsten tegen te gaan. Terwijl de pragrammamaatschap- pijen, die ruim tien jaar geleden voor het eerst begonnen, in het begin enor me verliezen leden en alles van de grond af aan moesten opbouwen, krij gen de nieuwe maatschappijen de erva ring en het talent als het ware in de schoot geworpen. De nieuwe maatschap pijen beginnen met de medewerkers van de gepasseerde ondernemingen over te nemen, of kopen de top bij de BBC weg, waarmee het Londense Consortium al druk bezig is. Michael Peacock, vroeger hoofd van BBC-TV-1 is een van de grondleggers van de nieu we onderneming en inmiddels zijn aan getrokken Frank Muir, het hoofd van de amusementsafdelmg, Humphrey Bur ton van de muziekafdeling, die er hoofd van de afdeling drama gaat wor den en Miss Doreen Stephens die de kinder- en godsdienstige programma's gaat leiden. 1968 mgaan, zodat er nog een jaar tijd overschiet om zich voor te bereiden. Daarna gaat men méespelen en de re clame-inkomsten over één jaar voor de drie nieuwe televisiemaatschappijen ge zamenlijk worden geschat op 270 mil joen gulden, terwijl er na een jaar al een nettowinst geboekt wordt van 17,5 miljoen gulden, nadat de enorme be lasting van 40 pet. is betaald en de hcentiereohten aan de I.T.A. er ook al af zijn. De kritiek op de besluiten van de I.T.A. wordt deels ook ingegeven door een sterke afgunst, wanneer deze profij telijke financiële transactie want ais een financiële transactie wordt de hele affaire vooral gezien aan de neus van de citicus is voorbij gegaan. Dr. P. Gros Nederland 1 NCRV 7.00 uur (Cvk/Bcor/Rkk) Kenmerk: .Wekelijkse aktuali- teiten over kerk en samenleving. 7.30 uur Faulus en Tarses. Deel 7: Griekenland (film). 8.20 uur Avonturen van Interpol. Deel 5: Een bom voor de sheik. 9.40 uur Knokke Songfestival Duitsland tegen Frankrijk. Nederland 2 VARA/TROS 8.05 uur Coronation Street. Gewone mensen m hun ge wone doen. 8.56 uur 9.56 uur 87th Precmt. Occupation, citizen (film). Kompas. Aktualiteiten van de TROS Hilversum. 1 NCRV 7.10 uur Radiokrant voor Nederland. 8.15 uur Pluche en beton (hoorspel). 9.05 uur Muziek en dienst: informatief programma over de -mprovisatiewedstrijd in de St. Bavokerk te Haarlem. 10.40 uur Literama: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel, 8.05 uur Holland Festival 67. Het Rotterdams Filharmo- nisch Orkest concerteert. 10,20 uur Nabeschouwing over de 10e etappe van de Tour de France. 10.40 uur Bes, een sprong in het duister. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM Mevrouw Rosa Spier, Nederlands bekendste harpiste, is zaterdagmiddag in een hoofdstedelijk bejaardentehuis, waar zij anderhalf jaar geleden was ingetrokken, gestorven. Zij was vijfenzeventig jaar. De nieuwe maatschappijen hebben dus geen moeite hun staven te bezetten met getrainde mensen. Nu zullen de contracten pas midden (Van onze kunstredactie) DELFT In Het Prinsenhof heeft mevrouw Biallosterski-Fraitken uit Den Haag gisteren een aandenken ontvangen als 20.000ste bezoeker van de Antiekbeurs. Het zakelijk succes van de beurs Is be slist niet minder dan dat van verleden jaar, al blijft dan het bezoekersaantal nog iets achter. Er werden belangrijke aan kopen gedaan door verscheidene musea, maar vooral door particuliere verzame laars, in het bijzonder uit het buitenland. De oude kunst en antiekbeurs is nog tot woensdagavond open. (Van onze kunstredactie) HAARLEM In de Orgelstad is de dertiende zomeracademie voor organisten begonnen. Er is een record aantal deel nemers van 65, van wie er maar liefst twintig (ook dames) uit de Verenigde Staten komen. Negen Nederlanders doen mee en ook dat is een record. Hilversum 1 402 m. NCRV: mao nws. en weerpraatje. 1910 Radiokrant. 19 30 Muziek uit uw vakantieland: Hawaii, Spanje en Engeland. 20 15 Plu che en beton, hoorspel. 21,05 Muziek en dienst. Informatief progr. 22.15 Avondoverden- Jcing 22 30 Nws en herhaling SOS-ber. 22 40 Kron. over boe ken, schrijvers en toneel 23 oo Gevar. clatenprogr. 23.55-24.00 Nws Hilversum II 298 m. AVRO: 18 00 NWS. 18 15 ACt 18 25 IK verbind u door praatje. 18 30 Stereo: Lichte gram muz- 19 40 Humanistisch Verbond. NRU: 19 50 Gesprek tussen een oude en een jonge zeeman. 20 00 Nws. 20 05 Holland Festi val 1967: Rotterdams Filharrn- Ork. en solisten. 21.50 Intern, competitie voor amateurkoren. 22 20 Nabeschouwing over de Ronde van Frankrijk. 22.30 Nws. 22 40 Iks. een sprong In het duister: licht platenprogr. en intervieuws 23 55-24 00 Nws. GRAMItfOFOONPLATENP- ROGRAMMA. I. Max Rcger. Variaties en Fuga over een thema van Mo zart op. 132 n Richard Strauss. 1. Til! Eulenspiegeis lustige Streiehe, 2. Concert voor hoorn en orkest nr. 2 in Es gr. t III. Wemer Egk. 1. Geigenmuzik mit Orchester. 2- La Tentation de Saint Antot- -• s .'.V aiuaa&j Nederland I. NTS: 18 30 Tour de France 18 45 De Minimolen. 18 50 Journaal. STER 18 55 Re clame CVK/IKOR/RKK 19 00 Kenmerk, rubriek over kerk en samenleving NCRV: 19 30 Faulus van Tarsus. TV-film. <di VII BSC-produktle). STER: I9.5S Reclame NTS: 20 oo Journaal STER: 20 10 Re clame. NCRV: 20.20 Van nul uur een tot middernacht, TV-detectlve-£iIm (afl 5>. 20 45 Film over problemer en gestrande huwelijken. Aansl gesprek n a v. deze film. 21 40 Songfestival Knokke 1967: Duitsland - FrankrUk. NTS. 22 40-22 45 Journaal. Nederland n. NTS- 20 00 Nws. in 't kort. STER: 20 01 Reclame. Vara 20 05 Corona tion Street, TV-fllm, TROS: 20 58 87th Precinct - Occupa tion citizen. TV-film. 2146 Kompas: actualiteitenrubriek. ster: 2156 Reclame. NTS: 22 00 - 22 15 Journaal. NEDERLANDSPROGR KANA LEN 3 en 10 19 30 Poly of het geheim van het kasteel, v. kind. 19 45 Open baar Kunstbezit. 19 55 De weer man. 20 00 Nws. 20.30 Euro visie: Tour de France. 20 40 De vluchteling. tv-feulll. 2130 Knokke: Dultsland-Frankrijk. 22.30 Nws. Hilversum I. 402 m. KRO: 7 00 Nieuws 710 Het levende woord, lezing 715 Lichte grammofoonmuziek (7 30-7 32 nieuws). 7 55 Overweging. 8 00 Nieuws. 810 Het symposium van de Europese bisschoppen in Noordwljkerhout. 8.20 Voor de kinderen. 8 50 Nieuws S 32 Vakantietips. 8.45 Lichte gram- mofoonmuziek. (9.25 concilie- postbus. lezing: 9 35 Waterstan den 10 00 Stereo: Klassieke muziek (grli oo voor de zie ken 12 00 Stereo: Muzette or kest. 12 ie Marktberichten voor schippers. 12 20 Voor de land bouwers 12 27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12.40 Aktualiteiten. 12 50 Licht ensemble en so listen (opn). 13 30 Licht gevar. muz progr. (opn). 14.00 De vrouw in een luipaardjas. hoorspel. 14 50 Lichte orkest muziek (gr). 15 oo MuzUiaal middag magazine. (Tussen 16 45-17 45 Reportage Ronde van Frankrijk 1967). 17 00 Over heidsvoorlichting. 17.10 Voor de ieugd 18 00 Licht gevari eerd muziekprogramma (opn 18 45 Mannenkoor met plano. Hilversum II. 298 m AVRO: 7 00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7 2» Lichte gramrno- foonmuzlek. VPRO: 7.55 Deze dag. AVRO: 8 00 Nieuws. 810 Actualiteiten. 8J5 Lichte gram- moloonmuziek (8,30-8,35 De groentenman). 8 50 Morgenwij ding, 9 00 KSankJuwclen (gr.) 10 00 Voor de kleuters. 1010 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws). H.55 Beursberichten. 12 00 Promenade orkest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 voor de land bouw. 12.30 Licht orkest. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13 30 Nicolas de i'lue, opera van Honegger (opn.) 14.50 pia- noduo (gr.). 15 oo Voor de vrouw. 15 40 Stereo: Neder lands koperkwintet. 16.00 Nieuws. 16 02 stereo: Oude mu ziek (gr.) 16.15 Voor de Jeugd. 17 15 New York calling. 17.20 Lichte grammofoonmuzlek voor de tieners Hilversum m. 240 m en FM-kanalen. TROS: 9 00 Nieuws. 9 02 Actualiteiten. 9.10 Vakantietips 913 Gevarieerd platenprosramma met inter views. VARA: 10.10 Nieuws. 1002 Pop- en cabaretmuzlek (10 30 Geen ja, geen nee: 11.00 Nieuws). 12 00 Nieuws. 12.02 Licht Platenprogramma 13.00 Nieuws). 14 00 Nieuws. 14 02 Verzpekplatenprogramma voor de hulsvrouw. 15.00 Nieuws. 15,02 Gevarieerd platenpro gramma. <16 00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17 02-18 00 555Sen en 6666en. LLIJiBWr NTS- 16 15 - 17 00 EURO VISIE: Tour de France. BegiO: Nederlands progr. kan. 2 en 10. pl.m. 16.15-17 00 Eurovisie: Tour de France. In Den Haag werd Rosa Spier op 7 november 1891 geboren Zij studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in de residentie en behaalde haar diploma met de „hoogste onderscheiding". Haar studie voltooide zij bij Otto Muller in Berlijn. Rosa Spier was amper veertien jaar toen zij voor het eerst in het openbaar intrad. Zij sjïeelde als tweede harpiste bij het Residentie-Orkest, waaraan zij m 1913 als eerste harpiste werd verbon den. Van 1932 tot 1946 is zij in die functie veelzijdig actief geweest bij het Con certgebouworkest. Daarna was zij tot 1953 o.a. verbonden aan het Radio Fil harmonisch Orkest, Rosa Spier was het grootste deel van haar leven „koningin van de harp". Met een speciaal voertuig voor haar kostbaar instrument bereisde zij ons land, ondermeer om met haar sna renspel voor boeiende achtergrondmu ziek te zorgen wanneer Willem Berkhe- mer uit de bijbel voordroeg. Met haar optreden in grote orkesten, haar vele recitals en haar ijveren voor het componeren van harpmuziek, heeft mevrouw Spier een zeer belangrijke rol gespeeld in het muziekleven. Zij leidde zelf haar opvolgster op, de meest excellente van haar ongeveer twintig leerlingen: Phia Berghout, aan wie zij ook haar instrument verkocht toen zij zelf de snaren niet meer zoals in het verleden tot klinken kon bren gen. MOSKOU Rusland heeft gisteren op een Luchtvaartshow boven het vlieg veld Domodedovo bij Moskou twee nieuwe vliegtuigtypen met horizontaal verstelbare vleugels getoond. Het zijn de zogenaamde „swing wing" jachtvliegtuigen met horizontaal verstelbare vleugels. De toestellen, die geen registratienum mer of naam kregen, stegen op met hun vleugels uitgespreid in een hoek van' 90 graden ten opzichte van de romp. In de vlucht werden de vleugels naar achteren ingetrokken om een hoge re snelheid te ontwikkelen. Dit type vliegtuig wordt het snelste en lichtste toestel ter wereld genoemd. Rosa Spier, de 75-jarige harpiste, die zaterdag in Amsterdam is overleden. Dringend verzoek, nw vahintie-adisj via de uit de krant geknipte bon die w!J regelmatig op de advertentiepagina plaatsen. minstens een week van tevoren op te geven. Indien dezo schriftelijke op gave niet tijdig In ons bezit is, kan de toezending ernstig worden vertraagd. DIRECTIE. Akkerman keek opgelucht. Hij had tot z'n schrik de zaair even uit de hand zien lopen, maar dacht het nu wel Wpl te kunnen klaren. Met de officier van justitie had'ie fïuist rend een onderonsje. Ze bleken het eens te zijn en d commissaris zette verder de te volgen gang van zaken uiteen Aan Dammerman en Ubbink zou Jan Frens z n geheuspn kunnen toetsen. Hij zou in een hoek gaan staan en kukf naar de aan de andere zijde van de hal gelegen bodeka mer. aar zou dan eerst Ubbink aan het bureau van w. len Bolkink gaan zitten en daarna Dammerman De hrt ten zouden uitgedraaid worden en m het schrale' licht va een klein zaklampje zouden de advocaat en Dammerman ieder op hun beurt, zoeken in een stapeltje raadsstukke naar een met een kruisje gemerkt exemplaar. De commissaris, die nogal trots was op zijn scena™ belastte Van Boord met de regie. Die begeleidde eerst bink naar de bodekamer en riep uit de verte naar r» Frens of meneer goed zat Jan stak instemmend zijn wÜ op en vervolgens knipte Van Boord gewetensvol het zaklam taamtje aan, dat hij Ubbink overhandigde met een eebuJ alsof het een exclusief cadeautje was. Ubbink nam het mei een vies gezicht aan. Aan alles was te merken dat 8» advocaat zijn woede maar ternauwernood in bedwang wist te houden. Maar hij speelde met ijzeren zelfbeheersing he spel mee, omdat hij zoals hij wel begreep geen keus had Alles klaar? riep Van Boord, die zich bij het schakel bord in de bodekamer geposteerd had, Klaar! echode Jan Frens. De rechercheur draaide de schakelaar van de lampen m de bodekamer en de hal om. Op het zelfde moment stond het gezelschap in een diepe duisternis. Het duurde even voor ieders ogen zich anders ingesteld hadden en de bescheiden straling van het zaklampje van Ubbink de net vliezen raakte. Allengs echter kreeg het zwakke hcht mee- uitwerking. Jan sloeg net als op die regenachtige avond, in spanning het tafereel gade van een man, die in een stapel papieren aan het zoeken was. Ubbink acteerde zoals van hem ver wacht werd. Enig lijdelijk Verzet lag desondanks in zijn tergend langzame manier van doen. Het lampje Mela hij - dat merkte Jan na enige tijd pas op niet zoals de geheimzinnige insluiper het gedaan had. Lampje m uw andere hand alstublieft meneer Ubbink, riep hij. Ubbink gromde wat, maar veel in te brengen had hij niet, want uit de duisternis kwam Van Boord naar vorer die kennelijk van plan was desnoods het lantaarntje zelf van Ubbink's ene hand in de andere te drukken. De advo caat was hem net voor en het licht scheen nu anders. Toen was het alsof er een elektrische schok door Jan's lichaam ging! Een fractie van een seconde dacht hij de man to herkennen met wie hij op die avond in zo'n onzacht contact was geweest Zijn hart klopte sneller en hij bracht z'n ene hand naar z'n hoofd, alsof hij alle hersencellen, waarin zijn memorie lag opgeslagen, wilde manen hun beelden sterker te doen oplichten. Jek Groot die naast hem was gaan staan, stootte hem aan en fluisterde: En...? Maar Jan gaf geen antwoord. Hij leek m trance. Met starre ogen keek hij naar Ubbink, die inmiddels het raads stuk met het kruisje gevonden had. Volgens afspraak liep hij de bodekamer uit en ging hij naar de andere kant van de hal. Toen flitste het licht weer aan. Ubbink stond vlak voor Jan. Hij keek hem strak aan, zwaaide met het raads stuk en vroeg kwasi-minzaam, maar met een stalen klank in z'n stem: En, meneer Frens? "Was de voorstelling naar genoegen? Hebt u mij herkend als de man, die een tweevoudige moord op zijn geweten heeft? Jan zei niets. Hij was min of meer overstuur en Jek Groot had dat door. Hij had trouwens toen het nog donker was al gemerkt dat de confrontatie was geslaagd. Het uitblijven van reactie op de uitdagende vraag van Ubbink zei hem daarenboven, dat Jan misschien de moordenaar van Hooftman en Bolink, maar in elk geval de insluiper had gezien. Het gekke was, dat Jek toch niet zo'n vat vol tegenstrijdigheden inplaat van voldaan te zijn, zich ietwat teleurgesteld voelde. De commissaris was mensenkenner genoeg om ook t6 beseffen, dat Jan beshst niet het Rooldrechtse fanfarekorps aan zijn geestesoog voorbij had zien trekken. Hij kwam haastte tussenbeide. Hij nam Ubbink bij de a nr.- en trok hem opzij. Met een snelle blik droeg hij een van de agen ten op de advocaat geen seconde uit het oog te verliezen. U mag nog niets zeggen, meneer Frens. De reconstruc tie is, zoals u begrijpt, nog niet voltooid. De beurt is nu aan Dammerman. Eerst als ik u erom vraag deelt u uw bevin dingen mee. Begrepen? W or dl vervolgd MStf YAbi JVjÊT- ZWMJZ B&SCÜdP/G- 1 ON EL AAN PB VMZTUte RAAR /VNCeiUiKZUN» KOMEN Midden In de Ijl diepe slaap, totdat twee agenten hem nacht lag een wakker maakten en in een ambulance man m Bourne- stopten. Zij dachten dat hij ziek was. mouth (Eng) op Maar de man verklaarde in het zie- het trottoir m lil kenhuis dat hu gewoon bezig was naar de motten te kijken die achterna werden gezeten door een vleermuis. „Dat doe ik vaak", zei hij. „Door dc een of andere oorzaak ben ik toen M slaap gevallen 67. „Nu even in het wet boek kijken, wat voor boete oplichters moeten betalen', zegt de commis saris. „O, hier staat het: Ten hoogste 100 zilveren florijnen boete! Betalen manneke! „De vreemde ling betaalt snikkend zijn boete. „En nu ga je alle varens uit Bosdorp weer keu rig op hun plaats in het bos terugplanten!" Dikkie Dribbel: „breng hem naar Jasper; die moet zeg- gen, hoe het moet En laat je daarna hier nóóit meer zien,* want dan kom je er met zo gemakkelijk af!" bromt de commissaris. „Daar gaat-ie!" wijzen de Bosdorpers, die hun gouden florijnen gaan terughalen op het politie bureau. Ze lachen hem uit, als hij met gebogen hoofd naast Dikkie Dribbel naar het bos loopt

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2