gE GMT I JEHv3 MHH Met 800 jongelui studeren in de States de Mol heeft nog meer te een Gemeente wil zaal van Leger des Heils kopen Burgerlijke stand ZOMER-OPRUIMNG Veel Hoogstraat moet meer koopstraat" worden Prinses Beatrixpark favoriet AAN 0EUJ AGENDA OPRUIMING VfRICADE IN EEN FORTEX KOSTUUM Overeenstemming voor nieuwbouw Twee zwanen geen Bouw torenflats vervalt geen kopers Maasland installeert nieuwe secretaris restanten Herenschoenen Dames- en Meisjessehoenen 9 Sandalen er oj tegen automobilisten Limónacleflessen n aan M7 SSL 7*~ 44.90 FORTEX KOSTUUMS nu vanaf 129,- Üt pE ROTTERDAMMER DONDERDAG 27 J OLI1967 (Van «en'onzer verslaggevers) CCHIEDAM „Frans heeft nog een heleboel te doen", zegt mevrouw De Mol, Rotter- damsedijk 205 D. Begrijpelijk, want vrijdag 4 augustus gaat Frans (17) met 800 andere jon gelui uit geheel Europa, Afrika en'Azië met de Rijndam van de Holland Amerika Lijn naar de Verenigde Staten voor een Stu dieverblijf van een jaar. Zijn ouders en broer Guus (7) gaan hem in Rotterdam uitwuiven. Alle leden van dit grote ge zelschap reizen op een beurs van de American Field Service. ECONOMIE VELE ARTIKELEN STERK AFGEPRIJSD 10% KORTING op alle niet-opruimingsartikelen, f SCHIEDAM Gerard den Boer, oud 10 jaar en wonend aan de Johan de Wittsin- gel 209, schreef een brief aan het Hoofdkantoor van De Rotterdammer. Die brief luidt zo: „Meneer, U schreef maan dagavond 24 juli dat er bij de overweg van de Nieuwe Dam- laan drie zwanen overreden zijn door een trein. Maar het waren er twee. Ik heb het zelf gezien". Bedankt voor je oplettend heid Gerard. R.k. bejaardentehuis in wijk Holy van bijna drie miljoen Scliiedammers fietsten Drentse vierdaagse PROFITEER VAN ONZE EXTRA LAGE PRIJZEN Winkels; Eer open Leiding stukgeslagen: lekkage op Markt «en dagelijks KOLBERTS Y 29.80 PANTALONS ^12.90 REGENJASSEN V.A. ^£.90 HERENW:N7£RJASSlÏN jongensKOSTUUMS jongensKOLBERTS jongensPANTALONS jongensREGENJASSEN HERENMODES NIJMEGEN ROTTERDAM'DEN HAAG SCHIEDAMSEWEQ 73 TEL. 232714 BEIJERLANDSELAAN 31 TEL.17364S Pagina 3 WKÊÊ Korie Hoogstraat 11a (hoek Hoogstraat) Vlaardingen. Tel. 346151 Wij geven gratis Animo-zegels Deze „goodwjir'-organisatie zorgt voor alles en betaalt alle kosten. Tot in de kleinste details is alles in de puntjes geregeld. Frans maakt een rustige, evenwich tige indruk. Hij is lang, breedgeschou derd en ziet er sportief uit. Zijn bei de hobbies zijn trouwens tennissen en voetballen, hoewel hij ook graag verhalen van de Franse schrijver Guy de Maupassant leest, vanwege de weergaloze vertelkunst. Frans heeft pas eindexamen aan het Spieringshoek Lyceum, gedaan. De vijf Wassen heeft hij glansrijk doorlopen. Hij studeerde de A-kant, de literair-economische richting. Een tijdlang is aardrijkskunde zijn lieve lingsvak geweest, zodat hij er zelfs aan dacht leraar aardrijkskunde te worden. Ten slotte heeft hij toch economie gekozen, omdat hij in het bedrijfsle ven meer toekomstmogelijkheden ziet. Als hij over een jaar terugkomt, VLAAKDINGEN B. en IV. stel len de gemeenteraad voor de leger- zaal van dc Stichting Het Leger des Heils aan de Baanstraat te kopen. De stichting is bereid de legertaal te ver hopen mits zij in de gelegenheid modehuls schledamseweg 6J vlaardingen' Schiedam Geboren: Ronald ?.v J C A Poot en N M F Deurloo; Alexandra C dEc Boon en J A Pil; Sacha M iv E J Pool en A M van Lamoen; Peter H-zv P rierant en J Pols; Maria A dv A J Pegels en K j p Nieswaag; Roy G sv H L C van ïseh en P Bergmann; Monique P dv J C ran Graas en M C T Duwel. Overleden: A van der Most 63; G A H ran der Corput 75: J M Hoozemans 52 ev A E Halkes; J A-Rademakers 84. (Van ons Hoofdkantoor) wordt gesteld in de binnenstad een nieuw gebouw te stichten, namelijk aan de Gedempte Biersloot hoek Ma- risstraat. Beide partijen hebben over de voor waarden- 'oyereéristerriming bereikt Wanneer de stichting het pand aan de Baanstraat verkoopt is de gemeen te bereid een stuk grond aan de Ge dempte Biersloot in eigendom af te staan. B. en W. achten de koopprij zen aanvaardbaar. Het gemeentebestuur heeft de leger zaal nodig om ter. plaatse tot sane ring over te gaan en een verbreding van de Zomerstraat te kunnen realise- ren, Het voorstel zal volgende week don derdagavond in de gemeenteraad wor den behandeld. (Van pen onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De r.k. Stich ting Bejaardencentrum Sint Joseph heeft plannen -om inde wijk Holy een bejaardencentrum te bouwen. Het centrum zal bestaan uit een ver zorgingstehuis en een aantal flatwo ningen. Het verzorgingstehuis zal plaats bie den aan tachtig bejaarden en vijf reli gieuzen, die elders in Vlaardingen werkzaam zullen zijn. Verder zijn voor de huisvesting van personeeL acht kamers geprojecteerd. Het flatge bouw zal 99 twee-kamerflats omvat ten. De stichting kan een lening krijgen van 2.800.000 en heeft de gemeente verzocht garant te staan voor de beta ling van rente en aflossing. B. en' W. stellen de gemeenteraad voor de ge vraagde garantie te verlenen. Een Italiaans pleziervaartuig heeft in de. Golf van Triest een Tsjechisch echtpaar en hun dochter tje opgepikt uit een kleine plastic boot, waarmee ze naar Italië wilden vuehten. Het gezin heeft politiek asiel gevraagd in Italië. School te Osceola in lotva,. waai" ook zijn toekomstige pleegouders in een -knots van een bungalow aan een ro mantisch meerwonen. Ze heten Lundquist en zijn beiden nog -betrek kelijk jong. Ze hebben twee zoons ongeveer van de leeftijd van Frans. Ze hebben al hartelijke brieven géschreven en prachtige kleurenfoto's gestuurd. De school heeft maar ongeveer 400 leerlingen. Dat is volgens Ameri kaanse begrippen erg weinig. Maar ■Frans vindt dat juist wel prettig. Hij blijft elf maanden op'school en maakt de laatste maand een rondreis door de „States". Zijn ouders en ■broer Guus leven natuurlijk hele maal mee met het Amerikaanse avon tuur van hun zoon en broer. gaat hij verder studeren aan de Eco nomische Hogeschool te Rotterdam. Verleden jaar september vroeg de lerares aardrijkskunde, wie van de leerlingen in aanmerking wilde ko men voor een studieverblijf van een jaar in-Amerika. Leerlingen van alle middelbare scholen, die in maart 1967 tenminste IS en nog geen 18 jaar zouden zijn, konden solliciteren naar een beurs van de American Field Ser vice. Er waren 60 70 beurzen voor jonge Nederlanders beschikbaar. Frans solliciteerdeen kreeg de beurs, na natuurlijk eerst te zijn ge test. Hij gaat studeren aan de High SCHIEDAM De Schiedammers J. B. H. Beining en B. von Beers hebben verleden week deelgenomen aan de Drentse Rijwiel Vierdaagse, die vanuit Assen werd gehouden. Na vier maal zestig kilometer door het mooie Drentse landschap te hebben gereden kwamen zij met een medail le thuis. Aan dit evenement hebben 759 wiel rijders deelgenomen. ROTTERDAM De Turkse arbei der Ahehmet Bozkubt (37), die dinsdag tijdens werkzaamheden aan de spoorrails tussen de Oud-Pernis- serweg en de Butaanweg onder een lokomotief is gekomen, is vannacht in het Dijkzigtziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. ROTTERDAM Het. Ingenieurs bureau voor de Bouwnijverheid heeft besloten twee van de vier luxe to renflats die in Vlaardingen-West zouden-verrijzen niet te laten bou wen. Het- bureau heeft voor de wo ningen geen kopers kunnen vinden. De opdrachtgeefster heeft het Vlaardingse gemeentebestuur ver zocht de grond, waarvan de nota riële erfpachtsakte nog-niet is ver leden, terug te;nemen. Het ontwerp is van- de Rotterdamse architect Jac Ouwerkerk. Eén van 'de vier flatgebouwen van tien woonlagen is reeds voltdoid. De woningen1 zijn. te huur voor ƒ235 (twee-kamer woningen) en. 285 tot ƒ375 (drie-kamerwoningen) per maad, exclusief warm'televering. Ook in de verhuur is de belangstel ling voor deze huizen echter gering. Zotlis eerder, gemeld hééft onlangs hétbeleggingsfonds Immofund, dat in Vlaarding'en-West een veertig- mèter hoge torenflat liet bouwen, zich genoodzaaktgezienin. dat ge bouw zestig woningen van vier ka mérs wegens' onverhuurbaarhèid te splitsen ineen- en tweekamerwo ningen. (Van onze correspondent) MAASLAND Loko-burge- meester C. C. Oosterlee heeft in de woensdagavond gehouden gemeente raadsvergadering de -heer J. van den Brink geïnstalleerd als gemeentesecre taris. In zijn toespraak onderstreepte hij de belangrijkheid van deze func tie, vooral met het oog op de geëigen de plaats die Maasland als agrarische gemeente inneemt in de randstad Hol land en in Midden-Delfland. De heer Van Geest (c.h.) sprak de heer Van den Brink toe namens de gemeenteraad. De nieuwe secretaris werd met algemene stemmen be noemd tot ambtena&r van de burger lijke stand. Zonder hoofdelijke stemming vo teerde de raad een krediet van ƒ4.084 voor verlichting van de Kerk- laan. Besloten werd het nemen van een beslissing over het bestemmingsplan Dijkpolder-Oöst voor ten hoogste drie maanden te verdagen. EENDRACHTSTRAAT 39 - Tel. 347868 MIDHAL, Sperwerlaan 98 - Tel. 342603 VLAARDINGEN. SCHIEDAM In verband- met .de Vakantieweek mogen .dë -winkels op de'werkdagen .in.-.de, periode van za terdag 5 .tot en; met zaterdag 12 au gustus tot 22.00 uur geopend zijn. De verplichte haïve-dagsluiting komt die weekte vervallen. Het, winkelperso neel, mag, échter geen overwerk ver richten. - SCHIEDAM Vannacht zijn elf rollen krantcpapier ter waarde Van bijna tienduizend galden die in de Galvanistraat op een vrachtauto lagen, totaal ver- brand.Ook de laadbak van de auto werd beschadigd. De; vrachtauto was, eigendom van de NT.V. Slootmaker's Transport- en Expeditiebedrijf tc Rotterdam. De oorzaak van de brand is onbekend. De brandweer "onder leiding van brand meester Rademaker bluste de brand met 'twee stralen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie gaat strenger -optreden tegen automobilisten, die op de Hoog straat het verkeersverbod over treden.- Om de Hoogstraat tot een soort wandelpromenade te maken heeft men enigé tijd .geleden een rijverbod voor automobilisten ingesteld tussen elf uur 's morgens en twaalf uur'mid dernacht. Men kon er dus voortaan rustig winkelen. De politie heeft ech ter èen aantal ontheffingen verleend. Eevoo'rrading van de winkels geschiedt in de ochtenduren, voor elf uur. Al gauw bleek dat een aantal automobilisten het verbod eenvoudig aan- de laars lapt In het begin gaf de politie er de voorkeur aan soepel tegen hen op te treden, maar van lieverlee raakte het hek van de -dam en reed mer. maar raak. Alsof er geen duidelijke borden stonden,' SCHIEDAM Een enorme ravage werd woensdag op de Koemarkt aan gericht toen veertig kratten met lege Iimonadeflessen van een vrachtauto met een lading van 250 kratten op de rijbaan aan diggelen vielen. Omdat het verkeer veel stagnatie ondervond heeft personeel van de gemeentelijke reinigingsdienst de glas scherven zó spoedig mogelijk van de straat verwijderd. Voortaan gaat de politie dan ook processen-verbaal uitdelen. Overigens kan men de Hoogstraat nog geen echte winkelpromenade noe men, want dan zou het niveau van de 'middenstraat gelijk met het trottoir moeten ..worden. Daarnaast zou men deze winkelstraat geheel moeten af zetten om het publiek mogelijk te maken rustig naar de etalages te kij ken. Maar dit vraagt een grote investe ring en het knelpunt blijft in ieder geval de bevoorrading van de vele winkels. Voorlopig is de huidige situa tie de beste oplossing voor de verwe zenlijking van Hoogstraat tot koopstraat". (Van een medewerker) VLAARDINGEN Bij de werk zaamheden die verband houden met de restauratie van de Grote Kerk op de Markt, is een paaltje dat in de grond werd geslagen, terechtgekomen op de brandleiding van dë Grote Kerk. Daar ontstond een lekkage waardoor de omwonenden het woensdagmiddag 'vanaf 5; uur enige tijd zonder water moesten stellen. De afdeling water van de gemeente lijke energie- en waterleidingbedrij ven was spoedig aanwezig en nam meteen maatregelen. De 30-jarige Th. Montforst uit Geleen is gisteren bij het baden 'in het Albertkanaal bij Genk onder het oog van enkele vrienden, die niet konden zwemmen,-verdronken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de kinderspeel plaats van het Prinses Bcatrixpark is het nog niet zo druk geweest als deze zomer. Geen ogenblik zijn de toestel len zonder kinderen. Geen wonder, want een ongekend groot aantal moeders met kinderwa gens en kleuterkroost neemt in deze vakantiedagen bezit van Schiedams mooiste park. En bij de vijvers vin den talrijke hengelaars hun plaatsjes. Opvallend groot is dan ook het verschil met de- kille, natte zomer van het vorige jaar, toen in het Bea- trixpark speelplaatsen en stranden verlaten lagen en ook het bad Groen- oord niet overliep van drommen zwemlustïgen. Het was in de zomer van 1966 meteorologisch ook allemaal narigheid wat de klok sloeg. Vakan- tiedromen losten zich op in een aan houdende regen. De Nederlandse toe rist zat letterlijk in de kou. Sommige weervoorspellers legden er nog een schepje bovenop en zeiden dat we voorlopig geen mooie, waar- me zomers meer mochten verwach ten. Gelukkig, hebben ze het gelijk niet aan hun kant gehad. E'EN NOODKREET uit het ver- ■*-' re Afrika. Daarmee kwam de heer A. J. den Otter naar me toe. Hij vroeg me er wat aan te doen, een verzoek dat ik, na van een en ander té hebben gehoord, beslist niet kan weigeren. Die kreet is geslaakt door Piet Verhagen die in de buurt van de heer Den Otter woonde. Hij is als vrijwilliger voor twee jaar naar Kenia vertrokken, om de grote nood die daar op veler lei gebied heerst, een beetje te hel pen lenigen. Piet Verhagen, die hier z'n werk in de metaalnijverheid had, kreeg daartoe een korte oplei ding. In Kenia nu verdient hij niets, hij krijgt alleen een beetje zakgeld voor zijn menslievende werk. Hij zit er nu ongeveer twee maan den en in een brief die hij aan zijn familie heeft geschreven, doet hij zijn sombere verhaal. Piet Verhagen werkt in een hospitaal voor krank zinnigen en hij is er bezig met thera pie. Er is zoveel te doen dat hij tijd te kort zal hebben, zo schrijft hij. Het hospitaal heet Mathart ener heersen toestanden die hemelschrei end zijn. Er zijn ongeveer duizend patiënten waarvan er velen niet eens een bed hebbem Zij liggen zo maar op de kale grond, die stinkt van de urine. Matrassen, dekens, la kens, handdoeken, bestek en ga maar door, .het is er niet of slechts zeer ontoereikend. Het inheemse personeel werkt vol gens Piet Verhagen niet, Het loopt er de kantjes af en probeert van het weinige dat er nog is, te stelen. T/RIJWILLIGER Verhagen schrijft dat hij in Kenia zelf be gonnen is met een geldinzameling die hem ruim 150 gulden heeft opge- leverd. Hij wil allereerst een dak voor het kinderhuis bijeen zien te krijgen, zodat die kleintjes tenmin ste droog zitten als het regent. Naar een bekende in Nederland heeft hij geschreven dat ze moeten, proberen kussenslopen e.d. in te za melen op de school waar ze werkt Piet vraagt in deze brief zijn familie heel dringend of ze ook wil helpen. Overtuig de mensen dat het hier verschrikkelijk is, zegt hij, probeer ze te porren dat ze geld gaan inza melen. Aan iedereen die hij zelf ont moet, vraagt hij ook om een bijdra ge en van velen krijgt hij inderdaad ook wat. Alle beetjes helpen en alle giften zullen heel goed worden besteed. -Met andere vrijwilligers is hij een huis voor hemzelf aan het bouwen en alle restjes die daarbij overschie ten, worden meegenomen voor het hospitaal. In de loop der tijd wil hij met de patiënten die daarvoor in aanmerking komen, de, barakken on der handen riemen, waarvan die voor de kinderen het eerst aan de beurt is. Piet Verhagen, of liever het hospi taal iri Kenia moét geholpen wor den. Dat' is duidelijk. Zijn moeder heeft in de buurt al -honderd gul den opgehaald en buurman Den Otter wil een aktie beginnen Mensen die iets willen afstaan voor de lijdende mensen in een Keniaas hospitaal kunnen dat storten op het gironummer van de heer Den Otter; 1292426. Zijn adresis Blokland 36, Rotterdam-Zuid, telefoon 197919. xSw?ntoor „De Rotterdammer", Lange fiikt aat 82, tel. 26.53.82, uitsluitend redac- "ftaken: tel. 26.39.54. m^tttschap, tevens klachten bezorging: iw, ?HW J van Gogh. Pr. Zamenhofstraat usa, tel. 152400. lltu?'a?1?rlJke telefoonnummers: Alarm po- C G - 86.46.66. Brandweer tel. 26,91.23. en G.D. tel. 26.S2.90. !nP,i!¥ek: Apotheek Gouka. Groenelaan tel 26.80.35.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1