Kostelijke De Funès in dolle klucht m CMB: „ANMB ZAAIT ONNODIG PANIEK SS Zeven maanden geëist voor vechten met mes AGENDA r.: Israël maakt oorlogsfilms Tot ziens Fantomas m Gulf-fabriek op terrein van 120 lia. Mr. Staab vraagt over uitlating Delwaide Vragen over brand in trafo Brand in huis: veel schade Bezwaren tegen gelijke namen reisbureaus Metaalsituatie is overtrokken voorgesteld In oktober weer verkiezing „beste huiskat" Meer telefoons in Lombardijen «*®Ustoï«en Verkeersstagnatie door rel de rotterdammer Farina 4 VRIJDAG 4 AUGUSTUS lo*- Een waarlijk vrolijke klucht vol Franse esprit is de film van. regisseur Edouard Molinaro „Ber trand in on(t)roerend goed". Claude Magnier is de ontwerper van al de komische verwikkelin gen als auteur van de klucht „Oscar" zo echt, in de stijl van de ouder wetse Franse klucht. „Oscar" werd op het to neel dan ook een ecla tant succes. Bergman werkt. mee aan Bijbelse films Première Prolongaties Reprises Onwel en overleden nu beduidend goedkoper nylon tapH* 300 cm breed 99 Jongen smijt fles naar politieman drie kleumt b\auwek\eiw•- jn4kleuren_J^--~---- ïnïkteÏÏ^!- T ivee 101 -jarigen in Rotterdam 2 A Louis de Funès als vader rend goed". De verwikkelin- Bertrand in de dolle Franse gen groeien hem zichtbaar klucht Bertrand in on(t)roe- over het hoofd Alle eer aan Molinaro die er een uitstekende adoptatie van heeft gemaakt, en het is daarbij een goede keus ge weest om de druk gestikule- rende Louis de Funès de hoofdrol van makelaar Ber- trant te laten spelen. Hij windt zich op als een veer, zo gespannen dat je als nuchter toeschouwer elk ogenblik een instorting ver wacht.. maar die komt niet... Echter met minder had deze film het niet afge kund want zijn opgewonden heid, zijn doldrieste optre den, zijn meer dan dwaze escapades voeren de klucht itot de top. Als je 's morgens vroeg uit je bed gehaald wordt door iemand die je dood- nuehter vertelt dat hij zo'n slordige zesduizend en meer francs van je gestolen heeft en je dan geruststelt met de mededeling: dit geld blijft echter in de familie ais je me de hand van je dochter ■geeft, dan ben je ook wel goed wakker geschud. Als het meisje, waarom het gaat dan in aanvang je dochter niet blijkt te zijn, maar slechts een schoonheidje die er zich maar voor heeft uit gegeven, dan wordt het al griezeliger. Als dan blijkt dat het gestolen geld omge zet is in juwelen en dat de „dief" geneigd is het koffer tje te geven in ruil voor het meisje dat later zijn dochter wel blijkt te zijn wordt de zaak nog gecompliceerder, Be Zweedse regisseur Ing- mar Bergman zal meewer ken aan een internationale episodenfilm die de naam krijgt „Evangelie 70" en die gebeurtenissen uit de Bijbel zal behandelen. Buiten Berg man zullen aan deze produk- tie meewerken Jean Luc Go- dard, die zojuist Nino Castel- nuovo heeft gecontracteerd voor zijn aandeel „Prodigal Son", Bernardo Bertoïucci, Pier Paolo Fasolini en Carlo Lizanni. De Egyptische minister van Cultuur heeft de verto ning van alle Amerikaanse westerns en James Bond films in zijn land verboden. Omdat, zo zegt de minister, in deze films saboteurs en slaven van het imperialisme worden verheerlijkt. vooral als dat koffertje tel kens weer verwisseld wordt voor een ander met da meslingerie van een ontsla gen dienstbode. De echte dochter sugge reert in verwachting te zijn van de ontslagen chauf feur..., die verdwijnt en weer opdaagt, dan worden de zaken toch wel erg inge wikkeld en daarmee vader Bertrand stapelgek. In een goed gevonden cli max komen alle moeilijkhe den echter weer in orde en ieder krijgt zijn deel van het geluk. Het is alles vrolijk en echt kleurig op het doek ge zet. Het is Molinaro nergens uit de hand gelopen en zo is deze film een stukje koste lijk amusement geworden. Het komt ons echter voor dat het werk minder geschikt is voor kinderen, die van een aantal scènes en stukken dialoog niets zullen begrijpen, ai wordt dit voor het grootste deel gecom penseerd door de grimassen van De Funès. Luxor. A.L. H. St. De wapens in de recente strijd tussen Israël en de haar omringende Arabische landen zijn nog maar nauwe lijks neergelegd of de Israëlische filmindustrie werkt al hard aan de ver vaardiging van drie speel films rond de gevechten. De gehele filmproduktie werd gedurende de gevech ten stilgelegd, alle beschik bare staven, installaties en materiaal werden tot het ui terste benut om aan de grote vraag van de internationale film- en televisiewereld naar. reportage's over de strijd, te kunnen voldoen. Nu de strijd gestreden lijkt te zijn moeten de uit gestelde fiimprodukties ech ter weer wachten want eerst willen de Israëli's drie speelfilms over de strijd ma ken; de belangstelling voor deze films in het buitenland is bijzonder groot „Brand Tel Aviv?" is de eerste speelfilm die over het conflict wordt gemaakt. Het verhaal gaat over een Israëlische piloot, een tank commandant, een meisje uit een kibboets en een Franse journalist die de gevechten meemaken. „The guns of Aqaba" is de titel van de tweede film, die geheel in kleuren zal wor den opgenomen. Het scena rio wordt geschreven door kolonel Ram Ron, tot voor kort Israels militaire at- De Fantomas-serie is uit gebreid met een derde su per-thriller: „Fantomas con tra Scotland Yard". Die film titel is een beetje mislei dend, want Commissaire Juvé is helemaal niet ver bonden aan Scotland Yard maar aan de Franse Sureté. Hij is echter te hulp geroe pen om de super-misdadiger Fantomas in Schotland te helpen arresteren en in die taak kan men hem beschou wen als een tijdelijk Scotland-Yard-man. Overigens steken Louis de Funes als commissaire Juvé en ook de geheimzinnige Fantomas zelf op een koste lijke manier de draak met alles wat maar politieman is en hoewel het een knappe journalist Jean Marais met zijn charmante assisten te Mylène Demongeot in een verrassende dubbelrol bijr.a gelukt de overwin ning te behalen op Fanto mas weet het super-misdadi- gersbrein op het laatste ogenblik nog juist te ontko men aan de op de planeet Aarde heersende gerechtig heid om met een fortuin aan diamanten er van door te gaan, een spoor van door zijn bende gedode slachtof fers achterlatend. Al die doden zouden de Fantomas-film luguber kun nen maken, ware het niet dat het er allemaal flink dik op licht, te dik om waarschijnlijk te zijn. De on waarschijnlijkheden herinne ren de toeschouwer er tel kens aan, dat de film een persiflage is. Men kan er ge noeglijk om lachen en even genoeglijk bij griezelen, mits men beseft dat in wer kelijkheid de Franse Sureté over heel wat effectiever ambtenaren beschikt dan de stuntelige commissaire Juvé. (Lumière, 14 j.) H. W. L. -K- -ff- taché in Washington en com mandant van hut gebied Sharm el Sheik na de Sinai campagne in 1956. „The guns of Aqaba" is het ver filmde verhaal van een Israëlische infanteriebrigade die de opdracht kreeg een ruim 300 kilometer onbe gaanbaar terrein over te ste ken om de Egyptische troe pen die de Straat van Tiran blokkeerden, een halt toe te roepen. „He walked in the Field" heet de derde film, ge baseerd op Moshe Shamir's bekende spel rond de oorlog van 1948. Deze film zal eindi gen met de recente strijd. mm m m LUXOR. „Bertrand in on(t)roerend goed", een aardige filmcomedie met Louis de Funès voor ied^een. 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. A.l, CINEAC NRC: „Geheimagent Fred Flinstone", leuke getekende hoofd film; dag. 9.30-11.00, 12.30, 2.00 en 3.30 uur. Elke avond: „De muis die brulde". Dwaze comedie met Peter Sellers. 6, 8 en 10 uur. Beide films a.l. CINEAC A.D.: „De wraak van dr. Fu Man chu", de altijd weer ontko mende griezelfiguur zorgt weer voor nieuwe spanningen Doorl. voorst, van 9.30-21.30 uur, om de twee uur. 14 jr. CINERAMA. 39e week „Dokter Zji- vago", een uitstekend verfilmd Rus- sich verhaal. 1.45 en 19.45 uur. 14 l'r- CORSO: „The sound of music", een kostelijke musical voor elke leeftijd. KRITERION: 13e week: „Blow up". 2 en 3 uur. A.l. GRAND. „Vuurdoop op de Yangtse-Kiang", spannende avontu ren met een Amerikaanse kanonneer boot in China. 2 en 8 uur. 14 jr. KRITERION: 13e week: „Blow-up" Het leven van een Londense pop-foto- graaf. Sommige scènes roepen beden kingen op. De film vraagt een volwas sen instelling. 2.30, 7 en 9.30 uur, 18 :r. LUMIERE. „Fantomas contra Scot land Y'ard" waarin we Louis de Fu nès als een kwasi domme, komische tegenspeler ontmoeten van de misda dige Fantomas. Voor de liefhebbers van het genre spannend amusement, 2- 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. 14 jr, lijke comedie. 2 en 8 uur. 14 jr. METRO: 3e week ,,'t Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld". Een koste lijke comedie 2 en8 uur. 14 jr. PRINSES: 5e week „James Bond 007 contra dr. NO". Sean Connery op Jamaica. 2.15, 7 en 9.30 en woensd. alleen 7 en 9-30 uur. 14 jr. Zat. en woensd. 2 uur de jeugdfilm „De vier potige kameraad". A.l. STUDIO '62: „Samen uit, samen thuis". Fijne comedie met Bourvil en De Funès. 2.15, 7 en 9.30 en zat. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. A.l. THALIA: 3e week „Daar komen de Russen, daar komen ze aan...". Een alleraardigste comedie van Nonnan Jewison voor elke leeftijd. 2.15, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. AL CENTRAAL. „Die rare, gekke rot- kat". Vermakelijke (niet getekende) Walt Disneyfilm. 2, 7 en 9.30 en zat. ook 4.30 uur. A.l. COLOSSEUM: „Invasie op Ambush Bay". Amerikaanse oorlogsfilm over de strijd in Japan. Spannende scènes. 7 en 9.30 uur. 14 jr. Elke middag 2 uur:,, Yeah, Yeah, Yeahü hier zijn we!" De bekende Beatlesfilm. A.l. HARMONIE:'„De helden van Tele- mark", boeiende oorlogsfilm ge baseerd op ware gebeurtenissen tij dens de tweede wereldoorlog. T/m. zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. 18 jr. T/m. woensd. „De valsspeler". Een weinig verheffende film naar inhoud, doch vrij goed gemaakt en met -de nodige spanning. Matig amusement. 18 jr. PASSAGE. „Hartentroef in Tokio". Geheim agent avonturen met de ge bruikelijke spanningen. In het genre wel aanvaardbaar. Middelmatig amusement Dag. 2 en 8.15 behalve woensd. Zat. 2, 7 en 9.15 uur, 14 jr. Woensd. 2 uur: Kara Ben Memsi, de held van de woeste Balkan". Spekta kelfilm. A.l. REX: „Robin Hood en de piraten". Een nogal crue spektakelfilm waarin harde gevechten domineren. Voor de liefhebber van dit genre spannend amusement. Niet zo geschikt voor te jonge ogen. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 14 jr. 't VENSTER: „Le bonheur" een film van Agnes Varda. Thema: mo derne huwelijksverhoudingen. Prach tig, poëtisch filmwerk naar de vorm, doch de inhoud roept vele bezwaren op. Alleen voor volwassenen met een gerijpt onderscheidingsvermogen. 2, 7 en 9.15 uur. 18 jr. VICTORIA: „De grote goudroof', een kostelijke misdaaöcomedie met Peter Sellers in de hoofdrol. Vlot amusement. A.l. T/m. woensd. 7 en 9.30 uur. 's Maandags gesloten. Don derdag 7 en 9.30 „Modesty Blaise" een nogal bizarre satire op de James Bondfilms. Naar de vorm een goed werk, interessant voor de echte film liefhebbers. 14 jr. T/m woensd. 2 uur „Old Shatterhand". Spannend ver haal voor de jeugd. ROTTERDAM Dit is het ter rein van de raffinaderij van Gulf Oil in Europoort (120 hectare). Be gin volgend jaar zal de olie maatschappij hier beginnen met de bouw van een petro-chemlsch industriecomplex (rechts bene den, in wit omlijnd gedeelte). Eind 1969 moet de fabriek draai en en een jaarproduktie hebben van 300.000 ton ethyleen, 100.000 ton polyethyleen en 150.000 ton cumcen. Met de bouw van dit projekt is minimaal 200 miljoen dollar gemoeid. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het liberale raadslid ar. K, Staab heeft B. en W. vragen gesteld over uitlatingen van de Antwerpse havenschepen Delwai de. De heer Delwaide zou hebben opge merkt dat er voor Antwerpen goedko pere aanvoersmogelijkheden van olie zijn. De olie zou vanuit .het Euro- poortgebied niet via een pijpleiding naar Antwerpen moeten worden ge voerd, maar via overslag te Brest (Frankrijk) met kleinere tankers naar Antwerpen. heer Staab vraagt B. en W. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Mr. K. Staab, lid van liberale gemeenteraadsfraktie, vraagt B. en W. of er maatregelen zijn getroffen om een brand, zoals die heeft gewoed in het transforma torstation aan de Waalhaven, te voor komen. Het raadslid vestigt daarbij de aandacht op het grote ongerief dat het verkeer en het bedrijfsleven heeft ondervonden van de storing. welke argumenten hier tegenover kunnen worden gesteld in verband met het graven van de geul, waar door grotere schepen Europoort kun nen bereiken en de kansen dat meer industrieën zich in Nederland en Bel gië zullen vestigen. ROTTERDAM Op de Hillevliet is donderdagmorgen de 55-jarige monteur A. H. Verhagen uit de Ranonkelstiaat onwel geworden. De man werd onmid dellijk naar het Zuiderzlekenhuis ge bracht Bij aankomst bleek hij te zijn overleden. ROTTERDAM Op de eerste éta ge van een pand aan de Serin genstraat 29a is donderdagavond een brandje uitgebroken. Hei vuur bracht in korte_ tijd voor 2500 schade toe aan kleding en grammofoonplaten. De brand ontstond door het afbran den van verf. De buurman van het betrokken gezin, A. E. Smits, is met rookvergiftigmgsverschijnselen opge nomen in het Zuiderziekenhuis. Omdat niet alle kamen zo uit zonderlijk breed zijn is de vraag naar tapijt van 3 mtr. breed steeds groter geworden. Voor die honderden kamers, waarvoor tapijt van 3 mtr. breed geschikt Is brengen wij morgen een speciale aanbieding nylon tapijt. Met dubbele jutte rug, zacht en volumineus enkalon, normale prijs 79.80 per meter, nu voor nog géén vijftig gulden. mm Neemt U de maat van Uw kamer mee. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van dit 300 cm breed Nylon tapijt in 6 mooie kleuren- goud-cognac-grljs-groen- blauw-rood, per meter voor Géén tel. cf tchrlft. but. ROTTERDAM Het grote Rotter damse reis- en passagebureau D. Bur ger en Zoon is bang dat haar klanten per ongeluk binnen lopen bij het reis bureau van de heer G. Burger in de Bergse Dorpsstraat Daarom heeft Burger en Zoon een advocaat een brief laten schrijven met het verzoek of de heer G. Burger zijn handelsnaam wil wijzigen. Als hij dat niet doet en de heer Burger heeft laten weten dat niet van plan te zijn dan zou Burger en Zoon via een request-procedure het de kantonrechter laten uitmaken. De juridische adviseur van Burger en Zoon meent in het gelijk te staan. De heer Burger zegt echter: „Er zijn meer kruideniers met dezelfde naam. Bovendien kost het me te veel om alle briefpapier en zo van een andere naam te voorzien." De heer G. Burger is het bedrijfje ruim een jaar geleden begonnen met een uitkering uit de Invaliditeitswet. Voorheen was hij chauffeur op een touringcar. Daarvoor is hij echter af gekeurd. Het bureau van Burger en Zoon heeft de invalide collega tot 15 augustus de tijd gegeven de naam op de etalageruit te wijzigen. UTRECHT In „De Mctaaïkoe- rier", het orgaan van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfshond, wordt bczorgheld uitgesproken over de marktpositie van een aantal me taalbedrijven in het district Rotter dam. Als voorbeelden van deze moeilijk heden noemt de ANMB de Klinkna gelfabriek die moest worden opgehe ven en de Anker Motoren Fabriek, die een groot aantal mensen moest ontslaan. Tevens wordt opgemerkt dat fusie met een andere bedrijf of opgaan in een groot concern, zoals Hensen in de VMF, waarschijnlijk de enige redding uit de nood zal zijn. „De Metaalkoerier" zegt dat de (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM 21 en 22 oktober wordt in de Rivièrahal van Diergaar de Blijdorp de jaarlijkse internatio nale kattententoonstelling van de Ne derlandse Vereniging van Kattevrien- den gehouden. Het doel van de vere niging is het bevorderen van het wel zijn van de kat en het streven naar meer waardering voor de kat. Op de tentoonstelling zullen alle soorten katten te zien zijn (met of zonder stamboom), zowel Siamezen, Perzen (ook wel Angora's 'genoemd) en de gewone kortharige huiskat. Alle huiskatten' die aan de ten toonstelling deelnemen zullen door dierenartsen worden beoordeeld op li chamelijke conditie en verzorging. Hierbij speelt kleur, tekening en type van de kat geen rol. Zij moeten ech ter wel zijn ingeënt tegen katteziek- te. Uit de huiskatten zal ,,de beste verzorgde huiskat" worden gekozen. Tot uiterlijk 20 september kan men zich opgeven bij mevrouw Craane, Provenierssingel 24 te Rotterdam (tel.- 010 - 280829). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op 11 augustus zal de telefooncentrale Lombardijen opnieuw een uitbreiding ondergaan. Het aantal aansluitingen, zal met tweeduizend nummers worden uitge breid tot een capaciteit van zestien duizend. De PTT zal dan waarschijn lijk aan alle aanvragen in Lombardij en kunnen voldoen. Dat laatste was eigenlijk reeds het geval sinds 17 juni van dit jaar, toen de vorige uitbreiding werd gerea liseerd. De nieuwe aansluitingen zijn dan ook voornamelijk op de toekomst gericht. Toch is de algehele situatie in Rot terdam minder rooskleurig. In totaal zijn er nog 21.000 aanvragen. Er is echter geen geld voor het bouwen van nieuwe centrales aan de Waalha ven en in Pendrecht. Het streefjaar 1970 van de PTT zal dan ook met enkele jaren worden overschreden voordat aüe aanvragers tevreden kunnen worden gesteld. scherpere buitenlandse concurrentie bijzonder zwaar drukt op de bedrij ven in de constructiebouw, die door gebrek aan kapitaal een achterstand hebben opgelopen. Van de zijde van de Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalindustrie en Elektrotechnische Industrie, de CMB, vernemen wij dat er hier heel andere faktoren aanwezig zijn. „Men moet geen paniek zaaien ais dit niet nodig is," aldus het districtsbestuur van de CMB, ,,en hetgeen het ANMB-bestuur stelt is op zijn zachtst uitgedrukt niet volledig." Het CMB-bestuur stelde dat bij voorbeeld Hensen tot eind volgend jaar zo overvol orders zit dat deze fabriek deze eenvoudig niet zou kun nen aanvaarden en afwerken zonder een samengaan met een ander be drijf. De fusie met de VMF dient uitsluitend om doelmatiger te kunnen werken. Er is zeker niet van enige vorm van bezuiniging sprake. Ook inkrimping van de Anker Mo toren Fabriek heeft slechts bedrijfspo- litieke redenen. Van enige econo mische spanning is hier, aldus de CMB-bestuurders, beslist geen spra ke. Maar Laura en Vereniging, de mijnonderneming die grote belangen heeft bij de Ankenmotoren Fabriek en die haar mijnen in Limburg heeft moeten sluiten, brengt de Anker Mo toren Fagriek over naar Limburg in het kader van de herindustrialisering van dat gebied. De produktïe van Ankermotoren gaat thans zelfs zeer sterk vooruit en men wil het personeel, dat bij het overbrengen naar Zuid-Limburg moet afvloeien, tot de laatste dag vasthouden. Gaat dat personeel eer der weg, dan kan ook Anker niet aan zijn orders voldoen! De klinknagelfabriek is opgeheven omdat dit bedrijf, aldus de CMB-bestuurders, in alle opzichten verouderd was. Voor een dergelijk bedrijf is nergens plaats, ook niet in Rotterdam. Ook meent „De Metaalkoerier" dat de ontwikkeling te Rotterdam in de investeringsgoederenindustrie, zoals machinefabrieken, allerminst gezond is. Hier gaat het, zo stelt het CMB-bestuur daartegenover, slechts om een gering aantal bedrijven. Wat hier gebeurt is niet aan tijd gebon den, het trekt alleen in deze tijd meer aandacht dan het normaal zou doen. De betrokken bedrijven zijn technisch achter bij de andere door onvoldoende kapitaal en een onjuiste bezuinigingspolitiek. WOERDEN Omdat hij zgntraa. sistorradio niet terug kreeg, gooide gistermorgen een zeventienjarige scholier een bierfles naar een agent. De radio was afgenomen, omdat de jongeman, die ermee in het plan- soen liep, geen luisterkaart kor. tonen. Toen de jongen zyn radio op het bureau kwam halen kon hij deze kaart nog niet laten zien. Omdat bjj de radio niet onmiddellijk terug kreeg pakte hij een bierfles en smeet die naar de politieman. Hij werd niet geraakt Dit is weer zo'n verzamelaan- bieding zoals U al meer van ons gezien hebt Vier verschillende kwalitei ten meubelstof, allen uk de series vaq 10 tot 15 gulden, koopt U nu door elkaar per meter voor nog géén zes gul den. 130 cm Morgenvroeg om 9 uar begint de verkoop van deze 4 soorten meubelstof, door elkaar voor een prijs, die U geen tweede keer kunt verwachten, per meter voor veto ton of schrift. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Als u vrijkomt, zeg dan maar tegen al uw vriendjes dat messen hier niet worden geduld", aldus rechtbankpresident mr. A. K. Jolles gisteren aan het slot van de rechtszit ting, waarop twee mannen uit Curapao terechtstonden. Zij waren betrokken bij een. uitge breide rel, die, zo zei de officier van justitie, een anderhalf uur durende ver- keersstagnatie veroorzaakte. Een "com pliment kreeg het publiek dat volgens mr. A. Niessen de politie op meer dan voortreffelijke wijze had geholpen. „Voor andere steden is dat misscnien een uitzondering, voor Rotterdam niet." Hij eiste zowel tegen de 21-jarige bank werker T. R. R. als tegen de 28-jarige zeeman S. N. O. R. een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek. De vechtpartij speelde zich af op 31 mei, rond een bloemenstalletje in de Eerste Middellandstraat. De bankwer ker, die een borreltje op had, smeet daar een plantenbak op de grond. Vol gens een getuige zou hij ook nog een paar emmers met bloemen omver ge worpen hebben. De bloemenkoopman nam dat niet, evenmin als zijn colle ga's. Daarop bemoeide ook de zeeman zich met het geval. Er kwam nog een met een biljartkeu zwaaiende kelner aan te pas en uiteraard verscheen ook de poli- de op het toneel. De twee verdachten hadden beiden naar hun mes gegrepen met het gevolg dat een der bloemen- kooplui een wond aan de hand opliep. De zeeman kwam er evenmin zonder kleerscheuren af: hij liep verwondin gen aan het hoofd op. Mr. J. Leopold, die de bankwerker verdedigde, achtte het niet uitgesloten dat zijn clint zich bedreigd had ge voeld, toen er drie mensen tegelijk op hem afkwamen. De tweede verdediger, mr. G. M. Blok vroeg de rechtbank de zeeman, die evenals de bankwerker over een blanco strafregister beschikte, een gedeeltelijk voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal op 11 augustus uitspraak doen. De rechtbankpresident manipuleerde overigens tijdens de zitting nogal merk waardig met een der messen. Nada' beide wapens, Ingepakt, hem door de deurwaarder waren overhandigd, wierp hij het ene, blijkbaar erg stevig dictl- gesnoerde pakketje dwars over de groe ne tafel In de richting van de deurwaar der, die kennelijk tot taak kreeg dit van het pakpapier te ontdoen. De deur waarder raapte het zwijgend op. ROTTERDAM Deze maand wor den twee inwoners van Rotterdam F' jaar oud. Op 8 augustus wordt Barbers den Boer, weduwe van Pieter van der Wel, 101 jaar. Zij is in 1866 in Charlois geboren en woont aan de Dorpsweg 52o in bij haar kinderen mejuffrouw A. v d. Wel en de heer P. v. d. Wel. Zes dagen later wordt de heer Frans Hendrik Schadee eveneens 101 Ja8r oud. Deze geboren Hellevoetsluizenaar woont bij zijn dochter in Hoogvliet.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2