Finale EC II in Rotterdam Delfland heeft ontwerp klaar Opheffing Poldervaart eist akkoord gemeente i AGENDA Bijbelactie in twee wi I DERBY UP sleutel- DRINK Jeugd komt vrij vlot aan de slag in het Waterweggebied Molen „De Vrijheid wordt gerepareerd BEIU J «sfc §1 SCHOOLVULPENNEN Kelner als deurwaarder" Scooter op rijksweg kreeg klapband Fotowedstrijd over vakantie Kolpabad trok juli meeste bezoekers Bromfietsers botsten Burgerlijke stand Detailhandelsschool houdt laatste test ZEGELVERKOOP VAN ROODE KRUIS GOED GESTART J. Vermeer 40 jaar bij de gemeente Zomeravondconcert op Oranjecarillon Orgelconcert Afsluiting weg BLIJ LEVEN Keuring tuinen in Klein Babberspolder pg rotterdammer 2 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1967 .en dng iïijks Grootste tintelend fris en lekker pittig (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De lan delijke cijfers, die gedurende de maand juli een sterke stijging van het aantal jonge werklozen beneden de negentien jaar te zien gaven, gelden niet voor het Waterweggebied. De bemidde ling van althans de mannelijke jeugd, die pas van de scholen is gekomen, verliep vlot. 1 jaar garantie Pagina 3 DEN HAAG De finalewed strijd in het tornooi om de PiM-coese beker voor bekerwinnaars ,„i op Hemelvaartsdag (23 mei ïo6g) in het Feijenoord-stadion in Rotterdam worden gespeeld. Mocht deze ontmoeting in een onbeslist eindigen, dan zal ook de tweede wedstrijd, twee dagen later od 25 mei, in het Feijenoord-stadion wo'den gehouden. De aanvang van de'finale is bepaald op 20.15 uur. Het is niet de eerste maal dat een eindstrijd in het tornooi om Europa sup II in Rotterdam wordt gespeeld. Op 15 mei 1963 kwamen in het feijenoord-stadion Atletico Madrid en Tottenham Hotspur tegen elkaar uit. De Engelsen wonnen deze ont moeting' toen met 51. ROTTERDAM - De rechtbank con cludeerde dinsdagmiddag tot ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een psychiatrische inrichting voor de 30-jarige kelner W. M. De man licht te de bond van horecapersoneel op voor honderd gulden en gaf zich bij een andere gelegenheid uit voor deur waarder, waarbij hij driehonderd gul den incasseerde. „Artikel 37" begreep de man, die al vaker is veroordeeld en in verscheide ne psychiatrische inrichtingen is ge weest De officier van justitie had ontslag van rechtsvervolging en on voorwaardelijke ter beschikking stel ling van de regering gevraagd. De rechtbank deed na in raadkamer te zijn geweest, onmiddellijk uitspraak. VLAARDINGEN De scooter van mejuffrouw G. C. K. uit Vlaardmgen kreeg dinsdag op de rijksweg 20 bij een snelheid van 70 km een klap band. De bestuurster verloor de macht over het stuur en viel op de vluchtstrook, evenals haar duopassa- giere A. v. d. B. uit Vlaardingen. Beide dames liepen schaafwonden op aan benen, armen en aan. het ge zicht De GGD heeft hen via het Ho- lyziekenhuis naar hun eigen wonin gen vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM Hoe lang zal er water door de Poldervaart stromen? Vooral de oude Schie dammers zullen haar met te genzin zien verdwijnen. Dit rus tieke binnenwater stoffeert zo fraai het omliggende typisch Zuidhollandse polderlandschap. De opheffing van de Poldervaart zal binnenkort definitief zijn beslag krijgen. Dijkgraaf en hoogheemraden (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „We hebben op de eerste dag voor vijfhonderd gulden aan postzegels verkocht. De eerste klap 15 een daalder waard." Dit zei dinsdagavond mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen, leidster var. de plaatselijke campagne voor de verkoop van Roode-Kruispostzegels. Dinsdagmorgen om negen uur is men 'gestort met de verkoop van de zegels in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat, Direct al was het enorm druk en dat is zo gebleven, tot dat men om twaalf uur naar huis ging. De stand is namelijk alleen in de ochtenduren geopendj Hoewel mevrouw Taverne de handen vol heeft met de leiding van de campagne, heeft ze toch de eerste morgen, samen met mevrouw Blaisse, geholpen. Er zijn namelijk nogal wat dames met vakantie. Overigens is het de bedoeling, dat er toerbeurt telkens twee dames in de «and aanwezig zijn. THjAARDrNGEN Vorige week is de geslagen voor de bauw van een asn de Broekkade weer "watersportvereniging Ee Bom- Bouwvergunningen he? «uk aan de heren C. Witberg tot dp 9?-Srreld5n van de bedrijfsruimte aan v Maasbosstraat 90, w. van der Have aan r? uitbreiden van de bedrijfsruimte het t£»?e Maasbosstraat 88, A. Strijen. tot lenhnïïS?uw®n van woningen aan de Cal- het 56 en 58 en p- Rodenburg tot Jaan 16 van het winkelpand Oranje- Kerk-s?r1t0.0L "De Rotterdammer", Lange Ue2kal<?n V 266382. uitsluitend ledac- ïï™teL 263954. llew t p' tevens klachten bezorging: 139a, tel. i52400° Cog' Dr' Zamenhofstraat Jltta'^fhke telefoonnummers: Alarm po en teif 2Ï9290 randweer td' 26MM- G'G" kl 2C7G34f!lt"! ^*an Westendorp. Parkweg 297, (Van onze correspondent) HOEK VAK HOLLAND Bij wij ze van proef houdt de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer dit jaar voor het eerst een fotowedstrijd voor toeristen. De deelname is uitsluitend opengesteld voor niet-inwoners van Hoek van 'Holland. Tegen betaling van een gulden kan men bij de VW in het bezit komen van een deelna me-formulier. Men kan ten hoogste drie zwart-wit foto's inzenden met een mi nimum-formaat van 9x12 en een maximum-formaat van 118x24 centi meter of drie kleurendia's op klein- beeldformaat (24x36 mm.). De opnamen moeten gemaakt zijn in Hoek van Holland in de periode van 1 juli tot 15 september en het onderwerp is „Vakantie". De hoofdprijs bestaat uit een vier-daagse reis naar Londen met de dagboot van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland plus 50 zak geld per persoon. De tweede prijs is eenzelfde reis van twee dagen voor twee personen en 25 zakgeld per persoon. De derde prijs bestaat uit een bedrag van 85. Een deskundige jury zal voor 1 no vember de foto's beoordelen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de afgelo pen maand juli brachten 63.509 kinde ren en volwassenen een bezoek aan het Kolpabad tegen 41.066 in juli 1966. tHet aantal bezoekers in de eerste zeven maanden van dit jaar is 322.349 tegen 320.362 in dezelfde periode In 1966. van Delfland hebben onlangs de vere nigde vergadering een ontwerpbesluit voor een overeenkomst met de ge meente voorgelegd. Het volgende wil het hoogheem raadschap met de gemeente Schie dam overeenkomen: Delfland draagt in onbezwaarde eigendom aan Schiedam over de grond van de Poldervaart, voorzover deze binnen het gebied van de ge meente ligt. Behoudens een gedeelte ongeveer 2>/s ha bij de Vijfsluizen, dat aan andere eigendommen van de Delfland grenst, moet de prijs ƒ1.10 per m2 bedragen. Schiedam draagt in onbezwaard eigendom aan Delfland over een per ceel land en water, van ongeveer 4000 m2 voor de bouw van een boe- zemgemaaL met dienstgebouwen. De prijs zal worden bepaald door twee taxateurs, een door Schiedam en een door Delfland aangewezen. Schiedam draagt in onbezwaard eigendom en in beheer en onderhoud aan Delfland over de in. 1966 gebouw de spuisluis voor de prijs van een gulden. De eventueel nog van rijkswe ge in de bouwkosten van deze sluis te ontvangen subsidie komt aan Schiedam toe. Delfland belast zich met de invordering, van dit subsidie. Schiedam draagt de peilregeïing en de zorg voor de hoedanigheid van het water in de „stadswateren" over aan Delfland, dat deze taak aan vaardt in het kader van het beheer van zijn boezem. Onder „stadswate ren" verstaat men de wateren tussen de sluis bij de Koopmansbeurs en de nieuwe spuisluis. Delfland zal telkens wanneer de doorvaart van een groot schip door de buitensluis en de stadswateren dit noodzakelijk maakt, de waterstand in de stadswateren gedurende enkele' uren verhogen tot ten hoogste N.A.P.. Delfland verbindt zich voor de- lozing op de Schie een nieuw polder gemaal te bouwen met een capaciteit van maximum 60 m3 per minuut. Dit gemaal zal de bestaande gemalen van. de West-Abtspolder en de Hargpol- der vervangen. Schiedam verbindt zich maatrege len te nemen tot vermindering van vervuiling van de stadswateren. Daar toe zal het thans op deze wateren lozende gebied rioleren en de riole ring doen lozen op het buitenwater. Schiedam zal ten aanzien van tijd en wijze van, aanleg van dezeriolering overleg plegen met Delfland. In afwachting van de totstandko ming van. deze riolering verbindt' Schiedam, zich geen medewerking te verlenen aan de verwezenlijking van plannen en vestigingen, die zullen lei den tot nieuwe lozingen van afvalstof fen op de stadswateren. Delfland verbindt zich in afwach ting van de totstandkoming van een nieuwe riolering de bestaande nood- uitlaten op de stadswateren in hun huidige functie in het bestaande stelsel te aanvaarden. Delfland zal echter bevoegd zijn wegens het gebruik van deze nooduit- laten overeenkomstig de bestaande re gelingen vergoeding te vragen in de kosten, die het maakt tot het zoveel mogelijk wegnemen van de kwalijke gevolgen van de daaruit voortvloeien de waterverontreiniging. Schiedam verbindt zich zo spoe dig mogelijk een nieuwe buitensluis te bouwen en in bedrijf te stellen. Deze sluis zal zodanig worden ge construeerd en beheerd, dat water- peilverschillen naar beide zijden wor den gekeerd en dat het water- en zoutbezwaar op Delflands boezem zo gering mogelijk zal zijn. VLAARDINGEN Bij een inhaal manoeuvre op het noordelijk fietspad van de Mr. L. A. Kesperweg botsten dinsdag twee brommers. De bestuur ders R. D. en J. K. uit Vlaardingen vielen en liepen allebei een hersenschudding op. De GGD heeft hen naar het Holyziekenhuis ge bracht. HOEK VAN HOLLAND Donderdag >7 augustus Is er in het Groene-Krulsge- bouw van 15 tot 15.30 uur gelegenheid tot inenting tegen difterie, kinkhoest. tetanus en polio. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Dinsdag 15 augustus hoopt de heer J. Vermeer zijn 40-jarig dienstjubileum bij de gemeente Rotterdam te vieren. Hij begon op zijn veertiende jaar bij het gemeentelijk energiebedrijf tegen een beloning van zes gulden per week. In 1946 werd hij naar Hoek van Holland overgeplaatst. Door de oor logshandelingen waren daar nog onge veer 35 lantaarnpalen overgebleven. Nu zijn het er zo'n 800. Stuk voor stuk heeft hij ze helpen aansluiten. Ook in de nieuw gebouwde en herstelde oude woningen heeft hij menige leiding gelegd en nieuwe aansluitingen gemaakt. In de kring van het energiebedrijf zal,het jubileum dinsdag op beschei den wijze worden gevierd. SCHIEDAM Geboren: Linda C t[v C A N Niehot en T K Quadt; Karin dv A van Katwijk en J P M Dingenouts; Tom zv L Glimmerveen en C Klinge. Overleden: G van der Vlies 88 wed L Clemens; J Spithoven 81; G van der Velde 77 "echts J R Voerman; N J van Teeiing 88. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse afde ling van het Nederlands Bijbel Ge nootschap houdt van maandag 21 tot en met vrijdag 25 augustus in de wijken 's-Graveland en Nieuwland een bijbelweek in samenwerking met de Hervormde Gemeente, de Gerefor- VLAARDINGEN Sjef van Bal- kom, beiaardier van 's-Hertogen- bosch, zal vrijdag het zomeravondcon cert op het Oranjecarillon van de Grote Kerk verzorgen. Het program ma, dat om zeven uur begint en een vol uur in beslag neemt, is als volgt: 1. Preludium en fuga (B. J, Frans- sen). 2. a. Schoon Lieveke; b. Wel Annemarieke. 3. Greensleeves to a ground (Anön). 4. a. Malborough; b. Meuniers tu dors. 5. Suite (G. F. Han del). 6. Sonatine in drie delen (J. van Dijk). 7. Mozartvariaties (K, Lefève- re). 8. a. Menuetto (G. Bolzoni); b. Wals (A. Dvorak). 9. Summertime (G. Gershwin). VLAARDINGEN Dfe christelijke Detailhandelsschool „Beneden-Maas" houdt maandag 21 augustus een laatste toelatingstest aan de Westha- venkade 95 te Vlaardingen, Het bestuur heeft tot deze test besloten omdat in de maanden juli en augustus zich nog een aantal leer lingen, afkomstig van ulo- en middel bare scholen, heeft gemeld voor de eerste en tweede klas. Eventuele an dere gegadigden moeten zich zo snel mogelijk aanmelden. <Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Molenbouwer H. van der Loo uit Kethel werkt hard aan een noodzakelijke reparatie van de molen De Vrijheid aan de Noordvest. De distilleerderij J. .1. Meeder en Zoon, die er tegenover is gevestigd, gebruikt de oude molen als pakhuis voor haar gedistilleerd. „De Vrijheid" is een monumentale, SCHIEDAM Jac. P. Bekkers verzorgt donderdagavond 17 augustus in de Grote of Sint Janskerk het vierde concert van het Orgelcentrum Schielandkring. De heer Bekkers is de vaste orga nist van deze kerk. Hij speelt werken van Scheidt, Bach, Handel, Distier, Gagnebin en Langlais. Aanvang 20.00 uur. HOEK VAN HOLLAND Het da meskoor Vox Humana heeft de repetities (maandagavond) hervat. Op een concours In Boskoop heeft het koor onlangs met 3!8 punten een eerste prijs behaald. Woensdag maken de dames een excursie naar het landgoed van Robbejan Schoepen, bakstenen steilingmolen met een hoge conische romp. Aan de oostzijde ziet men een gebeeldhouwde voorstelling van Pallas Athene. Onder dit beeld bevindt zich een gevelsteen met het opschrift en jaartal, 1785. De molen valt onder monumenten zorg en is geplaatst op de lijst. Over restauratie zal Den Haag moeten be slissen. De laatste Schiedamse molens blij ken nog altijd een grote toeristische attractie, met name voor buitenlan ders. Gebleken is dat jongeren in het rayon van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg-Noord zich eerst van een baan hebben verzekerd alvorens met vakantie te gaan. Het aanbod kwam vrij vroeg en velen konden zonder enige moeite worden opgenomen in het arbeidsproces. Dc stijging van het aantal werklo zen in juli met 44 tot 299 heeft dan ook een andere reden dan het seizoen aanbod van jongelui De ontwikke ling van de werkgelegenheid in Ne derland heeft ook in het Waterwegge bied haar invloed doen gelden. Bedrij ven stellen namelijk hogere eisen aan het aan te nemen personeel. De bedrijven komen er sneller toe om mensen, die niet zo goed voldoen aan de gestelde eisen, te ontslaan. Daarbij komt tot uiting dat de lege plaatsen niet altijd behoeven te wor den opgevuld; men schijnt harder te werken om dreiging met ontslag te vermijden, waarbij de produktie eer der toe- dan afneemt. De situatie in het Waterweggebied is met een werkloosheidspercentage van 0,5 zeker niet verontrustend t.e noemen. Dit percentage steekt nog ■gunstig af bij de 1 procent in Zuid-Holland. De vraag naar ar beidskrachten daalde in juli met 96 tot 2.431. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen steeg, relatief belangrijk, na melijk van 25 tot 52, voornamelijk door toeneming van handels- en kan toorpersoneel. Bij de 52 ingeschreve nen zijn elf jeugdigen. Naast het aanbod van 299 Nederlan ders stond eind juli nog één vreemde ling als werkzoekend ingeschreven. Totaal 119 vreemdelingen, allen man nen, lieten zich vorige maand inschrijven en 116 werkzoekenden, van wie 110 met de Turkse nationali teit, konden worden geplaatst. Er is nog geen aanbod gekomen van de NV Vereenigde Touwfabrie- ken te Maassluis, waarvan na de slui ting 450 werknemers, onder wie 120 Spanjaarden, op straat komen te staan. Verscheidene bedrijven heb ben reeds naar personeel van de touwfabriek geïnformeerd, zodat het met het bemiddelen verwacht. De eerste ontslagen van de Maassluisse fabriek, die in etappes zullen verlopen, zijn vermoedelijk in september te verwachten. Gebleken is dat nog niemand van de werkne mers contact beeft opgenomen met het arbeidsbureau Nieuwe Water weg-Noord. VLAARDINGEN De Goudsesin- gel is tot en met woensdag 16 au gustus tussen de Van Hogendorplaan en de Geraniumstraat voor alle ver keer, behalve voor voetgangers, geslo ten. geven wij op „MONT BLANC" vanaf 7,50 bij: KANTOORBOEKHANDEL WAALSTRAAT 68 - Tolefoon 34 38 28 - VLAARDINGEN Vraagt U eens naar onze extra vulpen-aanbieding meerde Kerk, de Rooms-katholieke Kerk en het Leger des Hei ls. De bedoeling is door het huis-aan- huis te koop aanbieden van bijbels en bijbelgedeelten de bekendheid met en het gebruik van de Bijbel te bevorderen. De hervormde predikant ds. A. Hoffman schrijft ons dat er op tal van plaatsen in de wereld grote vraag is naar de Bijbel. Hij hoopt dat dit ook in Schiedam het geval zal blijken te zijn. Om de actie te doen slagen, zijn veel medewerkers nodig die zich een dag. een deel van een dag, of desnoods een enkel uur, beschikbaar willen stellen. Men kan zich opgeven bij mevrouw J.' J. Keetbaas, secreta resse van het comité van voorberei ding, Willem de Zwijgerlaan 18, tele- ioon 26.80.20. SCHIEDAM Voor de Schie damse Volkstuinders Vereniging „Klein-Babberspolder" werd zaterdag de tweede en laatste keuring uitge voerd door de gediplomeerden-com missie uit Den Haag. Bij de eerste keuring op 3 juni kreeg de commissie al een goede in druk en was zij zeer tevreden. Het bestuur spoorde de leden aan om voor de tweede keuring nog beter u:t de hoek te komen. Dit is dan ook gebeurd. Het bestuur en commissie zijn daar dankbaar en tevreden over. Daar er steeds minder nutstuinen komen, zal er in het vervolg worden gekeurd op sier- en algemene tuinen. De prijsuitreiking geschiedt maan dag 11 september in het gebouw Chr. Sociale Belangen. Onder meer zal op deze vergadering worden gesproken over fusie met het complex Vijfslui zen. TVE BESTE oplossing zou zijn als er eens een gesprek zou kun nen worden gehouden tussen kran tenmensen en lezers om te komen tot "de oplossing „Wat zijn moeilijke woorden en wat niet". Dezer dagen werd bij ons op de redaktie gediscussieerd of het woord decorandus nu al of niet een moei lijk woord is. Ter Wille van de objec tiviteit moet ik vermelden dat ik in de veronderstellingverkeerde dat het wel duidelijk moest zijn dat het om een persoon ging die een on- derscheiding had ontvangen. „Ja," zei mij een verantwoorde- lijke collega", iedereen moet begrij pen waar het om gaat en schrijf daarom maar gedecoreerde". Alles goed en wel, maar waar ligt nu de grens dat een ander moet uitmaken wat de lezer al of niet kan of wil begrijpen? Een praktische oplossing zou zijn deze „vreemde" woorden te gebrui ken en tussen haakjes te zetten wat de betekenis daarvan is. Het doet me echter zo sterk denken aan de bedisselende schoolmeester, dat me dit toch wel wat afschrikt. Natuurlijk zullen educatief in gestelde iezers (gericht op het opvoe dende element) zeggen: Je kan zo nog eens wat leren en de woor denschat van de lezer uitbreiden. Ik zou daarop kunnen antwoorden: is de krant een sohoolboekje, een puzzelrubriek of een nieuwsorgaan? TK WEET dat deze wijze van discussiëren geen zoden aan de dijk zal zetten. Een middenweg lijkt mij daarom de aangewezen weg. Ik ga daarbij vanuit dat van iedere le zer een redelijk denkvermogen mag worden verwacht. Om nu even terug te komen op het „conflictwoord" decorandus blijkt mij dat toch wel het overgro te deel zal concluderen dat deze term in een berichtje over een jubi leum de jubilaris betreft, die een lintje heeft gekregen. Bovendien krijgt de lezer het gevoel dat hij het zelf heeft ontdekt en zich (terecht) een klopje op de schouder geeft. Een ander aspect is dat in gespeci aliseerde berichten (economie of techniek) vaak dit soort vreemde woorden niet te vervangen is door „begrijpbare" woorden. Er zal dus gegoocheld moeten worden met be grip van de lezer en een lichte indi catie (aanwijzing) van de schrijver. P.S. voor het geval dat u vindt dat ik de plank helemaaL heb mis geslagen, houd ik mij aanbevolen.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1