Goederenverkeer kan efficiënter NS konden 34 elektrische locomotieven niet kopen Meerderheid Kamer achter toekomstvisie Jongen na het roken van hennep stapeldol Kostganger stak hospita met zakmes Bestuur KVP wilde actie doorkruisen !n duel met de fiscus Ton van der Hammen PvdA-motie verworpen Grote vraag naar arbeidskrachten in Aalsmeer Acht jaar geëist wegens poging tot moord Luns tekent in Polen drievoudig akkoord Queensland wil stopzetting dumping EEG-boter HET SPEL JUIST HIER WEG EMOTIES Tivee Bredanaars veroordeeld Jongeman in fabriek plotseling overleden DIEFSTAL EN INBRAAK DE ROTTERDAMMER 2A V[- OL'A,:.. OSS Het is natuurlijk °n^Tng®" ?iet kjïï'2e" z.e 00.k- Maar wel raar en misschien wel kreeg Uit hoofde van zijn ambt nimmer vertoond» dat een van al die uitvoeringen met alles laan op de kop af de dag dat hij vijf jaar in een parochie ge bezittingen openbaar bii elders» in Eindhoven, zonden ze J zesoepeler zijn hier valt voor ons executie ziet verkopen. Dat iets te halen. zou 'gisteren zijn. Om elf uur. hand:redeneerden met de wet Jn hnn In het proces-verbaal van be- bandics moeten jullie nog loonbe- slag Staat het allemaal nauw- blieft zestienhonderd en vijftig gul den over 1966. Bestaat er geen vereni ging of stichting die rechtspersoon lijkheid bezit? Non, dan fs de voorzit- keurig te lezen. Het is niet doorgegaan. De fiscus, die het zeker toch ook wel êen beetje te gortig vond, heeft dit „lustrumfeest" letter lijk ter elfder ure afgelast. Of ficieel heet het nu, dat de exe cutoriale verkoop is uitgesteld tot 3 oktober. .Moeilijkheden Doov BREDA De Bredase poli tierechter mr. E, Thijssen heeft de 23-jarige G. H. veroordeeld tot ges weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en de twintigjarige M. P. tot een maand gevangenisstraf on voorwaardelijk. Beiden beken den Indische hennepsigaretten te hebben gerookt. Zwaar Motie Dreigement Plan Zeeland Zorgen Gepensioneerden Drs. Horback laat doorschemeren Pagina l~ -L,;f l L Ap -f '**£*&- Kapelaan kan nog zitten vJ i nu komt het De grimmige fis- i j de poli tie ver gunningen onder ogen jhravp hardwerkpnde kmip- erop en eraan, dus ook de vergoe- crave, narawerKenae h-ape ding die de jongens ontvingen, werkt villi weiwiVe eenvnnrü ,Aha' Miden de belastinggaarders, werJti ZIJ 11 weimöe eenvOual althans die in Oss en omgeving over gages van de muziek» -i«. i r, lasting en premies betalen. Alsje- Zo kan men 's kapelaans leren armstoel, zijn twee fauteuiltjes, zijn overige stoelen, zijn tafel, zijn boe kenkast (goeken mag je in zo'n geval houden, evenals je bed), alsmede zijn lichtomament zoals de deurwaarder het punctueel had beschreven, alle maal nog op hun vertrouwde plaatsen in de bovenkamer van de pastorieaan de Maxlmiliaan van Oostenrijkstraat vinden. Ja, het is me daar wat in Oss, waar fiscus noch zieleherder elkaar ook maar éên duimbreed toegeven. Kapelaan H. J. M. van Hedel, die op onnavolgbare wijze in public rela tions jongleert, daarbij geestdriftig gesteund door zijn medebestuur deren van de Federatie Tienerclubs in Oss en omgeving en de enkele duizenden leden, wil dit spel tot het bittere einde spelen. Onder het motto: de ■wet is niet gemaakt om de wet zélf, maar ook het doel dat daarmee ge diend wordt. Het klinkt een bijbel kenner vertrouwd in de oren. ter van jullie federatie hoofdelijk aansnrakelijk. Kapelaan, wilt n maar betalen? Aan de kapelaan troffen zij een slechte, zoals men al kan hebben be merkt. Natuurlijk, eerst probeerde hij echt Brabants de zaak leutig in het reine te brengen. Maar hoewel niet onvriendelijk, de mannen van de Inspectie bleven op hun stuk staan. De wet is de wet en plicht is plicht zeiden zij. Ja maar, zei de kapelaan, zelden ook de andere bestuursleden, als het ware in koor: luistert u nu toch eens even. Om te beginnen krijgen die jongens helemaal geen loon, maar een vergoeding, nodig voor hun on kosten: hun instrumenten, het ver voer enzovoort. Ze worden er geen cent rijker van. We zijn niet commer cieel. Integendeel het open jongeren werk dat wij organiseren en stimule ren Is een taak van de gemeenschap, dus vooral ook van de 'overheid. Moet die overheid nu van ons ar moedje, bijeengeschraapt door dona ties, subsidietjes, lage contributies en entreeprijzen voor die dansavondjes, gaan innen? Mensen nog toe, dit jon gerenwerk moet de gemeenschap, de overheid geld kosten! Weten jullie wel, dat de aanslag hoger is dan wij aan subsidie ontvangen? Waarop met zoveel woorden het fiscale bescheid: praat maar als Brug man, commercie of niet, u hebt te doen wat de wet zegt. En daarmee uit. Of weet je wat? Laten we dan de zaak over 1966 vergeten. Maar denk erom, over 1967 gaat het wél door. M.-'ïr - Pi. - ij r - »**-«, J," -I, &i, „t viMiiyi- 'f bPS-? JSi'lfL '-jjWkli VAN HEDEL van ons armoedje? (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL Pas nu Is bekend geworden dat de Nederlandse Spoorwegen het plan hebben ge had 34 trekduwlocomotieven in gebruik te nemen. Door de slech te bedrijfsresultaten, die tot de aanvraag van een regerings garantie van ruim driehonderd miljoen gulden hebben geleid, is dit project voorlopig van de baan. Een bedrag van vijftig mil joen gulden zou hier zeker mee gemoeid zijn geweest. Een trekduwtrein is een spoorweg eenheid, die beide richtingen uit kan rijden, wat grote tijdwinst bete kent en als gevolg hiervan een hoge re produktie omdat er niet mee ge-( rangeerd hoeft te worden. In Frank rijk, Duitsland, Zwitserland en Bel gië bestaat zij reeds; in Engeland en Italië wordt ermee geëxperimen teerd. Het ging, wat Nederland betreft al thans, om elektrische locomotieven, die een reeks wagons voorttrokken, waarvan de achterste met een stuur- kabine is uitgerust Afstandsbedie ning dus, waarvoor speciale voorzie ningen (remleidingen en alle moge lijke andere koppelkabels) moesten worden aangebracht op daarvoor bestemde, losse rijtuigen, Dc president-directeur van de Bel gische Spoorwegen, de heer Lata ire, liet gisteren in Brussel tegenover een aantal Nederlandse journalisten doorschemeren dat zijn bedrijf zich in grote exploitatiemoeilijkheden be vindt. Voor de helft van de begroting moet de staat bijspringen. Voor de Nederlandse Spoorwegen is dit cijfer ongeveer twintig procent, als tenminste de noodklok, die is ge luid er is verzocht om een staatsgarantie van ruim driehonderd miljoen gulden over een periode van drie jaar tenminste weerklank vindt in het parlement. Hoewel de Belgische Spoorwegen een veel starker staatsstempel dragen dan de Nederlandse, wordt ook in Brussel naar een vereenvoudigde ex ploitatievorm gestreefd. Het getal van 57.000 werknemers wil men in Maar het spel, waar gaat dat om? Meergenoemde eerwaarde heer, geen fladderende rokken en „omgekeerde hoerd", maar in antracietkleurig col- amnrxikm hertkostuum met stemmige das tfr 3 J (JUIyI de enige notie die uiterlijk enig ver band met zijn clericale status sugge- reert is een piepklein gouden kruisje op de revers meergenoemde heer dan, is voorzitter van de plaatselijke Federatie Tienerclubs, die open jeugdwerk praktizeert. Iedere jonge re is welkom. Met of zonder overtui ging. In vier jaar is die zaak aardig van de grond gekomen. Men bedrijft ge- meensehapsa vonden, beoefent sport, houdt bezinningsdagen, gespreksgroe pen, speelt toneel, doet aan mime, boetseert, schildert, schrijft clubbla den vol, enfin, men kan zich zo voorstellen hoe de jongelui, ruim tweeduizend al In Oss en omgeving, op vrijwillige zowel als vrijblijvende basis, fijn met elkaar optrekken. Noem het duur: begeleiding van de jongere generatie, het IS toch maar wat en niet zonder zweetdruppels tot stand gekomen. Start en uit gangspunt voor al die activiteiten zijn de wekelijkse dansavonden in de sfeervolle omgeving van een oud boerderijtje, 't Hoefke geheten. Daar regeert dan „de beat", behal ve ingeblikt ook „live" ten phore gebracht door jongens die zich The Xhunderbeats, Sort Out, The Real Lo vers, The Trolls, en ga zo nog maar even door, noemen. Juist die Hoef- ke-avonden leveren een gestage stroom van clubleden op. Ze zijn al tijd verzorgd en de sfeer is er goed. De verzorging kost geld. Ama- teur-beatgroepen, hoofdzakelijk bestaande* uit nog schoolgaande jon gelui, hebben een elektronisch instru mentarium, dat de nodige duizend jes vergt. De waarde van hun uit rusting ligt tussen de drie en twaalf ^Logisch dus, dat die jongens voor hun. optreden een vergoeding moeten Toen liep de kapelaan pas goed warm. Nu zal ik eens principieel zijn, redeneerde hij. Goed, we betwisten dus helemaal niet dat we onder de gegeven omstandigheden belasting plichtig zijn. Als u dan maar weet dat we het geld niet hebben. Als u dan maar weet dat we onmiddellijk een punt achter al ons werk moeten zetten (moet u eens bij Marga gaan vertellen). Niet alleen uit geldelijke overwe gingen, maar ook omdat al die vol wassenen en jongeren bij de leiding, die dit werk op geheel vrijwillige basis doen, dan terecht zullen zeg gen: op zo'n manier geven we er onze vrije tijd niet meer aan. Dank u. Wij dus om te beginnen een be lastingschuld van 1650, nietwaar? Oké, we houden u aan uw aanslag, die dus op mijn hoofd neerkomt. Leg dan maar beslag op mijn eigendom men. Zo stonden de zaken tot gisteren. En zo staan ze eigenlijk nog. Alleen het „schandaal" van de openbare ver koping is verschoven. De burge meester van Oss heeft in deze impas se zijn goede diensten, aangeboden. Er is een jurist (belangeloos) be reid gevonden het debat op minder emotionele wijze met de fiscus voort te zetten: mr, A. L. H. van Grinsven. Er is een nota door het bestuur op gesteld, die aan officiële instanties en aan Kamerleden zal worden toegezon den. In de hoop op spoedig resultaat. Natuurlijk, zegt kapelaan Van He- del begrijpend: alg de wet veranderd moet worden, dan zal dat wel wat technische bezwaren opleveren. Maar dat is deze zaak heus dubbel en dwars waard. Het gaat immers niet om onze clubs alleen. Alle vormen van jeugdwerk hebben hiermee te maken. Het Is een nationale zaak. In elk geval vinden wij een aanvul lend subsidie van gemeentewege om aan de verplichtingen toch nog te kunnen voldoen, misschien wel een tijdelijke, maar beslist geen definitie ve oplossing. Want tenslotte is dat een vestzak-broekzak politiek waar niemand wijzer van wordt Vijf jongemannen hadden aan een feestje deelgenomen, waar de verdo vende middelen konden worden ge bruikt. Vier werden gearresteerd, na dat een van hen, 'stapeldol geworden van de hennep, als een gek de straat was opgerend. Hij meende dat mensen met lange messen hem ach tervolgden. Ook op het politiebureau ging hij wild tekeer. De vijfde verdachte, A.S., is nog voortvluchtig. Hij heeft de hennep gekocht en is de gangmaker in deze zaak geweest. De beide andere ver dachten blijven nog in arrest in af wachting van hun berechting. De officier van justitie, mr. E. Bau- wens, had tegen P„ die in tegenstel ling tot H, nog een blanco strafblad had, 31 dagen, gevangenisstraf geëist, waarvan 21 voorwaardelijk. De poli tierechter legde hem de veel zwaarde re straf van een maand onvoorwaar delijk op „om de verdachte bij te brengen dat hij op de verkeerde weg is". „Het is nodig de jeugd goed in te prenten dat zij zich door deze verdo vende middelen naar geest en li chaam sloopt tot men een wrak is, dat dan ten laste van de ge meenschap komt." De zwaardere straf was ook een gevolg van het feit, dat P. zijn ouderlijk huis voor het feestje ter beschikking had gesteld. RHEDEN De 17-jarige W. Stijn- tjes is gisteren in een fabriek te Rhe- den tijdens het werk plotseling over leden. De jongeman was bezig met een elektrische boor gaten in ijzeren balken te boren toen hij plotseling neerviel. Een arts constateerde later de dood. De politie en arbeidsinspec tie stellen een onderzoek in naar de doodsoorzaak. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De overgrote meerderheid van de Twee de Kamer onderschrijft de doelstellingen van het ruimte- lijk heleid, zoals de regering die heeft uiteengezet in de Tweede Nota over de ruimtelijke orde ning in Nederland, Dat bleek gisteren al aan het begin van de discussie in de Tweede-Ka mercommissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Over de uit werking van de hoofdlijnen in de nota rezen echter zoveel vragen, dat de principiële instemming met het stuk weldra teloor ging in een einde loze bespiegeling over duizend en één min of meer belangrijke onderde len. Gisteravond diende de PvdA-afge- vaardigde 'n motie in, waarin de re gering werd gevraagd al op de begro- ting-1968 een aanzienlijk bedrag uit te trekken „als eerste aanzet" voor het nieuwe stimuleringsbeleid ten be hoeve van het noorden van het land, ken) deelde mee, dat uiterlijk 1 jan. 1968 een aparte beleidsnota over de ontwikkeling van het noorden aan de Kamer zal worden voorgelegd. Hij voelde niet voor de socialistische ont- werp-motie. omdat eerst het effect van de reeds genomen stimulerings maatregelen dient te worden afge wacht. Vanmorgen wijzigde de heer Wie- renga zijn ontwerp-motie enigszins. Hij verzocht nu de regering, om het nieuwe beleid in de komende nota over de ontwikkeling van het noor den uit te werken. Maar ook dat viel niet bij minister De Bock in goede aarde. Naar zijn mening is het rond de jaarwisseling nog te vroeg om het nieuwe beleid definitief te be palen. Alles hangt af van de finan ciële mogelijkheden en die kunnen pas in de zomer van 19G8 bekeken worden. Eind 1968 loopt het huidige stimuleringsbeleid voor het noorden af. Eerst bij de voorbereiding van de begroting-1968 kan het nieuwe be leid worden uitgestippeld. Daarmee was de meerderheid van de Kamercommissie het eens. Hij vond de ontwerp-motie overbodig en prematuur. De PvdA kreeg al leen steun van D'66 en CPN. Met tien tegen vijf stemmen besloot de commissie de plenaire Kamer te adviseren de motie niet aan te nemen. Bijna had de PvdA nog een tweede motie ingediend. De socialist Berg dreigde daarmee toen minister Schut (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning) aanvankelijk een ietwat ontwij kend antwoord gaf op de vraag of de regering bereid is voor de eerstko mende vijf jaar concrete beleidsplan nen met betrekking tot de regionale ontwikkeling op tafel te leggen, be leidsplannen die niet het karakter zullen hebben van een vrijblijvende discussiebasis. Later deelde de minister mee, dat aan de betrokken departementen op dracht Is gegeven voor de periode tot 1972 een concreet beleidsprogram met kostenopgaven op te stellen voor werken die in het kader van de ruim telijke ordening door de rijksover heid zullen moeten worden verwezen lijkt. Voorts za! voor de periode tot 1980 een evenzeer concreet, maar meer globaal plan worden ontworpen. Met deze mededeling zo ongeveer de belangrijkste van het hele debat nam de PvdA genoegen. Vrijwel alle sprekers betreurden het, dat de nota geen alternatieven aangeeft. Het legt zich vast op één ontwikkeling, ,,'t Lijkt op het hou den van algemene verkiezingen met slechts één kandidaat", zei de PSP'er Lankhorst. Minister Schut vond die kritiek wel erg streng. Ten eerste is het al zo verschrikkelijk moeilijk om één alternatief behoorlijk uit te werken. En ten tweede verschaft de nota op tai van punten wel degelijk alterna tieven. 'Ook de bezwaren van de commis sie dat het stuk toch wel wat te statisch en mogelijk te weinig ruimte laat voor nieuwe ontwikkelingen, kon de minister niet delen. De structuurschets van de nota is primair een achtergrondkaart bij het bepalen van het beleidsprogramma bij het wetenschappelijk onderzoek en bij het kenbaar maken aan de lagere overheden van wat de rege- jring zich voorstelt 1e ga«n doen. De schets is niet normatief. Er kan over genraat worden. Van verschillende kanten drong men er bij de minister op aan nu toch wat meer te gaan doen aan de spreiding van de. rijksdiensten. Is het niet mogelijk bijvoorbeeld het Cen traal Bureau voor de Statistiek naar Groningen over te plaatsen? „Pa- terswolde is prettig om te wonen. Vergelijkbaar met Wassenaar". Tiidens de algemene discussie over de spreiding van de bevolkingsgroei kregen naast de problematiek van het noorden vooral ook de moeilijkhe den en mogelijkheden van Zeeland veel aandacht. De c.h. afgevaardigde Van der Peijl vroeg of de regering bereid is de industrialisatiepïannen voor het oostelijk deel naar Zeeland nader te bezien en de aanleg van een Del taspoorweg met kracht te bevorde ren. Van PvdA-zijde werd gepleit voor de afschaffing van tolgelden op de Zeeuwse bruggen, door bijvoorbeeld vervroegde overname van deze brug gen door het rijk. Uiteraard kwam ook weer de vaste oeververbinding over de Westerschel- de ter sprake. „Daarover wordt op regeringsniveau vrij concreet ge dacht. Maar voordat we concrete plannen kunnen gaan maken moeten we eerst weten waar die oeververbin ding moet komen. Dat is nog in stu die", zei minister Schut. de loop der jaren tot 35.000 terugbren gen. Voor het meer dan 4.000 kilometer lange spoorwegnet zou men bijna een derde deel willen afstoten door de steeds slechter wordende rentabili teit, ware het niet dat het parlement overwegingen van algemeen belang doet gelden. In Nederland gaat het overigens dezelfde kant uit. Utrecht wenst de afschaffing van vijftien onrendabele lijnen, maar het is de vraag of Den Haag hier veel voor zal voelen. De heer Lataire noemde het goede renverkeer een bron van steeds groter wordende zorgen. De wegdringing HAARLEM Tijdens een hooglo pende ruzie heeft de 26-jarige uit Curacao afkomstige fabrieksarbeider A. F. gisteren in Haarlem zijn 37-jari ge hospita, mevrouw H. B.-D., met een groot zakmes enige steken toege bracht. Mevrouw B. werd niet ernstig in hals en een elleboog ge wond. Na in een ziekenhuis te zijn behan deld, kon zij op eigen gelegenheid naar huis terugkeren. Doordat zij in een reflexbeweging haar hoofd 'af wendde liepzij slechts een niet ge vaarlijke vleeswond in haar hals op, Een tweede steek kon zij met een arm afweren, waardoor zij aan een elleboog werd geraakt. Hierop vlucht te mevrouw B. de trap af, maar bij de voordeur werd zij door F. tegenge houden. „We gaan samen naar de politie", riep de aanvaller. Hij dwong haar met het mes in haar rug prik kend voor hem uit te lopen. Midden op de Grote' Markt, op enkele hon derden meters van het politiebureau, kwamen zij de echtgenoot van me vrouw B. tegen F. raakte hierdoor in paniek en rende naar het politiebu reau in de Smedestraat. De man, die een overspannen indruk maakte, werd ingesloten. UTRECHT De bloemisterijbe- drijven in en om Aalsmeer hebben te kampen met een toenemend tekort aan arbeidskrachten. Het kassenarse- naal breidt zich gestadig uit en voor de komende jaren wordt nog een ver dere exnansie verwacht. Het bedrijfsleven heeft berekend dat er door de uitbreiding van de werkgelegenheid jaarlijks gemiddeld 80 arbeidsplaatsen bijkomen.' Deze plaatsen te bezetten wordt meer en meer een nijpend vraagstuk. MAASTRICHT Wegens poging tot moord heeft de officier van justi tie te Maastricht acht jaar met af trek geëist tegen de mijnwerker G. M, uit Schinveld. Deze zou op de avond van de derde maart getracht hebben zijn vriend, de bankwerker G. F. (30), te doden. De aanleiding was een verhouding tussen de dader en de vrouw van het slachtoffer De verdediger probeerde de dag vaarding te ontzenuwen omdat hij tegenspraak zag tuSsen de uitslag van het psychiatrisch rapport en het kalm overleg en opzet waarvan de officier gesproken had. 2 voorkomt Uniek alarm-apparaat voör iedèrèen - compjeet J/J 95 Voor de handel: E. Ploem, Troel- stralaan 55, Heemstede. Telefoon D2500 of 023/83019 van de steenkolen, het zich va plaatsen van de staalindustrie nwr de kust en de vervanging van h« klassieke ijzererts uit Elzas Lotharin gen door aanvoer van overzee wam» de voornaamste oorzaken. Als het laatste voorstel tot fa riefsverhoging door het parlement wordt goedgekeurd, zullen de spoor wegen van onze zuiderburen de duurste In Europa zijn. De heer Lataire tekende hierbii echter aan dat slechts twintig pro- cent van alle reizigers de volle prijs betalen. De grote rest geniet van door de staat ingestelde faciliteiten. Arbeiders en kinderrijke gezinnen bijvoorbeeld krijgen reducties, die in andere landen niet bestaan. Een andere moeilijkheid, die èrn gezonde bedrijfsvoering in de vees staat, was nog dat de Belgische Spoorwegen meer gepensioneerden (75.000) dan werknemers hebben te onderhouden. Gezien de steeds ver der doorgevoerde automatisering zal dit getal in de toekomst we! niet verminderen. De heer Lataire bracht tenslotte naar voren dat er gediscrimineerd wordt ten opzichte van de waterwe gen. Voor de laatste draait de Staat als iets volkomen vanzelfsprekends op. De infrastructuur van de spoorwe gen echter moet uit lopende in- komsten betaald worden. WARSCHAU Minister Luns heeft gisteren in Warschau een drie voudig akkoord ondertekend met Po len. Het "betreft een handelsakkoord tussen de Beneluxianden en Polen, een cultureel-wetenschappelijk ver drag betreffende uitwisseling en een akkoord over economische, indus triële en technische samenwerking. Eerder op de dag voerde mr. Luns besprekingen met zijn ambtgenoot Rapack! over internationale vraagstukken zoals de kwestie-Viet- nam, Het Nabije-Oosten, een Euro pees veiligheidspact, de non-prolifera- tie en de Duitse kwestie. Polen en Nederland, aldus zei de bewindsman, zijn het volstrekt eens over de noodzaak van het afsluiten," van een overeenkomst tegen U; verstrekken van kernwapens. h „Ik heb het gevoel niet tegen'eea muur te hebben gepraat", aldus het" commentaar van minister Luns over: zijn besprekingen met RapackL.Hij.f deelde verder mee dat hij zijn Poolse ambtgenoot uitgenodigd heeft voor een officieel bezoek aan Nederland BRISBANE De boterafzetorgani satie van de Australische staat Queensland heeft de Australische re gering gevraagd maatregelen te ne men tegen de dumping van zuivelpro- dukten op de traditionele Austra lische markten door de Europese eco nomische gemeenschap. De algemeen directeur van de orga nisatie, G. W. Combs, verklaarde gisteren in Brisbane dat de dumping van zuivelprodukten voornamelijk boter en boterolie door Frankrijk, Nederland en België een gevaarlijke bedreiging van de Australische econo mie vormt. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Drs. G. J. M. IJ-w* bach, vice-voorzitter van de »vr' heeft laten doorschemeren dat net K V F -bestuur de actie van de chris ten-radicalen heeft willen doorkrui sen door voortijdig hekend te mak® dat men verbaasd was over non- handtekeningenactie. De heer Horbach wilde hierover geen verdere mededelingen aoen omdat partijvoorzitter mr. P- f- -;L Aalberse, die nog met vakantie u, hier meer van weet. De KVP-fractie zal volgende, week dinsdag haar standpunt tegen over de christen-radicalen bepalen. Fractieleider drs, Schmelzer heen de leden verzocht zich tot dat mo ment niet in de actie van de chris ten-radicalen te mengen. De fractie, is hiermee akkoord gegaan. Ook ae „radicalen" in de fractie zullen zl® hieraan houden, Gisteren hebben een aantal w®" kring-voorzitters van de KVP e® oriënterende bespreking in Bosch gehouden, Mr. Jurgens, chru- ten-radicaal en voorzitter van kring Amsterdam heeft hier met nadruk gezegd dat het de radical® te doen is om het op gang brenS® van een discussie en niet o_p het streven naar een splitsing in KVP De KVP -jongeren, die gisteren in Utrecht vergaderden, hebben ®f een telegram aan het KVP -h®'d* bestuur gevraagd te erkennen dat® actie van de christen-radicalen nici onreglementair is, dat zij een con structieve bijdrage levert aan discussie in de K V P over de paruJ- vernienwing en dat zij geen door- kruising betekent van het gesp!™ tassen KVP, €HU en APf (de Achttien). De KVP .moet Jf haar programma een duidelijke n®* ting aangeven en niet volstaan Ri' een „compromis". De Statenkring Grave van KVP betreurt de actie van de chris ten-radicalen. De kring kan evenmin waardering op brengen voor de „on begrijpelijke brief van de „veront ruste" Brabanders. Ze heeft „vOf ledig vertrouwen" in het partij bestuur van de KVP 1

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2