C. A. Janssen jubileert Prognose bleef ver ten achter WILLEMSTUNNEL straks niet eens voldoende? Stichting Weg: alarmerende cijfers te zien OP DE DERTIENDE Dienstweigeraar zet Vledder op stelten Politie test oplegger op eigen slipbaan Publiek Taptoe hield even de adem Eiectronisch orgel geen stiefkind meer liegen verjoegen badgasten Schuld leidt tot diefstal „R'dam—Rijnpijp" passeert vlot Hollandsch Diep Vleesprijzen aan lage kant Tegen zeer zivare straffen in hoger beroep Nederlandse vinding boekt succes Duitse minister: schaf verjaring nazi-misdaden af Opnieuw kleurrijk spektakelstuk Voor Rotterdamse Muziekschool Fabriek Kon. Zout niet in Botlek BOOREILAND AANGEVAREN Onderzoek naar beleid Lijempf Delegatie naar Frankfort a/d M, Nederlandse moét Engeland uit Bosbranden in Spanje en VS Margriet bestuurslid van bet Rode Kruis IHC-Holland richt „dochter" op Commissaris weg f DE ROTTERDAMMER 2 A DONDERDAG 24 AUGUSTUS W3 SP0OKPEL0TON MUZIEK IN STEMMING V -I Pagina 4 (Van een onzer verslaggevers) MOERDIJK De nieuwe olie pijpleiding Venlo-Europoort, die naar wordt verwacht op 1 april 1968 gereed zal zijn, is gisteren de "belangrijkste natuurlijke bar rière, het Hollandsch Diep, ter hoogte van Moerdijk gepasseerd. 's Middags vijf voor half twee bereikte de pijpleidingsectie on der water (de „zinker") de over zijde van het Hollandsch Diep. Het Hollandsch Diep is op de plaats van de kruising maximaal tien meter diep. Midden april werd met proefboren begonnen, in Juni werd met de constructiewerkzaambeden een begin gemaakt De totale kosten van de kruising bedragen 4,5 miljoen solden. De leiding met een doorsnede van 91 centimeter zal de oude leiding Pemis-Venlo moeten vervan gen, wordt gelegd door de N.V. Rotter dam-Rijn Pijpleiding Maatschappij. Met het gehele project Is een bedrag van 135 miljoen gulden gemoeid. Via twee reeds bestaande vertakkingen gaat de ruwe olie vanuit Vento naar raffinaderijen diep in Duitsland. Per jaar zal de nieuwe leiding 35 miljoen ton ruwe olie verwerken. De oude, jaarlijkse capaciteit 18 miljoen ton, zal worden gebruikt voor het vervoer van olieprodukten. rvan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vrijdag 1 septem ber is de heer C. A. Janssen (57), directielid van Huysers'booten-J&ns- senauto's UW. en- Janssenboten N.V., veertig-jaar in dienst van deze bedrij ven. Om de jubilaris te feliciteren zal zaterdag 2 september van 14-16 uur'in het huis van de heer Jans sen, Statenplein 10, een receptie wor den gegeven. De heer Jans sen kwam op 17- jarige leeftijd in dienst van het be drijf van zjjn va der, dat toen nog aan de Hertekade 10 was gevestigd. Het uitbreken van de oorlog hsd tot gevolg dat het bedrijf tijdelijk werd onderge bracht aan de Willemskade. Dit „tij delijke" duurde tot 1955 toen aan de Wijnkadè -het vernieuwe beurtvaart- r centrum gereedkwam. In die 'tijd nam vooral het wegver voer snel toe. Bij deze omschakeling heeft de heer Janssen getoond te beschikken over organisatietalenten. Ook op het kerkelijk gebied (r.k,) en in hert verenigingsleven is de heer Jans sen jaren actief geweest. Op doktersad vies heeft hij deze werkzaamheden moeten beknotten. ROTTERDAM De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat als de Wil- lemstumel alsnog wordt gebouwd, die niet eens voldoende zal blijken voor de eisen die het oeverkruisende verkeer in Rotterdam zal stellen. Al dus een alarmkreet van de Stichting Weg in het augustus-nummer van het door deze stichting uitgegeven tijdschrift. De kosten van het Willemstunnel- complex worden, aldus Stichting Weg, thans geraamd op vijfhonderd miljoen gulden. Met de bouw zal ten minste zes jaar zijn gemoeid. Stich ting Weg meent, dat als alies mee loopt, de Willemstunnel eerst in 1974 gereed zal zijn en deze stichting ver wacht, dat de tunnel onmiddellijk na het ingebruiknemen tot maximale ca paciteit zal zijn bezet. De prognose van de werkgroep oe ververbindingen Rotterdam, die on der leiding van ir. A. Knoppert een rapport vervaardigde over de intensi teit van het verkeer tussen de beide oevers van de Nieuwe Maas blijkt ver ten achter te liggen bij de reali teit. In het rapport van de werk- groep-Kloppert, aldus Stichting W<3g, werd reeds tien jaar geleden de bouw van een tunnel met twee maal drie rijstroken ter vervanging van de Maasbruggen aanbevolen met daar naast een aparte tunnel voor fietsers en bromfietsers en ook een spoorweg tunnel met dubbelspoor. Indertijd adviseerde de werkgroep deze tunnels zo spoedig mogelijk te realiseren, daarbij mede aandringend op zo spoedige verwezenlijking van de metro-tunnel. De Stichting Weg constateert nu, dat slechts de metro-tunnel inder daad werd gerealiseerd, maar het blad stelt daarbij dat de ervaring zat moeten leren of de metro vele auto mobilisten er toe zal brengen hun eigen voertuig te laten staan. Bovendien stelt de Stichting Weg, dat het rivierkruisende verkeer sterk zal blijven toenemen, onder meer door de normale toeneming van het autopark, maar ook doordat nieuwe verbindingen meer verkeer aantrek ken. In november 1966 verwerkte de Van Brienenoordbrug 36.000 auto's per dag, thans zijn dit er reeds 47.000, terwijl er geen vermindering op de Maasbruggen en in de Maastun nel viel te constateren. De gezamenlijke oeververbindin gen verwerkten in 1964 rond 120.009 auto's per etmaal. In november 1966 waren dat er 160.000 en de telling van mei 1967 gaf reeds 166.000 auto's per etmaal aan. Dat is heel wat meer, dan de werkgroep-Knoppert tien jaar geleden had verwacht. Voorts is uit tellingen gebleken, dat de enorme toeneming van de ver keersintensiteit op de Van Brienen oordbrug vooral wordt veroorzaakt door het lokale verkeer, met als ge- volg congesties op de Maasboulevard. Het van de Van Brienenoordbrug af komende verkeer heeft nog steeds on voldoende gelegenheid zich te verspreiden en verbetering daarvan verwacht „Stichting Weg" eerst, als de rijksweg uit Dordrecht noord waarts zal zijn doorgetrokken en van goede aftakkingen zal zijn voorzien. De Stichting Weg constateert, dat het werk aan de wegenruit rond Rot terdam slechts moeizaam vordert. (Van onze sociaal-economische re dactie) UTRECHT Van de vrije Euro pese markt voor varkens hebben de Nederlandse veehouders tot nog toe niet veel kunnen merken. De ver wachte toeneming van de vraag uit de andere EEG-landen is uitgeble ven, althans de prijzen hebben geen opwaartse invloed ondervonden. Voor de Nederlandse consument zijn de matige prijzen voor var kensvlees een meevaller, maar" de voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk, voorzag in de naaste toekomst toch een lichte verbetering van de markt met prijsverhoging als gevolg van de toenemende consumptie bij het pu bliek. Na de warme weken van de afgelo pen zomer blijkt het publiek thans meer varkensvlees te eten. De aan voer is ruim, maar de prijzen weten zich goed te handhaven. Voor de on derdelen viel zelfs een prijsstijgende tendens te bespeuren. ROTTERDAM De Rotterdamse dienstweigeraar F. W. van der D„ 21 jaar, is in opdracht van de president van het gerechtshof in Leeuwarden opgenomen in „Licht en Kracht" te Assen voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport. Van der D. stond in hoger 'beroep in Leeuwarden terecht na drie von nissen van de politierechter te Assen. Hij was op 28 juli veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, gevolgd door één-jaar en zes maanden plaatsing in een rijkswerkinrichting, omdat hij als tewerkgestelde in. het kamp voor erkende gewetensbezwaarden Vled der opzettelijk ongeoorloofd afwezig Www (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op de slipbaan van de Rotterdamse politie (bij de luchthaven) is woensdag een grote (dertien meter lange) vrachtwagen met oplegger uitgetest. Niet alleen de testrijder van de fabriek, de firma Hnlo in Pannerden, ook brigadier J. Bongers, chef van de rijopleiding, een expert in slippen, kroop achter het stuur om te zien hoe de wagen zou reageren. Het bijzondere van deze unieke wa gen, die binnenkort bij Hulo in serie- produktie komt, is dat de achterwie len. van de oplegger meesturen in de baan die de achterwielen van de trek ker hebben beschreven. Door een bijzondere constructie is het beruchte „scharen" dat bij opleg gers vaak voorkomt niet mogelijk. Dat bleek duidelijk op de slipbaan. Zelfs de politie was enthousiast over de zeer goede rijcapaciteiten. Andere grote voordelen van deze Hollandse uitvinding die zelfs in de Pyreneeëm is getest zijn de zeer korte bochten die de combinatie kan ma ten en de zeer gemakkelijke bestu ring ook bij achteruit rijden. Ook slalom-rijden bleek mogelijk. De dertien meter lange combinatie reed door tussen obstakels die tien meter uit elkaar stonden waarbij de wagen zijdelings slechts enkele me ters hoefde utt te wijken. was geweest en hij wegens ongeoor loofde afwezigheid reeds tweemaal was gestraft. Ook was hij veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens smaad en ook nog tot twee maanden gevan genisstraf omdat hij rijkseigendom men onbruikbaar had gemaakt en als tewerkgestelde herhaaldelijk zijn dienst in ernstige mate had veron achtzaamd. De smaad had daarin bestaan, dat Van der D. van een matras een soort spandoek had gemaakt met het voor de kampleiding beledigende opschrift „ras-politieslaven". 's Nachts had hij dit fraais op een opvallende plaats aangebracht. Er is nog getracht Van der D. nut tig werk te laten doen in de staatsdrukkerij. Daar moest hij car- bonpapiertjes in rijtijdenboekjes leg gen, maar hij bedierf de boekjes door er met zijn nagel het „ban-de-bom-teken" in te krassen. Van der D. bekende alles volledig. De directeur van Vledder, de heer J. Ras, beschreef Van der D. als een buitengewoon lastige jongeman die zich moeilijk naar orde en regel kon richten en een negatieve invloed had op de andere kampbewoners. Hij ver klaarde het niet prettig te zullen vin den als Van der D. in Vledder zou terugkeren. Procureur-generaal mr. W. A. Ba ron van der Feltz zag af van een requisitoir omdat mr. Keuning, de raadsman van Van der D,, in een eerder stadium een psychiatrisch on derzoek had verzocht. Mr. Keuning achtte de psychische stabiliteit van Van der D. niet gunstig voor een omgeving ais het kamp Vledder. De groepen zijn daar niet gemakkelijk, de mensen zijn daar allemaal indivi dualisten, aldus mr. Keuning, consta terend dat hei werk in Vledder wel nuttig is in algemene zin maar dat de mensen het als beneden hun waar digheid aanvoelen. BONN De Westduitse minister van justitie, Heinemann, heeft giste ren in Bonn verklaard bij het kabi net voor te zullen stellen de verja ringstermijn voor moord en volken- moord af te schaffen. Daardoor zouden alsnog nu verjaar de nazi-misdaden kunnen worden vervolgd. In 1965 werd de termijn met -vijf jaar verlengd door het begin op 1949 in plaats van 1945 te stellen. Het voorstel van Heinemann is van belang met het oog op mogelijk be kend worden van nog meer na zi-misdaden, nu de Sowjetunie West Duitsland heeft aangeboden Sowjet- russische documenten hierover te ko men inzien. West-Duitsland zal van dit aanbod gebruik maken, zei Heine mann. (Van een onzer verslaggevers) DELFT Taptoe Delft 1967 is meer spectaculair, levendiger en bruisender dan ooit. In hoog tempo ontrolde zich gister avond voor duizenden bezoe kers dit immense kleurrijke spektakelstuk waarin aan vele facetten aandacht wordt be steed. Taptoe Delft 1967 kent vele hoog tepunten, Een adembenemend mo ment is het wanneer de commando's in een wervelende vaart van een ongeveer tachtig meter hooggelegen trans van de Nieuwe Kerktoren via touwen naar het midden van de markt glijden. De spanning was .waarneembaar in het duizendkoppige publiekdat enthousiast deze durvers met ovaties wilde belonen en zich slechts door de commentator liet weerhouden tot een slotapplaus.' Het slotstuk hierbij werd zelfs gevormd door een groep commando's, die op hun buik liggend, deze glij- tocht waagden.- Als vredesduiven wiekten zij in het licht der felle schijnwerpers naar beneden. Van een geheel ander karakter zeer zeker even spectaculair was het optreden van het spookpeleton. Dit demonstrattepeloton van de Ko ninklijke Luchtmacht gaf een staal tje exercitie weg waarin het uiter ste aan discipline en zelfbeheersing werden gedemonstreerd. Heel lang hield het peloton het publiek in het ongewisse of het nu wel of niet zou schieten. Telkens wanneer men zich op een knal voor bereidde, bleef het bij een lenig ma nipuleren met het geweer en pas toen men deze bewegingen geboeid volgde kwam, zoals altijd, het niet verwachte schot. Maar het bleef deze avond geluk kig niet alleen bij behendigheids- wedstrijden. Er was muziek, veel muziek; dan afzonderlijk, dan weer massaal traden vele militaire mu ziekkorpsen in het licht van de schijnwerpers. De Marinierskapel van de Konink lijke Marine met tamboers, pijpers en fakkeldragers van het Korps Ma riners gekleed in een donkerblauwe bit:- k met ponceau 'rode uitmon- «WwAg en kraag, witte pantalon en -:°.ce pet, onder leiding van J. P. Laro, de Koninklijke Militaire Ka pel met het tamboerskorps en garde grenadiers gekleed in donkerblauw tuniek met gele tressen op de borst, Nassau blauwe broek en zwart hoge beremuts onder leiding v. Aad Post humus en de Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht en tamboer korps gestoken in lichtblauw "tuniek, donkerblauwe broek, zwarte bonte kolbak met witte pluim, zorgden met marsen en een ouverture Rossini voor een hoogtepunt Naast de traditionele marsrand»], was er veel showmuriek. Zo S er muziek uit de bekende imS en raakte het pubHek in stemS by het spelen van de yellow marine, dat met een „Jclle zal w* zien" begeleid werd. 5' Een-lieflijk tafereeltje vormde hei' optreden van een historische erom bij het onderdeel jagers in verS en heden. Na een gedragen uitroe, ring van „Merck toch hoe sterk» werd deze Taptoe met het WilhS mus besloten. it Delft blijft tot 2 september Taptoe. ROTTERDAM Nu de Medi sche Faculteit voor wat be treft de „aanbouw" precies op de helft is dertien van de 26 etages zijn er nu gemonteerd is duidelijk te zien, hoe interes sant de bouwwijze is. Want de betonelementen komen volko men overeen met de elementen van een plastic speelgoed-bouw doos, slechts zijn het nu grote hijskranen de twee hoogste van Nederland, die de elemen ten hanteren en geen kindervin- gertjes. Het silhouet van Rotterdam, dat door de beide bouwkernen' ineens een héél ander gezicht kreeg, zal er, als de kernen hele maal zijn omgeven door deze bouwelementen, weer anders uitzien. Nog niet zo heel lang waren de Rotterdammers heel trots op hun Euromast. Het geoouw van de Medische Faculteit is een stuk hoger. EINDHOVEN Een 20 jarige kan toorbediende uit Valkenswaard is in de omgeving van Huize-Voorbeek te Eind hoven, waar zij lag te zonnen, aange rand. De dader, de 23-jarige tuinman J. C. uit de Brabantse grensplaats Achel, voor de politie geen onbekende, kon drie uur later worden aangehouden. ROTTERDAM De leiding van de Rotterdamse Muziekschool heeft een beslissing genomen die in de ont wikkeling van het muziekonderwijs waarschijnlijk za) worden aange merkt ais een revolutionaire daad. Met ingang van 1 oktober is de moge lijkheid geopend, les te nemen op het eiectronisch orgel. Getuige de verkoopcijfers van de orgelhandel wordt het bespelen van een eiectronisch instrument op z.eer grote schaal beoefend. Tot dus ver echter heeft het officiële muziek onderwijs geen enkele bemoeienis met een ontwikkeling die duidelijk maat schappelijke achtergronden heeft. Na rijp beraad heeft de leiding van de Rotterdamse Muziekschool ge meend zich niet langer afzijdig te mogen houden van deze ontwikke- DEN HAAG Enkele tientallen mensen zijn gistermiddag tussen twee en drie uur gevlucht van strand en promenade in Schevenin- gen, omdat zij veel last van vliegen hadden. Grote concentraties van deze insecten waren er niet direct, maar wel kwamen ze steeds met meer tegelijk op armen, benen en hoofden zitten. Dit werd een aantal mensen te veel, temeer omdat wegjagen niets hielp. Zij verlieten daarom maar strand en promenade. De „plaag" duurde tot ongeveer drie uur. Tegen die tijd verdwenen de vliegen. DEN HAAG Prinses Margriet is bü Koninklijk Besluit benoemd tot lid van het dagelijks bestuur van. het Nederlandsche Roode Kruis. De algemene vergadering van deze vereniging had haar voorgedragen. De Prinses vervult de vakature, die ■was ontstaan door het overlijden van de heer E. M. J. de Vlam. ROTTERDAM Het plan van de Koninklijke Nederlandsche Zoutin- dustrie om. in de Botlek een fabriek voor de vervaardiging van methyla- minen en choline-chloride te bou wen, gaat niet door. De fabriek zal in Delfzijl worden gebouwd. Deze beslissing is genomen i.v.m. de investerings-subsidieregeling van het rijk, waardoor gunstiger voor waarden voor 'het noorden van het land worden geboden. Methylaminen worden gebruikt voor rubber-chemicaliën, chemische oplosmiddelen en de farmaceutische industrie. Choline-chloride wordt toe gepast in de vee- en pluimveevoe der-industrie. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Verdachte weet wel wat zijn zwak is" zei de officier mr. J. D. de Jong woensdagmorgen ter politierechtzitting bestraffend tot de 42-jarige kelner M.V. Dat zwak was dan de drank en deze had ver dachte reeds meermalen parten j gespeeld. Schulden waren het gevolg van zijn financieel wanbeheer. Ook nu was de uitweg, het stelen van ƒ100 uit de tas van zijn werkgevers moe der, minder gelukkig geweest. De of ficier eiste voor dit vergrijp drie maanden met aftrek. De raadsman van V wees in zijn pleidooi op het eenzame leven van verdachte, gescheiden van zijn vrouw. Een forse achterstand in ali mentatie en belastingbetaling hadden de kelner tot de noodlottige greep in de tas gebracht. Balorig gedrag noem de de verdediger het, die een gedeel te voorwaardelijke straf vroeg. De politierechter, mr. G. J. E. Poe- rink veroordeelde de kelner tot een gevangenisstraf van twee maanden met aftrek van het voorarrest Dit was tevens het zevende vonnis van verdachte voor vingervlugge vergrijp- jes. Zware schulden waren ook de oor zaak van het vergrijp van de 25-jari- ge expeditieknecht J.M. Deze had zijn zwagers spaarbankboekje met ƒ3000 ontdekt toen hij met zijn echt genote de schoonouderlijke woning aan het opruimen was. Hij haalde van het tegoed 600 af. De zwager, zeeman, diende na de ontdekking onmiddellijk een klacht in. Hij scheepte de volgende dag weer in. Elf dagen later keerde hij terug en trok r.a familieberaad de klacht weer in. Te laat weliswaar, maar deze verzoenende houding van de familie haf toch zijn invloed op de eis van de officier. Mede omdat de ƒ600 terugbetaald waren eiste mr. De Jong een voor waardelijke straf va» X maand voor een proeftijd van twee jaar. Mr. Poe- rink vonniste conform. ling. Tot leraar is benoemd de inter nationaal bekende Hammondorga nist Bernard Drukker uit Amster dam. Een bijzonder aspect is, dat de school met deze nieuwe activiteit zich onvermijdelijk zal gaan bewe gen op het terrein van de semi-klas- sieke en lichte muziek. Vooral degenen die het eiectro nisch instrument heneden niveau ach ten en niet de naam orgel waardig keuren, zullen het wel. wat moeilijk hebben met deze ontwikkeling in het Nederlandse muziekonderricht. SCHIEDAM Het Russische boor eiland Chazar, dat vandaag met drie Russische sleepboten naar Bakoe in de Kaspische Zee zou vertrekken, is vanochtend vroeg aangevaren door de Engelse kustvaarder Isle of Ely. Het vertrek is nu een dag uitgesteld. De Chazar laggemeerd aan een steiger bij Gusto, toen de'lsle of Ely, nadat het schip ook een der sleepbo ten had geraakt, tegen de voorsteven van het eiland voer. De huid werd ingedrukt en het dek ten dele ontzet. De boot liep zelf een gat in de steven op. Gusto hoopt de schade in één dag te kunnen herstellen. De sleepreis gaat via het Skager- rak naar Leningrad en vandaar over een afstand van meer dan 5000 kilo meter dwars door Rusland naar de Kaspische Zee. Op de rivier ter hoogte van de Botlek kwam donderdagmorgen het Nederlandse kustvaartuig Trito in aanvaring met de Belgische coaster Cobeltra, De Trito schoof daarbij in de wal en liep enige schade aan de schroef op. De coaster werd voor re paratie naar een werf in Vlaardingen gebracht. De Cobeltra die van Lon den op weg was naar Dordrecht, liep geen noemenswaardige schade op, ROTTERDAM Op de kruising van de Westewagenstraat Meent raakte het paard Cora van hoofda gent H. Vogelzang in paniek toen een draaiorgel begon te spelen. Met een achterbeen gaf het paard tegen een geparkeerde auto een ferme schop, waardoor het voorspatbord en een portier werden beschadigd. Cora liep geen letsel op. ROTTERDAM IHC-Holland heeft onder de naam Industriële Han delscombinatie Holland Exploratie een dochteronderneming ongericht'! voor het exploreren, winum transporteren van minerale delfstof, fen uit de zeebodem en de vervaaiui. ging van materieel en installaties voor dit werk. 1KC' zit met deze onderneming in de zogenaamde Noordwinning-gmeD - die zich bezighoudt met de opsporing en winning van -gas en olie op het' Nederlandse deel van het continental le plat IHC zal de kennis die men 'hiermee opdoet onder meer gebruiken bij d«- •bouw van booreilanden. LEEUWARDEN Op de aandeelhou dersvergadering van de NV Lijempf, die 7 september wordt gehouden, zal een voorstel In behandeling komen om door de president van de rechtbank te Leeu warden een commissie te laten samen stellen die een onderzoek moet instellen" naar het beleid van directie en commis sarissen. Wordt dit voorstel verworpen dan zal als agendapunt in behandeling komen: het verlenen van ontslag aan de heer H. W, van Hardeveld als commissaris, van de NV. Zoals gemeld werd de aandeelhou-" dersvergadering van Lijempf (melk-' produkten) op S augustus onverwacht geschorst nadat een oppositiegroep een motie had ingediend met het voorstel een commissie van onderzoek in te stellen. Voorzitter, prof. Wiersma was eerder, aangevallen op een door hem toege geven geval van mishruik van interne gegevens. Een van de commissarissen had die gebruikt om speculaties te be drijven. Zijn naam werd toen niet ge noemd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Burgemeester W. Thomassen is woensdag met een klei ne Rotterdamse delegatie naar Frank fort a.d. Main gevlogen. De tocht wordt gemaakt op uitnodiging van de burgemeester van Frankfort, dr. Brundert. De Rotterdammers hebben van daag een excursie .door de havens gemaakt en brachten .een bezoek aan de metro. 7* De Kamer van Koophandel' van Frankfort heeft de delegatie vanmid dag.een lunch aangeboden. De afvaar diging bestaat onder andere uit wet- houder G: Z. de Vos, secretaris mr. J. C. Knap en- vertegenwoordigers van de Stichting Havenbeiangen, Ka mer van Koophandel en het gemeen telijk havenbedrijf. HARLOW De Engelse politie zal morgen een 'Nederlandse vrouw» j die zegt dat ze Frouk van Houston heet en 31 jaar is, op 'de boot.naar Hoek "van Holland zetten. De politie r vermoedt, dat ze zonder toestemming y Engeland is binnengekomen.' De Ne-; derlandse weigert eehter veel te - vertellen. Ze heeft wed gezegd dat ze oor-' spronkelijk naar Frankrijk was ge- gaan om te werken. De Franse auto» riteiten zouden haaf paspoort inbe-' slag hebben genomen. Dë politie van Harlow hield de blonde vrouw gisteren aan, toen se door de stad dwaalde. MADRID Zevenhonderd bur gers en militairen hebben een hevi ge bosbrand, die bij San Martin ae Valdeiglesias, zestien kilometer vah Madrid, woedde, vanmorgen vroeg bedwongen. Gisteren werd het vuik aangewakkerd door een zuidenwind, die een gebied van twintig vierkante, kilometer in lichterlaaie zette. zouden drie gewonden zijn. Reeds twee weken woeden ook bosbranden in het Noordwesten van de VS en Brits Columbia. Achtdui zend blussers, talrijke vliegtuigen ca honderden tractoren bestrijden ce brand over een gebied van 33.000 hec- tare. - Men beschouwt de toestand s»" wanhopig, indien niet gauw regep. valt. Maar tot nu toe luidt het wee?" bericht steeds hetzelfde; onweer,

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2