SLOOP IS NOG NIET AANBESTEED Parallelweg heeft zijn langste tijd wel gehad Giessenbrug „zonder toestemming" open AGENDA FLODDER Intensiteit verkeer van lokale Bloemrijke groet aan 2000 maal je naaste Damvereniging VDV mtlerging vuurdoop Kind gegrepen bij oversteken R. P. Remmerswaal treedt uit raad Expositie over oorlog en vrede Wegen tijdelijk voor verkeer afgesloten Deze maand zijn 1740 huizen in aanbouw Rijksweg 20 biedt soelaas Aantal inwoners in september of oktober 75.000 J. A. V 0 G E L Hirardersvereniging bezorgd over de winkelbouw in Holy Vijftien jaar mode" van Cargelli open SPIEKERMAN Strijd de goede strijd met Sturka: voor de goede mode,goed gemaakt van goede stoffen. Gemeente Bibliotheek: TWEE INBREKERS AANGEHOUDEN C. Baan vertelt over het Nabije Oosten 'üésso C of iBeatmuisfö* MM» 'Gr FÖ0TMHS ®MiiK)GS mm 7 pfiTTF.RDAMMER Pagina 3 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 196 1 voor wie droomt van eens echt hts anderSm tiiedamseweg 57s-TeL 343378-Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De huizen aan de Parallelweg, aan de achterzijde van het station, zullen hun langste tijd wel gehad hebben. Deze straat is ouder dan de meeste Schiedammers denken, want op een oude plattegrond in het ge meente-archief kan men zien, dat het oudste gedeelte ervan in de tweede helft van de negentiende eeuw werd gebouwd. En op 23 februari 1923 stelden B. en W. voor een gedeelte van de straat ten noorden van het sta tion H.IJ.S.M de naam Parallel weg te geven. "ndaag.... en dagelijks (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Verkeers tellingen hebben uitgewezen dat het nieuwe gedeelte van de rijks weg 20 de doorgaande route be langrijk ontlast. De tellingen zijn gedurende een week vóór en na de openstelling van de rijksweg gehouden op enkele belangrijke punten. KNIRPS Opvouw bare PARAPLU'S de grootste sortering vindt U bij BOTTERDAM nu 13 79 03 TEU IA 17 73 „SOCflAAAT 158 UJMSAAN 38 (Van een medewerker) VLAARDINGEN Tegen imrODB heeft de damvereniging ^dinsdagavond haar vuurdoop on- K de provinciale hoofdklas- Het is bepaald niet meegevallen S'«riiwel geheel volgens de verwach tten verloor VDV met 7-13 van de dienaars. t), atmosfeer was heel anders dan Jde Rotterdamse hoofdklasse. Het i was veel strakker en er deden fh veel minder kansen voor. vnnr de spannende ontmoeting Lrf de nestor van VDV, de heer W. p Verburg gehuldigd voor zijn 50-ja- J. lidmaatschap. Voorzitter H. A. Lbergen bood hem een mooi vaan- te aan waarin stond vermeld: Lid VDV 1917—:1967. De heer Lansbergen merkte op dat He veteraan 11.000 uren achter het jambord heeft gezeten zonder thuis zrn. Voor mevrouw Verburg had hj daarom een boeket bloemen mee gebracht. De enige speler van VDV die zijn jartij in winst omzette was de nog 'EUgdige D. Tamboer, die dit jaar dia debuut maakt in de hoogste klas se Remises behaalden C. Biel, W. H. fetadt, C. W. van Veelen, W. F. Perburg en W. Achterberg. De leden D, var. den Kerkhoff, M. van Splun- ter, J. Vermeulen en H. A. Lansber- fEn moesten met een nederlaag genoe- nemen. Dinsdag speelt VDV op hieuw thuis en wel tegen CDR uit Botterdam. DAMESMODES Vroeger bouwde men wel meer van die enkele straten zo maar langs een spórlijn, Maatschappelijk was dat na tuurlijk fout, want de bewoners van dergelijke geïsoleerde straten verlo ren elk contact met de plaatselijke woonagglomeratie. Daardoor ontstond een typische, .gesloten mensengemeenschap, van binnen met een zekere groepsver- bondenheid en naar buiten gezamen lijk afwerend. Zo is het ook altijd met de Parallelweg geweest: een a- part wereldje. Sinds kort heeft de straat haar ei gen rayonagent, een vertrouwde en vraagbaak voor alle bewoners. Het Clubhuiswerk St. Joris Doelen heeft hier altijd vele pupillen vandaan, ge haald en het werk heeft er een beken de klank. Dat de huizen op de duur gingen verzakken, de muren scheuren ver- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zelden is de de plorabele financiële toestand der gge- ®tente Rotterdam zo duidelijk ftïllustreerd als dinsdagmiddag, toen :e noordelijke klap van de Giessen- ,'nig, deel uitmakend van de parallel 's langs het rijkswegviaduct, offi- ®el werd geopend. Be wethouders J. Worst en mr. H. *-• p. L, Polak begaven zich tezamen sOet enige leden der directie van sflJKSwaterstaat in een representatie- auto naar de brug. De begroting j>ood blijkbaar geen middelen voor rïCüere representatie. Want het poli- pogekide bestond uit twee agenten.... ®oer op een brommertje! Formeel had deze Giessenbrug niet gen worden geopend. Zelfs zou het HBSS> iaarIUkse Kerk«a,a,to.or« "De Rotterdammer", Lange tel. 266382. Uitsluitend redac- a. tof «BRi ui, aamennukiuaav C-Eef, ,2f4666' Brandweer tel. 269123, Abm?' tel- 2«29f). fcstr «1',Gouden Hert, St. Lidul- 53a. tel. 268364. Met assistentie van brugwachter G. Kap nagelt wethouder J. Worst het naambord „Giessenbrug" aan de voet van de brugwachtcrspost. niet eens mogelijk zijn geweest haar te bouwen. Want de daarvoor nodige kredieten hadden nog niet de wette lijk vereiste toestemming van Gede puteerde Staten. Nadat ir. H. ten Bokkel Huinink, hoofdingenieur-directeur der directie bruggen van rijkvvaterstaat, de brug had overgedragen aan wethouder Worst nagelde deze laatste hét naam bord „Giessenbrug" op de voet van het brugwachtershuis. Voorafgegaan door de kapel van de Politie-harmonievereniging „Herman dad" betrad het gezelschap stede lijke en rijkswaterstaatbestuurders de brug onder enorme belangstelling van de burgerij en vooral van de jeugd van Overschie. De Giessenbrug heeft niet minder dan vijf en een halve meter doorbaart- thoogte, zij zal dus niet vaak voor het scheepvaartverkeer geopend be hoeven te worden. Het is de bedoeling alle nieuwe bruggen in deze grote vaarweg op deze hoogte te bouwen. Uiteraard beschikt de brugwachter over de modernste middelen voor communicatie en controle: via de tele visie heeft hij onder alle omstandig heden een goed overzicht over het verkeer te water en te land. toonden en een aantal panden uit het lood kwam te staan, kwam niet zo zeer door de ouderdom dan wel door de werking van de grond. Het is een bekend verschijnsel bij straten, die langs een spoorlijn zijn aangelegd. Men ziet dat ook elders. Het oostelijk gedeelte van de Paral lelweg is er het ergste aan toe. Daar zijn de woningen rijp voor de sloop. Wanneer dat zal gebeuren, weet men nog niet. De gemeente heeft in ieder geval het slopen nog niet aan besteed. De overige huizen zijn nog tame lijk bewoonbaar. Gezien de voortschrijdende kapitaalschaarste met als gevolg voorzichtiger bouwen, zullen deze de eerste jaren, nog wel blijven staan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De zesjarige Ronald Han is dinsdag bij het onverhoeds oversteken van de Ed. van Beinum- laan gegrepen door een personenauto van de 27-jarige monteur A. W. Het kind moest met enkele hoofdwonden en buikklachten, in het Gemeentezie kenhuis worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer R. P. Remmerswaal van de Boerenpartij, heeft ontslag genomen als gemeente raadslid. Als eerstvolgende op de lijst van de laatste gemeenteraadsverkie zingen staat de heer A. J. M. Tette- roo voor de Boerenpartij kandidaat. Indien hij zijn benoeming aanvaardt, zal hij de plaats van de heer Rem merswaal innemen. De uitgetreden Boer spreekt in een ontslagbrief aan burgemeester mr. J. Heusdens over zijn waardering voor de werkzaamheden, die burge meester, wethouders en gemeente secretaris hebben verricht. Hij schrijft veel bewondering te hebben voor al hetgeen het gemeentebestuur tijdens het afgelopen zittingsjaar heeft tot stand gebracht Tot slot geeft de heer Rem merswaal uiting aan zijn gevoelens van dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Het lid voor de Boeren partij heeft om persoonlijke en zake lijke redenen bedankt SCHIEDAM De Gemeente Biblio theek aan de Lange Haven houdt op het ogenblik een boeken-expositie over oorlog en vrede. Breed van op zet is het niet meer zo recente boek van prof. dr. I. A. Diepenhorst: „In de schaduw $er vernietiging, het pro bleem van de moderne oorlog". Dit werk besteedt naast de oorlog en zijn problematiek in het alge meen, vooral aandacht aan de kernbe wapening en de zedelijke problema tiek ervgn. Het antwoord van de schrijver is een „ja" tot de kernwa pens, echter met veel aarzeling. Andere boeken zijn: „Woord en We derwoord", voortzetting over het gesprek der kernwapens, aanvaard door de synode van de Nederlandse Hervormde Kerk in haar vergadering van 30 juni 1964, „Beeld van de toe komst" door Bart Landheer, „Vrede of atoomoorlog" door Albert Schweit zer; „We kunnen de vrede winnen", door Paul Hoffman; „Heeft de mens een toekomst?", door Bertrand Rus sell; „Homo militans, de psychologie van oorlog of vrede in de mens" docjr Joost A. M. Meerloo; „Polemologische Studiën, de oorlog in het licht der wetenschappen"; „52 vragen over oor log en vrede" door K. Strijd; „Ge weldloze Eerbaarheid", rapport van de Studiegroep, ingesteld door het hoofdbestuur van Kerk en Vrede, over de geweldloze strijd, in het bij zonder met net oog op de internatio nale verhoudingen, enz. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdag is dc Singel voor het verkeer afgesloten. Op het reeds geasfalteerde wegdek moet een nieuwe bovenlaag worden aangebracht, hetgeen waarschijnlijk een dag in beslag neemt. Het verkeer wordt omgeleid via de prof. K. On- neslaart Boerhaavelaan, Marconi- weg en Korte Singelstraat. In verband met de verhoging van de Deltadijk wordt maandag de Adm. de Ruyterstraat van de Stadhou derslaan tot aan de weg naar de hoofdingang van de werf Wilton-Fij- enoord voor ongeveer drie maanden afgesloten. Het verkeer naar de scheepvaart maatschappij Nieuwe Waterweg gaat gedurende deze tijd via de toe gangsweg naar de hoofdingang van Wilton-Fijenoord. MAASLAND Op het te Delft gehou den concours hlppique hebben enkele le den van de rijvereniging Maasruiters uit een groot aantal deelnemers mooie succes sen geboekt. In de klasse L dressuur werd H vd Berg kampioen van Zuid-Holland en Noord-Brabant, P v tl Berg werd m dezelfde klasse tweede. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Per 1 septem ber waren 1740 woningen in aan bouw, waarvan 928 in opdracht van particulieren, 618 in opdracht van de gemeente en 194 in opdracht van twee woningbouwverenigingen. Vori ge maand kwamen 158 huizen gereed en is met de bouw van 64 woningen begonnen. Zeven panden vielen door sloop. Gedurende de periode van 1 janua ri tot en met 31 augustus nam het woningbestand toe met 391. De Mr. L. A. Kesperweg heeft, ook relatief gezien, het meeste profijt van de nieuwe verkeersverbinding getrok ken, De intensiteit van het verkeer is namelijk gehalveerd. Uit de tellingen blijkt verder een grote wijziging in de verkeersdrukte op het tracé Schiedamse- dijk-Westlandseweg: eveneens een da ling van ongeveer vijftig procent. Opvallend is ook de sterke vermin dering van de verkeersdrukte tijdens de weekeinden. Voorheen veroorzaak ten de vele automobilisten op weg naar Hoek van Holland lange files. Op de Westlandseweg en de Broek- weg is de intensiteit van het verkeer niet gehalveerd, maar is er sprake van een daling van dertig tot veertig procent Dit komt door het aanbod van het lokale verkeer, dat op deze weg hoger is dan bijvoorbeeld op de Kesperweg. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In augustus is de bevolking gegroeid met in totaal 124 inwoners tot 74.899. Langzamer hand komt de 75.000ste inwoner toch in zicht. Bij eenzelfde groei als vorige maand kan deze nog in september of oktober worden verwacht. De bevolkingsaanwas moet het nog steeds hebben van het geboorte-o verschot, hoewel vorige maand ook een klein vestigingsoverschot viel te noteren. Er vertrokken 67 gezinnen, in totaal 333 personen en er kwamen 70 gezinnen, in totaal 371 personen hij. In augustus werden 123 kinderen geboren en 38 aangiften van overlij den gedaan. Het aantal huwelijken, dat vorige maand werd gesloten is 61, Blijkens een opgave van het cen traal bureau voor de statistiek neemt Vlaardingen naar inwonertal een 25e plaats in. In de rij van Nederlandse gemeenten volgt Vlaardingen onmid dellijk na de stad Amersfoort, die 75.312 inwoners telt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdagmorgen wordt om half elf in de Pniëlkerk het jaarlijkse zang- en bloemenfeest gevierd. De commissie „Kom zing met ons en doe als wij" is druk bezig met de voorbereidingen om van dit festijn, waar honderden bejaarden, zieken en eenzamen naar uitkijken, een hartver warmend succes te maken. Wanneer ook de Vlaardingse bevolking zich inzet door bloemen te geven, een auto ter beschikking te stellen of als „bloemenpresentatrice" op te tre den, dan zal niets meer een bloemrijke zaterdag in de weg staan. Velen reageerden reeds. De Vlaardingse Volkstuindersvereniging zal voor levering van boeketten zorgen. Er kwamen giften binnen voor het kopen van bloemen. Maar voor deze aktie zijn nog meer boeketten nodig. De com missie beschikt nu reeds over tweeduizend (2000) adressen van mensen, die in aanmerking komen voor een bloemengroet. Daarom doet de commissie een beroep op alle Vlaardingers te helpen, zó dat niemand behoeft te worden teleurgesteld. Vrijdagavond staan de deuren van de Pniëlkerk van zeven tot negen uur meer dan wijd open om de boe ketten in ontvangst te nemen. Na de kerkdienst zullen automobilisten met ambassadrices van de „Kom zingdiensten" de bloemen gaan rondbrengen. Er zijn reeds reacties binnen gekomen, maar er zijn méér autobezitters en méér dames nodig om al de tweeduizend boeketten „aan de naaste" te brengen. Men kan zich alsnog opgeven bij de heer J. Thurmer, Mozartlaan 26. Verder is het de bedoeling dat velen de zangdienst van zaterdagmorgen bijwonen, opdat alle zieken en eenzamen, die het feest zullen meebeleven via de kerktelefoon, weten dat er met hen wordt meegeleefd. Eendrachtstr. 21-23 - Liesveld 14 VLAARDINGEN Een andere oorzaak is het verkeer, dat vroeger via de Kesperweg Vlaar dingen binnenkwam, maar nu een snellere verbinding ziet in de rijksweg 20 en via de af tappunt Holy en Broekweg Vlaardingeh binnen rijdt. Dit „omrijden" van het interlo kale Vlaardingse verkeer heeft ook de sterke daling bij de Kesperweg veroorzaakt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGE N Het bestuur van de huurdersvereniging „Vlaardin gen" heeft B. en W. een brief geschre ven over de bouw van een perma nent winkelcentrum in de wijk Holy, waarmee nog steeds geen begin is gemaakt De huurdersvereniging is ernstig bezorgd over het uitblijven van een goede winkelvoorziening in Holy. Het bestuur schrijft dat de bouw van een definitief centrum zeker een jaar in beslag zal nemen en dat de Holywijk dan volgens de prognoses meer dan 10.000 inwoners zal hebben. Een langer uitstel van de winkel bouw acht de vereniging niet verant woord. Het bestuur voert verder aan, dat deze ongunstige ontwikkeling menig een zal weerhouden zich in de jonge wijk te vestigen. Daarom verzoekt de vereniging al het mogelijke te doen om de bouw van een permanent win kelcentrum in Holy zo snel mogelijk te realiseren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De zestienjarige R. en de negentienjarige J., beiden uit Schiedam zijn maandagmorgen aange houden op verdenking van inbraak tijdens het weekeinde bij de N.V. Ja mes Walker en Co. ROTTERDAM „Ik hoop, dat je in de komende 15 jaren zoveel ontwerpen mag maken, dat je gaat zingen." Met deze woorden gaf Ansje van Branden burg dinsdag in de Rotterdamse Kunstkring de eerste ruk aan de vele meters bruin pakpapier die de geteken de expositie „15 jaar mode in Rotter dam" van modehuiseigenaar J. Cargelli bedekten. Een grote verscheidenheid aan di verse looks en lijnen kwam bij stukjes en beetjes bloot. Van de driehoekslijn in 1952 ging het via de hoefijzerlijn in 1957 naar de jongste look van het afge lopen voorjaar oftewel de militante lijn. Dit alles getekend in een wat pop perige ouderwetse stijl, opgeluisterd met foto's en krantenknipsels. Daar deze mode-expositie veel ruim te in beslag nam, viel het overige ten toongestelde een beetje in het niet Er hingen schilderijen van Ineke van Door- ne, plastieken van Anna Jager en pren ten van Jan Sleper. Dehnert en Jansen „exposeerde" drie zwaar fluwelen en enkele kinderkamergordijnen, die overi gens niet bepaald met de expositie (tot 17 september) overeenstemden. ROTTERDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor een onder handse lening van 7,7 miljoen te continueren. Het gevolg van deze ver lenging is dat de rente zal worden verhoogd van 4 tot 6'/i procent In totaal is 9 miljoen geleend van de Postcheque en girodienst. Volgens de voorwaarden kan deze dienst na 1 oktober de lening opeisen tegen een koers van 100 procent. De directeur van de Rijkspostspaarbank heeft mee gedeeld dat de lening kan blijven uitstaan als de rente wordt verhoogd. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de netto kasgeldschuld voor het vierde kwartaal te bepalen op 750 miljoen. Voor het derde kwartaal was dat 700 miljoen. De vlottende schuld in januari, juli en oktober (taxatie) Is respectievelijk 479 miljoen, 509 miljoen en 560 miljoen. Men is er bij het vaststellen van de netto basschuld voor het vier de kwartaal vanuit gegaan, dat voor het einde van het jaar geen niéuwe leningen zullen worden verstrekt door de Bank voor Nederlandse Ge meenten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer C. Baan, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, heeft dit voorjaar een reis door het Nabije Oosten gemaakt. Hij heeft zich bereid verklaard over deze reis een causerie te houden met vertoning van dia's, op dinsdagavond 10 oktober om acht uur in de Burger zaal van het stadhuis. Gemeenteambtenaren en leden van de gemeenteraad kunnen tot en met 5 oktober een gratis toegangsbewijs aanvragen bij de afdeling perso neelszaken ter secretarie. VLAARDINGEN Jeugdambtenaar p. Boschman zal woensdagavond 20 septem ber in de Burgerzaal van het stadhuis het Cowerrapport bespreken. Dit rapport is het resultaat van een onderzoek naar de mogelijkheden van een wettelijke regeling voor subsidiering van jeugdvormlng. De avond begint om acht uur. "pRGERT u zich ook wel eens aan die rommel die honden vaak midden op trottoirs achterla ten? Heeft u nooit kinderen in huis gekregen die van dat spul aan de schoenen hadden? Ho, stop even ge achte lezer die nu maar meteen een brief vol protest wil gaan schrijven. Jan Krant, en dat is overal hekend, houdt van dieren en heel speciaal van honden. Als ik dit schrijf is dat dan ook niet gericht tot de honden maar tegen de eigenaars van deze vriendelijke viervoeters. Maar die rommel op straat vind ik wei vreselijk en dan heb ik het alleen nog maar over die trottoirs en nog niet eens over de grasvelden en -veldjes in Rotterdam. In Londen hebben de autoriteiten zich ook afgevraagd of dat nou wel moest de honden hun uitwerpselen midden op de trottoirs te laten depo neren. Zij kwamen- tot de conclusie dat het wel anders kaïi, dat het hon- denvuil maar op die plaatsen moet worden achtergelaten waar niemand er last van heeft ■Any p«r«m,Y<ho perm Hz: a dog tö foul the footjMtth i» ■liable to prosecution undor [the .CooociTs by%tew and to-a - Penalty of - P1VF POUNDS En toen dat besluit eenmaal geval len was, lag er binnen korte tijd ook een verordening gereed. En weer wat later was die verordening op bordjes overgebracht die overal op papierbakken en op lantaarnpalen werden bevestigd. De boete die op overtreding van het verbod honden hun vuil op trot toirs te laten deponeren was niet kinderachtig eerder „honds" name lijk vijf pond, ongeveer vijftig gul den. Iets voor Rotterdam? Wat mij betreft hoeft het niet. Ik hoop altijd nog dat het ook zonder een verorde ning wel goed komt hoewel ik er een hard hoofd in heb. Maar als het tot een verordening zou komen, moet er ook wel toezicht op worden uitgeoefend anders wordt een dergelijke bepaling krachteloos en in Londen lijkt het er wel op of dat zo is. (P.S. Op de foto een van de bord jes. Deze is bevestigd aan een lan taarnpaal. Er staat op: „Bevuilen van trottoirs door honden. Iedereen die toelaat dat een hond het trottoir bevuilt, stelt zich bloot aan vervol ging ingevolge de gemeentelijke ver ordening en aan oplegging van een boete van vijf pond.") MODEHUIS MONIQUE-'.- jonker" Fran.y>traat 115 - Tèl... liïSïlïj V .0 OR ÈXCL WS1E VE tl AJX KS M O O

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1