Acht gebouwen voor drie „onderwijszuilen" Mammoet-scholenopening hoogtijdag in Maassluis 1 1 i STIjLil ®P een „eerlijk" kostuum van zuiver scheerwol Oecumenisch brood bij 450 jaar Reformatie Weegt persoonlijke aandacht voor u even zwaar als hoge rente? Bij Vlaer Kol krijgt u beide. VLAER KOL Geen radar, maar radio in De Hoek (Amerikaans) mi MN DEW J VANTOOR m WAMSTEKER ILANTINGA j/jadtöïït/ "0 Dienst in Opstandingskerk 1 foto'kino BOER foto-kino Pasfoto's ontwikkelen afdrukken vergroten Alles in één dag Burgerlijke stand Uw ideale keuken vindt u zeker bij I GARAGE 1# DE ROTTERDAMMER 2 nu... beduidend goedkoper* vinyflex 200 cm breed WERKGROEP i*. Dit is kenmerkend voor ViaerA Kol: de prettige manier waarop men u te woord staat, de zorg waarmee uw zaken worden behandeld. De hoge rente die uw spaargeld opbrengt is overigens a! even plezierig. Bovendien kunt u uit heel wat spaarmogelijkheden kiezen. Er is er vast wei één die op uw wensen en omstandigheden is afgestemd. Ook voor reisdeviezen, een beleggingsadvies, verzekeringea.. voor dl uw bankzaken bent u welkom bij Vlaer A Kol. opvraagtermijnen 3mnd. 6mnd. 12mnd. van 1.000.-tot 15.000.- 47a 43A% 574% boven 15.000.-tot 50.000.- 43A% 5 51/a°/o boven 50.000.- 574% 57a 6 De bank waar uw rekening een naam draagt! ZANGKOOR I naai* interieurverzorging Markant brengt meubelen met allure in een 2aak die speciaal Is Ingericht om II liefhebber van werkelijk goede meubelen - te ontvangen, vakkundig te adviseren en de service te verlenen die U verwacht Komt U eena gauw langs, wij willen het tl graag bewijzen I nu beduidend goedkoper langspeel banden keukencentrum CALLENBURGSTRAAT 74 - TEL: 010-343193 - VLAARDINGEN Pagina 4 De normale prijs van Vinyflex met viltrug.- de oersolide, moderne vloerbedekking, is algemeen bekend - en daarom is deze aanbieding zo bijzonder. Een grote fabriekspartij cou pons Vinyflex, de Ideale vloer bedekking voor de gezinnen mee veel kindervoeten - geluiddem pend, in hoge mate isolerend en toch makkelijk te reinigen. Horgen verkopen wij deze cou pons Vinyflex voor minder dan de halve prijs, per meter voor nog géén tien gulden. Neemt U de maat van Uw kamer mee? Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze zware kwa liteit Vinyflex, In 6 kleuren, 200 cm breed per meter voor Gién tèh of gchrlft. bost» (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Hanneke van Santen (11) en Paul Terwee (6) zullen het hun leven lang niet meer vergeten. Zij waren het donderdagmiddag die met bloemen en een levensgrote namaak- sleutel het mevrouw J. W. van Dijck-Hofman mogelijk maakten de deur open te maken van de nieuwe rooms-katholieke John F. Ken- nedysehool in de Ibisstraat. Met die handeling was de officiële opening verricht van maar liefst zes lagere en twee kleuterscholen in de nieuwe wijk Maassluis-West. Niet zonder reden sprak burge meester J, W. D. van Dijck dan ook van „een hoogtijdag". En het feit dat de vertegenwoordigers van de drie „onderwijszuilen" eendrachtig naast hem op het podium van het zalencen trum Westwijk zaten, vond hij een geweldig begin, dat hem vertrouwen gaf voor de toekomst. Maar eigenlijk was het helemaèl geen begin, want uit het vervolg van de toespraak van de burgemeester bleek duidelijk dat de drie zuilen al twee jaar geleden elkaar vonden en sindsdien samen een knap stuk werk hebben verzet. Natuurlijk had elke richting haar eigen scholen kunnen bouwen en in het begin hadden ze het zo ook het liefst gedaan. Maar omdat de bevol kingsgroei van de Westwijk zo on voorstelbaar hard van stapel liep was snelle scholenbouw gebiedende eis. „Akkoord," zei het ministerie van onderwijs en wetenschappen, „maar dan ook één gezamenlijk plan." En zo kwam een plaatselijke werk groep tot stand, waarin openbaar, pro testants en rooms-katholiek onder wijs elkaar vonden De keus viel op de Simplex-systeemseholen van het 17 ÉN sleuteldraai voor acht scholen. MET een keurig speechje ver- welkomde een van de leer lingen mevrouw Van Dijck en de burgemeester van Maassluis met hun gevolg in de hal van de John F. Kennedyschool. Aan de wand de symbolische versiering die de doelstellingen van de overleden Amerikaanse president uitbeeldt. Geheel links een deel van de zangklas, samen gesteld uit leerlingen van alle scholen in de Westwijk. BOTTERDAM Twee schepen- de coaster Grete Krónke van 499 ton en het binnenschip Ibis van 823 ton, zijn donderdagavond bij een aanvaring ernstig beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het kader van de herdenking „450 jaar reformatie" zal onder auspiciën van de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken een oecumenische broodmaaltijd worden gehouden met tafelgesprekken over de ontmoeting Rome-reformatie. Ds. A. Steinhart (ev. iuth.) en een rooms-katholiek geestelijke zullen de gesprekken inleiden met korte samen vattingen van het vraagstuk, elk ge zien vanuit de visie van hun eigen kerk. De maaitijd wordt in zekere zin een voortzetting van de discussie die zich tijdens de bijzondere kerkdienst van zondag 10 september heeft ont wikkeld over de oecumenische beteke nis van de nieuwe r.k. catechismus, maar die toen om des tijds wil moest worden afgebroken. De aanmelding voor deelneming aan de maaltijd zal zo spoedig moge lijk worden opengesteld. Het ligt m de bedoeling de deelnemers vooraf het extra nummer van „De Open VEERPLBIN 29 TEL. 3421 28 VLAARBINGEN PASSAGE 12 - TEL. 262924 SCHIEDAM Deur/Onderweg" (dat aan het te bespreken onderwerp is gewijd) en ander studiemateriaal toe te .zenden. Op zondag 10 december (oecume nische zondag) wordt in de Opstan-- dmgskerk een interkerkelijke morgen dienst gehouden. Predikanten van verschillende kerken zullen daar voorgaan. Het is voor het eerst In de geschie denis van de oecumenische beweging in Schiedam dat de centrale kerke- raad van de hervormde gemeente de Opstandingskerk voor een oecume nische morgendienst beschikbaar heeft gesteld. Verder is de Oecumenische Raad van plan de plaatselijke kerken voor te stellen op de oecumenische zondag tot kanselruil over te gaan. Men denkt hoofdzakelijk aan een ruil van hervormde en gereformeerde predi kanten. Op donderdagavond 21 december wordt in de Grote Kerk de jaarlijkse oecumenische kerstzangbijeenkomst gehouden. Ook daarvoor zijn de voor bereidingen reeds begonnen. Burge meester H. Roelfsema heeft zich al bereid verklaard het openingswoord te spreken. SCHIFDAM Ondertrouwd: N Aanen, 29 en T P G P Rodenberg. 21; A Bax. 24 en A Penning, 20. G A Bergkotte, 22 en F. Duehateau, 20; S C Dunweg 26 en J G Klomps, 21: A M M van Eijk. 26 en V A Tekiri 18; P Harreman, 21 en D Voerman, 18, C P J Hauwen. 25 en II J van de Geer, 21, J TM Huiibregts, 24 en W M J van den Eoomen, 24: T van der Knaap. 33 en D van Aakcn, 45, A J Lagendijk. 23 en B M Etman, 21P N M van Lieshout, 22 en I L de Roo, 16; J C Olsthoorn. 24 en M A Le Blansch, 19. J Sprong, 23 en M J de Zwart, 21, B M Steenbergen 22 en H van der Heijden. 20; P C Timmerman, 25 en M van den Berg, 24; J M Verveen, 26 en 2. Roseiaar. 24. Getrouwd: J G Holtrop. 21 en C M van der Logt. 20. A Plooij, 25 en E Duijn, 20; A W van Hengel, 44 en A H M van Dijke, 40; M Offenberg, 37 en E van der Vaart, 22. J M Metaal, 29 en H R den Hartogh, 23: W J Lmkels, 23 en T A Krohne, 22; J J Arenz, 29 en C J verboort, 19. j a Buchin- horen, 23 en J Omtens, 18: G J»van Nielen. 19 en A W Meerhof, 18; M G Parent. 26 en E C L van Collenburg, 28; J S w Klemekoort. 27 en A J M L Prein. 26: F H Romljn. 25 en C P Pompe, 24; A P W von Boltog. 26 en J J Y Burggraaf. 24. Geboren: Michael GJzvHATM van Dorp en L Hamilton: Claudia E d v J Post en H Baas. Anne E d v M Hemmlnga en M F Kooyingrid d v H W Verhoort en J C van der Heijden; Gerard z v J A T Niikamp en M Roerade. Overlden: L 3 Zwanenburg, 69. Schiedamse aannemersbedrijf J. van den Tempel Zoon, waarvan het architectenbureau Nuyt en Heikens te Vlaardingen de ontwerper is. In mei 1966 voteerde de gemeenteraad een bedrag van vier miljoen gulden. De volgende maand begon de bouw. Voor elke onderwijsrichting is er nu een lagere school in gebruik; de drie andere komen binnenkort ge reed. Een ervan is voor de pro testants-christelijke sector, een voor het openbaar onderwijs en de bestem ming van de derde wacht nog op het resultaat van een studie over de be volkingssamenstelling. Voor rijks-inspecteur van het lager onderwijs M. Molenaar was de mam moet-scholenopening dermate een bij zonder feit dat hij de hele schoolbe volking van Maassluis-West een vrije middag had gegeven. De gebeurtenis vormde een bewijs dat Maassluis een stad is waar vaart in zit. „En voor mij is het ook een feest," zei ds. K. W. Dercksen, mede namens het bestuur van de Stichting Katho liek Onderwijs te Maassluis, als voor zitter van de Vereniging voor Chris telijk Schoolonderwijs. „Onze beschouwingen over het on derwijs kunnen ver uit elkaar lopen maar dat is geen verhindering voor ons samenzijn hier vanmiddag," al dus de predikant, die zich overigens bewust was dat het bijvoeglijk naam woord „christelijk'' voor „onderwijs" zwaar beladen is. „Wie dit hanteert zal zich van een geweldige opdracht bewust moeten zijn." Namens de hoofden sprak de heer J. A. van de Velde, hoofd van de nieuwe protestants-christelijke lage re school ,,'t Hoekertje" en de heer W. de Roos vertolikte de gevoelens van de ouderraad van de openbare scholen. Bankiers UTRECHT, OUDE GRACHT 158» TEL 26351 ROTTERDAM. COOLSINGQ. 75, TEL 120126 BILTHOVEK, JUUAHALAAM 4. TPl 9kh USSELSTBN. UTRECHTSESTRMT62. IEL 2195 WOUDENBERG, VOORSTRAAT 23, TEL 1329 Ta,Z5" De ruim honderd genodigden betra den onder een erehaag van versierin gen de John F. Kennedyschool. Een kleurrijke wandversiering van de Maassluise kunstenaar H. D. Valstar, waarin de gedachten van deze staatsman zijn gesymboliseerd, trof daar hun aandacht. Maar niet minder het grote zang koor, samengesteld uit leerlingen van de drie soorten scholen, dat het ge zelschap op een voortreffelijk uitge voerde aubade van vrolijke liedjes vergastte. Zo eindigde een hoogtijdag voor Maassluis. Wethouder van onderwijs J. Smit zei: „We zijn vandaag lief voor eikaar, maar we zullen het mor gen ook moeten zijn. Hij vertelde dat het gemeentelijk beleid gericht is op 30,000 inwoners in 1971 of 1972 en dat betekent dat tot zo lang nog elf kleu terscholen, negen lagere scholen en ten minste vier gymnastieklokalen no dig zullen zijn. De eerste paal voor het eerste gym nastieklokaal gaat, zoals de wet houder redelijk meende te kunnen ver wachten, volgende maand de grond in. agent CITROEN voor Vtaardmgcn Maassluis enomstreken v. HÖGENDORPLAAN 139 - VL'AAHDINGEN TEL {010) 34 1044. na.'.1.8 u. (010) 34 2PBL (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Captain Johnston van het Amerikaanse leger, heeft donderdag de radio-installatie in het zogenaamde „Defensie-duin" aan de boulevard officieel geopend. Voor deze plechtigheid waren verschillende Hoekse autoriteiten uit genodigd. Dit om alle geheimzinnig heid die er bij de bouw van de vier radio-zenders was gerezen, ongedaan te maken. SCHIEDAM Kandidaat H. Omme- ring, die is opgegroeid in de hervorm de wijkgemeente 5 en praktisch werk heeft gedaan in wijkgemeente 1, wordt zondag bevestigd als predikant van de hervormde gemeente te Oosterland op Schouwen en Duive- land. Onder auspiciën van de centrale kerkeraad der hervormde gemeente zullen op de zondagen 8 en 22 okto ber van 19 tot 20 uur zangdiensten in de Bethelkerk worden gehouden „ter beproeving" Van nieuwe kerkliede ren. Per avond worden vier liederen in gestudeerd. Medewerkers zijn de heer J. Bekkers, zangleider, mejuf frouw T. van.de Meiden, organists en de heer H. Boas, fluit. O Sociëteit Den Teirquasth, die nu een jaar draait heeft reeds 319 leden, in leeftijd variërend van 16 tot 25 jaar. Tot dusver hebben totaal 2600 jongelui de Teirquasth-avonden be zocht Sociëteit De Vonk aan de Lange Haven gaat met ingang van oktober de hele week open. Bij de Hoekse inwoners gonsde het namelijk van geruchten over de func tie van die masten. Over het alge meen dacht men dat het radarscher men zouden zijn voor een de fensie-systeem. In werkelijkheid zijn die installa ties niets meer dan een van de kete nen in de wereldomvattende radio verbinding van het Amerikaanse le ger. Twee van de vier schermen zijn gericht op het radio-station in Enge land en twee op Duitsland. Het radio-station wordt beheerd door zestien Amerikanen, onder lei ding van sergeant Summerviile. Al len zijn specialisten op radio-gebied en zij moesten er voor zorgen dat de post 24 uur in de lucht is. Via de radio-centrale kunnen ook 120 tele foonlijnen rechtstreeks worden ver bonden en men kan zo nodig een groot aantal tussenschakelingen vor men. Westbiaak 101, Rotterdam, Te!. 12 7147 (tussen K. Doormanstraat en Bendrachtsplsin) U bent wel iets van ons gewend, op *t gebied van langspeelban- den... maar deze aanbieding steekt met kop en schouders boven al 't voorgaande uit! Een grote partij Basf langspeel- banden, waarvan de kwaliteit een. begrip Is... verkopen wij morgen voor onze prijzen. Splinternieuwe Basf lang- speelbanden In de originele fabrieksverp.»kking, voor prijzen die alleen in een bijzondere aan bieding mogelijk zijn. 8 cm 61 mtr. 10 cnv135 mtr. 15 cm 360 mtr. 13 cm 270 mtr. 18 cm 540 mtr. Morgen begint de verkoop van deze fabrieksnieuwe originele Basf banden, voor prijzen, die U geen-tweede keer kunt ver wachten. •gjS&i Gêin ut. e( tthrlft. but. TN een vaak zeer verdeelde we- reld is het juist des te ontroe- render als men ziet dat er' toch medeleven is in gevallen van nood" Het is een zin uit een brief die heer A. J, den Otter me schreef naar aanleiding van .mijn twee stub jes over de akties'"die onder mee: hij voert voor een krankzinnigst- hospitaal in Kenia, waar zijn vroege re buurjongen Piet Verhagen werkt U zult het zich nog wel hennaf- ren. Na m'n laatste oproep is er weer ruim 80 gulden binnengekomen, int Rotterdam, Ridderkerk, Schiedam en Maassluis. De heer Den Otter dankt alle gevers en geefsters harte lijk en bedankt ook mij voor de sympathieke wijze waarop ik aan dacht schonk aan dit geval. Graas gedaan, mijnheer Den Otter. 3k ben blij te lezen dat het totaal voor Ke- nia nu zo'n 600 gulden bedraagt DIJ ZIJN brief zat ook een dank- betuiging van Piet Verhagen zelf en ik zal er voor u het een en ander uitlichten. „Van mijn ouders hoorde ik", schrijft Piet, „dat u een stukje vaa een van mijn brieven in De Rotter dammer hebt laten publiceren. Graag zou ik bij deze mijn dank willen uitspreken. Als u eens kon zien hoe groot de ellende is en aan hoeveel er gebrek is, dan zoadt a beseffen hoe groot onze dank is. In het Mathari-hospitaa! is ea gebrek aan letterlijk alles, bijv 3® dekens, lakens, kussens, bedden, handdoeken. Op het ogenblik ben samen met een andere vrijWÜllS® en een hoofd verpleger, beiden®' Nederlanders, bezig roet de verbot- wing van een kinderpaviljoen. In toekomst hopen we dat ook met andere paviljoens te doen. Zo willen we o a. de grond waarep de kinderen overdag verblijven ij bij 12 meter) verharden, met in M midden een overkapping van pi®"' golfplaat. Als het regent kunnen kinderen dan droog zitten, terwijl w dan 's avonds de vloer kunneni w* nen. De kinderen spugen en zeus 685 ik gezien dat ze hun behoeften op doen. Het is één grote bron vat infectie die moet verdwijnen. Om dit te veranderen is ongeveir 2000 gulden nodig. Momenteel net- ben we 800 gulden. Nogmaals dank aan de lezers en gevers van Rotterdammer. Thuisfront harwiij dank voor uw onmisbare hulp. „P.S. Als het paviljoen gereed zend ik gaarne wat foto's, kunt zien wat er met het ge« beurd is." SCHIEDAM De meensehap organiseert Schiedamse Ge maandag P dinsdag 26 september een bridge dn'® voor paren.in Musis Sacrum- pe king geschiedt 19.30 uur. dinsdagavond. HJXBOUW- en

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2