Nog twee projecten resteren Volgend jaar geen nieuwe dijkwerken in uitvoering Dè jas Leren schilderen is nog een kunst(toer) Rob van Houten komt mét totaaltheater VmAD£ Huisvrouwen hadden ple zier van DERBY UP DRINK Geestelijkheid niet achter Havenkerk-actie to orm op de Seauna derby drinks FOKKELMAN DE STAM GRONINGEN* TëUenktv Vaag plan voor regionale rioolzuivering Alles is mogelijk in Stedelijk In Hippo Campusserie Student gewond bij bestorming Inaugurale rede van prof. Booij Jubileum-receptie druk bezocht Sleutel kluis lag in kast, 2000 gestolen Vrachtwagen onder trein gratis Derby Drinks glas bij 2 flessen Moeder is vaak gezinspedagoge Burgerlijke stand 1 in Rotterdam uitsluitend verkrijgbaar bij: DE ROTTERDAMMER DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 ONDERHOUD o Vandaag en morgen en dagelijks E M 0 U S lederwarenmode EMOUS Lederwaren VLAARDINGEN modehuis 343202 citroen den Ouden Showroom Coolsingel bij Hofplein tintelend fris en lekker pittig Zaterdag opening verbouivd clubhuis t Pagina 3 •v Superb gesneden. Elegant-slank van lijn. Ideaal-comfortabel in lente, zomer, herfst en winter. 5 SCHIEDAM Het valt niet te verwachten dat in 1968 nieu we dijkwerken in het kader van de Deltawet zullen worden uit gevoerd. B. en W. achten het om financiële redenen zelfs niet waarschijnlijk dat zijde ge meenteraad daarover volgend jaar voorstellen zullen kunnen doen. Dit jaar heeft de gemeenteraad tweemaal een voorstel voor belang rijke dijkwerken aanvaard, die spoe dig daarna dan ook in uitvoering kon den worden genomen. Dat waren de nieuwe waterkering langs het Volkspark cn de ophoging van het Schiedamse gedeelte van de Rotter- damsedijk. Twee projecten blijven nu nog over. namelijk de dijkverhoging tus sen de Havendijk en de Rotterdamse- dijk en de vernieuwing van de bui- tensluis. Zelfs de voorbereiding van het laatste project stagneert op het ogenblik door het uitblijven van fi nancieringsmiddelen. Hoewel B en W al het mogelijke doen deze zaak de nodige voortgang te laten vinden ach ten zij het niet waarschijnlijk in 1968 verder voorstellen te doen. Dezelfde financieringsmoei lijkheden treden op bij het ophalen van straten, dat veelal wordt vooraf gegaan door het op peil brengen van verzakte riolen en het ophalen van buizen en kabels. In tegenstelling tot het ophalen 'van riolen en leidingen wordt het extra onderhoud van de straten steeds ten laste van de gewo ne dienst gebracht. Dé bestaande financieringsmoei lijkheden zijn voor B. en W. temeer eenaanleiding geworden te streven naar een situatie waarin al deze kosten, hetzij op de gewone, dienst, hetzij ten laste van de exploitatie van de bedrijven worden verant woord. Onder de huidige omstandig heden leidt dit tot de mogelijkheid van een meer flexibele coördinatie van ai deze werkzaamheden. Maar helaas laat de uitkomst van de begroting 1968 niet toe aanstonds hiertoe over te gaan. Niettemin wil len B en W bezien of het mogelijk is met ingang van 1969 tot een meer bevredigende regeling te komen. De plannen voor de riooïbemaling in de stadsuitbreidingen konderi' dit jaar door verschillende oorzaken nog niet worden afgerond. Gedeeltelijk is dit toe te schrijven aan de noodzaak de mogelijkheid van een ge meenschappelijke rioolwaterzuive ringsinstallatie voor Rotterdam, Schie dam, Vlaardingen en Maassluis te bestuderen. Nu echter reeds enige vertraging moest worden geaccep teerd zal aan de uitvoering van het bemalingsplan de hoogste prioriteit moeten worden verleend. Over de moeilijkheden met de riole ring in Blijdorp hebben B en W een bespreking gevoerd met het polder bestuur. Intussen wordt een nadere studie gemaakt van de mogelijkhe den tot verbetering, maar een oplos sing op korte termijn lijkt vrijwel uitgesloten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het kader van de Hippo Campusscrie presen teert Theater Rob van Houten don derdag 12 oktober het programma „Funhouse" In de Harmonie, Fan- house zou men het beste kunnen type ren als een Soort totaaltheater in het klein met als spelelementen mnziek, mime, dans, zang, poëzie en geluid. Rob van Houten lééft tussen het grote en kleine theater in. In te genstelling tot vele andere mimespe- lers is hij niet de esthetische purist. Hij ziet de mime als basis en onder deel van een omvangrijker tbeaterge- beuren en streeft ernaar, mede door de keuze van zijn medewerkers, tot ROTTERDAM Denegentien jarige student Roderik Felix uit Doorwerth is woensdagavond met een scheurwondje in het hoofd voor behandeling naar het Dükzigtziekenhuis gebracht. De student was gewond geraakt tijdens dé be storming door eerstejaars van de Her- messocieteit van de sociëteit Koinoonia. Tijdens deze bestorming, waarbij' dé deur van Koinoonia werd gerammeid kreeg Felix door een stuk van de deur aan het hoofd getroffen. Omdat het geheel meer het karakter kreeg van ernstige baldadigheden in plaats van een gewone ontgroening .moest de politie optreden. Gebouw Chr. Sociale Belangen: Lange Haven: Rhetorica, spreken in het open baar, 20 Gebouw Chr. Sociale Belangen: Gra fische Bond, 20 - Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. Uitsluitend redactiezaken tij- deuJSc tel. 261420, b.g.g. 346619. Agentschap ocaiedam: Mevrouw J. van Gog, Pr. Za- menhofstraat 139a tel. 152400 (ook klachten bezorging). Alarmnummer politie: 264666; alarmnummer brandweer 269123; GG UD: 269290. Apotheek: L. Evers, Lange Ha ven 81 tel. 268242; Kethel. Schiedamseweg U. tel. 269927. een zo afwisselend mogelijk geheel te komen. •Op basis van een opleiding bij het Nederlands Mime Theater begon hij een eigen programma, gaf serie voorstellingen, trad vele malen op in de Shaffy Chantant en werkte mee aan diverse televisieprogramma's. Subsidie van het rijk stelde Rob van Houten in de gelegenheid een programma samen te stellen, waar mee hij onder de naam Funhouse voorstellingen gaf in het Lureleithea- ter en de Brakke Grond te Amster dam. Onlangs kreeg hij een uitnodi ging deel te nemen aan het internatio nale mimefestival'te Zürich. Aan zijn gezelschap zijn onder meer verbonden Ati van der Lingen (toneel), Margit de Vries (dans), Ilea- na Malita (mezzo-sopraan). Rob van Dijk (piano), Jeile Kikkert (bas, fluit), Erik Grabër (drums) en Feike Bosma (marionetten). De toegangsprijs van donderdag avond acht uur is vastgesteld op 2,50, inclusief plaatsbespreken en garderobe. Houders van jeugdpaspoor- ten betalen twee gulden. Gelegenheid tot plaatsbespreken is er van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot twaalf uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met een inaugurale rede over een studie in de Verenigde Staten met betrekking tot prijzen en investeringen in verschillende bedrijfs- 'geppiuniBA (toog 'H 'Jp -jjaaif 'us^e; donderdag, zijn hoogleraarschap aan de NEH aanvaard. Prof. Booij zal als gewoon hoogleraar staatshuiskunde doceren aan de faculteit der econo mische wetenschappen. Hoewel de prijzen en investeringen in markten die een oligopolistische inslag hebben, de belangrijkste zijn voor de vorming van het nationaal inkomen, betekent deze bezitsvorm niet dat de cijfers onverklaard moeten blijven. Hoewel de onderlinge afhankelijk heid van de ondernemingen bij het be palen van prijzen en investeringen niet nagegaan kunnen worden, kan men aan de hand van de kostprijs van een eindprodukt de omzet en winstontwik- keling nagaan", aldus prof. Booij. voor toonaangevend Hoogstraat 82 bij Afrol Ketlielueg lA (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een glimmende groene draak loenst naar een in dc maak zijnde pentekening, twee gru welijke fantasiedieren (een uit de kluiten gewajssen specht en een vrien delijke inktvis?) liggen broederlijk naast elkaar. Waar is zoiets nu moge lijk? In het Stedelijk museum, waar tegenwoordig alles mogelijk is. In een bovenzaal van het museum schilderen of pennen zo'nveertig Schiedammers iedere woensdagavond hun gedachtenwereld neer op grote vellen wit papier. Er is akelig veel wit, dat deze amateurs zoveel moge lijk moeten opvullenof camoufleren met echte kleuren. Heel wat potjes verf diepen ze voor dit doel .uit. Een leuke jonge schilder .geeft met onverminderd enthousiasme aanwij zingen en verandert het produkt in grijpend door slechts enkele streekjes of een tipje kleur. Deze onvermoeiba re schilder heet Joop de Meel. Hij vindt 'net belangrijkste dat zijn leer lingen, variërend in leeftijd van 18 tot 70 jaarjjgewooni'plezier hébben in' het schilderen zelf. Het woord oplei ding mag helemaal niet vallen voor deze uurtjes van kleurrijke .ontspan ning, vindt hij. a. Woensdagmiddag houdt Trees Süring de schilderijen van vele 'Schie- damse kindertjes in de hand. Want terwijl de moeder 's avonds zich suf piekert over een opzet, die niet alleen het smetteloze wit bedekt maar ook nog voor de leeftijdsgroep verantwoordelijk" is, werpt het. kind zich 's_ middags gewapend met grote kwasten en verf op het (voor zijn gevoel) te kleine vei. Nu kunnen kinderen zich sponta ner uiten, getuige de loensende draak, maar ook de meer ervaren Schiedammers die verleden jaar ijve rig iedere woensdagavond kwamen schilderen, krijgen nu al de streek te pakken. Typerend is wel dat het enthousi asme voor zowel de kinderklassen als de volwassenencursus heel groot is. Ook het Stedelijk museum heeft nu een ellenlange waslijst: niet van be zoekers maar doodgewoon van geest driftige „schilder-het-zei vers". REGENJASSEN vanaf j* 89.tot 179.— sciiiedamseweg 61 vlaardingen tel. MME ROTTERDAM Uit een kluis in het kantoor van de NV Ameco aan de G-oudsesingel is tweeduizend gulden gestolen.De sleutel van de kluis lag in een niet afgesloten kast in het kan toor. Aangehouden is de 37-jarige vlees- sjouwer P. van V. die zondag op het terrein van het Openbaar Slachthuis ongeveer veertig kilo ossestaarten en een partij carbonade had gestolen en verkocht, Gearresteerd is de dertigjarige kunstschilder H. C. uit Marocco die er van wordt verdacht een portemonnee en een portefeuille met ongeveer tach tig gulden uit kamers van mede-hotel- gasten te hebben gestolen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op de beruchte NS-kruising op het Marconiplein hebben woensdagavond twee gekop pelde locomotieven een vrachtwa gen combinatie vernield. De chauf feur had de waarsc.huwingslichten niet gezien. Zijn wagen kantelde en moest la ter oor takelwagens overeind wor den gezet. De schade was aazienlijk. De locomotieven kregen lichte srha- de. De tramlijnen 1 en 8 van de RET kregen vertraging. SCHIEDAM liet gouden jubi leum van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is woensdagavond in het volle Passage Theater op feeste lijke wijze gevierd. Het cabaret „Pe pijn" met Paul van Vliet heeft de vele aanwezigen op een bijzondere wijze geamuseerd, waarbij het aan toespelingen op de stad Schiedam niet ontbrak. Zo zouden de Schiedamse huisvrou wen wel tegen een stootje kunnen (denkende aan de jenever). Vooraf werd in de foyer een drukbezochte receptie gehouden, waar o.a. aanwe zig waren commissaris van politie C. van der Haagen en namens het hoofd bestuur mevrouw Van de Hoeven. Aan cadeaus (vooral bloemen) ont brak het op deze receptie niet. De feestavond werd geopend door de voorzitster, mevrouw C. J. Bombe- ke-van Woerden, Burgemeester en mevrouw Roelfsema gaven ook acte de presence en mevrouw Roelfsema (die ere-presidente van deze vereni- VlE Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen werd vijftig jaar en dus was er onder de cadeaus ook een „Abraham". ging is) ontving uit handen van .Joke Sprey een ruiker. SCHIEDAM De sinds 1955 •bestaande gemengde club „De Waag", opent zaterdag het door de leden zelf verbouwde clubgebouw in de Nieuwstraat 10. Ouders en belangstellenden krijgen van 1 tot 17 uur de gelegenheid het clubgebouw te bezichtigen. Nadere in lichtingen over de vereniging, verstrekt de heer G. Scheepmaker, P. J. Troelstralaan 17. 9 VLAARD-INGEN In verband met de voetbalwedstrijd Denemarken Neder land. die vanavond in Kopenhagen wordt gespeeld, is de trainingsavond van de voet balvereniging „Vlaardingen" verzet naar morgen. (Van een onzer verslaggeefster) ROTTERDAM „Wat moet ik doen als de kinderen onderling zo veel ruzieën?", luidde een vraag van een moe-bekibbelde moeder vanmor gen aan het tweede forum, dat het Bureau voor Huishoudelijke Voorlich ting in het kader van de 20ste „Femi- na" in Palace hield. Nadat de vier forumleden, onder wie een psycholoog, een sociologe, een K. en O.-lerares en een moeder van een groot gezinhun uitkomst gepresenteerd hadden, concludeerde de voorzitster, kinderarts L. F. van Blommenstein-Kranenburg, dat uit eindelijk de moeder meer onder zo'n ruzie leed dan de kinderen zelf. Deze uitspraak oogstte grote bijval bij de ruim' 150 vrouwen, die in alle stilte belangstellend de vragen en ant woorden weer toetsten aan eigen er varingen. Het onderwerp voor dit tweede fo rum was „De plaats van het kind in liet gezin". De voorzitster wees er echter op dat iedereen rekening moest houden met zijn eigen kind in zijn eigen gezin. Een gezin heette volledig wanneer er een tweehoofdige leiding was. Va der en moeder beslisten en overleg den samen alles. Na het forum was het iedereen incluis de ene mannelijke belangstel lende, toch wel duidelijk dat ondanks die tweehoofdigheid de meeste peda- gogieke „handigheid" van de moeder werd verwacht. SCHTEDAM Geboren: Johanna M. d.v. J. L. Jaspers en G. de Jong: Arlan F. z.v. A. A. M. Küss en M. H. E c van der Klink: Sheila P d.v. H. J den Hartog en A J. Boss. Overleden: D. G. Verhoeckx. 35. wed.v. A. H. van Waas. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De rooms-katholieke geestelijkheid heeft zich gedistan tieerd van de actie tot behoud van de Havenkerk. Noch de paters Domini canen noch de andere Schiedamse geestelijken stemmen in met de doel stellingen van het actiecomité. Voor de vorige week vrijdagavond gehouden protestvergadering heeft het kerkbestuur alleen het kerkgebouw ter be schikking gesteld. m -j| TK DACHT ook al: Waar blijft hij zo lang? En ja, daar kwam een uitvoerige brief van de heer G. den Braber, Van Moorselplaats 247, Rotterdam. U weet wel, de heer Den Braber van de „Communidad Evan-- geiica Espanoia". Het blijkt 'dat die Spaanse naam al bijna niet méér deugt De zaak wordt namelijk nu echt internationaal. Een tijd geleden mocht ik dat, op gezag van de heer Den Braber, al aankondigen, nu is het een .feit. Getuigen daarvan zijn uitnodigingen in het Spaans en Frans, die ik bij de brief heb gevon den. Maar laat ik die brief helemaal netje,? volgen. Eerst dankt de heer Den Braber Jan Krant hartelijk voor het harmonium „dat we, na uw goede woorden ervoor, nu bezitten". Geen dank, meneer Den Braber, de dankbetuigingen moeten naar de le zers, die zich de oproep hebben aan getrokken en daadwerkelijke naastenliefde hebben opgebracht! Dan vertelt de man van.de „Com munidad? dat nu ai bijna vijf jaar, de kerkdiensten in het Spaans'wor den gehouden, zondag aan zondag. September vorig jaar werden twee Spanjaarden en een Portugees ge doopt. Vier trouwe bezoekers der diensten zijn nu toe aan 'het zich voorbereiden voor het doen van be lijdenis. Zo nu en dan nodigen Spaans spre kende families buiten Rotterdam die: mannen op zondagavonden bij. hen thuis uit. Dat zijn natuurlijk typisch avonden, waarop deze buitenlanders naar gezelschap zoeken, merkt ,de heer Den Braber op. Begin oktober is men gestart roet het vormen van een gesprekskring voor Franssprekende Noord afrika nen. Op die manier wordt getracht onder deze mannen té gaan evange liseren. Nu: al wordt in twee centra van Turken, binnenkort in drie, evangeiisatielektuur uitgereikt. 1 Het is jammer, vindt de heer Den Braber dat enkele Frans sprekende protestantse broeders, zo ver. weg wonen. De een woont in Frankrijk een ander in Engeland. Het: gaat hier ook om Turken, zoals be grijpt. Er is wel gelegenheidte vin den om zo nu en dan een samen komst met Turken te houden, maar' overkomst en verblijf van de spre kers vormt een financiële 'slagboom, die verwezenlijking van het doel in de weg staat. En verder.... worden er zieken be- zocht, onverschillig van welke natio naliteit, liggende in de ziekenhuizen. Een man, die'z'eer vlot'van de'Fran.- sè tongriem, is gesneden, .stortte eni ge tijd géléden" plotseling in.' Daar- mee staat dit wérk weer stil. i TT ZIET, allemaal verblijdende ontwikkelingen. Maar ze zouden nog beter kunnen gaan als er meer mensen actief deelnamen. En.... als er meer mensen regelmatig de „C<?m- munidad" geldelijk steunden. Dok de hier werkende buitenlanders kun! nen we met het evangelie confronte ren. Een kleine groep enthousiaste mensen is er mee bezig, helaas zeer weinigen. Ik dacht dat we die mensen niet in de steek móestén laten.Ze zijn ijverig, voortvarend, noem maar op. Maar ze kunnen niet alles. Het orgel bijv. moet worden voorzien van plastic wielen om het transport naar het hoog gelegen kerkzaaltje. in Atrium zonder stoornis voor de kerk diensten in Atrium mogelijk te ma ken. Het orgel moet ook worden schoongemaakt. En dat van die Tur ken zou in de, papieren gaan lopen. Maar met zijn allen moet het toch kunnen! Als alle lezers van mijn Lijn nu eens een gulden gaven? Dan zou er een mooi bedrag .bijeenko men. En wat is nu een gulden, de meesten zullen niet merken dat ze die hebben uitgegeven. Stort die gulden (of meer) dan op giro 181372 van de heer Den Braber (adres staat hierboven) t.n.v. Communidad Evan gelies Espanoia. En zijn er ook nog een paar vrij willigers, die iets willen opknappen. U kent het adres, het telefoonnum mer is 201936. Laat het maar rinke len bij de girodienst en bij de heer Den Braber aan de telefoon! (PS - De diensten worden dus el ke zondag in Atrium, Karei Door manstraat 143, Rotterdam, gehou den: voor Spanjaarden om 16 uur en daarna, maar dat is eigenlijk nog geen dienst, voor de Noordafrika nen, om 17 uur. Gaat u er gerust eens kijken en luisteren. U bent er welkom en u heeft meteen een le vende' indruk van de inspanningen die worden gedaan om op deze wij ze het levende Woord te brengen.) ROTTERDAM De 45-jarige ele vatorbaas D. den Braber van de Zuid hoek is aan boord van het schip Katse- dijk, dat in de Rijnhaven ligt. door een valiend schild getroffen. Hij viel in een 2,50 meter diep ruim op ecu lading los gestort sojameel. De man is met hoofdletsel naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. WONINGINRICHTING Nwe. Binnenweg 283-294, klassiek: Nwe. Binnenweg 36. Rotterdam INTERIEURVERZORGING Mariniersweg 39-47, Meent 7, Rotterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1