Stern haalde oude trams van stal Vrouw sprong uit raam Lijmdamp ontploft: vier gewonden Jet Dubbeldam toont sterk stijlbesef een Vandaal bijna verdronken KLEYN AUTO'S Hooglanders nemen het niet „Verlof v. d. Hoek in strijd met principiële instelling van school' Jammer, het was zo rustig Geslaagde Prom met pianist Wayenherg Ds. E. Kochs bevestigd in Duitse Kerk Hoe kwam dat? Bij verkeerscontrole stropers aangehouden 90 UfJtaUfrdatnmfr Ook Rotterdam sneltrein meer Thomassen opende Reitsmahuis voor natuurvrienden Ordeverstoorders naar lokaal van bewaring Vrouw kocht voor 15.000 Antenne Venus-4 verkeerd gericht Rhodesië op 11 november republiek Schoolbestuur wilde geen vervanger Automobilist sloeg jongen on gezicht Predikant voor Duitse zeelieden Wraak tegen celstraf Mannen zagen er bemodderd uit Rechtbank eerde mr. Beukenhorst Zware straffen in Griekenland Drie republikeinen ..kunnen Johnson aan' n Commando Leger des Heils Congreszaal wisselt DE ROTTERDAMMER 2 A Ni%uwe Binnenweg 26 Rotterdam - telef. 010-254483 Met ongedekte girokaarten 199 Burgemeester Samkalden: ^7» VERVANGER nubeduidend goedkoper Pagina 4 MAANDAG 23 OKTOBER 1<m? (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stichting Trammasemn en Railvervoer Neder land (Stem) heelt zaterdag alvast een stapje in de toekomst gezet en Ide klok nog even teruggezet. De leden van de stichting konden zaterdag ai- vast een voorproefje nemen van de metro. De bezoekers, afkomstig uit heel Nederland, kondende sensatie mee maken in elf minuten van Centraal Station naar het Zuidplein te reizen, met als hoogtepunt met een snelheid van zeventig kilometer onder de Maas door te zoeven. De Sternleden konden tevens getui ge zijn van de eerste proefrit op het wesispoor in de tunnelbuis. Minstens zo opzienbarend was een tocht door de stad met oude van stal gehaalde „vierassers". Tot hun verba zing zagen de Rotterdammers dat za terdag lijn 28 weer reed, zij het met een bordje „gereserveerd" als bestem ming, Met twee dubbele wagens (de nummers 404 en 403) werden oude routes gereden, die niet meer in het RET-tramcircuit zijn opgenomen. Zo werd een gedeelte van het traject van de oude lijn 1 gereden en hoor den bewoners van de Provenierssin gel weer een tram voor hun huis langs denderen. pe Stem organiseert jaarlijks deze bezoekdagen aan grote steden. Vol gend jaar wil de stichting nog een bezoek aan Rotterdam brengen om de metro dan in bedrijf te zien. UTRECHT De NS hebben be sloten op werkdagen een sneltrein toe te voegen aan d_' dienst Hilver- sum-Utreeht met aansluiting naar het zuiden. Dez» tre'o vertrekt om 8.03 uur uit H:ï-e-sum 'en stopt niet in Hollandsche Raöing, Op zon- en feestdagen komt er 's avonds tussen Rotterdam en Utrecht een trein bh- Deze rijdt van Utrecht naar Rotterdam en terug. De trein vertrekt uit Utrecht om 20.29 uur, uit Gouda om 20.53 uur en komt om 21.10 op Rotterdam-CS aan. Van daar gaat de trein terug om 21.24 uur, komt in Gouda om 21.43 en ar riveert in Utrecht om 22.02 uur. De ze trein stopt niet in Rotterdam- Noord en W'iardan Bij een familietwist in het dorp Lodhran in West-Pakistan zyn ze ven mensen om het leven gekomen. Twee werden er zwaar gewond. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij een explosie in een hols aan de Zwaanshals 31 zijn zondagavond vier personen ge wond geraakt. De gewonden zijn twee jonge echtparen, de 23-jarige heer 3, C. M. Bergmans, zijn echt genote G. A, Bergmans-Mus (22) en het echtpaar M. van Wijngaarden. Het ongeluk gebeurde op de eerste etage van het huis waar het eebtpaar Van Wijngaarden met synthetische lijm vloerbedekking aan het leggen was. bij een brandendee kachel. De dampen van de lijm veroorzaak ten een hevige explosie waardoor rui ten uit de sponningen vlogen. Na de ontploffing vatte de kamer onmiddellijk vlam. De onmiddellijk te hulp geschoten buurman Van der Velden zag nog juistt dat mevrouw Bergmans in paniek uit het vier meter hoge venster naar bui ten sprong Te hulp geschoten buren konden haar val gedeeltelijk breken. De buren slaagden erin de brand in de woonkamer zelf te blussen. Het echt paar Bergmans had echter bij de ont ploffing ernstige verwondingen opge lopen. Met derdegraads verbrandingen zijn zij opgenomen in het Dijkzigtzie- ROTTERDAM De liefhebbers van orgelspel zijn zaterdagavond op het tweede concert van de laatste serie in de Nieuwe Zuiderkerk niet helemaal aan hun trek gekomen. Stoer klonk het begin van het „Pre ludium In fi' van Bachs leerling .To ll ann tu Krebs, maar dat ging al spoe dig in een vloeiend klankenspel over, dat op de duur niet bijzonder boeide, wat niets voor Jet Dubbeldam is. Was zij misschien bang, de roman tische eigenschappen van dit orgel te veel op-de voorgrond te laten treden, ook in de er na komende achttien- de-eeuwse composities? Dat is dan meer een kwestie van stijl, waar het laatste woord nog niet over is gezegd omdat er geen grammofoonplaat of bandopname uit die tijd bestaat. De organiste van 'de Duitse Kerk speelde dus die oude werken bijzon der bescheiden van klank: rustig het koraal „Warum betrübst du dieh, mein Herz?" van Johan G. Walther: losjes gespeeld werd het Vivace, prachtig zingend het Lento en ai maar doorkabbelend het Allegro uit de .Sonate VI" van Johann S. Bach, rustig ondanks de vele versieringen klonk de „Tieree en Taille" uit de „Messe du huitième" ton" van Gaspard Corrette, die organist van de Saint-Herbland te Rouen was, en die in zijn werken al de sentimentaliteit van de Romantiek liet horen. Die Romantiek kwam dan ten volle in de „Fantasie in C, op. 16" van César Franck, waarin het forte ook maar zelden voorkwam, wat ook het geval was in de zeer levendige „Na- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In dronken toestand heeft de 31-jarige schilder G. J. K uit Bolnes in de nacht van zaterdag op zondag toeren uitge haald, die bijna in de verdrin kingsdood eindigden. De man had in de stad een taxi genomen. Op het Hofplein sprong hij plotseling uit de rijdende auto, waarschijnlijk om de nogal opgelo pen rekening te ontlopen. Ondanks de achtervolging van de taxichauf feur wist de man te ontkomen. De dronkeman zocht daarop zijn vertier bij het Haagse veer, waar hij een aantal wagens beschadigde door. er tegen te trappen Bij het uitleven van zijnvernielzucht heeft de man waarschijnlijk zijn evenwicht verlo-" ren en is in het water langs het Haagseveer gevallen Agenten van het hoofdbureau haal den de drenkeling uit het water en namen hem mee naar het bureau, waar hij zich, bekomen van zijn braspartij, zal moeten verantwoorden .voor zijn gedrag. zard" uit de „Suite Francaise" van onze tijdgenoot Jean Langlais. Tenslotte schitterde het orgel in al zijn rijke klankschakeringen in het „Preludium en Fuga over de naam Bach" van Franz Liszt, misschien wel de grootste Romanticus met Hec tor Berlioz! onder de musici. Jet Dubbeldam speelde dit werk met een uitbundige, briljante klankenpracht en met een temperamentvolle stu wing, die ons met de wat bleken uit voering van de andere werken ver zoende. Een langdurig en dankbaar applaus beloonde haar. G. M. Dersjant HOEK VAN HOLLAND Met een rozebottel in het knoopsgat van zijn rever heeft burgemeester W. Tho massen zaterdag de officiële opening van het vernieuwde en uitgebreide August Reitsmahuis van de NIVON geopend. Tweehonderd na tuurvrienden beluisterden hem in het reereatiezaaltje, dat op papier nau welijks de helft van dit aantal kan bevatten, jmaar dat drukte de feest vreugde niet. Het vernieuwde Reitsmahuis is tot stand gekomen door grote zelfwerk zaamheid van de natuurvrienden, waarmee ƒ50.000 werd verdiend, een investeringssubsidie van de gemeente van eenzelfde bedrag en een lening van 180.000. Het Rotterdamse aanne mersbedrijf ACB voerde de bouw uit naar een ontwerp van het architecten bureau Meine uit Hengelo. „Misschien", zo schertste de burge meester, „kan het rijk de subsidie van de gemeente overnemen nu het de gemeenten 30 miljoen aan verma kelijkheidsbelasting dreigt te gaan ontnemen". Mevrouw Lea de Boer luisterde de bijeenkomst op met zang van enkele liederen waarbij zij zichzelf op de harp begeleidde. Het August Reitsmahuis voorziet in een grote behoefte van de natuur vrienden. Met de modernste midde len heeft men gebroken met primitie ve accommodaties (slaapzakken enz.) Alle kamers zijn centraal verwarmd. Gróót assortiment gebruikte personen-auto's, lniruii en financiering mogelijk. Dagelijks, ook zaterdag, geopend tot 6 uur. kenhuis. De bewoners van de getroffen woning kwamen er beter af. Na een behandeling van hun (lichtere) ver wondingen konden zü naar huis terug keren. De schade aan hun huis bedraagt ettelijke duizenden guldens. De hsvige knal veroorzaakte grote opschudding in de omgeving en een duizendkoppige menigte verzamelde zich voor de ge troffen woning. HOOGLAND In Hoogland is het gisteravond zeer onrustig ge- wees naar aanleiding van het voor stel van Gedeputeerde Staten van Utrecht de gemeente bij Amersfoort te voegen. Na een dansavond gingen 400 jon gelui naar het gemeentehuis om daar luidkeels te protesteren. Daar ze geen toestemming van burge meester Laumans hadden, kwam de politie tussenbeiden. Zonder de wa penstok te gebruiken wisten ze de jongelui uitteen te jagen. Op een van de in beslaggenomen, spandoeken stond een suikerbieten- machine afgebeeld met het onder schrift: „Laumans, laat je niet door draaien". Om één uur was de rust weergekeerd. AMSTERDAM De gebeurtenissen in Amsterdam vormden een goede praktijkles. Het zou van wijs beleid ge tuigen als daaruit de conclusie zou worden getrokken dat enige uitbreiding van de preventieve bevoegdheid met name voor de burgemeester, die voor de handhaving vaa de openbare orde verantwoordelijk Is, noodzakelijk is. Dit is de mening van de voorzitter van de Nederlandse politiebond, de heer A. K. Mud, die dit in zijn bonds blad schrijft. Hij vraagt zich af of het geen aan beveling verdient orderverstoorders weg te voeren naar een lokaal van be waring. Daartoe zou de burgemeester dan toestemming moeten kunnen geven. T/ELE honderden belangstcl- lenden verdrongen zich zon dagavond in de Zwaanhals voor het huis uiaar de ontploffing was gebeurd en mevrouw Bergmans vanaf-de eerste etage uit het raam sprong. DEN HAAG De 41-jarige mevrouw B. M. G.-van der V. uit Den Haag heeft bekend voor een bedrag van vijftien duizend gulden te hebben gekocht op ongedekte girokaarten. Dat deed ze in winkels in Den Haag en omgeving. Ze beweert de goederen (meubilair, een keukenuitzet, een radiotoestel, een vloerkleed e.d.) te hebben doorver kocht. Het geld ging op aan plezier- ritjes in gehuurde auto's. President de Gaulle is naar An dorra gereisd, waarvan hij als Frans staatshoofd één van de twee bestu rende „prinsen" is. Zjjn mede-prins, de Spaanse bisschop van Urgel, zal hij niet ontmoeten. De Franse en Spaanse prinsen van Andorra heb ben elkaar nog nooit gezien. MOSKOU Russische geleerden heb ben gisteren onthuld dat de Venus-vier na de zachte landing op Venus niet naar de aarde kon seinen omdat de an tenne van het ruimteschip verkeerd gericht was. De Venus-4 landde ongeveer 15 km van de grens tussen het onverlichte en het door de zon verlichte deel van Ve nus. Hierdoor kwam de antenne in „de schaduw" te liggen waardoor de voor het zenden noodzakelijke elektrische stroom niet kon worden opgewekt. Een en ander is gisteren door het persbu reau Tass bekendgemaakt. Volgens Tass bestaat de dampkring van Venus voor 80 tot 95 procent uit koolzuur. Het zuurstofgehalte is 0,4 pro cent en het waterdampgehalte 1,6 pro cent: stikstof is niet gemeten. De tem peratuur bh de oppervlakte is 280 gra den en de druk tussen de 15 en 22 at mosfeer. JOHANNESBURG Het blad Sun day Times te Johannesburg meldt dat de Rhodesische premier Smith tijdens de besprekingen van zaterdag in Pretoria tegen zijn Zuidafrikaanse ambtgenoot Vorster heeft gezegd dat Rhodesië op 11 november een repu bliek wordt Het blad schrijft dit In diplomatieke kringen in Johan nesburg te hebben vernomen. NEW YORK Gallup-instltuut Volgens een door het in ruim 320 Ameri kaanse steden en dorpen verrichte opi niepeiling, zouden de republikeinen Ri chard Nixon, Nelson Rockefeller en George Romney president Johnson ver slaan als er nu presidentsverkiezingen werden gehouden. Bij de republikeinen is Nixon veruit favoriet (42 procent tegen Rockefeller achttien). Opvallend is echter dat Rockefeller volgens de ondervraagden met grotere voorsprong over Johnson zou zegevieren (54 tegen 40 procent en 8 procent blanco) dan Nixon: 49 tegen 45 procent met eveneens 6 procent blan co. DEN HAAG Het bestuur van de christelijke Technische school in Zwjjndreeht heeft geen verzoek tot verlof van Jan van der Hoek, die deel uit zou ma ken van het Nederlandse volley balteam voor bet Europese kampioenschap in Turkije, in gediend, omdat het dit in strijd acht met de belangen van het onderwijs in het algemeen en niet in overeenstemming met de principiële instelling van de school. Zoals bekend zijn over deze kwestie vragen gesteld In de Tweede Kamer waarop staatssecretaris Grosheide (on derwijs en wetenschappen) antwoordde geen bezwaar tegen buitengewoon ver lof met behoud van salaris te hebben, indien daartoe een verzoek werd inge diend. In de verklaring, die vandaag (maan dag) door de voorzitter, de heer P. van Leeuwen, werd uitgegeven, zegt *het bestuur dat Jan van der Hoek een volle, dige dagtaak aan de school heeft, zodat bij zijn afwezigheid 350 leerlingen twee leestijden per week geen les zouden ontvangen. Bovendien meent het dat door het verzoek tot verlof een prece dent wordt geschapen en dat een dprge- lljk verlof een discriminatie tegenover andere aan de school verbonden lera ren inhoudt Een andere overweging, die het bestuur tot zijn beslissing heeft ge bracht, is „dat kortelings van officiële zijde is vastgesteld dat de lichamelijke conditie van voor de militaire dienst gekeurde jongens zodan'g is, dat ten minste een derde der uardidrmi on geschikt wordt geacht Mede daarom acht het bestuur hst van groot belang RIDDERKERK Een nog onbeken de automobilist heeft in het weekend de zestienjarige electridën L. Wou denberg uit Slikkerveer tegen de grond geslagen. De jongen zou hem in de bocht van de Koninginneweg—Sport- laan met zijn bromfiets hebben gesne den. De automobilist die zeer langzaam reed toen de bromfietser hem passeer de, reed de jongen even later op de Sportlaan Wem. Hij stapte uit en sloeg de bromfietser In het gericht, waardoor deze viel. De eleetriciën heeft later aangifte gedaan bij de Ridderkerkse politie. Het kenteken van de auto van de man is bij de politie bekend. AMSTERDAM Burgemeester Sam kalden van Amsterdam betreurt het dat in het afgelopen weekeinde de politie in zijn stad weer moest optreden. „Iedereen was in de laatste maanden gelukkig met de rust die was geko men". Hij zei dat er geen enkele aanleiding Is om rellen te veroorzaken. „Het is dan ook bijzonder betreurenswaardig, dat bepaalde groepen toch weer de straat opgaan voor het veroorzaken van onrust". ROTTERDAM Het „Phil- harmoniscb" heeft onder leiding van Jean Fournet zaterdagavond in de wederom geheel gevulde Grote Doelenzaal een alleszins geslaagd Promenadeconcert ge geven, waaraan solistische mede werking werd verleend door de bekende pianist Daniël Way en- berg. Het programma van deze „Prom" overigens al weinig meer verschil lend van een „gewoon" concert was qua lengte vrijwel ideaal te noe men. Het orkest opende met de Rossi- ni-achtige „Dame blanche'-ouverture van Frangois A. Boieldieu, die ook al op de concerten van de week daar voor was uitgevoerd. Vervolgens bracht de pianist op technisch ver bluffende wijze, met grote concentra tie en met voortdurende zin voor klankkleur de solopartij van Rachma ninoff's aantrekkelijke Rhapsodie over het bekende a-moll Capriccio thema van Paganini, op. 43, ten gehore. Er was een buitengewoon goed sa mengaan tussen de zeldzaam gaaf spe lende Wayenberg en het iicht-door- zichtig spelende orkest onder Four net, waarvoor ook het ensemble alle hulde verdient, want de partituur is allerminst eenvoudig te realiseren. Dat het publiek deze weergave naar waarde wist te schatten, bleek uit het warme applaus na afloop. De so list liet orkest en dirigent uitdrukke lijk in de hem gebrachte hulde delen. Na de pauze verraste het orkest met een beheerste, en waar nodig, temperamentvolle, verklanking van het boeiende symfonisch gedicht „Een nacht op de kale berg" van Modeste Moussorgsky, waarin ander maal prachtig genuanceerd spel te be wonderen viel. Het concert werd hier op besloten met de geliefde twee Arlésienne-suites van Bizet, waarmee Fournet cum suis reeds tijdens een vorig Promenade-concert (in juni j.l.) veel succes hebben geoogst. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 48-jarige ma troos H. L. G. was het niet v.-ens met een straf die hem was opgelegd. Uit woede tegen deze uitspraak gooide de man zaterdagnacht met een steen een ruit in van het gerechtsgebouw aan de Noordsingel. De man kon in de directe omgeving van het gerechtsge bouw worden gearresteerd. ROTTERDAM In de nacht van zondag op maandag kreeg de politie van een onbekend gebleven man de mededeling van een aanrijding op de Schiedamseweg. Een automobilist had drie geparkeerd staande wagens be schadigd en was daarna doorgereden. De politie van het bureau Maxconi- plein roept de onbekende tipgever op, zich met haar in verbinding te stellen voor het geven van. inlichtingen. Tel. 143144. Drie mannen, die op een vlucht van Anchorage (Alaska) naar Inu- vik (Canada) sinds acht dagen wer den vermist, zijn gisteren levend bij hun vliegtuig waargenomen, 240 ki lometer van Inuvife. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De politie heeft zaterdag drie stropers aangehouden. Het zijn de negentienjarige pluimvee houder L. J. P. V., de evenoude losse werkman J. F. en de zeventienjarige tuinderskneebt J. v. d. V. allen uit Pijnacker. Zij werden aangehouden op de Zuiderlaan bij een verkeerscon trole. Zij zagen er nogal bemodderd uit. Uit de bagageruimte van de auto kwamen een eend en een haas te voorschijn. Bovendien lagen er een jachtgeweer van kaliber 14 mm. ha- gelpatronen en een staaflantaarn. De mannen verklaarden in een polder bij Berkel en Rodenrijs te hebbne gestroopt. Omdat zij geen vergunning hadden is alles in beslag genomen. Uit de auto van de 32-jarige restaurateur uit Den Haag zijn in de nacht van zaterdag op zondag een portefeuille met ƒ1200 een regenjas, een hoed en enkele overhemden gesto len. Het rechter portierraam i de auto was met een steen verr Zaterdagmorgen is aa, ge daan van een inbraak bij Galeries Modemes in Hoogvliet. Uit twee vitri nes werden ongeveer tweehonderd horloges van diverse merken en prij zen gestolen. De totale schade is onge veer achtduizend gulden. ROTTERDAM In de Duitse Kerk aan de Zwarte Paardenstraat straat heeft ds. Adolf Wischmann, uit Frankfurt, voorzitter van de raad van Duitse Evangelische kerken in het buitenland, ds. Eberhard Kochs bevestigd als lecmanspredlkant voor het Europoort- en Botlekgcbled. Als tekst voor de inzegening had ds. Wischmann gekozen Psalm 74:2: Gedepk de gemeente die, Gij, van ouds hebt verworven. De voorzitter sprak zijn vreugde uit over het feit dat de Rotterdamse gemeente voor de eerste keer de beschikking krijgt over een tweede predikant „Des te verheugender is de komst van ds. Kochs, daar hij zich geheel kan vrijmaken voor de sociale en geestelijke verzorging van Duitse zee lieden die het Europoort en Botlekge- bied aandoen". Als tekst voor zijn toespraak had ds. Kochs gekozen „de vergelijkenis van de zeeman, zoals bi] Marcus 42 noemde. „De vergelijkenis heeft juist zoveel betrekking op Rotterdam en omgeving, omdat de enorme in dustriële expansie gepaard gaat met grote sociale en geestelijke proble men bij allen die bij deze ontwikke ling zijn betrokken." Wijkpredikant ds. H. Fischer toon de zich verheugd met de komst van ds. Kochs naar Rotterdam." Een kerk in het buitenland kan niet zonder oecumene bestaan. Daarom ver heugt het mij dat 1 de hervormde kerk en de Gereformeerde kerken een afgevaardigde naar deze plechtig heid hebben gestuurd. De gemeente zong de juist be vestigde predikant toe". Laat ons Uw heerlijkheid verder dragen in deze tijd". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tijdens een bij zondere zitting heeft de rechtbank vanmorgen, maandag, de vrijdag overleden mr. P, Beukenhorst (49) herdacht. Tijdens deze herden kingsbijeenkomst waren vrijwel alle rechters, officieren van justitie, grif fiers en advocaten aanwezig. President mr, J. G. L. Keuder noem de ihet een zware slag een man als mr. Beukenhorst in de kracht van zijn leven en midden in zijn loop baan te moeten missen. De president releveerde de carrière van mr. Beukenhorst, die in oktober 1947 zijn rechterlijke loopbaan begon als waarnemend griffier. Drie en een half jaar later volgde zijn benoeming tot subsituut-griffier. In 1958 werd hij rechter, in welke functie hij zitting had m vrijwel allé kamers van de rechtbank. „Twintig jaar is hij een serieus mens en een voorbeeldig rechter ge weest, met grote ervaring op vele gebieden van het recht Reeds lang verwachtten wij zijn benoeming in een hoger rechterlijk college, maar zijn overlijden is een groter verlies dan dat hij elders was benoemd", zei mr. Reuder. In enkele ogenblikken stilte werd de overledene herdacht. Bij deze' plechtigheid waren ook de echtgenote en de kinderen van de overleden rechter aanwezig. De begrafenis is vastgesteld op dinsdagmorgen twaalf uur op de be graafplaats Hofwijk. EMMEN In Emmen en Sittard hebben zaterdag branden gewoed waarbij twee bedrijven werden ver nield. De brand in Emmen brak uit in een constructiewerkplaats en die in Sittard in een bedrijf waarin brandstoffen waren opgeslagen. De schade loopt in de tonnen. dat aan de lichamelijke opvoeding alle zorg wordt besteed en wenst het niet mee te werken aan de ondei breking van het aantal voor dit \ax b^rhikba- re lesuren". Uit deze verklaring blijkt dat veel van de bezwaren van bot bestuur weg genomen hadden kannen worden, in- dien een vervanger voor Jan van der Hoek was gevonden. De heer Van Leen. wen deelde echter mee niet naar een plaatsvervanger te hebben gerecht, „Wel hebben zich een paar meisje* aan. gemeld, die een week les wilden ge ven", zo zei hij, „maar daar zijn we niet op ingegaan. E, „zo voegde hij er aan toe, „zelfs aJ was er een vervalteer gevonden, dan was Van der Hoek nog vlet naar Turkije gegaan." De plaats van Van der Hoek in het Nederlandse team, dat dinsdag vanaf Schiphol vertrekt, wordt nu ingenomen door Wim Keizer van het Haagse HML/CLV. 't Hoeft voor U geen onbetsa!- bare luxe te zijn, om van de winter (en nu een paar modieuze, nieuwe hoedjes te hebben.,. Want morgen koopt U rt hoeden van dit aelzoen In een groot sortiment modellen en materialen, sportieve ge>. klede hoeden, cloches met cp- slagranden of een kwiek kapje ...per stuk voor nog géén tientje. Nu Uw nieuwe wintermantel of pakje completeren met een hoedje van Jersey, fluweel, velours-chiffon, ladyroy of cor duroy... omdat een hoedje méér allure geeft! Morgen cm 9 uur begint de ver koop van deze grote collectie dameshoeden, In tientallen kleuren en uitvoeringen, zo voordelig als nooit te voren, voor' Géén taf. of ichrift. belt. ATHENE Een militair tribunaal in Atherie heeft zaterdag vijf verdach- ten, die aan het hoofd stonden van een groep van 38 mensen die zouden hebben samengezworen tegen het mi litaire bewind in Griekenland veroor deeld tot gevangenisstraffen variëren- de van 12 tot 20 jaar. Een verdachte kreeg twintig jaar, een twaalf jaar en drie kregen zeventien jaar, Elf leden van de groep werden veroordeeld tot straffen, die lagen tussen de twee en tien jaar, elf anderen kregen een voorwaardelijke straf van een tot twee jaar en elf anderen werden vrij gesproken. ROTTERDAM Vanaf I november zullen kapitein W. Verrijk en zyn vrouw van het korps Den Haag-Zuro van het Leger de3 Heils het bevel gaan voeren over het korps congreszaal. De kapitein had Rotterdam 19 jaar geleden als heilssoldaat verlaten. Hij is onder meer in Deventer werkzaam geweest. van 50 jaar geleden Trollies dieren, Het volgende geeft zeker wel blijk van een groote gehecht heid aan den ouden stal. Een paard van den landbouwer W. van Striem te Belle- voetaluis, dat hij dezer dagen onder Si- motiehaven heeft gekocht, wist met een kameraad uit de welde te komen, waar na zij samen naar Simonshaven zijn Se* loopen en bij den vorigen eigenaar te recht kwamen. Daartoe hebben zij het geheele eiland Voome en Putten van het Westen naar het Oosten moeten doorkruisen, een afstand van ongeveer vijf nar. 'n Mooie eigenschap, doch wat lastig voor nieuwe eigenaars.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2