FoyerR!JNHOTEL Nieuw produkt van N.V. Elementum Rijnmondiale zegen voor bewoners van 2500 flats Love-inA damse en R 'damse gem.-raden Repro-Comp. koopt Pax Polygraph ematigd optimisme bij Verenigde Touw Directe luchtverbinding Rotterdam - Brussel Celstraffen voor vier verdachten Eerste sleutels vanmorgen uitgereikt Eén bestuur voor Randstad Nog aanspraak op invaliditeitsrente In grote vaart nog weinig containers GIFSCHIP GELICHT Nieuwe direktie moet het doen Sabena en zakenleven enthousiast Geelzucht door ongunstige omstandigheden heetmani CA DE ROTTERDAMMER donderdag 26 oktober vrijdag 27 oktober zaterdag 28 oktober Kritisch 11 MAATREGELEN VLUCHT Ontslag 50 mensen INDELING FEESTELIJK P. C. v. Houten meent: Strijd d© goede strijd met Sturka: voor de goede mode, goed gemaakt van goede stoffen, Eis doodstraf tegen vijfvoudige moordenaar Friendship gf*^ TRIOMF VAN DE EENVOUD Pagina 4 WOENSDAG 25 OKTOBER ion- SAAB'68 (ingang Mauritsweg) Auto-Hotel, "Rotterdam'* M.V., nodigt U gaarne uit tot esn vrijblijvend bezoek aan de gecombineerdeLANCIA/SAAB-show.Naastdenieuwe LANCIA FLAVIA Sedan en de 1968 SAAB tonen wij U het volledige programma van deze twee vooraanstaande merken. Het zal ons een genoegen doen U tijdens de show een vrijblijvende taxatie op Uw huidige automobiel te geven. van 10.00 uur 's morgens tot 10.00 uur 's avonds Voldoende! J-Jll Rijnmondgebied is weer eens aan er.r ramp ontsnapt. Een aanvaring van Xwct schepjes bracht een situatie, •waarover men niet paniekerig moet doen, maar die toch zonder meer gevaarlijk was. Eens te meer is bewezen dat er niet vol doende waar- horgen zijn om gebeurtenissen als deze te voorkomen. Voorscliriften op het stuk van vervoer van gevaarlijke stoffen te wa ter bestaan nog nauwelijks. Daarom wisten ook weinigen wat er in die Eijaco aan onheil was geborgen, we ten elke dag maar luttele betrokkenen ivelke onheilspellende lading in grote en kleine schepen wordt vervoerd. Hoe lang .'.uilen dergelijke situaties zich nog kun nen voordoen? Hopelijk wordt nu een goede lering ge trokken uit do dreigingen, die tot gister avond bestonden. Na dé Anco State de oljaco. net is 'zo wel voldoende. De ontoelaatbaarheid van dergelijke ongecontroleerde transporten is duidelijk aangetoond. Wat wordt hierte gen gedaan? Rest de vraag of het varen met dergelijke oude scheepjes als de El- jaco zo maar kan worden geduld. (Van een onzer verslaggevers) ll/TAASSLUIS De toekom- stoge bewoners van de bij na 2500 Elementumhoogbouw- IIET is wel hoog, schijnt mr. Marijncn te zeggen, kijkend over de balustrade op de bo venste etage van de nieuwe Ele- menten-hoogbauw. Bij deze flats verdwijnen de contouren van het oude Maassluis achtergrond) bijna in het niet. flats die in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis worden ge bouwd (voor een klein aantal in Maassluis werden vanmorgen de sleutels uitgereikt) hebben woensdagmiddag al bij voor baat de Rijnmondiale zegen van mr. V. G. M. Marijnen gekregen. Hij voegde hun en de besturen van de gemeenten waar de hui zen worden gebouwd het plech tige „Fax intrantibus" toe, na dat hij eerder op de middag het eerste woonblok met het door knippen van een rood-wit-blauw lint had „geopend". De industriële bouwmaatschappij Elementum N.V. heeft sinds 1961 in genoemde gemeenten en Spijkenisse totaal 3885 woningen in vier woonla gen gebouwd. Het blok van 108 dat gisteren klaar kwam heeft een onder bouw en negen woonlagen en is het eerste van de serie van 2500 huizen die variërend in vijf (Vlaardtagen), zeven (idem), negen (Schiedam en Maassluis), tien (idem en Vlaardin- gen), dertien (Vlaardingen) en veer tien (Vlaardingen) woonlagen worden op getrokken. De bouw is het verst gevorderd in Maassluis, waar, hoewel de montage nog slechts zes maanden geleden be gon, behalve het eerste ook het twee de blok praktisch is gemonteerd en het derde tot de zevende laag is ge vorderd. Dit Maassluisse projekt omvat to taal 324 woningen terwijl voor een (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Om in Amster damse termen te spreken: deze ont moeting tussen het Rotterdamse en Amsterdamse gemeentebestuur lijkt wel een zorgvuldig voorbereide lo ve-in", zei burgemeester dr. I. Sam- kaiden vanmorgen, dinsdag, In de burgerzaak Een beetje gelijk kreeg de Amster damse burgemeester, want de ken nismaking tussen de raadsleden van de twee steden verliep hartelijk. Nau welijks waren de gasten de zaal bin nen of de twee burgemeesters waren onder het nuttigen van een kopje kof fie en een stuk cake in druk gesprek met elkaar gewikkeld. „XliL. had een geprepareerde toespraak vóór deze gelegenheid, maar helaas is mijn auto met mijn aantekeningen niet aangekomen, z<t- dat ik het uit mijn hoofd moet doen", zei burgemeester Thomassen. „Aan de hand van die aantekenin gen had ik u willen vertellen dat met uitzondering van onze stadsarchi tect alle hoofden van diensten inci denteel of regelmatig met hun Amsterdamse collega's in contact staan. Het lijkt" me gewenst in het voetspoor te treden van deze hoofd ambtenaren om te komen tot een be tere samenwerking tussen onze twee steden." Burgemeester Thomassen herinner de eraan dat de beide burgemeesters elkaar reeds kenden uit de tijd dat beiden zitting hadden in de Eerste Kamer. „De randstad Holland Is de enige stad ter wereld die geen gemeente bestuur heeft. Ik hoop dat deze eerste stap in de richting van samen werking uitgebreid kan worden en dat Den Haag ook bij deze besprekin gen kan worden betrokken." Symbolisch noemde de heer Tho massen de rit per bus van de luchtha ven Zestienhoven naar het stadhuis, daar dit soort bussen, is besteld in opdracht van de drie grote steden van de Randstad. Als een van de problemen die de beide gemeentebesturen met elkaar zullen bespreken noemde burge meester Thomassen het treffen van maatregelen voor het ziekenvervoer en brandweer om in de toekomst ook tijdens de spitsuren (als de wegen versperd zijn door het verkeer) toch op de plaats van het onheil te kun nen komen. „Het feit dat de gezamenlijke ge meenteraden in vier secties ge meenschappelijke problemen gaan bespreken is het bewijs hoeveel ge meenschappelijke belangen Amster dam en Rotterdam hebben", zei bur gemeester Samkalden. „Ik hoop d,-|t we vandaag van eikaars ervaringen en inventiviteit kunnen leren. We hebben vandaag reeds tijdens een rondvlucht boven het Europoort- gebied en de Maasvlakte de presta ties van de Rotterdammers kunnen bewonderen. Op 21 november zal bij het tegenbezoek aan Amsterdam ze ker zo veel openheid worden be tracht." De heer Samkalden haakte schertsend in op de woorden van de heer Thomassen over de randstad: Als er nog één bestuur zal komen zal dat waarschijnlijk een Rotterdams zijn. „Ik hoop dat we na vandaag zaken gemeenschappelijk kunnen aanpak ken, die we in het verleden beiden afzonderlijk hebben gedaan." Voor de ontvangst op het stadhuis had het gezelschap met een Lock- heed-Electra van de KLM een vlucht gemaakt over het Rotterdams haven gebied en Maasvlakte, Europoort en Botlek. In werkvergaderingen werd daarna in vier secties de havenproblematiek, stedebouw, stadplanning en verkeer, agglomeratieproblemen en de cen trumfunctie besproken. Daarna maak te het gezelschap een rondvaart met de Stad Rotterdam door de havens. Aan het einde van de middag zou het gezelschap een rit met de metro ma ken en De Doelen bezichtigen, waar na Ansje van Brandenberg de ge meenteautoriteiten in haar Winkeltje zou onthalen. Het bezoek zal worden besloten met een diner in De Doelen. Het Indonesische vrachtschip Se- taboedhi heeft gisteren alle 36 op varenden van de Italiaanse vracht boot Giorgio Fassio uit de Atlan tische Oceaan gered. Het schip was zinkende. ROTTERDAM De Grafische Kunstinrichting De Reproducticcom- pagnie NV te Rotterdam heeft de clichéfabriek Pax Polygraph in Amsterdam en Haarlem overgeno men. Het is de bedoeling, dat het gehele bedrijf van Pax Polygraph zal worden gereorganiseerd. De bestaande vesti gingen in Haarlem en Amsterdam war den gesloten, in een nieuw be drijfspand, dat thans te Haarlem wordt gezocht, wordt een filiaal van de Reproductiecompagnie gehuisvest Van de 95 werknemers van Pax Polygraph zullen er vijftig moeten worden ontslagen. Degenen, die op de nominatie staan voor dit ontslag heb ben bezwaren kenbaar gemaakt bij de commissie van het centraal bu reau van de grafische bedrijven, die in het bijzonder is belast met de af wikkeling van bedrijfsfusies en likwi- daties. Pax Polygraph ontstond ruim een jaar geleden door een fusie van Pax Holland te Amsterdam en Polygraph te Haarlem. Pax Polygraph was een dochteronderneming van de Verenig de Nederlandse Uitgeversbedrijven. De VNU besloot vorige week vrij plotseling tot verkoop van Pax Poly graph nadat een onderzoek had aan getoond, dat deze clichéfabriek moei lijk rendabel was te exploiteren. De 45 man, die in dienst van De Reproductiecötnpagnie overgaan, zijn chemigrafen en foto-lithografen, evenals de vijftig mensen, die wor den ontslagen. Deze mensen zijn allen specialistisch geschoolde vak lieden. In het westen van ons land is thans meer vraag naar lithografen dan naar chemigrafen. DEN HAAG Er is een over gangsmaatregel getroffen voor de invaliditeitsrentetrekkers in verband met de inwerkingtreding van de Wet op de Arbeidsongeschiktheids, verzekering. Personen van wie 150 rentezegels zjjn geplakt, kunnen, als aangetoond kan worden dat hun ziekte dan wel hun invaliditeit is ontstaan vóór 1 juli 1967 en na dat moment ten minste zes maanden onafgebroken heeft geduurd, nog aanspraak maken op invaliditeitsrente krachtens de Invaliditeitswet. Een aanvraag hier voor kan tot 1 juli 1969 worden inge diend, maar spoed is gehoden, aldus de Vereniging van raden van arbeid. DEN HAAG Tot hoofddirecteur van de Nederlandse Gasunie is benoemd dr. C. Krijgsman (57). Hij wordt op volger van ir. J. van Dam van Isselt, die volgend jaar met pensioen gaat. Dr. Krijgsman zal 1 januari bij de Gasunie in dienst treden. De heer Krijgsman werd in Rotter dam geboren, studeerde wis- en na tuurkunde in Utrecht, waar hij in 1938 ook promoveerde. Hij is thans directeur van het Verkoopkantoor vaste brandstoffen van de Staatsmijnen in Den Haag. tweede projekt van. 604 in deze ge meente thans de funderingen worden gelegd. In Vlaardingen wordt in maart 1968 begonnen met het hei werk voor een complex van 140 hui zen in tien lagen en twee maanden later voor series van 130 en 726 wo ningen in vijf, zeven, dertien en veer tien lagen. Het type huizen van deze nieuwe series onderscheidt zich duidelijk van de woningen die Elementum tot dusver heeft gebouwd. De woningen zijn namelijk, ontworpen met inacht neming van de jongste ministeriële „voorschriften en wenken". Daaruit resulteerde een huis met o.a. een woonkamer die een opper vlakte heeft van dertig m2, een van stalen kasten voorzien (eet)keuken, een doorlopend woonterras van veer tien m2, dubbele beglazingen, een aparte ruimte voor de wasmachine en interieur-betimmeringen van si- po-mahoniehout. De huurprijs van deze vierkamer woning (slechts enkele hebben 1, 2, 3 of 5 kamers) is 199,50. De gehele onderbouw, waarin ook de centrale vuilstorikokers uitkomen, is bestemd voor berging. Elk blok heeft een roya le entreehal met groen betegelde wan den en twee liftinstallaties. De directie van Elementum en het gemeentebestuur van Maassluis heb ben de eerste aflevering van het nieu we produkt feestelijke luister bijge zet. Mevrouw Marijnen en de Rijn mondvoorzitter wandelden langs de vlaggen van Nederland, Maassluis en Elementum het huizenblok binnen, ge noten op de bovenste verdieping van het fraaie uitzicht p de Nieuwe Wa terweg en bezichtigden op de on derste galerij- een door Galeries mo derne ingerichte modelwoning, die voortaan elke dinsdag, donderdag en zaterdagmiddag open is. Burgemeester W. J. D. van Dljek bracht mr. Marijnen hulde voor de wijze waarop hij persoonlijk de Rijn mondgemeenten bij de Rijnmondza ken tracht te betrekken en distantie erde zich van de kritiek die het open baar lichaam nog al eens ontmoet. Hij zei dat die kritiek een onjuist beeld geeft van wat Rijnmond in twee jaar reeds heeft gepresteerd. De burgemeester sprak ook met gTote waardering over de Elementum- huizen, die met 2422 stuks twee der de van de Maassluise nieuwbouw van de laatste vijf jaar uitmaken. Het was voor de heer Van Dijck een onbegrijpelijke zaak dat instituti onele beleggers niet meer voor deze geïndustrialiseerde woningen in de rij staan en zich maar blijven toeleg gen op traditionele bouw, Mr. Marijnen sloot zich bij deze verwondering aan. Zowel in de prijs als in de kwaliteit zag hij mogelijkhe den voor scherpere concurrentie met de traditionele bouw. Hij zei dat het huis dat hij had bezichtigd voor hem een grote verrassing was geweest. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het container vervoer gaat géén enorme ontwikke ling tegemoet (behalve op Noord- Amerika). De heer P. C. van Honten, directeur van de Holiand-Amerika Lijn, zei dit vanochtend op het drie daagse congres In de Doelen, dat ver bonden is aan de beurs voor export- dienstverlening Nedex in de Ahoy'- hai. 'Tussen de VS en het continent is 85 procent van de lading geschikt voor containers. Op de andere routes is dit percentage veel lager; container vervoer wordt dan een dubieuzee zaak, volgens de beer Van Houten. Mogelijk zijn er ook kansen voor de vaart op Australië en wellicht het Verre Oosten, maar ze zijn er niet voor Zuid-, Oost en West-Afrika, Zuid-Amerika, India-Pakistan en de Perzische Golf. Het vervoer leent zich er niet voor, de havenoutillages en de vervoersfaciliteiten naar het binnenland rijn er in het algemeen ook niet. De heer Van Houten kwam tot de volgende conclusies: la de korte vaart is het container en roll-on/roll-off-vervoer nood zakelijk. In de grote vaart zullen container schepen zich tot enkele trajecten beperken. In Rotterdam moeten beperkingen worden opgelegd bü het aanleg gen van container-terminals. Aan een ligplaats kunnen per week theoretisch tien schepen worden behandeld, hetgeen voor vpf lig. plaatsen in de praktijk 40 tot 50 schepen betekent. Dit is voor de eerstvolgende tien jaar voldoende. Het teruglopen van de arbeid In de Rotterdamse haven zal niet zo (Vervolg van pag. 1) Hierna is hard gewerkt aan de berging. 25 bergers en de bokken Zeeland en Europa werden ingezet. Het was al 's avonds acht uur toen men er in was geslaagd de vier stroppen om de EI jaco te krijgen. Pas om half elf kwam de Eljaco boven water. Tijdens de hijsrnanoeu- vre vielen nog twee vaten parathion en een aantal kartonnen dozen met rattengif uit het ruim. In de loop van de dag is een aantal vaten en dozen van de giftige stof door de rivierpolitie achterhaald. Het is gebleken dat slechts een klein gedeëltè van minder giftige chemicaliën te water is geraakt Er wordt nog slechts een klein gedeelte van de lading vermist Pas nu is bekend geworden, dat het schip een lading chemicaliën ver voerde met een waarde van meer dan. f 300.000. Men was erover verbaasd, dat de 63 jaar oude Eljaco deze kostbare en gevaarlijke stoffen vervoerde. De Eljaco is niet van staal, maar van minder degelijk ijzer gemaakt. Drs. A. J. Lems, fractievoorzitter van de PvdA in de Rotterdamse raad, heeft snel gereageerd op de gebeurtenissen. Per expressebrief heeft hij B. en W, vragen gesteld over deze gevaarlijke affaire. Een vraag luidt of de politie op de hoog te was van het vervoer van de ge vaarlijke lading. Verder informeert drs. Lems of er voorschriften bestaan voor het vervoer van gevaarlijke chemische stoffen over het water. DEN HAAG De oud-staatssecre taris van binnenlandse zaken, drs. Th. J. Westerhout, is benoemd tot voorzitter van de stichting weten schappelijk onderzoek verkeersvei ligheid. Hij volgt de heer M. J. Key- zer op, die aftrad toen hij staats secretaris van verkeer en water staat werd. De heer Westerhout is lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hoewel enkele aandeelhouders tijdens de algemene aandeelhouders van de Verto dinsdag middag zeiden dat de Verenigde Touwfabrieken een omwenteling heb ben doorgemaakt, was de voorzitter van de raad van commissarissen mr. J. J. Fokma gematigd optimistisch, „Mits de concentratie van de fabrie ken wordt doorgevoerd en de uiterste zuinigheid wordt betracht kunnen de produkten waar we tot dusver winst mee wisten te bereiken, (oogstgarens, staaldraad en vloerbedekkingspro- dukten) zich handhaven. Veel vertrouwen, toonde de voorzit ter In de nieuw benoemde directie, de heren C. Bosman en jr. J. M. Mat- ihijsen. Voornamelijk in de concentra tie van de touwfabricage van de overi ge fabrieken in het bedrijf in Maassluis zag de heer Fokma wel enige perspectieven. „Bovendien zul len enkele andere bedrijven in de Belgische vestiging wellicht worden geconcentreerd." Met het afvloeien van de ontslagen 380 Maassiuisse werknemers onder wie 130 buitenlanders is een bedrag van bijna een miljoen gulden ge moeid. Ondanks de vooruitzichten toonden enkele aandeelhouders zich ongerust over het beleid in het verleden. Met name was men van mening dat te weinig aandacht aan planning was besteed, zodat nu daaraan bijzondere kosten zijn verbonden. Ook zou bet contact tussen het hoofdbedrijf en de dochterondernemingen veel te wensen hebben overgelaten. De mededeling van de voorzitter dat prijzenbeleid voor het belang rijkste gedeelte afhankelijk is van wat de concurrent doet leverde bij de aandeelhouders nogal wat vragen op over planning en eigen beleid. De nieuwe directeuren zullen sa men met de huidige directeur mr j Bosman, die belast is met de commer ciële leiding, een driehoofdige direk. tie vormen. De heer C. Bosman zal met de pro. duktie worden belast'en de heer Mat- thijsen zal de planning op zich nemen DEN HAAG De besmettelijke geelzucht-epidemie in Vriezenveen is waarschijnlijk een gevolg van de wei nig gunstige sociale en economische omstandigheden, zoals ongunstige wo ningtoestanden, een sterk verouderde openbare school en onvoldoende voor zieningen (de riolering bijvoorbeeld mondt uit in een open kanaal). Dit antwoordt staatssecretaris Kruisinga van volksgezondheid op vragen van de socialistische Kamerle den Lamberts en Masman. Op korte termijn zuilen onderzoeken worden ingesteld en zal de hygiëne worden bevorderd. Tot de maatregelen op langere ter mijn behoren de bouw vBn een open bare school, het aanbrengen van ver anderingen in andere scholen, verbe tering van de riolering zodra de wa terzuiveringsinstallatie gereed is (in de loop van het volgend jaar) en het in observatie nemen van de huidige patiënten. PHOENIX Een jury in de Ame- kaanse stad Poenix heeft gisteren Robert Benjamin Smith schuldig bevonden aan moord op vier vrou wen en een kind en heeft de dood straf gevraagd. Smith was op 13 november 1966 een schoonheidssalon in Phoenix binnengelopen, had de aanwezigen gedwongen in een kring op de vloer te gaan liggen en had daarna zijn revolver op hen afgevuurd. Zeven personen werden getroffen, van wie twee het overleefden. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam De Sabena is enthousiast over de nieu we lijn Rotterdam-Eindhoven- Brussel. Dinsdag werd de offi ciële openingsvlucht gemaakt (op 28 augustus was de eerste dienstvlucht). Directeur Nederland van de Sa bena, de heer J. P. van Malleghem kondigde bij deze gelegenheid aan dat Rotterdam in het komende voorjaar een rechtstreekse verbin ding krijgt met Brussel, zonder tus senlanding in Eindhoven. Gebleken is dat die tussenlanding voor Rot terdam een handicap is. In Eindhoven is by het zaken leven veel interesse voor de nieuwe luchtverbinding tussen Eindhoven en de Belgische hoofdstad. Vooral by Philips stelt men de verbinding zeer op prys. Volgens de Sabena is aan de vijf tien passagiers plaats biedende De Havilland Heron gemiddeld voor tochtig procent bezet. De retour snel gaan als sommigen vrezen. De afvloeiing zal geleidelijk aan verlopen. Andere conclusies zijn: Er dienen combinaties van reders in het containervervoer te ontstaan. De rederijen zullen komen tot het uitwisselen van containers. Er zal een groot overschot ontstaan aan conventionele ligplaatsen, het geen een probleem voor de bestaande havenbedrijven wordt. Containers zullen voor driekwart per truck worden aan- en afgevoerd, hetgeen een verbetering van het we gennet naar het achterland noodza kelijk maakt. vluchten van Brussel naar Eindho ven en Rotterdam hebben een bezet tingsgraad van veertig procent. Dertien jaar heeft Sabena een he- lieopterdienst op deze route onder houden. Een jaar is in het geheel niet gevlogen. De lijn is hoofdzakelijk bedoeld als aanvoerlyn. In de toekomst is doorverbinding met het Ruhrgebied en Noord-Frankrijk niet onmogelijk. Logisch is dat Sabena dan niet met de Heron kan volstaan. Waarschijn lijk zudden Fokker Friendships wor den ingelegd. De openingsvlucht werd onder an deren meegemaakt door commodere R. A. Sleeuw, commandant van de tactische luchtstrijdkrachten, kolonel S. v. d. Pol, commandant van de vliegbasis Welschap bij Eindhoven, de heer B. A. de Jonge vice-presi dent van de N.V. Philips en mr. W. E. A. de Graaff adviseur buitenland se betrekkingen van Philips. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De rechtbank heeft vanmorgen vier verdachten in de z.g. verzekerüigszwendel celstraffen opge legd, De hoofdverdachte, de 54-jarige directeur C. W. v. d. II., wiens zaak op 11 oktober werd aangehouden, aal 8 november terechtstaan. Eén ver dachte kreeg vrijspraak. Acht maanden met aftrek kreeg de 65-jarige koopman Joh. E. uit Rotter dam, wegens heling en medeplichtig heid aan oplichting eis anderhall jaar); elf maanden de 31-jarige L. v. d, H. uit Slikkerveer, zoon van de hoofdverdachte, wegens medeplichtig heid aan oplichting (eis een jaar); een jaar en drie maanden de 55-jarige koopman A. L. uit Delft, wegens op lichting (eis twee jaar); tien maan den de 45-jarige ex-directeur A H, uit Krimpen a. d. IJssel, wegens me deplichtigheid aan oplichting (eis veertien maanden); vrijspraak de 3T- jarige chauffeur C. G. uit Rotterdam. Het ging om knoeierijen met ver zekeringsclaims, waarbij verzekerings maatschappijen voor in totaal een miljoen gulden werden benadeeld. De deelnemers aan het kompdot lieten een schip zinken, een partij schroot in het water gooien, een kraan „veron gelukken" en een vrachtauto in het water rijden. Oorzaak van de hele affaire was dat de geldschieter van hoofdverdachte v. d. H., die directeur van drie in middels gefailleerde bedrijven was, zijn kapitaal (ongeveer een miljoen)- terug wilde nemen. Tijdens de zitting werd een als getuige opgeroepen Duit ser, de 54-jarige A. H., gearresteerd. Hij zou het idee voor deze praktijken aan de hand hebben gedaan. ui./.-: Watiszó flatteus en toch gedistingeerd alseensnoermetglanzendeparets?Een sieraad dat door zijn ktassieke eenvoud en bijna schuchtere schoonheid aan elk toiletje een chic, modieus accent geeft snoer cultivé parels vanaf edelsteenkundige f.g& diamant expert gla. LIJNBAAN 92 filiaal: oostzeedijk155-157, rctterdam

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2