Verkeerszondaars moeten harder worden aangepakt Schiedammers namen afscheid Ilavenkerk Commissaris neemt het niet langer AGENDA Agressieve dame stak met aardappelmesje Grote belangstelling voor tafeltennis Extra grote Eldorado dekens 19." 23?6 TOESTAND OP WEGEN VERONTRUSTEND Zal sluiting leiden tot afbraak? Afscheid van kostersechtpaar Inbraak in meobelwinkël CJV Maassluis bestond 300 jaar heetman J Veel belangstelling voor orgelconcert van Feike Asma Juliana verloor met 3-2 van DTS DE KLERK èi ZN Kindermiddag in Musis Sacrum Burgerlijke stand WEER SISO-BAZAR Sanering Afbraak gentlemen prefer Hoekse accordeonisten gaven goed concert Nederlaag Winst voor damclub 1WC SdafPmusen Beroemd om hun spreekwoordelijks betrouwbaarheid, grote precisie en tijdloze élégance. Eigen senice-atefier „Het Singelkwartier" bloeit welig Chr. Filmactie brengt „The King and I" EFFICIENCY EXPO Tentoonstelling van kinderboeken Jaarvergadering van geref. oudervereniging na ROTTERDAMMER MAANDAG 30 OKTOBER 196 nubeduidend goedkoper - hu,., beduidend goedkoper VERONTRUSTEND BESCHERMEN SCHIEDAM Vandaag en morgen .en dagelijks een produkt f 1.90 MAASSLUIS Ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de CJV heeft TOG zaterdag de Maassluisse tafeltenniskam pioenschappen gehouden. De belangstelling voor de 300 te spelen wedstrijden was bijzon der groot. SPECIALE DEMONSTRATIES Callenburgstraat 41 Vlaardingen Eldorado: een heerlijk warme, vol-wasbare de ken, vervaardigd uit hoog- waardigeFibrenka garens Leverbaar inenkele fraaie kleuren, nu als weektop- per extra lage prijzen. Pagina 3 Tijdens deze speciale verkoop brengen wij een hele partij step-Ins van 7.95, door elkaar in een speciale aanbieding voor nog géén vijf gulden. Geen gewone step-ins, neen, schattige, modieuze step-ins, van Lycra, het vormhoudende materiaal, soepel en prettig in het dragen, keurig afgewerkt - en de een nog leuker dan de ander. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Lycra step-ins, met gebloemd of met kanten voorpandje, in de con fectiematen 38t/m44, per stuk Gun te/, of <t f />k. (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM Sedert donderdag 19 oktober heeft de politie een verscherpte controle ingesteld op de naleving van de verkeers regels op de Burgemeester van Haarenlaan. Agenten in burger en in uniform voeren deze controle uit en de resultaten zyn be paald alarmerend. In deze eerste week we schreven het reeds zijn bijna honderd automobilisten bekeurd voor het rijden door het rode licht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met een plech tige eucharistieviering hebben zondag de parochianen op waar dige wjjze afscheid genomen van de Havenkerk aan de Lange Haven. Aan deze kerkelijke vie ring werd meegewerkt door het parochieel dames- en mannen koor en het meisjeskoor van St Catharmaschoo! o.l.v. me juffrouw Veringmeijer. Dirigent was de heer J. Remmerswaal en organist de heer A. Tersteeg. Pastoor E, Robben zei in zijn predi katie over öe sluiting van de kerk het volgende: „Dit kerkgebouw zal een monument blijven van wat hon derdvijftig jaar geleden de Schiedam- (Van een medewerker) SCHIEDAM Tijdens de druk be zochte opbouwdienst in de Ooster- kerk is afscheid genomen van koster J, Zeilstra en zijn echtgenote. Aan de dienst verleende medewerking de Hervormde kerkkoren van Charlois «n Hoogvliet, o.l.v. mevrouw J. Dorst-van Apeldoorn, terwijl de sa menzang begeleid werd door de orga nist A. van Tilborg en de trompettist C. Punt Ds. J. C. van Veen koos voor deze Opbouwdienst als tekst Jesaja 40 vers 27-31. De predikant sprak over de vermoeide mens van tegenwoor dig, die kerkelijk wel meeloopt, maar daar Is alles mee gezegd. Na de dienst werd koster J. Zeilstra en zijn echtgenote naar voren geroepen door ds. v. Veen, die inmid dels de kansel had verlaten en de koster toesprak. Hij bracht veel dank voor de wijze waarop dit echtpaar 19 jaar lang op trouwe wijze het kosterschap van de Oosterkerk heeft waargenomen. „U stond voor een heel moeilijke taak en hebt van deze oude kerk steeds een bewoonbaar huis gemaakt. U deed dat in stilte en trad nooit op de voorgrond. De deuren waren altijd op tijd open en de koffie op tijd klaar. Onder de „Oosterlingen" is een ak- tie gehouden, en namens hen mag ik u deze envelop overhandigen." Na de waarderende woorden van ds. v. Veen, sprak de heer J. Wagenaar na mens de commissie van beheer. Hij noemde naast de trouw van het kosterspaar de prettige verhouding tussen hen en de commissie. Ook hij overhandigde een cadeau onder cou vert, waarna alle kerkgangers m de gelegenheid werden gesteld het echt paar Zeilstra de hand te drukken. SCHIEDAM Woensdag 8 en don derdag 9 november wordt in de Mag- nalia Deikerk weer de Siso-bazar ge houden; beide middagen van half drie tot vijf uur en 's avonds van half acht tot tien uur. Ook deze keer wordt weer een pop penkast voor de kinderen gehouden, waar elke moeder haar kleuter kan brengen om daarna rustig de bazar te hunnen bezoeken. Voor de volwassenen komt er een leuke verrassingstafel, waar pakket jes worden verkocht met praktische waardevolle prijzen. Voor de •schoen van de Sint wordt een specia le stand ingericht met aardige en voordelige presentjes. Als voorproefje voor Oudejaar wor den er knappende, verse oliebollen verkocht, per stuk of in een pakketje yan zes stuks. Voor de oudere jeugd is er deze keer iets nieuws, dat zeker in de smaak zal vallen. Het blijft echter voorlopig een verrassing, maar men zal in ieder geval lekker kunnen gooien. Natuurlijk zal ook het rad van avontuur weer volop draaien. mers over hadden voor hun Godshuis. Een monument, dat niet zal worden afgebroken, maar dat nu niet meer voldoet aan de moderne eisen en zich niet meer zoals vroeger mag verhu- gen in een grote toeloop van gelovi gen. Deze kerk zal de sfeer blijven ademen van het Schiedamse katholi- cis me, toen het uit de sejiuilkerkjes te voorschijn trad." Het sluiten van de Havenkerk is de eerste fase van de sanering der r.k.-kerken in de binnenstad. Met in gang van 1 november zullen. ,de diensten in de Lïduinakerk tot een minimum worden beperkt. Na de win ter zal ook deze kerk sluiten. De drie binnenstadparochies zullen dan zijn samengevoegd tot de nieuwe St. Li- duinaparochie. Vrijdag zal de nieuwe pastoor rec tor J. A. L, Laurent van Huize Anto- nius te Rotterdam worden geïnstal leerd. Aan deken F. P. Boelrijk is per 1 november eervol ontslag aangezegd als pastoor. De Havenkerk staat op de voorlopi ge lijst van monumentenzorg. Hier door is het kerkgebouw zo goed als onverkoopbaar. De kosten, die voor de restauratie nodig zijn lopen in de tienduizenden guldens. Wanneer het gebouw niet meer te exploiteren is, zal het in een bouwvallige toestand raken en indien de kerk van de mo numentenlijst wordt, afgevoerd, zal het gebouw waarschijnlijk moeten worden afgebroken. Dan zal een ge vel verdwijnen, die typerend was voor het stadsbeeld van de Lange Haven. Een ongekend genot, om met goede spullen te werken-., en een werkelijk goede iteem'is in onze vensterrijke woningen tocb onmisbaar. Daarom koopt U deze grote, prima zemen, prachtige, soepele volle traangeloolde zemen, die een maximum aan vocht op nemen, In een ongekend grote maat... voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint in onze huishoudafdeiing beneden de verkoop van deze prachtige, voile zemen (en koop er ook een voor de auto!) een uitzonderlijk mooie kwaliteit, voor >op er oc 2 Géén tel. of tchrlft. bett. De commissaris van politie, de heer C. van der Haagen, is tot de slotsom gekomen, dat het zo niet langer mag doorgaan. Voorlopig gaat de Schie damse politie dan ook door met deze actie. De officier van justitie en de kantonrechter zijn ervan in kennis gesteld en zullen van het verloop op de hoogte worden gehouden. Dat de politie niet eerder met deze actie is begonnen, ligt in het feit dat men eerst alle aandacht nodig had voor de Hoogstraat, waar kort gele den op een andere regeling is over geschakeld. De commissaris vertelt, dat er auto mobilisten zijn, die nooit door het rode licht zullen rijden en zich aan de spelregels van het wegverkeer houden. Maar daarnaast zijn er tal van automobilisten, die het alleen niet doen, als er een politieman In de buurt is. Zij missen het noodzakelijke ver antwoordelijkheidsgevoel en rijden met een zekere sleur, dat men ook automatisme zou kunnen noemen. Ze zien wel het bordje van zeventig kilo meter, maar niet dat van vijftig km. Deze verkeersdelicten zijn dan ook meer een psychologische kwestie. Hoe verontrustend de verkeerson veiligheid wordt, blijkt uit een be richt In het marineblad „Alle Hens", waarin wordt vermeld, dat in het af gelopen jaar bij de marine honderd veertien man het leven verloren door verkeersongelukken. DU is even veel als de bemanning van drie kust-mijnenvegers. Gelijkiijdig kregen in de eerste week van de verscherpte controle op de Burg. Van Haarenlaan bijna zestig automobilisten een proces-verbaal wegens overtreding van de maxi mum-snelheid. Op de eerste dag van de tweede week kregen direct al achttien auto mobilisten een proces-verbaal, omdat ze door het rode licht reden. Aange zien de commissaris eerst een veran dering In het gedragspatroon van de gemotoriseerde weggebruikers in Schiedam wil zien, zal het nog wel enige tijd duren, alvorens men met deze actie zal kunnen stoppen. „De Wapenwet moet ons bescher men tegen mensen, die met een stilet to in de zak lopen, en een auto kan een heel wat gevaarlijker wapen zijn. Een geringe verschuiving van de voet van de automobilist kan voor de an dere weggebruikers het grootste on heil betekenen", zegt de heer Van der Haagen. Hij voegt eraan toe, dat men vroeger met zonder gevoel voor hu mor wel eens zei, dat het belang rijkste in het leven is, rustig door gaan met ademhalen. Tegenwoordig kan men van de automobilist zeggen, dat hij voortdurend waakzaam moet zijn en steeds aan zijn medewegge bruikers moet denken. „We zouden in Nederland een soort knipsysteem moeten invoeren, zoals men dat in Amerika en Canada heeft. Iedere autorijder, die door het rode Chr. Soc. Belangen: LS.W., cursus ass.-e- conoom, 2a: Wijkcentrum Nieuwland: Dr. Noletstich- ting, cabaret, 20. Arcade: E H.B.O., cursus, 20; Lutherse kerk: Oranjestraat, Hoek West- velst, Herdenkingsdienst reformatie, 19.30, Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, Uitsluitend redaetlezaken, tel. 263854, b.g.g. 346620. Agentschap Schie dam: Mevrouw J. van Gog. Dr. Zamen- hofstraat ISOa, tel. 512400 (ook klachtenbe zorging). Alarmnummer politie: 224666. Aarmnummer brandweer: 269123, GG GD 259290. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Lidul- nastr. 58a, tel. 268304, Een van de vele kruispunten op de Burg Van Haarenlaan. Vele automobilisten trekken zich ech ter weinig aan van de verkeers lichten. Een levensgevaarlijke situatie dus, waarin snel veran dering moet komen. Met ver scherpte controlemaatregelen hoopt de politie een eind aan de ze situatie te maken. licht rijdt, zou dan op zijn rijbewijs een knipje of kruisje moeten krijgen en bij een bepaald aantal zou men het rijbewijs moeten innemen. Dit zou bijzonder preventief wer ken. We hebben wel het systeem van voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs, maar dat werkt niet pre ventief genoeg. Ditzelfde systeem zou men ook voor bromfietsers moeten invoeren." Dat is de mening van commissaris Van der Haagen, die ook de tech nische gebreken van de auto's, die zo vaak verkeersongelukken veroorza ken, op het rijbewijs wil laten ver melden. Bij een bepaald hoog aantal aantekeningen moet het rijbewijs eveneens worden ingetrokken. lüiYmri II (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Er was weer veel belangstelling voor het na jaarsconcert van de Eerste- Hoekse Accordeon Vereniging. De bovenzaal van de Harmonie was zaterdag ge heel bezet. Opvallend was dat het aantal leden van het jeugdorkest, dat de avond opende, sterk is teruggelo pen. De voorzitter, de heer H. Meijer, deed een beroep op de ouders om hun kinderen gelegenheid te geven lid te worden van dit orkest. Het eerste jaar krijgen de kinderen les en pas wanneer blijkt dat er serieuze belangstelling is moet een eigen instrument worden aangeschaft Het jeugdorkest vertolkte op ver dienstelijke wijze vier werkjes. Dirigent Henny Hessels maakte het de seniorleden beslist niet gemakke lijk. Zonder dat het populaire genre wordt verwaarloosd komt er steeds meer klassiek in het programma voor. Nieuw was de uitvoering van het koraal uit de cantate 145 „Jesus blei bet meine Freude" van J, S. Bach. De vertolking van dit werk liet een goe de indruk achter. Na de pauze genoten de aanwezi gen van een cabaretprogramma ge bracht door Dick Engelbracht, Ciska Peters, de Kamee's en De Corby's. De finale tussen de heren Nico Capelle CTOGB) en L. Verkerk (Eendracht) was een demonstratie van modern tafeltennis. De conditie van Capellen bleek op het vergevorderde uur niet te zijn aangetast in tegenstelling tot zijn partner. Met twee maal 21-12 werd hij overtuigend kampioen. De titelhouder H. Foncke was door ziekte niet ln staat zijn titel te verdedigen. De overige uitslagen bij deze kampi oenschappen luidden: Junioren t/m 13 Jaar: 1. Frans Capellen 2. F. Smit: Junioren 14 en 15 jaar: l. H. v.d. Hoeven 2. J. de Waar. Gemengd dub bel: 1. Mevr. D. Verhoef-H. Nicolai. 2. Mevr. M. M. Louw - N. Capellen. Heren dubbel: 1. N. Capel!en/H. Nicolai. 2. P. Pleysier/H, Pols. 2.e klasse l, C. v.d. Knaap 2. F. Deus. 3e KLASSE: 2. J. 't Hart 2. .J v. Strljen. 4e klasse: 1. A. Portuin 2. A. Schuurman. Niet bondsleden 1 B. prins 2 F. Groeneweg. De vereni- gingsprljs bleef m bezit van TOG. Slechts 3 van de 8 senioren teams kon den deze week tot een overwinning ko men. Het eerste team kon tegen het sterks DIVEKO niet verder komen dan 3—7. Plet Pleysier en Hans Nicolai wonnen belden één partij en zij slaagden er ook in het dubbel te winnen. Hans Pols kwam helaas niet tot winst de2e week. In hel tweede team Is het optreden van Arie v.d. Sar verrassend te noemen. Door rustig verdedi gend spei was hij voor vele tegenstanders een moeilijk te nemen hindernis. Ook in de 3—1 overwinning op de Repe- laer 1 had hij met 3 overwinmgen een ruim aandeel. De Roo gal ook geen partij uit handen. Kardol Het lx een steek val len. In team 4 kwam A. Fortuin tot de volle winst; hij werd dan ook dit weekend kampioen 4e klasse en gal daarmee een goede stoot voor de 73 overwiningen op Mllksteamers 4. Verdere uitslagen waren: TOG 3 Tokvls 1 3—7, TO'G 5 Gull 2 7—3 TOG C ELAN S 3—7, Roteka 2 TOG 7 7—3, ABB 2 TOG 8 7—3. De Junioren waren de algelopen week niet zo succesvol. De uitslagen luidden: NOAD 3 TOG 3 8—5, NO AD 2 TO GS 4-1, ELAN 1 TOG 4 3—2, NOAD 1 - TOG 53—2. Na drie overwinningen kreeg het eerste taleltennisteam van Key en Kramer de eerste nederlaag te slikken. Elan 3 bleek over een sterk team te beschikken en er viel voor de K. en .K'ers C. Kerkum, F. Keus en J. *t Hart dan ook maar éénmaal winst te noteren; mede door het gewonnen dubbel kon K, en K. nog tot 44 goed stand houden: 1 n de laatste twee sets SCHIEDAM De Damclub Schiedam heelt de vijlde competitiewedstrijd tegen Ons Genoegen uit Bolnes ln een 13—5 over winning omgezet. Niet gespeeld werd de ontmoeting c. den Boer J. v. Beien. De uitslagen lulden: L. vrijland A. v.d. Griend 2—0, J. C. Onink M. Kooy 2—0 M. den Houting O. A, Kampus 1—1, W.' C. Heuvelman G. Veldhuizen 20, J. v.d. Spek A. Groenendijk 20. B. Qutst W. Hubpnry 02, J. J. van Kuyk Chr. Bode 0—2, C. Korpel B. v. Driel 2—0 en H. Wlllemse M. v.d. Brugge 2—0, De resultaten van de bordenwedstrijden zijn: c. W. van Dam C. W. Sieeuwen- hoek 1—X. L. Breevoort A. Risseeuw 0—2 A. van Otterloo W. de Rond 1—1 en M. Veldt J. Bogerd 2—0 De volgende competitiewedstrijd wordt donderdagavond ln Rotterdam gespeeld en wel tegen Vree wijk. HOEK van HOLLAND De 18-Jartge H. v. E uit Rotterdam reed op een scooter zonder ln het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Dat kostte de Rotterdammer zijn scooter alsmede een proces verbaal. greep Elan de beide winstpunten zodat het eind resultaat was 6—4 voor Elan. D. en K 2, voor het eerst ln deze compe titie op volle sterkte moest wederom een veer laten. Tegen wildert 2 had het een mooie voorsprong, doch het verspeeld d- z niet alleen, maar het liep zelfs een 5—4 achterstand op. D. Bergwerf!, die al twee maal verloren had. bracht de eindstand nog net in evenwicht: 5—5. J. 't Hart won tweemaal en H. 't Hart éénmaal. K. en K. 4 met L. Bergwerf!, F. Venetl- ma en J. v.d. Doel stuurde BRoteka 7 met een 7—3 nederlaag hukswaarts. K. en K. 3 was vrij. LIJNBAAN 92 OOSTZEEDIJK155-15? ROTTERDAM SCHIEDAM Zaterdagnacht is ingebroken in de meubelinrichting Van Willems Anzlin aan de Rot- terdamsedijk. Uit een lade van het bureau nam met een aantal sleutels weg, waarna men uit een stalen kast uit drie geldkistjes een bedrag van 1900 ontvreemdde. Via de achter kant van het gebouw waren de da ders binnengekomen, nadat men eerst over een aantal hekken was geklommen en een stuk traliewerk had weggebroken. Tijdens een ruzie, de afgelopen nacht in een café, viel een 42-jarige bezoekster de 50-jarige bezoeker H. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de jaarvergade ring van „Het Singelkwartier", de wijk vereniging in het oosten, is de voorzitter de heer J. H. J. Frederiks opnieuw tot voorzitter gekozen. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging nog steeds bloeit met een ledental in opgaande lijn en met gezonde finan ciën. De rayonagent, de heer C. J. Goutsier, woonde enkele bestuursver gaderingen bij. De speelruimte .bij het Van 't Hoffplein. is gedraineerd en de vijvers' kregen een opknap beurt. Ook het verkeersplein op de hoek Marconistraat-Van Swindensin- gel werd verbeterd. De kinderspelen, georganiseerd in samenwerking met de VNFG zijn een succes geweest, evenals het achttiende weekkamp m Hulshorst. De heer Crama verzocht het bestuur medewerking te verlenen aan da actie „Zwembad Zuid", waar voor reeds honderdvijftigduizend gul den is binnengekomen. SCHIEDAM In de kerk aan de Westvest trok Feike Asma zaterdag avond voor zijn concert grote be langstelling. Er waren zeker vijfhon derd luisteraars. Asma begon met „Musyck over de voysen der psalmen Davids" van Jan Zwart, waarna de bekende „Toccata et Fuga van Bach volgde. Een enkel schoonheidsvlekje daar gelaten, kregen deze werken een boei ende vertolking. Van Boëllmanns „Suitp Gothique" werd vooral de toc cata grandioos gespeeld. Geïnteresseerd luisterde het pu bliek naar de gedurfde „Variaties op een Bachthema" van Paul Chr. van Westering, waarin vrijwel alle moge lijkheden van het orgel werden uitge buit. Met Asma's eigen finale en koraal over psalm 133 werd het programma besloten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter opening van het zestiende filmseizoen komt de Stichting Chr. Filmactie zaterdag 4 november 's avonds om acht uur ln de Magnalia Deikerk met de kleuren film „The king and I" met in de hoofdrollen Yu! Brynner en Deborah Kerr. Een gezellige en boeiende musi cal, gemaakt naar het boek met de Nederlandse titel „Anna en de ko ning van Siam". SCHIEDAM Het eerste heren team van Juliana is er ook in de tweede thuiswedstrijd niet in geslaagd tot winst te komen. Tegen het Enkhuizense DTS is het een boei ende en spannende wedstrijd gewor den, waarin de Schiedammers zich veelal de gelijken van hun tegenstan ders toonden. De start van Juliana was overrom pelend. Met snel en gevarieerd aan- valsspel werden de gasten zwaar on der druk gezet hetgeen resulteerde in setwinst: 159. Het antwoord van DTS was hard en meedogenloos: 157. Hierna ontspon zich langzaam maar zeker een verbeten strijd om de punten. DTS nam aanvankelijk een kleme voorsprong en bouwde deze langzaam uit tot 12—8. De Schiedam mers gaven zich niet gewonnen, herstelden het evenwicht en kwamen zelfs met 1312 voor te staan. Op dat moment had een goed bedoelde wis- HO0GERWERF-KANT00RINSTALIATIES 8, 9, 10 en U NOVEMBER Dageliiks van 9-18 uur en van 19-22 uur. Zaterdag van 9-17 uur. MET. elektronische factureermachines boekhoudmachines elektronische rekenmachines sel van de Schiedamse coach een averechtse uitwerking. Plotseling was het ritme verstoord en zagen de Juliana-spelers zich de zeker schijnende setzege ontgaan: 13—15. Het moreel van de spelers bleef onaangetast hetgeen tot uitdruk king kwam in de volgende set. Onder luide toejuiehtingen van het publiek brachten zij deze set met 1512 op hun naam. In de vijfde en dus beslis sende set ging de strijd aanvankelijk gelijk op tot 78. Na het wisselen van veld stortte de Juliana-ploeg plotseling in. In min der dan geen tijd stonden de gasten met 147 voor. Met een laatste 'krachtsinspanning kwam Juliana toch weer terog tot 1014 maar het was tevergeefs. DTS liet zich de winst niet meer ontglippen en scoor de beheerst het laatste punt. Uitslag dus 32 in het voordeel van de bezoe kers. Heel wat meer resultaat had het derde herenteam in de afgelopen week. Van Set Up 2 en Nationale werd met resp. 30 en 31 gewon nen. Hetzelfde geldt voor dames 1 dat het nog ongeslagen Set Up in eigen huis de eerste nederlaag toe diende: 13. Heren 4 won van HPV 2 met 30 en het meisjes-A - team tenslotte leed haar eerste neder laag tegen Concordia-b. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter gelegenheid van de kinderboekenweek wordt op het ogenblik in de Gemeentebiblio theek aan de Lange Haven een ten toonstelling van kinderboeken gehou den. De meest uiteenlopende boeken zijn op deze expositie te vinden. De jeugdbibliotheek is gevestigd aan de Westmolenstraat 26 en in de R.K. Bibliotheek aan de Dam 8, ter wijl ook in de gemeenschappelijke filialen van de beide Openbare biblio theken jeugdboeken worden uitge leend. S. aan. Ze stak de man met een aar dappelmesje m de rechter borst. Het slachtoffer werd met spoed naar de Dr Noletstichting gebracht, doch kon later weer naar huis gaan. De agres sieve dame is opgesloten Vrijdag reed de 76-jarige brom fietser M. Z. over het rijwielpad op de Broersvest in de richting van de 's-Gravelandseweg Toen bij het kruispunt Broersvest-Emmaplein van rechts langzaam een personenauto na derde, bestuurd door de 40-jarige ver tegenwoordiger G. v.d. B. uit Papen- drecht schrok hij zo, dat hij vergat te remmen, waarop een aanrijding volg de. Met een hersenschudding en een bloeduitstorting werd de man naar de Dr. Noletstichting gebracht. Bij een ruzie m de nacht van vrijdag op zaterdag in een café aan het Broersveld viel de 35-jarige W. de B. -uit Vlaardingen al spartelend en vechtend door een grote spiegel ruit van 1,50 bij 2 meter. De ruit viel onder veel lawaai aan diggelen op straat. Het slachtoffer klaagde later over pijn in de rug. Zaterdagavond verleende op de kruising Lange Haven-Appelmarkt de I6-jarige bromfietser mefuffrouw A. C. V., winkeljuffrouw van beroep, geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door de 18-jarige vertegen woordiger P. R. H. H. Beide voertui gen kwamen in botsing en werden beschadigd. Het meisje kreeg een hersenschudding, een gekneusde xny Rel en enkele .schaafwonden. Ze werd naar huis gebracht. ,t (Van een onzer verslaggever) SCHIEDAM De Gereformeerde Oudervereniging houdt vrijdag 17 no vember 's avonds om acht uur in de Magnolia Kerk de jaarvergadering. Naast de gebruikelijke aktiviteïten, zoals de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, moet voorzien worden,inrde verkiezing van een drie- tai'.bestuursleden, omdat mej. Van de Ree en .de heren Bom en Veen aftre dend zijn. Na de pauze is er een forum van enkele-ouders en bestuursleden. Het is de bedoeling met elkaar van ge dachten te wisselen over het plaatse lijk jeugdwerk. Extra grote maten: 170x210 190x230 ICOMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEUEKLANDSEIAAN ROTTEROAM/OÉN HAAG/UTRECHTV VUSS1HGEWH0WWÜEU* SCHIEDAM Van 26 oktober tot 4 november is het weer Kinderboe kenweek. Naast de landelijke activi teiten, zoals bijvoorbeeld de voor- leeswedstrijd (waaraan Schiedam ook dit jaar weer heeft meegedaan) orga niseren vijf boekverkopers een kin dermiddag op woensdag 1 november in Musis Sacrum. Hier zal optreden het Nederlands Marionettentheater „Bert Brugman" met een voorstelling van „Aladdin en de wonderlamp". Kaarten voor deze middag zijn ver krijgbaar bij de boekhandels ILA, Van Leeuwen, Niemantsverdriet, Re- bers en Roodbol. De wethouder van onderwijs, mevrouw C. G. de Graaf, heeft zich bereid verklaard deze mid dag in te leiden. SCHIEDAM Geboren: Peter z,v. G. Egberts en T. Huigen; Franclsca d.v. H. A. post en F. Oranje; Lamberto z.v. W. de Jong en E. van Dijken. Overleden: S. G. J. Zonneveld, 5 jr; A. Bakker, 64 jr. wed. J. de Jong.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1