VfRKADE voerde boventoon Sfeervol son van De Haven Eerste paal voor 117 woningen in Holy GROOT FEEST VAN KLEIN FESTIJN Paal geslagen voor AGENDA ff fel "WAT öl IJ! is Alle op papier verkocht Nieuw pand extra brandveilig Bromfietser brak enkel en pols Woning uitgebrand van Marokkaan Mees &Hope MODEHUIS VERKADE? GRONINGEN T&ilmkw Maak uw geld produktief met een Persoonlijke Rekening nF, ROTTERDAMMER DONDERDAG 2 NOVEMBER 1967 Bij station Schiedam stonden 250 autoes HOÖCERWEar-KANTOOmmLLAtlES H. Sjoers gecremeerd Een vijf jaar bestaande, snel gegroeide modezaak voor mannen, geleid door jonge enthousiaste mode adviseurs. Callénburgstraat 41Vlaardingen Krater Strandweg is bijna dicht in een interieur dat past bij mijn gezin en mijn smaak. Ik praatte met vakmensen van Veel flair Marionettentheater speelde voor Scliiedamniert j es en morgen .en daaelijks Een Persoonlijke Rekening bij Mees Hope. Ideaal voor het ontvangen van uw salaris, voor het aanhouden van geld, voor het verrichten van al uw betalingen. Bovendien krijgt u rente. Een rente van 3V*% of 1% per jaar. Onze computer rekent uit wat voor u het voordeligst is. Wilt u weten waarom 1% u soms meer rente kan opleve ren dan 3V2 Vraagt u dan onze brochure over de Persoonlijke Rekening (en over onze spaarrekeningen). BANKIERS AMSTERDAM ROTTERDAM "ma SCHIEDAM Aangezien zij het waarschijnlijk gemakkelijker vonden met de trein naar Rotterdam te gaan om er de voetbalwedstrijd bij te wo nen, hebben woensdagavond niet min der dan 250 automobilisten hun auto bij het station te Schiedam gepar keerd. SCHIEDAM Vandaag is in het crematorium Ockenburgh te Loosdui nen het stoffelijk overschot gecre meerd van de heer H. Sjoers. De heer Sjoers, die 68 jaar is gewor den, heeft in Schiedam bekendheid verworven toen hij hier het BB-werk op poten zette. Hij verliet de BB, toen deze dienst een andere structuur kreeg. Voordien was hij majoor bij het KNIL, gestationeerd in Nieuw-Gui nea. ÏJOE meer er verandert, hoe I"L meer er bij het oude blijft. -Al dus, vrij vertaald, een Frans spreek woord, dat van toepassing is op het verhaal waarmee ik u nu even wil bezig houden. Het gaat om een stuk je bureaucratie, dat bestaat on danks de grote ontwikkeling van al le verhoudingen in een stad als Rot terdam. Een goede kennis confronteerde me met zijn ervaringen, die ik u niet wil onthouden, omdat we er allemaal nog wat van kunnen leren. Ik nodig u alvast uit om als u dergelijke staaltjes ook tegenkomt ze mij niet te onthouden. Want ik betwijfel of dit allemaal niet een beetje anders kan! Goed dan, op een avond was die kennis genoodzaakt een ambulance van dè GG en GD voor zijn deur te laten komen. Zijn vrouw moest naar een ziekenhuis. De chauffeur en zijn helper, die de patiënte twee trappen omlaag droegen waren vriendelijk, beleefd, voorkomend en behulp zaam. Niets dan lof voor deze mensen. ■De volgende morgen begonnen ech ter de moeilijkheden. De gezinsver zorgster, die al een week de kleine familie van dienst was, deelde mijn kennis mee dat ze niet kon blijven nu zijn vrouw in het ziekenhuis lag. Kon ze dan niet voor het dochtertje zorgen Zeker 'wel, zei de ver zorgster, maar wij mogen niet met de heer des huizers alleen zijn, om dat men dan vreest voor een verhou ding. Het lieve kind bloosde" erbij. Ze liet erop volgen dat mijn kennis van haar niets te vrezen zou heb ben. De man koxi dat van. zijn kant ook verzekeren.... - Het is allemaal wel te begrijpen. Maar mijn kennis vraagt zich af en Jan Krant doet dat met hem of de diensten en instanties, die hulp verlenen als de huisvrouw uitvalt zo bezorgd zijn voor het huwelijksge luk van man en vrouw dat ze dan liever maar het gehele gezin uit el kaar rukken. Nee, u hoeft in dit geval niet ongerust te zijn: het doch tertje kon gelukkig bij oma terecht! Vervolgens wilde mijn kennis na tuurlijk zijn vrouw bezoeken. Bij zijn eerste gang naar het ziekenhuis bleek dat zijn vrouw een andere plaats had gekregen dan eerst was meegedeeld. Dat kostte mijn kennis in dat zeer grote gemeentelijke zie kenhuis tijdverlies omdat hij nogal moest zoeken. Hij hoopt nu dat men niet weer met zijn vrouw gaat sjou- wen! elektronische factnreermachines boekhoudmachines elektronische rekenmachines SCHIEDAM De plannen voor het bouwen van een nieuwe winkel met maga zijn annex woonruimte van de firroa C. van Dalen en Zn. te Delft zijn thans zo ver gevorderd, dat vrijdag 3 november 's morgens om elf uur de, oudste commissa ris, de heer A. Moor te Naaldwijk» de eerste paal zal slaan. HOEK VAK HOLLAND De enorme tiater, die Jarenlang de noordelijke zijde van de Strandweg heeft ontsierd ls bijna Dicht De grote hoeveelheid zand hiervoor ton men op een betrekkelijk eenvoudige wijze verkrijgen. wa de bovenzijde van de boulevard waren de duinen de laatste Jaren belang rijk hoger geworden. Z o hoog. dat vanaf je boulevard de zee niet meer te zien was. Het hoogheemraadschap Delfiand gaf per- missie om een laag van ruim een meter af re graven. Uiteraard kwam daardoor veel zand vrij dat men heeft kunnen gebruiken om de trater te dichten. Hierdoor is een tweele dig doel bereikt. Het ligt ln de bedoeling om het terrein dat nu ontstaan is, te verharden en aan te wenden als parkeer terrein. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wethouder E. P. van der Veen heeft woensdag de eerste paal geslagen voor 117 op pa pier reeds verkochte eengezinswonin gen, die de NV Bouwfonds Neder landse Gemeenten laat bouwen aan de Ernst Casimirstraat in Holy. Vele toekomstige bewoners, gewapend met film- en fototoestellen, legden het paalslaan op de gevoelige plaat vast. die nog niet kunnen denken aan een eigen huis. „De ontwikkeling vandeze wijk heeft ons verrast. Holy is veel eerder tot stand gekomen dan het gemeente bestuur had verwacht. Momenteel is alle bouwgrond uitgegeven en we moeten nu al beginnen met het ma ken van plannen voor Holy-Noord", aldus de heer Van der Veen. De wethouder zei dat de 117 huizen tegen een aanvaardbare prijs zijn ver kocht. Hij wilde de gedachten ontze nuwen, die bij de Raad van Bouwon dernemers leven, namelijk dat ge meenten faciliteiten aan het bouw fonds verlenen. „Dat is, althans in Vlaardingen, nooit gebeurd. De bouwer die met een goed plan komt krijgt alle kansen," zei hij. De prijswinnaars, onder wie drie duo's, met de bloemen, zwaaiend naar het publiek. Links Judith Bosch en rechts Karin Kent. Na afloop van de plechtigheid was er een bijeenkomst in De Serre aan de Goudsesingel, waar de wethouder het woord voerde. Hij zei dat het bouwplan belangrijk is voor de doorstroming, omdat bij de realise ring ervan 117 goedkope huurhuizen zullen vrijkomen voor de gezinnen, gegeven aan de dertien jongens en meisjes, die 's middags bij de voorse lectie niet de finale hadden weten te bereiken. Als representatrice van het songfestival trad de zestienjarige Lies van Houdt op. Het meisje in het blauw was niet de enige die geraffineerd acteertalent liet zien. Er. waren duo's in rode broekpakken met uitgebalanceerde beweginkjes, jongens die vingerknip- pend en handenklappend de zaal in extase brachten, verlegen aan de jurk plukkende zangeresjes en/zelfs beat- fenomenen. En wanneer iemand de tekst kwijtraakte gaf dat niets, want de zaal hielp joviaal een handje. Sfeer was er genoeg. Stoppen sloe gen door, de juryleden Karin Kent en Judith Bosch kwamen te laat en to taal vier keer werd het liedjes „Je bent niet hip" de zaal ingeslingcrd. Er is gezongen, gelachen, geacteerd, geklapt, gefloten, gestampt en in de zenuwen gezeten. Het begon allemaal 's morgens, toen 26 jongens en meisjes van tien tot dertien jaar hun liedje naar eigen keuze mochten instuderen onder lei ding van de meester op het electro- nisch orgel Karei van Aarendonk. Dat kon allemaal, maar 's middags moesten de juryleden P. Boschman, ambtenaar jeugdzaken, mevrouw C. •"Tni.IJHOAANZl TEL 010/112955 ROTTERDAM Gl .OTE MARKTSTR. 5 "TCP.. 070/116162 OEN HAAG MAR'APLAATS 2 TEL 030/1891» UTRECHT gglNK03TEL 05700/12411 DEVENTER Geweldig was de presentatie van John van Eerdenburg en' Leo Ydo, beiden dertien jaar maar de een een kop groter dan de ander, die een beatnummer brachten. Swingend, heupwiegend en met veel flair stalen ze de show. Alleen wanneer ze het ritme moesten loslaten en iets aan melodie dienden te doen was het heerlijk vals. Als laatste voor de pauze zong Mar tin van Kempen „Donna Donna", zich zelf knap begeleidend op een sologi taar. Hij komt uit Maassluis maar mocht meedoen, omdat hij in Vlaar dingen op school zit. Hij was met zijn zuivere en heldere stem een van de muzikale hoogtepunten, waarnaar ademloos werd geluisterd. In de pauze arriveerde Karin Kent, die ook last had ondervonden van filevorming. Om toch een eerlijke puntenverdeling te krijgen mochten alle finalisten van voor de pauze het nog een keertje voor haar overdoen. En dat gebeurde met evenveel bra- vour. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ongeveer honderd- vijftig kinderen keken, woensdagmid dag in Musis Sacrum naar een voorstelling van „Aladdin en de won derlamp" door het Marionettenthe ater van Bert Brugman. De kinder middag was georganiseerd door vijf Schiedamse 'boekhandelaren, in het kader van de Kinderboekenweek. De heer Dijkermans van Van Leeu- wen's Boekhandel sprak een ope ningswoord, waarna de wethouder van onderwijs en culturele zaken, me juffrouw G. D. de Graaff, een korte inleiding hield. Zij zei, dat er elk jaar een boekenweek voor ouderen en een kinderboekenweek wordt ge houden. „Je kan in een boek de vreemdste avonturen beleven en al lezend is het aisof je ze zelf meemaakt. Er zijn kinderen, die heel veel van lezen hou den. Ze lezen thuis en op school. Maar de hoofdzaak Ls goede boeken te lezen", zei de wethouder, die dit advies ook aan de ouders in de zaal Superb gesneden. Elegant-slank van lijn, Ideaal-comfortabel ia lente, zomer, herfst en winter. Van de tweede serie liedjes viel op „Alle leuke jongens willen vrijen, maar 't stadhuis is er niet bij", gezon gen door de zusjes Hilly en Gerda Hofman, Tot slot werd het publiek, dat uit ouders en kinderen bestond, verrast met nog tweemaal „Je bent niet hip", „Tnannie" wat de min of meer fonetische spelling van „John ny" bleek te zijn en een bijzonder serieus gezongen „Edelweiss". De jury stond voor de moeilijke taak de vier besten aan te wijzen. Bij de beoordeling werd gelet op uitspraak, voordracht, houding en al gemene indruk. Na langdurig beraad werden dat Hilly en Gerda Hofman, John van Eerdenburg en Leo Ydo, Enno Goudswaard en het duo Yo- landa en Rudie Westerdijk, Judith Bosch en Karin Kent reikten om beurten de bekers en medailles uit. Als het nieuwe gebouw eenmaal gereed is, zullen er nog vele proble men, vooral van organisatorische aard, opgelost moeten worden, zoals de inrichting van de opslagruimten en het vervoer van hét personeel van het centrum van Rotterdam naar de 'S-Gravelandsepolder. Bij het gebouw komt een ruim voorterrein om de goederen te lossen en er blijft een royale ruimte over om naderhand uit te breiden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder grote be langstelling heeft woensdagmiddag op het bouwterrein aan de Con- radstraat - Regoutstraat in de 's-Gra- vdandsepolder de oud-directeur, de heer D, Plandsoen, de eerste paal geslagen van t het nieuwe be drijfspand van de Rotterdamse in- en vcrkoopcenirale „Onderling Be lang," Na afloop van de ceremonie kwam men bijeen in een speciaal voor deze gelegenheid opgezette tent, waar de directeur, de heer M. J. H. Plandsoen het woord voerde. Hij zei, dat de aanlooptijd voor de eerste paal lang had geduurd. Men wil het oude ge bouw aan de Schiestraat in Rotten dam verkopen en met de opbrengst ervan zoveel mogelijk de bouw van het nieuwe bedrijfspand financieren. De directeur van de Bouwcombina tie Kemper Slavenburg, de heer P. J. Slavenburg, verstrekte vervolgens een aantal gedetailleerde technische gegevens. De totale oppervlakte van het nieuwe bedrijfspand wordt hon derdvijftien bij vijfentachtig meter. De overige ruimte van het bouwter rein zal onbebouwd blijven en kan in de toekomst voor uitbreiding worden gebruikt. De constructie van het ge bouw wordt bijzonder brandveilig ge maakt» SCHIEDAM Doordat woensdag op de hoek van de Julianalaan - Ru benslaan de bestuurder van een brom fiets, de 39-jarige havenarbeider T.S.V, uit Schiedam, geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door de 30-jarige classifi ceerder R.P, uit Maassluis, 'kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing. De bromfietser brak zijn rechteren- kel en zijn linkerpols. Na in het ge meenteziekenhuis behandeld te zijn kon hij weer naar huls gaan. (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Een grauwe en gure herfstdag, Maar woensdag middag blijven tientallen op de Grote Markt kijken naar een stralende kinderschare die voor het stadhuis met zelfgemaakte vlaggetjes zwaaien, getooid met feestmutsen en een prachtige erepoort vormen van bloeme- bogen, ook al zelf vervaardigd. Om. drie uur arriveert hét. bruidspaar: Elly Baanvinger en Wim Meijboom, beiden 21. Elly is de initiatiefneemster van de club „Klein Festijn" die iedere woensdagmiddag meer dan hon derd kinderen telt. Wim hoopt accountant te worden. „Lang zullen ze leven!" zingen kleuters en moeders. De kleine donkere bruidsjon ker huilt, maar het blonde bruidsmeisje loopt parmantig met haar boeketje de trappen op. Elly, de bruid, lacht tegen alle kinderen en heeft op haar grote dag nog knikjes over voor bekenden en vrienden. Ongeduldig komt de bode kij ken, waarom het bruidspaar zo lang bij de trappen talmt. Dan verdwijnen Elly en Wim in het huis van de gemeente om elkan der het jawoord te-geven.: Een uur later, doen ze dat in de Goede Havenkerk waar ds. J. N. Nammensma hun huwelijk be vestigt en inzegent. Het bruidspaar heeft een eigen woning in de Puttershoekse- straat; maar iedere woensdag middag hoopt mevrouw Meij- boom-Baanvinger haar kinder schaar weer te ontvangen in de oude Westerkerk, De bruidegom vindt het best Verder kregen alle deelnemers bloe men en een medaille in de vorm van een traantje. Dat laatste werd ook .SCHIEDAM Vannacht is de wo- nin van de 33-iari2e Marokkaanse gastarbeider M.E.M.B. aan de Zeestraat 15 Zuid tijdens zijn afwezigheid van binnen bijna geheel uitgebrand. De brandweer onder leiding van commandant D. de Jager heeft de brand met twee nevelstralen geblust. De brand is vermoedelijk veroor zaakt, doordat het rookkanaal van het ernaast gelegen pand verstopt was. Via een houten balk bereikte het vuur het pand op nummer vijf tien. Arcade: Hakkerts Muziekschool, uitvoe ring, 20; Chr. Soc. Belangen: Hoek's Machinefa briek. vergadering, 20; Clubhui!» Watervrienden: Zwemver. De Watervrienden, alg. ledenvergadering. 20; De Rank: Muziekver. St. Radbout en Zangver. Bel Canto concert 20; Sursfim corda: N.C.G.O.V., vergadering, 20; Wijkcentrum: Nleuwland, S.B.L.O., bij eenkomst, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. Uitsluitend redactiezaken, tel. 253954. b.g.g. 346629. Agentschap Schie dam: Mevrouw J. van Gog. Dr. Zamen- hofstraat 139a, tel. 152406 (ook klachten bezorging). Alarmnummer politie: 224666, Alarmnummer hrandweer: 269123, GG GD 269290. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Liduinastr. 58a. tel. 268364. Overige vesliglngen le Alblasserdam, Delft, 's-Gravenhage, Heerlen, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Bollek en Europoort Keizersgracht 379 BJaaklO BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Sander zv C Schröder en M. van Vliet; George J. zv G. JV Leuver en L. J. Verver; Marco zv M. Revet en C. de Bruin; Overleden: L. Pel grim, 69 Jr; echtg. P. vrijlandt; C, W. Tieman 84.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1