Tussen Vlaardingen en Maassluis aan Waterweg Opslagterrein op de bodem onder water 6$0 Typograaf zwendelde Denen gaven veel voor nieuwe zeemanskerk Werk aan Spijkeriisserbrug duurt -één, misschien twee, dagen langer Noodtoestand dreigt op Voorne-Putten Minister Luns in Praag „We wisselen kabinetten als schoenen" Leraar na aanrijding mishandeld en beroofd Vragen over moeilijkheden Volkeraksluis Matroos kocht met vals geld Echtpaar steekt mannen lieer S. van der Woude hoogleraar m Dronkeman na achtervolging aangehouden Ziekenvervoer via Hekelingen en Barendrecht m Directeur Tornado krijgt een prijs Kern w a pen vrij e zones in Afrika, Latij ns-Amèrika Alcoholisme primair zonde99 Containervervoer naar Verre Oosten Duwmateriaal bij Verolme te water Staatssecretaris Van Son kritisch: DE ROTTERDAMMER VIJF MILJOEN OOK OP DE WAL sinterklaas Brug Pagina 4 2 A MAANDAG 13 NOVEMBER Ruw „ZANDPIf 'HAVE!I" IN AANLEG (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij alle weg en. waterbouwkundige merk waardigheden in en om Rotter dam komt er over twee jaar een 1 nieuwe: een zandoverslaghaven met als opslagterreinde havenbodem! Deze in de ogen van de waterbouwkundige leek nogal wonderlijke zaak is in aan leg in de noordelijke oever van de Nieuwe Waterweg tussen Maassluis en Vlaardingen, op grondgebied dat tot vorig jaar behoorde tot de gemeente Maas land. V De rivierdijk maakt hier een knik naar binnen en van deze knik maakt men gebruik: de gehele zandoverslag- haven lean buitendijks worden ge touwd- Er is voor al wat er bij Botterdam •gebeurt een enorme boeveelheid zand nodigJDat zand krijgt men binnen op twee manieren: 'in het klein door zandschlppers,. die allerlei oneffenhe den in de Zeeuwse en Zuidhollandse •waterwegen weggraven en zo die ri vieren helpen onderhouden en ook in (gr'crte hoeveelheden door zandwin- ningsbedrijven, die met omvangrijke werktuigen opereren. De voorraden, die voor deze zand- winntogsbedrijven lonend zijn, gera ken op en, de tijd zal niet ver meer zijn, dat men de Zeeuwse en Zuidhol landse wateren geheel aan de zandschippers zal moeten overlaten en het nodige zand uit zee gaat win nen. 1 Dat wellicht het uitgraven van „de geul" nog het nodige zand kan opleve ren is meegenomen. Rijkswaterstaat, die de zandoverslaghaven bij Maassluis maakt, kan daarvan niet uitgaan. Het is nog zeer de vraag- of het zand uit „de geul" bruikbaar kan zijn voor weg- en waterbouwkundige -werken. in ieder geval: het uit zee aange voerde zand moet worden overgesla gen op binnenvaartuigen bakken of lichters of op vrachtwagens dan wél spoorwagens. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De 40-jarige Ame rikaanse matroos Victor B. uit Hac- kensack (New Yersey) is zaterdagmid dag gearresteerd, nadat hij In een herenmodemagazijn aan de Coolsin- gel wilde betalen met valse dollars. Bij zijn aanhouding had de man 24 valse twintig-dollarbiljetten bij zich. De matroos had reeds in verschil lende zaken in de binnenstad met de valse biljetten betaald. De winkeliers hadden een nauwkeurig signalement van de Amerikaan verspreid. Toen de matroos de zaak binnenkwam en een pyama wilde kopen, belde de eige naar de politie, omdat de man ann i het signalement voldeed. 7n de hut van de matroos, die opw= - rende is van het schip American Tra veller, dat ligt afgemeerd in de Mer- wedehaven,, vond de politie nog eens 44 valse twintig-dollarbiljetten. Ver der werden een aantal nieuwe goede ren gevonden, die de man waarschijn lijk met vals geld heeft betaald. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Een vechtpartij in een woning aan de Goudserijweg heeft er in de nacht van zaterdag op zondag toe geleid dat de 40-jarige chauffeur B. G. en zijn 30-jarige echt genote B- G. II. twee mannen in hun woning hebben neergestoken. Be slachtoffers, de 32-jarige haven arbeider C. S. en de 32-jarige kan toorbediende M. W. zijn met steek wonden in de buik en aan de rug met spoed opgenomen in het Bergwegzie kenhuis, waar zij een operatie moesten ondergaan. Het echtpaar is gearresteerd. Het is nóg niet bekend met welk voorwerp de steken zijn toegebracht. ROTTERDAM Volgend jaar zal de Nationalistisch Chinese rederij Orient Overseas Line (deel uitma kend van de bekende Cy Tung-groep) twee gedeeltelijk voor containerver voer ingerichte schepen in de vaart brengen tussen. West Europa en het Verre Oosten. rederij heeft in september j.L een vracht-passagiersdienst tussen beide gebieden geopend. Maandelijks is ex een afvaart Dit weekeind ver trok de 10.000 ton metende Oriental Queen, een. vorig jaar gebouwd schip dat voor de. eerste maal in Rotterdam vertoefde. De schepen vervoeren vanuit For mosa vooral champignons, asperges, ananas en andere vruchten.-Naar For mosa gaan hoofdzakelijk machine rieën en industriële produkten. De rederijdie 60 schepen heeft varen van l1/» miljoen ton dw. en nog eens voor een miljoen ton in aan bouw heeft wordt vertegenwoor digd door Herfurth NV. 'Het is.de bedoeling dat de zandha- ven (of zoals waterstaatmensen zeg gen: zandput) een capaciteit ikrijgt van vijf miljoen kubieke meter per jaar bij normale arbeid en tien mil joen kubieke meter per jaar bij conti- nu-arbeid. De gemeente Rotterdam heeft per jaar zes miljoen kubieke meter nodig, rijkswaterstaat zelf verwerkt drie tot vier miljoen kubieke meter per jaar in de omgeving van Rotterdam. Ande re zandafnemers zijn de provincie Zuid-Holland, de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Delft, Den Haag, de Nederlandse Spoorwegen, en nog meer liefhebbers. De zandput is dus niet voldoende om ta alle behoeften te voorzien, maar dat is ook niet de bedoeling. De haven wil slechts helpen de overgang van rivierzand op zeezand geleide lijker te doen verlopen. Bij het punt, waar men de zandha- ven wil graven, is enige jaren gele den buitendijks een baggerspeciede pot opgespoten tot boven de kruin hoogte van de dijk. Hier wordt nu een put gegraven van twintig meter diepte. En het zand uit de put wordt gebruikt voor de zuidelijke randweg. Een week of zes geleden is men begonnen met de noordelijke qever van deze zandhaven en bovendien HEUSDEN - Bij Verolme zijn zaler- dag de duwboten Gavia en Stema en de duwbak B.K. 1301 te water gelaten, be stemd voor de NV Aannemingsmaat- schappij Bos eh Kalis te Papendrecht De vaartuigen maken deel uit van een vloot van vier duwboten en zes duwbakken, die ingezet zal worden voor zand transport van de kust naar Amsterdam (ten behoeve van stads uitbreidingen). De duwboten krijgen een vermogen van 700 pk, de duwbak ken een laadvermogen van 3240 ton. De duwboten hebben als afmetingen: lengte 19,4 m, breedte 10,2 m, holte 2,65 m en diepgang 1,8 m. De duwbakken zijn 36 m lang, 11,6 m breed, 4,5 m bol en steken 4,35 m diep; De gehele vloot zal vóór het eind van dit jaar voltooid zijn. AMSTERDAM Dr. S. van der Woude is aan de stedelijke universi teit benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de bibliotheekwe tenschappen. v Dr. Van der Woude is 56 jaar. Van 1936 tot 1955 was hij luthers predi kant, achtereenvolgens in Edam, Alk maar, Dordrecht en Amsterdam. Daarna werd hij wetenschappelijk medewerker bij de Amsterdamse uni versiteitsbibliotheek, waar hij nu ad junct-bibliothecaris is. In 1947 promoveerde hij bij prot dr. W. J. Kooiman tot doctor in de theologie op de Windesheimer kloosterreformator Johannes Busch. 3 komt ook voor 't Hoeft voor U geen onbetaal bare luxe ta zijn, om van de winter (en nu al...) een paar modieuze, nieuwe hoèdjes te hebben..,' Want morgen koopt U ze - hoeden van dit seizoen - in een groot sortiment modellen en -materialen, sportieve ge- klede hoeden, cloches met op» alagranden of een kwiek kapje ...per stuk voor nog géén tientje. Nu Uw nieuwe .wintermantel of pakje completeren met een hoedje van Jersey, fluweel, velours-chiffon, ladyroy of cor duroy... omdat een hoedje méér allure geeft! Horgen om 9 uur begint de ver koop van deze grote collectie dames-hoeden, In dentallen kleuren en uitvoeringen, voordelig als nooit te voren, voor >r t^#1. GUti 1*1. af thrift, hart. wéW» met het voorbereidende werk voor een toevoerweg. Omstreeks Sinter klaas wordt begonnen aan de eigen lijke uitgraving. Het voor overslag op binnenschepen bestemde zand wordt eenvoudig in de hav«2nput gestort. Voor overslag op vrachtauto's of spoorwagens moeten depots op de vaste wal worden ingericht. Die de pots komen later ter sprake: voorlo pig is er slechts „natte afvoer". Overigens is overslag van materia len voor weg- en waterbouw op deze manier niet nieuw. Bij de aanleg van de Grevélingendam en ook bij de ha venwerken van- IJmuiden heeft men jarenlang stenen en steenslag op deze manier overgeslagen. T\E bij Maassluis in aanbouw J-/ ztjndc „zandputhaven" ge schetst op een oude topografische kaart. Het gebied, dat hier is aangegeven als „gemeente Maasland" behoort sinds ver leden jaar aan Vlaardingen en aan Maassluis. De grens tussen deze twee gemeenten loopt pal ten westen van het zandover- slagproject. De ,#andputhaven" komt in de Nieuwe Waterweg, even buiten de vaargeul. In de spuipolder, even buiten'de rivierdijk, is men nu bezig met de aanleg van de noordoever van de haven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 32-jarige typo graaf L. B. J. S. is voor de officier van justitie geleid. De man wordt ervan verdacht zich de laatste maanden schul dig te hebben gemaakt aan flesse- trekkexjj. Bij een aantal radio- en televisie- handelaren had hij apparaten gekocht, zonder die te betalen. Hij wordt verdacht van malversaties. De man deed zich voor ais bemiddelaar bij het, sluiten van persoonlijke lenin gen bij banken. Daarbij legde hij het zo aan dat hij in het bezit kwam van het geld van de lening en dat de betrokke nen iedere maand een bedrag aan de bank aflosten. Totaal heeft de man zich zelf met een bedrag van 10.000 ver rijkt Al het geld is aan zijn gezin be steed. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 18-jarige bij rijder T. A. W. uit Schiedam is zater dag na een woeste achtervolging via de Maastunnel in de Willem Buytewech- straat aangehouden. De man verkeerde sterk onder in vloed. Hij was met de auto van zijn broer op stap gegaan door de contact draden met elkaar te verbinden. In de Bas Jungeriusstraat ramde hij drie ge parkeerde auto's, waarna de politie de achtervolging inzette. Het bleek dat hij geen rijbewijs heeft. Op het Weena is de afgelopen nacht de 24-jarige arbeider E. E. van B-, zon der vaste woonplaats, aangehouden. De man bleek dronken achter het stuur te zitten. Hij trok de aandacht van een surveillancewagen door een aantal ver keersovertredingen. te begaan. De man vertelde dat hij de auto had geleend, maar kon zich niet meer herinneringen van wie. Het raadsel was spoedig op gelost toen bleek dat uit de Boomgaard- straat een auto was gestolen. Van B. had geen rijbewijs. Havenspoorviaducten Het bou wen van drie viaducten als onderdeel van hooggelegen havenspoorbaan tus sen Rotterdam en Rozenburg in Euro poort werd voor 1.410.000 gegund aan J", G. Nells en Zn te IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) JJOTTERDAM Voorne-Put- ten is waarschijnlijk vier dagen slechts door de Botlek- brug brug "met het „vasteland" verbonden. Nu Rijkswaterstaat er niet.in is geslaagd de werk-* zaamhdeen aan de Spijkenisser- brug binnen de geplande tijd (maandagmiddag) uit te voe ren, is het zeker in de spits uren bijna onmogelijk de plaat sen op de eilanden snel te be reiken. De politie heeft besloten (om risico's te vermijden) ernstig gewonden te vervoeren via het Hekelingse-veer en Barendrecht naar Rotterdam. Er is een afspraak gemaakt met de veer man, zodat hij tijdig wordt gewaar schuwd. Vanmorgen in het spitsuur kregen de RTM-bussen een uur vertraging. Automobilisten die toch waagden de Plaatweg door het Harteigebied te kiezen, deden daar eveneens een uur, over. Tot zeven uur vanmorgen ging het goed, toen liep plotseling alles vast De file's die voor de baileybrug over het Hartelkanaal stonden, waren ruim vijf kilometer lang. Een groot aantal automobilisten be sloot om te keren en de veertig kilo meter lange omrijroute -via Brielle, Oostvoome, Europoort en Botlekweg te kiezen, waarover men ongeveer een half uur deed. De vertragingen waren in het hele weekeinde tussen de tien en de twin tig minuten. De Spenkemisser rijks politie deed alle best om het verkeer nog enigzins in goede banen te leiden; aan de andere kant had de Rotterdam se politie acht tot tien man extra in geschakeld. De Botlekbrug is nu een e«-g vitale verbinding geworden. Als deze brug opengaat (zelfs in 't spitsuur), ontstaat er een noodtoestand. Het Is te hopen dat zich de komende dagen op Voor ne - Putten geen calmiteiten zich voordoen. Het is de vraag of In dat geval op grootscheepse wjjze hulp kan worden geboden. De weersomstandigheden zijn voor Rijkswaterstaat een ernstige handi cap geworden. Alle werkzaamheden zijn daardoor vele uren opgeschoven. De bedoeling was dat de vier bokken van Van den Tak en V. d. Graaf reeds vrijdagavond aan de brug zouden vastmaken. Dat kon pas zaterdagmorgen gebeuren. Tegen half elf tilden de bokken het vijf honderd ton zware brugdeel dertig centimeter op, om het vervolgens tussen de twee heftorens vandaan te' trekken. Dit was millimeterwerk. De vier bokken moesten boven dien met hun zware last tussen enkele ducdalven manoeuvreren. De brug werd op een bak gelegd, die in de monding van het Caland- kanaal werd afgemeerd. Daar trok de brug (na de televisie-uitzending) veel bekijks. Al deze kijkers maakten de verkeerschaos alleen nog groter. Rijkswaterstaat was toen reeds begonnen de beide aan de torens grenzende brugdelen 3.50 meter op te vijzelen. Door het slechte weer hadden twee andere bokken veel moeite om de vier, eveneens 3,50 meter hoge, opleggingen te mon teren. Daarop had het losse brug deel maandagmorgen weer moeten liggen. Dat laatste ging niet door. Rijks waterstaat liet zondagmiddag weten niet op tijd gereed te zijn. Men hoopt nu dinsdagmorgen bij het begin van de dag de brug weer te kunnen in varen. Het is niet uitgesloten dat het nog later wordt Vandaag was het weer ideaal voor het karwei. De RTM, die het ueruoer naar Voome-Putten regelt, moet sterk omproviseren. De bussen van de lijn Spijkenisse—-Schiedam v.v. gaan of niet verder dan station Spijkenisse en aan de andere kant niet verder dan Hoogvliet. Daar tussen worden de passagiers met de bussen van en naar Rotterdam vervoerd, welke dienst met een aantal bussen is ver sterkt. Zodoende kunnen de bussen uit Rotterdam-Rosstraat altijd op tijd vertrekken. DEN HAAG Bij de drie krijgs machtonderdelen zal binnenkort op dezelfde wijze de militaire groet worden gebracht Zoals reeds het geval was bij marine en luchtmacht, zullen nu ook de militairen van de landmacht bij het groeten de hand aan de pet brengen met de hand palm naar beneden en niet meer naar voren. Ook het halt en front maken voor officieren in de kazerne wordt af geschaft. Het blijft slechts bestaan bü het groeten van een vaandel, van leden van het koninklijk huis en van militaire begrafenissen. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM De stand van de collecte die in Denemarken is ge organiseerd ten behoeve van de bouw van een Deense zeemanskerk In Rot terdam, was gistermiddag 800.909 kronen dat Is ongeveer f 377.009, Het is tweederde van het totaal bedrag dat'nodig is en dat wordt geschat op 1,2 miljoen kronen. Dit enorme bedrag in Nederlands geld omgerekend 424.000 kwam bij een door huis-aan-huis collecten, door allerlei akties in Deense zeemanskrin- gen, onder Deense zeelieden zelf en AMSTERDAM De z-g. N.C.D.prtfs, Ingesteld in 1963 door het Nederlands centrum van directeuren is dit jaar toegekend aan de heer J. van der Toet, directeur van de N.V. fabriek van me taalwaren Tornado in Dordrecht. Deze prijs wordt door een onpartij dige jury tweejaarlijks -toegekend aan degene, die in belangrijke mate heeft doen blijken van inspirerende inzich ten in het leiden van een onderneming als directeur. Voor de eerste maal werd deze prijs in 1959 toegekend aan dr. Hub. J. van Doom, president van de raad van be stuur van van Doome's automobielfa briek N.V. te Eindhoven; De prijs bestaat uit een bronzen plas tiek,, dat symbolisch is voor de gedachte die ér aan ten grondslag ligt Het beeld werd ontworpen door de kunstenaar Gerard Bruning. De N.C.D.-prijs zal aan de heer J. van der Togt overhan digd worden tijdens een bijzondere bijeenkomst van het Nederlands cen trum van directeuren op 24 november te Amsterdam. PRAAG Minister Duns is van morgen met zijn echtgenote In Praag aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan Tsjechosiowakije. Hij zal onder meer zijn handtekening zetten onder een handelsverdrag en een overeenkomst voor het wegver voer. Het Tsjechoslowaakse blad Mlada Fronta schrijft naar aanleiding van het bezoek dat de buitenlandse poli tiek van Nederland verbonden is met het beleid van de Verenigde Staten en Engeland en dat de reis van Luns higrin geen verandering zal brengen. „Aan de andere kant moet men niet uit het oog verliezen, dat er in Ne. derland een sterk wantrouwen waarschijnlijk meer dan in enig ander Westeuropees land bestaat tegen over de Duitse Bondsrepubliek, dat voortkomt uit een ernstige vrees voor het toenemende Wéstduitse militaris me." De Mlada Fronta wijst ook op' „de negatieve houding in Nederland ten opzichte van de Amerikaanse agressie in Vietnam". j* - UTRECHT Staatssecretaris Van Son (economische zaken) heeft zich vanmiddag uiterst kritisch uitgelaten over het politieke bestel In ons land. Het is nodig dat er een continu en stabiel beleid wordt gevoerd. Daarom, zo zei hij, is het desastreus dat we ons de luxe permitteren in onze kleine samenleving politiek zo verdeeld te zijn dat we kabinetten wisselen als schoenen en zoveel partijen naar het parlement sturen dat een stabiele re gering onmogelijk wordt. Op de vergadering van de r.k. on dernemers zei de heer Van Son over het midden- en kleinbedrijf dat de overheid de helpende hand zal bieden waar dat nodig is. Men moet echter goed begrijpen dat „Den Haag" geen ijzer met handen kan breken. Ook de mogelijkheden van de regering om het spel der maatschappelijke krach ten te beïnvloeden zijn beperkt Zo gaat. de Deense Zeemans kerk er aan de Coolhaven -uit zien. door giften van reders en-de Deense staat. Zo overhandigde de minister van kerkelijke zaken in Denemarken het or. ganiserend comité gistermiddag een cheque van 100.000 kronen. Dit organiserend comité was ge. vonnd op initiatief van de Deense Zee manskerk in buitenlandse havens, een instelling die ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan besloot Rotterdam een Demise zeemanskerk te geven. Zoals reeds gemelji wordt de kerk ■gebouwd op een terrein van 1.000 m2 aan de Coolhaven. Zodra het contract met de gemeente Rotterdam, die zich .bereid verklaarde grond voor de bouw af te staan, is getekend, -kan met de bouw worden begonnen. Tegen de tijd dat de kerk gereed Is, zal het totaal bedrag ver moedelijk he- lemaal bijeen zijn. Want giften in De nemarken blijven iso| stromen. En de Denen geven gul. Tijdens een kerk. dienst in Kopenhagen werd gistermor gen 19.000 kronen gecollecteerd, dat is ƒ10.470. (Van onze parlementsredactie) j DEN HAAG Pogingen om te komen tot de formele instelling van kern wapen vrije zones in gebieden waar nog geen kernwapens aanwe zig zijn, zoals Lafijns-Amerlka en Afrika dienen krachtig te worden ondersteund. ,Dit is een van de conclusies uit het rapport van de commissie-Pan- huys, dat onlangs aan de minister van buitenlandse zaken is aangebo den. Deze commissie, die bestaat uit deskundigen op het gebied van vol kenrecht, krijgskunde en polemologie, werd in 1964 ingesteld om de minis ter van buitenlandse zaken te advi seren inzake vraagstukken van ont wapening, internationale veiligheid en vrede. Nederland kan als niet kern wapen land vruchtbaar werkzaam zijn om ,een klimaat te scheppen,, waarin kernmogendhedembereid zui len zijn om werkelijk nucleaire wa penvermindering en ontwapening door te voeren, aldus het rapport De vrees van niet-nueleaire landen dat kernwapens tegen hen kunnen worden gebruikt, kan worden ver minderd als deze landen garanties van bijstand ontvangen tegen nu cleaire agressie. De commissie-Pan- huys meent dat in het bijzonder zo'n garantie van Amerika en Rusland aan India waarde heeft 9? (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 27-jarige sportleraar J. W. de G. is in de nacht van vrijdag op zaterdag na een aanrijding het slachtoffer geworden van een overvai. De man raakte op de Valkeniersweg betrokken bij een aanrijding, waarbij twee auto's licht werden beschadigd. Toen de bestuurders de schade onder ling wilden regelen, ontstond er een vechtpartij tussen de inzittenden van de beide auto's. De sportleraar, die hij de vechtpartij werd gemoeid, wist zich met succes te verweren. Toen hij wegliep, werd hij gevolgd door twee mannen, die hem in de Jagerslaan tegen de grond sloegen en rijn portefeuille met 185 stalen. Zaterdagavond werd de 21-jarige glaszetter H, van G. gearresteerd. Hij wordt verdacht van de overval. i (Van een onzer medewerkers) GRONINGEN Bijna algemeen wordt alcoholisme tegenwoordig een ziekte 'genoemd, zoals men ook spreekt over suikerziekte of tbc,.De Bijbel echter spreekt van een kwaad tegenover de Here, Aldus' de1 heerB. Lamberts uit Utrecht in een referaat op de jaarver gadering van de vereniging van gere formeerde geheelonthouders. Ook velen, 'dié zich christelijk noe men, zeggen, dat alcoholmisbruik al lereerst menselijk herstel nodig heeft eh niet goddelijke vergeving. Maar de dronkaard zal vrede met God kun nen hervinden, als hij zich bekeert van het misbruik van alcoholische dranken, aldus de heer Lamberts. Ter vergadering werd meegedeeld, dat de propaganda zich het komend jaar zal richten op „verkeer en alco hol". Het afgelopen jaar is speciaal de aandacht gevraagd yan predikan ten en ouderlingen met het oog op de jeugd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De heren ir. H. van Rossum (sgp) en de heer C. F. jvan der Peijl (chu) hebben de minister van Verkeer en Waterstaat vragen gesteld over moeilijkheden en ver tragingen voor de scheepvaart tn de onlangs geopende Volkeraksluizen bij Willemstad. De beide leden van de Tweed® Kamer willen weten of het juist» dat de vorm van de noordelijke voorhaven en andere voorziening® die daar zijn getroffen oorzaak zü® van het feit dat enkele schepen ernstige averij hebben opgelopen. Zij vragen ook de vaart door het nog niet afgesloten Volkerak voor lopig open te houden om de scheep vaart en het sluispersoneel gelegen heid te geven in te spelen op de nieuwe situatie. De heren Van Rossum en Van der Peijl zijn van mening dat de pla^^n voor een derde sluis, waarvoor reeds grond is gereserveerd, direct moeten worden gemaakt Zy baseren deze mening op de nog steeds toenemende scheepvaart op de route Rotterdam— Antwerpen. t

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2