Haagse school wint actie kinderzegels Graanrecord voor GEM 1 I SHO BEGON MET TRIBUNEBOUW Catamaran - schepen naar Tilbury? Getijdemodel Rijnmond begeleidt havenwerk O Naar eenbaans snelwegen NKV" achter groep-Bogaers Vloot Liberia groter dan die van VS Voorschotten voor bejaarden Caféhouder in borst geschoten Weer ontvluchte jongen gepakt Voorstel over oprichting NV V uil verbranding TunuJoeg zonder Hans Gunneman te^en RiïiJand? Geschikt voor containerdienst Zuiveringszout was gemengd met zwaar gif Klerk verduistert ruim dertig mille Ook Mignot uit sigarenkartel Pseudo-arts wordt niet vervolgd Rampjaar voor de ooievaar Vooral voor stroombeeld Japan bestelt atoomschip Vandaag nog seen noodmaatregelen Verbod gebruik alle kernwapens DE ROTTERDAMMER Minister Beemink: Geen afschaffing* trend beleid voor ambtenaren I Waalhaven TTET getijdemodel Rijnmond, dat het Waterloopkundig Labo- •*--1 ratorium in Delft onlangs in gebruik heeft genomen, gaat de werkzaamheden aan de nieuwe havenmond bij Hoek van Holland en de aanleg van de Maasvlakte begeleiden. Rijkswaterstaat krijgt hierdoor nauwkeurige gegevens over de uitwerking die de stromingen op de werkzaamheden hebben en omgekeerd in hoeverre deze (opgewekte) stromingen voor de vorderingen van de werkzaamheden van belang zijn. «#P Containerterrein Brem er haven in aanleg Plan Haagse advocaat: Britse regering: Russische resolutie: I Nationale wedstrijden voor standaardauto's UTRECHT De eerste prijs van de kinderpostzegelactie, waaraan 19.000 schoolklassen hebben meege daan, is bij loting gewonnen door klas 6a van de chr. nationale Gaspard de Colignyschool in Den Haag. Deze klas krijgt een vakantie van veertien dagen in Nederland. De ■tweede en derde prijs gingen naar scholen in Maastricht en Almelo. Een eendaags schoolreisje werd on der meer gewonnen door klas 6b van de sdhool der hervormde gemeente in Middelburg, klas-assistenten van de r.k. huishoud- en industrieschool in Voorburg en klas 6 van de christe lijke lagere school in Sleeuwijk. Een schoolradio krijgen o.a. klas 2m van 'het christelijk lyceum in Goes en klas la van de Willem de Zwijger ulo in Schiedam. Pagina 4 DEN HAAG Tien- tot twaalf duizend Nederlanders hebben tot 1 ok tober 4015 claims ingediend voor de scoaaeloosstelHng die Indonesië wil be- talen. Het gaat om 140 miljoen gulden. Er zijn 2846 claims geregistreerd, waarvan er 758 werden afgewezen, ter wijl 411 nog in behandeünzg zijn. Een en ander deelde minister Luns een bij zondere Tweede-Kamercommissie mede. Tot oetatling kan pas worden overge gaan als de verdeïingswet tot stand is gekomen. Aan bejaarden die in behoeftige om- stanaigherlen verkeren, kan een voor schot worden uitgekeerd door de Ne derlandse regering. De leeftijdsgrens daarvoor is verlaagd van 65 tot 60 jaar. DEN HAAG De 45-jarige café houder jr. K. is vanmorgen na een schietpartij opgenomen in een zieken huis. Hij heeft schotwonden in de borst waarschijnlijk in de long, opgelopen. "Verder is hij het topje van een vinger kwijt. De politie weet nog niet wat de aan leiding tot de schietpartij was. Brie mannen, die in de chauffeurssociëteit aan de Korte Molenstraat werden aan getroffen, wisten van niets. K. is eige naar van deze sociëteit Er werden wel bloedsporen gevonden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zowel zaterdag als zondag braken twee schepen elk afzonderlijk het rekord van de grootste graanlading die ooit werd aangevoerd bij het overslagbedrijf van de Graan Elevator Maatschappij (GEM) NV in de Botlek. Zaterdag meerde de Deense bulk carrier Louis Maersk af, met in de ruimen 62.880 ton mais, soyabonen en meel. Een dag later kwam de Franse bulkcarrier Cetra Lyra met een la ding van 58.166 ton tarwe, mais en soyabonen. Het rekord van de grootste lading berustte tot zaterdag bij het 55.000 ton metende m.s. Japan Gran, dat in mei van dit jaar 52.122 ton graan naar de Botlek bracht. De Cetra Lyra zou vandaag zijn gelost, de Louis Maersk waarschijn lijk morgen. Aan de steiger van het Botlekbe- drijf van de GEM kunnen schepen T)E twee bulkcarriers aan de steiger bij de GEM, rechts de Cetra Lyra, links de Louis Maersk. Pneumaten zijn bezig met de lossing van het graan. tot 90.000 ton worden behandeld. Zo als bekend heeft de maatschappij on langs bij de gemeente Rotterdam op tie gevraagd voor een terrein op de Maasvlakte, waar men een overslag bedrijf wil vestigen voor graansche pen tot 225.0C0 ton. AMSTERDAM Vanmorgen is weer een van de zeven jongens gepakt die zondagavond ontvluchtten uit de rijks inrichting aan de Oostelijke Handels kade in Amsterdam. De zeventienjari ge R. B. werd in zijn ouderlijk huis aangehouden. Twee andere zeventien jarige jongens zijn nu nog op vrije voeten. ÖÜD-BEIJERLAND De voetbal vereniging SHO is begonnen aan de bauw van een veertig meter lange overdekte tribune op het gemeente lijk sportcomplex in Oud-Beïjerland. De "tribune verrijst tussen de kantine en het hoofdveld en zal plaats bieden aan 560 toeschouwers. Wanneer alles volgens plan verloopt zal SHO zijn nieuwe accommodatie eind februari van het volgend jaar in gebruik kun nen nemen. Iedereen die op de uit zeven rijen banken bestaande tribune plaats neemt, zal een uitstekend overzicht van het velcl krijgen, doordat elke rij 26 centimeter hoger is geplaatst dan de voorgaande.. De houten boven bouw van de banken zal op een sta len bovenbouw worden gemonteerd. Voor de tribune zal een tegelpad worden aangebracht. Om de kosten te dekken heeft SHO, dat de bouw geheel zelfstandig financiert, een lening van 35.000 gul den geplaatst: 10.000 gulden bij de KNVB en 25.000 bij de Boerenleen bank. De gemeente Oud-Beijerland heeft zich voor deze bedragen garant gesteld. Het restant financiert de vereniging zelf. Enkele supporters hebben ai steun toegezegd. Met de inkomsten van de op het veld aangebrachte reclameborden denkt men de rente en de aflossing van de leningen te kunnen dekken. Bovendien wil de wilskrachtige twee de klasser ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan - in 1970 een lichtinstallatie op het hoofdveld aanbrengen. Ook uit Kinderdijk bereiken ons prettige berichten. Maandag is men begonnen met de voorbereidingen voor de aanleg van een nieuw sport complex voor de voetbalvereniging De Zwerver. Het is nog niet bekend wanneer het complex gereed zal zijn. DEN HAAG De Nederlandse he- rentumploeg, die zaterdag in Duiken tegen Rijnland uitkomt, zal waarschijnlijk niet in de sterkste for matie kunnen aantreden. Van Hans Gunneman (PSV). die al geruime tijd met een handblessure kampt, is het niet zeker of hij zal kunnen turnen. De Nederlandse ploeg ziet er als volgt uit: Cor Smulders, Hans Gun neman en Pierre Mathon (allen PSV), Jan Snellenberg (Atilla), Gerrit ten Bos (Hercules/Hebe) en Alex Knip (St. Mauritius). Ab Wijma (Hercules Hebe) is reserve. In het geval dat Gunneman niet zal kunnen turnen gaat Jan de Wee (VZOS Yerseke)'als reserve mee. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De oprichting van een „N.V. Afvalverwerking Rijnmond" Is in een belangrijk stadium gekomen. Het dagelijks bestuur van Rijnmond beeft de leden van de Rijnmondraad voorgesteld deze N.V. op te richten en tevens er voor twee ton in deel te nemen. Het maatschappelijk kapitaal zal 1.200.000 bedragen verdeeld in 2400 aandelen van ieder vijfhonderd gulden. Dit pakket moet worden opgebracht door Rijnmond en de Rijnmondgemeen ten ongeveer in de verhouding van de inwonersaantallen. Daarbij wordt er rekening mee ge houden dat het vuilverbrandingsbedrijf aan de Brielselaan Rotterdams blijft. Leningen zullen ondermeer gesloten worden bij de industriëlen die vuil ter verwerking zullen geven. De investe ringskosten voor de grote Botlekinstal latie worden geraamd op 102.000.000. Volgens een voorlopige opzet zal de kostprijs voor stedelijk afval op 17 per ton zijn die voor normale indus triële afvalstoffen rond de 21,50 per ton en voor giftige en moeilijk ver werkbare afvalstoffen op 45. De bedoeling is dat alle vuil uit het Rijnmondgebied in die nieuwe installa tie zal worden verwerkt. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Minister Beemink (binnenlandse zaken) heeft besloten het trendbeleid in de salarispoütiek voor hel overheidspersoneel te hand haven. Dit is meegedeeld in de centrale commissie voor georganiseerd over leg in ambtenarenzaken, die heden morgen een begin maakte met de besprekingen over de omvang en de verdeling van de ruimte voor sala risverhoging in 1968. Dit overleg wordt volgende week dinsdag voort gezet. Aan de beslissing om het trendbe leid te handhaven hechten de bon den van overheidspersoneel grote waarde. Dit beleid houdt in, dat de lonen en salarissen der ambtenaren jaarlijks stijgen met de gemiddelde loonontwikkeling in het particuliere bedrijfsleven. Daarop wordt per 1 januari een „voorschot" gegeven, waarna in het najaar eer; nacalcula tie plaatsvindt, gevolgd door een resterende salarisverhoging met te rugwerkende kracht. Er is de laatste jaren van diverse zenden, w.o. door de werkgevers organisaties, aangedrongen op af schaffing van het trendbeleid omdat dit het overheidspersoneel in een voordeliger positie zou plaatsen dan grote groepen werknemers in het be drijfsleven. Donderdag kom) de centrale over legcommissie ook bjjeen, maar dan komen andere zaken dan het salaris- beleid aan de orde. PALMA Jan Hein Donner heeft zijn partij in de zevende ronde van- het internationale schaaktornooj in Palma de Mallorca tegen de Deen Bent Larsen na 40 zetten afgebroken. De eerder afgebroken partij tussen Donner en Jimenez eindigde in re mise. Larsen behield de eerste plaats in de rangschikking met 4,5 punten uit zes partijen. Hij wordt gevolgd door Gligoric. Smyslov, Botwinnik, Ivkov en Portisch. Jan Hein Donner bezet de tiende plaats met drie punten uit zes partij en. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Pas nu is geble ken dat in de drogisterij Barendrecht aan de Beethovensingel 46 in Hille- gersberg een vergissing is begaan bij de verkoop van een hoeveelheid zui veringszout. Op 9 november kocht een man honderd gram van het zout. Achteraf is echter gebleken dat in de hoeveel heid dertig gram van het uiterst gif tige zuringzout is verwerkt. Bij in wendig gebruik van vijf tot vijftien gram van dit zuringzout kan de dood intreden. Naar aanleiding van berichten in de ochtendbladen heeft de koper zich bij de drogisterij gemeld. Hij had slechts een zeer kleine hoeveelheid gebruikt, zonder nadelig gevolg. DEN HAAG De 26-jarige nota risklerk J. de J. heeft bekend dertig duizend (gulden te hebben verduis terd. Dit geld bad hij nodig om zijn schulden 15.000) te betalen. De rest zette 'hij op spaarrekeningen. De jongeman kwam aan het geld door vorige week woensdag een cheque te trekken bij een Haagse bank ten name van een hypotheekbank. (Van onze scheepvaartredacteur) ROTTERDAM Als de resulta ten van de containerdienst die Eu ropean Unit Routes Ltd. half ja nuari tussen Rotterdam en Tilbury begint goed zijn, bestaat de kans dat er op deze route catamaran-schepen zullen worden ingezet. Uit onder zoekingen van de Engelse tegenhan ger van bet Nederlandse TNO is ge bleken dat dit type het meest ge schikt is voor zo'n dienst. Catamaran-schepen (die twee rompen hebben met daar overheen één dek) vergen ongeveer eenderde motorvermogen minder dan normale schenen. In bouwprijs zijn ze 25 tot 50 procent duurder. De schepen ongeveer 80 meter lang en 20 meter breed, met een waterverplaatsing van 2600 ton kunnen als (uitslui tend deklading 110 containers van 20 voet vervoeren. De snelheid zal 15 knoop bedragen. Een opdracht voor een of meer schepen zou in het eerste halfjaar van 1968 kunnen worden verwacht. De dienst zal voorlopig, zoals we gisteren berichtten, worden geva ren met een gecharterd schip van 500 ton, dat aangepast is aan het containervervoer (drie afvaarten per week). In april zal een tweede schip worden ingezet. Dan zullen Rotter dam en Tilbury dagelijks een af vaart hebben op deze route (reis- duur 15 uur), terwijl dan ook Duin kerken een enkele maal zal worden bediend. In Rotterdam zullen de schepen worden behandeld aan het terrein van de Stuwadoor Maatschappij Hey- plaat NV in de Waalhaven, De con tainers zullen daar worden geladen en gelost met normale topkranen. In Tilbury zal de EUR de allereer ste klant zijn van de container-ter minal die eind dit jaar gereed komt. In de loop van 1969 zullen daar ook de containerschepen komen van Overseas Container Lines (op Au- srtalië), Associated Container Trans port en United States Lines (beide Verenigde Staten). EUR zal tarieven gaan berkenen die gelijk liggen aan die welke de Britse Spoorwegen volgend jaar in troduceert op de containerdienst HarwichZeebrugge. Ze zijn onge veer de helft van de huidige. De eerste tijd verwacht de maatschappij geen winst te zullen maken, wel op langere termijn. De dienst met conventionele sche- EINDHOVEN Na Karei I zal ook Mignot en De Block (Senator) per 1 januari 1969 uit het sigarenkartel tre den. Dit betekent dat deze industrieën zich niet langer gebonden achten aan prijs- en kortingsafspraken binnen het kartel, maar zelf de prijzen willen vast stellen om beter op de Europese markt te kunnen concurreren. Voor de Nederlandse consument zal loslating van het kartel weinig voor delen opleveren, zo wordt verwacht. AMSTERDAM Be rechtbank heeft vanmorgen de 34-jarige assistent ac countant H. V., uit Den Haag ontslagen van rechtsvervolging. De man wist zich deze zomer zonder arts te zijn te laten aanstellen als controlerend geneeskun dige bij het Gemeenschappelijk admini stratiekantoor. De rechtbank achtte wel bewezen dat hij zich tegenover de medische advi seur van het GAK als gediplomeerd arts had uitgegeven en zich twee maan den salaris heeft laten uitbetalen. In de dagvaarding stond echter niet vermeld dat V. het oogmerk had om zich of een ander wederrechtelijke te bevoordelen. Dat was een vormfout, waarna ontslag volgde, V. kreeg wel drie maanden met af trek omdat hp rich begin dit jaar in een Haags café had vertoond in het uniform van een luitenant-kolonel van de Luchtmacht. Aangezien deze drie maanden al om zijn, werd V. in vrij heid gesteld. De man heeft in het ver leden ook nog voor het GAK in Rot terdam gewerkt. De officier mr. Bergsma had een jaar met aftrek geëist Uit gegevens, verzameld door het Rijksinstituut voor veldbiolcgisch onderzoek ten behoeve van het na tuurbehoud, blijkt dat 1967 voor de ooievaar een rampjaar is geweest. Nog nooit heeft de Nederlandse ooievaar een zo slecht broedseizoen gehad. Er waren slechts achttien door paren bewoonde nesten waar op 28 jongen zijn grootgebracht. Zelfs verleden jaar, toen reeds van een dieptepunt moest worden gesproken, waren er nog 42 nesten met in to taal 28 jongen. In 1950 waren deze aantallen resp. 197 en 83, 1339 zelfs 823 en 316. Ds. Martin Luther King zal in het voorjaar een mars van armen en. werklozen organiseren naar Washington. van een deel van het model. Deze tijd komt overeen met een halfuur in werkelijkheid. De waterstanden in het model worden gemeten met wa- <?e Met het model zal de voor scheepvaart gunstigste ligging van de havondammen in voltooide toestand en tijdens de bouwfasen in detail worden bepaald en zal de juiste vorm van de nieuwe toegang tot Europoort worden vastgesteld. De zee wordt met zoutwater, de Nieuwe Waterweg met zoetwater gevoed, zodat bij elke getijfase het meest juiste stromingsbeeld wordt verkregen. De afmetingen van het weergege ven zeegebied zijn: de zeerand onge veer evenwijdig aan de kust van Delfland en Voome (28 km. lengte), de noordrand loodrecht op de kust bij Terheijde (12 km) en de zuidrand loodrecht op de kust van Goeree (20 km). Het operationele model d.w.z. dat het steeds de toestand van het moment op de werkelijkheid kan geven heeft een diepte op schaal 1:54 en een lengteschaal 1:640. Het meten van de stroombeelden de belangrijkste taak van het model geschiedt fotografisch door het vastleggen van de banen die drijvers afleggen. Met behulp van lange sluitingstijden nemen de drij vers streepvormen aan, waarvan de lengte weer de straomsterkte be paalt. In het dak van de hal waarin het model ligt, zitten camera's, die elke 22,5 seconden een foto maken terstandsvolgers, waarbij een conti- nu-registratie van het wa terstandsverloop gedurende het getij wordt verkregen. De dichtheden van het water, die vooral in de mond van de Waterweg nogal variëren door de vermenging van zout- en zoetwater, worden zowel plaatselijk als continu vertikaal gemeten. Rijkswaterstaat kan nu het werk goed op gang begint te komen (over 6 jaar moet het gereed zijn) bijzonder veel nut gaan hebben van het modelonderzoek, waarbij als cri terium geldt: het verzekeren van een optimale conditie voor de navi gatie van grote schepen. zoutiuiter-produklie circulatiepompen getijregelranden centrale regelinstallatip WSi"i:*AS, A sL De Japanse commissie die zich de laatste jaren heeft bezig gehouden met de exploitatie van een door kern energie gedreven koopvaardijschip heeft bij Ishikawajima-Harima Hea vy Industries te Tokio een vrachtschip van 8300 ton besteld. Premier Sato heeft zijn goedkeu ring gehecht aan Japans eerste atoomschip. De naam van het schip zal Japan worden. De atoomreaktor die het schip gaat voortstuwen, zal worden ge bouwd door Mitsubishi Atomic Energy Industry. Volgend jaar november zal de kiel worden gelegd, terwijl de tewaterla ting is vastgesteld op juni 1969. Een kleine drie jaar daarna (maart 1972) - zo'n lange tijd is nodig voor de inbouw van de reaktor en het ver wezenlijk van een grote veiligheid zal het schip in de vaart ko men. Bremerhaven zal in maart van het volgend jaar de schepen van de At lantic Container Line, die deze ha ven nu reeds aandoen in de dienst die tussen West-Europa en de Ame rikaanse oostkust wordt onderhou den, gaan behandelen aan een con tainerterrein dat momenteel aan de westzijde van de Nordhafen in aan leg is. In eerste instantie krijgt het ter rein een oppervlakte van 50.000 m2, later te vergroten tot 80.000 m2. Er komt een 50-tons containerkraan, die in zijn soort de grootste ter we reld zal zijn. De bestaande kade van 325 meter lengte wordt vergroot tot 400 meter, waardoor eind 1968 twee ligplaatsen voor grote containerschepen beschikbaar komen. Het terrein krijgt uiteraard spoor- en weg- aansluitingen. Bremerhaven houdt het echter niet bij dit terrein alleen. Met het oog op de grote rol die de haven zal gaan spelen in het containervervoer, zijn er ook plannen voor een terrein aan de Weser, noordelijk van de Noordersluis. Gedacht wordt aan een 700 meter lange kade en een oppervlakte van 300.000 m2. Men hoopt volgend jaar met de werk zaamheden te kunnen starten. Japn wordt het vierde larjd na de Verenigde Staten, Rusland en West-Duitsland dat een atoomschip zal bezitten. pen die General Steam EUR een dochteronderneming^ januari tussen Rotterdam en TA den stopt, zal worden overgenomï!,' door Phs. van Ommeren NV en Hollandse Stoomboot Mij Tot direkteur van EUR*in Noom west-Europa is benoemd de heer n E. Roberts (37), tot voor kort dirri teur van General Steam Tra not,- I Co. in Nederland. iransport DEN HAAG De Haagse aëvn caat mr. H. C, Visser meent een on lossing te hebben gevonden voor verkeersmoeilijkheden. Uitgangsmint is: eenbaaaiswegen met een vlucht, strook en een-richtingsverkeer, dit met een vaste snelheid (100 of 120 kilometer per uur bijvoorbeeld moet worden bereden. Deze wegen zijn alleen voor auto's die niet zwaarder rijn dan tweedui- zend kilo. Ze zijn dus bedoeld ais ontlasting van de conventionele we- gen. Het aantal afritten moet tot h«t uiterste (zo mogelijk een) worden beperkt. Als voordelen ziet mr. Visser: geen gevaar voor inhalen en mid. denbermongelukken; door beperking maximum ge- wicht kunnen bruggen, viaducten en funderingen goedkoper zijn; wegen zijn smal en aanleg in be bouwde gebieden is eerder moge lijk; eventuele omkering van richting op de weg naar spitsuur-behoefte. De heer Visser, die zijn plan naar minister Bakker heeft gestuurd, noemt Venezuela als voorbeeld. Daar heeft men uitstekende ervaringen met een dergelijk plan. UTRECHT Het Nederlands katho liek vakverbond heeft zich in het blad Ruim Zicht geschaard achter de reso lutie van de groep-Bogaers. waarin wordt gepleit voor omvorming van de KVP tot een radicaal-vooruitstrevende partij. De partijraad zal deze resolutie eind deze week bespreken. Deze partijraad is volgens het NKV geen afspiegeling van het r.k. kiezers volk, maar een vertegenwoordiging van actief aan de partij deelnemende leden. De meeste KVP-kiezers zijn loon- en salaristrekkenden die aansturen op een progressief beleid. Natuurlijk zijn er ook buiten deze groep, mensen die pro gressiviteit voorstaan. Men mag niet koste wat kost van wege de verwantschap tussen NKV en KVP een scheuring binnen de partij voorkomen. Dan komt men op het ter rein van de „onduidelijke compromis sen", aldus bet NKV. De werelkoopvaardijvloot telde op 1 juli van dit jaar 182,1 miljoen ton. Volgens de laatste statistiek van Lloyd's Register of Shipping is dat 10,97 miljoen ton meer dan op 1 juli 1966. Inbegrepen is de 7,75 miljoen ton van de Amerikaanse reserve- vloot. De Verenigde Staten hebben de eerste plaats op de ranglijst moeten afstaan aan Liberia, doordat de ton nage van 20.333.000 met 464.000 te rugliep. Liberia bezat op 1 juli 22.598.000 ton, 1.995.000 ton meer. Zelfs Groot-Britannië (met Noord-Ierland) streefde met 21.716.000 ton de Amerikaanse vloot voorbij. De grootste groei was voor Japan, namelijk met 2.160.000 ton tot I6.883.G00 ton. Ten opzichte van 1962 is dat bijna een verdubbeling. Ook de Noorse vloot groeide flink; met 1.961.000 ton tot 18.382.000 ton. De Russische vloot is niet precies bekend, maar wordt geraamd op 10.617.000 ton, een stijging van 1.125.000 ton t.o.v. 1 juli 1966. Nederland bezet de elfde plaats met een tonnage van 5.123.000, een toeneming van 143.000 ton. Voor Ne derland staan nog Griekenland, Ita lië, West-Duitsland en Frankrijk op de ranglijst. LONDEN Zo nodig zal de Brit se regering noodmaatregelen toe passen als de eerste levensbehoeften in gevaar komen door de staking; van de treinbestuurders. Het Britse kabinet wilde hiertoe gisteravond niet niet overgaan. Eerst moet het verloop van de staking, die gistermorgen vroeg begon, wor den afgewacht. Niet alleen de trein reizigers in Engeland ondervinden veel hinder van de staking maar ook het goederenvervoer. Vandaag zouden de vakbonden op nieuw proberen uit de impasse te komen. De machinisten staken we gens bezuinigingsmaatregelen van de regering. NEW YORK De politieke com missie van de Algemene Vergadering van de VN heeft gisteren een Russische resolutie aangenomen waarin wordt opgeroepen tot een verbod op het gebruik van alle kern wapens. Er stemden 56 landen voor, geen tegen en 33 onthielden zich van stemming (waaronder de kemmo- gendheden Engeland, Frankrijk en de VS). De Amerikaan Fisher zag weinig in het Russische voorstel. Hij zei dat zijn regering het in elk geval za. bestuderen. Tevoren had Fisher erop gewezen dat aanvaarding^ van een verbod op kernwapens zonder midde len om dit uit te voeren, „onpraktisch en onrealistisch" zou zijn. De resolutie was mede opgesteld door Tsjecho-Slowakije, Roemenie, Egypte en Joegoslavië. HAARLEM De Nederlandse Au- torensport Vereniging zal in 1968 na tionale wedstrijden voor standaard auto's gaan organiseren. Het be stuur van de NAV heeft dit besluit genomen, omdat de strijd om de Na tionale en Europese titels bij de toer- wagens volgend seizoen zal worden, geleverd in zg. groep 5-wagens. Deze kunnen zeer ver worden opgevoerd wat hoge kosten met zich brengt, die, door veel rijders niet meer kunnen worden opgebracht. i

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2