Rotterdamse raad beslist begin januari heetman Middenstand moet zaken niet al te krap zien Aanpassing lijnennet aan metro wordt bijzonder omvangrijk Israël-Actie dankt goede gevers Kassier miste trein, ging op zwerftocht In vuur en 9 Groenteman tracht vrouw te wurgen Ondersteuners" worden vrienden van R.Ph.O. Terreinen nodig voor chemische industrie DA6 TOON fatten SfJtoUeritantiwtf ROLEX Nacht-Mduurt achttien dagen Veelbelovende jonge kunstenaars in Laurenskerk CNV: Op zondag moet jaarbeurs dichtbliiven Jaar geëist voor diefstal van f120.000 van hank Verse champignons lekker! Nieuw Amsterdam naar New York IN LEERDAM: Verse lekker! Ook Amsterdam mag creatorium gaan bouwen Dievenduo aangehouden eitaxnpignons TOON HERMANS 13,90 DE ROTTERDAMMER volgzaam lycra BEZWAREN VOORDELEN 9? Traditie Ir. FPosthuma: ogen - enz. I Pagina 4 2A DINSDAG 12 DECEMBER iq» Ifl) PROEF MET ÏOOPAVC ND 1 Het meesterstuk van Rolex, gedragen door veie grote persoonlijkheden over de hele wereld. Een officiële chronometer met automatische opwinding door Rolex Perpetual rotor mechanisme. Gegarandeerd waterdicht tot op 50 meter door Oyster kast met Twiniock opwindknop. Duidelijke datumaanwijzing door ingenieuze Cyciops lens. ROLEX DATEJUST vanaf 580 edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g i.a. Lijnbaan 92-Oostzeedijk 155-157 Tel 1166 70 Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Na alle adviezen, contra-adviezen en andere verwarrende en niet verwarrende uitspraken hakken B. en W. de Gordiaanse koopavond-knoop door: zij stellen de gemeenteraad voor bij wijze van proef voor de duur van een jaar een wekelijkse koop avond in te stellen. De gemeenteraad zal dit voorstel op 4 januari in behandeling nemen. Als meest geschikte avond zien B. en W, de vrijdagavond. De tijdsduur van één jaar stellen B. en W. voor omdat deze tijdsduur zich uitstrekt over alle seizoenen. B. en W. menen, dat bij aanvaar ding van dit voorstel de winkeliers zeil kannen bepalen of zij hun win kels op de koopavond open willen houden. Zij zien het echter voor het slagen van de proef van belang dat zoveel mogelijk winkeliers er hun medewerking aan verlenen. Het college acht het voorts niet op portuun de markt- en straathandel bij deze koopavond-proef te betrek ken. B. en W. beseffen, dat het voor stel tot instelling van een koopavond ingaat tegen het advies van de Ka mer van Koophandel. Maar zij menen dat bij dit advies in hoofdzaak is rekening gehouden met de belangen van detailhandel, terwijl de gemeen te een veel bredere verantwoorde lijkheid heeft en oog moet 'hebben (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Het is mei mogelijk" gebleken om alle wijzigingen in het lijnennet door te voeren in „Nacht-M" van 9 op 10 februari 1968 als de metro in dienst wordt gesteld. De aan passingen zijn daarvoor te om vangrijk. De wijzigingen zullen nu over enkele data worden verspreid. IB hoofdzaak beslaat het program ma uit het opheffen van de tramlij nen 2 (Chariots - Centraal Station), 9 (CS - Cange Hilleweg) en II (CS - Groenezoom), en het in dienst stellen van «en tramlijn 2 tussen Charlois en Groot IJsselmomle met op het mid denstuk van deze 9,3 km lange tram lijn ecu versterking onder het Hjn- mimmer 12 tussen Gaesbeekstraat en HS-station Lonabardijen. Verder worden enkele nieuwe ri- vierfcruisende autobuslijnen in dienst gesteld, enkele bestaande lijnen blij ven, andere vervallen. Bovendien •wordt het metrostation Zuidplein eindhalte voor de meeste autobuslij nen. Op 23 januari zal tramlijn 11 de Bange Geer verlaten en rijden over het spoor van de nieuwe 2 de Beu- kendaal af tot aan de Groenezoom. Br wordt een gratis autobusdienst in gelegd tussen het nieuwe eindpunt onder de mode Stretch braven licht, soepel Lycra. Volgt al Uw bewegin gen. Basta-bandjes zijn al tijd gehoorzaam, dus blijven zitten,waarU ze ook plaatst De lage ruglijn hoirat Uw rug vrij. A B en C cups S3.95. Voorgevormd, AB en Coups 9. S5. Ook in zwart Er Is ook een Lycra stretch corselet met cups van ny lon-kant B en C cups 32.50 !N ALLE 21 FILIALEN VAN Beukendaal en het oude eindpunt Groenezoom. Deze situatie duurt tot en met 0 februari. Dan wordt lijn 11 opgeheven. Op 29 januari wordt tramlijn 9 op geheven en begint buslijn 66 de dienst Pendrecht - Metrostation Zuidplein - Stieltjesplein. Op 1 februari gaat buslijn 48 iets anders rijden, namelijk over Vege- linsoord, Nieuwenoord en Akkeroord. Ook buslijn 50 ondergaat een route wijziging en rijdt over Stadionlaan, Sportsingel NZ, Dwarsdijk, Van Wijngaardenlaan en Adriaan Volker laan. Op 7 februari worden de buslijnen ,42 (schulpplein - Boergoensevliet - Centrum), 47 (Tweede Bossestraat - Pendrecht) en 49 (Sluisjesdijk - Lom- bardijen) opgeheven. In dienst wor den gesteld de buslijnen 48 (Schulp- plem - Boergoensevliet - Heem raadssingel door de tunnel), 49 (NS-station Zuid - Centraal Station over de bruggen), 71 (metrostation Zuidplein - Sluisjesdijk), 76 (me trostation Zuidplein-Reijeroord) en 77 (Katendrechtse Lagedijk - metrosta tion Rijnhaven), In de nacht van 9 op 10 februari worden dan opgeheven de tramlijnen 2 en 11. Ook de gratis busdienst over de Groenezoom wordt dan gestaakt. De n.euwe tramlijn 2 gaat rijden. Verder worden opgeheven de busdiensten; 30 (Hofplein - Katen- drecht), 37 (Putsebocht - Lombardij- en), 50 (Centraal Station - IJsselmon- de), 52 (Centraal Station - Breeweg), 58 (Rochussenstraat - Zuidwijk), 61 (Beijerlandselaan - Lombardijen - Beijerlandselaan), 82 (Rochus senstraat - Hoogvliet), 63 (Rochus senstraat - Zalmplaat), 65 (Rochus senstraat - Poortugaal), 67 (Putse bocht - Reijeroord), 68 (Rochus senstraat - Heijplaat) en 69 (Rochus senstraat - Pemis). In dienst worden gesteld de auto buslijnen: 60 (Katendrecht - Wilhel- mmakade. via metrostation Rijnha ven), 62 (Hoogvliet - Groene Kruisweg - metrostation Zuidplein), 63 (Hoogvliet - Vondelingenweg - metrostation Zuidpiein), 65 (Poortu gaal - metrostation Zuidplein), 68 (Heijplaat - metrostation Zuidplein), 69 (Pemis - metrostation Zuidplein), 70 (NS-station Lombardijen - me trostation Zuidplein), en 75 (ÏJssel- monde - metrostation Zuidplein). Enkele lijnen die tot nog toe tot de zogenaamde bijzondere lijnen be hoorden, met hogere tarieven, zullen stadslijnen worden zoals die naar Heyplaat en naar Pemis. De lijnen 62, 63 en 65 blijven bijzondere lijnen, maar met een lager tarief dan op het ogenblik. De RET verwacht dat de busdiensten van RTM en TP, voor zover die nu nog hun eindhalte op de Rechter Maaswever hebben, dat fa de toekomst wel rullen wijzigen fa me trostation Zuidplein, noodgedwongen, omdat de reizigers waarschijnlijk iets meer willen betalen om snel per me tro naar de andere oever te rijden. ROTTERDAM De 61-jarige op koper M. Levy uit de Grondheren- straat, die op 1 oktober ernstig ge wond werd bij een auto-ongeluk op de autobaan bij de Duitse plaats Kamen, js in het Dijkzigtziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Met ernstig hoofd- en wervelietsel is hij eerst opgenomen in een Duits ziekenhuis. Op 15 november is hij overgebracht naar het Dijkzigtzie kenhuis. Zijn 35-jarige dochter liep bij dit ongeluk een gebroken linker been op. voor de belangen van de consument, de herbergzaamheid van de stad en het algemene belang. In hun voorstel releveren B. en W. nogmaals de bezwaren, die tegen een koopavond zijn aangedragen. De werkgeversorganisaties in de detailhandel oordelen een koopavond nog niet mogelijk door de spanning tussen de werktijden voor het perso neel en de openingstijden van de winkels. Een tweede bezwaar zien de werk geversorganisaties in de hogere ex ploitatiekosten. De werknemers zagen bezwaar in de verlenging van de arbeidstijd en het ongunstiger maken van de ar beidsvoorwaarden van het winkel personeel, die toch al ongunstiger zijn dan die in andere bedrijfstak ken. Ook menen de werknemersorgani saties, dat de veie personeelsleden die in de Rotterdamse buitenwijken of zelfs buiten Rotterdam wonen nog zwaarder zullen worden belast en op een laat uur nog een grote af stand naar huis moeten afleggen. Voorts menen de werknemersor ganisatie dat de vrijwel alle be drijfstakken geldende vrije zaterdag voldoende gelegenheid biedt voor ge huwden om samen inkopen te doen. Als positieve factoren zien B. en W. echter de verruiming van de koopgelegenheid voor de consument, waarbij zij in het bijzonder het oog hebben op de alleenstaande werk nemers die een eigen huishouding hebben en het toenemend aantal ge huwde werkende vrouwen. Ook kan een koopavond naar het oordeel van B. en W. leiden toj vermindering van de enormde drukte die er nn des zaterdags in vele win kels is en die een belemmering vormt voor het doen van een verantwoorde kenze bij aanschaf van duurzame artikelen. Ook leidt de toeneming van de weekend-recreatie in de zomermaan den tot verlangen naar de mogelijk heid van kopen op vrijdagavond. Aan deze ontwikkeling heeft, aldus B. en. W„ de winkeldrijvende middenstand nog te weinig aandacht besteed. B. en W. achten het zeker niet denk beeldig dat Rotterdammers als er vrijdag geen koopavond is, 's zomers hun aankopen elders zullen doen, als daar wèl mogelijkheden zijn. Ook voor vreemdelingenverkeer, voor zeelieden en zakenlieden is een koopavond aantrekkelijk. Daarbij menen B. en W„ dat win kelsluiting op de zaterdag te be treuren zon zijn, omdat daarmee de gezelligheid en dus de herbergzaam heid van de stad ten zeerste zon wor den geschaad. Voor veel mensen is winkelen een heel plezierige vrije tijdsbesteding. Ten slotte zijn er heel wat win keliersverenigingen die juist voor een koopavond zijn geporteerd, bij voorbeeld in de Prins Alexanderpol- der en Hoogvliet, waarbij de Prins Alexanderpolder invloed ondervindt van de koopavond, die Capelle a. d. IJssel reeds kent. ROTTERDAM - Het was verheu gend gisteravond fa de Grote of St. Laurenskerk te kunnen vaststellen, dat ons land jonge kunstenaars rijk is, die het ver kunnen brengen als hun ontwikkeling zich zo voortzet als dat tot op heden is gebeurd. Want de Amsterdamse violist Christian Bor en de Rotterdamse organist Addle de Jong gaven elkaar noch in technisch opzicht noch in muzikaliteit ook maar iets toe. Dat de viooltoon wat aan de zachte kant was, zal wel gelegen hebben aan een nog niet voltooide reparatie van de prachtige Montagnana, die hope lijk een volgende keer een wat ster ker genuanceerd spel zal toelaten. Maar de toon, die deze jonge leerling van Herman Krebbers produceert, is zuiver en bijzonder gevoelig, zoals te horen was in Handels „Sonate IV in D", het Grave en de Fuga uit de „Tweede solosonate in a" van Johann S, Bach en in het uitzonderlijk fraai zingend gespeelde „Adagio in E" van Mozart Bewonderenswaardig Addie de Jong bleek een uitstekend begeleider te zijn, zodat er een be wonderenswaardig samenspel te ho ren was. In zijn soli had de organist op de violist voor, dat zijn instru ment deed, wat hij wilde, en zo kon naast technische beheersing en muzi kaliteit ook het temperament zijn rol spelen, en die rol is in het spel van deze jonge kunstenaar niet gering. Dat was te horen in de stoere en toch levendige „Passacagiia in d" van Dietrich Buxtehude, in het klankeri- geflonker van Bachs Trio over „Al- lein Gott in der Höh' sei Ehr", fa de breed zingende „Introduction" en de overmoedig sprankelend gespeelde „Toccata" van William Walond, een „Voluntary" met een geestige re gistratie in het tweede deel en een, waarvan het toccata-achtige deel sprankelend werd gespeeld, beide van John Stanley, en fa de knappe „Preludium en fuga in c" van de Haarlemse organist Albert de Klerk, zeer levendig het eerste deel, spran kelend en met een groots slot het tweede. Laatstgenoemde organist bespeelt de volgende maandagavond het orgel tijdens het „Kerstconcert bij kaarslicht", de alt Aafje Heynis zingt dan. G. M. Dersjant UTRECHT Het Christelijk na tionaal vakverbond vindt het onbe grijpelijk, dat de jaarbeursdirectie zo laconiek handelt wal betreft het openstellen van de voor- en najaars- beurs op zondag. „De ernstige be zwaren tegen de zondagsopening zijn volkomen genegeerd." Het CNV is teleurgesteld over de antwoorden van de directie op de brieven vol bezwaren die tegen de plannen zijn ingediend. „De directie heeft de mening van de deelnemers gepeild en die zijn er in meerder heid voor. Wat anderen danken is kennelijk niet van belang." Het ziet er volgens het CNV naar uit dat de plannen alleen nog maar kunnen worden tegengehouden door een wettelijk verbod tot openstel ling van handelsbeurzen op zondag. De drie vakcentrales bestuderen op het ogenblik de mogelijkheden hier voor. AMSTERDAM De „Keren Ha jesod Le-Israël'% de Collectieve Israël-Actle, heeft op een aardige manier de duizenden Nederlanders bedankt, die fa dit veelbewogen jaar met hun gaven Israël hebben gesteund. Iedere gever, die men heeft kunnen achterhalen, heeft een boekje Israël fa feilen en cijfers toegezonden gekregen. Een eenvoudige maar verzorgde uitgave, waarin Israël zich als natie en levensgemeenschap voorstelt aan de lezer. Overzichtelijk, informatief, met duidelijke tabellen, en grafieken en een aantal mooie foto's. Het begint met een persoonlijk woord van de president vpn Israël, het eindigt met de Hebreeuwse woorden van het Israëlische volkslied „Ha-Tikva" („De Hoop"). De Collectieve Israël-Actie deelt tot haar vreugde mee, dat zij tot deze uitgave fa staat is gesteld door finan ciering van derden. Met oosterse hof felijkheid verontschuldigen de mensen van de „Keren Hajesod" zich. dat dit boekje de plaats moest inne men van een persoonlijke brief van dank aan alle gevers, welke brief door de enorme toevloed van gaven onmogelijk werd. Bovendien is er uiteraard een groot aantal mensen, dat voor de „Keren Hajesod" onbekend is gebleven. Zij verzoekt dan ook hen, die heb ben meegewerkt aan de actie voor Israël, die niet het boekje hebben gekregen en die toch graag dat boek je zouden willen hebben, rich in ver binding te stellen met de Collectieve Israël-Actie, Johannes Vermeerstraat 22, Amsterdam. Bovendien wil de Collectieve Israël-Actie uiteraard alsnog dege nen, die prijs stellen op een schrifte lijke bevestiging van ontvangst van hun gift, gaarne zo'n bevestiging ge ven, als de gevers daarom verzoeken, bijsteren. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Als de 25- jarige L. J. W. erin was ge slaagd op de ochtend van de tiende november van het vorig jaar de eerste trein van Amster dam naar Schiedam te halen, zou hij wellicht nu niet voor de rechtbank gestaan hebben. De ex-kassier miste de trein ech ter en besloot toen maar op het eenmaal ingeslagen pad voort te gaan. Met fa zijn zak een bedrag van 120.000, dat hy de avond te voren niet, zoals gebruikelijk met overdag geïncasseerd geld, in de kluis van Slavenburg's Bank had gedaan. Het motief tot deze daad werd, zoals de officier van justitie in zijn requisitoir stelde, niet geheel dui delijk. Wel stond op de achtergrond W.'s verlangen om een opleiding aan het conservatorium te volgen. Gratis recepten bij uw groenteman. (Van em onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met vee! kerst- groen en zelfs een kerstman aan boord is gistermiddag de Nieuw Amsterdam van de Holland-Amerika Lijn na maanden non-aktivlteit (ke telreparatie) weer vertrokken voor een reis naar New Vork. Op deze speciale kerstreis rijn vooral passagiers aan boord die l.v.m. kerstmis familie in Canada en de Verenigde Staten gaan bezoeken. Het zijn er 450, ongeveer eenderde van de totale capaciteit van het schip. De reis gaat via Le Havre, South ampton en Cbblj (Ierland) naar Ha lifax (Canada) en New York, waar de Nieuw Amsterdam 21 december aan komt. De volgende dag reeds vertrekt het schip weer voor een 13-daagse kerst cruise naar het Caraibisch gebied. Dat is de eerste van een lange reeks cruises naar West-Indië: fa de perio de 5 januari-22 april worden er liefst acht gemaakt. Na één transatlantische reis vanuit Rotterdam (op 1 mei) wordt dan weer een cruise naar dezelfde streek ge maakt. Vervolgens maakt het schip na enige normale reizen de zoge naamde Viking Saga Cruise, een 18-daagse reis 'naar Ierland, Schot land en Scandinavië (9-27 juli). (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Staande voor de ,ioudste getrouwe" onder de brandweer auto's, de Ahrens Fox, toont brand wacht G. Arts uit de Osseweistraat 25b, een veelzeggende bladzij uit het vurig boekwerk „In vuur en vlam" van de conservator van het Brandweermuseum in Hellevoetsluis, de heer A. Verburg. Brandwacht Arts van bluseenheid 322 wijst in de prijs, die hij maandag avond temidden van het complete coE- lege van hoofdlieden in het stadhuis van de president hoofdman, de heer J. J. Oster Jr., heeft ontvangen. Hij heeft nameltjk het langbesnorde brandweer mannetje van tekenaar Piet van de Ou- denalder een naampje gegeven: Barend Foks. Een naam die geïnspireerd is ener zijds door de bekendste brandweerauto en anderzijds door de zeer lange puntsnor. In vroeger jaren placht men namelijk ook wel van „foks" te spreken in zo'n geval. Eervolle vermeldingen kregen „Ouwe Fik" en „Govert Brandaris". (Van een onzer verslaggevers) LEERDAM De politie te Leer dam zoekt naar de groentehande laar W. de H. uit Leerdam, die gis teren heeft geprobeerd een vrouw, hulp in zijn winkel, te wurgen. Na zijn daad is de man per auto ge vlucht. Hij rijdt in een geelkleurige bestelauto, met het kenteken SN 43-13. Terwijl de vrouw, de 30-jarige J. de K--de P., een telefoongesprek voerde, sloeg de man haar op het achterhoofd. De vrouw verzette zich hevig. Hierop kneep de groentehan delaar haar de keel dicht. De vrouw wist zich echter los te rukken en de deur te bereiken, waarna ze de straat op rende. Intussen had een buurvrouw ge hoord, dat iemand gilde en riep: „Ik word vermoord". Zij waarschuwde direct de politie, die meteen een on derzoek instelde. Toen de vrouw de straat opliep, sprong De H. fa zijn auto en wist te ontkomen. Mevrouw De K. kreeg enkele beschadigde halswervels en meest zich onder doktersbehandeling stellen. Tot nu toe is de man voort vluchtig. ROTTERDAM Tijdens de muzi kaalste jaarvergadering van de vere niging, die een der langste namen te Rotterdam voert, heeft voorzitter J. Huibregtsen van de Vereniging tot Instandhouding van het Rotterdams Philharmonlsch Orkest maandag avond in De Doelen bekend gemaakt, dat een nieuwe naam, „Vrienden van het R. Ph. O." op komst is. Motief: ten eerste past de naam niet meer bij de huidige positie van het orkest, ten tweede acht men zo'n naam uit de tijd. Op deze vergade ring, waarschijnlijk de laatste onder oude naam. deelde de voorzitter te vens mee, dat het herstel van de diri gent Jean Fournet goed vordert, zo dat er kans bestaat op rijn terugkeer in maart, en dat in februari een avond voor de jeugd zal worden ge organiseerd, waarbij men hoopt op een discussie over oude en vooral nieuwe muziek. In het begin van de avond heeft de voorzitter het erelid wijlen dr. EL E. Reeser, één der strijders voor het or kest van het eerste uur, herdacht. De jaarverslagen in majeur van secreta ris en penningmeester werden goed gekeurd, na korte explicatie van de laatste. Deze kon wijzen op de ver heugende groei van het aantal be- drijfsieden, hetgeen een ruimere fi nanciële armslag ten gevolge heeft Het aftredende herkiesbare bestuurslid werd herkozen. In de rondvraag werd een wens omtrent de ruime kennismaking met het nieuwe 9 DEN HAAG Dag- en nieuws bladen krijgen per 1 januari 1968 het volledige advertentietarief van de Staat vergoed bij oproepingen of aankondigingen, die ingevolge wet telijk voorschrift of rechterlijk bevel In de bladen worden geplaatst ten behoeve van personen, die kosteloos mogen procederen. Tot nu toe kre gen de bladen hiervan de helft vergoed. Een wijziging in het KB van 15 septembqr 1959 is vandaag in het Staatsblad verschenen. orgel naar voren gebracht en klonk namens de Stichting Het Rotterdams Philharmonlsch Orkest een dank woord voor hetgeen de Vereniging tot heil van het orkest had gedaan, met de wens dat onder de nieuwe naam het oude werk met vrucht zou worden voortgezet Na deze vergaderingstraditie bloei de de muzikale traditie op, in een kamermuziekprogramma, dat voor de pauze de fluitist Ruud Maas met Ma- rinus Flipse aan het cembalo in sona tes van Hëndel en Michel Blavet en een interessante uit 1949 daterende sonate voor fluiisolo van Rudolf Escher aan de lessenaar bracht. De jonge fluitist deed beloften in de oude werken en loste reeds in, door vooral de poëtische elementen in het werk van tijdgenoot Escher tot leven te brengen. Na de pauze bleek het cembalo door een vleugel te zijn vervangen, de violist Roelof van Driesten speelde met Marinus Flipse vol entrain een sonate van Jean Ma rie Ledair, met een opvallend illustra tief slotdeel (zeker eeuwen oud!), en Beethoveits sonate in c. Eensgezind, overwogen, muzikaal, al onderschatte de pianist in de betrekkelijk kleine ruimte wel eens het effect van zo'n muziekkanon. Een goedklaps publiek, uiteraard uit R. Ph. O.-supporters bestaande, heeft van het gebodene kennelijk ge noten. Ad. Int. Gratis recepten bij uw groenteman. (Van een onzer redacteruen) DEN HAAG Amsterdam mag nu ook een crematorium bouwen. De Amsterdamse crematoriumvereni- ging heeft van de Kroon toestemming gekregen een crematorium te bou wen op de thans in aanleg zijnde begraafplaats in de Lutkemeeroolder. In het betreffend Koninklijk Be sluit wordt opgemerkt dat verlof tot bouw wordt geweigerd, indien blijkt, dat fa de gemeenten van oprichting of haar naaste omgeving daartegen overheersende bezwaren bestaan, ontleend aan opvattingen omtrent godsdienst. Van dergelijke bezwaren voor wat Amsterdam betreft, is de Kroon echters niets gebleken. Tijdens zijn escapade zal er van die pianostudie weinig terechtgeko men zyn. De jongeman bracht een tijdje in België door, gmg daarna naar Brabant, vervolgens naar Am sterdam en belandde tenslotte m Spanje. Op 3 mei werd hij in Alicante aangehouden, nadat hij betrokken was geraakt bij een aanrijding, rh had toen nog 70.000 aan Neder- lands geld en vreemde valuta bH zich en was voorts fa het bezit van een auto en een aantal juwelen, die hij van het verduisterde geld had gekocht. Op 10 oktober arriveerde 1 hij in Nederland, na vijf maanden fa gevangenissen in Spanje, België en Frankrijk te hebben gezeten. Mr. R. A. Schimmel hield bij zijn vordering enerzijds rekening met de tijd die de ex-kassier van het Serie, damse bijkantoor al fa buitenlandse gevangenissen heeft doorgebracht, andenjds met het misbruik van ver trouwen waaraan W. zich schuldig heeft gemaakt. By eiste een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met af. trek. De raadsman, mr. R V. Kist, stelde dat W. in een opwelling heeft gehandeld, hetgeen blijkt uit het feit dat hij geen enkele voorbereiding heeft getroffen voor het uitvoeren van dit, naar de rechtbankpresident mr. A. R. Jolles zei, „onzalig idee". De rechtbank zal op 22 decémbèr" uitspraak doen. -i ROTTERDAM Er dienen in Rot terdam voor de chemische industrie spoedig nieuwe terreinen te worden ontsloten. Er zijn dit jaar tot dusver reeds principe-aanvragen binnenge komen voor een oppervlakte van on geveer 700 hectare. Aldus een zinsnede van ir. F. Posthuma, direkteur van het gemeen telijk havenbedrijf, fa een artikel in het kwartaalblad „Rotterdam-Eu ropoort-Delta". Rotterdam blijkt een steeds grotere aantrekkingskracht uit te oefenen op anorganlsch-chemisch en metallur gische industrieën, die uit een grote industriële agglomeratie als Rotter dam-Europoort hun grondstoffen "wil len betrekken. Deze industrieën zijn, zo zegt de heer Posthuma, meer ar beidsintensief dan raffinaderijen en daarom gezien de afnemende Vferk-*-. gelegenheid van. belang. Men kan volgens hem geen halt toeroepen aan de techno-economische ontwikkeling fa de wereldscheep vaart en daarom dient tegenover de arbeidsbesparende methoden bij de goederenoverslag een uitbreiding' te staan fa fadirekte havenbedrijvigheid en industrie. (Van een onzer verslaggevers) - ROTTERDAM Gearresteerd zijn de 55-jarige schilder ,A. J. B. van N. en zijn 32-jarige vriendin G. B. van A.-N. verdacht van diefstal van een geldkistje met 1500 uit eea woning aan de Eerste IJzerstraat. Nog achthonderd gulden kon in he-* slag worden genomen. De rest was opgemaakt. onder deze titel verscheen zojuist een nieuwe van. humor bruisende 30 cm langspeelplaat van met liedjes die nog niet eerder op een LP werden uitgebracht: zoals, Sien - Vader gaat op stap Slinger van de koffer- grammofoon - Blauwe Voor de verrassende prijs van natuurlijk uit voorraad bij van 50 jaar geleden Hoe de Engelschendoor de tvoeidj" trokken. Een hooggeplaatst Engeiwt militair zeide aan Reuter, dat de vew* tocht in Palestina werd gevoerd deor de Britsche landweer, gesteund deer Anzacs en Yeomanry. Een klein Iodise en een nog kleiner Frnnsch-ItaltesBa: contingent nam er aan deel. Moeilijk w»s het watertransport; het water gmg mijlen in bttizen door de woestijn- buizen kwamen uit Engelend en ka. Ook werd een spoorlijn aangelega.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2