Wegvervoer nog niet gerust Bankfusie Daders overval benzinestation hebben bekend Moordenaar was een willoos werktuig Vuurpijlen en parachutes Kortsluiting oorzaak grote aardgasbrand Gewonden behoedden dorp voor ramp Tweemaal levenslang niet onmogelijk Skltpltcrfaimnrt Grootste gevecht komt nog Rotterdam ir. a. g. Bedwelmd geraakt in kraanhuis cadeau-tip heetman J cadeau-tip keetman J Brit zeilde in zijn eentje naar Melbourne Voor Utrechtse moordenaar codeaurtip heetman j NDSM heeft 160 arbeiders nodig bi] ho^er personeel Loden pijp Gedeelte Den Haag zonder licht DE ROTTERDAMMER Veiligheid öjfers Verkeerschaos Uitzichtloos nubeduidend goedkoper Acryl dekens I i r Pagina 4 2A MAANDAG 18 DECEMBER hm-, „«jmw**"" (Van onze soc.-econ. redactie) BUNNIK Staatssecretaris Keyzer en zjjn staf van mede werkers hebben zich sinds sep tember tot het uiterste inge spannen voor de belangen van «te Nederlandse vervoerders. In Brussel is thans een succesje geboekt, maar het is nog veel te vroeg om „hoera" te roepen. Het uiterst gevaarlijke plan van de Duitse verkeersminister Le ber is nog lang niet van de haan. De grootste bedreiging staat nog levensgroot overeind. Voorzitter M. W. Schakel van de prot, chr. bond van beroepsgoederen- vervoerders had zaterdag in de jaar vergadering van de bond grote waar dering voor het werk van staatsse cretaris Keyzer, maar de overwin ning moet z.i. nog bevochten worden. Als de twee hoofdangels, die nog zijn blijven zitten, noemde de heer Schakel de nieuwe belasting op het Duitse vrachtvervoer over de weg en het plan van minister Leber het ver voer over de weg van niet minder dan 28 soorten goederen te verbieden. Al is in Brussel nu toegestaan, dat Nederland met 1950 wagens op de Duitse wegen blijft, wanneer de ver- bodslljst van goéderen ook niet wordt ingetrokken, hebben deze 1950 wagens weinig zin. Wanneer men weet, dat tot deze goederen bont en houtproducten, steen en Ijzer en ij- zerprodukten behoren, is het duide lijk dat er nog veel meer moet ver- (Vervolg van pag. 1} Aandeelhouders kunnen 100 HBU ex dividend omruilen teg ennominaai 900 ABN ex dividend oinder bijbe taling van 100 contant per 1000 HBU (HBU noteerde vrijdag 213, ABN 231). Door deze overname heeft de Al gemene Bank Nederland haar eerste positie (verkregen uit de fusie Twentse Bank en Nederlandse Han del Maatschappij) aanmerkelijk ver sterkt. Op de tweede plaats lag en ligt de Amrobank (tot stand geko men na een fusie tossen de Am sterdamse Bank en de Rotterdamse Bank). De HBU bevond zich op de zesde plaats na de Kaiffeisenbank, de Boerenleenbank en de Nederlandse MJddenstandsbank. In september gingen op de Am sterdamse Effectenbeurs geruchten, dat de HBU 2öu worden overgeno men door een Amerikaans bank-; concern. Het Amerikaanse bod zou. toen evenwel ziin opgehouden door' de Nederlandse Bank teneinde bank concerns in de gelegenheid te stal len met een tegenbod te komen. - (Zoals bekend heeft een bod uit hét 'buitenland op een bankbedrijf in ons land de goedkeuring van de Ne derlandse Bank nodig). Onlangs nog kwam de HBU in het nieuws door het besluit de werk zaamheden in, Israël' om „bedrijfs economische redenen" te beëindigen. Mr- P. "W. Rost Onnes wordt „ni sje-commissaris" De ABN wordt di rectrice van de HBU, die haar bedrijf buiten Nederland onder dezelfde naam zal voortzetten. Samenvoegen van de bedrijven in Nederland in de komende jaren wordt onder og engezien. Voor ont slag van personeel behoeft geen vrees te bestaan; bij beide banken is nu personeelstekort. anderen In de Duitse plannen, wil de bedreiging voor het Nederlandse in ternationale wegvervoer worden weggenomen, aldus de beer SchakeL De Westduitse Bondsraad heeft1 zich akkoord verklaard met het plan-Leber. De behandeling in de Bondsdag komt spoedig. De heer Schakel sprak over een nieuw opko mend Duits nationalisme. Van het Europese vervoersgebouW staat op het ogenblik nog geen steen. Ter bevordering van de ver keersveiligheid in eigen land heeft de PCB onder zijn leden een actie geor ganiseerd. Iedereen krijgt een kaart, die franco kan worden ingezonden en waarop men de aandacht kan vesti gen qp bepaalde gevaarlijke ver keerssituaties en suggesties kan doen ter verbetering. Op een vergadering van NOB-weg- Iransport, de, grootste Nederlandse organisatie van beroepsgoederenver- voerders, liet voorzitter E. van Don kelaar zich zaterdag in dezelfde geest uit over het pian-Leber. „Er is In Brussel een belangrijk succes geboekt, maar de gevaren op langere termijn duren nog onvermin derd voort. Ten aanzien van het ei genlijke plan-Leber is er namelijk niets veranderd. Het is in Brussel niet officieel in discussie geweest". Het plan zal in januari aan de Eu ropese commissie worden voorgelegd. Wanneer andere EEG-leden dan be zwaar tegen de Duitse voorstellen maken, kan pas een bespreking in de raad van ministers volgen, aldus de heer Van Donkelaar. ROTTERDAM De 18-jarige automonteur H. A J. S. en de 17- jarige loswerkman H. J. C„ beiden uit Rotterdam, die woensdagavond werden aangehouden onder verden king van een roofoverval in het benzinestation aan de Waalhaven ZZ, hebben hekend; deze overval te ■hebben gepleegd. Een der daders, die wel meer by deze pomp had getankt, wist dat er 's avonds een oude man alleen was. Als wapen hadden zij een plastic staaf van een schemerlamp meege nomen. Zy zyn vandaag voorgeleid. BIRICTIR WZOKN ZESTIEN HOVEN LEÖEMSatRö IPRBREGGc ALEXAMOERPOLOER capeue ,vj*5S RIJKSWEG 16 IS OPEN Quack, (hoofdingenieur- directeur van rijkswaterstaat heeft vanmorgen het stuk van rijksweg 16 tussen de Van Brie- nenoordbrug en de aansluiting met rijksweg 3 (naar Gouda) opengesteld. Dit gebeurde 2eer onofficieel met het afschieten van enkele vuurpijlen waaruit, tot verrassing van vele wachten de automobilisten, twee para chutes kwamen die twee vlag gen in de vaderlandsedriekleur lieten ontplooien. Een van de vlaggen kwam pas in de Krimpenerwaard aan de grond. Het was allemaal zo onof ficieel (op wens van het ministerie) dat zelfs geen officiële vertegen woordigers van de gemeente Rot terdam waren altgenodigd. Het vier kilometer lange stuk rijks weg heeft totaal veertig miljoen gul den gekost, inclusief acht-viaducten. Er - is slechts één .afbuiging in en wel bij d, Kralingse weg waarvan ook de automobilisten richting Alexan- derstad gebruik kunnen maken. Onmiddellijk na de openstelling- bleek dat er van het nieuwe weg- deel een groot gebruik werd gemaakt en dat zal in de toekomst nog druk ker worden naar mate men meer aan de nieuwe verbindingsmogelijkheden is gewend. Door de zeer slechte ondergrond heeft het werk bijna zes jaar ge duurd. Daarmee in verband staat ook het feit dat pas in 1968 de weg van een toplaag zal worden voorzien. Eventuele verzakkingen kunnen dan worden opgevangen. Ook bij de over gangen van weg op viaducten (die T\EZE kaart geeft de mogelijk- heden van de nieuwe verbin ding duidelijk weer. Voor alle richtingen betekent de nieuwe weg een enorme verbetering. ROTTERDAM De 22-jarige kraanmachinist J. P. C. Richnow uit Rozenburg voelde zich zondag in het kraanhuis op het terrein van Swarttouw aan de Waalhaven onwel. Vermoedelijk is hij bedwelmd ge raakt door de schoorsteen van het te laden schip. In bewusteloze toe stand is hij naar het Havenziekenhuis vervoerd. Door een explosie in een steen groeve in de omgeving van Scfaaff- hausen in Zwitserland zijn zaterdag negen mensen gedood en één zwaar gewond. Cursisten waren in de groe ve bezig met proefontploffingen. (Vervolg van pag. 1) Majoor Buitendijk stuurde meteen zijn adjudanten De Vries en Gerssen naar het Utrechtse politiebureau. Zij hebben de hele dag deelgenomen aan het verhoor van Van Z. 'Tegen zes uur 's avonds bekende hij totaal overstuur, de roofmoord in Heeswijk. Voor 31 mei stond al vast dat Bey er de Bruin zou worden vermoord. Dat had Ouwe Nol al uitgemaakt, want hij wist dat er bij de landbou wer geld was (e halen. Van Z. heeft de politie verklaard dat hij voor 31 mei met Ouwe Nol achter op de scooter naar Heeswijk is gereden om de omgeving van boerderij Welgele gen waar De Bruin woonde, te ver kennen. ïn Montfoort werd de weg nog ge vraagd naar de boerderij. De scooter werd in de berm gelegd, waarna het tweetal verder liep en op de buik liggend in de berm de situatie rond om de boerderij goed in ogen schouw nam. Op dat moment was achter de boerderij iemand1 bezig met het repareren van het hek. Met een „daar moet je dus zijn" van Ou we Nol, ging het tweetal naar Utrecht terug. Toen Van Z. in au gustus weer geld nodig had, klopte hij bij Ouwe Nol aan. „Ga dan maar naar Heeswijk" gaf hij zijn willekeu rig werktuig in overweging. Weer werd de afspraak gemaakt dat de buit zou worden gedeeld, maar dat het slachtoffer niets zou mogen na vertellen. Hij moest worden gedood. Van Z. reed met zijn uit 1955 date rende Roover naar Heeswijk. Hij passeerde eerst de boerderij, stopte toen en reed zijn auto achteruit het erf op. Hij belde aan, waarna Reyer de Bruin hem achter de boerderij tegemoet kwam. Van Z. maakte zich bekend als journalist die voor zijn krant een verhaal wilde schrijven over het doen en laten van een land bouwer. Om zijn nek droeg'hij een fototoestel en' kort tevoren1 had hij een sigaar gekocht om zijn slachtof fer prettig te stemmen. (Van onze Haagse redactie) De geconsolideerde balansteHing van de ABN" was eind 1946 <1965) in miljoenen Ru], dens: <6513,8), HBU op l Juli 1967 <1968) 1497 (1387.4) Aan passieizyde: kapitaal resp. 1362 (ld.) en 40 (ld,), reserve 180 (175) en 38 {38) deposito's op termtjn 3069,8 (2497) ABN; depositO's HBU 834.9 (724,7); spaargelden ABN 866.6 (785.1); crediteuren ABN 3172,3 (2809,1); crediteuren HBU 578.9 (579,2); actjehdjde: kas enz. resp. 23S.5 (201.8) en 164,6 (160,4); Ned. Schatldstpaplrar ABN 903.7 (823,7); schatkistpapier HBU 145,5 (87,5): banken resp. 1347.3 (832,4) en 221,9 (439) debiteuren 3670,6 (3228) cn 748.5 (718,7); geconsolideerde verlies- en winstrekening; provisie en effecten 71,2 (73.7). Interest en wissels 1133 (148,2), idem HBU 21,3 (19.7), idem HBU 39 (37,2): ABN boekte 473 (47,1) winst voor reser veringen, waarvan 10,1 (53) extra afschrij ving, 5 (5) reserve algemene bedrilfsrisico's 5 (5) reserve, 33 (8) bijzondere reserve en 23.7 (23,6) winstsaldo; HBU keerde na 72 (5,8) reserve risico's en belastingen 5 (5) miljoen dividend uit. ABN declareerde op gewone aandelen 14 procent dividend, HBÜ 12Vj procent. De ABN heeft ln Nederland ongeveer 318 kantoren, heeft vestigingen ln 12 landen, ge- affllecrde bankinstellingen in 10 landen, gelieerde bankinstellingen in 3 tenden. De HBÜ heeft kantoren ln Amsterdam, Botterdam, Den Haag en kantoren cn agent schappen 111 8 landen. Dc HBU Bloot 30 september haar 53ste boek jaar af. DEN HAAG Duizenden toe schouwers sloegen zaterdagavond de tien meter hoge vlammen van een spectaculaire aardgasbrand gade in het zuid-westen van Den Haag. Door kortsluiting was een lek in een gasbuis ontstaan. Het uitstromende gas was in brand geraakt door vonken van een pas. serende tram. Even voor het uit breken van de brand was in een gedeelte van de residentie de stroom uitgevallen waardoor in tientallen straten de openbare verlichting niet meer brandde en een kleine tienduizend woningen van electriciteit waren verstoken. De brandweer rukte met groot ma terieel uit maar men bluste het vuur niet omdat dan het gevaar voor ex plosie zeer groot werd. Daarom be perkten de brandweerlieden zich tot Wit gouden armbanden met brfflant, 6) prijzen van 825,-tot 5.000,- en hoger. LIJNBAAN 92 OOSTZEEDUK155-157 ROTTERDAM GRONINGEN Te Sebalde- buren is een tankauto voor pro- paaBgas tijdens de reparatie in de garage van de firma Sme ding ontploft. De heren J. Sme ding (41), L. Helmantel (31), beiden uit Sebaldeburen, en A. de Haan (41) uit Zuidhom wer den vrij ernstig gewond. Zij zijn met ernstige brandwonden aan gelaat en handen opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Hun toestand is be vredigend. Er is geen levensge vaar. Dankzij moedig optreden van dit drietal- is Sebaldeburen zaterdag voor «en raap behoed. De drie man nen slaagden erin ondanks dt brand wonden die zy hadden opgelopen de tankauto naar buiten te rijden en met brandblusapparaten het vuur in het bedrijf te blussen. Dat was van het grootste belang aangezien vlak achter het bedrijf een grote op slag gasflessen aanwezig is. De drie mannen waren in de gara ge bezig met het repareren van een leiding aan een propaangastankwa- gen. Daarbij heeft het uitkomend gas zich met zuurstof vermengd tot een explosief mengsel dat tot ontploffing kwam tengevolge van een waakvlam in een geyser die voor de kantoorver warming zorgt. Door de luchtdruk werd het dak van het bedrijf opge licht en viel daarna terug en lag dus op de ontzette muren. Alle ruiten sneuvelden. Er ontstond achier de propaantankauto een begin van brand. De schade is aanzienlijk. het nat houden van de hulzen en gebouwen in de onmiddellijke omge ving van de aardgasbrand omdat door de grote hitte het houtwerk in brand dreigde te raken. Hiervoor werden dertien stralen ingezet. Bij zonder waakzaam was men voor een benzinestation dat ongeveer 15 meter van het vuur af stond. De hoge vlammen, die duizenden mensen door de duistere straten aan trokken, werden pas na ruim ander half uur getemperd. Het GEB moegt eerst vele omschakelingen verrichten voordat de druk in de lekke gasbuis verminderd kon worden. Om gevaar voor explosie te voorkomen liet men de vlam met een hoogte van twee tot drie meter branden. Eerst om vier uur 's nachts kon de brandweer het vuur met droogpoeder blussen. De directeur van het GEB ir. D. Tinbergen, deelde mee dat ongeveer 10.000 kubieke meter gas was ver brand. Het gat ln de gaspersleidlng was ontstaan door kortsluiting in een stroomdraad van de Haagse Tram weg Maatschappij, die in de grond langs de gasleiding liep. Door deze kortsluiting werd een electriciteitska- bel vernield waardoor de stroom uit viel en werden twee gaten in de giet- tijzeren gasbuis gebrand. De HTM ondervond veel hinder van de storing. Behalve dat de bo venleiding van lijn 11 door de brand over een afstand van 60 meter smolt, kwamen de trams van de lijnen 6, 11 en 12 zonder stroom. Het duurde drie kwartier voor voldoende chauffeurs van huis waren gehaald om de diensten met 19 bussen over te ne men. Bovendien moesten de bussen grote omwegen maken om de ver keerschaos die door het toestromende publiek was veroorzaakt, te mijden. Ook de brandweerwagens en repara tiewagens van het GEB en de HTM raakten vast in de grote ver keersdrukte, Brandweercommandant Van Houten was „gelukkig" met de plaats van het ongeluk want het vuur woedde juist op een open plek tussen de huizen en gebouwen, zodat de gasvlam geen verder onheil aan richtte. Er vielen geen gewonden. Van brandweer, politie, GEB, repara- tieploegen en HTM waren gedurende vele uren ongeveer 150 man in de weer. De enorme aardgt' vlam was ver in de omtrek van Den Haag te zien. '<3 W mO mèmmam Wk- - Hoe Van Z. zijn slachtoffer precies om het leven heeft gebracht, is 'niet bekend. Daarover wil de jongeman niet praten. Het staat hem tegen de finesses te beschrijven. Vast staat dat hij zijn slachtoffer weer met een lo den pijp heeft neergeslagen en met een mes bewerkt. Hij sneed de hals van De Bruin af. Met het geld ging hij naar de kwade genius van beide moorden, Ouwe Nol, die ook deze keer het geld telde. Hij kreeg de helft van de buit, een bedrag van 1400. Bij d" alleenwonende feestartike lenwinkelier Donse drong Van Z, binnen als boekverkoper. Hij liet zich door het hele huis rondleiden en nam de situatie overal goed op, maar durfde niet meteen de fatale klap te geven. Verpakt in een krant had Van Z. een loden staaf bij zich. Hij had anderhalve meter loden afvoerpijp gekocht, daarvan ongeveer 40 cm af gezaagd en gsmolten en' daarna in de holle pijp gegoten. Eerst probeerde Van Z. zijn slacht offer boven de winkel neer te slaan, maar hij aarzelde opnieuw. Tenslotte ging de tijd dringen. Van Z. had in middels gehoord dat de zoon van de heer Donse elke middag tussen half vijf en kwart over vijf eten kwam brengen. Tegen half vijf sloeg hij toe en ging er met bebloede kleren en het geld vandoor. Totaal overstuur kwam Van Z. thuis bij Ouwe Nol. Hij gooide het geld op de vloer, liet het tellen door Ouwe Nolen dronk de voorgezette koffie met een cognac gulzig op. Hij verkleedde zich daarna en Het -zich een bedrag van ongeveer 4500 In de zak stoppen. Ouwe Nol werkte hem daarna de deur uit (enkele zwa» zakjes met guldens moest Van 7 achterlaten), omdat enkele pension gasten van Ouwe Nol thuis werd™ verwacht. Het pakje met bebloede kleren, en de loden staaf deponeert Van in het water. Kortgeleden kwam Van Z. rif, met Ouwe Nol m contact omdat' hi; weer geid nodig had. Van hem krcei hij een tip: de 66-jarige weduwe F Woortmeijer in de Haverstraat. Deï laatste roofoverval werd hem nood lottig, want toen kwam de politie in actie en arresteerde hem. Van 2. ver. klaarde dat hij Donse bewust van hef leven heeft berooid, maar dat hij die bedoeling met de vrouw niet heeft gehad. Ouwe Nol, die ook kort na de roof. overval op de vrouw werd aangchoa- ,den, heeft nog geen bekentenis afr«. legd. Het tweetal wordt vandaar voor de officier geleid. 7 Van Z. was een willoos werktuig' van Ouwe Nol, aldus de indruk van .de politie. Ouwe Nol is een indruk- wekkende man, heel intelligent, maar sluw en met een grote invloed .0o mensen. Hij kende er honderden cn ze kwamen allemaal in de ban van de bejaarde misdadiger. Van Z. maakte ogenschijnlijk een normale indruk. Hij geeft op han delsagent van beroep te rijn, maar de laatste jaren heeft hij niet normaal gewerkt. Hij heeft de daghandels school bijna helemaal gevolgd, maa- heeft geen diploma. „Of hij psycho paat is moeten de psychiaters maar uitmaken", zei commissaris Trip van de Utrechtse recherche. De moordbrigade van de Utrechtse politie, die een half jaar het onder zoek in handen had en het - gisteren' eindelijk bekroond, zag met de Ée-' kentenissen tvan de twee -moorden wildé niet vertellen hoe Ouwe Nol aan de wetenschap is 'gekomen dat bij 1 Reyer de Bruin geld was te halen. De wetenschap dat Donse over' spaarcentjes beschikte vernam Ouwe Nol in het huis van bewaring. „Het is 1 zonde dat daar zoveel geid onge bruikt ligt*', luidde zijn commentaar" toen hij dat hoorde. 1 1 T\E eerste auto's nemen, vlak na de opening, de nieuwe weg in gebruik. In het midden een groep genodigden. De exacte tijd, gevat in wR goud m briSant Prijzen tussen 590.-en 4.500, UMMAN42 OOSUEEOUX1S5-1W ROTTEHBAU omdat zij rijn geheld, niet verzakken) kunne ndoor het verzakken van de weg vervelende situaties ontstaan. Rijkswaterstaat is van plan de ver zakkingen regelmatig met asfaltbeton op te vullen om deze overgangen zo regelmatig te laten verlopen. De heer Quack zei dat bij deze weg de grootste zorgen dan ook on der het asfalt liggen. Het openen van de weg zal voor honderden automobilisten dig er, gezien htm rijrichting niets mee te maken hadden, een nare bij smaak houden. Op verzoek van rijkswaterstaat had de politie ge durende de openingsceremonie het verkeer in alle richtingen op het Krallngsepletn en over de Van Brienenoordbrug volledig stopge zet Dit had oorverdovende claxoncon certen tot gevolg. Het is onbegrij pelijk dat rijkswaterstaat in een tijd, waarin het verkeer een econo mische betekenis heeft als nooit tevoren, voor louter een ceremo nie dit verkeer op een dergelijke w((ze durft te hinderen. De openingsceremonie had op tal van andere wijzen even aardig kunnen verlopen zonder dat het verkeer belemmerd had moeten worden. (Red.) MELBOURNE De 60-jarige En gelsman Alex Rose is gistermorgen met zijn tien meter lange zeilschip Lively Lady de baal van Port Philip bij Melbourne binnengevaren, na op 5 juli uit de Britse havenplaats Portsmouth te zijn vertrokken. Rose heeft de tocht naar Australië in zijn eentje gemaakt. Doordat hij enkele uren te vroeg arriveerde vond hij de organisatoren van een wel- komstvloot nog in diepe rust Rose wil een maand bij zijn zoon blijven, die in Melbourne woont, en daarna de terugreis naar Engeland via Kaap Hoorn maken. Hij volgt dab dezelfde route als sir Francis Chicester, die in het begin van dit jaar een reis om de wereld maakte. UTRECHT Als de Utrecht se moordenaar Van Z. te zijner tijd door de rechtbank tenmin ste niet ontoerekenbaar wordt verklaard, kan hij tot ten hoog ste twee maal levenslange ge vangenisstraf worden veroor deeld. Hij heeft de politie verklaard met voorbedachten rade te hebben gehan deld, hetgeen volgens het Wetboek van Strafrecht moord betekent. Daar staat maximaal levenslange gevange nisstraf op. Indien Van Z. na verloop van tijd op jaren (dit is 20 jaar) zou worden gesteld, zou hij in theorie - volgens justitiële kringen nog tweemaal twintig jaar moeten zitten. Daama is het nog steeds in theorie mogelijk dat Van Z. voorwaarde lijke invrijheidstelling krijgt. Boven dien is daama nog gratie mogelijk. Er zijn in de Nederlandse rechtspraak gevallen bekend van de linquenten, die tot levenslang werden veroordeeld, maar die na op jaren stellen, het verlenen van voorwaar delijke invrijheidstelling en gratie, na 12 13 jaar zitten in vrijheid kwamen. In algemeenheid gaat het beleid hij de Nederlands rechtspleging ervan uit, dat niemand uitzichtloos in de gevangenis moet zitten. „Niemand beseft wat dertien jaar zitten bete kent", aldus een officier van justitie. Elke delinquent kan op jaren wor den gesteld, maar hij heeft er geen recht op. Dat wordt pas na verloop van tijd bekeken. Een sluwe moorde naar oi een gewiekste inbreker kan in de gevangenis een totaal ander mens worden, waarvan de maatschappij geen gevaar meer heeft te duchten, zo redeneert men in justitiële kringen. De positie van de Utrechter Van Z. kan sinds 1945 alleen worden verge leken met die van 'de Berkelse arts O., die wegens een dubbele moord tweemaal levenslang kreeg. Hij werd ervan beschuldigd zijn vrouw te heb ben vergiftigd. Hij kreeg daarvoor levenslang, hoewel hij ontkende. In de gevangenis vergiftigde hij een me degevangene. Voor deze nieuwe moord kreeg hij weer levenslang, maar dr. O. bleef ontkennen. In theo rie is het mogelijk, dat hij ooit vrij komt. En dat zal eveneens in theorie gelden voor de Utrechter Van Z. !s "t geen genot om straks a!s 't koud wordt... tóch volop'warme dekens te hebben voor iedereen thuis? En dat kan, zonder, brokken te maken van Uw begroting-want 'morgen verkopen wij Acryl- dekens van een bekend merk... tegen een speciale prijs. Heerlijk warme en toch lichte dekens, afgezet met Nylonband en Velours Chiffon en... toch zo makkelijk te wassen. 150x220 cm 180x27.0 cm 200x240 cm Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze Acryl merk- dekens, ...omdat er wat vlekjes In zitten... voor een niet te ge loven prijs, tientallen guldens voordeliger dan normaal. /fifBaf a/ *#ill>iA flBlf. Gouden zegelringen voor familiewapen, monogram oi andere inscriptie yanaf 99.70 LIJNBAAN 92 OOSTZEEDÏJK155-157 BOTTERDAM DEN HAAG -De Nederlandse dok- en scheepsbouw maatschappij N.V. in Amsterdam heeft nog 160 vacatures voor personeel in de scheepsbouw. Dit is gebleken na de definitieve sluiting van de in fail lissement verkerende Scheepswerf Akerboom uit Lisse. De NDSM is bereid gebleken de veertig personeelsleden van deze scheepswerf over te nemen. De NDSM heeft by deze gelegenheid mededeling gedaan van het aantal nog vrij zijnde arbeidsplaatsen in het Amsterdamse bedrijf. „Kan op korte termijn hierin niet worden voorzien door de aanstelling van Nederlanders, dan zullen wij 150 Turken aan moeten trekken. Hier over worden reeds onderhandelin gen gevoerd" zo werd meegedeeld. r HILVERSUM De, oprichting van organisaties van hoger perso neel en de toetreding van derge lijke organisaties tot de Nederlandse' centrale van hoger personeel ver-t loopt in een te traag tempo. Dit zei zaterdag de voorzitter van deze cen trale, mr. J. Schuttevaer, op de jaar- vergadering. Hij meende dat een bepaale afkeer-, tegen de oprichting van zulke orga nisaties dikwijls verband houdt met de vreess, dat het bestaan van en het bekleden van een functie in een ca tegorale organisatie van hoger per soneel by de hoogste bedrijfsleiding gevoelens van tegenzin zou kunnen, opwekken. Mr. Schuttevaer zei dat met enkele organisaties contact over toetreding gaande is. In de bankbedrijven zyn initiatieven genomen om te komen tot oprichting van een vereniging - van hoger personeel in alle bank bedrijven. De centrale van hogere ambte naren zal er by de regering op aan- dringen alsnog een goed overleg te plegen over de voorstellen ten aan zien van het overheidspersoneel. De ambtenaren zijn teleurgesteld dat dit tot nu toe niet het geval is gewest. 1. l f a t van 50 jaar geleden Een draadlooi station op de St. Pie- ter. Geneve, 17 December. (HolL Nb.). Het „Journal" verneemt uit Milaan, dat het Vaticaan de wensch te kennen ge geven heeft, een slation voor draadloos* telegrafie op den koepel van de St. Rif terskerk op te richten, om met het bui tenland in telegrafische verbinding te kunnen blijven. 6

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2