VAN DORP BU BEGROTING: Informatie gevraagd over winkels voor West AGENDA huurn, dyane van Hornland na Nieuwjaar Vaststellen begroting vergde weinig tijd MN - EEUif J will Kerstrapport Raad node mee met prijsverhoging water Jeugdige judoka's naar Maassluis h»PLANTIN6A I Brand op dak van flat snel geblust tttt' Burgerlijke stand 1tmtkmms, naai* f OPENBARE KENNISGEVING 1 1 jjg ROTTERDAMMER Pagina 3 WOENSDAG 20 DECEMBER 1967 (Van een onzer verslaggevers) TLTAASSLUIS Maassluis is over zijn top heen. Deze stelling T A poneerde de heer J. van Dorp (a.r.) gisteravond in zijn alge mene beschouwingen bij de gemeentebegroting. Hij doelde hier- me op de ontwikkeling in de woningbouw, waarvan hij meende dat de contunuïteit in gevaar komt. voor wie droomt ven eens echt iets anders damesmodes Drinkwater Trieste zaak undan^ Schtoamaeweg 575-T«i.343328JWaariinfls .en morgen en dagelijks SOBERHEID DOORLICHTING VI AABniMGEfK/ v.HOGENDORPLAANJ39 BELEIDSNOTA'S Extra ziekenhuisbus op de feestdagen Adventsbij eenkomst in Opstandingskerk Kampioenschappen op home-trainer WUKAVONDEN „KORTSLUITING" Rotterdam Binnenweg 10 Nieuwe Binnenweg 379 Groene Hilledïjk 262-264 Putseiaan 230-234 Katendrechtse Lagediik 42S Schiedam Hoogstraat 2 Vlaardingen Liesveld 16a Filialen te Dordrecht, Breda, Tilburg, Den Haag en Lelden P. van Stuivenberg houdt expositie Ophalen huisvuil in kerstweek beperkt «cv rViM5 MAASSLUIS Ook dit jaar behandelt de Maassluise ge meenteraad de begroting weer on der de fraai opgetuigde kerst boom van de Caland-LTS. Met fe smaakvol opgemaakte kerst stukjes die op de tafels stonden zag bet er allemaal weer even lief en stemmingsvol uit. De werkelijkheid bleek echter een beetje anders en niet alleen omdat de temperatuur in deze grote ruimte gistermidaag aan zienlijk beneden het peil van be haaglijkheid bleef (wat 's avonds met behulp van een reeks elek trische bijsetkacheltjes werd voorkomen) want de vergade ring was allerminst een mistle- toe-love-m. Nu is dat laatste natuurlijk oofc wel wat te veel gevraagd, maar wel kan worden vastge steld dat het kerstrapport dat B. en yj. van de raad kregen aan geboden wat aan de twijfelach- tige kant was. Verder blijft het jammer dat in de Maassluise raad nog steeds de beschouwelijke benaderingen het winnen van de zakelijkheid en bondigheid. Velen horen ken nelijk graag zichzelf praten zonder dat zij veel zeggen. In Maassluis schijnt nu eenmaal ie dereen zijn eigen mening kwijt te moeten. Morgenmiddag is het woord aan B. en W. Er is veel om con crete -en duidelijke informatie gevraagd. „Maassluis is over zijn top heen De heer Van Dorp, die gisteravond Iaat als een van de laatste sprekers in het begrotingsdebat aan bod kwam,' etaleerde een reeks cijfers van sinds 1963 gebouwde woningen, waaruit hij de conclusie trok dat 1965 met 340 het topjaar was, dat 1967 met 920 daarvoor weinig zal onderdoen, maar dat voor het overgrote deel van het contingent voor 1968 (ongeveer 700) onvoldoende bouwgrond beschik baar is. Hij rekende voor dat op "basis van het thans beschikbare grondgebied, Maassluis nog tot 40000 inwoners kan uitgroeien. Het bevolkingscijfer is nu 22.000. Voor 4500 inwoners zijn huizen in aanbouw, dus resteert de mogelijkheid om daarna nog aan 13.000 onderdak te bieden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De heer J. van Dorp <a.r.) is niet gerustgesteld met het antwoord dat B. en W. hem heb ben gegeven op zijn schriftelijke vra gen over de bestaande noodwinkels in West en het uitblijven van het definitieve winkelcentrum. Hij zei dit gistermiddag in de vergadering van de gemeentèraad, die Vooraf ging aan Se 's avonds begonnen begro tingsbehandeling. De vraagsteller constateerde uit het antwoord dat B. en W. van standpunt zijn veranderd, nu zij zeggen dat het aantal noodwinkels in West voldoen de is. 5Ej was het daarmee beslist Burgemeester er. Wethouders der gemeente Schiedam ma ken hierbij bekend, dat zij hebben bepaald, dat het in de periode van 1 december tot en met J0 januari aan perso nen beneden 18 jaar verboden is op ot aan de weg ot,op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk bij zich te hebben. (art. is Algemene Politieveror dening! Schiedam, 18 december 19S? T Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. Roellsema. De Secretaris, M J. Blok. MAASSLUIS Zaterdag 23 de cember zullen ruim zevenhonderd jeugdige judoka's op de mat verschij nen voor het negende Kersttornooi, dat m sporthal ..Olympia" te Maassluis wordt gehouden. De deel nemers variëren in leeftijd van zes tot zeventien jaar. Voor de vereni ging met de meeste punten staat de Remier Hulskerbokaai te.r beschik king. niet eens omdat over anderhalf jaar in West 11.000 .mensen zullen wonen. Acht winkels en drie banken vond de heer Van Dorp „aan de lage kant", omdat vijf winkels op duizend inwo ners als een landelijke sleutel wordt gehanteerd. Wat betreft de plannen voor hat definitieve winku,centrum stelde de a.r.-woordvoerder dat Maassluis te kort geschoten is. Hij vroeg B. en W. hem met de werkelijke stand van zaken op de hoogte te brengen en hem hun standpunt mee te delen over zijn suggestie de detailhandel zelf de bouw van het centrum ter hand te laten nemen. Burgemeester \V. 3. D, van Dijck zegde toe in de vergadering van 9 ja nuari a.s. te zullen antwoorden. De raad discussieerde vervolgens pver de Rotterdamse Standaardproef- werkerfprocedure en besloot daarin te participeren. Het voorstel tot verhoging van het drinkwatertarief ontmoette een zeer kritische benadering, maar werd niettemin met algemene stemmen aanvaard. Met algemene stemmen nodigde de raad, op voorstel van de heren J. Slagboom (soc.) en J. Pons (c.h.), B en ,W uit om in verband met de verhoogde taneven van gas, water en. elektriciteit, te onderzoeken op welke wijze de uitkeringen ingevolge de Algemene Bijstandswet kunnen worden verhoogd. Wethouder van so ciale zaken P. van der Snoek .zegde dit onderzoek toe. Zijn ambtgenoot voor de bedrijven, de heer J. van Gelderen achtte door lichting van het waterbedrijf persoonlijk niet noodzakelijk, maar meende als enkelvoudig collegelid vooralsnog niet te kunnen antwoor den of het verzoek daartoe over te gaan al dan niet kan worden ingewil ligd. Met spijt besloot de raad tot ophef fing van het pensiontehuis voor ge handicapten „De Brede Trappen". De heer J. van Hartmgsveldt (a.r.) achtte dit een trieste zaak, maar de heer J. Slagboom (soc.) vond het veel triester als mensen gedoemd zijn nog langer in een dergelijk gebouw gehuisvest te moeten zijn. Wethouder P. van der Snoek wees het verwijt van drs. R. G. Deibei (kath.), dat B. en W. niet naar een betere huisvesting voor de gehandi capten zouden hebben gestreefd, van de band. De wethouder sprak de hoop uit dat Maassluis binnen rede lijk korte termijn, in samenwerking met Schiedam en Vlaardingen, een nieuw tehuis za! kunnen stichten. Het voorstel tot grondverkoop aan Mobil Oil voor de vestiging van een benzinestation aan de Wcstlandseweg i is aangehouden. Ketorica, diplo- Birk Jansz- Chr. Soc. Belangen: ma-uitreiking, 20 Gerei. Kerk: (Westvest), Zwart, kerstconcert, 20 Opstandlngskerk; Adventsbljeenkomst, 20. Grote Kerk: Oee. Raad van Kerken, kerstzangavond, 20 Wijkcentrum: Pr. Ireneschool. kerstfeest, 14' Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 82. telefoon redactie 263854 A- gentschap Schiedam: mevr. J van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139a, te! 152403 (ook klachten bezoiging) Alarmnummer politie: 264683 Alarmnummer brandweer: 269123. GG en GD: 269280. Apohteek: Van Westendorp, Parkweg 207. teï 26 76 74 of een eend of in elk getal een Citroen. Maak zo voor delig kennis met de klasse van Citroenen garage agent Citroen Bel 010*341044 nc is our 010*342281 Dit zou betekenen dat nog slechts driemaal het aantal thans in aan bouw zijnde woningen nodig is om „vol" te komen. De heer Van Dorp, die een ontstel lend tekort aan eengezinswoningen aanwees, drong San op een vijfjaren plan, los van de financiële conse quenties. Een definitieve uitspraak van de hogere overheid over de Maassluise gemeentegrenzen achtte hij geboden en hij vroeg B. en W. om informatie over de huidige stand van zaken. Eerder op de avond sprak de frac tievoorzitter van de AR, de heer J. van Hartingsveldt over het meer al gemene begrotingsaspect. Hij on derschreef het standpunt van B. en W. dat het beleid zich moet ken merken door soberheid en voorzich tigheid zolang financieel geen gunsti ger aspecten worden gezien. Sprekende over de weinig rooskleurige uitkomst van de bedrij ven betreurde de heer Van Har tmgsveldt de verzwaring van de precariorechten, die hij zwaar te verteren vond omdat zij voorkomt uit de zeer hoge heffing van een gul den per strekkende meter: Voor e»n meter water-, gas- en elektrici teitskabel moet per jaar drie gulden uit de bedrijven aan de gemeente worden betaald, tengevolge waarvan de gemeente het enorme bedrag van 174.700 aan precariorechten toe vloeit, dat uit de leveringsprijzen moet worden opgebracht. Evenhls na hem de meeste andere raadsleden juichte de heer Van Har tmgsveldt de aangekondigde instel ling van eenrichtingverkeer op de Hoogstraat toe. Op diverse gronden beval hij aan de rijrichting Zuid- dijk-Hoogstraat te stellen. Voortreffelijk noemde de aj.-woordvoerder de snelle ontwik keling m West. Hij vond het verba zingwekkend wat daar in korte tijd tot stand kwam, maar waarschuwde B. .en W. ervoor de belangen van de oude binnenstad niet uit het oog te verliezen, In het slot van zijn betoog drong de heer Van Hartingsveldt aan op uitgebreide informatie over de stand van zaken met betrekking tot het plan voor de nieuwe haven. Namens de CHU sprak alleen de heer H. G, van Hoeven, maar hij was dan ook het raadslid dat het meeste tijd opeiste. Hij stelde dat de slechte financiële situatie van de gematma moet leiden tot een onderzoek en ontleding van het gehele gemeente lijke apparaat. Later -drong namens de WD de heer A, Ouwenbroek met nog meer klem aan op een algehele doorlich ting. Deze was er niet ten volle van overtuigd dat er alles aan gedaan is de uitgaven zoveel mogelijk te beper ken. Hij zei dat bedrijfsblindheid bij de beste bedrijven voorkomt. De heer Van Hoeven meende dat temporisering van kapitaalsinveste ringen geen zin heeft: temporiseren, zo zei hij, kan men alleen als er voldoende middelen vrijkomen om de achterstand van twaalf miljoen in te halen. Nu heeft ruèf temporiseren, maar een -urgentiesdhema zin. De mededeling in de memorie van antwoord dat de luchtvervuiling in Maassluis niet toeneemt zag de CHU graag met cijfers gestaafd. Zonder die achtte zij deze veronderstelling een slag in de lucht. De heer Van Hoeven bepleitte ver der instelling van een koopavond en gaf B. en W. in overweging bij de hogere overheid aan te dringen op pnonteit voor de Blankenburgtunnel. De voorzitter van de PvdA, de heer J. Slagboom hield een kort en kri tisch betoog. Hij stond op het stand punt dat op het terrein van de stadsontwikkeling meer uit de bus had kunnen komen en vroeg om in formatie over de verdere plannen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De berging van het vrachtschip Hornland sinds 27 oktober bij Vlaardingen ,in de Nieu we Waterweg gezonken zal eerst na Nieuwjaar worden aangepakt. De bergers van het Westaultse bedrijf Ulrich Harms gaan roet Kerstmist en Nieuwjaar na acht weken hier te zijn geweest met verlof. Men hoopt deze week alle voorbe reidende werkzaamheden te kunnen afsluiten, zoals stroppen leggen en gaten afdichten Inmiddels is men ge reed gekomen met de lossing van on geveer 1100 ton stukgoed uit de rui men Er liggen nu vier bokken bij de Hornland; smds kort is uit Hamburg ook de bok Magnus III gearriveerd, die vanwege mist en slecht weer vele dagen vertraging heeft opgeiopen. Na het lichten wordt de Hornland naar de werf van Verolme aan de andere oever van de rivier gebracht. De berging van de enkele mijlen buiten de pieren gezonken Stubben- kammer is nog altijd niet geslaagd vanwege het slechte weer. De bergers van Harms hebben enige dagen vooi het karwei nodig. Er is de laatste weken echter voortdurend een te sterke zeegang en veel mist geweest. J. VAN DORP continuïteit voor West, over de sportvelden voor West en over het zwembad. Wat deze laatste voorziening be treft diende hij een voorstel in Gede puteerde Staten te verzoeken 'bij de regering aan te dringen op voorrang bij het toestaan van een geldlening. In het algemeen zei de heer Slag boom dat zijn fractie zich kritisch zal blijven opstellen. Zijn fractiegenoot M. B. Duimelaar ging dieper in op de financiële zaken. Drs. R. G. Deibei (Kath.) hoopte voor volgend jaar op een andere be grotingsbehandeling. Hij verzocht on der meer korte beleidsnota's en drong aan op meer planning. De heer Deibel stelde zich op het standpunt dat de winkeivestiging bij zonder is achtergebleven. Voorlich ting over deze zaak achtte hij nood zakelijk. Ook hij vond dat bouw van eengezinswoningen sterk bij de bouw van flatwoningen is achtergebleven. Hij ondersteunde de wens van de heer Van Hoeve wat betreft de koop avond. De heer W. van Rumpt (Algemeen Belang) vroeg om instelling van een woonruimte-adviescommissie en een jeugdnatuurwacht De heer N. van Dijk (pac. soc.) hield een langdurige, slecht verstaan bare, prmcipiêle beschouwing over de grondpolitiek, die overeenkwam met de PSP-geluiden die op dit ter rein in alle gemeenteraden kunnen worden beluisterd. Hij bepleitte ook maatregelen tot beperking van de ge luidshinder. Van Hoeven MAASSLUIS Zowel op de beide Kerstdagen als op Oude- en Nieuw jaarsdag rijdt de ziekenhuisbus van de WSM ook voor het avondbezoek- uur. De vertrektijden zijn als volgt: Westlandseweg-Nachtegaallaan: 18.25; Heldringstraat-Noorddijk: 18.30; Burg v. d. Lelykade (veersteigers): 18.35; Station Maassluis: 18.40; Laan 1940-1945-Mesdaglaan: 18.45 en Maasland (groenteveiling): 18.50 uur. Het vertrek van het Holy-zieken- huis geschiedt tien minuten na afloop van het bezoekuur (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond, woensdag, houdt de commissie ge- j meenteavonden van de hervormde i wijkgemeente in de benedenzaal van de Opstandingskerk een adventsbij- eenkomst. Aanvang acht uur. De 'hervormde predikant ds. J. W", Zimmerman houdt een korte medita tie. Verder werken mee de voor- drachtókunstenares, mevrouw J. G. van 't Kaar uit Amsterdam, de har piste mejuffrouw Eugenie Loudon uit Utrecht, het kerkkoor van de Opstandingskerk ol.v. mejuffrouw T. Zonneveld, drs. W. P. Gelderaian aan de piano en enkele leden uit de gesprekskring voor jongeren. De feestelijke zaalveriichtmg is .aangebracht door de dames van de H.V.G. „De Kring" en door enkele jongeren van de gesprekdfcring. Toe gang is gratis. (Van een medewerker) SCHIEDAM Rennersclub Schie dam houdt donderdagavond 28 de cember wedstrijden op de home-trai ner, waarbij de kampioenstitel van Schiedam op het spel staat. Om acht uur beginnen deze officiële open kampioenschappen. Het losrijden zal reeds om zeven uur beginnen. Deze wedstrijden op de home-trai ner zullen m de grote zaal Irene wor den gehouden. Alle leden van „De Coureur" uit Vlaardingen en van de Rotterdamse wielerclubs zijn uitge nodigd en met die van de r.c. Schie dam zullen zij stellig voor spannende wedstrijden zorgen De adspiranten „rijden" 2 x 500 meter, de veteranen en nieuwelingen 2 x 750 meter en de amateurs 2 x 1000 meter. Belangstel lenden mogen deze open kampi oenschappen gratis bijwonen. 41li EAU DE COLOGNE VAN 1.85 7072753 KARtffBI 1W5 Bi 27JB fiESCHBKDQZEN I0SCA VAK sm toiztsa. (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG De vaststelling van de gemeentebegroting voor I96S bleek gisteravond geen bijzonder tijd rovende bezigheid te zijn. Hoewel enkele raadsleden in hun over het algemeen korte algemene beschou wingen enige kritische kanttekenin gen plaatsten, vergde het vaststellen niet meer dan bijna anderhalf uur. Tevredenheid over het gevoerde be leid stond bij alle sprekers voorop. Zwembad, onderwijs en re constructie van de Molenweg waren zaken, waarover veel wprd gezegd. In zijn antwoord op de beschouwingen onderstreepte burgemeester H. Sloots, dat aan de bouw van het zwembad en de reconstructie van de weg de hoogste prioriteit worden toe gekend. De ontwikkelingen in het on derwijs zullen zoveel mogelijk wor den opgevangen. De integratie van „oud" en „nieuw" Rozenburg inspireerde de eerste burger tot de uitspraak: „In termenselijk verkeer dient te worden bevorderd." Over het streekvervoer zei de heer Sloots, dat „dit niet in de ijskast ligt. De mogelijkheden voor verbetering worden bekeken." In zijn beschouwing pleitte de heer J. Goedendorp (c.h.) voor het regel matig beleggen van wijkavonden. Het ARP-raadslid P. Kleijwegt zou graag zien, dat een instructiebad tot stand komt en wees er op, dat het gemeentebestuur met de woningbouw attent moet blijven met het oog op nieuwe industrievestigingen. De heer J. W. Kleijwegt (soc.) noemde een sluitende begroting „m deze tijd een witte raaf" en sugge reerde, bijvoorbeeld op zaterdagmid dagen een soort „happening" te hou den, waarbij bestuurders en bestuur den elkaar ontmoeten. Nadat de heer v. d. Blom (kath. v.) de hoop uit had gesproken, dat de huidige gunstige ontwikkelin gen zich zullen voortzetten, stelde het liberale raadslid J. Hobbel, dat een wijs beleid noodzakelijk is om subsi dies een goede bestemming te geven. In een lange beschouwing pleitte de heer L. Neleman (psp) o.m. voor meer voetbalvelden en een verbete ring van het openbaar vervoer. Ook fijne schoenen kopen? zou hij graag zien, dat de gemeente in de toekomst geen grond meer ver koopt, maar deze in erfpacht uitgeeft. Tijdens de behandeling van de be groting (per bladzij en niet, zoals ge bruikelijk, per hoofdstuk of artikel) ontstond „kortsluiting" in de raad over het bedrag dat voor de Bescher ming Bevolking -(aanzienlijk hoger dan voorheen) was uitgetrokken, „De organisatie van de BB is be droevend slecht," meende de heer B. Gonssen (soc.).'Het op de begroting vermelde bedrag bleef op het nipper tje gehandhaafd. Stemming leverde de klemst mogelijke (zeven tegen zes) zege voor de voorstemmers op. Eerder op de avond ontstond enige discussie bij het punt aanwijzing van een aantal voet- en rijwielpaden. Een deel van de raad zag het gevaar van een te groot aantal verkeersborden ip de gemeente. Dr. J. de Waard (c.h.) meende, dat „Bordenburg" wel eens een passender naam dan Rozenburg zou kunnen worden. Nadat wethouder B. Lievaart (c.h.) had uiteengezet, dat het aantal bor den tot een minimum beperkt zal blijven, legde de raad zich bij het voorstel neer. Een verordening op het vervoer van gevaarlijke stoffen, alsmede het aangaan van een over eenkomst met de gemeente Rotter dam over de levering van aardgas ontmoetten weinig weerstand. Het huurreglement werd zodanig gewijzigd, dat de huur voortaan maandelijks (voorheen wekelijks) op door verhuurder te bepalen wijze bij vooruitbetaling wordt voldaan. De heer Van Schaick (soc.) schermde met een amendement: hij wilde de bepaling opgenomen zien. dat de huur voor de tiende van de maand moet worden betaald. Secretaris .1. Kuiper maakte hem evenwel duide lijk, dat de huurders als zij dat willen gedurende de gehele maand kunnen betalen. SCHIEDAM Een begin van brand op het dak van de negende etage van een in aanbouw zijnd flat gebouw aan het Johan Straussplein in Grocnoord is dinsdagmiddag door de brandweer onder leiding van de brandweereoromendant D. De Jager, geblust. Een uur tevoren had men een proef genomen met een soort gas dat via een luchtkanon de natte dakbedek king moest droogspuiten om de rest van het werk te kunnen afmaken. Toen dit gedeelte van het vak droog was had men er een dekzeil overgelegd. Dit vatte echter vlam. Ook de rubberotd-dakbedekkmg ging branden. Het flatgebouw is een pro ject van de NV Elementum te Maassluis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagavond om half tien opent burgemeester H. Roelfsema in Galerie Punt Vier aan de Rotterdamsedijk een tentoonstel ling van beelden en litho's van de Schiedanjse .kunstenaar Piet van Stui venberg. De expositie duurt tot 10 januari. SCHIEDAM Geboren: Cornelia dvrTJ Hendriks en J Arts: Monica 4v H J F van der Po! en C M van Mil; Maria C dv J p Ofterman en J C van Leeuwen; Debo- ra A M dv C D C Luysterburg en M E Kooijman. Overleden: C A Watrln, 3 ds; M D Ruljsch van Dugteren, 93, wed C E van de GrienaW A van der Steen, 69; J.,Gouwe- 7eeuw. 87; F W Menke. H 3 van der- Poel, 75 f (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In verband met de kerstdagen op maandag 25 en dinsdag 26 december zal volgende ■week slechts eenmaal huisvuil wor den opgehaald. Dit gebeurt op de volgende dagen: Woensdag 27 december in de gehe le Westwij k (Wetering, Lage Weide, Hoogkamer en Zuidbuurt); donderdag 28 december in die stadswijken, waar gebruikelijk op donderdagen het huisvuil wordt opgehaald met uitzon dering van de Westwijk en vrijdag-23 december in die 'stadswijken, waar gebruikelijk op vrijdagen het huisvuil wordt opgehaald. HOEK VAN KOLLASD In Ce 'Her vormde- Kerk zal zondagavond om balt- all een Kerstnaditzangcilenst worden gehou den. Afin deze dienst werkt het Hoeks Mannenkoor mee met als solisten de heren. 3. Dlteweg, orgel en C. van Zwienen, Piston. MAASSLUIS Mevrouw van Dijek-Hofinan en de burgemeester van Maassluis'houden maandag l januari 2968 van 1617 uur hun nieuwjaarsreceptie in de kantine van de Caland-LTS. *DRILLEH-5PCCIflLI5T WESTHPVENKfiDE tl lYUMKPBffiEMa IN DE donkere dagen voor Kerst treden sommige vaders ei genmachtig als pouller op. Zij zullen zelf wel voor de kerstbout zorgen. Met zorg gemeste konijnen, voor de kinderen vaak bij naam genoemde huisdieren, gaan onder het eigen mes. Een mes in een meestal zeer oner varen hand. Iedereen "moet de keu ken uit en bet ritueel kan beginnen. Nadere omschrijving bespaar ik u. Zo vloeit er onnodig veel bloed op het vredesfeest. Op de kerstdagen lezen wij met omfloerste stem aan de kinderen een geromantiseerde kerstvertelling voor. Wij lezen over de gastvrije ezel en de goeige os. Over de ruige herders met hun witte wollige schaapjes. En intussen snijdt vader in zijn goede pak het voormalig huiskonijn voor. De naam doet er nu met toe, maar in naam van het kerstfeest stierf hij misschien een wrede dood. Ter voorkoming van veel onnodig dierenleed, adviseert de dieren bescherming uw eigen gevogelte of kleinvee dat thuis op de nominatie staat om op uw kerstdiner te verschijnen ijlings naar een poelier te brengen. De poeliers van hun kant willen graag de dieren pijnloos en vakkun dig tegen een kleine vergoeding van hun levensgeesten beroven. En er zijn bijna overal poeliers. Rotterdammers die zich nu van hun poelier-bevlieging bekeerd heb ben, ktinnen inlichtingen inwinnen bij de dierenbescherming op num mer 258553. Ook de propagandacom- missie is zeer bereidwillig op num mer 249559. Het adres is Pijnacker- plein 4b. Een voetnoot van de Dieren bescherming. Het is wel niet aan de kerstdagen gebonden maar paling koppen met vishaken en stukjes touw met loodje van worst achteloos wegwerpen roept om een grote- verzameling van honden en 'katten,- W J -'Li

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1