Veel ongelukken in het weekendverkeer Tornooi tafeltennis weer een groot succes Jongens staken lege woning in brand E li mohair-velours meubelstof ■fTTT ■11 AGENDA Vijf voor de vrede werd ondertekend Water scouts vieren dit jaar 40-jarig bestaan C0UZY cleMent DEKUERK&ZN Ziekenauto tegen Volksivagen Perfecte organisatie van Shell Inbrekers sloegen drie maal raak Politie-auto op weg naar ongeluk aangereden Peter Nijhuijs exposeert hij De Graaff SSY vond 1967 ongunstig jaar Contactavond DOK trok veel bezoek Jonge redder werd beloond Burgerlijke stand VERLICHTINGS-ORNAMENTEN „KET KLEINE WERELDTONEEL vakonderwijzer/es in de ENGELSE TAAL KOELKASTEN Winnaars nubeduidend goedkoper 2-4 jaar 6-8-10 jr. 12-14 jaar Prachtige Profiteer zonder dralen van deze unieke aanbieding en verdien vele guldens: mohair- velours meubelstof in diverse gloedvolle kleuren, 130 cm breed, per nieter 50 voor slechts Ids rotterdam;den hmg/utreght/vlissingen/hoorn/de lier SCHIEDAM Vandaag.. en morgen en dagelijks 9? Brandje geblust Bij TSF deze week elubkampioenschappen Een ziekenauto die vrijdagavond op weg was naar de Dr. Noletstich- ting en bestuurd werd door de 4i-ja- rfge chauffeur A. M. is op de kruising Burg. Van Haarenlaan - Nieuwe Damlaan in botsing gekomen met de Volkswagen van de 5?-jarige autoplaatwerker A. D. de G. uit Rot terdam. De ziekenwagen werd aan de linkerzijde beschadigd en de andere wagen aan de voorkant. De bestuur der belandde met een hoofdwond en een gekneusde rechterknie in het Gemeenteziekenhuis. Na behandeling kon hij weer naar huis gaan. De botsing ontstond doordat de sirene van de ziekenauto niet werkte. De 43-jarige ambtenaar voor jeugd- en sportzaken G. Rens heeft vrijdagavond in de sporthal een on geluk gekregen. »U het beklimmen' van de reportagekooi die via een trapje en een platje kon worden be reikt, struikelde hij over de rirempl met bet gevolg dat hij van 3.5 meter hoogte op de vloer van de sporthal neerstortte. Met een zware hersenschudding moest hij de in de Dr. Noletstichting warden opgeno- De 27-jarige aannemer D. C. B. uit Rotterdam reed op bet Kethelplein in de richting Beneloxtunnel tegen een lichtmast toen hij slipte en de macht over het stuur verloor. De auto werd aan devoorkantaan de linkerzijde gedeukt en ontzet De bestuurder is met een gescheurde bovenlip naar het Gemeenteziekenhuis gebracht Na behandeling kon hij weer naar huis. Een personenauto, bestuurd door de 27-jarige H. J. P. uit Vlaardingen raakte op rijksweg 20 onder de ach terkant van een vrachtauto. De wa gen werd volledig gedeukt en ontzet de vrachtauto had de achterkant beschadigd. De bestuurder kreeg een hoofdwond en een hersenschudding en werd naar het Kolyziekenhuis te Vlaardingen gebracht Bij de werkzaamheden aan de Kievitslaan waar met behulp van'een kraanwagen een oliereservoir uit de grond moest worden gehaald gebeur de ook een ongeluk. Door de zuig kracht zat de tank nogal vast Daar om probeerde men door constante trekkracht van de op zijn kant gezet te kraanwagen het reservoir geleide lijk op te trekken. Enkele mannen klommen op de bumper van de kraanwagen, die ei gendom was van de firma Boe- kerastijn uit Maasland. Toen de tank plotseling losschoot viel de 35-jarige metselaar S. J. P. Romijn. Met een grote vleeswond aan het rechter been moest hij naar het Gemeentezieken huis worden vervoerd. Na behande ling kon hij naar huis. De 67-jarige M. Houting is zater dag op de Koemarktbrug door de gladheid van de weg gevallen. Met klachten over zijn linker arm die vermoedelijk gebroken is. werd hij ter behandeling in het Gemeentezie kenhuis opgenomen. De vangrail van de rijksweg 20 deed zaterdag bij de oprit 's-Grave- landseweg goede diensten toen de personenwagen van de 27-jarige aan nemer H. W. T. S. uit Rotterdam in een slip raakte waarbij de bestuurder de macht over het stuur verloor. De Zó zag de Volkswagen eruit waarmee een Schiedamse zie kenauto, op weg naar de Dr. Noletstiehting, op de kruising Burg. van HaarenlaanNieuwe Damlaan in aanraking kwam. De eigenaar is de 57-jarige A. D. de G. uit Rotterdam, van beroep auto-plaatwerker wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er met de schrik af. De 40-jarige Schilder P. H. uit Vlaardingen verleende vrijdag geen voorrang op de Churchill- weg-kruising Laan van Bol'Es Be- a'.rixlaan met het gevolg dat hij een aanrijding kreeg met de wagen van de 31-jarige stucadoor B. W. K. De auto van K. werd volledig vernield, van die van H. werd het voorportier en de linker achterzijde vernield. - Van de vier hier bovengenoemde auto's gingen er drie volledig verlo ren en de vierde auto is ook niet veel meer waard. «www. Baan tucBiHSHosTir DE SPECIALIST CaUEH5UR0Sn».!2~- HCEh EltnflSTR TELG I0-342Z2I YLPSflDfflCEN (Van een medewerker) VLAARDINGEN Het zaterdag gehouden nleuwjaarsiafeiten- n is tomooi in de sporthal van De Vijfsluizen, is evenals beide voor gaande jaren een enorm succes ge worden. Het eerste tornooi in1966 telde men 44 deelnemers, vorig jaar waren er 50 en zaterdag hebben liefst 66 spelers aan het festijn deelgeno men. VLAARDINGEN In een onbe woond pand in de Struikstraat heb ben zaterdagmiddag nog onbekende jongens brand gesticht. De brand weer rukte uit met twee wagens en blnste het vunr met twee stralen. De brand heeft weinig schade aangericht Dezelfde tijd werd brand gemeld in een woning aan de Dr. Schaep- manstraat. Een driejarig jongetje van de familie De Z. had kans gezien een doosje lucifers te bemachtigen en hiermee in de slaapkamer te gaan experimenteren. Hij stak allereerst het bed in brand, maar de moeder van het jongetje ontdekte het vuur dat de benedenbuurman met enkele emmers water heeft geblust. SCHIEDAM In de woning van de familie Van der S. aan de Troe is tralaan is zaterdag ingebroken. Men verschafte zich toegang via een openstaand raampje naar de douche cel. Daarna doorzocht men alle kasten. Er werd een geldkistje gevin- den met een bedrag van ongeveer honderdvijftig gulden. Ook werd ingebroken in het kan toortje van de WV en van de Schie- damse. Gemeenschap in de Plantage. De dieven verschaften zich toegang via een raampje en vonden in bet VW-kantoortje in de kassa die zij openbraken een bedrag van dertig gulden. Een accu werd ontvreemd uit de personenauto die de 25-jarige verte genwoordiger B.J.K. op de Vlaardin- gerdijk had geparkeerd. De politie heeft in Vlaardingen de 17-jarige B.R. betrapt bij een inbraak in de kantine van de sportvereniging. Hij bleek in Schiedam in september on 3 januari jl. acht dergelijke inbra ken te hebben gepleegd, o.a. bij SVV, Sportvereniging Schiedam en bij Ur- sus. Toen J. V. vrijdagnacht op het Mendelsohnplein reed raakte zijn personenauto plotseling in brand. De politie heeft het vuur met schuim- blussers gedoofd. De oorzaak van het autobrandje is niet bekend. VLAARDINGEN Op de rijks weg 20 ter hoogte van de noordelij ke afrit naar Holysingel raakte vrij dagmiddag de 18-jarige H. G. uit Den Haag met zijn personenauto in een slip. Hij besloot te laat de afrit te nemen en stuurde te snel naar rechts. De auto sloeg enkele malen over de kop en bleef onderaan het taluud liggen. G. kwam met de schrik vrij. De 52-jarige W. V. uit Rozenburg die behulpzaam was bij het weg duwen van de zwaar beschadigde auto kreeg een hartaanval en moest door de GGD naar het HoJyzieken- httis worden vervoerd. Een politlesurveillance-auto die op weg was naar dit ongeluk en met blauw zwaailicht en tweetonige hoorn over de A, KnottenbeHslngel richting Burge meester Verkadeslngel reed, kreeg geen voorrang van de 4J-jarlge S. A. W, S. Er volgde een botsing waarbij beide anto's schade opliepen. Op het kruispunt Westlandseweg— Schiedamsedijk verleende vrijdagavond de 31-jarige C. K. met een personen auto geen voorrang aan een wagen, be stuurd door de 25-jarige "W. de Ridder uit Maasland. Bij de aanrijding liep K. een pijnlijke arm en een hoofdwond op. Beide auto's kregen grote schade. Bü een oefenpartijtje voetbal op het terrein van Zwaluwen struikelde za terdagmiddag de 28-jarige A v. Donge. Hij moest met een gebroken rechter kuitbeen naar het Hoiyziekenhuis wor den gebracht. Het prettige van dit tornooi war opnieuw, dat men na afloop kon deelnemen aan een Chinese maaltijd, die zeer goed in de smaak viel bij ailen, die zich de gehele dag hadden gegeven om hun sport uit te laven. De organisatie liet niets te wensen over en was ook toevertrouwd aan de bestuursleden van de afdeling tafel tennis van de Rotterdamse Ontspan ningsvereniging Shell. Tijdens de maaltijd was het Intiem-voorzitter, Mar van der Knaap, dié namens alle deelnemers zijn dank betuigde voor de prima organisatie. Hij deed tevens een beroep op de gastheren dit jaar de Vlaardingse tafeltenniskampi oenschappen eveneens te doen hou den in de sporthal. Namens het Shell-bestuur liet de heer J. van Luyk weten, dat men alles zal doen wat mogelijk is om de Shell-accommodatie daarvoor ter beschikking te krijgen. Het ligt in de bedoeling om in het vervolg deze kampioenschappen op één dag te doen verspelen en dus niet in een gehele week, zoals in 1967 gebeurde. De voorwedstrijden zullen dan in de morgenuren worden gehouden en de finaleontmoetingen in de middag en avonduren. Peter Dossin, tafeltenniskampioen van Vlaardingen had wel ingeschre ven, maar omdat hij tijdens de jaar wisseling een rotje in zijn oog kreeg, is hij opgenomen in het Oogzieken huis te Rotterdam waardoor hij he laas verstek moest laten gaan. In de tweede klasse eindigde op de eerste plaats het duo Mudde/Stolk van Intiem, dat alle wedstrijden won. De tweede prijs ging naar De Hollan- diaan en wel naar Pattiapon en Stuye, In de derde klasse werd in twee poules gespeeld waarvan de winnaars in de finale tegen elkaar uitkwamen. De gelegenheidscombinatie Braber/De Jong (Windmolens/Sunlight) bleek een succes' te zijn want de zes wedstrijden van dit duo werden allen gewonnen. Don en Buurman van URTTC eisten hier de tweede prijs voor zich op. In de vierde klasse was de deelna me het grootst, namelijk zestien teams. In de finale toenden Rozen- daal en Assenberg van Sunlight zich de sterksten door alle partijen te winnen. Hofman en Mahieu van De Windmolens kwamen in het bezit van de tweede prijs. In de vijfde klasse waren drie teams van Intiem vertegenwoordigd; één van Shell en één van URTTC. De drie teams van Intiem behaalden al len evenveel punten. Het aantal overwinningen gaf hier de doorslag aan en zodoende ging de eerste prijs naar Hoogendijk en C. Sodderland. De junioren Bert van der Lugt en Peter Pleisier werden als tweede geklasseerd. De prijzen, bestaande uit stan daards en medailles werden uitge reikt door de heer J. van Luyk. (Van een onzei verslaggevers) SCHIEDAM In Galerie De Graaff aan het Oude Kerkhof 20, ex poseert de Haagse kunstschilder Pe ter Nijhuijs. De tentoonstelling duurt tot 31 januari. Het werk van Peter Nijhuijs. is fi guratief. Er gaat rust van uit De expositie bestaat uit fijnzinnige stil levens, vooral bloemen, vrouwenpor tretten en landschappen. Impressio nistisch is zijn kunst waarin het licht gelijkmatig over alle delen van het schilderij wordt verspreid en er een bijna feestelijke atmosfeer aan geeft. Zijn kleureneompositie draagt een uitgesproken harmonieus karak ter. Peter Nijhuijs werd in 1912 te Rot terdam geboren en heeft vier jaar op kantoor bij de RVS gewerkt. Zijn rusteloze zwerversnatuur dreef hem echter naar het buitenland. Hij. maakte de wereldtentoonstelling in 1935 te Brussel mee en kwam via Marseille in Genève terecht, waar hij aan een baan werd geholpen. Tussen 1936 en 1946 vertoefde hij in Indonesië en was er journalist. Hij heeft er nog in een jappenkamp ge zeten. Vanaf 1950 begon hij zich als beroepsschilder te ontplooien. In fe bruari exposeert hij in de Prinses- senhof te Leeuwarden. Zaterdagmiddag werd de expositie iri Gaierie de Graaff geopend. De be langstelling was bijzonder groot. Ook burgemeester H. Roelfsema kwam met echtgenote en zoon kijken. (Van een medewerker) SCHIEDAM Op de nieuw jaarsbijeenkomst, die de Schiedaro.se Scheidsrecbters-verenigïng iSSV) in de kantine van de v.v. Schiedam hield, heeft voorzitter L. Schotting gezegd dat 1967 voor de Schiedamse voetbalarbiters geen best jaar is ge weest:. Niet vanwege hun prestaties, maar verschillende scheidsrechters kregen bij hun dagelijkse werkzaam heden ongelukjes, waardoor zij „in het gips" moesten en de scheidsrech ten! tijdelijk moesten staken. De heer Schotting hoopte dat 1968 ook in dat opzicht een beter jaar zou wor den. Het duo Slavenburg zorgde op deze zeer goed bezochte bijeenkomst voor de nodige gezelligheid. Ook PPSC heeft de nieuwjaarsbij-, eenkomst achter de rug. Zaterdag avond waren de Thurledebewoners; met ongeveer honderd leden in De Bron, waar men elkaar naast de no dige nieuwjaarswensen ook een ge zellige contactavond bezorgde. Zater dag hoopt PPSC deel te nemen aan het zaalvoetbaltomooi, dat ons dag blad in de veilinghal van Oude Ton- ge (Overflakkeé) organiseert, onder de voorwaarde dat het competiiié- voetbal in zijn geheel wordt afgelast. Aiie meisjes willen graag zo'n brushed nachthemd... en dat is begrijpelijk, wantzezljn heerlijk warm en staan snoezig. Brushed nylon meisjes nacht hemd, leuk mode! met lange mouw, klein kraagje en pasje. Is makkelijk te wassen, snel droog en hoeft niet.gestreken te worden. Een schattig nachthemdje in een groot aantal kleuren en dessins voor meisjes van 2 tot 74 jaar, voor een prijs die bij U in de smaak zal rallen. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze brushed meisjes nachthemdjes in een groot aantal kleuren en dessins. jT^j Gijn ti/. of schrift, but. COMPLETS WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEIJEMANDSEUAN SCHIEDAM De contactavond van DOK, die tevens een nieuw jaarsreceptie betekende, trok vrijdag avond in de benedenzaal van de Opstandingskerk veel bezoek, on danks het feit dat de weersomstan digheden slecht waren. Het betekende voor DOK de Inzet van het 55ste verenigingsjaar, dat binnenkort vervolgd zal worden met twee uitvoeringen in het Passage Theater (op 6 en 13 maart). Voorzit ter B. van Dam legde in zijn wel komstwoord daarop het accent en riep vooral de jeugdige leden op in de komende weken trouw de repeti ties te bezoeken. Nadat alle aanwezigen in de gele genheid waren gesteld bestuur en el kaar nieuwjaarswensen te doen toe komen, iieten de gebroeders Baan- vinger zien wat zij op het gebied van de pantomime kunnen. De daarna volgende straatnamen- quiz zorgde voor de nodige proble men. De vertoning van de kleurenfilm Scala Gymnastica Groningen (waar aan DOK in 1967 deelnam) bezorgde de aanwezigen een prettige verras sing en leuke herinneringen aan dit Pinksterfestijn. Deze week beginnen de lessen weer, die alle zijn afgestemd op de komende uitvoeringen. Vanaf de leef tijd van tien jaar nemen de leden daaraan deel. Vanaf maandag 15 ja nuari zijn reeds kaarten voor dit turnfestijn verkrijgbaar, o.a. 's woensdagsavonds van 7-8 uur in ge bouw Jeugdhaven, Lange Haven 129. Naast het optreden van gymnastiek- groepen zal het tamboers- en pijper- korps een muzikale show geven. SCHIEDAM De Zesjarige Henk Melief uit de Galileistraat 2Ga is beloond voor de redding vari zijn buurjongetje, de drieja rige Harpert Kinneging op woensdag 30 augustus 1967 uit de Swammerdamsingel. Henk was vrijdagmiddag met zijn moeder in het stadhuis, waar burge meester H. Roelfsema hem na mens het bestuur van het Carne gie Heldenfonds een speelgoed auto cadeau deed. Chr. Soc. Belangen: I.S.W., studie ass,-e- conoom, 19; Wijk ver. Nleuwland, klaver jassen, schilderen, 25. Arcade: De Verzamelaar, ruilbeurs. 1940. V. Amsielbron: Kon. Ned. Bond Oud-Strijders, contactavond, 29. Arcade; Cursus EHBO, 20. Arcade: Ned, Bond v. Vogelliefhebbers, bijeenkomst, 29. Chr. Soc. Belangen: Oratio, spreken In het openbaar, 20; Wijkver. Nieuwlana. bal let. 12.30. ireae: Dienst Sociale Zaken, bijeen komst, 29. Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 32. telefoon redactie: 263951. A- gentscbap Schiedam: mevr. J. van Gog. Dr. zamenhofstraat 139a. tel. 1.52400 Coak klachten bezorging). Alarmnummer politie: 264436. Alarmnummer brandweer: 269123. GG en GD: 2S3290. Apotheek: c. Jansen, Swammerdamsingel 41, tel. 264810. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Wa terscouts vieren dit jaar hun veertig jarig jubaeum. Op zaterdag 19 okto ber wordt er 's middags een receptie en *s avonds een grote feestavond gehouden. In de verkennerszaal van het groepshuis aan de Havenstraat wil men een tentoonstelling, vooral van foto's, inrichten, die een overzicht zal geven van de gebeurtenissen in de afgelopen veertig jaren. Verder staan op het programma; 30 april (Koninginnedag) een roei- wedstrijd in de Korte Haven, 27 april deelname aan de lichtstoet, 11 mei contactmiddag met de moeders en 25 mei weekend met de vaders (zeilen op het Brielsemeer). In de Paasvakantie gaat een aantal verkenners naar Engeland (verleden jaar Pasen zijn de Engelse verken ners de gasten van de Schiedamse Waterscouts geweest); 18 mei wordt de jaarmarkt aan de Havenstraat ge houden, 1-12 juli verkennerskamp en 7-12 juli welpenkamp, beide in de Biesbosch, 7 september de jaarlijkse Donderdag 11 januari 8 uur n.m. Harmoniezaal o.l.v. J. Nellssen a. Het boek Esther Krt. d S 2,50 (J.p.h. 2, fa. Kaffee Kantate J S Bach verkrijgbaar kantoor Harmo-ie. oefening Grote Beer in bet Beatrix- park. Dit alles vertelde de heer Koppenul zaterdagmiddag tijdens de nieuw jaarsreceptie van de Schiedamse Wa terscouts in het verl ennerslokaal van het groepshuis aan de Havenstraat SCHIEDAM Geboren: Winsley A zv W A Tweeboom en M I Mecidi; Irma H dv B Suvaal en M van der Plicht; Maria dv J P Burggraaf en M van Oosten; Jacob D 7v s Ozlnga en J J Cassa; Robert D zv P J van Gestel en C van lersel. Overleden: L. Rinsma, 75; G van Diejen, 7« wed W J Rogseband; J M Schoonen, 66 echtg A G J Elens; C E M Zoetmulder, 62 echtg J M Duimel; H M Kemper, 62. SCHIEDAM Zaterdag ontstond een brandje onder de haardplaat in de woning van H.G.K. aan de Marco nistraat i3. De brandweer onder lei ding van brandmeester Rademakers brak een stuk vloer open en doofde het smeulende vuur. yLAARDINGEN. Na afloop van de Dynamodienst voor jongerendie zondagmorgen in de Grote Kerk werd gehouden hebben vélen van de gelegenheid gebruik gemaakt de petitie „Vijf voor vrede" te ondertekenen. De vrijdag voor Kerst hebben onge veer vijftig jongens en meisjes geluisterd naar een inleiding op deze petitieIn een nachttacht van ongeveer zeventien kilo meter, waarbij het weer niet mee zat, is over het verzoekschrift gesprokenNa afloop hebben, toen ongeveer 25 jongeren de petitie ondertekend. SCHIEDAM T.S.E. speelt deze week de elubkampioenschappen 1867/60. Als vorm Is dit jaar een negenkamp gekozen, waarin alle spelers elkaar eenmaal ont moeten; daardoor wordt het kampi oenschap een zo zuiver mogelijke kracht meting. Het bestuur heeft vijf van de negen spelers geplaatst; deze behoeven dus geen voorronde te spel--- John Sehilperoord, Paul de Looze, Ha: Wittop Koning en de jeugdige Peter en Hans van der Broek, die in het vorige kampioenschap de finale bereikten. voor het aanwijzen van de overige vier deelnemers aar. de negenkamp werden donderdag voorwedstrijden gespeeld. Han Wigmans en Bram Koogje verzekerden zich door een poule-zege dlrekt van een finaleplaats; na een barrage van vier spe lers voegden zich Will Baard en Peter van der Leley daarbij. VOOR MENSEN MET SMAAK - KEUZE UIT VELE STIJLEN BU 10 MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 Op de Prins Bernhardschool, openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs te Vlaardingen kan met ingang van mei 1968 worden geplaatst een voor 4% klokuur per week. De school leidt op voor I.V.I.O. diploma's. Op woensdagmiddag en zaterdag is de school ge sloten. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het hoofd der school de heer J. I. M. Keijzer, telefoon school 34 73 50. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden bin nen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in gewacht bij de afdeling onderwijs en culturele zaken der gemeentesecretarie van Vlaardingen,

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1