Bezoekerstal verdubheid Visserijmuseuin slaat aan bij het grote Werkschuwen nog geen probleem voor GAB AGENDA Een moedei geeft Davitamon 10. Me dag. C0UZY Aantal werklozen in Waterweggebied stijgt Burgerlijke stand jbhoü SJc Kotlcrflanimer Parkeerkansen op de Plantage ufUffl m MÈ AN boogaard Ve'tMcfi/Uuj Open kaart spelen Coop. Centrale Slagerij geopend TSmidh kwart eeuw op Huisvesting Normaal verschijnsel Klassiek concert van amateurs Aan verwondingen overleden Doorgereden na aanrijding }lvelHtooiétiEgHHHHpH "aiiè bB^ewèè4 wasmachines Van de Heek tot VlaardSngen VERLIGHTINGS-ORNAMENTEN nr. ROTTERDAMMER DINSDAG 9 JANUARI 1968 nubeduidend goedkoper engels drukstof (Van een onzer vcfslaggevers) VLAARDINGEN In het af gelopen jaar hebben 7.422 per sonen een bezoek gebracht aan het Museum voor de Neder landse zeevisserij aan de West- havenkade, Dat betekent bijna een verdubbeling in 1966 en een stijging van 46 procent ten op zichte van het recordjaar 1963;, het eerste volle jaar na de opening van het museum. Groepen i VLAAROINGEN Vandaag en morgen en dagelijks SCHIEDAM fandaag en morgen en dagelijks Lezing in museum Walvisvaart verbeteringen Autodief gepakt Schaakclub HVO moet winnen van Spangen V reemdelingen Onwel en overleden Inbreker meldt zich 'NIET DUURDER- v speciaalzaak KORTE HÖOGSTRAAT 15 - VLAARDINGEN Nieuwe werken Pagina 3 Voor hen, die nu of binnenkort een nieuwe woning krijgen of zo paar nieuwe gordijnen willen hebben, Is deze aanbieding be doeld. Een gordijnstof, Engelse druk- stof, 120 en 130 cm breed (en wist U, dat alléén de duurdere stoffen 130 cm breed z/Jn!) een pracht kwaliteit en een lust voor 't oog. En door dat we ze in wel tien verschillende dessins en kleuren verkopen, zult ook U slagen met deze sfeervolle engelse drukstof per meter voor nog" géén drie gulden. 120 en 130 cm breed Op onze 1e-etage, afd. gordijn stoffen verkopen wij deze engelse drukstof, In tien diverse dessins en kleuren, 120 en 130 cm breed, per meter voor i tien diverse 2% GÜn ut, of schrift, bost* Hierbij moet men nog in aanmer king nemen, dat het museum in 196" pas sinds maart voor het pubieik toe gankelijk is geweest. Het bezoe kersaantal verhoudt zich bijzonder gunstig tot die van vergelijkbare instellingen elders in Nederland. Het aantal volwassenen (2.460) is sinds 1966 toegenomen met 32 pro cent en het aantal jongeren (2.642) met 43 procent. De grootste stijging, 64 procent, neemt men waar bij de derde groep bezoekers. Deze bestaat voornamelijk uit be zoekers in groepsverband (schoolklas sen) en houders van een vrijkaart (jeugdmuseumkaart of begunsti- gerskaarü Bijna duizend kinderen méér dan in 1966 bezochten het museum in klas- severband. Steeds meer jonge mensen in de leeftijd van twaalf tot en met 21 jaar maken gebruik van de bijzon dere faciliteiten die een museum kaart biedt. Deze toeloop is in de eerste plaats te danken aan de filmvoorstellingen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ook het ge westelijk arbeidsbureau Nieuwe Wa terweg-Noord kent zijn wcrk-onwilii- gen. een groep bestaande uit naar schatting zestig tot tachtig mensen op een totaal van bijna 500 werklozen. De werkschuwen hebben zich laten inschrijven om een uitkering te krij gen ingevolge cén der soeiale voorzie1 ningen en niet om aan de slag te komen. „Zij zullen niet van bemiddeling worden uitgesloten, zoals in Rotter dam en Amsterdam", aldus directeur I J. J. Hoogcarspel. „Voor ons is het I geen probleem. Wanneer bij de be middeling duidelijk blijkt, dat van werkonwilligheid sprake is, proberen we open kaart te spelen". Het GAB van Rotterdam en Amsterdam zullen mensen, die onre delijke eisen stellen betreffende loon en arbeidstijden, die onaangepast op treden en bizarre kleding dragen, niet als reële werkzoekenden voor de arbeidsmarkt aanmerken. De heer Hoogcarspel heeft er ech ter alle begrip voor, dat werkzoeken den, die bij hun vorige werkgever een hoog salaris verdienden, ditzelfde willen bij hun toekomstige werkge ver. „Een kleine groep onwilligen krijgt een te grote aandacht, waar door de gehele arbeidsreserve in discrediet dreigt te worden ge bracht". De directeur meent dat het lange tiaar en de moderne kleding van jon- gelui niets met werkschuwheid heeft te maken. „Wanneer we deze jongens en meisjes aan een nieuwe baan hef- pen, adviseren wij hen zonodig zich wat minder opvallend te kleden. Ook lichten we het bedrijf in om zodoen de wederzijds begrip te kweken". De heer Hoogcarspel vraagt zich af of bij duidelijke gevallen van onwil de uitkering moet worden ingetrok ken of verminderd tot bijvoorbeeld dertig procent. „Dat zijn de gezinnen de dupe. Deze maatregel is misschien te overwegen voor alleenstaanden". De directeur meent dat bij be- roepswerklozen bepaalde maatschap pelijke zaken ontbreken. Met een psycholoog en socioloog wil hij een team samenstellen, dat gaat onder zoeken welke deze maatschappelijke tekorten zijn. Stadsgehoorzaal: Kasteel in zweden, film van Filmclub vlaardlngen. 18 Jr., 20. Geret Gem: Westnieuwland *56. bijbelle zing ds. L. Huisman. 19.45. Oud Geref Gem in Ned: Dijlcsteeg 6, ds. W. Kamp, 19.30. tramanuelkcrk: vergadering NCVB Viaardinjer-Ambacht. 20 s Stadsgehoorzaal: Django schiet het eerst, j tlbn, 14 jr.. 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle Havenstraat 11. tel. 346775, ook voor redac tie. tel. 366775. Klachten bezorging: K. Verhetj. Wag- nerstraat 24b. 343345. dagelijks van 18.30 tot f 19.09 uur en -s zaterdags van 18.00 tot 19.00 uur. Alarmnummer politie en. brandweer: 04.41.40. Centrale meld- en regel kamer (Voor klachten luchiverontrelnlng) 282887. Apotheek: Both, Billltonlaan 66. tel. 34-47.29. Agentschap „De Rotterdammer", Maassluis: mevrouw N. Klein. Damstraat H (ook klachten bezorging). Apotheek Maassluis: Rijnmond, Mozart- 'aan. tel. 01899 2209. Vanaf maandag J. de Jong. Markt 11, tel. 01899 - 2234. Amsteibron: Ned. Bond van Oud-StriJ- ders, contactavond, 20. .Arcade: Ned. Bond van Vogelliefhebbers, bijeenkomst, 20. Chr. soc. Belangen: Oratio, spreken ln net openbaar, 20. Chr. Soc. Belangen: Wijkver. Nieuwland, ballet, 2D. Chr. Soc. Belangen: Alg. Fotoclub Schlo ck, jaarvergadering, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 82. telefoon redactei: 263934. A- gentschap Schiedam: mevr. J. van Gog. Br. Zamenhofstraat 139a. tel. 152400 (ook -«lachten bezorging). Alarmnummer politie: <M6.66. Alarmnummer brandweer: 269123. GG en GD: 269290. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamsingel 41. tel. 264S27. SCHIEDAM Morgenavond, woensdag houdt de heer J. J. Buffart, directeur van het Museum voor Land- en Volkenkunde te Rotterdam in de aula van het Stedelijk Museum een iezing over „Eskimo-cultuur eenheid en verscheidenheid". Er wor den drie films vertoond over -het Es kimo-leven, onder begeleiding van Eskimo-muziek. De lezing die om acht uur begint wordt gehouden in het leader van de Canadese fototentoonstelling „Focus - 16". MAASLAND Op de ln Rotterdam gehouden provinciale tentoonstelling van pluimvee en konijnen behaalde de heer J. de Vos uit Maasland, ln de afdeling oude rammen een tweede prijs, een predikaat 2.Z G. in de afdeling oude voedsters, een Ie prijs predikaat I.Z.Z.G., ln de afdeling jonge voedsters een eerste prijs, predikaat 1 Z.G. afdeling Minorca haan een eerste prijs predikaat l.z.z.G. idem een eerste prijs, predikaat l.Z.G. Ingezonden waren 611 dieren. rn MAASLAND Be netto opbrengst var. de In de Magneet gehouden bazar, ten Bate van het gereformeerd jeugdwerk be droeg 1.400. MAASLAND Op een. parochieavond heeft pastoor Hutberts meegedeeld dat het kerkbestuur aan de gemeente Maasland twee ha land. met Inbegrip van de oude en nieuwe Kerklaan, heeft verkocht voor 50.000. van dit geld kan nu da toren worden gerestaureerd. in het weekeinde, waarmee in het afgelopen jaar is begonnen. Als extra attractie werden in de drie vakantie weken dagelijks buitenlandse kleu renfilms vertoond, waarvoor de be langstelling groot was. Aansluitend bij defl Ims zijjj vorig Jaar tentoonstellingen ingericht, zoals „De teelt begint.„De Hoop" en „Walvis in zicht". Hoewel bescheiden van vorm werden deze expositie doorgaans goed bezocht. Sinds de opening in juli 1962 hebben ruim 24.000 mensen het. museum bezocht De beide laatste maanden van het jaar heeft het museum in het teken van de walvisvaart -gestaan. Ruim 1800 mensen bezochten „Walvis in zicht", van wie bijna 600 in school verband. Gezien het aantal teleur gestelde bezoekers na de sluiting, zou er alle aanleiding geweest zijn de expositie te prolongeren. Dit was niet mogelijk, maar het vormt een aansporing voor een herhaling. In januari wordt op de gebruike lijke tijden vertoond de film „Visver- zorging aan boord". De film is ge maakt in opdracht van het ministerie van landbouw en visserij en richt de aandacht op de -kwaliteit van het produkt. Wat geldt voor de Vlaar- dingse visserij in nationaal verband, is ook van toepassing op de Neder landse visserij internationaal gezien: de dominerende positie behoort tot het verleden. „Mogelijk heeft men te lang ge teerd op de oude glorie en daardoor de boot gemist Hoe het zij, het Ne derlandse bedrijf is achterop geraakt Nog steeds staat de vishandel bij een deel van het publiek „in een kwade reuk", aldus de heer J. van Dorp, conservator van het museum. Hij vervolgt: „Bij veel viswinkel- tjes heeft naar het schijnt de tijd stil gestaan. Ze doen denken aan lang vervlogen tijden. Dat het in derge lijke winkels ook anders kan, bewijst bijvoorbeeld het slagersbedriji De laatste jaren wordt er hard aan ver betering gewerkt in het groot (van (Van een onzer verslaggeefsters) 'ROTTERDAM In een letterlijk koele sfeer de temperatuur mocht niet boven de acht graden Celsius uitkomen, heeft dr. E. de Boer, direc teur van het gemeentelijk abattoir en hoofd van de vleeskeuringsdienst in Rotterdam, maandagavond de nieuwe Coop. Centrale Slagerij aan de Mr. Willemstraat geopend. Dr. De Boer sprak zijn waardering uit over de moderne visie die is ge toond bij de bouw van dit bedrijf en zei dat op de hygiënische verzorging niets valt aan ie merken. Zowel de huisvrouw als de gezondheidszorg kan gerust zijn: dit deel van de „vleeslijn" (van slachthuis tot bord) staat op hoog niveau, aldus dr. De Boer. Mr. A. Knol, lid van de directie van Coöp. Nederland, wees daarna in zijn toespraak op de moeilijkheden bij de vestigings- en keuringsregelin gen die een doelmatige verwerking en distributie van het vlees belem meren. Zo slaagt bij de examens van de vleesdetailhandel minder dan vijf tig procent en maken de gemeente lijke vleeskeuringen het snelle ge koelde vervoer moeilijk. In deze nieuwe slagerij wordt we kelijks 50.000 kg vlees verwerkt tot honderdduizend pakjes. Bovendien is er een speciale worstmakerij. In de slagerij werken veertig mensen, waaronder tien meesterslagers. overheidswege) en in het klein (de detailhandel). De resultaten ziet men reeds, maar men maakt nu eenmaal niet in een handomdraai ongedaan, wat jaren van veronachtzaming aan ach terstand hebben veroorzaakt". „In dit verband is zeer belangrijk het streven naar kwaliteitsverbete ring van het produkt", meent de heer Van Dorp. „Dit begint bij de behan deling van de vis aan boord van het schip. Met alle middelen, niet het minst door middel van het visse rij-onderwijs, wordt daaraan ge werkt", allemaal duidelijk zien. Maar ook is van belang, dat het pubieik afstand neemt van overjarige opvattingen en vooroordelen op het gebied van vis aLs voedingsmiddel en het visserijbe drijf. Het zien van „Visverzorging aan boord" kan daarbij behulpzaam zijn. Gratis tot eind januari, elke za terdag- en zondagmiddag om half „De film van de maand laat het vier in het museum", aldus de heer Van Dorp. VOOR MENSEN MET SMAAK - KEUZE UIT VELE STIJLEN BIJ 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 SCHIEDAM De heer T. Smidh, plaatsvervangend chef van het bu reau Huisvesting, was gisteren 25 jaar in gemeentedienst. In de aula van het gebouw Korte Haven 27 feli citeerde mr. H. Snoep, die gemeen tesecretaris mr. M. J. Blok verving, hem namens het gemeentebestuur. Hij overhandigde de door B. en W. toegekende gratificatie. De heer J. van de Griend, sprak namens het personeel en de ambte naren van andere bureaus. Hij bracht o.a. de moeilijke taak van de jubila ris bij het onderbrengen van bewo ners uit te saneren huizen ter sprake. Het cadeau van de collega's bestond uit een auto-radioset, gemonteerd op een speelgoedauto die een zoontje van een der ambtenaren luid spelend binnenreed. Namens de huisvestingscommissie gaf.de heer J. A. Stegeman een siga renaansteker. Van de gelegenheid tot geluk wensen maakten burgemeester H. Roelfsema, wethouder mr. M, J. M. Van Kinderen, commissaris van poli tie C. van der Haagen en tal van Vertegenwoordigers van instellingen, en makelaars gebruik. SCHIEDAM Geboren: Karin dv C van Klinken en J J Vredebregt; Pieter P zv P P van Dijk en L ce Ruiter; Ermellnöes W A dv a J Spruit en A J M Hogenboom; Linda E dv D K Graper en E van den Heuvel; Casper H A zv P H A van, der Velden en C M J Swartjes; Raymondus J zv J A F Kerklaan en J M L van der Knaap; Ingrid T dv M J Palsrok en T J A holiander; Saskfa G J dv C B J M Lamkin en r H A Verheij c.e. Overleden: H Eikerbout, 79; G Versloot, 74 echtg M Hamerslag; M Duk, 70 echtg A Kreuger. VLAARDINGEN Geboren: Marinus nendrlkus, z v C Oogjen en A W Kruik, Eendractustraat 62; Gijsbertus, z v J Vroegh en p Tuitel, Primulastraat 22D; Irene Machteid, d v A Boot en M J van der Kooij. Vosstusstr 49; Gerrit Arie. z v J RelJer en M Noordhoek, Spechtlaan 32"4, Jorinus Bastiaan, z v P H Opschoor en J Schoei, Johan de Wittstr. 107A. Overleden: Miehiel Kwakkelstein, 87 ROTTERDAM De rijkspolitie te Etten-Leur heeft gearresteerd de 24- jarige chauffeur J. L. uit Bremen die op 6 januari aan de Jongkindstraat een auto had gestolen. In de Witte de Withstraat is bij Electric Furnace ingebroken. Er werd voor zesduizend gulden aan Neder lands en buitenlands bankpapier ge stolen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Het eerste tiental van de schaakvereniging HVO heeft nog een redelijke kans om de eerste plaats te bemachtigen, maar dan is het toch wenselijk dat van Spangen 2 wordt gewonnen. Voorlopig is de stand gelijk (3—3). Auwerda en Korpershoek wonnen, maar Koopmans en Van Driel verlo ren beiden. Komaat en. Uithol kwa men niet verder dan remise. Tegen Overschie 2 had HVO bij het afbreken een 3V:l'/i voorsprong, maar in de voortzetting' •ging de fraaie stand verloren want Overschie sloot af met een 5'/a4'-h zege. HVO 3 speelde tegen Het Westen Regina en brak de ontmoeting af in een gelijke stand 22. HVO 4 was lang niet opgewassen tegen Spijke- nisse, dat in eigen huis met 71/*—2'/a won. De Viaardingse punten werden behaald uit de remise van P. L. W. Sodderland, W. Sodderland en W. C. Sodderland., Wesdijk zorgde voor de enige overwinning. echtgenoot van, W. van Leeningen, Wilhel- nünastr. 53. Getrouwd: Joost Christlaan Wilhelm Me- tha 'Flory, 45 en Wiihelmina Maria See- bregts, 45. MAASLAND Geboren: Hendrika Jaco- ba, d v J Bouwmeester en van H Keijzen Marco peter, z v C F du Pont en van W M de Haas. Ondertrouwd: C Hoogendam 21 en N C de Blools 21. Getrouwd: G van der Meer 25 en Y de Hóóp 20; J A van Leeuwen 29 en F G M JÖrgens 33; G van Buuren 25 en S van llemert, 25. W. van der Wees, 25 en T J van Woerden, 20. - (Van onze correspondent) MAASSLUIS Het 'klassiek con cert dat vrijdagavond onder auspi ciën van de Maassluise Gemeenschap in het NVV gebouw „De. Kern" werd gegeven, is in alle opzichten geslaagd. Het niveau dat het gezelschap zowel instrumentaal als vokaal behaalde lag ver boven het gemiddelde van amateurs. Instrumentaal viel vooral het goede spel op van de gebr. Sluyter (hobo en Jluit) bij de sonate 'van Loeillet, waarbij mejuffrouw L. van de Endt op voortreffelijke wijze de piano bespeelde. J. Rinkel gaf met de clarinet ook een goede vertolking van het Concer to van Kramër. De hoornist Kouwen- hoven gaf een goede vertaling van 'het tweede hoornconcert van Mozart. Van het ensemble "bleek vooral het Telemann-kwartet uit bekwame musici ,te bestaan. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN/SCHIEDAM Het aantal bij het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Water weg-Noord ingeschreven werklozen is in december opnieuw gestegen, na melijk met 75 tot totaal 497. Dit aan tal maakt 0,9 procent uit van de mannelijke beroepsbevolking in het gebied. In 1966 bedroeg het aantal werklozen eind december 308 (0,6 procent). De vraag naar personeel liep terug van 1930 naar 1824. Het oplopen van het aanbod en het dalen van de vraag is een normaal verschijnsel in deze tijd van het jaar, zij het niet in deze mate. De voornaamste veranderingen de den zich voor in de bouw, waar 53 mensen zonder werk kwamen, en in de metaal, waar 14 mensen zich bij het arbeidsbureau moesten laten inschrijven. Bovendien nam de vraag in de bouw af met 46 en in de metaal met 20. Het aantal werkloze vrouwen daal de van 63 tot 56. De vraag naar vrou welijk personeel steeg van 470 tot 499. Het aantal werkloze mannen be draagt in Vlaardingen 146 en in Schiedam 289. Eind december stonden nog zestien vreemdelingen als werkzoekenden in geschreven. Vorige maand werden 44 mannelijke 'en vier vrouwelijke bui tenlandse arbeidskrachten als werk zoekenden ingeschreven en werden 36 mannelijke en twee vrouwelijke ar beidskrachten geplaatst. Het teruglopen van de -werkgele genheid in de bouwnijverheid is een seizoenverschijnsel en hoeft geen zorgen te baren. Met name in de bouw van fabrieken en installaties in het Europoort/Botlekgebied, rhaar ook in de woningbouw .zal gedurende dit jaar werkgelegenheid te over beschikbaar komen. ROTTERDAM In het D.kzigtzie- kenhuis is overleden de 61-jarige bouw vakarbeider C. van "t Hof van de Molendijk 39 te Zuid-Beijerland. De man is vrijdag bekneld geraakt tussen een ijzeren bint en een obstakel op de werf van Verolme in de Botlek. Hij was met inwendige kneuzingen naar bet Dijkzigtziekenhuis gebracht. ROTTERDAM De 64-jarige me vrouw S. M. Huls-Slump die woonde aan boord van het woonschip Berga- mé in de Noorderhavenkanaal is toen zij op de Noordsingel op bus 45 stond te wachten onwel geworden. Bij aan komst in het Dijkzigtziekenhuis bleek zij te zijn overleden. O De 53-jarige chauffeur G. N. Roe ven uit Nijmegen is maandagmiddag toen hij bij zijn vrachtwagen stond onwel geworden. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis was hij overleden. ROTTERDAM Op de Reeweg is maandagmiddag een vrachtwagen '.egen een lichtmast gereden. De bestuurder, de 36-jarige chauffeur A. H. O. uit Stoutenburg (bij Amersfoort) reed na de aanrijding door. Op de Doklaan kon hij worden aangehouden. Hij zei in een slip te rijn geraakt. De paal werd ver nield, de auto werd zwaar beschadigd. ROTTERDAM De Amsterdamse- politic heeft de 28-jarige zwerver H. S. naar Rotterdam gebracht De man had zich vrijwillig gemeld nadat hij een aantal inbraakjes had gepleegd van 50 jaar geleden Lenin en de Nobelprijs. Konstantino- pel, 6 Januari. (Milli). De filosofische faculteit heeft voorgesteld, den Nobel prijs voor den vrede aan Lenin toe te kennen, als vertegenwoordiger van het Russische volk, dat uan de 'wereld de den Turken zoo dierbare idealen van vrede, eendracht, gerechtigheid en broe derschap verkondigt. De minister van buïtenlandsche zaken zal liet voorstel van de faculteit officieel aan het Stockholm- sche comité voor den Nobelprijs mee- deelen. SCHIEDAM In het hart van de stad is een nieuw parkeerterreintje gekomen. Het is het stukje grond bij de muziektent aan de Plantage, waar tot voor kort banken stonden die het luisterend publiek gelegen heid gaven rustig van de muziek te genieten Het terreintje kan deze functie natuurlijk behouden, maar om te kunnen zitten moet men dan voortaan wel een auto meebrengen. Aanleiding tot deze maatregel was de parkeerchaos op het plein Een dracht, waar automobilisten, als ze er eenmaal hun wagen hadden neer gezet, slechts met de grootst moge lijke moeite konden uitkomen. Het nieuw terreintje wordt nu weliswaar druk gebruikt, maar het merkwaardigefeit doet zich voor dat op het Plein Eendracht nauwe lijks enige verbetering merkbaar is De diagnose van dit verschijnsel is overigens niet moeilijk te stellen: Schiedam heeft gewoon te veel auto's! Rijkswaterstaat heeft bij het GAB een aanvraag ingediend voor jonge timmerlieden met een behoorlijke opleiding. Voor deze vaklieden bestaat de mogelijkheid tot opzichter op te klimmen. Deze aanvraag houdt verhand met het uitdiepen van de monding van de Nieuwe "Waterweg. Het arbeidsbureau verwacht nog deze maand aanvragen voor bouw vaksjouwers en betonwerkers voor een bedrijf dat zich speciaal bezig houdt met heiwerk. Dit wijst erop dat binnenkort een begin wordt ge maakt met de uitvoering van enkele nieuwe werken. Op Rozenburg is op nieuw een vraag naar goede opera tors ontstaan. De scheepswerven hebben nog steeds grote tekorten aan ar beidskrachten. De Fluor Nederland NV, die de Esso Chemie in Europoort in versneld tempo moet afbouwen, heeft in december verscheidene eerste-pijpfitters en vakbekwame machinebankwerkers in dienst geno men. In samenwerking met de ar beidsbureaus van Den Haag, Rotter dam en Utrecht zal men proberen in de nog openstaande aanvragen te voorzien. Met een constructiebedrijf is over leg gepleegd aan het eind van deze maand de personeelsbezetting van een bouwproject voor, een chemische fabriek voor te bereiden. Deze bezet ting zal oplopen tot 1450 man maxi maal. Dit aantal moet eind 1968 bereikt zijn. BINNËNSINGEL165.TEL: 342486 VLAARDINGEN m TV/fYOSOTIS" heet het dagver- blijf van ernstig geestelijk ge handicapte kinderen aan de Abeel- weg 396 en deze naam is als een kreet om hulp: „Vergeet mij niet". De Stichting „Het vergeten kind", Moltzerstraat 15, Rotterdam tel. 183281 heeft de 'bouwtekeningen voor haztweede project, een ge zinsvervangend tehuis voor geeste lijk gehandicapten, bijna gereed. Een tehuis aan de Kleiweg in Rot terdam-Noord met aparte wooneen- sotis" en de resultaten zijn zicht- mogeiijk benaderd kan worden „Vergeet mij niet". Wilt u antwoor den op deze kreet? Het gironummer is 22500, Vanaf 30 maart 1966 draait „Myo- sotis" en de resultaten zijn richt baar. Kinderen, die niet voor BLO-onderwijs geschikt bleken, kunnen nu 'eenvoudige opdrachten uitvoeren, herkennen personen, gaan echt spelen en zoeken kontakt met de buitenwereld. De ouders vinden hun kind „socialer" geworden. Een andere categorie kinderen, met „redelijk aanspreekbaar" aan geduid, is nu merendeels zindelijk, eet met lepel en vork, kleedt zich zelf aan, gehoorzaamt en dé ouders, op Ihun beurt, zien een verbetering in aanpassing. Bijvoorbeeld in ge zelschap als de ouders bezoek ont vangen. Het volledige team en alle groepsleidsters belichten tweemaal per maand de medische aspecten, de gezinsachtergronden etc, kortom het totaalbeeld van het kind. En eenmaal per week worden de groepen apart besproken. Uit deze verwijzingen vloeien weer voort: medische verwijzingen, uit huisplaatsing, en belangrijke gege vens voor een wetenschappelijke be nadering van het zwakzinnig- heidsvraagstuk. Het dagverblijf betekent een fan tastische oplossing voor de ouders en het gehele betrokken gezin. Want ondanks de beste bedoelingen van de ouders, kan het kind niet die zorg krijgen die het nodig heeft, omdat de ouders die taak niet alleen kunnen volbrengen. Nu ivordén rij geholpen door een maatschappelijk werkster, mevrouw A. M. H. Krot-Poot. Het handvest van de Verenigde Naties voor de rechten van het kind zegt, en ik citeer het even. „Het kind dat in lichamelijk, geestelijk of sociaal opzicht gehandicapt is, heeft reoht op een speciale behande ling, opvoeding en verzorging door zijn bijzondere situatie vereist." Het heeft ook recht op dat tehuis in aanbouw aan de Kleiweg. Enfin, het gironummer kent u.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1