oorlog aantal huizen meer dan verdubbeld 98 Pand gemeentewerken wordt aanbesteed EHBO-voorzitter P. Oprei koninklijk onderscheiden OPRUIMING VmADÉ AGENDA „Jong Schiedam" viert koperen instuiffeest Jongens steken weer in brand .V- Tusscliinski was gebaat geweest met openheid mmÊSffm AAN DflU TOYOTA CROWN 1968 BËÜDEIf Boeiende film van Bergman Onderhoud van straten Ingebroken in postkantoor V J. Morel in hlad van Kunstkring I II 1 LI CEFA GOOSEN'S AUTOBEDRIJF nE ROTTERDAMMER Pagina 3 DONDERDAG. 18 JANUARI 1968 overgordijnstof voor het hele huis PROGRESSIEF HOE KOM IK IN AMERIKA KOSTUUMS f 40,- tot 70,- korting na 119,-, 149,-, 169,- KOLBERTS sterk afgeprijsd nu 49,-, 59,-, 69,- Harris tweed nu 69,- 10% KORTING modehuis scMedamseweg'61 vlaardingen teL343202 en morgen en dagelijks AFWERKING T. Prins sprak voor vromven over tijd A Vrijdag tot 10 uur 's avonds en zaterdag tot 6 uur te zien bij (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „De onderhan delingen tussen B. en W. en de heer Gerschtanowitz van het Tusschinski-concern zouden niet op een mislukking zijn uitgelo pen, wanneer aan de inhoud van de besprekingen nieer openheid was gegeven. Geheime toestan den geven altijd de kans tot swit chen". ADIEU ig!»si BIB Oud-pastoor Reynen na ziekte overleden STOMME PIANO deskundig in klank tea .M jffil 1968; Ais handige huismoeders van een Opruiming willen profi teren, dan komen zij morgen in onze afdeling Overgordijnstof- fen en besparen een massa geld... En niet alleen dat ...ze zijn in één keer klaar met gordijnen voor 't hele huis. Een grote partij overgordijn- stof voor huis-, en zitkamer, slaap- en kinderkamer, keu ken en serre. Een ieuke, gezellige drukstof, die wij groot verkochten voor rond vier gulden, koopt U mor gen-voor de halye prijs, voor nog géén twee gulden. voor de Huiskamer voor de Slaapkamer voor de Kinderkamer voor de Keuken Morgen om 9 uur begint deze partijverkoop van overgordijn- stof voor heel het huis, in diver se dessins en kleuren, 120 cm breed, door elkaar per meter voor z Duur van cfe Opruiming 13 januari tot 9 februari din tel. of tchrlftbeat. Vannacht heeft ook de werkloze 58-jarige glazenmaker H. H„ zonder vaste woonplaats, geprobeerd in te breken in de winkel van de firma Van Pavoordt aan de Hoogstraat. Hij had eerst de winkelruit ingegooid. Voordat hij echter iets kon ont vreemden werd hij al gearresteerd. Alleen een koffieapparaat en een centrifuge werden beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij de opening van het hoogbouwblok in Holy, het hoogste dat Ele mentum tot nog toe heeft ge bouwd, heeft burgemeester mr. JHeusdens woensdagmiddag een overzicht gegeven van de woningbouw in Vlaardingen. Met het hoogbouwblok, dat 140 flats telt, meegerekend zijn na de oorlog in Vlaardingen 13.865 nieuwe huizen gebouwd. Twintig jaar geleden stonden in Vlaardingen 10.530 huizen voor 43.000 mensen. „Dat betekent dus dat het aantal woningen met maar liefst 130 procent is toegenomen. De bevolking nam gedurende dezelfde periode toe met 75 procent. Ik moet er wel bij vertellen, dat na de oorlog 1.382 hui zen zijn gesloopt, aldus mr. Heusdens. Ondanks hef vooruitstrevend beleid dat het gemeentebestuur voert om het woningareaal uit te breiden, moest de burgemeester tot z'n spijt constateren, dat er „nog steeds een acute woningnood bestaat". Juist daarom noemde hij het verheugend dat 140 woningen ineens zijn opgele verd. Mr. Heusdens noemde drie punten voor een progressief bouwbeleid. Bo venaan staat een ambitieus woning bouwprogramma. Eind 1947 aan vaardde de gemeenteraad een ont wikkelingsplan voor de bouw van 7000 woningen in tien jaar. „Ik weet niet of iedereen dit aantal serieus heeft genomen, maar na die tien jaar bleek het cijfer praktisch gehaald. Nog eens tien jaar later zien we een verdubbeling." Als tweede punt noemde de burge meester het tijdig kunnen beschikken over voldoende bouwgrond. „Wet houder T. de Bruijn heeft, daarop al tijd gehamerd". Dit „steeds hameren op hetzelfde aambeeld" heeft tot resultaat, dat momenteel 1500 wonin gen in Vlaardingen in aanbouw zijn. Een laatste voorwaarde voor een progressief bouwbeleid zag de burge meester in de industriële bouw. Hij zei dat het gemeentebestuur van (Van een onzer verslaggefers) SCHIEDAM De Schiedamse filmkring vertoonde dinsdag in de aula van de nieuwe Rijks-HBS de boeiende film „De Maagdenbron" van de Zweedse cineast Ingmar Bergman, die op verbluffende wijze het beeld van de middeleeuwen oproept. De taferelen zijn soms gruwelijk realistisch. Deze wereld, die Ingmar Bergman uitbeeldt, is een heel ande re dan de onze, die zoveel zakelijker is. Het voorprogramma omvatte een korte Nederlandse film, die in 1966 door R. van Hemert werd gemaakt in opdracht van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk met als titel „Meisje, Basje, Bertje". Vervolgens werd er nog de imposante film vertoond „Vieren maar' van Herman van der Horst. Deze ging over de zeevisserij. In de toekomst zullen meer Neder landse films worden vertoond, deelde de voprzitter, dr. Spronk, mede. Een ervan zal de natuurfilm van Nico Crama zijn, die gewijd is aan het wild en de wisseling van de jaarge tijden in het nationale park de Hoge Veluwe. De Filmkring schijnt thans over het dieptepunt heen te zijn. Het zaal tje van de nieuwe Rijks-HBS was tot de laatste plaats bezet en er waren vooral veel jonge mensen. filmdienst. Tel. 0ie -151274 Rotterdam. Aanv. 3 uur. vertoont zaterdag 20 januari a.s. in gebouw Rehoboth aan de Wilhelmlnastraat. Berlcel de spannende en humoristische fUm met o.a. Christine Xaufmann. Zaal open 7 uur. - Toegangspas S *,50 p.p. - AX. SCHIEDAM Het plaatselijk Co mité tot Handhaving van de Staten vertaling Schiedam-Vlaardingen zal dinsdag 23 januari, 's avonds om 8 uur in het Rode Kruisgebouw, Em- mastraat 38 te Vlaardingen een bespreking houden onder leiding van de heer L. van der Sluys. BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Joianda dv W J Soomers en A C M Nleuwenmiijsen; Cor nells zv C Steeds en C E Beukelman; Annette dv L H A van Collenburz en J P M van Dijk. Overleden: H J Bruij'sten, 66; W van der ■Ree, 50, echtg S A Sprong: J W van Aaken, 78: II M Hoeling 71, wed T H Wuisman. HOEK VAN HOLLAND De heer Ph. J. Oprei, voorzitter van de Hoekse EHBO, Is koninklijk on derscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Jassau, Wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen heeft hem woensdagavond in de trouwzaal van de hulpsecretarie het eremetaal op gespeld. De heer Oprei kreeg zijn on derscheiding omdat hij veertig jaar lid is van de EHBO. Zo lang geleden sleurde zijn vader, destijds ook een zeer bekend EHBO-er in Hoek van Holland, hem mee naar een cursus avond en sindsdien heeft hij vrijwel nooit een avond verzuimd. In die begintijd was het gewoonte dat „de jonge broekjes" bij oefenin- OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN SCHIEDAM Vannacht is inge broken op het Wilhelminaplein in Schiedam-Zuid in het hulppostkan-, toor waar aan de straatzijde een si garenmagazijn is gevestigd. Men had zich aan de achterkant toegang tot het pand verschaft. In het hulppost kantoor werd een bedrag van f 25 ontvreemd. Uit de sigarenwinkel werd een aantal aanstekers, wat geld en rookwaren meegenomen. iretie: 20. Pr. Margrietfonds, bijeenkomst, Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat S2, telefoon redactie: 263954. A- genisehap Schiedam: Mevr. J. van Gog, Dr. zamenhofstraat 139a, tel. 152400 (ook Wachten bezorging). Alarmnummer brand weer 269123. Alarmnummer politie: 264666 UG en GD: 259290, Apotheek: Rembrandt, K«nbraadt!aan 5, tel. 268855. gen als slachtoffer fungeerden en dik in het verband werden gepakt. Dat gebeurde ook bij grote oefeningen waarbij reddingboten werden in geschakeld. Maar de jubilaris heeft meer ge daan voor de Hoekse samenleving: hij was jaren lang lid van de voet balvereniging, de toneelvereniging, de sportvereniging en had bovendien de eerste jaren van het bestaan van de wijkraad in dit orgaan zitting voor de PvdA, Na de toespraak van de heer Van der Houwen sprak de heer P. Burik een gelukwens uit namens wethouder R Langerak. Andere sprekers waren de heren H, de Weers, namens de EHBO, H. van der Made, namens de Hoekse Sport Vereniging, J. J. van Lonkhuizen namens de reddingbriga de en J. Jansen namens de stichting WV-Avondvierdaagse. Op de hoogste verdieping van het nieuwe Elementumblok in dewesthoek van Holy-Zuid tuurde burgemeester Heusdens over „zijn" goede stad Vlaar dingen, meet af aan open heeft gestaan voor nieuwe bouwmethoden in Nederland. Ongeveer de helft van de na de oor log gebouwde huizen is uitgevoerd in systeembouw, waarvan Elementum 1496 woningen voor zijn rekening heeft genomen. Mr. Heusdens prees de goede af werking van het hoogbouwblok in Holy. „Ik geloof dat men nog beter in de woningwetsector kan terechtko men dan in de particuliere bouw", zei hij. Eiementum-directeur F. Brouwer, die de 140 fiats aan de gemeente had overgedragen, zei dat de fabriek in Maassluis een capaciteit heeft van duizend woningen per jaar. Nog dit jaar hoopt Elementum te -beginnen met een serie van 726 woningen op het nog braakliggende terrein van Holy-Noord. „Dat wordt iets heel bijzonders", zei hij, „waarvoor we van stede- bouwkundigen uit binnen- en buiten land grote belangstelling verwach ten." De blokken zullen variërend in hoogte en lengte worden opgetrokken om de gevreesde eentonigheid van de industriële bouw te vermijden. Wethouder E. P. van der Veen had tijdens een vergadering met Elemen tum, aldus ir. Brouwer, de wens geuit dat in Holy-Noord een woon wijk van stedebouwkundige allure zou verrijzen. (Dit in tegenstelling tot ons bericht van woensdag, waarin door misstelling het tegengestelde werd beweerd. - red.). Zeven automobilisten die tussen de 65 en 81 km hadden gereden kre gen woensdag op de Burgemeester Van Haarenlaan een proces-verbaal wegens overtreding van de maximum snelheid. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Stichting r.k. Instuif Jong Schiedam bestaat twaalf en een. half jaar. Zaterdagavond is er een reünie in zaal „De Bron". Het Ox- tail-Trio zorgt daarbij voor opgewek te muziek. Zondagavond wordt het feest ge vierd in de zalen van Musis Sacrum en De Bron. Ronny Tober treedt op met het Tony Spring Combo en het Schiedamse duo Kol Simcha zingt Israëlische liedjes. In De Bron speelt de Nico Kien Formation. De Instuif werd officieel geopend op 14 april 1955 in het zaaltje naast de Ha'venkerk. De inzegening ver richtte Deken Reynen. Pater van Au- bel was een van de initiatiefnemers, nodigde burgemeester Peek uit, die later zei:-„Ik dacht eerst dat ik een of andere kroeg moest openen". Maar toen hij hoorde wat de bedoelingen van de Instuif waren, werd hij direct enthousiast. In de eerste jaren werd veel aan „cultuur" gedaan: dé auteur-clochard Henry van Leeuwen kwam zijn „zware" reisavonturen vertellen, be leefd aan de zelfkant van Parijs, Marseille en Tanger ën niemand minder dan Rudi Carell trad op. Hij was toen nog goedkoop. Seizoen 1957-1958 was een topjaar. Tweemaal toog men naar de Expo in Brussel. De volgende twee jaar ging het minder. In 1959-1960 begon de trek naar het Wijkcentrum Nieuw- iand. Hoogtepunt was de grote KRO- avond. Langzamerhand werd het dringen in het zaaltje op het Wibaut- plein en in november 1965 werd Ar cade het „home". Drie maal heeft men nog op het SW-veld een geslaagde sportdag gehouden. De instuif heeft zo'n zeshonderd leden. Op de dansavonden, waarop beschaafd wordt gedanst, komen meestal ongeveer tweehonderdvijftig jongelui.Voorzitter Henk Olsthoom houdt met zijn homogeen bestuur de leiding stevig in de hand. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Binnenkort zal de bouw van een kantoorpand voor het bedrijf Gemeentewerken en de gemeentelijke energie- en waterlei dingbedrijven, dat aan de Hoflaan zal worden gebouwd, worden aan besteed. De in 1959 opgestelde kostenraming is aan het huidige loon- en prijspeil aangepast. Het jaarverslag meldt, dat het be drijf gemeentewerken erin geslaagd is het gehele voorgenomen herstra- tingsprogramma uit te voeren, onge veer 165.000 m2. Dat is mede gelukt door het inschakelen van ar beidskrachten uit de particuliere sec tor. Het onderhoud vergt veel inspanning door de slappe grond en een toeneming van het verkeer, aldus het jaarverslag. Ook aan de uitbreiding en instand houding van het rioleringstelsel is vorig jaar grote aandacht besteed. Ongeveer 10 km hoofdriool is mecha nisch gereinigd. Het is de bedoeling het gehele rioleringstelsel, dat enkele jaren geleden volledig werd gerei nigd, door een jaarlijks uit te voeren onderhoud schoon te houden. De hoeveelheid af te voeren riool water neemt door de stadsuitbreiding VLAARDINGEN Voor de afde ling Vlaardingen-Holy van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield de heer T. G. Prins, hoofd van een mytylschool te Rotterdam, woensdag avond in de Holykapel een boeiende causerie over het onderwerp „Onze tijd in deze tijd". Diverse vragen over het onderwerp beantwoordde de heer Prins, die ook iets vertelde over de mytylschool, op bevredigende wijze. De bijeenkomst stond onder leiding van de presiden te, mevrouw R. den Hond-Kalkman. De opkomst was groot én het aantal leden werd opnieuw uitgebreid. Op woensdag 21 februari is de vol gende bijeenkomst eveneens in de Holykapel. Dan zal een voorlich tingsavond worden gehouden. f!:/:" hLn iiKh-r-i:- ;■-■■■:: pii! i Si; lijI; ;:t;i! i. j; :;f ,fS!jMEili jj !PÈ! ijijiil .j jij■r.ï' i-:M! r sa; :j- i;j i'ijïjji ijtïiv. 11!$h; liü'. "ja r; UiBili af if, -ij-Si NIEUWE BINNENWEG 311 ROTTERDAM 1- Dit schrijft de heer J. J. Morel; secretaris van de Kunstkring Cultura in het januarinummer van deze stichting. Hij schreef dit in een hoofdartikel onder de vette kop „Cultura en het Passage Theater". De heer Morel schrijft verder dat bij openbare besprekingen de publie ke opinie altijd een belangrijke rol speelt. „Al is het dan als stille part ner. De publieke opnie bepaalt in grote mate de goodwill van een thea ter. Nu hebben de onderhandelaars eikaars onderhandelingspositie on derschat op het punt van de finan ciële garanties. „We geloven er niets van", zo gaat het artikel verder, „omdat wij in dit geval de partijen te hoog aanslaan een dergelijke vergissing te maken. Vooral nu het om bedragen gaat van honderdduizenden. Wij kunnen ons een stad als Schiedam niet voorstel len zonder een centrum van culturele uitingen", aldus de heer Morel. In een ander artikel van het blad van de Algemene Schiedamse Kunst- king Cultura staat te lezen: „Is het voorgoed adieu?" B. en W. krijgen na deze vraag een pluim op de hoed. Maar de raad moet een flinke veer laten. Het artikel gaat namelijk verder met: „Nog hebben wij vertrouwen, omdat het stadsbestuur de moed heeft om in deze meest penibele situ atie op cultureel gebied sinds tiental len jaren de zaken aan te pakken en dat met een gemeenteraad, die naar wij dachten, op enkele uitzonderin gen na, niet zo buitengewoon be langstellend is". Het blad deelt tot slot nog mee dat woensdag 24 januari 's avonds om kwart over acht in het Passage Thea ter, de Spaanse dansgroep Fiesta Gi- tana Da Silva II optreedt. Sal f:"!;- Ba v-'fiLB,: -b-v IP»'. j - - (Van een 'onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Opnieuw heb ben jongens brand gesticht in een van de vele krotten in de Struijckstraat. 'De brandweer rukte woensdagavond uit met twee wagens. Men slaagde er al spoedig in het vuur, dat aangewakkerd door een harde wind uit een dakkapel joeg, te bedwingen. Het ziet ernaar uit dat de Struijckstraat, waarvan nog enkele panden zijn bewoond, een uitgezocht oord is voor de brandstichtende jeugd. Op 7 januari moest ook alarm worden gegeven. De mensen die nog wonen in deze voor de sloop bestem de straat voelen zich bedreigd. SCHIEDAM Op vierenzeven tig-jarige leeftijd is na een langdurig ziekbed overleden oud-pastoor en de ken R, J. Reynen van de St. Liduina- kerk aan de Nieuwe Haven. Van 1944 tot juli 1960 is hij deken geweest. Veel heeft hij gedaan voor het ka tholieke onderwijs in Schiedam. Hij was voorzitter van de St. Willibror- dus Stichting. Groot zijn ook zijn verdiensten geweest voor de kerk bouw in Schiedam. Zijn werk over de christelijke Cul tuur heeft in brede' kringen grote waardering ondervonden. Hij was een joviale figuur, die met ledereen goed kon opschieten. Mede door zijn gevoel voor humor, dat hem nooit in de steek liet. Zaterdag wordt hij ter aarde besteld. Reeds geruime tijd staan de huizen op de sloperslijst. Vorig jaar 1 april hield de brandweer in deze straat een alarmoefening. Tot teleurstelling van velen, ook van brandweerlieden, werd toen gewerkt met rookbommen. Het begint er hard op te lijken dat debrandweer op deze „oefeningen" inhaalt wat zij op de oefening van vorig jaar aan realisme heeft gemist Daar het om slooppanden gaat is de schade ook nu weer nihil. 't „Lijkt vreemd voor adviseurs in klank, maar soms adviseren wij pia no's die voor stommetje speien: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluid loos spelen. Op deze wijze hebben wij ai heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig adspirant concertpianist gered. Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies - beter naar Bender kunt gaan! Rotterdam. W. de Wltlistraat 32 - tel. 138113 Amsterdam Arnhem - Breda - Leiden gestadig toe. Vorig jaar is opdracht gegeven voor uitbreiding van de pompcapaciteit van het. centrale ri oolgemaal „West". Ook is een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de aanleg van een noodpersleiding van het rioolge maal „Oost" naar het Buizengat voor de afvoer van overtollig regenwater. Het werk zal nog dit jaar worden uitgevoerd. De definitieve straataanleg op de industrieterreinen Vettenoordse Pol der en De Vergulde Hand gaat ge woon door. Veel werk gaf het zoge naamde dichtstraten van de door de PTT, Gasunie en Gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven ge maakte sleuven. Asfaltwegen werden gerepareerd en de rijbaan van de Zuidbuurt kreeg een nieuwe slijtlaag. 15 INNEN is het beter dan bui- ten", zo redeneerde het oude mannetje op de publieke tribune van de gemeenteraad. Daar had hij gelijk in, want daar was het onder het vriespunt. Ik schatte hem zo te gen de zeventig, hoewel -hij nog een ondeugende sprankeling in zijn ogen had. Toen de deur openging wreef hij zich in de handen. „Dèt is de koffie", zo stootte hij mij aan. „Het ïs hier toch nog niet zo gek hè. Ja, ik bedoel je kan hier beter zitten dan buiten. Je krijgt hier tenminste nog is wat". Hierbij lachte hij eigenaar dig. „Ja", zo ging hij verder, „eerlijk gezegd interesseer ik me niet voor de politiek. Maar ja ik heb niks meer onder handen en dan ga ik altijd naar de gemeenteraad. Alleen voor de sfeer en omdat je altijd wat krijgt. Bij de debatten doe ik meestal m'n ogen dicht. Maar zodra die deur daar opengaat dan ben ik klaar wakker. Want dan komen ze wat brengen, begrijpt u". Ik knikte maar omdat ik tenslotte wèl de de batten moest volgen én bovendien nog aantekeningen maken. Een alleraardigste jongedame van de secretarie serveerde de-koffie. Ie dereen kreeg bovendien nog -een koekje. Toen de schaal bij het man netje haast ons kwam, keek hij het meisje met een vrolijke tinteling aan. .Hoeveel?;', vroeg hij. „Dat weet u best", sprak het meisje, die hem beter scheen te kennen. Hij pakte er twee af. „Een voor bij de koffie", zo verontschuldigde hij zich, „en één voor onderweg. Het is zo koud weet je". „Vorig jaar", zo gaat hij tussen een hap en slok verder, „kregen we om deze tijd een slaatje. Dat krijgen we nou vast weer, let maar op". Van genoegen haalde hij zijn schouders op en knikte mij eens vriendelijk toe. „Dat smaakte wel zo lekker, hè. Ja, zoals ik al zei, het is hier zo gek nog niet". Nadat hij het lege bakje had neergezet en.de laatste kruimels van zijn mond had geveegd, dommelde het mannetje weer in en kon ik me weer geheel aan de gemeenteraad wijden. De 'rust duurde echter niet. lang. Nauwelijks ging de deur weer open of hij deed één van zijn oogjes open en keek vanuit zijn ooghoeken naar de deur. QNDER het gezegde, „daar komt weer wat", gaf hij mij een por. Het bleek echter de gemeen tesecretaris te zijn en ietwat teleur gesteld zakte hij weer onderuit. Na een half uur waren de qver het al gemeen saaie discussies ten einde. „Mijne heren", zo sprak de burge meester, „we gaan nu even pauzeren voor een bal gehakt". Hij had het nog niet gezegd of Het mannetje naast me was ai, met een voor zijn leeftijd bijzondere krasheid, over eind gekomen. „Hooi t u dat. Een bal gehakt! Daar had ik nou net trek in". Daar bij wreef hij met een aanstellerig gezicht over zijn iets te dikke buik. „Als er maar mosterd bij is", be dacht hij plotseling. De' deur ging weer open en de ballen werden keu rig op schoteltjes binnen gedragen. Toen het meiske weer bij hem kwam, vroeg hij weer gretig: „Hoe veel?" Zij schoot in de lach. „als u het maar doet, zonder dat de burge meester het ziet". Hij stelde haar gerust. „Ik heb een plastic zakje bii me", zo fluisterde hij. Weer pakte hij er twee. Een voor ïiefc zakje en één om ineens op te eten. Intussen had iedereen zijn bal op. „Mijne heren", zo ging de burge meester verder, „wij gaan in beslo ten vergadering verder". Het man netje keek mij met een verwilderde blik aan. „Besloten", zo kreet hij ineens, zodat iedereen het kon ho ren. „Dan gaan jullie vast een bor reltje drinken. En dan moeten wij naar buiten. Wij de kou in en jullie lekker borrelen". De gemeenteraad proeste het uit. Maar ons mannetje kreeg zijn zin Eerst werd een borrel geschonken en hij mocht meedriftken. „Proost", zo klonk hij tegen de burgemeester. En tegen mij, voordat ik goed inge pakt het raadhuis verliet: „Ziet u wel dat het binnen beter is dan bui ten". ff I 1

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1