Ir. B. Wilton houdt jaarrede anning staat in centrum AGENDA RET LUIDT START VAN METRO IN op de tapijtafdeling DESS0 NYLON TAPIJT 89.80 rrm „Niet alleen kwestie van herscholing Burgerlijke stand M A AAN s§ stormloop Verzoek om DEKLERK&ZN flinke BEZORGERS uit te stellen Wh#** J4U« boogaard V&diMmy 8 Wagenaar neemt afscheid van gemeentewerken Na sluiten bedrijf: Man verdronken op Wilton werf I Als u nou toch SCHIEDAM w? jjE bOTTERPAIVIMER Pagina 3 2 VRIJDAG 19 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) g-tTLAAKDINGEN Ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van 8 V Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, heeft van- femiddag zijn jaarrede uitgesproken op een bijzondere vergadering |van de Kamer. Hij sprak onder meer over de positieve verkoop f resultaten van de middenstand in Schiedam en Vlaardingen en over de winkelplanning in nieuwe wijken. KOOPAVOND SCHEEPSBOUW VISSERIJ I ff (indaag morgen en en dagelijks I OEVERVERBINDINGEN muurvast geweven van 100% Enkalon garens, in 3 gloedvolle kleuren (goud, cognac en groen), op KING SIZE kamerbreedte van 380 cm, normale prijs 112.50 per strekkende meter, nu voor 9? voor 'n modern ROTTERDAM Dezer dagen is de RET begonnen met de verspreiding, in bussen en trams van 350.000 folders. Ook is men (Van een onzer verslaggevers) reeds vergevorderd aan de ver spreiding van de folders in kleur, gratis kaartjes en brief van de burgemeester aan alle gezins hoofden en alleenstaanden. Be langrijkste onderdeel in de eerst genoemde folder zijn de veran deringen in het lijnennet in Rotterdam-Zuid tussen 23 janu ari en 10 februari, die wij reeds eerder hebben gepubliceerd. HALTEBORD nylon NCVB-Centrum houdt ledenvergadering J. G. v. d. Wielen 40 jaar bij Bingham De RET verwacht dat teveel mensen, naast de gewone reizi gers, dan de metro willen be proeven. Een dergelijke drukte zou averechts werken. „De ken nismaking is", aldus de heer Thomassen, „veel aangenamer buiten het gedrang; de kaartjes zijn onbeperkt geldig." HBSS oefende tegen Vlaardings F or tuna .'•'NIET DUURDER Inde-.' - speciaalzaak ■HHHHHHBHHHH KORTE HOOGSTRAAT 15 - VLAARDINGEN ff Voor moderne vrouwen en meisjes, die ook de mode onder de mode in stijl willen houden met de rest van hun kleding is deie speciale aanbieding be doeld. Lycra stretch B.H. en bijpas sende stretch panty, in mo derne kleuren, zoals rood, oranje, groen, rose en bleu. Wij ruimen onze voorraden op en U profiteert daarvan, want deze complete foundation set vindt Li'nu bij ons voor minder dan de halve prijs, voor nog géén acht gulden. panty Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Lycra stretch B.H. en bijpassende pan ty in kleuren rood, rose, bleu, groen en oranje, de beha in de maten 32 t/m 38 A en B cups, de panty in de confectie-maten 38 t/m 44. Be/ia en panty ook afzonderlijk' verkrijgbaar. Duur van de Opruiming 13 januari tot 9 februari Géén tel. of schrift, hit. Maassluis vreest dat het gemeente bestuur streeft naar een nieuw groot winkelcentrum in Maassluis-West, zodat het huidige winkelcentrum bij de Markt tot een wijkcentrum zou degraderen. „Hierdoor wordt het voor de daar gevestigde zakenlieden moeilijk hun houding ten opzichte van uitbreiding van hun winkels te bepalen", aldus de heer Wilton. In een overzicht bij de jaarrede staat, dat de Maassluise middenstand uit noodzaak tot een nauwere samen werking is gekomen. Zich stteds uit breidende winkelcentra in buurge- meenier zuigen de koopkracht weg. De resultaten over 1967 zijn, mede doordat de bouw van winkels achter bleef bij de snelle woningbouw, dan ook niet bevredigend. Daarbij komt nog de onzekerheid die over het nieuwe winkelcentrum in West bestaat. Het bestuur van de middenstandsvereniging probeert zo veel mogelijk gegevens te krijgen bij het gemeentebestuur B. en W. heb ben geadviseerd door samenvoeging te streven naar grotere winkeleenhe den in het huidige centrum. Ruimte en parkeergelegenheid vormen daar bij knelpunten. Plaatselijke ondernemers hebben zich, na advies van deskundigen, la ten weerhouden van het stichten van een filiaal in het westelijk stadsdeel. Inmiddels zijn daar enkele winkels geopend en zijn er noodwinkels ge vestigd. In Maassluis hoopt men spoedig een koopavond te kunnen instellen. Ook in Schiedam, aldus ir. Wilton, heeft de middenstand lange tijd in de mist gezeten voor wat betreft de functie, die het winkelapparaat speci aal in het centrum in de toekomst zal hebben, gezien de ontwikkeling van andere centra in deze gemeente. De voorzitter had zich laten vertellen dat bij winkeiplanning meer open heid is gekomen tussen middenstand en gemeentebestuur. Hij pleitte voor nog meer openheid. De voorzitter betreurde het, dat het de kamer niet is gelukt de gemeente besturen van Vlaardingen en Schie dam „om de tafel" te krijgen tenein de in overleg de vestiging van win kelcentra ,in Holy en Kethel te ont wikkelen. „Ik kan alleen maar hopen, dat de toekomst'onze vrees vooreen te weinig op elkaar afgestemde win keiplanning zal beschamen." De middenstand van Schiedam en Vlaardingen is vol vertrouwen het nieuwe jaar ingegaan. De textiel branche heeft echter te lijden van de stuntverkoop, waarbij fabriekspartij- en tegen afbraakprijzen direct aan de consument worden verkocht In de grote scheepsbouw, zei de heer Wilton, is de situatie nog weinig rooskleurig. Lichtpunten waren de opdrachten tot de bouw van super tankers en het uitzicht op de bouw van booreilanden in de toekomst. Er waren voldoende reparatieopdrach ten. Het aantrekken van geschoold personeel bleef moeilijk. Bij de klei ne en middelgrote scheepsbouw is de gang van zaken teleurstellend wegens de sterke concurrentie. De chemische Industrie is nog steeds een belangrijke tak van be drijf in ons district, aidus ir. Wilton. De wasmiddelenindustrie kon de felle concurrentie in zoverre de baas blij ven, dat de resultaten als „niet onbe vredigend" konden worden aange merkt. De expansie zet zich voort. Minder enthousiast is de voorzitter over de kunstmestsector. „De ameri- kaanse produktie vorfd onvoldoende afzet en verstoorde de markt. In de nabije toekomst wordt een zekere overproduktie verwacht. De voort gaande mechanisering en automatise ring maken de behoefte aan gespeci aliseerde werkkrachten groot. Over de resultaten van 1967 is men niet geheel tevreden", zei hij. Ook de visserij kreeg de aandacht in de jaarrede van de voorzitter. De omvang van de vissersvloot^ onder ging vorig jaar geen verandering. Het aantal aangevoerde kantjes zoute ha ring liep echter terug van ruim 61.000 tot 56.700. Als oorzaak hiervan noemde hij de verlegging van de visserijgrenzen door Engeland (12 mijl uit de kust) en Ierland (6 mijl uit de kust). De haringhandel blijft in mineur; door steeds teruglopende aanvoer en afne mende vraag krimpt de handel steeds verder'in. De scheepvaart gaf, aldus ir. Wil ton, in 1967 enige ontwikkelingen te zien. Het aantal schepen dat de Nieu we Waterweg binnenvoer bedroeg 34.545 tegen 32.292 in 1966. Volgens een voorlopige opgave ontving Vlaar dingen daarvan 2104, Schiedam 689 en Maassluis 683. Sprekend over het verkeer zei hij, SCHIEDAM De heer J. Wage- ginaar, technisch hoofdambtenaar A bij de dienst Gemeentewerken zal gper 1 februari ontslag nemen in ver band met het bereiken van de pensi- gj oengerechtigde leeftijd. De heer Wagenaar is sinds 1 janua ri 1963 afdelingschef bij de uitvoe- ring van de weg-, en waterbouwkun- dige werken. Hij begon in Schiedam 1 op de tekenkamer van deze afdeling f en kwam in 1950 bij de afdeling rio- lering. De heer Wagenaar trad op 15 oktober 1938 als opzichter eerste klasse in dienst bij gemeentewerken le Schiedam. Vrijdag 26 januari tussen 17 en 18 juur is er gelegenheid afscheid te ne men van de heer Wagenaar in de aula van gemeentewerken, Korte Ha- i ven 27. Tevens is er dan gelegenheid' kennis te maken met zijn opvolger, de heer J. van der Hammen. SCHIEDAM Vijf automobilisten die meer dan negentig kilometer per uur reden, kregen donderdag op de Burgemeester Van Haarenlaan een f proces-verbaal wegens overtreding van de maximum snelheid. G0UDSESINGEL221-ROTTERDAM-TEL1ie673-123032 Irene, Pr. Margrietfonds, bijeenkomst, 20. Chr. Leesbibliotheek. 20; „t?,eref- Jeugdhuis: uitlening, 11.30-16,30; S „«ene; ver. De Belangen, feestavond. "e Bron: R.K. Instuif, reünie. 20; car. soc. Belangen: Soc. De vonk, feest- avond, 20: -J Opstandlngskerk: Soc. Den Telrquasth, R dansavond, 20; Sportfondsenbad: dlplomazwemmen, ho- gere diploma's. IS; fè Arcade: Green's R B. Society, m dansavond. 20; Musis Sacrum: B.R.B. '67. dansavond, 20; St. Annazusterstraat: 49, Dc Druiventros, dansavond, 20; Trefcentrum: Dansclub Harg, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. telefoon redactie: 263954. A- uentschap Schiedam: Mevr. J. van Gog, k Sr- Zamenhofstraat 129a, tel. 152400 (ook slachten bezorging). Alarmnummer bratid- 'I 269123, Alarmnummer politie: 26466S. §G en GD: 269250. Apotheek: Rembrandt, Kombranctlaan 5. tel. 268955. dat de intensiteit van het tunnelver- keer niet alleen bepaald lijkt te wor den door het al of niet gereed komen van de aansluitende wegen. „Voor vele weggebruikers schijnt het alter natief: wachten in Rotterdam of be talen bij de Beneluxtunnel, nauwe lijks een alternatief te zijn. Liever wacht men! Merkwaardige zuinig heid." Ondanks het verhogen van de Spij- kenisserbrug acht de heer Wilton een verbinding onder de Oude Maas voor de gehele streek van het allergrootste belang. Naar zijn mening vraagt heel het probleem van de oeververbindin gen in het gebied, dat de kamer bestrijkt en wat daaraan grenst, dui delijkheid en snelle beslissingen. Het doortrekken van de metro naar het westen mag, aldus de voorzitter, niet gaan ten koste van de boven grondse verbindingen, die in het vooruitzicht zijn gesteld of die nodig zijn geacht. „Met een metro-verbin ding alleen is het vervoersvraagstuk niet opgelost." Hij vervolgde: „De verbinding van Rozenburg in de richting Rotterdam via het Botlekgebied is omslachtig en allerminst vlug. Deze zo snel in bete kenis toenemende gemeente snakt naar een vlotte busverbinding regel recht naar Rotterdam, niet langs al lerlei zijwegen". Ook het openbaar vervoer in Vlaardingen vindt de heer Wilton allerminst bevredigend. Hem had bijzonder de wens van de gemeente Maasland aangesproken om een rijwielpad langs rijksweg 20. „Uitgaande van de overweging: „Lie ver met een eigen hart op de fiets, dan met een ruilhart in de auto" wil ik de Maaslandse aandrang graag on dersteunen, waar dat mogelijk is", aldus de heer Wilton. 16 JANUARI T/M 3 FEBR COUPONS VÓÓR MINDER DAN DE HELFT DER WAARDE T/68/13 I COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEMEftlANDSElAAN ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VLISSINGEN HOORN/DE LIER (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Bene den Maas, heeft vanmiddag in zijn jaarrede gezegd,dat het afgelopen jaar .geen reden geeft tot „bovenma- Wij kunnen nu wel met veel omhaal deze klassieke Italiaanse damast beschrijven... maar waar om zou U zelf niet komen kijken en genieten van de rijke dessins, de prachtige kleuren, de fraaie gians! Italiaanse damast, soepel als zijde, normaal verkocht voor 10.75, een luxe overgordijn dat een aparte*sfeer schept In leder interieur, morgen voor de helft Yan de prijs, per meter voor nog géén vijf culden. Morgenvroeg om 9 uur begint de speciale Opruimingsverkoop van deze bijzonder fraaie italiaan- se gordijndamast, in diverse kleurstellingen, als goud, groen, fralse, beige en blauw, 120 cm breed, per meter voori hf Duur ya» de Opruiming 13 januari toe 9 februari Giitt tel. of aehrlft. best. een goedkope leesbril zoekt kom dan naar MOSTERT Voor een bril van f I i, betaalt u als ziekenfonds verzekerde slechts 8,80 compleet met glazen. tig optimisme". Ook in het Kamer district moesten bedrijven overgaan tot gehele ot gedeeltelijke sluiting of sanering. Een groot deel van de vrijgekomen arbeidskrachten kon worden overge bracht naar bedrijven, die nog steeds te1 kampen hebben met een tekort, aan personeel. „Toch mogen we niet blind zijn voor het sociale leed, dat hier ontstaat en dat zeker lang niet altijd door maatregelen kan worden opgevangen", aldus de heer Wilton. De voorzitter zei, dat weliswaar de vraag naar werkkrachten in het Wa terweggebied nog steeds groter is dan het aanbod, maar dat lang niet ieder een zonder meer verplaatsbaar is in een andere functie. Het is, zei de heer Wilton, niét alleen een kwestie van herscholing of omscholing. In het bijzonder spelen menselijke factoren en overwegingen een belangrijke rol. „Ik vraag me af of we dit als ondernemers steeds in voldoende mate voor ogen houden". Deze her- of omscholing is oa;>.- zijn mening een taak voor de bedrij ven, overheid en arbeidsbureaus, die deze opleidingen kunnen stimuleren. Naar zijn oordeel voldoen de rijkswerkplaatsen niet aan de huidi ge eisen, die het moderne bedrijfsle ven aan zijn medewerkers moet stel len. Het onderwijs moet zich volgens hem niet alleen bepalen tot het leren van een vak, maar zich ook richten naar de verantwoordelijke, plaats, die elke werknemer in een bedrijf in neemt en naar zijn houding tegen over, dat bedrijf en tegenover de maatschappij, waarin hij zijn plaats heeft of moet vinden. Vooral ook, omdat elke „onaangepaste" een ver lies voor de economie is. SCHIEDAM Bij werkzaamheden op het tankschip Texaco is onder dagavond op de werf van Wilton-Fije- noord de 47-jairge ijzerwerker J. Krulze uit dz Dr. Wibautstraat ver dronken. In de huid van het schip was een montagegat gemaakt om. er materiaal door naar binnen te brengen. Voor de verbinding van het schip met de wal kant was een tien meter lange schuin oplopende loopbrug gemaakt. Daarna had men op de wal een platform gemaakt met een kortere, horizontale loopbrug die met haken in het mon tagegat was vastgemaakt. Ongelukkigerwijs raakten de haken door onbekende oorzaak los, waar door de loopplank geen houvast meer bood. Toen de werknemers via de loshangende loopplank naar het schip terugkeerden, gleed de plank omlaag en verdween de heer Kruize die voorop liep, in de diepte. Er werd direct groot alarm gesla gen en men begon met dreggen, waarbij ook de rivierpolitie werd in geschakeld. Alle reddingspogingen faalden evenwel. Om half drie van nacht werd het levenloze lichaam van de drenkeling uit het water ge haald. Voor direct gevraagd enkele Aanmelden: Mevr. Van Gogh, Dr, Zamenhofstr. 139a. TELEF. 152400. De RET had gehoopt al deze veran deringen in een fase te kunnen door voeren. Ze bleken echter te veel om vattend. De titel luidt niet voor niets „Met blijdschap en excuses,..." Verder staan er in de metroroute, de tram- en autobuslijnen zoals deze gelden vanaf 10 februari. Een. sche matische kaart in kleuren van alle netten verduidelijkt het een. en an der. Ten slotte is, evenals in de andere folder, de „gebruiksaanwijzing van kaartjesautomaten, controleliin en metrotrein opgenomen met enkele fo to's. Uit de praktijk van een week proefrijden met publiek is wel geble ken dat deze uitvoerige beschrijving niet overbodig is. Een andere „nieuwigheid" die de RET meteen introduceert is een nieuw haltebord dat (althans in Rot terdam-Zuid) vanaf 10 februari gel dig is. Het is niet mogelijk óm allë nieuwe borden in een nacht aan te brengen en tegelijkertijd alle oude weg te halen. Daarom zullen tot 10 februari oude en nieuwe naast elkaar staan. Het ou de is geldig tot en met 9 februari het nieuwe geldig vanaf de tiende. De oude „koekdozen" met de. ronde Sprite of Coca Cola-raclame zullen dus in Zuid uit het stadsbeeld ver dwijnen. Later zullen ook de halte borden op de rechter Maasoever wor den vervangen. Er is nog een nieuw bord, namelijk dat wat de agentschappen aanwijst. SCHIEDAM Geboren: Carmen P d.v. W. A. Post en A. M. Otjens: Gerardus H z.v. Vogelezang en M. A. Hamerslag. Ondertrouwd: J. van Bellen. 22 1r en D. B. J. Eechthold, 20 J; J. J Uogendoorn, 25 3 en J. Nfjs. 20 j.: A. Jazet. 23 j. en J. M. Crone. 25; R. F. Koeleman, 23 en A. van den Bout, 20; A. Kok. 26 en J. F. Bakker. 21; A. Lindhout. 30 en A. Klaassc. 74; C. Muilwijk. 21 en G. T. J. Hofman. ïi;. A. P. C. Nootenboom, 21 en A. H. Lotte. 21: G. G. M. Olsthoorn, 21 en E. M. L. Jacobs, 21: J. H. Sehllperoord. 21 en H. C. S. van Gullk, 19: T. A. P. de Vette, 23 en M. T. SCHIEDAM Met een concert van Hannie Barendrecht (fluit), Han- nie Borstlap (cello) en Felix de Jong (spinet), opent Galerie Punt Vier, Rotterdamsedijk 319A, zondagmiddag om drie uur een expositie van schil derijen, etsen en tekeningen van F. akkaart. De tentoonstelling duurt tot 12 februari. Colllgnon, 20; P. M. Wehrmeljer, 21 en C. Pomes, 21. Getrouwd: C. A. Preln. 24 en G. van der Toom. 20: J. Krommenhoek. 24 en S. C. E. van Dijk. 21; C. de Backer, 20 en H. J. Hagens, 17: H. A. van Katwijk. 35 en C. van Eljk. .14; F. Schenk, 11 en T. D, Suvaal, 17; H G Kok, 21 en A. A. Weber, 21. Overleden: D. Leeuwenburg, 63 echtg w. F. Kinneging; J. J. Tuljl, 81; A. Peeters, 51 echtg M. 't Hart. Voor hen die prfjsscellen op gezellig luxe nachtgoed, dat tevens warm en komfortabel is, en die toch beseffen, dat er méérnodfgis in een huishouden) Is deze aanbieding juist van pas! Brushed Nylon damesnacht- 'hemden, in fijne effen kleuren, uit dc series van 8.95, met ge voerd kraagje, dat ook na vele maien wassen, keurig blijft zit- .ten, kiest U morgen uit voor nog géén twee rijksdaalders. BKiLL.cn arcuHi. m Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van-deze Brushed Ny lon dames nachthemden, in di verse kleuren en in de maten 38 t/m 48 voor imden, in di- in Duur van de Opruiming 18 januari tot 9 februari Giin tel. af tchrlft. bett. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Ned. Chr. vrou wenbond, afdeling Centrum, houdt woensdag 24 januari in het Jeugdhuis aan de Lange Haven 97 een ledenver gadering, die om acht uur begint. Op de agenda staat bestuursverkiezing. Mevrouw M. C. van Tongeren-Van de Bok geeft haar taak over aan me vrouw Y. Blok-Borgstein en me vrouw C. Kraan-Dijks is kandidaat voor tweede penningmeesteres.se. Er wordt tevens een lezing gehouden over het onderwerp: „Hoe ben ik een goede gast en gastvrouw?" Verder kunnen de dames aan twee excursies deelnemen, naar kookde monstraties, op vrijdag 2 februari in de toonzaal van de GTB aan de Broersvest 95 en op dinsdag 13 februa ri naar het museum Van Beuningen. Ook de volgende avonden heeft het bestuur reeds gepland: Op donderdag 22 februari spreekt de heer Van Til over bijbellezen in het gezin; 1 maart Wereldgebedsdag; 21 maart, paaswij- ding door mevrouw J. Wesse- link-Lengkeek; 23 april, jaarfeest en 16 mei lezing Van de heer S. v. d. Land over Sicilië. ROTTERDAM De heer J. G. van de Wielen is veertig jaar in dienst bij de N.V. Bingham en Co N.V. te Schiedam. Hij werd koninklijk on derscheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester H. Roelfsema van Schiedam reikte de ju bilaris, die ziek thuis is, vanmorgen het eremetaal uit in zijn woonhuis aan de Generaal van der Heij- denstraat 8 (Rotterdam). De jubilaris werd meteen gepensio neerd. Hij wordt zondag 65 jaar. Er is lang over gesproken voordat het zover was. De toestemming om bordjes aan een gevel te bevestigen was moeilijk te verkrijgen. In ieder geval zijn de nieuwe bordjes duide lijk en van grote afstand zichtbaar zodat men niet meer in etalages naar agentschap-bordjes hoeft te moeken. De burgemeester heeft in zijn persoonlijke brief aan zijn „waarde stadgenoten" een verzoek gericht Namelijk om met de gratis metro- kaartjes niet te gaan reizen in het eerste weekeinde na de opening. (Zoals bekend, zullen ook de in woners van Schiedam, Vlaardingen, Capelle, Rhoon en Poortugaal gratis kaartjes van de RET krijgen. RED.) T)E uitverkoop ging van start en er was geenkip meer of minder in de stad. Geen run op de warenhuizen, geen ellenlange rijen, geen ellebogenwerk, geen plaatse lijke strijdvelden en geen privé-kampementjes. Niets van dit alles en de schuld ligt bij de voor verkoop. Begin januari wanneer de uitver koop nog weken ver is, begint het al. Spotprijzen, koopjes, fantastische aanbiedingen en al dieuitver koop-bedervende flauwekul meer. „Neem mee" en „het moet weg" en zovoort zijn onweerstaanbare leu zen. Iedereen neemt mee en iedereén is het ermee eens dat het weg moet en zo blijft er niets meer over. Of vindt u die partij doorgedraaide ju tezakken nog „beeldige japonnetjes voor 9"? Nee, je moet volgesnoep- te kinderen ook geen ijsje beloven. Een paar zullen er misschien op in gaan, maar die zullen het dan ook bezuren. Er is geen verschil meer tussen voorverkoop en uitverkoop. „Hé", hoorde ik net zeggen, „is er uitver koop. Ik dacht dat die allang begon nen was". „Nee", zeg ik dan nu „die begon 'gisteren, donderdag 18 janua ri, eigenlijk drié dagen later dan de traditie was". Maar ja, waarom maak .ik mij ei genlijk zo druk. Er wordt flink ver kocht, nietwaar, en wat doet het 'er dan toe onder welke noemer, voor verkoop of uitverkoop, het gaat. De' koopjes vliegen weg. De vol gestouwde etalages vertonen grote leegten. Iedereen is weer tevreden, de winkelier en zijn klanten. Vader draagt nu zo'n modem jasje met splitten, wel veertig gul den afgeprijsd. Het was een beetje vuil en het knoopsgat was uit gescheurd, maar anders heb je zo iets niet voor die prijs. En normaal zou je ook zulke schoenen niet gekocht hebben, maar voor die prijs „neem mee, joh". En die schattige jurk, hij is wel een beetje lang en het model is ook niet bepaald Dior, maar hij is altijd nog goed voor aan de was. TpN zo kopen wij. Tassen vol •*-J slepen we mee naar huis, daar stallen we alles uit en iedereen moet passen. Ja, een paar avondjes verstellen zit er wel in, blijkt nu. Maar ja, voor die prijs! Dan is het niet belangrijk of het voorverkoop of uitverkoop is. Ervoor of eruit, het is allebei best, als het maar goed koop is. Maar soms denk ik met heimwee aan die te'evisietoestellen voor een halve cent in een onvervalste uit verkoop, wanneer de avond tevoren iedere rechtgeaarde huisvrouw vroeg naar bed ging om toch vooral de volgende morgen fit te zijn en bestand tegen wachten en duwen. (Van een medewerker) SCHIEDAM Op het halfverharde ver lichte trainingsveld heelt HBSS donder dagavond een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen de Vlaardlngse tweede dl- vlsleelub Fortuna. Tot aan de rust konden de oranjehemden goed op tegen het vrij wel volledige Fortuna; alleen Van der Zwan slaagde erin keeper Van Heest met een kopbal het nakijken te geven (9—1). In de tweede helft kwam het tempo van Fortuna duidelijk naar voren en op ver diende wijze scoorde Van der Zwan 0—2 (na een misverstand in de HBSS-defenste), Dumont bracht de stand op 0—3 en Ol en Van der Zwan drukte de meerderheid van Fortuna uit door 0S op rijn naam te brengen. Keeper Van Keest had kennelijk veel hinder van de verlichting. Hoogstraat 146- 150 - VLAARDINGEN - Tel. 343007 IVWSRBINOtm mg»

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1