eurotax REDDERS GEHULDIGD IROTAX Rotello bouwt bottelarij Brandweer moest 131 keer vuur blussen AGENDA Vorig jaar licht herstel Export gedistilleerd met zorg afgewacht Opnieuw brie f over esthavenpiaats 26 Toch nog grote tekorten Arbeidsmarkt in 67 minder gespannen C0UZY KLEINE BEDRIJFSRUIMTE Van De Hoek tot Vlaardingen KLUIT ter jm ÏLAARDIN6EN WERKSTER TYPISTE EN VOOR" WENT ELEN DE EEUWEN Burgerlijke stand Vijf scheepsbranden in 1966 Burgemèester richt beleid on nonin&nood Kan brillant groeien? Historische vereniging Wijkraad snel door rest van agenda r< tEL 66 I RADIO EN TELEVISIE GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM Bejaarden te gast in „De Thuishaven*' Vandaag .en morgen .en dag slijks Devaluatie WINKELCENTRUM heetman ^jjj DR.J. H. BAVINOC Meer misdrijven in Hoek van Holland J. van der Zwan gaat met pensioen Strijktrio geeft concert in museum Ssöa&ssKsA? Ai DE ROTTERDAMMER WOE NS DA raatna 3 (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM In maart zal aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam de eer ste paal worden geslagen voor een nieuwe bottelarij van Bottelo N.V. Zo wel de produktie, de opslag en liet ver- boopdistrlbnUe-apparaat zullen In een- telfde gebouw worden ondergebracht. In de produktieruimte zullen voor lopig twee bottelcolonnes worden ge niaalst, de mogelijkheid bestaat echter hier nog twee colonnes bij te plaatsen. De bouw zal naar een eigen ontwerp van Bottelo N.V. door Latumebo in sa menwerking met Van Hoorn aanne- mmgsmaatschappij N.V. worden uitge voerd De bouwtijd zal ongeveer een mar bedragen, de totale kosten circa vijf miljoen gulden. De oude bottelarij die m I95l m gebruik werd genomen zal verhuurd worden. Het rayon van Bottelo N.V., een van de tien bottelarijen voor Coca-Cola in Nederland, beslaat het grootste deel van de provincie Zuid-Holland. Van de Coca-Cola produkten die in Nederland worden gebotteld, neemt Bottelo onge veer een kwart voor haar rekening. HOEK VAN HOLLAND De Hoekse bejaarden waren dinsdag avond opnieuw te gast in De Thuishaven. Ondanks de vele ziek meldingen (griep) was de opkomst zeer groot. De avond had een prettig verloop. Eerst werden dia's vertoond over de gehouden bazar en Sint Nico- laasavond. Daarna volgde een optre den van „The Chilly Wind Singers" met gospel- en folksongs onder lei ding van de heer T. Volkers. Het was het eerste optreden van dit ge zelschap in Hoek van Holland. Een langdurig applaus bewees hoezeer de zzng werd gewaardeerd. Mevrouw Huisman droeg met veel succes voor „Paniek in het bejaar dencentrum" en een dagsluiting besloot de bijeenkomst. De volgende bejaardenavond wordt gehouden op maandag 26 februari. SCHIEDAM Geboren: Jeanmette a.v. G van tier Toom en J M van Beek; Peter z v. j Ammeraat en E van der Grett; Albertus L F z.v. p j Franken en M W Kop. Overleden: C W Gerdt. 78. wed E steln- der; A C Pl>I, 69. wed K van Hofwegen: S rlaman, 40; C Mees, 67; J de Deugdt, 92. w J Viertelha-uzen, 92; P Lagendijk, 77: P P van Leeuwen, 78; C A Buurman, 58 SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft gisteren twee inwoners, die vorig jaar op 10 maart een meisje uit het water bij de Spuisluis hebben gekaald gehuldigd. De 31-jange chauffeur A. van der Pluym uit de Ges- straat 43 en de IS-jarige scholier Nico Tulhng uit de Geer- vlietstraat 39 kregen de bronzen legpenning, het daarbij horende getuigschrift en draagmedatlle van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Burgemeester Roelfsema, die de onderscheidingen uitreikte, stelde in een korte toespraak het moedige gedrag van de redders ten voorbeeld. Hij merjete op dat mond-op-mond beademing steeds meer wordt toegepast. De burge meester zei dat het aanbeveling verdient kennis te nemen van deze methode, om eventueel te kunnen optreden als dat nood zakelijk is. Beide redders beschikken niet over een EHBO-diploma. Toen zij de zesjarige Catharina Maria Visser uit het watér haalden, was het kin al bewusteloos. De heer Van der Pluym had wel eens op televisie gezien hoe je mond-op-mond beademing moet toepassen. Hun pogingen hadden succes. De levensgeesten van. het kind konden weer worden opge wekt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Volgens het jaarverslag van de brandweer hebben zich in 1966 in totaal 131 branden voorgedaan. Hierbij wa ren vijf uitslaande branden, 51 binnenbranden, 65 buitenbran- den, vijf scheepsbranden en vijf schoorsteenbranden. De geschat te schade hiervan bedroeg f 276.840,—. Als oorzaken waren te noemen, de baldadige jeugd (29), elektriciteit (14), broeiing (2), vlam in de pan (6), vuile schoorsteen (3, brandbaar materiaal dicht bij kachel 4, spelende kinde ren met vuur (6), oververhitting ka chels cn ketels (5), gloeiende as (6), onjuiste bediening van of gebreken aan of opstoken van c.v.-kachei, olie- haard, voering van petroleumkachel (8). chr. soc. Belangen: Alg, Fotoclub, discussie- avond, 20; Irene; P.C.G.. bijeenkomst, 20; Geref. Jeugdhuis: N.C.V.B.. ledenverga dering, 20; Geref. Jeugdhuis: S.G., aid. muziek, jaarvergadering, 20; Passage Theater: A.S.X. Cultura. Fiesta Gitana, 20.15: Wijkcentrum Nleimlaml: Aig Bond v. Ondenv. Persvergadering, 20 Opstandlngskerk: Oecumenische raad, bijeenkomst, 20. 3 a Bijkantoor „De Itotterdammer" Lange Kerkstraat 82. telefoon redactie: 263954. Agentschap Schiedam: Mevr J. van Gog, Br. Zamenhofstraat 139a. tel. 152400 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 269123. Alarmnummer politie: 264666. GG en GD: 289290, Apotheek: Apotheek Nieuwland, Dr. Wl- bautplein 17, tel. 267532. SCHIEDAM „Wat de gedistil- ieerdindustrie betreft heeft het afge lopen jaar op de binnenlandse markt een licht herstel te zien gegeven", aldus het jaarverslag van de Kamer van Koophandel, Men verwacht dat de afzet ongeveer vijftien proeent hoger zal liggen dan in 1966. In dat jaar liep de afzet met onge veer 27 procent terug ten opzichte van 1965 als gevolg van de verhoogde accijns en omzetbelasting. De Drank en Horecawet trad op 1 november in werking. Men verwacht dat hierdoor m de slijtersseetor een aantal nieuwe vestigingen zullen komen. Er heerst in deze bedrijfstak overi gens onzekerheid m verband met de dreigende onverbmdend-verklaring van de verticale prijsbinding, waar uit een verdere vernauwing van de marge tussen opbrengsten en kosten zou kunnen resulteren. Voor de export van gedistilleerd wordt van 1967 een eindcijfer ver wacht, dat niet veel zal afwijken van de fraaie vrijwel gelijke uitkomsten die de beide voorgaande jaren heb ben opgeleverd. De waarde van de export zal namelijk opnieuw in de orde van 35 miljoen gulden liggen. De afzet naar Engeland, die van levensbelang is voor de Nederlandse gedistilleerdexport (die voor meer dan de helft op deze markt is gecon centreerd), is vorig jaar enigszins te ruggelopen. Onder meer komt dat door de accijnsverhoging in Enge land. Na de devaluatie lijkt verbete ring van de Engelse drankenmarkt met aanwezig. Het voor de „Christmas-trade" bestemde buitenlands gedistilleerd was voor het grootste deel al geïm porteerd of althans aangekocht voor de devaluatie. Welke gevolgen de export naar Engeland van de de valuatie zal gaan ondervinden, wordt thans niet geheel zonder bezorgdheid afgewacht. De vermindering die de afzet naar Engeland in 1967 heeft on dergaan, is geheel gecompenseerd door vermeerdering van de afzet op andere markten. In 1966 verrichtten 27 brandwach ten 528 brandwachtdiensten met een totaal van 2685 manuren. Deze diensten werden gehouden tijdens to neel-en cabaretvoorstel hngen, feest avonden, concerten, tentoonstellin gen, kermis tijdens de vakantieweek en andere publieke vermakelijkhe den. De brandweer had dat )jaar de beschikking over 1666 ondergrondse brandkranen, 68 bovengrondse kra nen, 22 brandputten en 24 bronnen voor bluswater. De outillage van de Schiedamse brandweer voldoet aan alle moderne eisen. Aan rollend materiaal had men twee hogedruknevelspuiten; één lad derauto met stalen ladder van 24 me ter en voorzien van voorbouwpomp van groot vermogen; één ladderauto met stalen ladder van dertig meter met voorbouwpomp middelvermogen; twee autospuiten met achterbouw- pomp groot vermogen; drie mo torspuiten op rijdbaar onderstel, één trekkermanschappenauto; één droog- poederwagen; twee draagbare mo torspuitjes; één materieelauto; één ontdooi-apparaat op rijdbaar on derstel; één Ford Taiinus Fransït bestelauto en één open vrachtauto. De totale lengte van de brandsla- gen bedroeg 8080 meter. De bijzonde re apparatuur van de brandweer wa ren: twee schuimkanonnen, een wa terkanon, drie lichtaggregaten, twee complete las- en snijbrandinstallaties, één stormtas, één motorzaag, één gasin dicator en hydraulische apparatuur voor reddingswerkzaamheden. Ten slotte beschikte de brandweer nog over de volgende adembescher- mende middelen: acht perslucht- toestellen (twee cilinders), acht perstoestellen (één cilinder), twaalf extra persluchtcilinders, dertien ruimzichtmaskers, tien rookmaskers met filter en één inhalatie-apparaat. it O (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND In zij'n Nieuw jaarsrede heeft burgemeester F. J. Groot Enzerink zijn beleid gericht op de realisering van het bestem mingsplan in de Commandeurspolder, waarbij nader werden genoemd de Boelstraat, de Plantage en het bedrij venterrein. Het bijzondere streven moet echter gericht zijn op een zo veel mogelijke leniging van de wo ningnood. In 1967 kwamen m de gemeente 56 woningen gereed, waarvan 44 vrije sectorwoningen, vijf premiewoningen en zeven m de premiesector. Op 1 januari van dit jaar waren negentien vrije-sectorwoningen m uitvoering, waardoor de totale woningvoorraad op 1199 is gekomen. Het aantal inwo ners in het afgelopen jaar steeg van 4.803 tot 5.005. De burgemeester sprak verder van grote opluchting^ na de bekendma king van de Commissaris der Konin gin, dat Maasland zich over zijn zelfstandigheid geen zorgen hoeft te maken. Volgens hem was dit gezien de bijzondere taak van de gemeente als verzorgend agrarisch centrum bij de Maassteden, ook weer niet zo ver wonderlijk. In het kader van de Midden Delf land plannen werkt de gemeente verder hard aan de verbetering en de vergroting van het watersportgebied. Aan de verbetering van het verkeer wordt ook alle nodige aandacht geschonken. De twee nieuwe bruggen over de vlieten bij de Korte Buurt-Kerkweg, getuigen daarvan en ook de plannen voor verbetering van de Kwakelweg betekenen een grote verbetering. Eerst nadat het saneringsplan Sta tionsstraat en omgeving een wat de finitievere vorm heeft gekregen kun nen meerdere gegevens, zo vervolgde de heer Groot Enzerink, over het winkelcentrum worden bekendge maakt. Voor de lagere Land bouwschool wachten nieuwe taken in verband met de plannen van de stichting Midden Delfland. Burgemeester Groot Enzerink maakte tot slot melding van een goe de en vruchtbare samenwerking tus sen de stichting Midden Delfland, waarin zeven Westlandse gemeente zijn opgenomen. Met betrekking tot het afzwakken van industrieën in het Westland, moesten alle gemeenten wijzen op de grote gevaren die aan een dergelijke infiltratie zijn verbon den. Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere U hoeft dan alleen hst verschil bn te betalen Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen. solitair ringen met 1 steen in prijzen van 125-, 200.-,325-en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert giA. LMH3AAN 92 tel 116570 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Historische Vereniging Vlaardingen is tevreden over de behandeling in de gemeente raad van 'haar verzoek tot behoud en restauratie van het pand Westhaven plaats 26. De vereniging is verheugd over het toen getoonde begrip en heeft dat in een brief aan alle raadsleden meegedeeld. Verscheidene raadsleden hadden zich tijdens de laatste gemeente raadsvergadering positief achter het verzoek van de historische vereniging geplaatst. De raad besloot het ver zoek m handen te stellen van B. en W. om advies. Wanneer het college zijn advies uitbrengt, zal de raad een beslissing nemen over het al of niet slopen van het historische pand. Nu schrijft het verenigingsbestuur aan de raadsleden: „Stadsvernieu wing op een schaal zoals die thans in Vlaardingen plaatsvindt, kan niet in alle gevallen overwegend worden beïnvloed door een verlangen naar behoud van panden met meer of mindere historische waarde". Niettemin, aldus het bestuur, is het van groot belang dat een zo harmo nisch mogelijke aansluiting tot stand wordt gebracht tussen de bestaande en nieuwe bebouwing. Daarbij dient men ervoor te waken dat nieuwbouw historisch gegroeide en waardevolle stedebouwkundige situaties gaat overheersen. „Aangezien onze vereniging het tot een van haar doelstellingen rekent bovenbedoelde waakzaamheid zo ge wetensvol mogelijk te betrachten, T DE NIEUWSTE MODELLEN VAN ALLE GOEDE MERKEN 6!J AERT V. NESSTRAAT 38 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL 118811 -235327 In de woonwijk Nieuwland te Schiedam is een te huur. Gegadigden voor ambachtelijk of service-bedrijf worden uitgenodigd binnen 10 dagen schriftelijk te reflecteren bij de Directeur van de Gemeente lijke Woningdienst, Lange Haven 145 te Schiedam. Bij het Stedelijk Museum te Schiedam kan op korte termijn worden geplaatst een voor 20 uur per week. Salaris voor 23-jarigen en ouderen bruto 278,29 per maand. Aanmelden tussen 9 en 12 uur bij de directèur van het Stedelijk Museum, Hoagstraat 112 te Schiedam, Tel. 26 64 91. Bij de GEMEENTEPOLITIE SCHIEDAM kan worden geplaatst een Het bezit van een Mulo-diploma strekt tot aan beveling. Salaris afhankelijk van leeftijd en opleiding. Sollicitaties, gencht aan de Burgemeester van Schiedam, worden ingewacht by de Commissaris van Politie, Lange Nieuwstraat 55, Schiedam. U L. 1— 1— I 1 L. 1 7 BEDACHTEN over ot OPEKBARINB VAN JOHANNES 4e druk f t,90 Vtrknjgboar m Ut fcoefchemf®! NX 0E8R, ZOMER I KEUNIN3S UIfGEVERSUU - WA6ENINGEN HOEK VAN HOLLAND Uit het jaar verslag van de gemeentepolitie blijkt dat het aantal aangiften van misdrijven het afgelopen jaar is gestegen van 41 tot 52. Er moest ook. vaker worden opgetreden tegen baldadigheid. Het aantal gevallen van openbare dronkenschap daalde van tien tot vijf, maar het aantal dronken automo bilisten nam iets toe. Het afgelopen jaar was het aantal fietsen en bromfietsen dat werd gestolen hoger. Vooral uit de onbewaakte rijwielstalling bij het station verdwenen nogal wat twee wielige voertuigen. De personeelsbe2etting van de Hoekse politiepost is nog steeds te laag. Deson danks was er vorig jaar weer een strand- post, waar 456 kinderen die hun ouders waren kwijtgeraakt werden opgevangen. Ten slotte wordt in het jaarverslag opge merkt dat het parkeren in de zomermaan den steeds meer moeilijkheden geeft. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Woensdagmid dag 31 januari zal om half vijf in gebouw Triangel afscheid worden ge nomen van de heer J. van der Zwan, havenbeambte eerste klasse bij de gemeentelijke havendienst. De heer Van der Zwan zal per 1 februari met pensioen gaan na ruim 22 jaar m gemeentedienst werkzaam te zijn geweest. HOEK VAN HOLLAND De EH- BO-verenlglng heelt haar voorzitter, de heer Ph Oprei, hartelijk gehuldigd omdat hij veertig Jaar hd was van de vereniging. Namens de leden en door de docent wer den geschenken aangeboden. De jubileren de voorzitter krees ook het lidmaatschap van tie vereniging De Reddingsmedaille aangeboden (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De overspan ning op de arbeidsmarkt in het Wa terweggebied is in 1967 enigszins ver minderd. Toch zijn er nog grote te korten, met name in de metaalnijver heid. Voor goed geschoolde vaklieden is daar nog ruimschoots emplooi en voortdurend wordt getracht door in- tergewestelijke bemiddeling in dit te kort te voorzien. Dit meldt de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Bene den-Maas in haar jaaroverzicht. On danks de verminderde bouwactiviteit bij de Deltawerken en de sluiting van enkele bedrijven, is het gemid delde aantal arbeidsplaatsen voor mannen vorig jaar met 1600 toegeno men. Dit cijfer heeft betrekking op de gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Rozenburg, Hoek van Holland en het eiland Voorne en Putten. De toename van 1600 vindt een oorzaak in: de grote activiteit bij de bouw van industriële projecten op het eiland Rozenburg; de opvoering van het aantal bezette ar beidsplaatsen bij de gevestigde on dernemingen, die voorheen vrijwel permanent met personeelstekorten hadden te kampen; de uitbreiding van de werkgelegenheid in de diahstensector. Het personeelstekort, dat in 1966 nog rond 1800 man bedroeg, wordt voor 1967 geraamd op rond 1000 man. Onder personeelstekort wordt hier verstaan de behoefte aah personeel, waarin op korte termijn niet kan worden voorzien. Het aantal buiten landse arbeidskrachten 'bleef vorig jaar op ruim 3600 gehandhaafd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Residentie Strijktrio met Peter Hoekstra, viool, Just Gerretsen, altviool en Wim Mer- tens, violoncello, geeft zaterdag 27 ja nuari in de aula van het Stedelijk Museum een concert. Het programma vermeldt werken van Bach, van Beethoven, Franaix, Martinu en Gehot. Het concert wordt gegeven onder auspiciën van de Ver eniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Aanvang 20.15 uur. 0 MAASLND Tri de zaterdag gespeel de voetbalwedstrijd tussen Jodan Boys uit Gouda en MVV (met dne invallers) moest Kapteyn wegens een blessure worden ver vangen. Voor de rust had Jodan Boys een 2—0 voorsprong De wedstrijd eindigde in een 3—2 zege voor Jodan Boys. 0 MAASLAND De postzegelclub „Posi- ta" houdt zaterdag 27 januari om 14 uur een bijeenkomst m het Trefpunt, Omstreeks IS 30 uur zullen eer 25-kaveis zegels worden geveild. 0 MAASLAND De muziekvereniging Euterpe zal ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan op vrijdag 26 januari om half acht een jubileumconcert geven in het Trefpunt. 0 MAASLAND 3n de ledenvergadering van de A R.-kiesvereniging hebben de drie a r -leden, de heren A. Buitelaar (wet houder), J. v d. Wel en L, Witkamp, diverse vragen beantwoord betreffende de gemeentepolitiek. De vragen waren van allerlei aard. Onder meer woningbouw, siraatverbetering. realiseren van het win kelcentrum en grondverkoop. Het bleek dat vele plannen niet gerealiseerd kunnen woidon in verband met de financiële posi tie van de gemeente. 0 MAASSLUIS De harmonie van do NV Vereemgde Touwfabrteken „Kunst na Arbeid" peeft vrijdag 2 februari een con cert in de Immanuelkerk om 20 uur. Aan deze uitvoering zal het Westlands Mannen koor e de sopiaan Charlotte van Os-Ey- bergen medewerking verlenen De muzika le omhisting is in handen va Koos Bos (Plano, oi gel). Lou Boer (klarinet) en Aad Sluyter (hobo) Het jaargemiddelde van het aantal werkzoekenden bedroeg vorig jaar 400 mannen tegenover 180 in 1966. Deze cijfers wijzen erop, dat 'de ontspanning op de arbeidsmarkt, die tegen het einde van 1966 ook in het gebied van de kamer is gesignaleerd, zich in 1967 iets verder heeft doorge zet. De vraag naar mannelijk personeel bedroeg eind december 1967 totaal 1958 tegenover rond 3100 per ultimo december 1966. Ook deze cijfers wij zen in de richting- van enige ontspan ning op de arbeidsmarkt. Voor 1968 wordt een belangrijke toename van de werkgelegenheid op het eiland Rozenburg verwacht. De vraag naar arbeidskrachten, die hier uit zal voortvloeien, zal naar alle waarschijnlijkheid het aanbod uit dit gebied overtreffen, zodat de inko mende pendel zal toenemen evenals het aantal tewerkgestelde buiten landse arbeidskrachten. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND De kor te agenda van de wijkraad, die sin- dagavond overbleef na de behande ling van de wethoudersnota werd snel afgewerkt. Het bestemmingsplan Oost kon niet boeien omdat dit nau welijks afwijkt van het plan dat twee jaar geleden al voor dit gebied wend behandeld. De wijkraad hand haafde zijn ideeën, dat wil zeggen dat hij erg gebrand is op woningwet woningen en het projecteren van parkeerhavens. Voorzitter L. van der Houwen wees erop dat over twee jaar het plan Oost m deze vorm zal zijn volge bouwd. Men zal Rotterdam verzoeken nieuwe terreinen voor woningbouw open te stellen. De onderhandelingen tussen de ge meentelijke diensten en de r.k. Paro chie over het verplaatsen van de r.k. begraafplaats verlopen gunstig. Het kerkbestuur zal alle medewerking verlenen voor het overbrengen van de graven naar een afgezonderde hoek op de algemene begraafplaats. De afwikkeling kan echter geruime tijd duren omdat administratief werk moet worden gedaan. Bovendien mag men een zekere piëteit niet uit het oog verliezen. De wijkraad ging akkoord met een bijdrage van 150 voor een expositie van de postzegelvereniging. In de rondvraag kwam weer de gevaarliike plaats van de muziektent ter sprake. Alle wijkraadsleden wa ren ervan overtuigd dat zij dient te verdwijnen van de kruising De Gor- desstraat Mercatorweg en de heer Snoey steide zelfs voor het ding zelf maar te slopen. In elk geval wilde hij geen enkele morele verantwoording meer dragen voor eventuele ongeluk ken. De voorzitter zegde toe de zaak te zullen opnemen, maar hij vreesde dat het nog wel een half jaar zou kunnen duren, omdat de sloop van de tent over vier verschillende Rot terdamse diensten loopt. wenden wij ons hierbij tot uw fractie om deze zaak alsnog in uw volle be langstelling aan te bevelen", aldus de brief. De historische vereniging telt 212 leden. Men hoopt binnen niet al te lange tijd de mijlpaal van 300 te heb ben bereikt. Een nieuwe propaganda- aktie wordt voorbereid. De aanwinsten nemen toe. De vere niging ontving van de heer L. B. van Zanten een collectie brandweerdocu- mentatie. Zij vertegenwoordigt een stuk brandweergeschiedenis, helmen, penningen, onderscheidingen, vereni- gingsdoeumentatie en veie foto's. Ook werden enkele filmopnamen ontvan gen van ongeveer twintig jaar gele den. m t mm ffOT 4- Aai mijn plezier constateer ik dat de mens in het algemeen, uitzonderingen natuurlijkdaargela ten, veel meer geneigd is vooruit te zien dan achterom te kijken. Ik vind dat een gelukkig verschijnsel. Neeni nou vandaag: we zitten al weer in de laatste volle week van de eerste maand van het nieuwe jaar. Sen nieuw jaar dat ogenschijnlijk hele maal niet nieuw meer is. Dat komt omdat er in die drie weken al weer zo ontzettend veel is gebeurd dat ons allemaal heeft bezig gehouden. Denkt u maar aan de harttransplan taties, aan Sicilië en aan Suriname. Denkt u maar, om wat dichter bij huis te blijven, aan de aangekondig de prijsverhogingen, de hogere be lastingen, de dagbladconcentraties, het Metro-voorspel, de vorst en de snelle dooi. Zomaar een hand voi allegaartjes, en dan gebruik ik ten onrechte een verkleinwoord. Het is daarom dat het allemaal zo- snel gaat. En het is daarom ook dat het al zo verschrik kelijk lang geleden lijkt dat het Kerstmis was. In werkelijkheid pas vier weken geleden. Maar, uitzonderingen daargelaten, we kijken niet zo veel terug. Wel vooruit. Daarom hebben lemo mensen nu al hun zomervakantie geboekt. Het lijkt wel of ze er e'k jaar méér als de kippen bij zijn. Kip, ik heb je, denken we dan ais de bungalow of het zomerhuisje ge huurd, casu quo de buitenlandse re's geboekt is. En inderdaad, gauwig heid is ook hier je winnaar. Toen ik dezer dagen zelf pogingen aanwendde om onder een vakantie dak te komen'heb'ik gemerkt dat ik behoorlijk aan de late kant was. En een van m'n collega's vertelde me dat 'ie ongeveer zeventig adressen in Zeeland heeft afgebeld. Allemaal zonder resultaat. Waaruit ik maar constateer dat het met de zo zeer aangeprezen vakantiespreiding nog maar steeds een flop is. W/ELISWA w ien hu- de scho- les van au gustus n=i schoven, maar wat voor zin neeft dit als alle scho len dat doen? Alle ouders met schoolgaande kinderen, en dat zijn er nogal wat, zijn nu op de maand juli aangewezen. Als ze ten minste met hun hele gezin met vakantie willen.... Hieruit volgt dat deze grote vraag de prijzen sterk doet oplopen. Het gevolg daarvan is weer dat de cate gorie met de zwaarste financiële lasten nou net de hoogste prijzen voor haar vakantie moet betalen. U mag gerust weten dat ik nooit zo erg vooraan gelopen heb in de strijd van de vakbeweging, maar hier zit toch iets dat ik een beetje als soci aal onrecht aanvoel. Vergist u niet, ik ben met boos op de werkgevers, ook niet op de rege ring en nog veel minder op de vak beweging. Maar wel een beetje op de „vakantie-verkopers". Is de kwa liteit van hun artikel (bungalow, huisje, gemeubileerde kamers, reis) in het hoogseizoen zoveel beter dan in april, mei of september? Gelukkig bestaan er uitzonderin gen, al moet je ze met een lantaarn tje zoeken. Er zijn nog mensen die het hele jaar door verhuren tegen een zelfde prijs. Meestal is in zulke gevallen die prijs nog redelijk ook. Zij wensen geen woekerwinst van het stadsgezin dat het .'vie jaar hard wekend uitkijkt naar dat vleugje natuur in die paar weken vakantie. Voor zulke lieden neem ik mijn petje af. ïk feliciteer u als u erin geslaagd mocht zijn bij mensen van dit soon uw vakantie 1968 vast te leggen!

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1