a Schip bracht er heetman Symphonia speelde voor jubilerènde VU Vrijdag demonstreert actiecomité „lijn 2" 3f$aÜcr0ïinnnfr Politiebureaus R'dam en VTdingen rechtstreeks verbonden Bij inbraak geld gestolen Bij officiële rit sneltram Rotterdam heeft 3000e schip C. Teeuwen (72) overleden Rederij bedankt voor redding opruiming t JgUNST wil een wezenlijk be standdeel van.de gemeen schap zyn. Nu een deel van. die samenleving zich in Rotterdam zoveel meter beneden Amster dams Feil kan begevenligt het voor de hand, dat ktinsie- naars ook de Metro hebben mogen versieren. En daarmee bezit de Maasstad alweer een primeur, nl de eerste légaal- ondergrondse kunst. Vier Rotterdamse kunstenaars en een beeldhouwer uit .Vaarden heb ben de kans gekregen, decoratieve wanden te vervaardigen voor vier van de zéven Metro-sfcfions. Die van Leuvehaven en Rijnheven ko men er om techniscke eh artistieke redenen niet voor in aanmerking en het station Zuidplein zal het voorlopig zonder kunstzinnige ver fraaiing moeten stellen. Wie de Metro urit pakken via C.S., zal in de controlehal als hij of zij tenminste niet te veel haast heeft eVen de pas inhouden bij de kleurige keramische wand van Ger van letsel (o.a. bekend door zijn „Chnstusraam" in de Pau- luskerk). 7", - "-/ De vlakken en-banen van de on geveer twaalf meter lange C.S.-wand' suggereren beweging in boeiende kleurencontrasten van overwegend groen-zwart tegen warm rood. Of de belichting de toonwoorden goed tot hun recht' laat komen, lijkt twijfelachtig zie foto A).' Het Stadhuisstation heeft een wand van Bouke IJlstra: een gra fisch aandoende voorstelling, aan gebracht in beton foto B). Twee kunstwerken zijn geplaatst in Statlon-Beufs. Langs de weste lijke ingang van de Zuid-hal creëerde Henk de; Vos een reliëf van Gneiss-pranief op zwart Zweeds graniet. De als hef ware uit bouwsegmenten samengestelde fi guur, zal, nemen wij aan, al gauw ingeburgerd ajn onder de naam „de ligaende (of: leggende) man" (foto C). Johcn van Reede ontwierp voor de oostelijke entree een ailumini- um. draadplastiek tegen een donke re-.wand. Voor het glanzende vlechtwerkis een opengewerkt '■frame geplaatstrHet'lijnenspei vari dê'donhere metaalstrippen en de er achter aangebrachte belichting ver oorzaken nu een kinetisch ei/eet, d.wjs. dat de passant door zijn ei- 6 pén beweging langs de wand de indruk krijgt alsof de plastiek bij elke stap die hij doet, van toornt verandert (foto D). Terwijl wij dit schreven, werd nog gewerkt aan de voorbereidin gen om op de boulevard bij het Station Maashaven de bronzen plastiek „Twee dijkwerkers" van de Naardense kunstenaar Ek van Zanten te kunnen plaatsen. Op een - sokkel van zestig centimeter zal zich weldra het bijna drie meter hoge brons verheffen. VMC6ÏIV ut - LICHTEN AAN ROTTERDAM De burge meester van de Maasstadde heer W. Thomassen, heeft in verband met de opening van de metro, de volgende oproep tot zijn gehele be volking gericht: „Vrijdag rijdt de metro. Een lange tijd van meeleven, machten, kijken en verduren is voorbij. Rotterdam heeft een prachtige „ondergrondse" waarop het trots- kan zijn. Daarmee is het openbaar vervoer een nieuw en naar wij verwachten beter tijdperk in gegaan. Een reden om de vlag uit te steken. Van gemeentewege zullen wij dat zeker doen. Tal van be- IEDERE VROUW IS ANDERS, MAAR TOCH... Toch is er één wens die elke vrouw is stilte koestert: een sieraad met brillant Een ring. een armband of een horloge met de steen die sinds onheugelijke tijden net symbool is van iiefdeengeluK.Diede"koning der edelstenen" wordt genoemd 'om zijn onvergelijkelijke, tijdloze schoonheidEn dié-prettige gedachte!» bovendien een waardevaste belegging is. Misschien is er binnenkort een aanleiding om haar die u lief is, op een bijzondere wij ze te bed enken? Komt udan eens aan. Wij zullen u graag onze'zeer uitgebreide koliek- tie exclusieve sieraden met brillant tonen. BELANGRIJK! Wij verstrekken bij brillant een uniek Certifikaat met exacte gegevens, diagram en microfoto. Een dokument, dat u volstrekte zekerheid schenkt over da waarde van uw aankoop. „StarJet",t grote en 12 kleine briljanten „First Lady", t grote en 6 kleine britlanten „Solttair.ringen* met 1 steen vanaf 1550L- 3875:. 125.- edelsteenkimdige f.g.a. diamantexpert g.la. LUKBAAN 92 tel. 116670 oostzeedijk 155-157, rotterdam drijven doen ook mee. Ik hoop dat vele anderen, als Rotterdammers die het wel en wee van de stad ter harte gaat, eveneens de vlag zullen hijsen. Vooral als 2y langs de metro-route wonen. Laten wij samen de stad en met nadruk noem ik dan ook het zuidelijk stadsdeel ook 's avonds een feestelijke aanblik geven. Het gereedkomen van het eerste stuk van de metro is het waard dat we uiting geven aan onze blijdschap. En er is nop een reden voor blijdschap: het wérk voor het tweede deel' begint op 9 februari." 'r FABRIEK VOOR BALKEN OPEN ROTTERDAM Zn aansluiting op het laatste deel van deze brief kan worden meegedeeld dat vrij dag dus de doortrekking van de metro officieel start. Dat gebeurt met de opening van de balken- fabriek aan de Silage door mr. J. Vrij, directeur-generaal van verkeer. Deze fabriek staat aan de Zuider parkweg en gaat in eerste instantie de elementen leveren voor het via duct over het Zuiderpark, tussen de wijken Pendrecht en Zvidwijk naar het station Slinge, in zuide lijke richting. ..W-PALEN ROTTERDAM De palen met de bekende ,M" van metro ver schijnen nu bij bosjes om de sta tions heen, zoals hier bij „Bettrs". De RET schijnt toch een tikkeltje bang dat de ingangen niet goed te vinden zyn. Voor alle zekerheid dit plaatje om extra de aan dacht te vestigen op het pale#- woud. ROTTERDAM Het bar slechte weer heeft de Koninklijke Orkestver eniging Symphonia maandagavond zeker een paar honderd bezoekers gekost op het concert in de Blvfèra- hal, ditmaal gegeven ten bate van de Rotterdamse Volks-Urtfverslteit, die kort' geleden haar vijftigjarig bestaan heeft gevierd. Maar er ls niet minder geestdriftig gemusiceerd. Fraai klonken de strijkers en de hobo-solo in het begin van de Ouver ture-Le roi dTZs^van Eduard Lalo, waarin na een temperamentvol gespeeld deel zowaar een citaat uit Lohengrin om de hoek kwam kijken. - In het laatste gedeelte vieAen een voortreffelijk gespeelde cello-solo en klaterende koperfanfares bijzonder op. In'de vier ScènespittoresqUes van Jules. Massenet wist het orkest de aandacht Voortdurend gevangen te houden. Pittig -en toch ook sierlijk klonk de Marche, heel mooi de cello- groep in het Air de ballet, zangerig klokkengebeier liet de .koper- groep horen In het Angelus, en 'de uitgelaten dansritmen van het Fête Bohème waren een fonkelende uitsmijter van het gedeelte voor de pauze- VLAAKDINCEN Maandag is da rechtstreekse telefoonverbinding tus sen bet Vlaardingse politiebuerau en de meldkamer van de Rotterdamse politie in gebruik genomen. Mei vorig jaar zijn de bei de, politiekorps en het er over- eens-geworden, dat een dergelijke lijn noodzakelijk was. Het wachten was op de PTT die de aansluiting tot stand moest brengen. Hiermee Is men opnieuw een stap dichter gekomen by het streven naar een beter contact tussen de politiekorp sen van grote Rijnmondgemeenten. Be halve via deze telefoonverbinding staat Vlaardlngen ook nog rechtstreeks in contact met de Rotterdamse poli tie via mobilofoon en telex. ROTTERDAM Bij een inbraak bij N.V. Oosters aan de Groenendaal is 110 gestolen. Kasten en laden werden doorzocht Verdacht van verduistering ten nadele van een melkhandel in Zuid-is aangehouden de 20-jarige melkslijter J. A. v. G; uit Rotterdam. TV'REPOttTAOE ROTTERDAM De teleuisie be steedt vrij veel aandacht aan de opening van de metro. Vrijdag 3 februari van 18 tot 18.15 uur zendt de NTS een samenvattende reportage uit van de officiële plechtigheden. In deze reportage zullen beelden van de .opening door prinses Beatrix en prinis Claus zijn opge nomen en van de rit, die de ge nodigden met de metro maken. Ook aan de gebeurtenissen onder weg tuordt aandacht besteed. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vrijdag 9 februa ri, de dag dat de metro officieel wordt geopend, gaat het actiecomité „Veilige trambaan Hordijkerveld „demonstreren. Zoals bekend, is dit comité bet niet eens met de mate van beveiliging op de route "van sneltram- lljn 2. Met spijt heeft het comité kennis genomen van het feit dat in de raadsvergadering van donderdag I februari de beveiliging van het tracé van de sneltram niet is behandeld. Het comité meent dat het welhaast onmogelijk is dat voor 10 februari nogbevredigende veiligheidsvoorzie ningen' kunnen worden getroffen. Daarom is besloten tot een openba re demonstratieve bijeenkomst, vrij dag 9 februari om 16 uur op het parkeer marktterrein aan de Kerstendijk. Dit terrein grenst aan het tramtracé. Die middag is ook de officiële openingsrit van lijn 2. Deze gebeurtenis begint om 16^0 uur op het Prinscnplein. De tram rijdt vijf minuten later Jangs de Kerstendijk. Het comité wil dat dan de bewoners met spandoeken e.d. het misnoegen der bewoners van Hordij kerveld over de onvoldoende bevelli ng kenbaar maken. Voor deze demonstratie is bij B. en W. vergunning aangevraagd. De toestemming is nog niet verleend. Het dagelijks bestuur van Rotterdam zal zich woensdag daarover beramen. Het actiecomité heeft met waai de ring kennisgenomen van de brief va hoofdcommissaris A, "Wolters aan de ouders inzake de noodzaak oplettend heid te betrachten, bij het oversteken van de trambaan. Volgens het comité erkent de hoogste politiefunctionaris dat de verontrusting begrijpelijk is en. dat de situatie gevaarlijk wordt ROTTERDAM Evenals vorig jaar ontving Rotterdam oc/k dit jaar het 3000e schip op 6 februari. Dit maal was het de Nederlandse Mercu- rius, die met stukgoed van Hamburg kwam en afmeerde' in de Prinses Be- atrixhaven. Vorig jaar was het Duitse m.s. Na- gul an het 30Q0e schip. ROTTERDAM- Op 72-jarige leef tijd is 1 februari overleden de heer C. Teeuwen Sr., directeur van de NV IJsselwerf in Kralingseveer. De begrafenis is in alle stilte maandag op de begraafplaats te Hil- legersberg geschied. De heer Teeuwen was voor de oor log directeur van Werf De Hoog te Rotterdam en vanaf 1946 van de IJs selwerf. Beide werven fuseerden in 1961. Tevens was hij lid vin dè raad van bestuur van de NV Buva. HOEK VAN HOLLAND Een vertegenwoordiger van deVEB Deutsche Seereederei te Rostock (Oost-Duitsland) heeft dezer dagen, een bezoek aan Hoe*k vanHollland gebracht naar aanleiding van de red ding van de bemanning van het vrachtschip Stubbenkammer, dat in december buiten- de Nieuwe Water weg zonk na een aanvaring met de Engelse tanker £enatia. Het Rode Kruis in De Hoek kreeg een bedrag voor de aankoop van tien noodziekenhuisbedderi. Ook het Groene Kruis, dat altijd belangeloos het wijkgebouw openstelt na een redding, kreeg een bedrag. De bemanningsleden van de loodsboot Rigel, die de drenkelingen uit het water haalden, kregen elk een horloge. ROTTERDAM Met het contai nerschip Atlantic Song van de Atlan tic Container Line is vanochtend In de Prinses Margriethaven de eerste van twee helikopters aangekomen die voor KLM Noordzee Helikopters NV personeel van en naar booreilanden op de Noordzee gaan vervoeren. Ete helikopter is vervoerd op een der autodekken en werd (zie foto) via de opklapbare achtersteven van boord gereden. Per lichter gaat het toestel naar Amsterdam. Over enige tijd komt de tweede helikopter even eens met een ACL-schip. De KLM heeft de twee Sikorsky S-61 helikopters voor haar dochter onderneming gekocht bij United Aircraft Corporation te Hartford (Connecticut). Ze kosten totaal B.750.000 gulden. De toestellen kun nen zowel op het land als op het water landen. De eerste helikopter biedt plaats aan 36 passagiers en kan maximaal 225 km per uur vliegen. Het tweede toestel ls kleiner en biedt plaats aan 11 passagiers. In dit gedeelte was de jonge cellist Harro Ruijsenaars, lid van het Resi dentie Orkest, solist in het Concert* op. 33 van Camille Saint-Saëns, dat - hij met een stevige streek, «gn mooie volle toon. muzikaliteit, temperament en een gedegen techniek speelde, zo- '- dat het een genoegen was, naar zijn spel te luisteren. Dat de moeilijke flageoletten niet allemaal lukten, zal wel aan het weer 5' hebben gelegen, want een cello is bij- zonder gevoelig voor weersinvloeden.' Het succes van de jonge injnstenaar was groot, en hij liet er het orkest en - zijn dirigent, Henk Brüir, zeqr ver diend in delen. Na de pauze kreeg de Symphonie in Es no 99 van Joseph Haydn een vertolking die er mocht wezen. Het Vivace assai werd niet te vlug geno- men, zodat de melodische lijnen be- waard bleven. Fraai was de sa--, menspraak van strijkers en fluitist in het Adagio, zangerig werd het Trio uit het Menuet gespeeld, en de schit- j tering van het Vivace kwam goed over. y Het is al weer gebleken, dat Henk Briër een'goede keus is geweest Na mens de VU dankte mr. J. Dutilh" voor de feestbijdrage. G. M. Dersjant ZIJ, die op de hoogte zijn met módemè gordijnstoffen, kennen natuurlijk de Uniglas over gordijnen, van glufiber ge- weven, maar de prijs Ts dan óók" bekend... rond tien gulden de meter. In onze gordijn-afdeling verko pen wij nu deze Ideale over? gordijnstoffen, kleurecht, krimp- ■vrlj, niet meer strijken, In een wip- gëwassenj onbrandbaar..." nu Voor bijna een derde van de normale prjjsiv x Driesoorten van de2e moderne Overgordijnstof, voor onze klanten» dle Iets nieuws Waar deren, drie partijen, in transpa rant, yoor tussenwand'.of- als decoratie-gord IJ n, én iri dleht- geweven uitvoering, effen en met leuke bloemmotieven be drukt rj.' overgordijn stof transparant dichtgeweverv Um Frotte In onze overgordijn afdeling ver kopen wij deze zeef moderne en practlsche overgordijnstoffen, bijzonder'mooi van kleur en uit voering, van glasfiber geweven, .makkelijk Jn onderhoud ,.120 cm. breed, voo.r bijna een derde van de normale prijs; Duur.van' dé Ofwtoilng" ia Jan nar/ tot 9 fcbnnri Gttn Mi. of achrift. feort. van 50 jaar geleden De staking in Duiischland. De staking als geëindigd beschouwd. Berlijn, 4 fe bruari. Volgens ingekomen berichten het aantal stakers in groot-Berlijn thans met ongeveer 100.000 afgenomen. In «n groot aantal fabrieken is bet bodnj". weer ia vollen omvang hervat, *o b'iv- bij Borsig in Tegel. In andere groote bedrijven die voor het leger werken, schommelt het aantal arbeiders tussMt 75 en 80 pet. Voor morgen verwacht men een verder afnemen der atakinf» zodat in ingelichte kringen de staking als geëindigd wordt beschouwd.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2