KUNSTENAARS CONTRA POLITICI Band kon niet zachter spelen AGENDA 11 EMOUS ÜftA Buurman Gewonde val doofde het vuur bij brand door van straalkachel ir c k iir Ged. Bierstoof 35 - Tel. 342996 - Vlaardingen Bedrukte weefstof |90»@9® Hearing over koopavond in Schiedam cleMent SZEKESDli Links en rechts rake klappen uitgedeeld -ft» -9?5- f«r Bijeenkomst SGP in Schiedam W ïlton-Fijenoord concerteerde in Harmonie TSF-1 bezet nu tweede plaats D. M. Corpel neemt afscheid van het chr. onderwijs Ingebroken in confectiefabriek Aantrekken van verpleegsters blijft probleem voor alle verzekeringen. 1x3 wordt 2x3 Emous breidt uit nog 5 Groot succes voor ODO-toneelgroep Onwel en overleden voor alle luxe- en Huishoudelijke artikelen Winst voor GSS tegen Zinkwegse Boys oE ROTTERDAMMER MAANDAG 26 FEBRUARI 19<5S nu.<> beduidend goedkoper hoofdje zoom (Van een ónzer verslaggevers) VLAARDINGEN De discussie tussen kunstenaars en politici, zaterdagavond en nacht in de sociëteit van VI. 65 gehouden, was even boeiend als verwarrend. Het was een open debat, waarbij links en rechts harde klappen vielen, die weer aanleiding gaven tot vaak geëmotioneerde uitspraken. KRETEN nubeduidend goedkoper dubbelbrede japon en rokstoffen in wol en kreuk hersteiiende Fibrenka 140 cm breed Vandaag en morgen en dagelijks UITDAGING VERANTWOORDELIJK CULTUUR ANTHONY VEDER CO. ASSURANTIËN N.V. Rotterdam - Westplein 11 - tel. 114420 ONDENKBAAR Tafeltennis AUTOMOBIELBEDRIJF «ras» bachstraat 27 viaardingen Vele bekende merken BAUKNEGT, MIELE, CANDY, ERRES enz. voor overgordijnen WASAUTOMATEN CENTRIFUGES Pagina 3 Discussieavond was even boeiend als verwarrend Ook U kunt straks voor de dag komen met Uw nieuwe vitrages ...geen gewone, neen, fraaie Terienka venstervallen van een gulden vijftig per meter. Terienka venstervallen in 2 uitvoeringen; een ieuke val met ingeweven dessin en fanta sie zoom en een yal van fijn ge weven marquisette met Inge werkte ajour dessin. Beide kant en klaar met zoom en hoofdje, 40 cm hoog nu voor nog géén negen dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Terienka venstervallen, in 2 fraaie uit voeringen, door ellcaar% per meter voor één prijs voor n Giln ttl. ef schrift. test. Discussieleider commissaris van poiitie dr. C. N. Peyster waagde zich aan het slot van het debat aan een conclusie, waaruit bleek dat het gesprek weinig verhelderend had ge werkt. Wel staat vast, dat deze ont moeting tussen kunstenaars en politi ci bevrijdend heeft gewerkt. Boven dien is het doel van deze avond be reikt: meer contact tussen TL 65 en de overheid. De kunstenaars hadden zelf voor het discussiemateriaal gezorgd.'Aller eerst werd de film „Vlaardingen koerst op morgen" vertoond, die Jan Schaper in 1957 heeft vervaardigd In opdracht van de gemeente. Deze film, die nog steeds wordt gedraaid, kreeg er genadeloos van langs. „Is het geoorloofd mensen uit an dere streken naar Vlaardingen te lokken met deze reclamefilm, die naast eenzijdig, chauvinistisch, bral lerig en protserig filmisch van goede kwaliteit is? Een kunstenaar die zich verkoopt is op dat moment een recla meman", zo werd gesteld, Naar aanleiding van deze film had Bert van Meggelen een klankbeeld gemaakt, dat tal van ironische ele menten bevatte en dat het gefilmde scherp aan de kaak stelde. Dit klank beeld, met onder meer interviews met een aantal Vlaardingers gaf aanleiding tot maar liefst tien discus siepunten. Het klankbeeld kritiseerde de in dustriële politiek, die voor een on gunstig leefklimaat zorgt, de matige belangstelling voor de Stadsgehoor zaal, die in de film „de beste van Nederland" wordt genoemd, de Visbank, die door „Jan Rap en z'n VJG-droppg geslaagd VLAARDINGEN De door de Vlaardingse Jeugdgemeenschap ge houden dropping ter gelegenheid van de opening van het Jeugdservicebu- reau, is een groot succes gebleken. Aan het evenement hebben tachtig léden van de aangesloten vereniging deelgenomen. Zij werden gedropt in De Lier, Maasdijk, Naaldwijk en tVesterlee. Daar werden zij per autobussen Voor hen, die handig zijn met jchaar en naald, wordt dit een aanbieding om nooit te ver geten... Stelt U- zich <eens voor... tien tallen rollen stoffen, In vele dessins en kleuren, uit de series van 9.75, 8.75 en 7.95, dubbel brede japon- en rokstoffen, voor iets meer dan drie en een halve gulden per nieter. Dubbelbrede wallen en Ft» brenka Stoffen, om nu of in de komende maanden nog een ge zellig pakje of vlot rokje erbij te hebben, Japon- en rokstoffen in wol en kreukhersteiiende fibrenka, dubbel voordelige stof fen, want ze zijn 140 cm breed' en èxtra laag geprijsd. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze wollen en fibren ka stoffen, dubbelbrede stoffen, in vele dessins •140 cm breed, per meter voor kleuren, Gi(t% tel. of schrift, bttt. heen gebracht, met een papieren zak over hun hoofden heen De eerstaan- komende deelnemer was reeds bin nen drie kwartier terug in het voor malig weeshuis, maar omdat hij had gelift, werd hij gediskwalificeerd. Men moest volgens het reglement als voetganger terugkeren. Nadat alle deelnemers zich hadden gemeld, werd een koffiemaaltijd ge houden tijdens welke op gezellige wijze van gedachten werd gewisseld. Tenslotte volgde nog een gezellig sa menzijn met muzikale medewerking van de Cojo-band. Dit programmaonderdeel moest voortijdig worden stopgezet omdat de muziek zo hard klonk, dat het niet meer om aan te horen was en oeoto - nenden zich beklaagden. De band bleek niet in staat om de muziek wat minder hard te brengen SCHIEDAM De plaatselijke af deling van de SGP „Groen van Prinsterer" zal woensdagavond in het gereformeerd jeugdhuis aan de Lange Haven 97 een ledenvergade ring beleggen, die om 8 uur begint. Spreker is jhr. F. Th. Roeters van Lennep uit La Tour-de-Peilz in Zwitserland, die twee weken in ons land is. Zijn onderwerp is „moreel verval oorzaak der economische en politieke ineenstorting". Sporthal Margriet: Wiener Eisrevue, 20. Arcade: EHBO, 20. Irene: R.C. Schiedam. Jaarvergadering. Sporthal: Wiener Eisrevue. 20. Chr. Soc. Bel: Taonkunstkoort, repetitie, 20. Chr. Soc. Bel: Wljkver. Niewland, ballet, 18.38. Bijkantoor „De Rotterdammer", mevr. J, van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139a. (ook) klaehtenbezorglng), tel.-152100. Alarmnummer brandweer: 269123 Apotheek: C. I. Janse, Swammerdamsin- gel 41. tel. 264917. GG en GD: te!. 269290, maat wordt misbruikt" en de lucht verontreiniging, waartegen overheid en industrie een onduidelijke aktie voeren die wantrouwen schept. Enkele „kreten" uit het klank beeld: de gemeenteraad is onbegrij pelijk en ondoorgrondelijk, de frisse natuur in: „gasmaskers op", Vlaar dingen is een interessante kruising tussen Urk en Rotterdam-West, er is geen groen en de overheid besteedt te weinig aandacht aan oefenvelden, de geheimzinnige activiteiten van de BB scheppen onbehagen, het ontbre ken van een plaatselijk dagblad is een ernstige lacune en men gaat ten onrechte voorbij aan protestakties. Ziedaar, een overvloed aan discus siepunten. Men bracht het echter niet verder dan de film van Jan Schaper, de Stadsgehoorzaal, luchtverontreini ging en een enkel woord over oefen- velden en groenvoorziening. Alleen de gemeenteraadsleden kregen aan het begin van de discussie, zij het voor één minuut, de gelegenheid te zeggen met welke punten van kritiek zij het niet eens waren. Daarna ging Jan Schaper fel op de uitdaging in. Hij zei dat zijn film is gemaakt, toen hij zich minder kon permitteren dan thans. „Toch zitten er een paar stukjes film in, die de opdrachtgevers misschien niet eens mooi hebben gevonden. Het was m'n eerste film en de kans die me toen werd geboden heb ik aangegrepen". De heer Schaper zei, dat deze film is verouderd en niet meer geschikt voor openbare vertoning. „Toen de film werd gemaakt was hij niet zo eenzijdig. Men had veel verwachting van de industriële ontwikkeling, die nu onrust en verzet veroorzaakt". De cineast vervolgde: „Voor de ge meente Schiedam heb ik een film gemaakt die kritischer was. De film is nooit in het openbaar vertoond. Ik ben dezelfde Jan Schaper van tien jaar geleden niet meer. Van Rotter dam heb ik de film „stad zonder hart" gemaakt. Van deze stad heeft men altijd gezegd dat het iets zou worden, maar het is nooit iets ge worden. In deze film is dat terug te vinden en men heeft mij hierover achter m'n rug aangevallen. Iemand heeft eens gezegd, dat een stad een hemel kan zijn en een heL Vlaardingen is een hel aan het wor den. Dat zie ik nu en dat zag ik niet in 1957. De gemeenteraad heeft geen tijd zieh in de problematiek van de stedebouw te verdiepen. Het is een zaak van deskundigen". Wethouder T. de Bruijn kwam hiertegen in verzet. ,,Ik voel me zwaar verantwoordelijk voor wat er in Vlaardingen is gebeurd na ie tweede wereldoorlog. In tegenstelling tot velen hier ken ik het Vlaardingen uit mijn jeugd. Ik weet hoe het toen was en dan zeg ik niet: „We zijn er", maar we hebben een enorme sprong vooruit gemaakt". De raadsleden bestreden de grote afstand tussen overheid en burgerij en het overbodig zijn van de Stadsgehoorzaal. Men speelde de kri tiek terug naar de burgerij. „Wij staan open voor inspraak van de bur gerij in. het gemeentebeleid, maar wanneer bijvoorbeeld de sportraad een fiasco zou worden, dan ligt dat niet aan ons". Bert van Meggelen had gesteld, dat het gemeentebestuur 2ich had laten leiden door chauvinisme bij de bouw van de Stadsgehoorzaal. De be langstelling is miniem. Men had een kleiner en intiem centrum moeten bouwen, vooral met Rotterdam als naaste buur. „De Stadsgehoorzaal is een falen geweest in het gemeenteljk beleid en dient te worden afgebro ken". De politici waren het erover eens, dat het culturele leven te wensen overlaat. Van afbreken is geen spra ke, omdat deze zaal In een behoefte voorziet. „Waar moet ik anders m'n verkeersdiploma's uitreiken", aldus een ironische dr, Peyster. Er was geen sprake van chauvinisme bij de bouw, domweg omdat Vlaardingen geen grote zaal had. „De eerste jaren vlogen de knopen van de jassen, zo druk was het", aldus wethouder De Bruijn. Met cijfers weerlegde hij, dat er geen groen zou zijn en dat er te weinig aandacht zou worden besteed aan de sportvelden. „Er Is een enquê te geweest over de leefbaarheid bui ten de woonhuizen. Van de onder vraagden was 74 procent tevreden, veertien procent matig tevreden en acht procent ontevreden. Er is meer groen dan bebouwing. Na de oorlog hebben we dertig sportvelden aange legd". Verder werd het vele marmer in het stadhuis bekritiseerd als blasé. Daardoor zou drempelvrees ontstaan. Er moesten bureaus komen voor wensen en klachten, De heer S. Ba- rendregt: „Er zijn weinig plaatsen tl bent jong, u wilt zekerheid voor uw gezin én een premie die in uw budget past? Die is er, kijkt u maar! U betaalt voor 50.000.— zeker heid, per jaar slechts ƒ187,50 bij een leeftijd van 30 jaar, ƒ237,50 bij 35 jaar, f 304,50 bij 40 jaar (gedurende 10 jaar). Vraag eens inlichtingen. in Nederland waar de burgerij zoveel inspraak heeft als juist Vlaardingen". De discussieavond noemde hij als voorbeeld. Bovendien heeft de ge meente onlangs in elke wijk een in lichtingenbureau gevestigd. Over de industriële politiek, die in Vlaardingen teveel accent zou heb ben, zei de heer Barendregt: „Je kunt kankeren tegen de industrie, maar we hebben er allemaal ons gemak van. Wie dat niet wil hebben moet naar de Drentse hei gaan. De maatschappij van vandaag is on denkbaar zonder deze Industrie". Over de luchtverontreiniging zei mr, K. Versloot, voorzitter van de Vereniging tot bestrijding der lucht verontreiniging, dat men na het pro testeren dient mee te helpen om uit de problemen te komen. Een protest zonder meer is zinloos. Verder pleitte hij voor een grotere openheid, omdat wel eens de indruk wordt gewekt dat overheid en bedrijven elkaar de hand boven het hoofd houden. Verder klonken nog Marxistische stemmen van het actiecomité met de plastische naam „Stront aan de knik ker". De lede» van dit comité vinden dat de Vlaardingers te passief reage ren op hun protest. De meeste raadsleden hadden hierop geen com mentaar of zeiden, dat ze van pro testakties weinig hadden gemerkt. Tot slot dankte de heer T. Stolk, voorzitter van de kunstenaarsso ciëteit, de forumleden voor hun aan deel in de discussie. Hiervan zal een brochure worden gemaakt, die zij zullen krijgen aangeboden. De heer Peyster ontving een boekenbon. dagen, en ook in onze zaak aan de Kethelweg kunt U terecht voor CAMPING LEDERWAREN en SPORT Fa. C. M. van Woerkom Hoogstraat 82 Kethelweg la - Vlaardingen Bij Opel garage MAASLAND De traditionele to neelavonden van. de Maaslandse chr. korfbalclub O.D.O. zijn ook dit jaar weer volledig geslaagd. Zowel vrij dag- als zaterdagavond mocht de tó neelgroep zich in goede belangstel- ling verheugen. In „Annemarie, zeg jij het maar" werd een blijspel op de planken ge zet, dat in het begin wat langdradig leek maar dat, naarmate de avond vorderde, in een steeds wervelender tempo over het voetlicht werd ge bracht. Regisseur J. H. Kroes, die voor het tiende jaar O.D.O. had gere gisseerd, heeft wel alles uit de spe lers weten te halen wat er in zat. Terecht wees voorzitter M. Vreug- denhil dan ook op het teamwork van de groep. In het ovationele applaus van de honderden bezoekers werden de jubi lerende regisseur en mevrouw I. Kroes-Westein speciaal betrokken. Hun werd een blijvend aandenken toegezegd. VLAARDINGEN Bezoekers uit Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen hebben zaterdagavond genoten in de Stadsgehoorzaal waar de harmonie „Wilton-Fijenoord" haar jaarlijkse uitvoering gaf. Na het geestige openingswoord van ere-voorzitter ir. B. Wilton, kwam eerst de Jeugdharmonie aan bod om in een vijftal composities te laten horen, dat het in staat is om zonder schroom aan een concert deel te ne men. Vorig jaar werd hoofdzakelijk stof uit leerboekjes ten gehore ge bracht, maar daar is men van af gestapt. De Harmonie opende met Les Pre ludes van Liszt-Kotter. Wel wat hoog gegrepen, maar toch kwam dit moei lijke werk het best uit de verf. Na de pauze was het programma meer op het populaire afgestemd. Het meest sprak aan de selectie uit „The Sound of Music" van Richard Rodgers, het geen ook wel bleek uit het spontane applaus. De finale werd gébracht in samen werking met het Tamboerkorps van de Harmonie. Na de "W.F.B.-mars en de Herautenmars werd nog een toe gift gespeeld. Het concert dat gratis toegankelijk was, genoot een grote belangstelling. (Van een medewerker) SCHIEDAM TSF 1 genoot in de tafelteunis-kompetitie van een vrije week. Het zag koploper Amroba I zijn achterstallige wedstrijd tegen Contact 1 met groot verschil winnen en de relatieve punt achterstand in de stand tot uidrukking komen: 1. Amroba 1 28 uit 15, 2 SF 27 uit 15. Beide teams moeten nog vijf wedstrijden spelen. Het tweede TSF-team heeft de weg naar de overwinning hervonden, na dat het in de twee laatste wedstrij den drie verliespunten had geleden. Raket 2, dat toch heus niet zwak was, verloor met 91. Deze grote ze ge wekt de verwachting, dat TSF 2 zich defimtief heeft hersteld van de inzinking. Will Baard, Jan Brouwer en invaller Bram Koog je waren elk goed voor dne punten in de enkelspe len; in het dubbelspel kon Raket de eer redden. Hier is de stand aan de kop: 1. Insuiande 3 30 uit 15, 2. SF 2 25 uit 15, 3 Eland 5 wr uit 15. SF 3 verraste wederom, nu door een 55 gelijkspel tegen Xerxes 8. Het staat, met 12 punten uit 15 wedstrijden, nu op de zesde plaats en hoewel het degradatiegevaar nog niet geheel geweken is mag, gezien de goede vorm waarin Aad Maan, Fred Jorritsma en Jan Baard verkeren, toch wel worden verwacht dat dit team zich geheel veilig gaat stellen. Zonder zelf te spelen had SF 4 toch een goede week. De concurrent voor de tweede plaats, Xerxes 5 ver loor van koploper Nationale 1, waar door de eigen positie niet onbelang rijk werd verstevigd. I. Nationale 1 30 uit 15, 2. TSF 4 23 uit 15, 3. Ser vice 4 22 uit 15 en 4. Xerxes 5 22 uit 16. De TSF-junioren behaalden hun vierde zege irt successie, nu op Xer xes 2 met 64. Hans v. d. Broek, Steven Poll en Ruud v. d. Linden hebben nu met 8 punten uit vier wedstrijden de leiding voor TOGB 2 met zes uit vier. SCHIEDAM De vereniging tot bevordering van christelijk onderwijs zal woensdagavond, tijdens een bij eenkomst in de recreatiezaal van de christelijke LTS „De Poort" (Laanslootseweg 1 te Rotter dam-west) officieel afscheid nemen van het hoofd van de Prinses Bea- trixschool (Buys Ballotsingel 108 te Schiedam), de heer D. M. Corpel. De heer Cornel zal op 1 maart het on derwijs verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer G. J. Vink worden geïnstalleerd als opvolger van de heer Corpel en wor den belast met de leiding van deze school. SCHIEDAM Een straalkacheltje heeft vrijdagavond een brandje ver oorzaakt in een woonhuis aan de Rotterdamsedijk 154. De bewoonster, mevrouw P. C. v. d. B.-V. moest naar het Gemeenteziekenhuis worden ge bracht. De brand ontstond toen mevrouw Van der B. omstreeks kwart voor elf van een bank viel en. tegen het straalkacheltje terecht kwam. Het kacheltje viel om, waarna de dekens vlam vatten. Een buurman, de heer G. Langen- dijk sprong onmiddellijk bij. Hij wist het vuur te doven, zodat de brand weer niet behoefde op te treden. Me vrouw Van der B. was echter dusda nig gewond dat zij met spoed in het Gemeenteziekenhuis moest worden opgenomen. De 89-jarige Rotterdammer G. Grootveld, kwam zaterdagmiddag in de Nieuwe Maasstraat met zijn SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in de confectiefabriek Gazan aan de Nijverheidsstraat, De inbrekers heb ben een ruit ingeslagen en 25 panta lons meegenomen. De 24-jarige R. V. heeft aangifte van vermissing van zijn personen auto (Simca FG 92-73) gedaan. De wagen stond geparkeerd op de Schie- kade. Uit de auto van de 42-jarige distallateur D. L. B., die in de Van der Tempelstraat stond, zijn zondag twee plaids, ter waarde van totaal 50, gestolen. MAASSLUIS Het aantrekken van .wijkverpleegstersblijft een grote zorg, zó blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag van „Het Groene Kruis" over 1966. In dat jaar legden de verpleegsters 7051 bezoe ken af bij 255 patiënten. Bij het consultatiebureau van zuigelingen werden 3661 bezoeken gebracht en bij het bureau voor kleuters 4996. De cijfers voor bestralingen met hoogtezon bedroeg niet minder dan 1226 en in totaal werden 3214 diate- hermiet-behandelingen gegeven. Het magazijn leende 1316 artikelen uit aan 539 gezinnen. Voor het verlenen van kraamhulp zijn de Groene Kruisleden aangeslo ten bij het kraamcentrum Vlaardin gen. Dit centrum verzorgde In 1966 totaal 679 kraamvrouwen met 6718 verpleegdagen. Van dit aantal woon den 156 kraamvrouwen in de ge meente. De jaarlijkse collecte leverde 1939,87 op. De contributie werd in het verslagjaar verhoogd met drie gulden. Ondanks deze verhoging moest toch nog een nadelig saldo -worden geboekt van 533,97, Het bouwfonds steeg met 3872,10 en kwam op 31.549,33. 0 i i ROTTERDAM Zondagmiddag werd de 82-jarige A. J. Elias uit de Retiefstraat op het Afrikaanderplein plotseling onwel Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. Wo or rei: gemak o.a. hoofd tegen de trottoirband terecht. Hij was gestruikeld. De GGD vervoerde hem naar het Gemeente-ziekenhuis. Na daar be handeld te zijn kon hij weer naar huis worden gebracht. De 23-jarige chauffeur A. J. van K. kreeg zaterdagmorgen met zijn vrachtauto een klapband. Hij botste tegen een verkeerszuil die ontwricht en aan de voorzijde ernstig bescha digd werd. Er waren geen persoonlijke onge lukken. Bedrukte weefstoffen uit de series van 8 tot 12 gulden, zijn de meest ver kochte gordijnstoffen van het vóórseizoen. Wij heb ben nog een aantal stuk ken van deze zwaar plooiende en met unieke dessins bedrukte stoffen, 120 cm breed, per meter COMPUTE WONINGINRICHTING BINNENWEG, BEIJERLANDSEUAN B0TrauWM£HitMartmEHBftiSS(8®/HCIïWBeUER SCHIEDAM De Schiedamse handels- en bedrijfsraad (SHB) zal donderdag in de grote zaal van Musis Sacrum een openbare „hearing", be leggen, waar de gehele middenstands, het grootwinkelbedrijf en anderen hun mening kunnen zeggen over de in te stellen koopavond. In een toelichting merkt het bestuur van de SHB op dat in Rot terdam beroering is ontstaan tussen diverse partijen over het houden, van een koopavond. „In'Schiedam zal een bepaalde georganiseerde gedragslijn moeten worden gevolgd." Met het oog daarop wordt deze bijeenkomst belegd. De hearing begint 's avonds om 8 uur. (Van een medewerker) SCHIEDAM GSS is er tegen het op bezoek komende Zinkwegse Boys in geslaagd een 20 achterstand om te zetten in een 5i overwinning. De gasten namen reeds na een kwartier een voorsprong en toen de stand 02 was, scoorde v. Putten 12 en de zelfde speler nam voor rust ook 22 voor zijn rekening. Na rust toonde de voorhoede van de Schiedammers zich bijzonder pro ductief. Eerst zorgde De Munnik voor een 32 voorspring en 42 kwam ook op naam van deze speler. Na een half uur kwam Zinkw. Boys terug, tot 43 en nadat v. Putten de Gusto- ploeg op 53 had gebracht, bepaal den de gasten door een vierde treffer de eindstand op 54 in het voordeel van GSS. Keeper v. Beek kreeg nog wel moeilijk werk te verrichten, maar hij hield het Schiedamse doel tot het eindsignaal van de goed leidende ar biter Hopstaken schoon. Het was een sportieve wedstrijd. R£PUTATIC DOOR ££CDftMANOAriC DE SPECIALIST CRU.ENBUItGSTR.tZ KOEK CNfIRST? TU.O.iO-3<,Z2'ZI vlPfiPCtflGEK

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1