f/oversluizen Vormkeur meubelen BESTEL TIJDIG UW KOLEN BIJ aak Dokter Wolfs nieuwe directeur van GGD Ook in Holywijk huishoudelijke voorlichting Het Kwartet Wij stapelen geen auto's op elkaar, ze moeten de deur uit! Profiteer ervan! Vereniging begint Jkleutereursus'' Veil iug vereni ging moeizaam mee met bestuursvoorstel deze krant behoort tot j MODERNE MENSEN KIEZEN C0-0P vlaardingerr AANBOUWSLAAPKAMER Aan de nieuwe vormgeving van sla apkamers - aanbouwslaap- kamers - bent u al gewend. Dat een dergelijke kamer ook betaalbaar is bewijst onze aanbie ding. De gehele slaapkamer kompleet kost nl. f995.- En dan wordt geleverd 1. ledikant met boekenplank. 2. aan weerszijden een nacht kastje met laden en keep, vervolgens 3. een toiletcombinatie met fraaie spiegel en 4. hoek kastje; 5. aanbouwkastje met 2 laden, keep en deur en tenslotte 6. magnifieke 3-deurs linnen kast. Ditalles uitgevoerdin hoogglans berken. IV" -delwoning DUIFSTRAAT 38 (Holy) t'oris ei vijfdelaan 136 - tel. 342382 - van hogendorplaan 31 - tel. 345182 meubelshowroom: dr. wiardi beckmansingel 3 - 5 - tel. 348086 FRISOMEL <^*E£N FRIËSGHE.VLAG PRODUCSt Grandioze weekend-show van gebruikte wagens OPENINGSTIJDEN: Vrijdag 1 mrt. a.s. 20-22 u taterdag 2 mrt. a.s. 10-22 u. Zondag 3 mrt. a.s. 12-18 u Delft - Voorstraat 18 Tel. 24200* (01730) DONDERDAG 29 FEBRUARI 10J DE ROTTERDAMMER vermijdelijk lijkt, doet Rotterdam er goed aan te bedenken, datT Cap se jeugd met enthousiasme opofferingsgezindheid deze strijd in gaat. 10 ROTTERDAM Omstreeks half drie vannacht is de 29-jarige bouw kundige J. O. uit Rozenburg met zijn auto als een kanonskogel over het Kleinpolderplein geschoten. Met een volgens getuigen zeer grote snelheid kwam hij uit de richting Delft en reed op het Kleinpolderplein recht door, ramde een licht mast, een verkeerslicht en schoot vervolgens door naar de noordelijke rij baan. De daar met zijn auto passerende 20-jarige E. Vermeer van de Vaer- horst, werd geramd, zodat zijn auto werd weggeslingerd en aan de andere kant van de rijbaan op het dak kwam te liggen. O. reed verder dwars over deze rijbaan, vernielde nog enkele verkeers lichten en een afzethek en kwam tenslotte enige meters verder it een bouwput tot rust. Vermeer is met een hersenschudding naar het Zuider ziekenhuis gebracht. O. had het toneel van de verwoesting verlaten en werd omstreeks 5 uur in een taxi op weg naar huis, op de Botlekweg aangehouden. Hij was gewond aan zijn linkeroor en had rugklachten. Via het politiebureau Pernis is hy naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd, waar hij werd opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De vereniging voor gezondheidszorg „Het groene kruis" - „Het oranje-groene kruis" verzorgt een cursus kleuterverzor ging, die m het gebouw van de vere niging aan de Goudsesingel 81a wordt gehouden. De eerste les is op maandag 4 maart, 's avonds om half acht. De gehele cursus bestaat uit zes lessen van elk anderhalf uur. De lei ding berust bij mejuffrouw C. M. H. v. d. Voorde. De kosten bedragen vier gulden. De volgende onderwerpen zullen worden behandeld: de geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van de kleuter, opvoedkunde, problemen als angst, slechte eetlust, jaloezie, straf fen en het zindelijk maken, voe- dmgsles, spel en speelgoed, kinder lectuur en feestversieringen en bezig heden voor kleuters. Ook de heren zijn van harte wel kom op de cursus. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. zijn erin geslaagd toch nog op tamelijk korte termijn in de vacature te voor zien van dokter J. J. R. Buïrma, di recteur van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst, die met mgang van 1 maart een be noeming heeft aanvaard als directeur van de GG en GD in Apeldoorn. De gemeenteraad is voorgesteld als zijn opvolger de heer E. II. E. Wolfs te benoemen, eerste bedrijfsarts van de Oranje-Nassau Mijnen te Heerlen. Dokter Wolfs zal vermoedelijk op 1 jum zijn nieuwe functie in Vlaardin- gen vervullen. Voor de duur van de vacature zal de dagelijkse leiding van de GG en GD worden opgedragen aan de heer H. B. Meerdink, directeur-geneesheer van het Holyziekenhuis. De voorzit ter van de Stichting Algemeen Zie kenhuis heeft hiermee ingestemd. A MAASLAND De Inzameling van kle ding en schoeisel voor Vietnam, Sicilië, enz is een succes geworden. Ongeveer 7000 kg kon naar de centrale post in "s-Herto- genbosch worden vervoerd Bij de heer N. Alsemgeest, JCerklaan S, komen nog steeds goederen binnen. Uien kan ze dok rechtstreeks ongefrankeerd zenden aan „Mensen in nood", Jacoü catsstraat 13-21, 's Hertogenbosch. 1 ROTTERDAM ~- Zijn R. en W. met mij van mening, dat de veilig heid bij Shell-Pernis onvoldoende is gewaarborgd en dat moet worden overgegaan tot sluiting van het be drijf .of althans van het gedeelte waarin dit soort explosies mogelijk is, tot alle veiligheidsinstanties verze keren dat de produktie kan worden hervat? Aldus het communistische gemeen teraadslid S. Groenendijk die B. en W. een aantal vragen voorlegde, die het college en dat is een novum volgens de heer Groenendijk liefst mondeling maar het mag ook schrif telijk, kon beantwoorden. De heer Groenendijk wil voorts weten of er overeenkomst is met de vorige Shell-explosie, in hoeverre de Dienst van het stoomwezen hier aan zijn verplichtingen heeft voldaan, in hoeverre de ontploffingen hebben te maken met verouderde installaties, waarom er ditmaal géén brand is ontstaan en wat de materiele gevol gen thans voor de omgeving zijn. Overigens vernemen wij, dat vol gens de bepalingen van het regle ment van orde het in verband met de tijd waarop de heer Groenendijk zijn vragen heeft ingediend, onmogelijk is dat deze m de gemeenteraadsver gadering van vandaag mondeling zouden worden behandeld. De heer Groenendijk zal een schriftelijk antwoord krijgen en hij zou vanmiddag van het vragenhalf- uurtje gebruik maken om andere vra gen te stellen. TVFIJN opwekking is met ver- geefs geweest. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat Capelle aan den IJssel, als ant woord op het voorstel van het Rot terdamse gemeentebestuur aan de gemeenteraad van deze stad tot an nexatie van een groot gedeelte van het grondgebied van Capelle aan den IJssel, is overgegaan tot alge mene mobilisatie. Er zijn zelfs aanwijzingen dat Ca pelle aan den IJssel zich in staat van volledige paraatheid bevindt. Hierbij een afbeelding van de oor- logs vlag, die op de Capelse stellin gen is gehesen. Uiteraard kan ik in dit stadium nog geen betrouwbaar overzicht ge ven van de troepenmacht, waarover Capelle aan den IJssel beschikt, noch over de sterkte van de bewa pening van deze troepen. Evenmin ben ik nu reeds in staat een enigszins aannemelijke analyse te geven voor wat betreft de uitkomst van de op handen zijnde strijd. Wel gaf een woordvoerder van het Rotterdamse militaire hoofdkwartier mij te verstaan, dat de kctaerade ge beurtenissen dienen te worden ge zien als een reactie van de zijde van Rotterdam op een nota van de zijde van Capelle aan den IJssel, die een duidelijke territoriale bedreiging in hield. Capelle aan den IJssel trof, alidus de Rotterdamse militaire woord voerder voorbereidingen om de ge hele Prins Alexanderpolder te be zetten en had zich daartoe reeds verzekerd, van de steun van buiten- gemeentelijke grootmachten. Gezien echter de militaire verhou dingen tussen Capelle aan. den IJs sel, dat voorzover mij bekend altijd heeft gestreefd naar een vreedzame oplossing van het reeds oude geschil, en de grootmacht Rotter dam, kan mijns inziens hier echter moeilijk van agressie van de zijde van Capelle aan den IJssel worden gesproken. Nu echter een militair treffen on- indienen van de vergunningen voor het door hen ontworpen bouwproject aanvaard. Voorzitter A. Moerman lichtte het voorstel toe. De vergadering had veel kritiek op de gang van zaken, maar de heer Moerman wist tal van vragen te be antwoorden en ere-voorzitter P. C. van Woerden deed een beroep op de leden het bestuur het vertrouwen te schenken dat het altijd heeft geno ten. Na veel discussie besloot men de termijn met drie maanden te verlen gen (Van onze correspondent) MAASLAND De Maaslandse Veilingvereniging heeft woensdag avond in het Trefpunt het voorstel van het bestuur en de raad van toe zicht om de firma Van Mierlo te Wa teringen uitstel te verlenen voor het En ook meent de Capelse jeugd ge meenteraad dat de ook na „mutism ring" van Capelle aan den IJssel door Rotterdam noodzakelijk blij vende samenwerking tussen beide gemeenten voor Capelle een hoogst onaantrekkelijke zaak wordt. Met het oog op de paraatheid van Capelle aan den IJssel en vooral de' vastberadenheid van de Capelse jeugd meen ik dan ook mijn militai re commentaar aan de vooravond van de Capels- Rotterdamse oorlog te moeten besluiten met de ver wachting dat Rotterdam 'het m die strijd bijzonder moeilijk zal krijgen, Maar het woord is nu aan de goe dendags en de ganzeroeren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Stichting voor huishoudelijke- en gezinsvoor lichting Het Hoekpunt wil ook in de nieuwe wijk Holy met het geven van cursussen starten. Vrijdag 15 maart zullen een leidster en lerares in win kelcentrum de Midhal folders verspreiden om aan het werk van de stichting bekendheid te geven. V//'/ O Vormkeur Aanbouwslaaokamcr compleet 995.- Bovenstaande slaapkamer is compleet te zien m onze Geopend: vanaf a.s. zaterdag zaterdags 10-17 uur; woensdagmiddag 2-5 uur 's Woensdagavonds 7-9 uur In het Westen veruit grootste prot. chr dagbladpers ook voor COMPLETE WONINGINRICHTING HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN GASAPPARATEN - WASMACHINES MEUBELEN - TEXTIEL CO-OfP Centrum - Koemarkt 1, Schiedam, tel. 268875 Waalstraat 60 - Vlaardingen telefoon 343588. ..-•fr- wtokels en op het kantoor Telefoon S13S44 GEBRUIKTE WAGENS DR. HELMUT THIELICKE met A-l garantie Gelijkenissen ven Jems Verkrijgbaar in de boekhandel Uterfies C1G76grJ 129 et t|| Halve literfles (5383*0,71 «Lfl HV.6EBR.Z0MER&KEUHIH8S tUTBEVERSMÜ - WA8ENIMBEK PB. Zij, die tijdens deze show een A-I wagen kopen ontvangen gratis een voarjaars- pakket ter waarde van ca. 120, 'V ':'%r V v Lr,

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2