Stad krijgt als gevolg metro ander gezicht van metro Jacquard satijn- gordijnstof Dronken acrobaat op heftoren van Antwoordkerk komt nu af m m v m Vlam in pan: drie woningen vernield I Hovenier stal azalea's Abrupt slot van ijsrevue Dc^ottcrflammer Had nog wat celstraf te goed. Honderdduizend gulden schade Gezin via dak in veiligheid II I ai»* Idrsifc -- Geen rijbewijs (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De afdeling bestratingen van de dienst van ge meentewerken ziet haar plannen niet doorkruist door het vrij komen van wegen als gevolg van opheffing van tram- en buslijnen en allerlei andere veranderingen nadat de metro is gaan rijden. Gemeentewerken is nog wat aan het bijkomen van het immense karwei dat het doen rijden van de metro betekende. Bovendien geldt voor allerlei punten in de stad dat die zijn opgenomen in grote projecten, welke zo snel zullen worden ver wezenlijkt dat het weinig zin zou hebben voor korte tijd tussen oplossingen te maken. BERGSELAAN BIJNA een maand rijdt.hu de metro. De ingebruik neming van het stndsspoor beeft op allerlei gebied ge volgen. Voor het verkeer, voor het overige openbare vervoer met zijn voorzienin gen, voor de middenstanders in bepaalde stadsdelen, niet te vergeten voor duizenden, die dagelijks lange afstan den moeten afleggen naar en van hun werk. In een serie artikelen zul len wij trachten een indruk te geven van al die „metro effecten". Vandaag is de beurt van de dienst gemeen tewerken eii wél speciaal „bestratingen". Welke stap pen moet deze nijvere afde ling nemen na de metro en wat doet zijn nog meer? VREEWIJK (complete woninginrichting BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN KraaawaM (Vervolg van pag. 1) WATERKERING fllll PU ËBïSll |pteÜ;p':Ii lifv - Bi'- I HBHl ïiÜP l.-Ü ROTTERDAM Doordat de vlam in de pan sloeg, toen de echtgenote van de timmerman J. M. de Bruin in de keuken van haar op de eerste etage van een pand aan de Transvaalstraat ge legen woning vlees aan het bra den, is Rotterdam-Zuid zondag ochtend tegen tien minuten voor elf opgeschrikt door een felle uitslaande brand die voor ten minste honderdduizend gulden schade heeft aangericht. Neêriands grootste (overdekte) bloemententoonstelling duizenden voorjaarsbloemen ongelooflijke klmrenpracht van 8 t/m 17 maart '68 in Rotterdam Ahoy' Dat geldt met name voor het bus station aan de Rochussenstraat dat geen dienst meer doet nu vrijwel alle bussen naar het Zuidplein zijn ver plaatst. Het pleintje bij de W'estblaak zou een goede parkeerruimte zijn, te meer nodig nu werkzaamheden in de omgeving de parkeerruimte drastisch hebben beperkt. Maar men hoeft er niet op te rekenen dat het als zoda-, nig wordt ingericht. Aansluitend op de tunnelwerken aan Blaak, West- blaak en Churchillplein krijgt het pleintje a«hier het politiebureau zijn definitieve vorm. Hoe dat precies wordt is nog niet te zeggen. Het plein gaat deel uitma ken van een plan voor de omgeving waarin de hele hoek rond de Me dische Faculteit aan.bod komt. Rond de ingebruikneming van het nieuwe faculteitsgebouw moet dit. plan ver wezenlijkt zijn. De diensten hebben nog niet definitief gekozen uit aller lei mogelijkheden zodat er weinig over de eind-situatie te zeggen valt. Zeker is dat deze spoedig genoeg een feit is om niet tijdelijk iets aan het busstation te doen. Iets dergelijks geldt voor de Bergselaan waar lijn 11.heeft plaats gemaakt. Men wil de middenberm een wat vriendelijker aanzien geven, maar haast heeft men er niet mee, omdat de berm in deze brede weg het overige verkeer niet hindert. Dat gèldt ook voor de Oranje- boomstraat, waar de tramrails trou wens zeker voorlopig nog intact moet blijven. Als door welke oorzaak dan ook de metro eens uit zou vallen moeten trams via de bruggen verbin dingen kunnen onderhouden. Wel worden de opritten van de bruggen (Stieltjesplein en Van der Takstraat) binnen afzienbare tijd ge fatsoeneerd. Op de Beukelsdljk en Beukelsweg, waar lijn 1 verdwenen is, zullen de rails volgegoten worden met een bitumen-mengsel, zodat het verkeer er: geen last meer van heeft. Het op die manier wegwerken van de rails is veel voordeliger dan het to taal verwijderen, omdat deze rails in een betonfundering zijn vastgelegd waardoor veel hakken en breken no dig zou zijn. Voor Groene Zoom en Lange Geer kan men er wel op rekenen, dat de rails geheel verdwijnen. Als het zo ver is.gaat men dit traject.over zeer grote vakken tegelijk ombouwen. De aansluitende Randweg en Hillevliet worden „meegenomen" met het kunstwerk dat men op de kruising mét de Beijerlandselaan in gereed heid aan het brengen is. Béide wegen IIET in dienst stellen van de 11 metro bezorgde Rotterdam een „spoökstation", het auto bus station aan de Rochussenstraat .dat geen dienst meer-behoeft te doen. Voorlopig laat men de zaak maar liggen, want het moét bin nenkort toch worden opgeruimd als onderdeel van .de West- blaak-dcorbraak. De wachthuisjes worden weg gehaald om elders te worden ge plaatst. TpEN wachthuisje van het verlaten autobusstation aan de Rochussenstraat in de takels van een kraanwagen. Het zal er gens anders wachtende auto buspassagiers beschutting bieden. Jacquard geweven satijn- gordijnstoffen kosten vol gens de scherp gestelde i Tprijs in onzecollectielijst: 8.95 per meter. Van deze zware, mooi stuitende kwa liteit {op breedte van 120 cm) verkopen wij, 2000 meter vooreen qn wééktopper - JÊ OU meterprijs alf van A 9 4 4 ROTTERDAM Een lichtelijk be schonken Rotterdammer heeft zaterdag avond een paar honderd te hoop ge lopen en in angstige spanning toekijken de stadgenoten een gratis acrobatische •voorstelling geboden, door een van de bijna honderd meter hoge heftorens van de spoorbrug over de Koningshaven te beklimmen. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat er bij de Antwoordkerk een her vormde zowel als een gereformeerde pastorie zouden. Aan een hervormde pastorie is echter in Hoogvliet nu geen behoefte. Voor de gereformeerde pastorie ontbreken nog de geldmiddelen. Na de jaren lang geduurd hebbende moeilijkheden rond de afbouw van de Antwoordkerk zal deze sobere uitbrei ding thans evenveel kosten als indertijd het zeer ruim opgezette oorspronkelijke project met twee vleugels en een toren. Van deze beide vleugels Is er slechts één overgebleven. De kosten van de nu te bouwen vleu gel zijn bovendien even hoog als die van de kerkzaal. die. zoals men weet. in oktober 1964 in de actie .Aanwoord '64" in zes dagen is opgetrokken als ge tuigenis van de samenwerking van ne gen kerken. Binnen vier weken zouden toen ne gen klokken voor deze Antwoordkerk gereed zijn. Toen de kerkzaal er na zes dagen stond, kwamen er echter moeilijkheden tussen de negen samenwerkende ker ken. met als gevolg dat de bouw van de Antwoordkerk niet. zoals indertijd aan gekondigd, een ..bliksemactie" werd. Drie en een half jaar later moest men constateren dat de Antwoordkerk met ruim vier jaar bouwtijd de langste en moeizaamste bouwhistorie zal hebben van alle moderne kerken. De man was vrijwel aan dè top, maar toen hij zag, dat,'twee dappere politie mannen hem daar wilden opzoeken en hem al tot.- 25 meter hoogte achterna waren geklauterd, kwam de waaghals toch maar naar benéden. Op de begane grond wachtte' de poli tie-een verrassing. Het bleek dat men te doen had met de los-arbeider G. J. S., 36-jaar,, die nog enige''dagen gevangenis te goed heeft De politie kon hem dus meteen in de cel afleveren. Een. van de toeschouwers, die. luid ruchtige opmerkingen maakte, werd ook maar naar het bureau gebracht: de man had eveneens teveel alcohol op. Na een reprimandé is hij heengezonden. Zijn klauterpartij leverde S. slechts een overtreding op: het betreden van verboden terrein, dat andermans eigen dom in dit geval' van de Nederland- sche Spoorwegen is. worden geasfalteerd. De middenberm van. de Schiedamsedijk (zand en kie zel blijft voorlopig zo in afwachting van de trambaan die daar komt om de Westersingel van trams te- ont lasten. Behalve de tramperikelen is er nog een uitgebreid programma. Op de - eerste plaats in de nieuwe wijken waar de wegenaanleg de woning bouw moet bijhouden. Verder is men begonnen met de asfaltering van de Meent. De opstelpleinen van de Maastun nel en van aansluitende wegen ais de Strevelsweg krijgen ook een beurt om „zwart gemaakt"te werden, evénils straten in Hillegersberg en het noordelijk stadsdeel en rond de Veemarkt. De volgorde van die wer ken is .nog niet precies bekend even min als het tijdstip van aanvang, maar gerekend wordt toch op be ginnen in 1968. Aan de randen .van Rotterdam is de dienst van gemeentewerken nog betrokken bij de werken rond het Kleinpolderplein, bij de reeds inge zette ophoging van de Vondelingen- weg, bij het dubbelbanig maken van de Europaweg, bij de 'voorbereiding van de doortrekking van de Molen laan en bij allerlei onderhoudswerk. Zo gaat men waarschijnlijk in au gustus beginnen met de ophoging van de Lijnbaan die dan 'nèt voor de St. Nicolaasdxukte weer in goede staat kan zijn. "Intussen gaat het werk aan de wa terkering nabij de Hudsonstraat voort. Aansluitend daarop volgt het. werk aan de Westzeedijk. Eerst gaat het dijkgedeelte ter hoogte van de medische faculteit anderhalve meter omhoog en later volgt de rest. De Maasboulevard van drinkwaterleie- ding tot Vasteland is in het kader van de Delta-verhoging al bijge werkt. Het Marconiplein komt aan de beurt, zodra de Schiedamseweg vanaf dit plein in de richting Schiedam klaar is. Men hoopt in '70-'71 de hele waterkering op hoogte te hebben. Is de dienst- inmiddels aan het Schouwburgplein begonnen, het plein bij de Laurenskerk komt ook snel aan bod nu de restauratie van die kerk iangzamerharid voltooid raakt. Werk genoeg voor deze dienst dus, die. niet .meer'zo met een schrikba rend personeelstekort te maken heeft als voorheen wel het geval was, maar die nog best mensen kan gebruiken. Voor degenen die graag willen we ten waarom er nu wéér een straat wordt opgebroken reikt' de dienst te genwoordig stencils uit waarin het verloop van .de werkzaamheden en de tijdsduur ervan wordt aangegeven. De omwonenden krijgen deze stencils thuis. EEN LAURENS PRODUKT jFjOORDAT zondagochtend bij het braden van vlees de vlam in de pan sloeg gingen in de Transvaalstraat twee wonin gen met de gehele inboedel ver loren. Een derde kreeg ernstige brandschade. I' dittw^wéSaHkè Bar-... ««aStssv UB» 7")E man, die zaterdag een der torens van ed Koningshaven- brug beklom, verzette zich zo hevig, dat er vier man voor nodig waren om hem mee te nemen. BwffisHH if snA spet w« 'Xr.u'/ - j!;;. ij:-. j; ,-i;j J "fjq»';. lis-„I*!;Si i. j i;-Pii üüiiiiMiii't i.'i! - !i!'i.'Kliiii:il-! I: !i Üi'i i a' i'ï '.t (Van een onzer verslaggeefsters)- ROTTERDAM -- Omdat de in koopprijs van azalea's duurder was dan hij dacht, stal de 21-jarige zelfstandig werkende hovenier V. M. vier azalea's v^n zijn vroegere werk gever, de gemeentelijke plantsoenen dienst. De plantsoenknecht was voor zich zelf begonnen, maar spoedig kwam hij in financiële moeilijkheden. De azalea's bleken te duur voor zijn budget en hij besloot ze dan maar op onrechtmatige wijze te krijgen. Dat hij bij deze diefstal niet be paald voorzichtig te werk ging, bleek uit de opmerking van een collega, die hem betrapte. „Wat doe jij nou?" vroeg deze vgrbaasd. „Ik kan niet anders", antwoordde de hovenier. De collega zei hem toen „op te donde ren", iets wat de hovenier pas deed, nadat hij de vier azalea's in zijn be zit had. De politierechter, mr. J. C. van Panthaleon: „Dat is toch geen aanlei ding om de gemeente van azalea's te ontdoen?" Nee, achteraf vond de ho venier dat ook, maar op de bewuste 24 november kampte hij met grote financiële problemen. Op de vraag van de offocier, mr. I. Andrea, oi' het nu beter ging, zei M.: „Ik heb nog geen behoorlijk bestaan, maar wel elke dag werk." Een boete van 75 eiste de officier. M. was het met deze eis eens. De politierechter vonniste conform. „Deze jongen trekt zich van ge rechtelijke uitspraken helemaal niets aan", vond de politierechter van de 22-jarige handelaar Wouter van H. Van II. had namelijk gereden in een ontzeggingstermijn van 6 maanden, die hem was opgelegd wegens te hard rijden. Op 28 augustus van het vorig jaar was hij een grote lading aardbeien uit Krabbendijke gaan halen. Tijdens dit onverwachte karwei (de eigen lijke chauffeur was uitgevallen) werd Van H. twee keer aangehouden. De eerste keer op de heenweg smoesde hij iets over „rijbewijs vergeten", de tweede keer, in Rotterdam terugge keerd, werd hij echter niet geloofd. Het gevolg was dat Van H. ook een 'vonnis van de politierechter in Dor drecht wacht Twee weken cel en zes maanden ontzegging'eiste de officier daar tegen hem. Vanmorgen hoorde Van H. weer twee weken cel en drie maanden ont zegging eisen. De raadsman mr. S. Ivens vroeg de drie maanden ontzeg ging niet op te leggen. De politie rechter wilde wel met de raadsman mee gaan, maatr de twee weken cel moest Van H. wel uitzitten. SCHIEDAM De Wiener Eisrevue heeft het afgelopen weekeinde een ab-v rupt slot gekregen. Boor jrog niet be kende oorzaak vielen zaterdag vóór de matinee de ijsmachines uit, met het ge volg dat niet kon worden opgetreden. Een groot aantal bejaarden die met autobussen naar Schiedam waren ge komen moest onverrichterzake retour. Omdat hun voor hun geld geen waar was geboden moesten van te voren ge kochte kaartjes aan de organisatoren worden terugverkocht. Uiteraard gaf dit nog al wat moeilijkheden, want men beschikte niet over zoveel kleingeld. De directie heeft zaterdag en zondag alle voorstellingen laten vervallen en het besluit genomen iri Schiedam maar op te trekken. Slechts 17.000 mensen hebben bet programma gezien. De revue heeft in Schiedam een ver- liesnost van 50.000 geboekt. Men gaat nu naar Saarbrücken waar op meer succes wordt gehoopt. In het najaar komt de "Wiener Eisrevue naar ons land terug me* een wereldpremière voor Den Haag van een geheel nieuw programma. Twee woningen zijn geheel ver- woest, een derde werd gedeeltelijk vernield,, twee 'anderewoningen;.-lier. pen waterschade op. Hoewel brandweeren politie on middellijk waren gewaarschuwd en er krachtdadig was opgetreden duur de het ruim twee uur eer men de zaak onder de knie had. Toen was niet alleen de woning van de familie1 De Bniin' verloren, maar ook van de daarboven gelegen woning en van de zolder was niets meer over. De bewoners van deze bovenverdieping, de roeier D. Luch- tenburg, 26 jaar, zijn vrouw, 23 jaar, en hun zoontje van twee jaar konden met moeite via het dak worden ge red. Zij hadden geen brandwonden. Het vuur was inmiddels overgesla gen naar de tweede etage van het aangrenzende pand, bewoond door «te büffetbediende M. van Dongen, 23 jaar. Deze woning bleef grotendeels gespaard, maar liep ernstige brand en waterschade op. Vanzelfsprekend was de wa terschade in de woningen op de be gane grond ernstig. De brandweer had onder leiding van brandmeester P. Leeftang het vuur geblust met acht stralen druk en drie stralen hoge druk. De man nen hebben wegens de sterke ïook- ontwikkeling van persluchtmaskers gebruik moeten maken. Uitgerukt waren de G4, de A9, de LI, de Ml en de eenheden 523 en 522. van 50 jaar geleden De rrede niet Groot-Rusland geslo ten. Berlijn, 3 Maart. (Officieel.) He denmiddag nm 5 uur werd de vrede met Ku.dund gefeekend. Tengevolge vun het onderteekenen van liet vredesverdrag met Rusland zijn de militaire operaties in Groot-Rusland gestaakt. Voorjaarsbeurs met Informatie over reizen, tulnmaterialen e.d. op Heliport bij het Hofplein Toegang Kinderen f 1.50 Geopend: van 10-17 uur van 19-22 uur Zondags van 11-17 uur.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1