I Eerlijke, echte boter op zijn keken maar dat scheelt twee hele centen per boterham. kroef het maar: dat scheelt alles aan gezond Grote maaltijd of kleine maaltijd, het kan hier een dubbeltje of daar misschien een kwartje verschil maken Maar het wezenlijke verschil is weg" met de sleur van eten dat Voortaan dag aan dag de echte smaak van echte boter. Geen onrust zaaien met BB-sirenes Hobo verdwenen en drie schilderijen gestolen Buurthuis voor allen als centrum in 110 Morgen Lustrumpocket senaten aangeboden Mn DE LU JAm lal taalstrijd Mr. an Meetelen kreeg mars „Meeuwenplaat" Geestdriftig applaus voor Marinierskapel Dr. Paardekoper sprak over Kerken en anderen werken samen kamerorkest in Kleine Zaal M. Ph. J. v. dL Sluis overleden (71) Dronken man reed door Scheepskok verdronken? Matroos gewond Studierichting bedrijfskunde assificeerder valt m ruim Poging doodslag; Duitser krijgt anderhalf jaar MiV G. Spruijt: Stoppen met die flamvekul gO /n I-— V9.; A, :£}P '-.9/ /SrO Waarom heet een boterharr; een boterham dacht u? Omdat hij met .,.40' echte boter het allerlekkerst is. Uw bruine, botermalse biefstuk: niets is heerlijker dan gewoon zoals het hoort, échte boter voor zo'n sappig stuk vlees. Uw visje thuis aisof u bij de chef-kok te gast bent: gebakken in böter en met een smeltend klontje er op. 't*-' r-, DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A DONDERDAG 7 MAART ia, wat uw mm mevrouw ROTTERDAM! „Als men de sto ring heeft gelokaliseerd en hersteld zie ik geen aanleiding de sirenes nog eens extra te proheren voor 1 april, de eerste maandag dus van de volgende maand, de voor sirencgeloei vastgestelde dag. Het is nergens voor nodig onrust te zaaien door voor die tijd met die dingen te gaan loeien. Er is geen dreigend oorlogsgevaar en of wc nu dan wel op 1 april weten >f alles geluid kan geven maakt niets uit." Aldus de heer L. van Marion, hoofd bescherming bevolking in de A kring Zuid-Holland c, naar aanlei ding van het feit dat op de eerste maandag van maart de BB-sirenes op> de rechter-Maasoever het allemaal hebben laten afweten. De oorzaak: een storing in de kabel tussen de PTT-centrale aan de 8o- tersloot en de BB-commandopost aan de Delftweg. De werkzaamheden in en om het Kleinpolderplein zijn van deze sto ring niet ie oorzaak. Natuurlijk zocht men eerst daar, omdat dit het rrieest voor de hand zou liggen. Het socialistische gemeenteraadslid G. Spruijt heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld over deze zaak. Dl» vragen waren nogal humoristisch ge tint, de heer Spruijt legde verband tussen het feit, dat het dit jaar 23 jaar geleden is dat Nederland Is be vrijd en dat de sirenes de dienst wei gerden en hij meende, dat als E- en W. geen waarde hechten aan de maandelijkse sireneproef, de tijd zou zijn gekomen om aan deze zoalf hij het uitdrukte „flauwekul" een eind te maken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Namens het Rot terdamse Conservatorium is bij «le politie aangifte gedaan van vermis ing van een zwarte skai tas, waarin een lobo van het merk Buffet Cram pon, ter waarde van 3000. Dinsdaf heeft iemand per abuis deze tas uit de portiersloge meegenomen. Het instrument werd achtergelaten' in. een nog onbekend gebleven taxi. De chauffeur van de taxi heeft de tas later aangeboden aan de woning van zijn passagier, doch diens vrouw heeft de tas niet aangenoomen, om dat deze niet van haar man was. De taxichauffeur wordt verzocht zich te melden bii de recherche aan het hoofdbureau. (Ij. De 37-jarige kunstschilderes Th. deed woensdag aangifte van diefstal van drie schilderijen (verkoopwaarde 3100) uit haar atelier aan de Goudserijweg. f.O. -X Ia- •O /-v ;r.- t*v v t/O v'. tiV' Beter met Boter BOTTERDAM Een deputatie van de voetbalvereniging „Meeuwen plaat" heeft gistermiddag het eerste exemplaar van de grammofoonplaat „De Meeuwenplaatmars" overhan digd aan mr. M. A B, L. van Meete len, chef van de hulpsecretarie Hoog vliet. Mr. J. van Huis, burgemeester van Poortugaal, had de tweede plaat kunnen krijgen, maar hij was te ver van huis en heeft pas vrijdagavond gelegenheid de mars in ontvangst te nemen. 'De voetbalvereniging (in de wande ling „De Meeuwen") gaat deze plaat met ingang van maandag huis-aan-huis verkopen in Hoogvliet, Spijkenisse en Poortugaal voor 4,25. Men hoopt er. 20.000 te kunnen slij ten, maar voor het zover komt is er al wel weer een nieuwe actie aan de gang. Doelstelling van dit alles is de ge deeltelijke financiering van een club huis met o.a. zes kleedkamers en een grote kantine, dat het bestaande, te klein geworden gebouw moet vervan gen: De zeven jaar bestaande vereni ging heeft zeven senioren- en 24 jeugdelftallen. De bouwkosten van het nieuwe huis. waarvoor de heer J. W. van Berge het ontwerp heeft gemaakt, zijn geraamd op 160.000. Men wacht op goedkeuring van de gemeente. Tekst en muziek van de Meeuwen- piaat-plaat zijn van de beroepszanger Wilfre de Faria. die bij „Meeuwen plaat" leider van een juniorenelftal is. ROTTERDAM Honderden be zoekers hebben gisteren genoten van het programma dat majoor-directeur J. P. Laro in het kader van de lunch concerten uitvoerde in de grote zaal van De Doelen met Ie Marinierslta- pel van de Koninklijke Marine Het bleek dat de zaal het geluid uitste kend verwerkte. Directeur Laro had een programma samengesteld dat bestond uit origineel voor harmonie geschreven werken. Een „Folkloristische symfonie" van Albert Thiry vormde de opening van het concert waarin de sprankelende dans „La Limousine" en de geestige variaties op het aloude kinderliedje „Ah! vous dirai-je, Maman!" bijzon der opvielen. Na een „Cowboy rhapsody" van de Amerikaan Morton Gould, volgden een aantal sentimentele liedjes afge wisseld door vrolijke dansen waarin het slagwerk een belangrijk aandeel had en dat uitstekend vervulde De muziek van de bekende Russische componist Aram Katsja- toerian is meestal gebaseerd op de volksmuziek, vooral uit zijn geboor teland Armenië. Dit laatste geldt voor de balletmuziek „Gayaneh" in het bijzonder. Er werden drie voor harmonie-orkest bewerkte dansen uit gespeeld, namelijk „De dans van de bloemenmeisjes", „Maskerade" en de „Gopak". Prettige en goed aanspre kende muziek. Het publiek was te recht geestdriftig over het briljante spel en applaudisseerde net zo lang, tot het als toegift een herhaling van de „Gopak" kreeg. G. M. Dersjant (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Ik hoop dat de gevoelens van verbondenheid die tot 3e bouw van dit buurthuis hebben geleid, voortduren. Want dit kan een «voorbeeld zijn voor andere nieuwe wijken in Rotterdam." Aldus wet houder drs. J. G. van de Ploeg, nadat de eerste paal voor het Buurthuis JIO-Morgen aan de Minervalaan in fle grond was gegaan. De heer Van der Ploeg had reden voor deze opwekkende woorden, want in de Stichting Buurtwerk „De 110-Morgen" werken samen de Gere formeerde Kerk van Hillegersberg- Terbregge, de Hervormde Gemeente Ilillegersberg, de r.-k. St. Lidiunapa- rochie te Hillegersberg, de Vereni ging „De 110 Morgen", de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers en de Bouwvereniging „Onze Woning". Met deze organisatie heeft men be reikt, dat er in 110-Morgen niet een aantal duhCiuizer van verschillende levensbeschouwelijke richting komt, maar één clubhuis voor allen dat een levend centrum voor de wijk moet worden. Dè jeugd had bij het slaan van de paal ook haar aandeel: kinderen van verschillende jeugdverenigingen hiel den de linten vast, die naar de top var, sis paal leidden, de Drumband 110 Morgen zorgde voor muziek. Het ontwerp is van het Architec ten- en ingenieursbureau Vermeer, Van Herwaarden «n Bos te Rotter dam.-Het gebouwtje krijgt drie zaal tjes, een keuken, kantoor en >erg- ruimte het is de bedoeling dat het begin september in gebruik wordt genomen. Hét Bouw- en Aannemingsbedrijf H. Bötger 'te Rotterdam voert het werk ^Overigens is dit buurthuis slechts semi-permanent. Het is de bedoeling daarmee ervaringen op te doen, die van nut kunnen zijn als het perma nente buurthuis wordt gebouwd. ROTTERDAM Onder lei ding van de enthousiaste David Zinman leverde het Nederlands Kamerorkest dinsdagavond in de goed bezette Kleine Doelenzaal een aantal bijzondere prestaties. Als solist werkte deze avond mee de bekende jonge Amster damse hoboïst Han de Vries. Het concert startte al direct op hoog niveau met een glasheldere weergave van één van Boccherini's jeugdwerken: de onbekommerde Symfonie op. 1 no. 3 in A, waarin met name het Andante opviel door de wondermooie klank. In een prachtige samenwerking met het ensemble bewees Han de Vries in het hierna volgende Concert voor ho bo en strijkers in F van Bach, dat hij tot onze meest begaafde jongeren be- soepele toonvorming van de solist, hoort. De solopartij kreeg fraai gestalte door het lenige spel en de die zijn hoogste troeven uitspeelde in de schitterend vertolkte Siciliano. Na de pauze vergastten de strijkers d e aanwezigen op een expressieve weergave van een met name door zijn eenvoud aangrijpend laat ro mantisch werkstuk van Josef Suk: de Meditation op. 35, gebaseerd op een Boheems koraal uit de 14e eeuw, waarna het ensemble besloot met een ROTTERDAM Na een langduri ge ziekte overleed dezer dagen de heer M. Ph. J, van der Sluis, die tot zijn pensionering in april 196.1 gedu rende een groot aantal jaren direc teur van de N.V. Blaauwhoeden- veem-Rotterdam en van haar dochter onderneming N.V. Presto Stuwa doors Maatschappij-Rotterdam is ge weest. De heer Van der Sluis, die 13 april 1896 in Rotterdam werd geboren, was een bekende figuur in de Rotter damse haven. Hij begon zijn loop baan bij Furness' Scheepvaart- Agentuur Mij. N.V. Voordat hij ln 1939 bij het Blauwhoed-concern in dienst trad was hij gedurende een aantal jaren bij Swarttouw's Haven bedrijf N.V. werkzaam geweest. Hij heeft verscheidene nevenfunc ties bekleed, zoals het voorzit terschap van de Vereniging van Ge accrediteerde Vemen te Rotterdam en van de Vereniging van Nederlandse Koel- en Vrieshuizen en Ruw-IJsfa- brieken; voorts was hij vice-voorzit- ter var: de Vereniging van Rotter damse- Stuwadoors, lid van de Raad var Gedelegeerden van de Scheep vaart Vereeniging Zuid te Rotterdam en bestuurslid van de Stichting „Pensioenfonds voor de Vervoer- en Havenbedrijven" te Rotterdam. Toen de heer Van der Sluis wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd het Blauwhoed-concern verliet, bleef hij nog enige jaren in de Rotterdamse haven actief. Hij trad toen namelijk op als adviseur voor Citex Havenbedrijf N.V. in Rot terdam. De teraardebestelling is woensdag jl. in alle stilte geschied op de be graafplaats Oud-Kralingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Woensdagmiddag kon een verheugde praeses van de studentenvereniging Soeietas Studi- osorum Ueformaiorum Roterodamen- sis, de heer L. Saly in sociëteit ,,Koi- noomia" een lustrumpocket aanbie den aan de senaat van de NEII en MFR. Deze pocket die de titel draagt „éxperiment en Ervaring- Het Rot terdams Wetenschappelijk Onder wijs" bevat een aantal bijzonder in teressante meningen van Rotter damse professoren over de econo mische, medische en juridische facul teit. Professor dr. A. I. Diepenhorst, rector magnificus van de Neder landse Economische «Hogeschool aan vaardde het boekje namens de se naat. Hij zei dat hij oorspronkelijk de uitgave van het bock iet al te serieus had genomen maar nu het uiteindelijk was uitgekomen zijn dank des te groter was. Dr. J. F. van Moorsel dankte na mens het College van Curatoren. Professor dr. B. Leijnse sprak na mens de Medische Faculteit. Hij zei dat er ook van de studenten van de medische faculteit plaats moet zijn voor een gezellightidsteven. Het boekje dat door de Universitai re Pers wordt uitgegeven zal aan ie dere hoogleraar worden uitgereikt. Het werkt wordt in de handel ge bracht. herhaling van de indertijd reeds zo goed ontvangen Etudes voor strijkor kest van de in ons land verblijvende Zwitser Frank Martin. Ook nu. weer wist dit werk onge meen te boeien door de inventieve schrijfwijze, de fraaie melodiek er- de pregnante ritmiek. Het orkest heeft er onder Zinman een reproductie van gegeven, die vrijwel geen wens on vervuld liet. P.V. ROTTERDAM Bij het wegrijden uit een parkeerkom aan de Dordt- sestraatweg reed de 57-jarige pijpfit- ter C.V. uit Rotterdam de 9-jarige Wim Blumink van de Dordtsestraat- weg gisteren klem tussen een melk wagen en zijrt auto. Na het opgeven van zijn personalia reed V. door. Even later werd hij in zijn woning aangehouden, waar bleek dat hij onder jnvtoedvan alcohol verkeerde. Hjj was niet in het bezit van een rijbe.v De man is ter ont nuchtering ir. tewir:i:ï gesteld. De jongen is met een gebroken bo venbeen naar net Zuiderziekenhuis gebracht. Vorige week hilV de politie totaal 23 dronken automobilisten aan. Hier van veroorzaakten twee een aanrij ding met materiële rchaie. ROTTERDAM De 29-jarige Duitse kok O. H. F. Nusse uit Bremerhaven, opvarende van de Duitse kustvaarder Gunda, liggende in de Spoorweghaven, wordt sinds woensdagmorgen vermist. Voermoedeiijk is de man vanaf het achterschip te water geraakt en ver dronken. Herhaaldelijk dreggen had nog geen resultaat. ROTTERDAM Tijdens werkzaam heden aan boord van het binnenschip Damco 104, liggende aan 'het terrein van F. Swarttouw in de Botlek, gleed de 20-jarige matroos A. J. M. Boven- deert uit Den Haag uit. Hij viel van een hoogte van ongeveer zeven meter op de buikdenning van het schip. De man is met een hersenschudding in het Havenziekenhuis opgenomen. ROTTERDAM Dinsdagavond belichtte dr. P. G. Paardekoper, de bekende strijder tegen de verfransing van België, de huidige onrustige toestand in dat land. Hij deed dit in sociëteit Hennes voor een kleine groep leden van de studenten dispuutvereniging „De Blaauwe Aco- leyen," De heer Paardekoper betoogde dat tot op heden een kleine Brusselse groep, met medewerking van de Waalse pers ie ontvoogding van Vlaanderen belet. Het geraffineerde is daarbij dat taaidiscriminatie ln te genstelling met x-assendiscriminatie volkomen vrij staat. Brussel, dat oorspronkelijk Nederlands-talig is geweest, is vrijwel volledig verfranst, met name de sociale bovenlaag. Er wordt volgens dr. Paardekoper een bewuste verfransing-politiek ge voerd, hoewel nog steeds tweederde deel van België uit Vlamingen bestaat. Toen in januari van dit jaar duide lijk werd dat de Fransen Leuven uimmer zouden verlaten hadden de Nederiandstaligen een nog duide lijker „neen" moeten laten horen. Gelukkig dat het protest van de Vlaamse professoren oversloeg op de studenten en scholieren, aldus dr. Paardekoper. Hij hoopte erg dat het in de toekomst „neen" zal blijven. Met stakingen kan dit nog verduide lijkt worden. Dr, Paardekoper vond het jammer dat de Nederlandse pers voor een deel akkoord ging met de Franse kwsadspuiterijen van de Brusselse pers. Hij vroeg van de Nederlandse pers meer deskundigheid en mis schien ook wel hulp inzake dit moei lijke probleem, dat België al zo lang bezig houdt. ROTTERDAM Pogingen worden ondernomen om aan de Ned. Econo mische Hogeschool een studierichting bedrijfskunde te openen. Deze „ma nagers-opleiding" begint mogelijk in het najaar van 1969. De gedachten gaan uit naar een tweejarige duur. Voordat het echter zover kan ko- men moet r.og veel overleg worden gepleegd. Bij het bedrijfsleven wordt een goede belangstelling voor de op leiding verwacht. Niet onmogelijk is verder dat deze studierichting een aparte opleiding zal worden. ROTTERDAM' De classificeerder J. Reppel (24) uit Dordrecht viel tij dens werk op bet Duitse m.s. Wer- rastein in de Merwehaven van 10 meter hoogte in een dieptank die nog gedeeltelijk gevuld was met visolie en vismeel. Met een bekkenfraktuur is de man in het Havenziekenhuis opgenomen. Woensdag werd eveneens aa.y gedaan van inbraak in een apeS aan de Mathenesserlaan. Uit 6e fcyT wordt een bedrag van ongeveer vermist. De kassa -werd leeg vonden in de kelderruimt van h- pand. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Evenals de cffi cier van justitie acht de rechtbank bewezen, dat de 26-jarige Duitse ma troos Jurgen K. zich heeft schuldi-" gemaakt aan de hem primair ten lastr: gelegde poging tot doodslag Ds rechtbank veroordeelde de man van morgen tot anderhalf jaar met a£~ trek, met de mogelijkheid tot voor" waardelijke invrijheidsstelling na ne gen maanden. De officier bad een jaar met aftrek geëist. De matroos stak op 22 november een collega onverhoeds met een "0 in de borst Eerder die avond warer* d beide zeelui in verscheidene Schiedamse cafés geweest, waarbij ruzie ontstaan was en Jurgen door zijn collega in het gezicb wa trapt. Aar, boord ontdekte hi: hos afschuwelijk zijn gezicht wa toege takeld, waarop de bijna fatale bik- steek volgde. Tot twaalf maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd veroordeelde de rechtbank de 32-jarige steigerbouwer H. van A., ie met een hamei sin vrouw en zijn schoonzuster had be- werkt. De verhouding tussen Van A. en diens vrouw was al geruim;: tijd gespannen, maar op 3 juni kwam het tot een uitbarsting. Van A zelf kwam daarbij evenmin ongeschonden uit de strijd te voorschijn. Twee weken ge leden eiste de officier vijftien maan den met aftrek. "|\V wis 'TRAMCONDUCTEUR M. Dik- manr (48) rekent in rittenkaai- ten. Voor hem kost een invalidenwa- gen (duwmodel) 25.000 kaarten a momenteel heeft hij al een halve invalidenwagen bijelkaar gespaard. Deze stille aktie, waaraan ik nu dus enige ruchtbaarheid ga geven, beperkt zich echter niet tot de heer Dlkmans. Wel is hij het actieve middelpunt, waarom de aktie draalt. Want het is tenslotte alleen aa:s de inzamelende ijver van de heer Dlk mans te danken, dat er straks echt een bejaarde rijdt in een invalidei- wagen. Via een pedicure, die werkzaam is in een ruim opgezet bejaardenflat complex ergens in Rotterdam, hoer de de heer Dikmans begin januari dat daar een gebrek aan invaliden- wagens bestond, Een welgestelde Rotterdammer wilde wel de beno digde 700 voor zo'n duwwagea ge ven# maar er moest enige prestatie van de ontvangende kant tegenover staan. De oplossing kwam met de rïttenkaarten en tramconducteur Dikmans stelde zich ook achter aktie op. Naast het conducteurshokje in lijn 3 en lijn 6 kwam een bordje te hangen: „Levert hier uw volle kaart in. Dank u, ze zijn bestemd oor een nieuwe invalidenwagen". De tekst sloeg in en de kaarten stroomden binnen. De kaarten die niet bij de heer Dikmans maar in de prullen- bakken belandden, viste hij de.vol gende morgen alsnog vroeg uit de vuilnishopen, in de remise. jb»»» „I.» Het bordje in de tram is nu met meer nodig. ,,Ze kennen me be maal", verklaart hij en dat moet t»k wel, anders had hij niet binnen een maand al ruim 15,000 rittenkaarie bijelkaar. De 25.000 kaarten zijn, mits vol gestempeld, waardeloos. Een papierhandelaar vond „A'E Je een miljoen kilo zou komen bren gen, dan kreeg je misschien hondera gulden" Nu is de heer Dikmans ook at «--- tevreden met vijftig ritlenkaarten die hij dan nog wel wil kome: ha len ook. Zijn telefoonnummer 199783 en hij woont op de Huniadij! 16. Het tellen m sorteren in bosjes doet hij 's avonds, thuis. In pakketje: netjes bijeengehouden door een elastiekje, brengt hij ze naar de be jaardenflats. Daar zorgen ze wel dat de kaarten op de tafel komen van de onbeken de weldoener, die voor deze „presm tie" van de heer Dikmans, gul zjln beurs opent. Volle rittenkaarten dus eigenlijk heel kostbaa-ten-, minste in de handen van de Dikmans aan de Huniadijk in Rot terdam.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2