Je hebt een winkel om open te zijn Werktijden en openingsuren gescheiden Directies van drie zaken zijn blij met koopavond Fusie drie hypotheek banken Tentoonstelling gaat op koopavond open Aggregaat valt: man gedood Huns Vriend onder doodgereden drankinvi oed Onbekende „tuinman niet te vertrouwen len&de DEKLERK&ZN Roulering Aantal uren voor personeel blijft hetzelfde Grenswijziging Scliiedam- Vlaardingen bij Tweede Kamer Slagersbediende krijgt achttien weken wegens slaan en dreigen Rotterdam en de Zee/ Goed tapijt (van De Klerk) is niet duur! Vier maanden geëist Andere regeling rioolrechten W inkelier iverd opgelicht Groot congres over transport in Rotterdam Pagina 3 DINSDAG 12 MAART 1968, de koopavond L«m p OTTERDAM Bij de zaken Ter Meulen, De Ster en Galeries Ja Modernes is men blij met de koopavondproef, die vrijdag 15 maart start. Hoeveel winkels die avond open dan wel gesloten gillen zijn is nog niet precies te zeggen. Maar de directies van jezs drie zaken behoren in ieder geval tot de bedrijven die voortaan op de zesde van de week pas om een uur of negen met de sleutel komen. Argumenten Meer service ter meulen Kievitsei oud Ruil Recreatie Ervaring komorv Tapijt van beste kwaliteit tegen een scherp© prijs, met volledige garantie, dat biedt De Klerk met een aanbieding van 100% Enkalon tapijt op volle king-size kamerbreedte van 380 cm. in 7 kleuren. Nu per strekkende QQ 50 meter, compleet gelegd voor O Neërlands grootste (overdekte) bloemententoonstelling Duizenden zijn enthousiast over de fantastische kleurenpracht t/m zondag 17 maart'68 In Rotterdam Ahoy" prtTTERDAMMER 2A "70ALS bekend, zijn de meningen bij de Rotterdamse middenstand over een koopavond zeer verdeeld. Hierbij indrukken van een gesprek dat werd gevoerd met voorstanders, die ook zullen deelnemen aan het experiment. Het verwijt, dat het winkelperso neel door het instellen van een koop avond op vrijdag tegen het eind van de week een onevenredig groot aan tal werkuren achtereen voor de boeg beeft, gaat in deze zaken niet op. Hen kan bijvoorbeeld verkoopsters, die 's avonds werken, vrijdags niet om negen uur, maar pas 's middags laten aantreden. Roulering die overigens toch al toegepast werd is het middel, waar mee overbelasting van het personeel voorkomen wordt. Dat deze oplossing voor kleinere zaken veel moeilijker ligt, erkennen zij. Bij Ter Meulen stelt men voorts, niet te kunnen oor delen over de situatie bij collega's In bet grootwinkelbedrijf. Zowel Ter Meulen, De Ster ais Ga leries Modemes hebben veel part time verkoopsters in dienst, onder wie ook getrouwde vrouwen. Tegenstan ders stellen, dat een koopavond, die juist voor getrouwde werkende vrou- Nog nooit is er over een onder werp zoveel gepraat en geschre ven als over de Rotterdamse koopavond. Vakbonden, die hierin een langere werktijd zagen... mid denstanders, die tegen de kosten opzagen, en tot slot de voor standers... En dat zijn de werkende vrou wen en de huismoeders, die de kans zagen om nu eens met manlief op een avond, samen te gaan winkelen... En waar houden wij nu rekening mee? Wat is voor ons, ter Meu- ien belangrijk? De kosten natuurlijk,... maar als U dat nu eens rustig aan ons overliet. De werktijden... daar hebben wij begrip voor. En daarom gaat iedereen, die bij ons tijdens de koopavond werkt, vanaf 15 maart 40 uur per week werken. Bent U al zo ver? Heus, langere kooptijden, zelfs met een koopavond en kortere werktijden kunnen rustig samengaan. En als U dezaterdag nu eens hele maal vrij wilt houden: de ver koop van de zaterdag-aanbie dingen begint voortaan vrijdag avond om 6 uur. En dat allemaal omdat wij de verlangens van onze klanten het belangrijkste vinden. Daarom zijn wij open, iedere vrijdagavond tot 9 uur, want U bent er niet voor ons, maar wij zijn er voor U. wen nuttig zou zijn, dat effect ver liest doordat onder het winkelperso neel veel gehuwde vrouwen zijn, Dat aantal is volgens de heer Boer lage wel behoorlijk, maar op het to taal der getrouwde werkende vrou wen ook weer niet zo verschrikkelijk groot. Bovendien hebben velen van hen, zo stelt hij, geen volle werk week, zodat er voor hen toch vol doende mogelijkheden zijn om aan kopen te doen. (Van een onzer verslaggeefsters) pe werktijden van het personeel en" de openingsuren van de winkel «In twee gescheiden zaken", zeggen je beren H. en G. ter Meulen, direc teuren van het warenhuis aan de Binnenweg «n de heer G. Coffeng, jjjeemend bedrijfsleider van Gale- ries Modemes, dat vestigingen heeft mb de Hoogstraat en in Hoogvliet. En» .Je hebt een winkel om open, niet om gesloten te zijn", vinden drs. i 5L A. van der Werff en de heer A. BoerbKC, resp. directeur en direc tiesecretaris van het dameskleding- maiaïijn „De Ster", met winkels aan de Binnenweg, de Beijerlandselaan tain Hoogvliet, Tegenstanders van de koopavond voeren vaak aan, dat de koopavond een „terugzetten van de klok" In houdt Daarmee wordt bedoeld dat, naar voor anderen de werktijden steeds korter worden, die voor het winkelpersoneel juist dreigen uit te groeien. Dat is volgens deze drie be drijven, althans waar het hun zaak betreft, geen juist argument. Het huidige aantal werkuren (bij Galeries Modemes en Ter Meulen 42ii, bij De Ster 41% blijft bij hen gehandhaafd en men zorgt voor een compensatie. Zo krijgen de ver koopsters bij Ter Meuien een extra vnje middag als zij behoren bij de ploeg, die in die week op de vrijdag avond werkt. Geen van drie zijn deze zaken zon der slag of stoot ingegaan op het met een uiterst krappe raadsmeerderheid genomen besluit tot het instellen van een proef. De heren Ter Meulen: „We hebben eerst met het leidinggevende personeel gesproken en die hebben weer overleg gepleegd met de chef fins van de verschillende afdelingen. Die cheffins kunnen het op hun eigeii manier regelen en rekening houden met bepaalde verlangens. Wij hebben niet zoveel jongere verkoopsters, die 's avonds niet mogen werken, dus dat probleem speelde voor ons niet." „Ik zie heus de bezwaren wel en wij hebben echt niet van de ene dag op de andere gezegd: laten we maar opengaan", aldus dra. Van der Werff. „Maar voor ons gelden twee hoofdar gumenten om het toeh te doen. In de eerste plaats heeft het weinig zin om een soort vertragingspoiitiek toe te passen, waardoor zo'n koopavond misschien nog eens een jaar wordt uitgesteld. Ik vraag me af, of het verstandig is, ais de detaillisten zich en bloc verzetten tegen een wens, die kenne lijk leeft. Zij zouden daardoor mis schien nog eens een slechte noot toe voegen aan de kritiek, die een groep van het publiek en of dat nu te recht of ten onrechte is laat ik in het midden op de detaillist heeft" Daar komt nog een ander punt bij, dat de heer Van der Werff uitermate belangrijk acht. „Is1 iemand twijfelt aan het nut van een koopavond in Sinterklaas- en Kersttijd. Voor ons soort zaken zijn koopavonden in die perioden, vooral in de eerste, weinig interessant. Niettemin doen wij daar aan mee. Ons seizoen loopt van 15 maart tot 15 juni en van 15 september tot 15 november, globaal genomen. Wij vin den het daarom bijzonder plezierig, dat wij nu in de gelegenheid zijn om het publiek dan meer service te kun- LEEUWARDEN Het „eerste kievitsei", waarvan we gisteren, zij bet onder voorbehoud, melding maakten, is een ei van vorig jaar. Het ei moet door grappenmakers in °e ijskast zijn bewaard en dezer da len in het weiland zijn gelegd, waar twee jongens het vonden. ROTTERDAM De N.V. Eerste Nederiandsche scheepsverband maat schappij, de Nederiandsche seheeps- hypotheckbank N.V. en de N.V. Rot- terdamsche scheepshypotheekbank hebben besloten een fusie aan te gaan. Dit in verband met de steeds ho gere eisen, die door de ontwikkelingen m de scheepvaart en de scheepsbouw worden gesteld aan de financiële ca paciteit en de efficiency. De fusie zal uit praktisch-techni- sche overwegingen worden tot stand gebracht door aan de aandeelhouders van de Nederiandsche en Rotterdam- sche scheepshypotheekbank voor te stellen hun aandelen om te wisselen m aandelen van de N.V. Eerste Ne deriandsche scheepsverband maat schappij, die haar naam zal gaan wij zigen. Deze ruil brengt mee dat, bij een handhaving van de dividenden als over 3956 uitgekeerd op de aandelen van de Eerste Nederiandsche, aan de huidige houder van een aandeel van de Nederiandsche N.V. na de ruil m totaal ƒ85 (thans ƒ70) en van een aandeel van de N.V. Rotterdamsche na de ruil 40 (onveranderd) zal wor den uitgekeerd. Aan de houders van oprichtersbe- wijzen van de N.V. Rotterdamsche zal na een met de fiscus nog te treffen regeling een bod in contanten wor den uitgebracht. nen bieden. Eigenlijk", zo voegt hij hieraan toe, „zitten bedrijven als het onze net tussen het grootwinkelbe drijf en de kleine detaillist in. Wij zijn ook niet vertegenwoordigd in de Kamer vain Koophandel. De belangen van ons soort bedrijven worden daar nooit bekeken." Volgens de heer Van der Werff moet ook niet uit het oog worden verloren, dat veel mensen *s zater dags de stad uitgaan en hun geld daardoor elders besteden, iets wat een koopavond op vrijdag kan tegen gaan. Mocht de belangstelling van het publiek echter miniem zijn, dan ziet „De Ster" geen reden om de koopavond voor het bedrijf te hand haven. Is een koopavond voor het publiek wel aantrekkelijk, wanneer een groot aantal bedrijven besluit dicht te blij ven? Ter Meulen: „Het gaat om een proef en die heeft een optimale kans van slagen als iedereen meedoet. Dat zouden wij ook erg graag zien. Wij zouden het ook plezierig vinden, als er meer bedrijven waren die, net als wij, 's maandagsmorgens open zijn". Winkelen, in tegenstelling tot „boodschappen doen", is, zo oordelen de heren Ter Meulen, een vorm van recreatie, net zo goed als kamperen, als zeilen en vissen, „We moeten zor gen, dat we dtfe recreatie kunnen bie den." Galeries Modernes heeft, gezien vooral het feit, dat de winkeliersver eniging „Hoogstraat - koopstraat" in grote meerderheid tegen een koop avond is gekant, aanvankelijk geaar zeld, maar uiteindelijk toch de knoop doorgebakt en besloten om de deuren te openen. Zuilen de aan een koopavond ver bonden kosten zo hoog zijn, dat een eventuele omzetstijging daarbij in het niet valt? „Je hebt", aldus de directie van Ter Meulen, „bepaalde vaste kosten, die altijd gelden. De personeelskosten maken daarvan maar een betrekkelijk gering percen tage uit." De heer Coffeng heeft persoonlijke ervaring met een koopavond, omdat hij ook in het Arnhemse bedriif van Galeries Modemes heeft gewerkt en de zaken in die gemeente al langer op vrijdagavond geopend zijn. Hij stelt, dat speciaal op „actiemomen ten", zoals tijdens een ooruiming, het publiek kennelijk een grote behoefte aan een koopavond heeft. Hij wijst ook op het feit. dat in het Belgische moederbedrijf de vrijdag avond voor de supermarkten van de „Grand Bazar" nuttie bliikt. Dat een koopavond winkelsluiting op zater dagmiddag tot gevolg zou hebben, ge looft noch hoopt men. Een pluspunt acht men het bij Ter Meulen, dat „we hier goed openbaar vervoer hebben, beter dan in welke andere stad in Nederland ook." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het wetsontwerp tot wijziging van de gemeentegrens tussen Schiedam en Vlaardingen is ingediend bij de Tweede Kamer. Het betreft een rechttrekking van het grillige verloop van de gemeente grens rond het tracé van de Bene- luxturmel. Het komt erop neer dat een gebied van 18 ha van Schiedam naar Vlaardingen overgaat, terwijl Vlaardingen 96,2 ha aan Schiedam moet afstaan. Het E'eneluxtunneltracé, dat deel uitmaakt van de ontworpen rijksweg IS (Den Haag - Bergen op Zoom), loopt vanaf de grens Vlaardingen - Schipluiden over een lengte van onge veer 1850 m door Vlaardingen, ver volgens over ongeveer 3200 m door Schiedams en daarna weer over 1200 m door Vlaardings grondgebied. De minister acht het gewenst dat dit ge deelte van de rijksweg met aanslui tingen. onder één gemeente ressor teert. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de vraag of dit Vlaardingen dan wel Schiedam moet zijn ten gunste van laatstge noemde gemeente beantwoord, vooral omdat rekening moet worden gehou den met de aanleg van een tweede verkeerstunnel en een spoorwegtun nel oostelijk van de bestaande Bene- luxtunriel. Indien men de nieuwe rijksweg geheel binnen hetterritoir van Vlaardingen zou willen brengen, zou de grens in de omgeving van de tunnel zo ver naar het oosten moeten worden verlegd, dgt er onvoldoende ruimte overblijft om de nieuwe tun nels binnen het gebied van een ge meente te bouwen. De gemeenteraden van Vlaardingen en Schiedam hebben al eerder in gestemd met het foorstel van gede puteerde staten. r\RUKTE in een van de ~varen- huizen voortaan ook op de koopavonden? (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Morgen komt de 26-jarige Surinaamse slagersbediende H. F. L-, die op 2 januari van dit jaar zijn baas met een schuimspaan sloeg en met een hakmes bedreigde, op vrije voeten. De man werd vandaag veroordeeld tot achttien weken, waarvan acht voorwaardelijk, met aftrek nadat vijf maanden, waarvan drie voorwaardelijk, -tegen hem was geëist. De vechtpartij speelde zich af in de Brielse slagerij, waar de Suri namer werkzaam was. Tot zeven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, heeft de recht bank de 33-jarige L. S. veroordeeld, die in vier apotheken vervalste re cepten aanbood om daarmee palfium- tabletten te bemachtigen. De man was hieraan verslaafd geraakt na een ongeluk, dat hem in 1953 in Amerika overkwam. De uitspraak was con form de eis. Het vonnis voor de 30-jarige schoorsteenveger P. V. luidde elf maanden, waarvan drie voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Tegon hem was dertien maanden met aftrek geëist wegens een inbraak, waarbij onder meer een filmprojector werd gestolen, en het ingooien van vier etalageruiten. De rechtbank veroordeelde de Ita liaan M. G. conform de eis tot vijf tien maanden met aftrek. De man ontkende schuldig te zijn aan het hem ten laste gelegde: diefstal van een auto en het wegnemen van goe deren uit vijf geparkeerde auto's. De beide iaatste verdachten waren weinig te spreken over de hen toebe deelde vonnissen. De Italiaan ver dween onder kreten als „klassejusti- tie" en „Waar is hier de justitie" uit de rechtzaal. De schoorsteenveger uitte eveneens scheldwoorden alvo rens hij de zaal verliet. (Van een onzer verslaggevers- ROTTERDAM Vrijdag 15 maart, de eerste koopavond, zal in de hal van het stadhuis, Cooisingel, de ex positie „Rotterdam en de Zee" offi cieel worden geopend. Burgemeester W. Thomassen verricht om 20 uur de officiële handeling. De tentoonstelling zal die avond voor het pubhek van 20.30 - 21.30 uur zijn geopend en voorts dagelijks ge durende de normale openingsuren van het Stadhuis. Op volgende koop avonden zullen eventuele tentoonstel lingen m de hal van het stadhuis van half zes tot half negen zijn geopend. Met ingang van 15 maart zal de secretarie-afdeling Bevolking op de koopavonden voor het aanvragen en verkrijgen van paspoorten en tos- ristenkaarten van half zes tot half negen worden opengesteld. Van de zijde van de politie, waar voor het uitreiken van paspoorten inlichtingen moeien worden ingewonnen, is de nodige medewerking leogezegd. Aan giften van geboorten en overlijden zullen niet in behandeling worden ROTTERDAM Vanmorgen om streeks halfnegen is op de Harwich- kade in Hoek van Holland een on geval gebeurd, dat het leven kostte van de 43-jarige ijzervlechter C. Oosterveer uit Rotterdam (Hoge- waardstraat). Hij was met vijf anderen bezig met het vervoeren van een aggregaat, dat anderhalve ton woog. Bij het over steken van een wissel liep een wiel van de lorrie, waarop het aggregaat stond, uit de rails. Het voertuigje zakte weg en kantelde, met het ge volg dat Oosterveer het aggregaat op zich kreeg. Hij liep zwaar hoofd letsel op en overleed ter plaatse. genomen, aangezien het bureau bur gerlijke stand elke zaterdagmorgen is opengesteld. Op de koopavonden stelt het G.E.B. haar toonzalen aan de Rochus- senstraat 200 (elektrische toestellen en Zuidplein 117 en Walenburgerweg 73 (gastoonzalen- tot 21 uur open voor het publiek. Het Winkelcentrum Hoogvliet gaat van de eerste koopavond een feest maken. Op dit ogenblik is van slechts twee of drie winkels bekend dat zij vrijdagavond niet open zuilen zijn, maar het bestuur van het centrum probeer then alsnog daartoe te bewe gen. De muziekvereniging „Door Een dracht Sterk" komt op de Binnenban imet drumband en marjorettes- een optreden verzorgen en de meeste winkels zullen met „stunt-aanbiedin gen" over de brug komen. Uiteraard in de verwachting dat, in omgekeerde richting, het publiek uit de omgeving over de (Sijkenieers- en Botlek- brug zal komen. Het winkelcentrum Hoogvliet heeft zich destijds ook met een adres tot de gemeenteraad om tot instelling van de koopavond over te gaan ge wend. In de bestaande halve-dagsluiteing (de meeste zaken van het winkelcen trum zijn op maandagmorgen geslo ten- komt geen wijziging. COMPLETE WONINGINRICHTING BINNENWEG. BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM/DEM HAAG/UTRECHT/VLISSINCENTHCOBN/DE LIER G0UDSESJNGEL 221 - ROTTERDAM -TEU1W73-1230W (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vier maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzeg ging van rijbevoegdheid de laatste met aftrek van de tijd dat zijn rij bewijs reeds was ingevorderd eis te officier van justitie nr. P. A. H, Bos vanmorgen voor de Rotterdam se rechtbank tegen B. P. V. uit Zuid- land, negentien jaar, leerling aan de school voor scheepswerktuigkundl- gen te Brielle. V., die vijf maanden tevoren zijn rijbewijs had gehaald, was laat op een zondagavond in augustus van het vorige jaar uit een bocht in -de weg tussen Rosfcanje en Hellevoet- sluis gevlogen. Hij had. een paaltje en een paar 'bomen geraakt en onder aan de dijk was hij tot stilstand ge komen, Bij dat ongeluk was zjjn beste vriend, W. A. Kozendaal, acht tien jaar, die bij hem in de auto zat, omgekomen. V. moest zich voor de Rotterdam se rechtbank verantwoorden, niet al leen voor dit ongeluk en de gevolgen daarvan maar ook wegens het feit dat hjj die avond een niet onaan zienlijke hoeveelheid bier had ge consumeerd. Hij zelf had een hersenschudding, wat het onderzoek naar zijn dron kenschap bemoeilijkte. Zijn raads man, mr. L. C. J. M. Schreinemadher, beriep zich op een medische verkla ring, dat een 'hersenschudding van invloed kan zijn op de opname van alcohol in het bloed. Zowel de officier van justitie mr. P. A. H. Bos als mr. Sdhreinemacher memoreerden het feit, dat de wroe ging die V. ten opzichte van de dood van zijn -beste vriend zijn gehele leven meedraagt, voor hem een veel zwaardere straf is dan het vonnis, dat de rechtbank over hem zal uit spreken. Uit getuigenverklaringen zou voorts zijn gebleken, dat V. de bocht die als gevaarlijk bekend staat met te grote snelheil heeft genomen. Mr. Schreinemaeher meende in zijn pleidooi, dat „op de eilanden" tole- ranter zou staan tegen het rijden on der invloed dan in Rotterdam. Mr. Jolles, de 'heer Sdhreinemacher onderbrekend: „Op zondag!?" Mr. Schreinemadher, verder plei tend, meende dat een onvoorwaar delijke straf psychisch grote scha de aan V. zou veroorzaken. Hij vroèg een strenge doch voorwaardelijke straf. Uitspraak 26 maart. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Binnen afzienbare tijd zal een wetsontwerp worden in gediend waarin onder meer de hef fing van rioolrechten door de ge meenten is geregeld. Drie hoofdpunten uit dit ontwerp zijn: 1. De verhogingen zullen in de toe komst geleidelijker dan nu het ge val is, dienen te geschieden; 2. De industrie zal aanspraak krij gen bij de bepaling van de nieuwe tarieven; 3. De thans wettelijk toegestane winst van 25 procent door de ge meenten zal niet meer worden toe gestaan, de opbrengst zal slechts kostendekkend mogen zijn. De gemeente Rijswijk (Z.H.) zal hierdoor wel enige moeilijkheden op te lossen krijgen, omdat de gemeen teraad op 23 februari nieuwe riool tarieven vaststelde, die neg op de oude leest zijn geschoeid. Deze rigoureuze verhoging bete kenden voor het melkbedrijf Van Grieken een grote lastenverzwaring. In verband hiermee had het KVF- Tweede-Kamerlid, de heer Pejjnen- burg, vragen gesteld aan minister Beemink. In zijn antwoord zegt de bewindsman dat hij met de nieuwe tarieven in Rijswijk akkoord gaat. ROTTERDAM Een 35-jarige winkelier uit de Ruilstraat kreeg het afge lopen weekeinde van een onbekende man een reclameaanbieding namens een tuinderij die in Katwijk zou zijn gevestigd. Zijn tuin zou worden opgehoogd en alle bollen en planten zouden, om reclame te maken, gTatls worden geleverd. Alleen de prijs van de aarde moest worden betaald. Hiervoor kreeg de man een rekening van 980, die hjj betaalde. Met het verhaal dat nog wat aarde moest worden gehaald evenals de bloemen en planten vertrok de onbekende man. Bij onderzoek In Katwijk bleek de bewuste firma zich niet met tuinaanleg te bemoeien. (op flaliport btj het Halplein) Geopend: van 10-17 uur van 18-22 uur. Zondags van 11-17 uur. lyjiang Kinaeren ft» ROTTERDAM Van 17 tot «n met 20 april wordt in Rotterdam de vijfde Europese conferentie van de „National Defense Transportation Association" gehouden. Als con gresthema is gekozen: Vervoersevolu- tie sleutel tot vooruitgang van de vrije wereld. Vooraanstaande sprekers uit Euro pa en de Verenigde Staten zullen het woord voeren. Onder hen zijn burge meester W. Thomassen, ir. F. Fosthu- ma, directeur van het havenbedrijf, mr. A. Blussé van Oud-Alblas, voor zitter Stichting Haveribelangen, de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de O.E.C.D., ambassadeur Philip Tre- zise, de heer Thomas Goodféllow, de voorzitter van de Vereniging van Amerikaanse Spoorwegbedrijven en admiraal Lavson F. Ramage, com mandant van de Amerikaanse Mili taire Zee-transport dienst. Het congresprogramma, dat, voor zover het de toespraken en discussies betreft, in het Hiltonhotel wordt af gewerkt, is zo opgesteld dat de be langrijkste ontwikkelingen op ver voersgebied in Europa aan de orde komen. De National Defense Transporta tion Association is een Amerikaanse organisatie waarin topmensen uit el ke tak van vervoer, industrie, bank en verzekeringswezen alsmede mili taire en regeringsleiders verenigd zijn. Onder de Europese leden zijn. belangrijke figuren in het Europese vervoerswezen en vertegenwoordi gers van Amerikaanse transportbe drijven op internationale schaal. Het doel is primair om de ver- voersindustrie en alles wat daarmee samenhangt 70 efficiënt mogelijk te integreren ten behoeve van de belan gen van het "Westen, Onderwerpen die in Rotterdam aan de orde komen zijn bijv.: Internationale doorvoer- connossementen, de ontwikkeling van. nieuwe werktuigen en systemen voor het vervoer per vliegtuig en overzee, wereldhandel en vervoer, nieuwe ideeën over het transport van vracht en inboedels en de laatste nieuwtjes op het gebied van de containerisatie. De organisatie heeft onafhankelijke onderafdelingen in meer dan 100 ste den in Europa, de Verenigde Staten en Azië. Onderafdelingen in Europa zijn gevestigd in Londen, Bremerha ven, Frankfurt en Stuttgart. De 31-jarige landbouwkundig inge nieur Evert Sterenberg uit Bennekom wordt sinds vorige week maandag vermist. Hij verliet die dag in zwaar overspannen toestand zijn ouderlijke woning. De heer Sterenberg is onge huwd.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1