Gemeente vraagt voor opleidingen krediet Zeven comités gaan feest voorbereiden EMOUS ambtenaar huisvesting Johannes Passion in de Nieuwe Kerk mm Othello met thriller toneelwedstrijd m AGENDA J ËIIROTAX Scholieren gaan bomen planten in de wijk Holy I Administratieve automatisering 700 JAAR VLAARDINGEN Cabaretvoorstelling in Boekenweek Half miljoen voor werken in Volkspark Uitvoering Gloria-Toonkunst Toestand gewonden is nog ernstig Woonschip geramd door storm Ingebroken in huishoudschool illi KAMPEERPLANNEN CAMPfNGSHOW 21 -22-23 MAART Gymnasiastenbond gaat feest vieren gemeente Schiedam Terreinforand geblust Schrikkeibal op sokken bij Corner '68 LTS krijgt zijn procestechniek m bbogaard T.V. REPARATIE "A,®, iSfe&y mms: Weer snelheidsridders geverbaliseerd SNELLER EN BETER BIJ DE SPECIALIST Vandaag en morgen .en il'iiivlijks I ma en vuur langs sp orlijn (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN op woensdag 3 april is het weer Nationale Boom feestdag. In Vlaardingen zal dit feest worden gevierd met het planten van zestig bomen aan de Stadhou derslaan, de Maria Louisestraat, de Ernst Casimirstraat en de Johan Wil lem Frisolaan in de wijk Holy. Aan het plantfeest zullen ongeveer 180 jongens en meisjes meedoen. Het zijn leerlingen uit de vijfde klas van een aantal lagere scholen in de om geving van het plantterrein. Het planten van de bomen gebeurt onder toezicht van personeel van. de plantsoenendienst. Vooraf worden de leerlingen op de boomfeestdag voorbereid. Er is instructiemateriaal voorhanden. Ver der zal het personeel van de plantsoenendienst dia's vertonen. Op de dag zelf komen de leerlingen 's morgens om half tien in de Wieie- waalschool bijeen. De 'heer G. Walstra, wethouder van onderwijs, zal hen toespreken. Het planten van de bomen begint om tien uur. Daarna krijgen de jeug dige planters in zaal Muzanda enkele ontspanningsfilmpjes en een natuur film te zien. ir V\?A IjUL (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Enorme rookwolken kolkten dinsdag middag boven de spoorlijn langs de Vulkaanweg, waar een grasbrand woedde. Het vuur, aangewakkerd door de sterke wind, vond gretig voedsel en joeg over een lengte van meer dan honderd meter langs de spoorlijn. De brandweer arriveerde met twee wagens en slaagde erin met schoppen en spaden het vuur neer te slaan. Jongens hebben vermoedelijk het gras aangesto ken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor het deelnemen aan leergangen en hei volgen van opleidingen voor administratieve au tomatisering, die het gemeente - bestuur thans aan het voorbereiden is, vragen 'B- en W. de gemeenteraad een bedrag van 8.000- beschikbaar te stellen'. Daarnaast -wil de gemeente als be gunstiger toetreden tot de stichting „Het Nederlands Studiecentrum voor -administratieve automatisering en bestuurlijke informatieverwerking" te Amsterdam tegen een donatie van .ƒ250 per jaar, waarvoor de raad eveneens een krediet zal moeten ver lenen. De personeelsformatie van dè Be- drijfs -Economische dienst bestaat uit een directeur, een medewerker in "middelbare rang en een typiste. De laatste functie is nooit vervuld en de ambtenaar in middelbare rang heeft op 1 november 1967 ontslag genomen. De directeur beschikt dus over geen enkele medewerker. Met het oog op de voorbereiding van de auto matisering van de daarvoor in aan merking komende administraties wil de directeur een systeem-analist en een medewerker in een der lagere rangen aantrekken. Hierdoor zullen de hogere perso- dan eerst naar de grote in eigen stad op in de HARMONIE (naast Stadsgehoorzaal) Hoogstraat 92 Kethelweg I A Vlaardingen (bij Opel garage) neelslasten op rond ƒ22.000 per jaar komen. Indien geen ervaren sys teem-analist te krijgen is, zal deze voor rekening van de gemeente een opleiding moeten volgen. Deze wordt geraamd op 5.000. De directeur willen B. en W. in de .gelegenheid stellen deel te jnemem aan een of meer .leergangen van <3e stichting Studiecentrum voor admi nistratieve automatisering, waarvoor een bedrag van 3.000 nodig is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het kader van de boekenweek houden de gezamenlijke boekhandelaren en de r.k. en ge meentelijke openbare bibliotheek in samenwerking met de Stichting Schiedamse Gemeenschap op zater dag 30 maart een voorstelling van het Leids Zolder Cabaret in de aula van het Stedelijk Museum. Een van de oprichters van het Leids Zolder Cabaret is de oud-Schiedammer Appie Verwayen, die er ongetwijfeld voor zal zorg dra gen dat de spelers hun beste beentje zullen voorzetten. Aanvang 20 uur. Toegangsprijs ƒ3,50, jeugdpaspoorthouders ƒ2. Voorverkoop bij de deelnemende boekhandelaren en het SG/VVV-bu reau in de Plantage. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Gymnasiasten Bond „Non Semper Arcum Tendit Apollo" houdt zater dagavond om half acht in Musis Sa crum zijn -grote avond, het hoogte punt van het hondsjaar. Het feest duurt tot drie uur 's nachts. Op het programma staan een lustrumoptreden van het amuse mentsorkest Amor en de opvoering van het toneelstuk Midas een come- die in drie bedrijven van J. Naay- kens. De avond wordt besloten met een bal met medewerking van de Cheffing Blues. Bij hef bureau Huisvesting, Westmolenstraat 26, bestaat de volgende vakature. Took: woningzoekenden te woord staan (meest op kantoor, soms bij huisbezoek) en diverse administratieve werkzaamheden. Deze taak stelt vooral eisen aan taktisch en prettig optreden. De voorkeur gaat uit naar een man tussen 28 en 35 jaar met ulo-opleiding, typevaardigheid en duidelijk handschrift. Solaris 643—927 p.m. (6% vakantietoelage, AOW/AWW-premie voor rekening der gemeente). Uw sollicitatie graag binnen 14 dagen kunt u richten aan burgemeester en wethouders. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In 1973, om precies te zijn op zater dag 14 mei, bestaat de stad Vlaardingen zevenhonderd jaar. De gemeenteraad heeft septem ber vorig jaar besloten dit ze vende eeuwfeest te vieren met het realiseren van een ambitieus "wensenprogramma. Burgemees ter mr. J. Heusdens drong er toen op aan reeds nu met de voorbereidingen te beginnen. De gemeente wil van 1973 een „mo nument" maken. Het zou een jaar moeten worden, dat voor de overheid en de Vlaardingers zelf een uitdaging betekent. Een uitdaging om dringend gewenste voorzieningen versneld tot stand te brengen, waarbij een samen gaan en samenwerken van overheid en burgerij zijn vereist. De eerste stap tot dit samenwerken Is gezet. Er zijn zeven comité's in voorbereiding, die elk ban specifieke taak zullen hebben. Aan inwoners en oud-inwoners is gevraagd in één van de comité's zitting te nemen. Opgericht zullen worden: een algemene commissie met als naam Comité Vlaardingen 1973. Voor zitter wordt mr. J. Heusdens en se cretaris de heer A. Kranenburg, ge meentesecretaris. het dagelijks bestuur van dit co mité zal het voorlopig bestuur vor men van het comité Floris de Vijf de-Prijs. Deze prijs zou moeten bestaan uit een onderscheiding en een bedrag aan geld, uit te reiken ten behoeve van bijvoorbeeld de we tenschap, het onderwijs enzovoort; het comité bosplan. Voorzitter wordt wethouder T. de Bruijn en se cretaris de heer G. H. Luiting. Men denkt aan de aanleg van een groen- gordel langs de gemeente, die Vlaar dingen moet vrijwaren van kwalijk geurende fabrieksdampen. Elk gezin zou een boom kunnen planten voor eigen rekening. Zoals bekend hebben al verscheidene mensen geld voor aanplant beschikbaar gesteld; het co-mité jeugdvoorzieningen, herinneringsmonumenten, sport en overzichtstentoonstelling. Wat het herinneringsmonument betreft gaan de gedachten uit naar de Oude Ha ven, waarvan men een aantrekkelijke waterpartij zou willen maken met bijvoorbeeld fonteinen. Als voorzitter wordt genoemd wethouder G. Walstra en als secretaris de heer M. Bot; het comité financiën, dat de mil joenen vergende plannen moet finan cieren. De gemeente beschikt al over een fonds, waarin elk jaar ƒ50.000 wordt gestort. Verder is er een fonds bijzondere voorzieningen met een be drag van ƒ1.600.000. Van dit comité wordt wethouder E. P. van der Veen de voorzitter en de heer A. Meinen secretaris; het comité feest 1973, inclusief landjuweel. Voorzitter wethouder A. P. Weeda, secretaris de heer P. Boschman. Men denkt aan een feest programma voor het gehele jaar 1973 met bijvoorbeeld elke week een hoogtepunt, dat van Vlaardingen een trekpleister moet maken. Het landju weel zou dan de kroon op al deze festiviteiten zijn; comité propaganda en voorlichting. De leden van dit comité zullen zich beijveren voor de presentatie van de 700-jarige stad, niet alleen via de pers maar ook door middel van film, boek en folders. Voorzitter wordt ge meentesecretaris A. Kranenburg en secretaris voorlichtingsambtenaar J. C. Spruijt. KOPENHAGEN Een krachtige rukwind heeft gisteren in Denemar ken tussen Aarhus en Horsens een vrachtwagen, die vijftien ton ijzeren platen vervoerde, opgetild. Een van de platen vloog naar de andere kant van de weg en sneed de cabine van een tegemoetkomende vrachtauto doormidden. De 21-jarige chauffeur kwam om het leven. SCHIEDAM Voor aanpas- singswerken in het Volkspark vragen B. en W. de gemeenteraad een kre diet van 545.000. Op deze kosten komt in mindering een bedrag van 129.500, dat het Hoogheem raadschap van Delfland zal vergoe den in het kader van de aanpas- singswerken, die uit de dijkaanleg voortvloeien. In het op 20 maart 1867 verleende krediet van 890.000 is reeds een be drag van 40.000 begrepen voor kosten van groenvoorziening. Dit be drag zal uit het thans te voteren kre diet worden bestreden. Eerstgenoemd krediet zal dus met dit bedrag wor den verlaagd. In het te voteren, krediet is ƒ20.000 opgenomen voor de aanleg van enkele schoolsportterreinen. De algemene toestand van het park was reeds voor de aanleg van de dijk van dien aard, dat verbete ringen dringend noodzakelijk waren. Deze situatie is ontstaan, doordat bij het op peil brengen van de Juliana- laan en de Prins Bernhardlaan de ophoging van het park achterwege is gebleven. Bovendien is de grondslag van het park gezakt. Door een en ander treedt watero verlast op. Deze heeft een sterke ach teruitgang van de beplantingen, de gazms en de paden teweeggebracht De aanleg van de dijk heeft hiertoe dus niet bijgedragen. Wel is de situa tie er erger door geworden. SCHIEDAM De brandweer heeft gisteren onder leiding van brand meester W. de Jager met twee stra len op een braakliggend terrein met struikgewas en stukken hout aan de Van Heekstraat een brand geblust, die over een oppervlakte van 20 bij 50 meter woedde. Er was geen schade. SCHIEDAM Bij een controle op maximum-snelheid kregen dinsdagmorgen op de Horvathweg tien automobilisten een proces-ver baal wegens het rijden met snelhe den van 61 tot 81 km per uur. 's Avonds kregen nog twaalf auto mobilisten een bonnetje wegens het rijden met snelheden, van 69 tot 100 km. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdagavond 30 maart geeft Gloria- Toonkunst in de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel een uitvoering van Bach's Johannes Passion. De uitvoering staat dit jaar voor het eerst onder leiding van de nieuwe dirigent Gerard Akkerhuis. De avond begint om acht uur. De heer Akkerhuis heeft zich als Bachvertolker reeds een naam ver worven met zijn koren in Gouda en Wassenaar en met zijn optreden als cantororganist van de Bachcantste- diensten, eerst in de Laurensker.v te SCHIEDAM Zaterdag houdt „Corner '68" weer een beatfestijn, met medewerking van de Maassluise beatgroep The United (voorheen „The Black Specs"). Deze avond wordt een verlaat „Schrikkeibal op sokken". De avond wordt gehouden in het gebouw Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Voorverkoop in het gebouw „Jeugd- haven, Lange Haven 129, (ƒ1,75) uitsluitend voor Vonk-leden met be perkte introductie. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De lagere tech nische school aan de Deltaweg heeft de koninklijke goedkeuring ontvan gen voor de cursus procestechniek. Bij een voldoende aantal leerlingen kan de school op z'n vroegst in 1970 met deze cursus starten. Daartoe moet de lts met enkele klassen wor den uitgebreid. De cursus procestechniek was de eerste aanleiding tot het samengaan van het bestuur van de vereniging De Ambachtsschool en dat van de Stichting voor Christelijk Technisch Onderwijs. Beide schoolbesturen meenden op deze cursus aanspraak te kunnen maken. De schoolbesturen reikten elkaar de hand toen het leerlingental op oe neutrale lts terugliep. Hierdoor werd niet alleen de bouw van een christe lijke lts op de lange baan geschoven, maar zou ook de procestechniek in gevaar komen indien het leerlingen- tal zou blijven dalen. Voor deze cur sus moeten namelijk minimaal acht tien leerlingen zijn. Momenteel is op de neutrale lts het godsdienstonderwijs facultatief gesteld. Aan het begin van hm nieu we leerjaar zal dat ook gebeuren met de weekopeningen en -sluitingen. Bo vendien wordt ernaar gestreefd dat vijftig procent van het lerarenkorps protestants- chrïsteLijk is. SCHIEDAM De toestand van de beide 16-jarige jongens die op hun bromfiets maandag op de Kruising Broersvest - Lange Kerkstraat een ernstig verkeersongeval kregen, is nog steeds ernstig. Frans Collé is inmiddels geope reerd. Hij is thans buiten gevaar, maar A. Mak verkeert nog in le vensgevaar. Hij is nog steeds buiten bewustzijn. SCHIEDAM Dinsdag is in de Schie het woonschip Ria van de heer L. Verhey aan stuurboordzijde ge ramd door een binnenschip dat er naast lag afgemeerd en bij het weg varen door de hevige wind uit de koers raakte. De telefoondraden en de waterleiding van het woonschip braken af. De experts schatten de schade op 2,5 mille. SCHIEDAM In de huishoud- en industrieschool aan de Prins Maurits- straat is dinsdag een poging tot in braak gedaan. Er wordt echter niets vermist. Aan de achterzijde van het gebouw verschafte men zich toegang door met een scherp voorwerp een raam open te maken. In het kantoor wer den de bureauladen en de kasten opengebroken en de inhoud ervan over de grond verspreid. Door het raam van de kamer van de directrice, mejuffrouw Vis, heb ben ds inbrekers het gebouw weer verlaten. Schiedamseweg 41 Reparaties i contant Indien u 's morgens voer 9 uur v aan Boogaard uwT.V.. reparatie meldt, dan heeft U gegarandeerd dezelfde avond weer EEN GOED BEELD TELEFOON TECHN. DIENST (RADIO-T.V.) 346000 SCHIEDAM In het kader van de Schiedamse Toneelwedstrijd uit geschreven floor de Schiedamse Ge meenschap, heeft de toneelvereniging Othello gisteravond in Musis Sacrum het blijspel-thrïiïer „Bemoeial" opge voerd. De drie bedrijven speelden 2ich al le af in het privé-kantoor van Ri chard Marshall, op een van de bo venste verdiepingen van een groot kantoorgebouw in Londen. In dit kantoor vond de werkster, Mrs. Pi- per, Richard Marshall vermoord ach ter zijn bureau. Zij bleek zich even wel te vergissen, want tijdens het onderzoek kwam Richard Marshall (Sjaak Dessens) plotseling het kan toor binnen. Tijdens een nader onderzoek bleek een minnaar van zijn vrouw te zijn vermoord. Bovendien werd nog een personeelslid vermoord. De werkster (Gré de Kaper-Feek) mengde zich geheel in het onderzoek. Uiteindelijk wist zij toch de dader Robert Westerby (Jan van der Harg) te ontmaskeren. Dit door Othello opgevoerde stuk is beslist geen uitschieter. De lachwek kende opmerkingen van Mrs. Piper worden in de laatste bedrijven vrij monotoon. Ook de rol van de commissaris, werd door Piet de Kaper niet geheel juist vertolkt. Ais leider van het on derzoek wist hij niet zijn juiste plaats. Het kap- en het •grimewerk was een uitstekende prestatie van Ser van Eijk. Donderdag 4 april zal Entre Nous het stuk „Jeugd" opvoeren voor deze toneelwedstrijd. LUGANO In Lugano rijn twee Zwitsers aangehouden die daar bij banken voor een totaal bedrag van 17.500 dollar valse honderddollarbil jetten hebben ingewisseld. Er worden nog meer arrestaties verwacht. Irene: N.H.G.E., Jaarvergadering, 20. Passage Theater: Amsterdams volksto neel, toneeluitvoering, 20. Gerei: Jeugdhuis: NCVB-Centrum, Paaswljdlng, 20. Irene: Dr. Ce Vlsserschool, ouderavond, 20. Sporthal Margriet: De Ooievaars, sport avond voor Invaliden, 20-23, Agentschap „De Rotterdammer", mevr. J. van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139, Tel. 152400 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 269123. Alarmnummer politie: 264666. Apotheek: Apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan S, tel. 268855. CG GD: 269290. de Rotterdam en later in Kerk en Kloosterkerk in DerTiïaa? Solistische medewerking verlens de sopraan Kina Comelissen, de a!t Hia Bollen, de tenoren Sylvain Deru we en Anton Trommelen, de bassvi Henk Smit en Ruud van der Meer Jan yan der Meer (clavecimbel) Ve ronica Hampe (viola da gamba') en Ad de Jong (orgel). Het Rotterdam? Bach-orkest verzorgt de begeleiding Het is de eerste keer sinds de twin" tiger jaren, dat Gloria- Toonkunst dè Johannes Passion niet in de Orota Kerk uitvoert, die door de restauratie niet beschikbaar is. De toegangsprijs bedraagt vier gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de boekhandel, bij de leden van de koren en 's avonds aan de kerk. De uitvoering van de Mattheuspas. sion is op dinsdag 9 april, eveneens in de Nieuwe Kerk. De Mattheuspas- sion staat onder leiding van Piet Struyk, die het Bachkoor Vlaardin gen dirigeert. Het instrumentale koor wordt geleverd door het Residentie', orkest. Het is altijd TY/'E zitten in de week van „KoTn over de Brug". Een actie, die misschien op den duur wel evenveel kan opbrengen als de befaamde „Antwoord '64". De eindstand was ruim 24 miljoen, herinnert u rich nog? Omdat u waarschijnlijk alle maal het actiemateriaal in de enve loppe thuis hebt gekregen vind ik het wei passen om in te haken op „Kom over de Brug". Ik wil u in kennis stellen van de ervaringen, die een collega van me op deed. Hij behoorde tot de tien duizenden, die als „Kom over de Brug"-pleitbezorgers maandag op stap zijn gegaan. Om overal te zor gen dat de gezinnen werden inge licht over doel en streven van deze actie, waarmee ik hogelijk instem. Hier volgt rijn relaas: „Maandagavond kwart over acht een tikkeltje laat ging ik op stap om vlak bij me in de buurt ruim twintig adressen te „behande len". Ik moest proberen voor tien voor negen iedereen bezocht te heb ben. Op dat tijdstip begon namelijk de tv-uitzending, die dan weer aansloot op het brengen van het materiaal. Het is me gelukt, terwijl ik ook ervoer dat nog niet iedereen televisie heeft.... De helft van mijn „klanten* woont in een flatblok, de andere helft in eengezinshuizen. Het geheeï in een nieuwbouwwijk. Eerste bij-, zondere ervaring: nog niet iedereen, bleek op de hoogte. Ik had natuur lijk gedacht dat er zeveei publiciteit was geweest dat heel Nederland doordrongen was van de woorden „Kom over de Brug". Maar ik heb toch enkele ke ren moeten uit leggen wat Kom over de Brug" bete kende en wat de bedoeling •was. Dank zij het uitsteken de materiaal en de goede hand leiding voor medewerkers was dat ook weer niet zo moeilijk, weer een bijzondere gewaarwording aan te bellen b ij mensen, van wie het merendeel je niet verwacht. Ze zitten in de veilige besloten heid van de huiskamers, meestal kijkend naar de tv, met veel geluid om hen heen. In sommige gevallen horen ze de bel niet, probeer je het nog maar eens, tot er iemand naar de deur komt. In één geval nam een jongetje in pyama de envelop in ontvangst ouders waren weg. Op één adres was niemand thuis. Dan moet de brievenbus uitkomst bren gen. Hier en daar werd aarzelend ge keken. „Ja, het is niet dat we niet geven willen, hoor", zei een oudere man. En ja, daarbij sta je niet on middellijk stil, maar toch kan net voor sommige mensen wel eens moeilijk zijn. Maar, ook al moet het dan een offer zijn, het geld kan in termijnen worden gegeven. Zou die mogelijkheid er niet zijn dan kwam er waarschijnlijk heel wat minder binnen.... „We zullen het bekijken", werd er vaak gezegd of: ik zal het er met mijn man (of vrouw) over hebben. Eén fel afwijzende reactie heb ik ontmoet: Een mevrouw zei: ik heb er van mijn dochtertje van schoei al van gehoord. Maar we doen niet aan al die acties mee...." Ze stond op het punt de envelop terug te geven, maar ik zei vlug: bekijkt u het eens, mevrouw. Ook hartelijke reacties kreeg ik. Zo van „we verwachtten u al" of „ik dacht al: waar blijven ze". Dat zijn meelevende mensen, die zich op de hoogte hebben gesteld en zich waarschijnlijk al hebben voorbereid op de hoogte van het bedrag dat ze zuilen bijdragen. Al met al vond ik het een leerzame half uur. Vrijdag fase twee". Nou, dat was het dan. Het verhaal zal zeker geen doorsnee voor geheel Nederland zijn. Maar enige indruk ken geeft het toch wel. Ik wacht met evenveel spanning de cijfers van vrijdag af. Alleen dit voeg ik er nog even aan toe: Bekijkt u het! (P.S. Mocht u geen materiaal hebben ontvangen gireren is ook zonder meer mogelijk op rekening 7600, t.n.v. „Kom veor de Brug Amsterdam. Zie verder ook pagina 2 van deze krant JK).

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2