Amerika*» .trots' F 111 In Vietnam neergestort Bouw-caoRegering maant tot matiging Serum Man overgoten met accuzirar J. DE JONG N.V. MINERVA ROTTERDAM t» W cüCONCESao% Thieu overlegt in het geheim Vrachtwagen ramt auto met kinderen Scliiecarton in handen firma VS Kwikdiefstal opgelost de rotterdammer r m- i!;:. inruilauto's van diverse merken. Dit is belangrijk nieuws voor iedereen die van plan is een ge bruikte auto te kopen van welk merk dan ook. DAF-dealers bieden u vanaf vandaag met de nieuwe „DAF Garantie Controle" de mogelijkheid tot aanschaf van een volledig betrouwbare in ruilauto, waarvoor de DAF-organisatieschrifteiijk garant staat. Zes maanden schriftelijke garantie. De auto's zijn door autortechnici volledig gecontroleerd en in orde bevonden. Zij dragen het hierboven afgebeelde vignet met „DAF Garantie Controle". Bij elke auto behoort een voor de koper bestemd „Garantie-certificaat". DAF inruïl-auto's hebben een schriftelijke garantie van zes maanden (of .10.000 km). De overige merken drie maanden (of 10.000 km). DAF's, reputatie staat er achter. Als de DAF- örganisatie u bij een inruilauto een schriftelijke garantie geeft, kunt u ervan verzekerd zijn dat heb goed zit. Bij bijna alle DAF-dealers in ons land kunt u voor deze auto's met Garantie Con trole terecht Deze dealers - daartoe door DAF gemachtigd, omdat zij aan strenge voorwaarden voldoen - zijn herkenbaar aan bovenstaand em bleem, dat u ook aantreft op de auto's met „DAF Garantie Controle". Ook aanbetaling mogelijk. Bij de DAF-dealer kunt u de aanschaf van een gebruikte auto desr gewenst ook in termijnen financieren. U betaalt 21,5% van de koopprijs ajls u binnen een jaar afbetaalt of 23% als u een afbetalingsperiode van twee jaar wenst. Uiteraard geldt de schrif telijke garantie met evenveel kracht. Dit Is een publikatie van Van. Doorhe's Automobielfabrieken N.V., Eindhoven Dealer voor ROTTERDAM-ZUID, PERNIS en HOOGVLIET De Schere 6, fel. 179766, Boergoensesfraaf 140, fel. 290716 Dealer voor ROTTERDAM CENTRUM 3, Noord, Oost Dealer voor ROTTERDAM CENTRUM 1-2, West, SCHIEDAM AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuw Mafhenessersfraaf 45 - Telefoon 260663 GARAGE GOUD HAAN Nijverheidsstraat 261 Capelle a.d. IJssel Tel. 33 2580 Nieuwerkerk a;d. IJssel Krimpen a.d. Lek Krimpen a. d. IJssel B-dealer voor Schiedam: GARAGE LANDMAN NOORDMOLENSTRAAT 17 TELEFOON 266233 i. Ipswich Progress aan de grond A.s. schoonvader van mishandeling verdacht -'.V. Pagina VRIJDAG 29 MAART fa,. r- bij de DAF-dealer if? kunt u nu inruilauto's kopen met dit vignet watwi dat zeggen? De Graeffstr. 4 (Blijdorp), tel. 247400 Prinsenlaan (Alexanderstatij, tëï. 202255- SAIGON/WASHINGTON Boven Noord-Vietnam is gis teren het duurste en verst '^ontwikkelde gevechtsvliegtuig 1 BERGSCHENIIOEK De achtja rige Alice M. Vonk uit Bergschen- hoek is om het leven gekomen bij een auto-ongeluk op de Qosleinder- u-eg in haar woonplaats. Haar moe der, een broertje van vijf en een an der jongetje, van tweeënhalfjaar uit Pijnacker liggen gewond in het Dijk- zigtziekenhuis in Rotterdam- Het ongeluk gebeurde gistermiddag tegen vijf uur toen-de 40-jarige mé- trouw M. B. T. Vónk-van Dijk op een vrachtauto reéd die achteruit een uitrit uitkwam. De'personenauto van mevrouw Van Dijk schoot twintig gieter door en kwam tegen een lan taarnpaal tot stilstand. De bestuurster, die" onder meer-een shock opliep, werd met de drie kin deren die in haar auto zaten naar het ziekenhuis gebracht, waar het oudste meisje 'aan de verwondingen is be zweken. Haar broertje F. C. Vonk; werd licht er., de kleuter A. J. van Winden uit Pijnacker .ernstig ge- wond. BOTTERDAM De Nederlandse Kustvaarder Ipswich Progress is van ochtend op de Nieuwe Waterweg, even voorbij Hoek van Holland, aan de grond gelopen. Het schip was met een lading stuk goed onderweg van Ipsvnch naar Rotterdam. De,kapitein heeft assis tentie van eén sleepboot geweigerd. Rij zou proberen vanmiddag met tioo^wstcr op. -eigen kracht vlot te ter wereld, de Fill, neerge stort. In maart zijn zes van deze vliegtuigen naar Leos overgevlogen. Maandag wer den zjj boven Vietnam ingezet, eerst nog boven het zuiden van Noord-Vietnam waar de lucht afweer het minst sterk is. Het was de derde bombardements- vlucht van het vliegtuig, De Ameri kaanse luchtmachtleiding maakte be kend, dat het' toestel boven Zuid- oost-Azië was verongelukt. De mo gelijkheid bestaat dus dat het boven Laos vloog. De Fill heeft verstelbare vleugels en kan tweemaal sneller vliegen dan het geluid. Het kan een- last van 13.000 kg aan bommen en raketten vervoeren. De zeer kostbare machine heeft aanleiding gegeven tot veel kritiek in Amerika zelf. De marine heeft al laten weten, dat zij in het belasting jaar 1969 niet de eerder aangevraag de 30 toestellen wil hebben, maar dat acht machines -voldoende zijn. Engeland heeft onlangs een order van 50 toestellen, geannuleerd. Gisteren nog heeft de Senaatscom missie voor de strijdkrachten gewei gerd machtiging te geven voor de verdere produktie of ontwikkeling van de F 111-versie voor de marine. Later maakte Hanoi bekend, dat de eerste Fill boven Noord-Viet nam Was neergeschoten. Over de twee vliegers werd niets gezegd. President Van Thieu voert in. Sai gon reeds enige dagen' geheim over leg met de Zuidvietnamese ambas sadeurs in de landen die Zuid-Viet- nam actief steunen. Er waren specu laties, dat Thieu van plan zou zijn grootscheepse veranderingen aan te brengen in de oorlogsvoering of in de binnenlandse politieke toestand. Waarschijnlijk wil Thieu de dienst plicht uitbreiden tot alle mannen tussen 18 en 40 jaar, nu er weinig kans bestaat op forse uitbreiding van het Amerikaanse aandeel. Op het politieke vlak spruiten de specula ties voort uit de controverse tussen Thieu en vice-president Ky. Thieu zou bereid zijn terwüle van Ky het kabinet te wijzigen. t® Minister Raolvink tijdens zijn pers conferentie over de loonontwik kelingen: „Werktijdverkorting van een half uur per dag brengt de economie in gevaar". MAASLAND Geboren: Walter Petrus Cornells, zv F C A Willemse en C j M Grootscholten, Kon Julianaweg 73: Adriana Carolina, dv F van Dijk en C van der Houwen, Huis te Veldelaan 44: Miranda Roellna, dv K C sloof en A Rensen, Btu-- gerweg !4. Getrouwd; J Dijkshoorn. 44 en M v d -Knaap- 34: b M Boers, 27 en K Jordaan 21. Overleden: Trijntje van der Kooit, 74, weduwe van J Quats. ROTTERDAM De dienst van ge meentewerken heeft vanmorgen de bouw van de Vroesenbrug aan besteed. Deze wordt een vaste brug, gedeeltelijk in gewapend beton en gedeeltelijk in voorgespannen beton, over het Noorderkanaal in het ver lengde van de Vroesenlaan. Van de 35 insehrjvers was laagste Aannemingmij. v. dh. Hillen .en Roosen te Amsterdam met ƒ334.500. Opvolger was Aanneming-Mij.-Nede-' ro te Rotterdam met 348.700. (Vervolgvan, pag. 1) De regering heeft toen de Stichting gevraagd aan te dringen op matiging bij dc betrokken partijen bij de vast stelling van de bouw-cao. De Stichting vond dit op dat moment niet op haar weg liggen. SCHIEDAM De American Can Company uit New York heeft een meerderheidsbelang verworven in Schiecarton NV (voorheen Sdhie- damsche eartonnagefa-briek). Hier door 'beschikt American Can een van de grootste producenten ter we reld van verpakkingsmaterialen nu ook over een eigen kartonnage- produktie in de Benelux. Schiekarton is een van de be langrijkste -Nederlandse fabrikanten van vouwdozen, sigarendozen en be plakte dozen. Ér werken 450 men sen. ROTTERDAM Voor de officier van justitie zijn geleid de 25-jarige expeditieknecht Th. M. M. en de 36-jarige chauffeur G. de H. Op 25 maart heeft M. op een terrein aan de Prinses Beatrixhaven van een in een loods opgeslagen partij kwik een metalen fles met 36 kg kwik ter waarde van 3600gestolen, Hij verborg de fles op het terrein. Een dag later heeft hij samen met De H. de fles met een auto opge haald. Het kwik is in beslag geno men. Donderdagavond werd aangifte gedaan dat uit een auto die gereed stond om te worden verscheept een autoradio ter waarde van 450 was gestolen. Binnen een uur had de rivierpolitie de dader aangehouden. Het was de 21-jarige vorkheftruck chauffeur F. van I. Hij had de ge stolen radio achter enkele pallets verstopt. Overigens zegt minister Raolvink nog in zijn nota dat het middel van onverbindenüverklaring niet aan de lopende band kan worden toegepast. Hij wil er echter geen twijfel over la ten bestaan dat als de door het kabinet noodzakelijk geachte ombuiging van de te forse loonkostenstijging niet spoedig zichtbaar wordt, het kabinet daarin niet zal berusten. Alvorens tot maat regelen over te gaan zal hij contact opnemen met de Stichting van de Ar beid. Tegelijk met deze brief is het advies over de bouw-cao van de-Loonpolitieke adviescommissie gepubliceerd. Deze commissie legt vooral de nadruk op het feit dat een werktijdverkorting in de bouw met een half uur per dag reper cussies kan hebben voor andere be drijfstakken. Zij dringt er bij de rege ring op aan daarom een algemeen standpunt over de frasering van de werktijdverkorting te bepalen. Dit zou dan ook voor de bouw-cao moeten gel den, aldus deze commissie. (Vervolg van pag. I) Het serum waaf het om gaat, heet kortweg ALS (anti-lymfocyten-semn) Lymfoeyten zijn de witte bloedlichaam pjes die in het geweer komen, indien vreemde, weefsels of organen in het menselijk lichaam worden getransplan teerd. Het paard speelt bij de serumberei- ding een grote rol. Het wordt, heel populair gezegd, eerst met bepaalde, aai menselijk bloed onttrokken witte bloedlichaampjes geïnjecteerd, waar na uit het paardebloed het serum kan worden bereid. Het menselijk bloed voor injectie be nodigd, kan de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis leveren. (Hef is niet het bloed van donors - voor directe transfusie, maar het bloed dat afge staan wordt om te gebruiken voor bet ontwikkelen van diverse bloedproduk- ten). Hoe ver men met het onderzoek reeds is gevorderd, blijkt uit de zekerheid die men heeft dat de voortgezette, ont- wikkelingsproeedure nog hooguit twin tig maanden zal vergen. Eind volgend jaar kan het nieuwe serum derhalve volledig klinisch ter beschikking staan. De staatssecretaris deelde nog mee, dat de straks verkregen resultaten on verkort de hele medische wereld ter beschikking zullen staan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Middel burgse politie heeft dinsdag de 50-ja- rige garagehouder L. H. uit Nieuw en Sint Joostland aangehouden op ver denking van zware mishandeling of een poging daartoe. De aanhouding geschiede nadat dew politiê ter ore wasgekomen, dating! Nieuw en Sint Joostland een een andere jonge 'mart' een ,fiofcw*§jj$ héld bijtend zuur in het "gezicht gegooid. Iq het' ziekenhuis te Middel burg trof de politie de 22-jarige C-, wiens gelaat en hals overdekt Wfèj ren met brandwonden. door een zuur. 'u5, Aanvankelijk wilde de man gcensv verklaring, afleggen -over 'de wijsfeS? waarop de brandwonden waren ontstaan. Later verklaarde hij dat hij in de nacht van zondag op maandag een bezoek had willen brengen san de dochter van L. H. met wie hij een verhouding had. Toen hij enkele me ters van het huis van H. af was, hoorde hij zijn naam roepen, waarna hij werd overgoten met de vloeistof waarvan hij aanvankelijk dacht dat het water was. C. is daarop door de weilanden weggevlucht. Tijdens deze vlucht kreeg hij last van zijn ogen en be merkte hij brandwonden, op zijn ge zicht en zijn hals. Hij heeft zich daarop naar het ziekenhuis begeven waar hij direct werd opgenomen. De lezing van H. staat hier lijn-' recht tegenover. Hij verklaarde te genover de politie dat hij een gelu» hoorde, dat naar zijn mening moge lijk door inbrekers werd veroorzaakt Hij was op dat moment in zijn gara ge bezig met het bewuste accuzuur. Toen hij de deur opende botste bil met het zuur in de handen tegen M. C. op, die een hoeveelheid over zijn gezicht kreeg, aldus zijn verklaring tegen de politie. 1L is vandaag, vrijdag, voor de o£ü- cier van justitie in Middelburg ge* j leid.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2