Orson Welles creëert pompeuze Falstaff „The Fox" opvallend debuut Mark Rydell Prof. dr. Patijn over Uppsala: „De kerk en de huidige internationale situatie" VÉfcKADÉ V Huishoudbeurs opent poorten op 20 april AGENDA Schiedam bijna 1,5 ton „Kom over de Brug" 95 AGENDA Japanse film beneden niveau Film over paus Johannes modehuis schiedamseweg 61 vlaardingen tel.343202 SOCRATISCH Onwel in apotheek: man (68) overleden Judoka's speelden in Den Haag gelijk (1-1) vrijdagavond tof 9 uur open SUCCES VERZEKERD BOERDAM vrijciagavÖricl tof 9 uur open Fataal schot op zwerfkat TOP gaat 1500 glazen verkopen Vandaag .en. morgen en dagelijks Ook voor jeugd vrijdagavond tot uur open De film „Falstaff" is voor alle dingen een produkt van Orson Welles, acteur van wereldformaat en scheppend filmkunstenaar van grote allure. Al is het werk gebouwd op Sliakespeare-motieven en is Falstaff een schepping van deze onsterfelijke kunstenaar, deze filmische Falstaff is een boeiende schepping van Orson Welles, die zeventien jaar land rondgelopen heeft met het plan'de legendarische figuur van Falstaff gestalte te geven, én in die jaren trouw aantekeningen heeft gemaakt en' langzamerhand een scenario heeft opgebouwd uit Shakespeare's „Hendrik IV" deel I en deel II en die zijn draaiboek verrijkte met dialogen die hij ontleende aan andere beroemde werken van Shakespeare „Hendrik "V", „Richard II" en „De vro lijke vrouwtjes van Windsor". Eindelijk vond hij in Spanje een producent die bereid was zijn plannen te verwezenlijken. Welles speeltzelf de ti telrol in dit verhaal waar-'- in de wonderlijke vriend schap met de prins van Wales, de toekomstige ko ning Hendrik V en Fal staff centraal staat. En deze speeit tegen-de achtergrond van tweevolkomen tegen gestelde werelden, die.van het Engelse hof met zijn etikette, zijn protocol en ta- boes en die van het ge wone volk van Londen. Welles zet een grootse Falstaff neer, de vrolijke, goedhartige drinkebroer en levensgenieter, leugenaar en lafaard, maar boven .alles hartveroverend geestig in al het kwaad dat hij bedrijft. Hij is de kwade genius voor de jonge Prins...Henry die voorbestemd is de ideale vorst Henry IV op te vol gen^ Maar de koning is vol zorg over zijn zoon en los bol We zien echter hoe Henry zich langzaam los maakt van Falstaff en. Zich iijst ilte al gaat voorberei den op de troon. Er komt een verzoening tussen de koning en de prins tots tand cn als de va der eenmaal gestorven is i wordt hij evenals zijn ,vaT der een voorbeeldig vorst. Hij verstoot Falstaff en dat wordt een schok die zelfs een levenslustige Falstaff niet meer te boven komt. Dit alles leidt tot prach tige 'scènes tegen indruk wekkende decors die de prachtige sfeer scheppen van het „Merry old Eng land". Een knap hoogte punt vormt een veldslag in deze film. Het is onmiskenbaar een verdienste van Orson Wel les dat hij werkelijk film heeft gemaakt en geen ver filmd toneel, een echte film rijk aan fantasie. Orson Welles verklaart zelf dat hij met zijn „Fal staff" zijn 'v „emotionele hoogtepunt" als filmmaker heeft bereikt en we. zijn di rect bereid dit toe te.,geven. Het is een meesterwerk dat geen echte filmliefhebber mag missen, want. naast alle Shakespeare-films die .-we de laatste tijd in kort hebben gezien neemt dit werk toch wel een geheel eigen plaats in. H. Steggerda Orson Welles in zijn prach tige filmcreatie als Falstaff, de goedhartige en vrolijke levensgenieter en drinke broer/de kwade genius voor de jonge Prins Henry, doch bóven, alles de man die op geestige wijze grote wijshe den verkondigde. De Japanse film „Manji" wordt door de verhuurder aangeprezen als een nieuw meesterwerk.Dit cinemato grafisch product van Yasuzo Masumura kan beslist geen aanspraak op deze kwalifi catie maken. Na werkelijke sublieme hoogtepunten in de Japanse filmkunst met films als „Het Naakte eiland" en „Vrouw in het Zand" van de uitzonderlijk- begaafde re gisseur Kaneto Shindo is Manji toch echt een terug val voor de cinefiel. In pastelachtige kleuren schets Mazumura een even ingewikkelde als weerzin wekkende dubbele drie hoeksverhouding. Hoofd persoon is de vrouw Sonoko, die getrouwd is met een ad vocaat en liefde opvat voor de vrouw Mitsuko, die haar aanbidding accepteert met een geheimzinnige glim lach. Mitsuko betovert niet al leen vrouwen, maar ook een vriend, onder wiens invloed ze staat. Tenslotte mondt dit uit in een gecompliceerde reeks situaties eindigend in zelfmoord. Nu we zijn in Europa vandaag op filmgebied wel wat gewend en juist daarom waren sommige Japanse films een verademing op het filmmenu naar vorm en in houd. Jammer.dat deze film de Japanse productie met zulke producten weer in discredit brengt. We zitten hier echt niet om zulke ver dorven films verleren, de betiteling „meesterw f ten spijt- Cineac 18 jaar. H. St. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Over „de kerk en de huidige internatio nale situatie sprak donderdag avond in gebouw Irene voor de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken prof. dr. C. L.' Patijn uit Den Haag. Het betrof hier een bijeenkomst in het "kader van de komende Assemblee- van de Wereld raad van Kerken te Uppsala in Zweden. Prof. Patijn is hoogleraar tc XJtreeht in de leer van de internatio nale politieke betrekkingen en lid van de commissie van de Wereldraad 'van kerken voor internationale za ken. Hij behandelde de veie facetten van de huidige internationale proble matiek en zei, dat de moeilijkheden, die velen in de kerk met de interna tionale politiek hebben, een zekere matheid blijkt tc veroorzaken. Het begrip „rechtvaardige oorlog", dat men- vroeger maar al te gemak kelijk hanteerde, ook nog tijdens de Eerste Wereldoorlog, is vrijwel ver dwenen. In de Tweede Wereldoorlog begon men reeds te twijfelen. De moderne oorlogstechnieken, vooral de nucleaire wapens, hebben het oude systeem van de rechtvaar dige oorlog" totaal vernietigd. De binnenlandse organisatie van de na- Dc fiim „The Fox" is een prachtig opgebouwd film werk van de regisseur,Mark Rydell, ex-acteur en T.V.-regisscur, die hiermede zijn speelfilm-debuut maak te.. Zeer. ten onrechteheeft men 'deze film als Neder landse titel meegegeven „Ongeremde driften", een titel die reminiscenties wekt aan een of andere sexfilm, een kasstuk dat weinig hoog grijpt en speculeert op een bepaalde groep van de mas sa. En juist niets van dit alles hanteert Rydell in dit werkstuk en. vvpar soms een wat gewaagde scène in voorkomt heeft dat een werkelijke -functie. Met een goed gebruik van het eenza me. winterlandschap in het noordelijke Canadese land, functionele muziek, uitste kend "kleurgebruik en zeer fijne details weet hij een diep menselijk drama te scheppen, waarin men zich als toeschouwer betrokken voelt. Het is een prachtige adaptatie van D. H. Law rence's roman „De vos." Die titel heeft echt diepe zin,, want - de wilde vos,, waarvan prachtige opna men, is een symbool waarop het werk is gebouwd. Het verhaal is eenvoudig. Twee jonge vrouwen lijden een rustig bestaan op een afgelegen en wat vervallen boerderij. Het is Sandy Dennis als Jill Banford en Anne Heywood als Éllen March. Do laatste is de stoe re, die het zware werk doe, Sanly is zwakker en be heert de financiën. Zeer knap suggereert de film de barre eenzaamheid, de wij de sneeuwvlakten. Er zijn maar twee mensen in een vergeten land! In Ellen krampt een hevig lief desverlangen. Zij vecht er tegen maar het is soms ster ker dan zij. Dan is daar de prachtige sterke en sluwe vos, die tel kens een slachting teweeg brengt onder de kippen. El len draagt het geweer cm het dier te schieten, maar zelfs als ze een keer recht tegenover het dier staat kan ze niet schieten. Hij is het symbool van de sterke man voor haar, zonder dat. zij zichMijt,bewust maakt-, Doch dan komt' er plotse ling een jonge man opdagen, die niet wist dat de boerde rij van eigenaar-was ver wisseld. Na de eerste ont moeting wordt hij veTliefd op Ellen en hij is blij dat hij op de boerderij mag blijven totdat hij weer naar zee zal verdwijnen. Er ontstaat nu een. prach tig liefdesspel tussen Paul (Keir Dullea) en Ellen waar onder Sandy echter ver teert. Zij verzet zich hevig als Paul zegt dat hij Ellen trouwen wil en zo spoedig mogelijk. De spanning wordt tot het ondragelijke opgevoerd en deze lost zich eerst pas op wanneer Sandy onder een vallende boom het leven laat.... met de vraag of zij dit lot'opzette lijk gekozen heeft laat de film ons achter. Samengevat verdient deze film bijzondere aandacht al leen al door het fijne ge bruik van alle mogelijke -goed uitgewogen details. Mark Rydell is een naam om te onthouden. Thalia, 18 j. H. Steggerda NEW YORK Twee r-«- Amerikaanse Insti tuten, het Katholieke bu reau voor radio en tv, heb- besloten samen een kleurenfilm te laten maken ?ver het leven van paus Jo annes de 23ste. .Een woordvoerder van de noemde bureaus deelde ®e^e' dat yoor het maken ..n deze film een beroep ral Worden gedaan op be- «epsacteurs en een bij het fote publiek bekende regis- ,,!ur- Er -zullen opnamen tMrdm gemaakt in de Piaatssn_ waar mgr. Roncalli, °or hij paus werd, heeft gewerkt en geleefd, zoals v ga-°' Ankara, Parijs, enetië en Rome. Sr is rond miljoen, dollar voor de- re film uitgetrokken. Nieuwe films CINEAC NRG. Van 9.30-17.30 uur de gebruikelijke nieuws en tekenfilm en een documentaire „In de schaduw van de Himalaya" in kleur. A.L. 6, S en 10 uur: Manji, een Japanse film met nogal vrijmoedige scènes. Alleen voor volwas senen. 38 jaar. COLOSSEUM. „Verdorven liefde". Een zeer realistisch filmwerk dat naar inhoud weinig goeds te bieden heeft. Alleen voor volwassenen met een- ge zond onderscheidingsvermogen. 2, 7 en 9.30 en zat. 7 en 9.30 uur. 18 jaar. STUDIO '62. „Falstaff", een film van Orson Welles waarin hij de rol van zijn leven speelt, gebaseerd op werken van Shakespeare. Boeiend amusement. 2.15, 7 en 9.30 en zat. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. 14 jaar. THALIA. „Ongeremde driften". Een minder gunstige titel voor een goed, zij het wat realistisch verhaal. Alleen voor volwassenen met een goed onderschei dingsvermogen. Enig voorbehoud i.a.v. enkele scènes is gewenst 2.15 ,7 en 9.30 en zat. 2, 4.15, 7 en 9.30 uur. 18 jaar. Prolongaties ARENA. 2e week „Djapgo, de man zonder genade". Een keiharde Western waarin veel doden vallen. Niettemin een spannend en goed verteld verhaal. 2, 7 en 9.30 en zat. 2, 4.30 e.v.v. 18 jaar. CENTRAAL. „In het web der on tucht". Een brutale sexfilm met de can did-camera vervaardigd. Af te raden. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 18 jaar. CINéAC A.D. 6e week „Bonnie en Clyde", een gangsterfilm. Alleen voor volwassenen. Van 9.3021.30 uur om de twee uur. 18 jaar. CINERAMA. 7e week „Cinerama be zoekt Rusland". Een boeiende documen taire voor iedereen. 13.45" en 19.45 uur. A.L. CORSO. „The sound of music." Koste lijke familiemusical. 2 en 8 uur. A.L. GRAND. 10e week „Irma la Douce". Geestige comedie met voorbehoud t.a.v. de milieutekening. Voor volwassenen aardig amusement. 2 en 8 uur. 18 jaar. KRITERION. 3e week „De kus van het gevaar", goed geslaagde en serieuze jaar. LUMIERE. 7e week „Vakantie perike len met Funes-te gevolgen". Doldwaze film met Louis de Funcs.Amusement voor iedereen. 2. 7 en 9.30; en zat. ook 4.30. A.L. 't VENSTER. „Liefdesdossier van een telefoniste". Liefdesverhaal waarin de verschillende aspecten van het leven in Joegoslavië goed worden belicht. Alken voor volwassenen. 2. 7 en 9.15 uur. 18 jaar. Reprises HARMONIE. T/m zaterdag „XI17 vrouwenjacht in Beiroet". Spannende geheim-agent avonturen. 2, 7 en 9.15 uur. Van Maand, t/m woensd. „CaUgirls van Kopenhagen". Een Deense rea listische film. Voor de liefhebber van dit genre, spannend amusement. Beide films 18 jaar. METRO. „De terugkeer van de zeven „Misdaadwestern. Ondanks een aantal zeer cruë scènes en wat overtrokken heldendaden toch wel een. aanvaardbaar kijkspel. 2, 7 en 9.30 uur. 14 jaar. PASSAGE, De twaalf veroordeelden". Een oorlogsverhaal metgrote spannin gen. Opvallend goede karaktertekening van de hoofdfiguren. 2 en 8 uur. 14 jaar. PRINSES. „Maar niet met mijn vrouw". Een aardige comedie met Tony Curtis. Alleen geschikt voor volwasse nen. --2, 7 en 9.30 zat. 7 en 9.30 uur. 18 jaar. Woensd. 3 april 7 en 9.30 „De ze denpolitie grijpt in". Een fel realistisch verhaal, bedenkelijk amusement. 18 jaar. REX. „Het masker van Zorró". De be kende gemaskerde ruiter zorgt weer voor nieuwe avonturen. Spannend amusement. 2, 7 en 9.15 en zat. ook 4.30 uur. 14 jaar. VICTORIA. T/m woensd. „De terug keer van de zeven" (Zie Metro). Behalve maandag elke avond 7 en 9.30 uur. Kindermatinees COLOSSEUM, ,,'t Is Yogi de beer. Kos telijke tekenfilm. Zat. 2 uur. PRINSES. „Met de 3 Stooges de we reld rond." Zat. en woensd. 2 uur. VICTORIA. „Stad op stelten". Laurel spionage, thriller. 2.30, en 9.30 uur. 18 en' Hardy. Zat. en woensd. 2 uur. MANNeUJK PASVORM SLIPS vanaf 4.95 SINGLETS vanaf 4.95 BANLON In diverse kleuren SLIPS 5.95 SINGLETS 7.95 ties speelt tegenwoordig een belang rijke rol bij het behoud van de vre de. Een van de voornaamste doelstel lingen van de kerken moet zijn een mondiale communicatie tot stand te brengen en vooral te ijveren voor verzoening. Kerkelijke uitspraken lijken ge daan te zijn „boven de wolken", ter wijl beneden het leven gewoon zijn ■gang gaat, wordt wel eens beweerd. Daarom moeten de kerken deze uitspraken vervangen door de klas sieke Socratische methode van vra gen steller., wat veel psychologischer is. De Heilige Schrift is het ge meenschappelijk uitgangspunt bij de- kerken, maar ook hier dreigt gevaar, want, „elke ketter heeft zijn letter". De bijbel kan geen „handleiding" zijn bij het uitstippelen van de poli-, iieke verhoudingentussen de moder ne staten. Noch in het Oude, noch in het Nieuwe Testament is er sprake van meerdere staten. Tegen de achter grond van het Nieuwe Testament is er alleen het grote Romeinse Rijk. Prof. Patijn besprak vervolgens de diverse onderwerpen die straks in Uppsala behandeld zullen worden, zoals de Rechten van de Mens, waar op tegenwoordig de hele wereld rea geert en waaruit soms internationale conflicten kunnen voortkomen. Ver der de armoede, die zelfs een „recht vaardige revolutie" kan veroorzaken, zoals in Latijns-Amerika, waar de vertegenwoordigers der kerken pessi mistisch gestemd zijn, omdat ze geen kans zien de barrière van-leger en SCHIEDAM De 68-jarige, J. Kor- ver uit de Galileistraat is donderdag in de apotheek Jansen aan de Swam- merdatnsingel 41 onwel geraakt en in elkaar gezakt. Bij aankomst in het Gemeenteziekenhuis bleek".-de man reeds te zijn overleden. SCHIEDAM Zestien "automobi listen hebben op de Horvathweg een procesverbaal gekregen wegens liet overtreden van de maximum-snel heid. Zij hadden tot 81 kilometer ge reden. v SCHIEDAM Tussen de Sportschool Rapmund en Sportschool Bishoffis ;veen judo-wedstrijd "'gespeeld in de dojo van het St.'Al- loysius College te Den Haag. Na een gezamenlijke training, was de eerste ronde voor de judoka's uit Den Haag. De tweede ronde wisten de Schie dammers hun achterstand weg te werken en zij .slaagden erin gelijk te komen, zodat de uitslag 11 werd. De Schiedamse ploeg bestond uit de volgende judoka's: 4 kyu: Th. Bruggeling, A, G. Veldhoven, S. Veldhoven, 3 kyu: J. F. Berggren, J. Bisschop, M. Folsche, J. Veldhoven, 2 kyu: A. v. d. Giessen, R. Czabania, I kyu: T. Reymer, W. de Vries, 1 dan: M. Immerzeel, P. J. Jagtman, Th. Veldhoven. Laat het kamperen voor U niet worden tot een behelpen met- minder dan 'thuis... maar zorg voor een comfortabel kamp én vooral dat U uitgeslapen bent! En dat bent U met deze slaap zakken, met lichtgewicht vulling, w.ói 70% Acryl, geheel uitritsbaar, prima wasbaar en in ieuk fantasie dessin. Morgen zoekt U 'm uit, als speciale Openingsaanbieding, voor iets meer dan 2 tientjes. VLAARDINGEN De recherche heeft donderdagavond drie jongens aangehouden in verband met een aantal inbraken. Het drietal zou zich ook hebben schuldig gemaakt aan -het stelen van radio's uit geparkeerde auto's. Enkele radio's konden in beslag worden genomen. Aangehouden zijn de 20-jarige broodbezorger H. J. den O., de 22-ja- rige havenarbeider A. v. V,en de eveneens 22 jarige- fabrieksarbeider J. F. •De kinderpolitie heeft donderdag een jongetje van zeven jaar. gehoord die in de afgelopen weken drie inbra ken heeft geplaagd. De jongen kwam het kantoor binnen van een loodgië- tersbedrijf aan de Landstraat en stal kleine bedragen uit een bureaula. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 2e etage de verkoop van deze heerlijk warme slaap zakken, snijmaat 160x190 cm vo Gé«/i of schrift, Best metSNELBEHANG en, met onze WEEKTOPPERS Voordeel in prijs en kwaliteit Zie onze etalages VOOR BEHANG Ook voor FLEXA-verf J. v. d. Wlndtstr. 18 Vlaardingen Telefoon 34 82 31 kerk, die de kloof tussen amen en rijken in stand houdt, te doorbreken. Men zal in Uppsala concrete vra gen moeten durven stellen: Hoe zit het eigenlijk met de Papoea's en hoe met de Indiërs in Kenya? Het grote gevaar van onze tijd is het nationa lisme, dat ook in Europa zijn kop weer opsteekt en niet alleen de inte gratie in Europees maar ook in mon diaal verband tegenwerkt, terwijl de techniek steeds meer de wereld aan- eensmeedt. Ook in Amerika 'wordt thans het nationalisme hoog opgevoerd, zodat men uit angst voor prestigeverlies niet weet hoe zich uit Vietnam terug te trekken. Nooit is het in de wereldgeschiede nis nog voorgekomen, dat slechts twee politieke grootmachten als nu Amerika en Rusland met hun gewel dige nucleaire wapens het staatkun dig wereldbestel beheersten. Dit ver eist grote morele discipline. Of de landen, die deze wapens niet bezit ten, op den duur met non-prolefira- tie genoegen zullen nemen, valt te betwijfelen, aldus prof. Patijn. Na de pauze was cr gelegenheid om vragen te stellen. De opkomst was uiterst minimaal. De voorzitter van de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken, ds. D. S. Spaling, had de leiding van de bijeenkomst. Morgen hebben wij een speciale aanbieding Ennalux kfeinbeeld .diaprojectoren, met haif- automatisch diatransport met universeel magazijn, hoogte instelling en afneembare dia schacht. Een lichtsterke Halogeen lamp, 12 Volt, 50 watt (véél licht -weinigwarmte) die een prachtig helder beeld geeft, mede door 't 85 mm objectief, waarmee U haarscherp kunt instellen. Ennalux,. uit de vergelijkbare series" van 139,- eén projector van westduits fabrikaat in luxe en solide uitvoering, koopt U morgen voor nog géén ne gentiggulden. VLAARDINGEN Een onbekende heeft woensdagavond in een steeg aan de Afrol een kat doodgeschoten, ver moedelijk met een luchtbuks. De re cherche heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld dat tot nu toe geen re sultaat heeft opgeleverd. De eigenaar van de kat is niet bekend. Vrijdagavond om 6 uur begint in onze-Fotografie afdeling de verkoop van deze Ennalux half- automatlsche diaprojectoren, compleet met universeel maga zijn en halogeenlamp voor Gitn-ttl. ef schrift, fctrt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De huishoudbeurs „Inhabé", die in sporthal Margriet wordt gehouden, opdat zaterdagmor gen 20 april haar poorten voor het pu bliek. Burgemeester H. Koelfsema zal de officiële opening verrichten. De R(i nmondband zal op die morgen van uit-het centrum naar de Sporthal mar- - cheren. Luchtballonnen en vlaggetjes zullen de dag extra luister bijzetten. Dë beurs, die tot en met zaterdag 27 april elke dag (zondag uitgezonderd) van 's middags een tot vijf uur en van 's avonds zeven tot elf unr geopend zal zijn, omvat, vele nieuwe artikelen. Het aantal demonstraties is bijzonder groot. SCHIEDAM De leden van de jeugdvereniging „Tot Ons Plezier" zijn enthousiast gestart om 1500 gla zen aan de man te brengen. De gla zen, voorzien van opdruk 12Va jaar TOP Schiedam ontworpen door hoofdleider T. Dries, moeten de nodi ge gelden opbrengen om nieuw meu bilair, kamp- èn spelmateriaal te kunnen bekostigen. In de 12V-J jaar dat de vereniging toestaat is al het materiaal versleten. De glazen kunnen worden besteld bij T. Dries, Geert Reindersstraat 26a, Scholte, Gordonstraat 12a, of via postbus 331 te name van Senior-Ser vice TOP, Schiedam. Chr. Soc. Belangen; s.B.L. vergadering, 20. Magnalla Delkerk; Wljkavond Geref. Kerk, 20. Musis Sacrum: Verolme Electra feest, 20. Sursum cords; NCGOV, vergadering, 20. Wijkcentrum Nleuwland: Hengelsportver. Schiedam e.o., Ledenvergadering, 20. 't Raadhuis, Schiedamseneg: Wijkver. Blljdorp, oprichtingsvergadering, 20. Musis Sacrum: Bond van Bejaarden Oud-Mathenessc, matinee, XL Geref. Jeugdhuis; Chr. Leesbibliotheek, ultlelning, 14.30-15.30, Arcade: Green, dansavond, 20. Aula Sted. Museum: Cabaretavond in het kader van de Boekenweek, 20. Irene: Vriendenkring, feestavond, 20. opstandigskerk: Soe. Teirquasth, dansavond, 20. Agentschap „De Kotterdammer". mevr, J. van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139, tel. 15.24.00 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 25.91.23. AIrmmmuner politie: 26,46.6®. Apotheek: Westendorp, Parkweg 207, tel. 25.75.74, GG GD: 25.92.90. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De eind-opbrengst van de actie „Kom over de Brug" is voor Schiedam 141.710. Bijna de helft van dit bedrag (46,4 procent) bestaat uit toezeggingen; 42,9 procent kwam in contanten binnen en 10,7 procent bestond uit giro-stortingen. Het bedrag dat in de wijk Oud-Mathenesse werd ingezameld is hierin niet begrepen omdat deze wijk wel kerkelijk, maar gemeentelijk niet onder Schiedam valt. De specificatie van de overigie wijken is als volgt: Zuid: ƒ24.200; West: 35.000; Oost: ƒ14.235; Centrum: ƒ15.665; Nieuwland: 22.875: Kethel-Groenoord: 29.735. Het plaatselijk actiecomité 'betuigt haar dank aan alle gevers, maar voor al aan .de negenhonderd medewerkers die zich op maandag 18 en vrijdag 22 maart beschikbaar hebben gesteld. Niet in het minst door (hun spontane inzet is „Kom over de Brug" ook in Schiedam in alle opzichten geslaagd. Proeven behoort tot de mogelijkheden. Modeshows zullen worden gehóuden, terwijl op vijf avonden bad- en sport- kleding zal worden getoond. De tentoonstelling is ook op de jeugd gericht. Er <is "een boutique-èhow; een goochelaar treedt op en een mario- nettenspelcrgeeft aan de lopende band voorstellingen. Voor dé sportieve be zoeker iseen boten-, camping- en sportartikelenshów de.moëite waard. jp De Stichting Huishoudelijke- en Ge-*| zinsvoorlichting .verzorgt enkele forma-S; tieve middagen, waaraan een quiz ver-% bonden is met aardige prijzen. LeJ* vende dieren, "zoet- en.zoutwater-'"»;, aquaria en terraria brengen dé natuur^ met bloemen en planten 'in j,In-S: habé 1968". Aan-haar,, haarverzorging en het werken, met electrische krulspelden wordt aandacht, besteedt, Een meubel-rf en interieurshow:zal de bezoekers('opjf nieuwe ideeën brengen. Verder zijn er stands van o.m. Schiedamse Muziek- school, Stedelijk Museum en boekhan delaren. .v.' j;.v- v Een modieuze vrouw zorgt niet alleen voor smaakvolle kleding, én. een goede make-up, neen, ook bet kapsel vereist haar zorg en aandacht. En omiiu te allen tijde, op ieder uur van de dag een perfect zittend kapsel te hebben, ver kopen wij deze haarstukjes van echt haar, waarmede U vele mogelijkheden heeft. Zeer modieus, zó makkelijk... (...plotseling 's avonds uit?- geen nood, met 't haarstukje maakt U een leuk kapsel...) stukjes van echt haar, dat U kunt wassen en zelfs verven, permanenten, wa tergolven enz., voor een spot prijs, voor nog géén drie tien tjes. •Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze haarstukjes van echt haar, om méér van Uw kapsel te maken, in 15 veel voor komende tinten, voor Géén te/, of schrift, best;

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 3