Trein grijpt oude vrouw op overweg KOLDERDAG OP LYCEUM m Sociëteit „In t Want" liielcl Russische week Wedstrijd kunstrijden sloot seizoen af AGENDA Grasbranden in Schiedam 88 BIJDORP HEEFT NU WIJK VERENIGING Goede vertolking van de Johannes Passion KREDIET BOUWRIJP MAKEN VAN GROND Kinderwagenrecord. „VS negeren eisen Hanoi" Geschil over uitrit bedrijf in Schiedam Man gewond «si#m Vlaardingen tweede ODI kwam tot dubbele cijfers Spiritteam won met dubbele cijfers Gemeenschapszin bevorderen Gloria-Toonkunst Vlaardingen AANHANGER RAMT AUTO'S G. van Hofwegen leidde strak Raadsvoorstel Rozenburg s Chauffeur zette hond buiten auto EVENEMENTEN ZEER GESLAAGD N°g geen degradatie voor TOG 1-team Vreemd geld gestolen op Texaco George VLAARDINGEN Vandaag en morgen en dagelijks SCHIEDAM Vandaag en morgen .en dag "lijki INENTING tegen difterie - kinkhoest tetanus - kinderverlamming en tegen pokken. Cabaret nu bedüïde.nd; Suggesties VLAARDINGEN Zo goed als vol was de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel zaterdagavond, toen „Gloria-Toonkunst" daar Bachs „Johannes Passion" uit voerde. Mede door de voortref felijke akoestiek in deze ruimte werd het luisteren naar dit meesterwerk een intense beleve nis. Het koor heeft onder de rustige, maar toch sterk stimu lerende leiding van Gerard Akkerhuis fraai van klank ge zongen, gevoelig in de koralen, meeslepend in de volkskoren. iATSTE NIEUW.' Van DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A MAANDAG 1 APRH 1963 (Van onze correspondent) MAASSLUIS De 79-jarige we duwe Briegoos uit de Joub'ertstraat in Maassluis, is zaterdagmiddag in haar woonplaats op slag gedood door twee diesel-lokomotieven die de overweg in de Burgemeester de Jonghkade passeerden terwijl me vrouw Briegoos deze overstak. De automatische halve bomen waren gesloten, maar de bejaarde voet gangster liep aan de linkerzijde van de overweg waar geen bomen zijn. De vrouw kwam met een grote Wap tussen de spoorbrug en de Ha- venbrug in de haven terecht. Foli- tie-agenten, bijgestaan door enkele toeschouwers, hebben met de ha vensleepboot Maassluis van IX Smit Co>*s Internationale Sleepdienst het lichaam geborgen. SCHIEDAM In een openbare vergadering van Gedeputeerde Sta ten zal dinsdagmorgen om kwart over elf het bezwaarschrift van de Schiedamse werktuigen- en machine fabriek NV tegen het bestem mingsplan Schienoko worden behan deld. Het plan omvat de sanering van een deel van de oude stad tussen de Schie, de Noordvestgracht en de Kor te Haven. Het bedrijf heeft bezwaar tegen dit plan omdat het na uitvoering er niet meer kan beschikken over een aan- en afvoerweg vian voldoende breed te. De directie van het bedrijf moet over een uitrit van minimaal 15 me ter kunnen beschikken. Hoewel B. en "W. van Schiedam bereid zijn een oplossing te treffen, kan een breedte van 15 meter voor een uitweg niet worden gegaran deerd. VLAARDINGEN Tijdens de voet balwedstrijd r.k, WIK tegen Dilettant op het r.k. Wjk-terrein kreeg zondag de 19-jarige G, Heuvelman, speler van Dilettant uit Krimpen a. d. Lek, een bal tegen zijn hoofd. Met een vermoe delijke hersenschudding is de jongen naar het Holyziekenhuis gebracht. VLAARDINGEN Het bestuur van de sociëteit „In 't Want" kwam enkele maanden geleden met de ge dachte een Russische week te hou den. De motieven hiervoor werden gevonden in de opzet van de sociëteit, die behalve voor ontspanning, vooral een functie heeft als instituut voor maatschappelijke en culturele vor ming op zoveel mogelijke gebieden. In dit verband vond men het geschikt juist een land waarover in het nabije verleden zoveel kwade ge ruchten circuleerden, ja, dat zelfs als boeman werd gebruikt, wat dichter bij te halen. De bezoekers van de sociëteit zouden dan enigermate de juistheid van tal van geruchten over Rusland kunnen testen. Terugziende op de vorige week, die geheel in het teken van Rusland (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlasrdingse IJsclub is zaterdag tweede geworden bij de clubwedstrijden kunstrijden in de overdekte kunstijsbaan te "s-Her- togenboseh. Deze wedstrijden voor ijsclubs in Zuid-Holland waren ter afsluiting van het winterseizoen ge- (Van een medewerker) SCHIEDAM Met niet minder dan 10—1 heeft ODI de voetbal wedstrijd tegen Oud-Beyerland ge wonnen, waardoor de Hargabewoners bewezen dit seizoen tot grootse din gen in staat te zijn. De rust gaf reeds een c0 voorsprong te zien en wel door tref fers van Bos, Van Winden, Van 't Hoff, Van Otterloo en tweemaal Toussaint. Na de thee scoorde Bos 0—7, Van Einden 0—8, Van 't Hoff uit een strafworp 0—9, Van Winden 010 en eerst daarna redde Oud-Beyerland de eer (110). Er is sportief gespeeld en voor de Schiedammers werd het uiteraard een eenzijdige wedstrijd. Excelsior: Oosthavenkade s, ruilbeurs De Verzamelaar, 19. Triangel: Boekenweekavond, 20. Stadsgehoorzaal: Be oude man en het kind. filmclub Vlaardtazen, 20. Harmonie: Aanbesteding: gemeentewer ken, II. Klachten bezorging: B. Verheij, Wag- nerstraat 24b. tel. 343345, dagelijks van is 30 tot 18.00 uur en zaterdags van 18.00 tot 19.00 uur. Alarmnummer meld- en regelkamer fvoor klachten luchtverontreiniging), tel. 202387. Apotheek: Ir. A. L. Backer. Hoogstraat 228. tel. 342162. Agentschap „De Rotterdammer", Mnagsluis: mevrouw N. Klein. Damstraat j2 (ook voor klachten bezorging). Apotheek Maassluis: De Jong. Markt 11. tel. 2234. Chr. Soc. Belangen: Schied. Reddingsbri gade, bijeenkomst, 20. De Raak: Z.H. Ver. „Het Groene Kruis", afd. Kethel. sis. ledenvergadering, 20. Sursata corda: NCGOV. alg. ledenverga dering. 20. Amsteibron: Ned. Bond v. Oud-Stnjders, vergadert Te. 20, Arcade: natuurgenot In Huis, lezing, 20. Irene; Centraal Vrouwencomité, bijeen komst, 14.30. Agentschap „De Rotterdammer", mevr. T van Gog. Dr. Zamenhofstraat i39, tel. 12.24.00 (ook klachten bezorging) Alarmnummer brandweer- 26.91.23. Alarmnummer politie: 26.46.66. Apotheek; 't Gouden Hert, St. Lidui- juiriraat 58. tel. 268364. GG GD; 36.92.90. organiseerd. In totaal deden zeven ijsclubs mee. Bij de openingsceremonie werden de vlaggen van de diverse gemeenten meegevoerd, hetgeen een kleurrijk schouwspel opleverde en een dave rend applaus van de (honderden ou ders en belangstellenden. Aan het wedstrijdprogramma de den ongeveer honderd meisjes mee in de leeftijd van acht tot en met der tien jaar. Na de verplichte oefenin gen was de eerste plaats voor de ijsclub Hardinxveid-Gaessendam, tweede Gorinchem en derde "Vlaar dingen. Bij de vrije sprongen, waaraan 43 meisjes en jongens deelnamen, be reikte Vlaardingen een hoger punten totaal dan Gorinchem en kwam daar door op de tweede plaats te staan. Na afloop werden de dames Truus Gerardts, P. C. Vegter-Stavast, G. van de Marei-Van Waes, S. Maat-de Jong en de heer Van Eijbergen on derscheiden met het draaginsigne „Zuid-Holland" voor de vele ver diensten bij het stimuleren van het kunstrijden. De volledige uitslag was; Hardmx- veld-Giessendam (4676 punten), Vlaardingen (4335 punten), Gorin chem (4274), Nieuw Lekkerland (4009), Arkei (4005), Sliedrecht (3874) en Meerkerk (3616). Het bestuur van de Vlaardmgsche IJsclub en leden van het werkcomité Kunstijsbaan Vlaardingen waren niet alleen vertegenwoordigd bij deze wedstrijden, maar hadden ook een groot aandeel in de organisatie van dit zeer geslaagde Ijsfeest voor kin deren. Op donderdag 4 april 1968 van 130 2.— uur n m. zal er ten huize van de VLAARDINGSE ARXSEX gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt: tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuige lingen en kleuters. Aan kinderen, die een half jaar geleden driemaal werden ingeent tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderver lamming, moet nog een vierde injectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding bij de hutsarts vervoegen, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, dte hun kinderen ge boren in 1964 volledig lieten inenten tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderver lamming, worden er aan her innerd, dat deze kinderen nu voor een berinenting ra aan merking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de hulsarts zal BON s uit het ORANJE INENTINGSBOEKJE worden ingenomen. stond, is het bestuur tot de conclusie gekomen, dat het een alleszins geslaagde Russische week is gewor den. Zondag 24 maart hield de heer Nikonorov, tweede secretaris van de Russische ambassade te Den Haag een lezing in de sociëteit over de economische, culturele, sociale en po litieke kanten van het huidige Rusland. Deze knappe en goed gedocumen teerde lezing (er werden ook films vertoond), werd gevolgd door een felle en vrijmoedige discussie waarin niemand werd gespaard, ook niet de lector van de avond. De heer Nikonorov werd ook niet gespaard. Hij redde zich uit al te moeilijke vragen over de mogelijk heid om in de praktijk communisme en christendom te combineren, op di plomatieke wijze. Op vragen van an dere aard gaf hij bereidwillig en uit voerig antwoord. De woensdagavond gehouden caba retuitvoering, verzorgd door Jaap van der Merwe uit Amsterdam werd een groot succes. Het programma werd smaakvol en op vlotte wijze gebracht. Gezamenlijk werd donderdagavond een bezoek gebracht aan de Cinera ma te Rotterdam waar een film over Rusland werd vertoond. Deze docu mentaire viel wat tegen bij de meeste leden van de sociëteit. De heer L. Soeters, con-rector van het Groen van Prinstererlyceum liet vrijdagavond enkele frappante staal tjes uit de literatuur horen, gevolgd door een uitvoering van Russische dansen door de volksdansgroep L. en V. onder leiding van de heer L. van der Vlist. Ook dit onderdeel werd een geslaagd evenement. Zaterdag werd als slotfeest een Russische maaltijd gehouden met een bal na in de sociëteit aan de Schie- damseweg. Alle bezoekers waren op getogen over deze slotaktiviteit, die het karakter had van een galadiner avond. Verwacht wordt dat in de toekomst meer van dergelijke bedrijvigheden zullen worden georganiseerd. MAASSLUIS De tafeltennisclub TOG I heeft verleden week drie pun ten behaald, Tegen TBSM werd een verdienstelijk 55 gelijkspel gespeeld, doordat Pleysier en Pols beide twee maal wonnen en Han Ni- colai voor het andere punt zorgde. Dezelfde spelers scoorden vrijdag avond dezelfde score, maar door een knap gespeeld dubbel werd met een 84 overwinning twee punten bin nengehaald. Met deze uitslagen is TOG 1 er alsnog in geslaagd aan een automatische degradatie te ontsnap pen. TOG II heeft tegen Eendracht 8 juist het ene punt behaald om aan degradatiezorgen te ontkomen. Cap tain Kardol en Van der Sar wonnen ieder twee maal en De Roo wist het andere noodzakelijke punt te scoren. TOG III won met Jan van Strijen die driemaal scoorde knap van Telefoon I met 64. TOG IV won met 73 van Insulinde 4. TOG 7 DDS 1 werd een onontkoombare 19 neder laag en TOG 8 won tenslotte met 64 van RVS 4. Het tweede juniorenteam verloor op het nippertje van TOGB uit Ber- kel met 6-—4. De senioren en oud-leden nemen vrijdagavond deel aan een groot eie- rentornooi. Het eerste team van Key en Kra mer behaalde met een onvolledig team een zege die nog juist voldoen de was voor een vierde plaats in de eindrangschikking in de tweede iklas. K. en K. 2 verloor de laatste ont moeting; dit team stond een tijd in degradatiegevaar, maar heeft zich vooral in de tweede helft uitstekend hersteld en daardoor kon het alsnog als vijfde de eindstand van de derde klas bereiken, In de vierde klas werd K. en K. 3 enkele weken geleden reeds kam pioen. Het promoveert nu naar de derde klas. Dit team bleef ongeslagen en won alle twintig wedstrijden. K. en K.'s nieuwe vierde team speelde in de vijfde klas niet onverdienstelijk en eindigde op de vierde plaats. VLAARDINGEN" Op het Groen van Prinstererlyceum was het vandaag kolderdag. Van de eindexamenklas HBS hebben 25 jongens vannacht geslapen in een grote padvinderstent op het sport terrein achter de school. De jon gens hebben de tent klokslag twaalf uur bijna geruisloos opge zet. Vanmorgen zijn ze bij de eerste schoolbel opgestaan_ en hebben ze zich onder luid gejuich van hun schoolgenoten aan de ochtendgymnastiek gewijd. Daarna gingen de jongens in pyama met daarover hun ochtendjas de lera ren een goede morgen wensen, waarna de lessen in ochtendkleding werden bijgewoond. De klas bestaat uit 27 jongens en drie meisjes, die aan dit kam peren uiteraard niet hebben mee gedaan. HBS B doet woensdag 17 april eindexamen. VLAARDINGEN Met zeer goed opgebouwde aanvallen heeft het eerste korfbalteam van Spirit een al leszins verdiende 10-0 overwinning behaald op Bolnes 2, dat echter fel tegenstribbelde. De bezoekers bleven de gehele wedstrijd aktief, hetgeen trouwens nodig was omdat zij alles deden om uit de gevarenzone weg le komen. Reeds in de tiende minuut nam Spirit de leiding door een treffer van Ina Brouwer, die profiteerde van een fout in de Bolnes-defensie. Deze voorsprong werd verhoogd door L. v. d. Vaart, die succes had met één van zijn verre afstandsschoten. Ook tijdens de tweede Spirit-aan val imponeerde het goede spel van de thuisclub en opnieuw werden twee doelpunten aangetekend. Kort na de rust was het Nel de Ligt, die .gebruik wist te maken van onoplettendheid van haar te genstandster. Ze zag haar trekbal over de korf verdwijnen, wist echter de bal weer op te vangen en depo neerde vrij onder de korf vandaan, de bal in de mand. Spirit bleef heer en meester van het terrein en nadat de stand op 30 was gekomen waren het J. van Ber- kel en F. "Wijnbeek die ieder via een mooie doorloopbal de dubbele cijfers voor Spirit wisten te bereiken. SCHIEDAM Doordat de chauf feur van een vrachtwagen afval had gestort en in brand had gestoken ontstond er vrijdag grasbrand in de buurt van de Calandstraat. Met twee nevelstralen werd de brand onderlei- ding van brandmeester W. de Jager geblust. Er was geen schade, maar wel een hevige rookontwikkeling. Ook raakte vrijdag bij de Johan de Wittsingel een stuk grasland langs de spoorlijn over een lengte van 150 me ter in brand. De hevige rookontwik keling hinderde het verkeer op rijksweg 20. De brandweer onder lei ding van brandmeester De Jager wist het vuur snel te blussen. Vrijdag raakte op de werf Gusto een gasfles in brand. Bij werkzaam heden kwamen van het lasapparaat vonken in een lager gelegen bak te recht waar een aantal gasflessen stond. Papier en afval raakten door de vonken in brand. Brandweercom mandant D. de Jager liet de bak met water vullen, waardoor de brand tij dig kon worden geblust en geen ont ploffing volgde. SCHIEDAM Vrijdag zijn uit een lade van een schrijfbureau in de slaapkabine van de Noorse chef-ma- dhinist van het tankschip Texaco George, dat op de werf Wilton-Feijen- oord lag, drie enveloppen ontvreemd' met verschillende valuta erin, te we ten 370, 420 Noorse kronen, 75 Zweedse kronen, 20 Duitse Marken, 2 Amerikaanse dollars en 18 Engelse sponden. Ais U morgen een vlot shift jurkje kunt kopen, dat U niet alleen thuis bij 't werk, maarook in dexon, of op de camping of in de tuin makkelijk draagt, een jurkje voor nog géén acht gulden... blijft U dan rustig thuis zitten? Een gezellig vrije-tijds jurkje, met ceintuur en grote klepzak, gemaakt van mooie kwaliteit stof, in diverse kleuren... voor een prijs, waarvoörJJ 't zelf niet kunt maken. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze moderne makkelijk zittende shlfcjurkjes, in de maten 38 t/m 52, en in de kleuren groen, aqua, korenblauw bleu en wijnrood, voor Gif a tef. of xehrift. but. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De woonwijk Bij dorp heeft sinds vrijdagavond een wijkvereniging. Tijdens Ide oprich tingsvergadering, in het clubgebouw van de Burgemeester van Haa- ren-padvtadersgroep, werd meege deeld dat de nieuwe vereniging zich ten doel stelt het bevorderen van het contact tussen Ide bewoners. Ook zal worden gewerkt voor het treffen van algemene voorzieningen. Later wil de wijkvereniging zich aansluiten bij de Schiedamse Gemeenschap. Van de drie initiatiefnemers werd de heer W. H. van Gisteren tot voor zitter gekozen. De heren E. Blaauw en H. Reeling werden benoemd tot secretaris en penningmeester. Me vrouw Jurgens-Biaauw werd tweede secretaresse, de heer De Ruiter twee de penningmeester en de heer Van Doom algemeen adjunct Het nu ge vormde bestuur is voorlopig. Aan de statuten en het huishoude lijk reglement wordt hard gewerkt. Binnenkort krijgen de leden deze ter beoordeling toegezonden. Mevrouw De Bruin en de heer Baartmans wer den benoemd tot lid van de kascora- missie. Bij de voorbereiding, om te komen tot oprichting van de wijkvereniging, was gebleken dat 62 van de 160 ge zinnen voorkeur hadden voor de op richting van een wijkvereniging. Om te kunnen starten moesten er minstens vijftig leden komen en dat gebeurde ook. De heer Van Gisteren gaf een toe lichting op het doel van de wijkvere niging. Daarna werd een aantal sug gesties geuit voor het houden van activiteiten. Genoemd werden de op richting van een klaverjasclub, het beleggen van ontspanningsavonden, en contactavonden en het inrichten van een speeltuin. Gesproken werd ook over het schoonhouden van de sloten. De voorzitter was van mening dat ook Bijzonder te waarderen waren de beginkoren van de beide delen en het onvolprezen „Ruht wohl, ihr heiligen Gebeine". Dat de tenoren en de bassen een verdubbeling van hun aantal best zouden kunnen hebben, was wel te horen, maar gelukkig liet de dirigent zijn mannen niet schreeuwen om aan geluid goed te maken, wat aan aantal ontbrak. De solisten waren allemaal jonge krachten. De sopraan Rina Cornelis- sens zong helder en zuiver, maar zij meende blijkbaar in deze grote ruim te veel kracht te moeten geven, wat haar zang wat stug maakte. Sonoor van stem en gevoelig van voordracht was de alt Ria Bollen, en ditzelfde kan worden gezegd van de bas Henk Smit, die de Christuspartij zong. Sylvain Deruwe was wat stem be treft een uitstekende Evangelist, maar een wat stevigere uitspraak zou aan zijn recitatieven zeer ten goede komen. Ook de tenor Anton Tromme len gaf in zijn aria's wat te veel kracht, waardoor zij iets schreeu wends kregen. Heel goed zong Ruud van der Meer de bas-aria's, met opmerkelijk vlotte figuraties in „Eilt, ihr angefocht'nen Seelen". Veronica Hampe speelde de obli gaatpartij bij de aria „Es 1st voll- bracht" bijzonder muzikaal op haar viola da gamba, wat tot een subliem geheel leidde. Jan van der Meer was een muzi kaal en betrouwbaar davecinist en Ad de Jong een dito organist, en daar de leden van het Rotterdams Baehor- kest en Gerard Akkerhuis eikaar kenden uit de tijd, toen de laatste dirigent van de Rotterdamse Lau- rens-Cantorij was, leverde orkestbe geleiding ook geen moeilijkheden op, en enige obligaatpartijen klonken uitstekend. Het was een uitvoering, die er wezen mocht! G. M. Dersjant hierbij de wijkgedachte gereaWyi zai moeten worden. ei® Het raadslid C. P. M. Lansier» (kath.) roemde in een toespraak f gemeenschapszin van de bewnL van Bijdorp. Hij betoogde dat B)S de eerste jaren nog niet zal verd J? nen. J- Tot slot van deze gezellige oprjch tings vergadering werd een tomS SCHIEDAM Op de Burer meester Honnerlage Frethelaan is S" terdag een aanhangwagen van een bestelauto, bestuurd door de 22-iariw hovenier M. D. B., losgeschoten doof dat de koppeling onklaar raakte n» aanhangwagen botste tegen een parkeerd staande auto. Deze raaxij op zijn beurt een bestelauto. Beide auto's werden beschadigd, De aan hangwagen is door de politie in beslag genomen. Doordat de voorband van een bromfiets klapte kwam de 16-jange J. W. en zijn duopassager, de 14-jarb ge L. C. P., beiden uit Schiedam on de Huismanstraat te vallen, 2e kre- gen schaafwonden, die door de GGD werden verbonden. De bromfiets werd licht beschadigd. Op de Stadhouderslaan hield de politie zaterdagnacht de 18-jarige A. N. B. uit Schiedam aan omdat het licht van zijn fiets niet brandde. Hij bleek de fiets te hebben gestolen et werd ingesloten. De volgende dag kon hij, nadat proces verbaal was opgemaakt, naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggevers) BARENDRECHT Reeds in zjjn eerste raadsvergadering heeft de nieu we burgemeester G. van Hofwegen bi(jk gegeven de teugels strak in han den te hebben. Het grote pakket raad- stukken werd in een voor Barendrechi ongebruikelijke korte tijd doorgewerkt, waarbij alle voorstellen met hamerslag bekrachtigd konden worden. Het enige voorstel waarop de raad wat nader is ingegaan was de benoe ming van een lid in het algemeen be- stuur bejaardencentrum Borgstede Enkele raadsleden hadden wat bezwaar tegen de reeds gevorderde leeftijd van de kandidaten, de heren A. G. Baas, gepensioneerd adjudant van de rijks politie en de heer J. van der Stoep, De heer Viskil (c.h.) had graag ge zien dat het bestuur wat werd ver jongd. Tegen deze suggestie had de heer S. SUvis (a.r.) grote bezwaren. Hij was van mening dat juist in dit bestuur de leeftijd van de,kandidate#" geen bezwaar mocht zijn en dat deze' mensen, indien zb daarvoor nog m staat waren, de gelegenheid moet wor den gegeven zich hiervoor in te zet ten. Uiteindelijk koos de raad de héér A G. Baas in het bestuur. SLIKKERVEER De beren S de Rui ter en P. N. van Stenis zijn op de dtza dagen gehouden jaarvergadering van de Christelijke Meiaal Bedrijfsbond getutidizd' voor hun veertigjarig lidmaatschap.* Districtsbestuurder H. Veld reikte hua een, Delfts blauw bord uit. Voorzitter B. van. "Wijk had voor hun dames een plant. De heer C. van der Giessen was 25 Jaar lid ca, kreeg de gouden CNV-speld. ROTTERDAM Twee HTS-ers, Evert Roos (22) en Jan Rotscheidt (21) hebben hun vrije zaterdag spor tief benut om het „wereldrekord km- derwagenduwen" te verbeteren. Het stond op naam van collega's uit Arn hem, nu is het in Rotterdamse han den. Dat kon gebeuren met een tocht Rotterdam - Hoek van Holland vice versa, een afstand van 74 kilometers. Evert en Jan gebruikten een „spe ciaal voor dit doel geconstrueerde wagen", die de naam „Flying Father" kreeg. Beurtelings zaten de doordu- wers of hepen zij achter de wagen. Aangezien het duo niet van opgeven wist bereikten zij m de loop van de avond de finish in Kralingen, waar vele supporters voor een uitbundige hulde zorgden... (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG de gemeenteraad, die donderdagavond zal vergaderen, wordt voorgesteld voor het bouwrijp maken van de tweede fase van het be stemmingsplan West een krediet be schikbaar te stellen van 469.000,-. In een toelichting op dit voorstel schrijven B. en W. dat de grond op korte termijn bouwrijp gemaakt moet worden. Begin volgend jaar moet grond beschikbaar zijn voor de bouw van woningwet- en premiewoningen. De dienst gemeentewerken heeft een plan opgesteld, waarbij de beschikbare grond, met een minimum aan investe ringen, voor een zo groot mogelijk aan tal woningen wordt omsloten. Gerekend wordt op de bouw van ongeveer hon derd eengezinswoningen en circa 18 flatwoningen. Het plan omvat het dempen van sloten en het treffen van voorziennin- gen voor de watercirculatie in de pol der; de aanleg van rioleringen, straten en voetpaden: het maken van tijdelijke opritten naar de Bomendijk en de Zanddijk; het plantklaar maken van groenstroken en het aanbrengen van beplantingen; het plaatsen en aanslui ten van openbare verlichting en het aanbrengen van brandkranen. De stichting openbare bibliotheek in oprichting wil aan de Jan van Goyen- straat grond kopen voor de bouw van een openbare bibiotheek en leeszaal. Tot nu toe is de bibliotheek gehuisvest in een lokaal van het verenigings gebouw „De Schans", maar de ruimte SCHIEDAM Zondag zijn drie zwervende honden aar het dieren- asyl m de St. Anna Zusterstraat 47 (telef. 266266) gebracht. Een van de honden was door de eigenaar, waarschijnlijk vorige week op de rijksweg ter hoogte van Waddinx- veen binten de auto gezet Zijn rech ter achterpoot was aangereden. Het dier is door een andere auto mobilist naar Schiedam gebracht en m het asyl opgenomen. Het asyl is echter op het ogenblik geheel vol. Er kan geen hond meer bij.. Er bevinden zich o.a. drie aardige puppies die op een eigenaar wachten. Wie graag een hond wil hebben kan zich dagelijks tussen 9 en 12 en 2 en 5 uur aan het dierenasyl vervoegen. is hier te Mem. Als de raad met bet voorstel akkoord gaat zal 640 centiare grond worden verkocht voor 50, per centiare. Een aansluitend terrein van 90 centiare zal in optie worden ge geven, Deze grond is geschikt voor een mogelijk latere uitbreiding "van het ge bouw. Be raad zal ook moeten beslissen over het beschikbaar stellen van een krediet van 591.250,— voor de bow van een derde hervormde school a«a de Lekstraat. De school zal worden ft- bouwd volgens het simplex-systeem. De bouwkosten bedragen S 467509/— W de grondkosten 123.750, Nu er twee oudercommissies voor het openbaar lager onderwijs bestaan H jat noodzakelijk te besluiten tot instelling van een ouderraad. Het college van B, en W. 'heeft het aantal leden van de in te stellen ouderraad voorlopig be paald op zes. De verkiezing van deze leden zal worden geregeld door B. en w, De NV Bouw- en Handelsonderne ming LTR te Rotterdam vraagt vott de bouw van 24 garageboxen bij 87 -1 aanbouw zijnde woningen, grond te hoop in het bestemmingsplan west. Voor de aanleg van een parkeerter rein bij de hervormde kerk is het noail dat grond wordt geruild met de kerfr voogdij van de hervormde gemeente. Verder krijgt de raad een aantal on derwijszaken. alsmede enkele voorstel len lot overdracht en overname van grond te behandelen. MOSKOU De reactie van het Russische persbureau Tass op mededelingen van president Johnson was vanmiddag even kort als kracfl- tig: „Door te weigeren de &0111'®'' dementen op Noord-Vietnam vmi»- men te staken, negeren de evenals in het verleden, de eis® van Hanoi en van de gehele publie ke opinie in de wereld, die staan «P volkomen en onvoorwaardelijk stopzetting van de bombardement» en van alle oorlogsdaden tegen M» Vietnamese volk." s Au conti Au Chi ferls Clu lede, Irej Mu rtng, Ae. 1. VI 13 24 Ah Ala A»! tastr GG

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2