Econoom in algemene dienst? Voorlopig geen gemeentelijk in iputer apparaat één gulden j J Nieuw stadskantoor wordt open gebouw TENNIS?? AGENDA E I»/ tJs 0 Mees Hope Bewoner Broekweg 170 moet schuren slopen AfAyAyAwi MN DflUN JA uw trotse bezit j Sparen op een obligatierente-rekening geeft een hoge rente. Over 1967 was dit liliiliilllillUlllliiililllll ofcudel Eieer Raadslid S. Barendregt: Spullenbeurs vanavond open Besturenbond gaat 60-jarig bestaan vieren Opnieuw concerten voor schooljeugd Hinder voor omwonenden BELIJDENISGESCHENKEN i wereld merken demonstraties ss Vcan «Se Hoek tof ¥lacir«Singen ruim gemeente ziekenhuis FRÖNI •IE 99 dan eerst naar EMOIS SPORT tennisrackets o.a. racketpersen tennistassen HOOGSTRAAT 82 Kethelweg ia - Vlaardingen (bij Opelgarage) Ontwikkeling Raad discussieert over geweigerde bouwvergunning Tijdsverloop De Thuishaven heeft nieuw clublied Wat is een obligatierente-rekening? Gunstige voorwaarden v. Hoe opent u een obligatierente-rekening? BANKIERS AMSTERDAM Giro 8578 ROTTERDAM Rotterdammers tonen iverk in de Visbcmk Vergiinmiig nodig bij vervoer van aantal gevaarlijke stoffen VRAAG DEMONSTRATIE NAAIMACHINEBEDRfJF VERMEULEN Vandaag. en morgen en dagelijks BEUJDENISGESCHENKEN met gratis Boekenweekboek. AART POJITIER boekverkoper Smalle Havenstraat 3, tel. 344304. iïaisl U zou niet de eerste zijn.... SE ROTTERDAMMER Pagina 5 2A DONDERDAG 4 APRIL vanaf 325.- contant plus per dag ook u leert spelen met Joh. de Heer's unieke systeem I keuze uit meer dan 100 instru- 1 menten CONN - HAMMOND I PHILIPS - RI-HA - SOLINA I VJSCOUNT e.a. u kunt elke vrijdagavond tus sen 8-10 uur geheel vrijblijvend de orgels horen, zien en zelf bespelen. OOSTZ* Inziet er mei :ED1JK 330, - POTTERÓf irbij;,. iMf TEL'(010) 115255 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDÏNGEN Het ge meentelijk apparaat kan worden gezien als het grootste bedrijf van Vlaardingen. Het is dan ook niet vreemd, dat het gemeente bestuur in 1964 aan een advies bureau opdracht heeft gegeven te onderzoeken of de organisatie van de gemeentelijke diensten en bedrijven nog aan de eisen van deze tijd beantwoordt. Woensdagavond heeft de gemeente raad de rapporten besproken, die het organisatie- en adviesbureau Bedaux Nederland N.V. te Amsterdam naar aanleiding van het onderzoek heeft samengesteld. Onder meer adviseerde Bedaux het oprichten van een com putercentrum en het aanstellen van een bedrijfseconoom. B. en W. schrijven, in hun-voorstel aan de raad, dat het aanschaffen van een eigen computer nu nog niet ver antwoord is. De loon- en salarisbere kening is uitbesteed en gebeurt auto matisch. Ook bi] de bevolkingsadmi nistratie worden de gegevens mecha nisch verwerkt. Hetzelfde geldt voor de energie- en waterleidingbedrijven. De heer J. van der Linden (kath.) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik ben blij dat het nieuwe stadskantoor met zijn uitnodigende entree een open gebouw zaï worden", aldus de heer S. Baren dregt <soc.) woensdagavond op de vergadering van de gemeenteraad. Aan de orde was het voorstel een krediet van 50.000 tc verlenen voor het uitwerfcen van het schetsontwerp, dat het architectenbureau Rein II. Fledderus N.V. te Rotterdam heeft gemaakt. De heer Barendregt vond het jam mer dat zijn suggestie niet is aange nomen, namelijk om onder het ge bouw parkeergelegenheid te projecte ren. Hij hoopte dat het naast he; gebouw aan te leggen parkeerterrein niet zonder meer een geplaveid stuk grond zal worden, waarop je auto s stalt. t Hij pleitte voor een esthetischer TENNISBALLEN Dunlop Danny Slazenger ■Pinquin o.a. Dunlop Slazenger FRED-FERKY tenniskleding Ktt.TROKJES en TENMSJURKEN enz. enz. In onze beide zaken ruime keus. parkeergelegenheid, die niet alleen voor gemeentepersonee! maar ook voor anderen een oplossing zal bie den. De heer M. Mooij (prot) sloot zich bij zijn woorden aan: „Van de Maassluissedijk af gezien is een par keerterrein geen mooi gezicht", zei hij. Burgemeester mr. J. Heusdens ant woordde, dat het parkeervraagstuk een onderwerp van studie voor de verkeerscommissie is. Men zal grote opeenhopingen van blik vermijden. De mogelijkheid bestaat dat een par keergarage wordt gebouwd (wet houder T. de Bruijn heeft dit plan ai eens geopperd wat betreft de bestem ming van de gesloopte Struyckstraat - red.). De burgemeester noemde in dit verband ook de plannen voor een al geheel parkeerverbod op de Markt. Voordat hiertoe zal worden overge gaan denkt het college op korte ter mijn het „kortparkeren" overdag in te stellen. Mr. Heusdens hoopte dat de uit breiding van het stadhuis snel gestal te zal krijgen, daar de huisvesting van het ambtelijk apparaat een be narde situatie is. „Het nieuwe stadskantoor wordt een modem ge bouw, dat door de keuze van het bouw, dat door de keuze van het materiaal toch zal aansluiten bij het nieuwe gedeelte van het stadhuis", aldus de burgemeester. VLAARDINGEN De „spullen- beurs" iu de Holykapel aan de To- renvalklaan zal vanavond, donder dag, om zeven uur officieel worden geopend door dr. F. L. Bos, gerefor meerd wijkpredikant van de lloly- wijk. Tot tien uur zal er gelegenheid 'zijn een keuze te doen uit de honder den voorwerpen, die zich in dc kapel bevinden. Morgen is de beurs ook geopend van. 19 tot 22 uur en zaterdag kan men er terecht van 10 tot 17 uur. De opbrengst is bestemd voor de bouw van het kerkelijk centrum in Holy. VLAARDINGEN De Viaarding.se Christelijke Besturenbond, waarbij twaalf plaatselijke afdelingen van verschillende bonden zijn aangeslo ten, gaat zijn zestigjarig bestaan vie ren. Dit vertelde voorzitter C. Borsboom dinsdagavond in de algemene jaar vergadering m (het gebouw aan de P. K. Drossaartstraat. Daar werd afscheid genomen van secretaris P. Broek, die dertig jaar geleden lid werd. Hij maakte 22 ja ren deel uit van het bestuur, waar van de laatste zeven jaren als secre taris. De heer Borsboom toonde zich er kentelijk voor de wijze waarop de heer Broek zijn werk in de bond heeft verricht en bood hem een boe- kenbon aan; mevrouw Broek werd met bloemen verrast. Na het huishoudelijke gedeel'e, luisterde men met veel interesse naar de heer J. Bijl, die dia's en een film vertoonde over zijn reis naar Amen- ka van vorig jaar. Hij verbleef onder andere m Grand Rapids waar de helft van de 200.000 inwoners bestaat uit Nederlanders of oud-Nederlanders, ders. Hij is correspondent van de Vere niging van Nederlandse Emigranten. voelde er veel voor toch een compu ter aan te schaffen om de overige gegevens ook mechanisch te verwer ken. „Snelheid en nauwkeurigheid zijn belangrijk voor een slagvaardig beleid en voor het nemen van ver antwoorde besluiten", zei hij. Hij kan zich voorstellen dat de ge meente nu nog afwijzend staat tegen over een eigen computer, maar B. en W. moeten naar zijn mening niet te voorzichtig zijn. „Een computer wordt rendabel, indien ook de omlig gende gemeenten hiervan gebruik gaan maken", aldus de heer Van der Lmden. Wethouder A. P. Weeda antwoord de, dat een in te stellen commissie tot taak zal krijgen de ontwikkeling van de computer op de voet te vol gen. Daarbij zal aandacht worden besteed aan een eventuele samenwer king met buurgemeenten. Ook zal de commissie attent zijn op nieuwe com puters, die erop gericht zijn kleinere aantallen gegevens te verwerken. Een aantal raadsleden pleitte voor een econoom in algemene dienst Vo rig jaar is, mede op aandrang van Bedaux, bij het bedrijf gemeentewer ken een bedrijfeconomisch geschool de functionaris aangesteld als admi nistrateur-econoom. Naast zijn ver antwoordelijkheid voor de admi nistratie is deze staffunctionaris be last met de zorg voor de interne or ganisatie en de efficiency. De heer A. Meerman (prot) stond als enige zeer sceptisch tegenover een econoom in algemene dienst Wet houder Weeda zei dat het een top functionaris zou worden met alle fi nanciële gevolgen van dien. Boven dien zou voor hem op den duur on voldoende werk zijn omdat Vlaardin gen voor een dergelijke functie nog te klein is. MAASLAND Dinsdagavond kwam de raad in openbare zittmg bijeen. Het was maar een korte raadsvergadering die binnen het uur zijn beslag kreeg. Verschillende raadsleden haden nog al wat aan merkingen op de notulen. De heer Verhagen (WD) stelde dan ook voor deze niet goed te keuren. De voorzit ter zegde toe dat nieuwe uitvoeriger notulen worden opgemaakt en de raadsleden toegezonden. Enige discussie was er over het bezwaarschrift van de heer T„ Buij- nink, tegen het besluit van B. en W. waarbij afwijzend werd beschikt op zijn verzoek om een bouwvergun ning ten behoeve van -de bouw van een aantal garages. Enkele raadsle den wilden de zaak in behandeling nemen en er werd zelfs bij B. en W. op aangedrongen. De voorzitter zei dat binnenkort weer een vergadering zal gehouden worden, de raadsleden krijgen dan een uitvoerig rapport thuis gezonden. Het gaat, zo zei de heer Witkamp (AR) om het afbreken van een schuur waarvoor garages in de plaats komen. Alles lijkt heel een voudig, maar de voorzitter betoogde dat men hier met een bestemmings plan te maken heeft. Zou de raad het toch willen behandelen en aannemen, dan vraag ik vernietiging van het besluit bij de Kroon aan aldus de voorzitter. Het bezwaarschrift werd tenslotte in handen van B. en W. gesteld. Besloten werd tot restauratie van de Dijkpoldermolen; de restauratie kosten bedragen 37.500. De heer J. Madern (lib) kritiseerde het tijdsverloop tussen opdracht en behandeling van het rapport: bijna vier jaar. Ook vroeg hij een verkla ring voor de geheimzinnigheid rond het rapport. Waarom hadden de raadsleden geen afschrift gekregen, maar moesten zij naar het stadhuis VLAARDINGEN Met ingang van 1 april is de heer J. G. J. Poot aangesteld als vrijwillig brandwacht 2e kiasse hij de gmeentelijke brand weer. VLAARDINGEN Voor een va kantiereis naar Ehgeland als beloning voor het collecteren van de jaarlijkse „Klaprooscollecte" zijn uitgekozen Janme Huyser, Vlaardingen en me vrouw Van de Knijff-de Bloois, Hoek van Holland. Zij vertrekken dinsdag 16 april en komen op zondag 20 april terug. HOEK VAN HOLLAND Het modehuis Winkeler heeft een mo deshow gehouden m de grote zaal van Hotel America. Naast de voor jaarscollectie waren er ook modellen uit de zomercollectie. De bijbehoren de wschoenen waren van schoenhan- del Romijn, HOEK VAN HOLLAND Onder leiding van de Hoekse vogelliefheb ber Ban van Oosten zullen op een aantal zaterdagmorgens weer ex cursies worden gehouden door het natuurgebied van Hoek van Holland. De eerste excursie wordt gehouden op zaterdag 20 april. VLAARDINGEN Na de 4—6 overwinning op GKV 2 kan het kam pioenschap de korfbalclub Oranje Nassau nauwelijks meer ontgaan. Met nog vier wedstrijden te spelen staan zij stevig aan de top van de ranglijst met vijf punten voorsprong. De doelpunten m de nogal harde wedstrijd tegen GKV werden voor Oranje Nassau gemaakt door M. Ro mers (2), L. Veldheer (3), en P. Voogd. t maasland Uitstagen onderlinge schietwedstrijden sv Maasland Korpswedstrijd op basis van 50 punten: c Poot Dzn 45, H. van Woerden 45. Fr. van Staalduinen Pzn 39, A. van Staalduinen 47, M. C. Verploegh 35, A. Korpel 4", Fr. v. cl. Wel 4'i. s. Verkade 38, J, van Zwienen 43, C. Klein Hesselmk 44. L. Leiehtenberg 42, A. Poot 43, O. Simons 28. A. Moerman 41. G Moei man 40, H, J. Korpel 46. G. Bakker 38. P san Buuren 49, Al. P. Hanemaaijcr 48, J W. Groertewegen 43. P. Kalkman 47, A v d. Po! 38, P. v. d. Pol 39, J. J. van Buuren 42 en IJ. Boekestijn 40 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: C. Poot Dzn 22, H van Woerden 27, Fr. van Staalduinen Pzn 26, A. van Staalduinen 29, AI C Verptoegn 28, A Korpel 29, Fr. v. d. Wel 28, s Verkade 26, J. van Zwienen 25, C Kle'n Hesselirk 30, a. Poot 30. O. Si mons 28, A. Moerman 25, G. Aioerman 21, II J. Korpe! 30, G. Bakker 24. M. P. Kanemaaijer 29, J, W. Groenetvegen 29 p. Kalkman 27, N Poot 28. A v. d. Pol 18. P. v. d. Po! 30, j. j. van Buuren 30 en ij, Boekestijn 27 punten. gaan om de rapporten te kunnen bestuderen? De wethouder antwoordde, dat de rapporten een vertrouwelijk karakter hebben en dat de raadsleden het om die reden niet thuisgestuurd hebben gekregen. „Het heeft lange tijd ter inzage gelegen, zodat u voldoende tijd hebt gekregen het te bestude ren." Als excuus voor de lange proce dure, die de behandeling van het rapport heeft gevergd, noemde'hij de drie wethouders, die zich er achter eenvolgens mee hebben bemoeid. De heren M. Hoogerwerf (soc.) en Madern eisten een spoedig onderzoek inzake de verbetering van de effi ciency bij de gemeentelijke sociale dienst, met name waar het 'de GSW-werkpIaatsen betreft. Er zijn mogelijkheden met Schiedam en Maassluis tot een vorm van samen werking te komen. Indien dat niet gebeurt overweegt jhet college een nader onderzoek in te stellen. De heer Meerman brak tot slot een lans voor een heter contact tussen overheid en bnrgerij. De „man in de straat" is, aldus de heer Meerman, van mening dat op zijn schriftelijke wensen en klachten te traag wordt gereageerd. Wethouder Weeda antwoordde hierop, dat dit de grootst mogelijke aandacht van het college heeft. Ook zei hij in tweede instantie, dat hij bereid is in het college aan de orde te stellen of een administrateur- econoom bij de bedrijven, dan wel een econoom in algemene dienst de voor keur verdient. Daarna besloot de raad conform het voorstel. HOEK VAN HOLLAND De boe- renkapel van de harmonievereniging „Rotterdam aan Zee" heeft dinsdag- avond voor de bejaarden van „De' Thuishaven" het nieuwe clublied gespeeld. Tekst en .muziek zijn van de heer H. Benard en RAZ-saxofonist Arie van de Ende zorgde voor de arrangementen. Het gezelschapsspel „Man en Vrouw is één", vormde het slot van de avond. HOEK VAN HOLLAND De Na aid- wtjkse bouwonderneming „Nabo" heelt aan de President van Haeistraat de eerste paal geslagen voor de zes nleuwbouw-wo- ningen die In de loop van dit Jaar zullen worden opgeleverd. Een spaarrekening, waarvan de rente gekoppeld is aan het ren dement op 9 staatsobligaties. Let wei: u koopt geen obligaties en u loopt dus geen enkel koersrisico. Het spaargeld blijft op uw rekening staan. U kunt maximaal f. 2000.per maand opnemen zonder opzeg termijn. Deze geldt evenmin voor de aankoop van effecten. Voor grotere bedragen is de opzegtermijn siechts 3 maanden (of 1 maand met rentereductie). Heel eenvoudig. Gireer minimaal f. 1000.op een der onder staande gironummers, met vermelding van "obligatierente-reke ning kantoor.(hier vuit u hei kantoor in waar u de rekening wilt openen). Of stap even binnen bij een van onze kantoren, waar men u graag alle Inlichtingen over deze rekening geeft. Giro 6400 Rotterdam, Blaak 10, Tel. 010-111040, Giro 6400 Rotterdam, Beij'erlandselaan 204, Tel. 010-192711, Giro 138318 Rotterdam,'s-Gravendijkwal 108, Tel. 010-236300, Giro 106380 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op donderdag 25 april zal het Zuidhollands Orkest onder leiding van Jan van de Waart in de Stadsgehoorzaal opnieuw een serie jeugdconeerten verzorgen. Deze zijn het vervolg op het in december vorig jaar ten gehore gebrachte „on- derbouwprogranrma De concerten worden s* morgens om half tien en elf uur gegeven en bij voldoende belangstelling volgt een derde concert 's middags om twee uur. Ze zijn bestemd voor de leerlingen uit de zesde klas van de lagere scholen en uit de eerste klas van de scholen voor voortgezet on derwijs. Op 2 mei treedt de toneelgroep Arena met het spel Het laatste lo- verbos van Jan Staal voor het voet licht. Er worden twee voorstellingen gegeven voor de leerlingen uit de vierde en vijfde klas van de lagere scholen. De organisatie van concerten en toneelstuk berust bij de Commis sie Jeugdvoorstellingen. VLAARDINGEN Vrijdagavond 5 april zal in. de expositiezaal de Visbank een tentoonstelling worden geopend van aquarellen en penteke ningen van de Rotterdammers Maar ten Kemper en Hans Abelman. De expositie duurt tot en met 21 april. De werken zijn dagelijks te bezich tigen van 10 tot 21 uur, op zaterdag bovendien van 14 tot 17 uur en 's zondags alleen van 14 tot 17 uur. Op Goede Vrijdag en Eerste Paasdag is de expositiezaal gesloten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ondanks waarschuwingen van het gemeente bestuur heeft een bewoner van het pand Broekweg 170 steeds opnieuw hinder veroorzaakt voor omwonen den. Deze hinder zou bestaan uit het op ongelegen tijden werken aan een pleziervaartuig op de openbare straat. De heer L. de Groot en ande ren hebben naar aanleiding van deze kwestie een brief geschreven aan de gemeenteraad. Woensdagavond op de vergadering van de gemeenteraad zei wethouder T. de Bruijn, dat de gemeente het nodige geduld heeft opgebracht. De betrokkene had in 1965 toestemming gevraagd tot het vergroten van zijn schuur. Hoewel dit verzoek werd af gewezen, bleek later dat er toch een schuur in aanbouw was. B. en W. hebben toen bericht dat de situatie in de oorspronkelijke staat diende te worden terugge bracht. Hieraan is geen gehoor gegs- VLAARDINGEN Met ingang van vrijdag treedt de Verordening op het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg in werking. De gemeen teraad heeft deze verordening in fe bruari vastgesteld. De verordening ligt voor iedereen drie maanden ter lezing bij de secre tarie, afdeling algemene zaken. Zij is ongeveer gelijk aan die van Rotter dam. Bij het samenstellen van de lijst van 23 gevaarlijke stoffen is de lijst van de Maasstad aangehouden. De verordening betekent dat de vervoerders voor de in de lijst ge noemde gevaarlijke stoffen in het be zit moeten zijn van een schriftelijke vergunning. Voorwaarden zijn onder meer het meevoeren van een schriftelijke instructie voor eventuele bestrijding van de gevaarlijke stof, het we genschema waarbinnen het vervoer mag geschieden, de tijden waarop het vervoer niet mag 'gebeuren, de bege leiding en als laatste de melding van het tijdstip van aanvang van het ver voer en van de binnen het we genschema te volgen route. ven, waarna het college klachten ont ving van omwonenden over rommel op straat en geluidshinder. Bij een onderzoek bleek zelfs, dat twee schu ren waren gebouwd zonder de ver eiste vergunning. B. en W. hebben de betrokkene meegedeeld beide schuren op zijn kosten te zullen slopen, indien hij daartoe niet zelf zou overgaan. Daar na bleven klachten uit, zodat werd gehoopt dat de bewoner van Broek weg 170 hiervoor gevoelig zou zijn ge- wqest, totdat begin dit jaar opnieuw hjnder werd ondervonden. „Het slopen is wel een van de meest beroerde dingen. Ik had u veel eerder kunnen toezeggen tot sloop over te gaan, maar dat is wel hard. JVij zullen de betrokkene een laatste kans geven. Indien hij niet zelf tot het slopen overgaat, zullen wij dat voor hem doen", aldus de wethouder De Bruijn. Hij zei'dit in antwoord op enkele kritische vragen van raadsleden, die graag hadden gezien dat het college harder was opgetreden. Burgemeester mr. J. Heusdens zei tot slot niet te hopen, dat de gemeenteraad eist bij overtreding van de gemeentelijke bouwverordening onmiddellijk tot sloop over te gaan. Dit bleek niet het geval te zijn. Frinsenstr. 9 Waalstr. 3S Vlaardingen. Tel 010—340075 HOEK van holland De parkeer ruimte in de Hoek zal in de Komende ■weken belangrijk worden verbeterd. Bij het station van de Nederlandse Spoorwe gen is men bezig net terrein op te hogen en te vergroten. Het parkeerterrein vorm de al jaren een bron van ergernis omdat het veel te kletn was en het na elke regenbul onder water liep. Ook bij de nieuwe camping aan de R&amweg legt men een nieuw parkeerterrein aan. MAASLAND Notaris B. W. H. de Jong heelt in hetTrefpunt twee woonhui zen ai&eslagen, 's Herenstraat 77 en 78. De heer S. Voorberg uit Maassluis kocht de hutzen voor 12.205. toneelavond Lyceriten- Stadsgehoorzaal: V jto^eaterKruLgebouw: Emmastraat 38. bidstond voor gewas, herv. gerej. comité, dhr. G. de Pater, 20. Stadsgehoorzaal: Dreesmanh. 20. Job-ln van Vroom en regei kamer tel. Klachten bezorging; H. Verhei], vrjj- nerstraat tel. 343345, lot 19.00 uur en zaterdags van 13.00 tot 19 00 uur. Alarmnummer meld- en (voor klachten, luchtverontreiniging), heek: Ir. A. L. Backer, Hoogstraat 228, tel. 342152. Agentschap „De Rotterdammer", Maassluis: mevrouw N. Klein. Damstraat 12 (ook voor klachten bezorginsl- ApotbecK Maassluis: De Jong, Markt 11, tel.-2234." Het gemeente-ziekenhuis (Nassaulaan 75 tel 010-269126) vraagt voor het centraal magazijn een Leeftijd bij voorkeur 30 40 jaar. Kennis van opslag van goederen (o a. levensmiddelen) en magazijndiensten is vereist Salaris f 798,35 f 927,— Sollicitaties binnen 14 dagen aan de administrateur 'K VOUW MIJN NAN0JE3 kmder geneden inu|n-Spier»niKJh VOrtcnitoaa, m Sookhsnrf* 8EBR. ZOHBt i KEUNMW UITBEYEMMIJ WMENMBEil die een prettige in woning vond door een Koerier in deze krant. Probeer het in elk geval l TC1 EN COLLEGA van de stadsre- dactie kwam met een verdrietig gezicht bij me, want hij had eer brief gekregen van brandmeester W van Sintmaarlensdijk van de vnj- willige Rotterdamse brandweer. Brandmeester Van Sintmaartens dijk was wat veratoord op hem, om dat hij in een stukje discriminerend zou hebben geschreven over de vrij willigers van de Rotterdamse brand weer. Het ging over een ontploffing aan de Coolhaven, waar enige brand weerlieden waren gewond. Ik kon me het verdriet van m'n stads-collega begrijpen. Die arme jongen is een doorgefourneerde Rot terdammer en als je het in je hoofd krijgt aan de vrijwillige brandweer te komen, kom je aan hèm! En laat nu uitgerekend zo'n brandweer-chauvinist worden uitge maakt voor een discriminator. Wel, brandmeester Van Sintmaar tensdijk, ik ben die zaak eens gaan nalopen. Bij de ontploffing was sprake van verwondingen van vier brandweerlieden, één employé van de fabriek waarin de ontploffing geschiedde en twee politiemannen. Dat was me nogal wat. Allemaal mensen, die heus niet voor hun ple zier naar een brand gaan. En ik kan me de bewondering voor deze menser. voorstellen, waar- var. m'n collega van de stadsredactie onomwonden blijk gaf, toen hij z!l stukkie maakte. Het trok z'n aandacht, dat van de vier gewonden er twee behoorden bij het beroepspersoneel, terwijl de beide anderen vrijwilligers waren. Broederlijk samenwerkend, zoals het behoort, dezelfde risico's ne mend, even krachtdadig optredend- Hij heeft van die beide vrijwilli gers de „burgerlijke" beroepen ge noemd, omdat de politie die in haar rapport had vermeld. En uit het po litierapport bleek niets omtrent brandweerrangen van deze beide gewonde vrijwilligers. Maar dat deze sergeant en ban ketbakker vrijwilligers waren bij Rotterdamse brandweer en dat al werden gewond, toen zij hun we» als zodanig deden, heeft hij in DJ° stukje vermeld. Van discriminatie is geen spra» Daarom, brandmeester, zet nus* meteen een lage-drukstraal op h2®' als u hem bij een brand tegenkorfl Hij doet z'n best en de vrijwülis6 brandweer heeft zijn liefde.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2