Inleiding van honderdste Vergadering „Groenoord" zaterdag open AGENDA Dok maakt plan bekend op ledenvergadering Optochten na geboorte kind prinses Margriet Mees &Hope Uitbreiding Sunlight oen m KlU 4? w raaatteensbir! eensfiertsfiirü* Speciale aanbieding! B.B.C. koelkast 135 liter Sparen op een obiigatierente-rekening geeft een hoge rente. Over 1967 was dit ruim Ook voor personeel Unilever lis fin Aft Mr. J. Klaasesz aamvezig bij de discussies ELMIOR Bermbrandje geblust Gelukstelegrammen gemeentebestuur ■ppwa is; inniii Sporttornooi voor scholen Belangwekkend 2 orgelconcert Asma (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Onder grote belangstelling, onder meer van commissaris der Koningin in de ^provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz, heeft de jeugdge meenteraad woensdagavond zijn honderdste vergadering gehou den. Dat gebeurde bij uitzonde ring in de raadzaalvan. het stad huis, waar burgemeester mr. J. Heusdens een- inleiding hield over de democratie en de ge meente. Risico Democratie ■modehuis jBchisdamseweg 61 vlaardingen teL343202 Scholing Ambtenarij Gratis lid ODI A A SCHIEDAM - Na het officiële bericht over de blijde gebeurtenis in het gezin van prinses Margriet en Pie ter van Vollenhoven heeft het gemeentebestuur gelukstelegrammen ge stuurd aan ouders en groot ouders. De familie Van Vol lenhoven op de Burg. Knap- pertlaan kreeg bloemen aangeboden. Vanavond worden in verschillende wijken kinderoptochten ge houden, waaraan alle kin deren kunnen deelnemen. Wat is een obiigatierente-rekening? Een spaarrekening, waarvan de rente gekoppeld is aan het ren dement op 9 staatsobligaties. Let wel; u koopt gsen obligaties en u loopt dus geen enkel koersrisico. Het spaargeld blijft op uw rekening staan. Gunstige voorwaarden U kunt maximaal f. 2000.per maand opnemen zonder opzeg termijn. Deze geldt evenmin voor de aankoop van effecten. Voor grotere bedragen is de opzegtermijn slechts 3 maanden (of 1 maand met rentereductie). Hoe opent u een obiigatierente-rekening? Heel eenvoudig. Gireer minimaal f. 1000.op een der onder staande gironummers, met vermelding van "obiigatierente-reke ning kantoor.(hier vult u het kantoor in waar u de rekening wilt openen). Of stap even binnen bij een van onze kantoren, waar men u graag alle inlichtingen over deze rake: 'ng geeft. BANKIERS AMSTERDAM - ROTTERDAM Giro 8578 Giro 6400 H.idc i» ii rapBp^epjnpiQ Jaarfeest van NCVB r VERMEULEN DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DONDERDAG 18 APRIL loz» SCHIEDAM Zaterdagmorgen om negen uur gaat het Bad Groenoord open, uiteraard weer voorzien van verwarmd zwemwater. Tot en met vrijdag is er dagelijks van 8,30-12.00 en van 14.00-17.00 uur aan het loket gelegenheid de aangevraagde abonne menten tegen gereduceerd tarief af te 'halen. Bij het afhalen van gezins abonnementen moet het trouwboeje worden getoond. Tijdens de vergadering maakte mr. Kiéasesz bekend, dat prinses Mar griet -het leven had geschonken aan een zoon. „Nu we het net over de démocratie hebben is dit bericht te meer 'verheugend, daar het Ko ningshuis de democratie altijd in zijn vaandel heeft gevoerd", zei hij. Zijn woorden ontlokte een spon taan applaus. Namens de jeugdge- meentcraad "werd èen gelukstelegram verstuurd aan prinses Margriet en mr. P. van VoIIenhoven. De heer J. de Prieëlle, voorzitter van de jeugdgemeenteraad,.: zei in zijn openingswoord, dat het vieren van. een jubileum een risico inhoudt. „Het wordt al.gauw een. monument van eigen prestaties. Wij willen het bewust in een andere richting zoe ken, namelijk streven naar meer openheid". Hij weersprak de bewering, dat de jeugd weinig interesse heeft voor de politiek. Naar zijn mening bestaat er wel degelijk een groté belangstelling voor vragen aangaand de samenle ving en alles wat daarmee samen hangt. Pe jeugdgemeenteraad levert, aldus de voorzitter, een belangrijke bijdra ge tot hét verstevigen van het con- tact tussen, overheid en publiek. „De. jeugdgemeenteraad is uitgegroeid tot een volwaardig gesprekscentrum, dat zich een vaste plaats in Vlaardingen heeft verworven", aldus de heer De. Prieëlle. De inleiding van de burgemeester, die drie kwartier in beslag nam, vórmde tevens het discussiemateri aal. Het betoog was samengevat in negen stellingen, die de leden van de jeugdgemeenteraad vooraf'ter inzage hadden gekregen. Veel reactie kreeg de stelling, dat een gekozen burgemeester een ver zwakking van de democratie bete kent. Men doet voorkomen alsof de democratie daardoor zoii worden versterkt. Mr. Heusdens stelde dat met het benoemen van een burge meester een waarborg wordt gescha pen voor hét voortbestaan van de democratie. - De snit de stof en dan da boord De El-Mior boord. Mat de pij'! Die wijst naar wellicht de beste boord ooit op ebirte gemaakt T)E jeugdgemeenteraad op de honderdste vergadering bij een in de raadzaal van het stad huis. Achter de coliegetafevan links naar rechts burgemeester mr, J, Heusdens, commissaris der Koningin mr. J. Klaasesz, voor - zitter J. de Prieëllede secretaris, wethouder G. "Walstra en wet houder A. P. Weeda. Achter het katheder staat de heer M. H. L. Weststrrate jr. van de AR. Mr. Heusdens verduidelijke, dat een burgemeester juist door-zijn be noeming in grote mate onafhankelijk tegenover de gemeenteraad staat. Bij t egenstellingen en gemaakte fouten kan hij meer dan iemand anders be middelend optreden. Alle vertegenwoordigers van de fracties in de jeugdgemeenteraad, op één na, gaven er de voorkeur aan dat de gemeenteraad" de burgemeester zou kiezen of althans op zijn benoe ming invloed zou .kunnen uitoefenen. f r - jl Mr. Klaasesz zei dat het burger meesterschap geen erebaantje meer is, "maar een bepaalde, scholing ver eist. Bovendien moet hij. corrigerend optreden én "dat wordt moeilijk, wan neer zijn positie afhankelijk is van een meerderheid in de raad. ,,Ik heb al twaalf jaar de gewoonte bij een vakature de gemeenteraad te vragen naar de. voorkeur wat betreft politieke kleur, godsdienst of speciale eigenschappen van een nieuw te be noemen burgemeester. Van alle leden van de gemeenteraad* is hij de enige die wordt benoemd en onder de 900 burgemeesters in Nederland zijn maar weinig kneusjes", zei hij. De CHU pleitte middels een motie voor hearings over belangrijke zaken, waarover de gemeenteraad nog een beslissing moét nemén. Hierdoor wordt dé burger meer betrokken bij het wérk van de overheid. De burge meester noemde de motie „interes sant en waardevol". Het voorstel is zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Een'vertegenwoordiger van de AK bood de commissaris der Koningin een boek aan. Hierbij uitte hij zijn waardering voor de burgemeester en voor het ambtenarenkorps, dat naar de-mening van -de jeugdgemeenteraad niet kan worden beschuldigd van - ambtenarij. ■Mi. Klaasesz vreesde dat werd ge- doeld op zijn onlangs uitgesproken kritiek, die nogal- veel stof heeft doen opwaaien. Hij zei -dat velen- ten on rechte -menen dat zijn kritiek was gericht op een bezeten ambtenarij, maar dat hij had gedoeld op een wet- geving die zich laat omringen door alle. mogelijke belemmerende voorschriften. Na de vergadering hield de jeugd gemeenteraad een receptie in de historische hal van het oude stadhuis. Wethouders, gemeenteraadsleden, oud- voorzitters, -secretarissen en -leden maakten van de gelegenheid gebruik'de leden" van de. jeugdge meenteraad met hun vergaderjubi- leum te feliciteren. VANDAAG..,. Magnalïa Delkerk: NCVB-Néiüwiand, le den vergaderingv 20 Musis Sacrum: S.G.-Toneelwedsirijd, uit voering, 20 EN MORGEN Aula Shied. Filmkring, film avond, 20 Chr. Soc. Belangen: Korfbalclub O.D.I., alg. ledenvergadering, 20 Chr. Soc. Belangen: NCB, bonnen verzil veren, 20 Geref. Jeugdhuis: SGP, vergadering, 20 Kantine Harga: HBSS, ledenvergadering. 20 Musis sacrum: Gemeentewerken, feest avond, 20 EN DAGELIJKS Agentschap „De Rotterdammer", mevr. J. van Got Dr. Zamenhofstraat 139, tel. 152400 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 269123. GG &G0 269290. MAASLAND De Maaslandse Vogel vereniging houdt vTij dagavond in Het Trefpunt haar laatste bijeenkomst van het seizoen. De heer van der Tuin uit Zwarte- waal komt dia's vertonen. VLAARDINGEN De winkels Van de Co-op Nieuwe waterweg zullen op Konin ginnedag gesloten zijn. Dit geldt zowel voor de levensmiddelenwinkels in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis als voor de winkels in duurzame gebruiksgoederen te Schiedam en Vlaardingen. SCHIEDAM Het jubilerende ODI heeft een fraaie stunt geplaatst via de propaganda-commissie. Ieder die de korfbalsport eens wil proberen en de leeftijd van elf jaar 'heeft be reikt, kan gedurende de maanden mei en juni gratis iid van ODI wor den. Men kan zich (liefst met tenue) iedere dinsdag- of donderdagavond op het ODï-terrein op Harga vervoe gen (aanvang zéven uur), waar ér gelegenheid is tot korfballen, waarna zo mogelijk ook wedstrijden op za terdag zullen worden gepland. -Nade re inlichtingen bij secretaris B. Sleeuwenhoek, Oranjestraat 29, tele foon 26.91.55. (Browr Boverl) duits fabrikaat DE HOOP Schiedamsedijk 57 Botterdam Telefoon 128376 (vlak bij het Melro-siation Leuvehaven) SCHIEDAM Woensdagmiddag 'heeft bij de Beneluxtunnel over een lengte van vijftig meter een berm brandje gewoed. De brandweer heeft het vuur onder leiding van brand meester W. de Jager geblust. De opstelplaatsen en te vol gen routes zijn als volgt: In het Oosten opstellen aan het Van 't Hoffplein. Hier zal „Juliana" met band en vlaggengroep voorop gaan. De route; Van. 's-Gravesandestraat, New- tonstraat, Pascalstraat, Buys Ballotsingel, Lorentzlaan, Mor sestraat, Daltonstraat, Celsius- straat, Prof. Kam. Onneslaan, Stephensonstraat, Villastraat, Van Swindenstraat, Van Swin- densingel, Lange Singelstraat, Gallileïstraat, Halleystraat, Rotterdamsedijk, Boerhave- plein, en -laan, en Van 't Hoff plein. In Zuid zal men zich opstel len aan het Rozenburgerplein. Hier gaat de drumband Gusto met vlaggengroep van THOR voorop. De route: Beierland- sestraat, Groenelaan, Ha- gastraat, Dwarsstraat, Zalmstraat, Groenelaan, "Wil- helminaplein, Middelhamis- straat, Nieuwe Maasstraat, Voomesestraat, Heenvliet- 'sestraat, Geervlietsestraat, Ro zenburgerplein. In West opstellen aan het Frans Halsplein. DOK met drumband en vlaggengroep gaat voorop. De route: P. de Hooghstraat, Jan Steenstraat, Rembrandtlaan, Mesdaglaan, Westfrankelandsestraat, Von- dellaan, Dirk van Wasse naarstraat, Da Costastraat, Fa- bristraat, Van Beverenstraat, Aleidastraat. In Nieuwland gaat Excelsior met drumband en vlaggengroep voorop en vertrekt men bij het pleintje Albardastraat Mgr. Nolenslaan, Dr. Kuyper-, Sav. Lobman-, dr. Bos-, P. J. Troelstralaan, Dr, Wibautplein, R. de Beerenbrouck-, Burg. van Haareniaan, Nieuwlandplein, Burg. van Haareniaan of Schimmelpennickstraat, Joh. de Wittsingel, B. van Haaren iaan, Parkweg, Mgr. Nolens- straat, Albardastraat. In Kethel-Groenoord wacht de Rijnmondband met vlaggen groep van Animo op het ver trekpunt aan het Joh. Strauss- plein. De route: Ed van Bei- numlaan, Laan van Bol'Es, Wm. Ar.driessenlaan, pad naar tuindorp oversteken, Wingerd-, Iepen-, Ligusterlaan, Hargsin- gel, Schiedamseweg. (Van een medewerker) SCHIEDAM DOK heef: op de woensdagavond in Chr. Soc. Belan gen gehouden ledenvergadering plan nen voor 'het nieuwe seizoen bekend gemaakt. Nauwelijks zijn de grote, uitvoeringen in het Passage Theater achter de rug of ér staan weer nieu we activiteiten voor de deur. Om te beginnen vanavond, donderdag, -een vólleybal'comooi in het lokaal aan de Tuinlaan met het Kethelse Animo. Dan komen de heren aan de beurt en vrijdagavond de dames. Ter gelegenheid van de geboorte in het Koninklijk Huls houdt DOK van avond met de drumband een mars door het wesien van Schiedam. De start is om zeven uur bij het Frans Halsplein. De vlaggengroep werkt hieraan mee. Vrijdag 26 april werkt DOK mee aan de ODI-feestavond in Musis Sa crum. Een dag later is zij present bij de lichtstoet, op 30 april volgt eerst een mars door Nieuwland mét de drumband en 's avonds deelname aan de taptoe. De vaardigheids wedstrij den volgen op 11 juni, na de KAV.-mars op 18 mei. Ook -bij de Avondvierdaagse is DOK present, evenals bij de adspi- rantendag, diie door het tienjarige Animo in de Sporthal Margriet zal worden georganiseerd. Op 29 juni (verjaardag Prins Bemhard) volgt nog een 'kindermiddag. Aan de Bondsdag van het KNCGV tijdens de Pinksterdagen (in Vlissingen) neemt DOK niet deel. Wel staat tijdens het Pinksterweékeinde een vraagteken- tocht op het programma. Op de ledenvergadering zijn,enkele leden gehuldigd. De heer D.'Gonlach werd geprezen vanwege zijn lid maatschap van nu reeds 43 jaren en is nog steeds actief. Hij kreeg een boekwerk over oud-Schiedant. Mevrouw J. Herlaar-Winkelman reeds achttien jaren actief turnster en leidster kreeg .woorden an lof te horen van voorzitter Van Dam. Wegens vertrek naar Emmen ontving Rotterdam, Blaak 10, Tet. 010-111040, Giro 6400 Rotterdam, Beijeriandseiaan 204, Te!. 010-192711, Giro 138318 Rotterdam,'s-GraVendijkwa! 108, Tel. 010-236300, Giro 106380 itr .1 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Sunlight Paviljoen, personeelsrestaurant van Lever's Zeep-Maatschappij NV,, wordt belangrijk uitgebreid. Dit om de medewerkers van het nabij gele gen Unilever Research Laboratorium een geschikte eetgelegenheid te ge ven. Het huidige restaurant van URL is te klein om alle personeelsleden plaats te bieden. De uitbreiding, die inclusief de in richting 1,4 miljoen gulden gaat kosten, omvat een lunchkamer met plaats voor 370 mensen, vergroting van de bestaande keuken en,het bij behorende magazijn en een verbete ring van de was-, kleed- en celruim te voor het restauratiepersoneel. Tussen lunchkamer en keuken komt een groot zelfbedieningsbuffet. Met dit alles wordt het vloeropper vlak vfn 280 tot 1066 vierkante meter vergroot. Deze uitbreiding zal ook de perso neelsverenigingen van beide bedrij ven nieuwe perspectieven bieden. Het Sunlight Paviljoen werd name- .U'i.'ifp,., .-lii.V'-; 'I «■'diiijlilT; V'j t:Q|j ij vr lijk vaak gebruikt voor allerlei acti viteiten. Het ontwerp van gebouw en inte rieur is gemaakt door de Bouwafde- iing van Unilever N.V. Het project zal vermoedelijk begin 1969 gereed zijn. Op de foto: Een perspectiefteke ning van het paviljoen, zoals dat er na de uitbreiding in 1969 zai uitzien. zij enkele waardebonnen als afscheidscadeau. Secretaris J. F. Veraart noemde.in zijn jaarverslag 1967 het jaar der veranderingen. De contributie-inning werdanders gedaan, het clubblad gaat voortaan over de post en de koninklijke goedkeuring werd weer vóór 30 jaar verkregen. Het ledental ondervond een geringe teruggang, maar "er, rijn toch altijd nog bijna 1200 leden. Hé: tamboers- en pijper korps (voortaan „drumband") kreeg versterking door de aantrekking van de heer A. Meyvogel, die als een uitstekend dirigent met de vernieuw de instrumènten en zijn pupillen tot grote prestaties komt. zodta in dit opzicht alles even rooskleurig is. Ook penningmeester D. v.d. "Zwan kon optimistische geluiden laten horen in zijn financieel jaaroverzicht. SCHIEDAM Ook op de tweede dag van liet schoolsporttornooi hebben de voetbal Iers eikaars krachten weer geme ten. van negen uur tot half vijf zijn 80 wedstrijden gespeeld, die ln totaal 260 doelpunten opleverden. Met spandoeken werden de elftallen aangemoedigd doov een grote schare supporters en voor de volgende scholen had dit meeleven succes: Thorbeeke 2, Alb. Magnus 2, J. H. Gun ning 3 en Alb. Magnus 5. Dat waren name lijk de winnaars van de poules i, 2, 3 en 4. In poule 2 kwam J. H. Gunning weliswaar tot het hoogste aantal punten, maar dit team kwam met spelers uit die een hogere leeftijd hadden dan was aangegeven, zodat dit team door de commissie gedlsquallfi- ceerd werd. Alb. Magnus 2 werd hierdoor winnaar. De Christ. Techn. School nam met twee teams deel." CTS 3 (spelend ln poule D 1) begon met een t—0 nederlaag legen RKTS 4. -van w. de zwijger a 4 werd met 2—1 verloren, met ft—0 won CTS 3 daarna van LEAO 4, vervolgens werd met 3—0 verlo ren van TSS 5 en tenslotte moest smen met 2—1 de meerdere erkennen in W. de ZWIJ GER B 4. CTS 4* deed het niét beter, want alle wedstrijden werden verloren. Van RKTS S met 1—0. van St. Jozef 4 met 7—0, van W. de Zwijger B 3 met 3—1. van TSS 6 met 2—»- en" van Kehoboth met 4—0.' pehoboth zélf begon met 0—0 legen TSS 6, W. de Zwijger B. Re hobo th werd 1—tl, Reho- both RKTS 5 werd 3—0 en St. Jozef Rehobofh 5—0, winnaar in poule D 1 werd Willem de Zwijger B 4, dat evenals TSS s tot negen punten kwam, maar de deelcij fers 20—1 zijn beter dan die van TSS 3 (13—dl. In poule D toonde st. Jozef 4 zich onbetwist de sterfc te door alle wedstrijden te winnen. SCHIEDAM De Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Centrum, houdt op dinsdag 23 april 's avonds om a<;ht.uur in.gebouw Irene haar jaarfeest met een gevarieerd programma. Behalve de vertoning van de kleurengelüidsfiim „Toets", wordt het toneelstuk „Aardappelen", humoristisch blijspel in twee bedrij ven van Jacques van Tol, opgevoerd. De regie heeft mevrouw Lig'h- art-Koolwijk. .MAASSLUIS Voor een vrij tal rijk gehoor gaf Feike Asma woensdagavond in de Grote Kerk het eerste concert van een serie, van tien, die voor het komende zomerseizoen is- geprojecteerd. Zijn programma be vatte een noviteit, .althans voor ons land. t.";- v* Vair. dejüt jaar, op '88-jarige leef tijd-overleden Engels-Canacie.se orga nist-componist Healey Willan, die een heel-oeuvre van vócale en-instru mentale' composities op zijn. naam heeft- -'löiorden-» wij eenIntrodue- tioh-Passaciglia and Fugue in és kl. Hoewel --jn èen nogal behoudend klnakidipöm geschreven, een voor treffelijk klinkende orgèlcompositie, prachtig'Van opbouw en vorm en be langwekkend* van 'muzikale- inhoud. Bepaald een aanwinst voor het orgel- repertoire. X>e lévendige en gespierde vertolking door Féike Asma klonk zeer overtuigend. Van Guilmqnt speelde de concert gever" een' Mars. op een thema van Handel.' zo luidt "althans de titel van' dit werk.-. \v Maar .zou' hét thema wél van Handel zijn? Handels tijdgenoot Car mine Giordani ving zijn lied Caro raio ben met hetzelfde thema aan. Het is bekend dat Hardel in melo disch opzicht nogal eens leentjebuur speelde bij andere componisten. Hoe ook, het stuk is een fraai specmen van 19e eeuivse orgelkunst, dat niet onder doet voor de meer bekende or gelsonates. Van de trio-sonate in b kl. van Handels grote tijdgenoot John Stan ley trof vooral het laatste deel, een Gigue door zijn sprankelend karak ter. Bachs Praeludium en Fuga in D liet Feike Asma in al zijn pracht en monumentaliteit klinken. Merkwaar dig hoe Bach uit een simpel, etu- de-achtig gegeven zuik een grandioze conceptie weet op te bouwen. De organist, die zijn programma met een nog late naklank van Pasen begon, Introïtus „Christus is op gestaan" en Fantasie „Daar juicht een toon" van Jan Zwart, besloot rijn concert met Finale en koraal over Gezang 52, Een belangwekkend or gelconcert, dat op verzorgde en muzi kant eske wijze werd uitgevoerd. W. H. Wolvekamp VRAAG DEMONSTRATIE NAAIMACHINE3EDRIJF Fransenstraat 9 - Waalstraat 38 Vlaardingen. Tel. OIO—340075 g£N zaterdag nog een ritte met de metro wezen maken" de bijzonder zwaar gebouwde man in lijn acht tegen zijn collega t&> achter hem zat. Hij had een sjofel»' pet diep over zijn ogen getrokken' en nam de volledige twee persoonsbank in beslag. De man achter hem, evereens nkt pet, liet alleen een instemmend g». mompel horen. „Nou ja", zo vervolg, de de reus, „het was een aardig rif je. M'n vrouw en kinderen zijn ook meegeweest Goed. zaterdag stapten we dus op lijn drie naar het Cen traal Station. Was op zich zelf oojl een aardig ritje. Nou en toen onder de grond hè. Wat viel dat. tegen zeg. Ja, ik be doel wat je allemaal niet moet doen om in dat 'ding te komen. Kaartjes kopen ging nog. Ik trok weliswaar de knop van de automaat, maar dat was niet zo'erg. Automaten genoeg. nietwaar? Toen -begon het.Eerri had je dat smalle poortje,.waar •doorheen moest Dat was echter nor niet alles. Staat er ook nog zo'n 1®. rel op je zenuwen te werken i^t „gewoon d'r instoppen". Ik hoor het hem nog zeggen: „Gewoon dk instoppen". Dus ik stop 'm- d'r te Verkeerd natuurlijk Met z'n achter kant weet je vel. Wil ik 'm $T uittrekken, seheurt'ie af. D'r bies. f zo'n s'tukkie zitten'* wees hij me' zijn duim- en wijsvin ger nauwelijks een centimeter van elkaar. Nou, dat -ding natuurlijk ge- lijk stuk. Ken je je dat nou voorsteilen? Een gloednieuwe machi ne, van weet ik hoeveel, kapot. Ze hebben d'r een bordje bijgehangen. QOED. - wij met z'n vijven rmar een. ander .poortje. Ondertussen staat er al een hele rij achter oai. Allemaal van die zenuwachtige mensen met haast Schelden natuur lijk. Maar nou komt het pas. De kaartjes waren .geknipt en ik door da'c poortje. Tenminste..., dat wilde ik. Ben ik halverwege, rit ik kient Ik duwen, m'n vrouw trekken, maar muurvast En die rij achter ons maar groeien hè. Een gebrul van jewelste, dat kun je wel nagaan. D'r kwamen -uiteindèlijk van die hoge Heten bij. Je weet wel, van die controleurs, met drie gouden banden. Moet je nagaan, allemaal goor mij, omda'e ik ook'és een ritje met dat ding wilde maken. Die lui als idioten tegen me duwen en ein delijk schiet ik los. Nou, dat was me wat Gelijk zo'n heèi rijtje van die schreeuwlelijkerds achter me tegen de vlakte. 2e vielen als kegels. Maar al met al. was ik er nog steeds niet door. „We moeten 'm optillen!*; zei den die twee hoge Pieten. - - „Optillen?", vraag .ik. heet vèr- baasd. „Mij?". Nou, ik brulde hét uit hè.' Moet je nagaan man, mij optil len, met zon lichaam';. De Mhos &ed rijn armen van elkaar om dog eens extra zijn iiehaamsomvang-te laten zien. „Goed, die Pieten pakken me dus bij m'n benen, tillen een stukje laten me weer los. „Is er wat?'', vraag- ik onschuldig. „Ze zeiden niks: Alleen wat gekreun cn tw»e droge "knikken toen ze overeind pro beerden, te komen." Vertild natuur lijk. Tsja, dat zaf er in hè, met zo'n lichaam als ik. Later hebben te d'r een laddertje bijgehaald. D'r braken weliswaar nog wat van die treedjes, maar het lukte dan tóch. MOU daar gingen we. dan. .Met de roltrap omlaag. Ik moet eer lijk zeggen, dat ging uit de kunst We waren zó beneden en in een wip stonden we in dat ding. 'Zitten we goed en wel, schreeuwt er iemand: „Allemaal uitstappen." Brand of zo dach't ik meteen. Dus, ik .grijp te'n kroost en geef m'n vrouw een pór, want die is een beetje afwezig zie je. Binnen tien seconden stonden we allemaal buiten. Nou ja, allemaal..., m'n vrouw zat er natuurlijk nog to lk tikken tegen het raam, wat doet ze? Ze wuift terug. Of het een oude bekende is nota bene. „Kom d'r uit", schreeuw ik. „Maar niks hoor. Zij maar wuiven „Wat zeg je", vroeg ze nog. Toen ze het eindelijk door had, hoor ik een gezoef van deuren en zzt'ct... weg was dat ding. Nou daar stonden we dan, Wat bleek later. Aan de andere kant stond ook zo'n ding. Die kwam vaa het eindpunt én die mensen moesten uitstappen. Maar weet ik veel. Jk heb een half uur met die donderste nen van me staan te wachten. Daar was ze dan. Net of er niks was gebeurd zegt ze met een stralend gezicht: ,,'t Was een aardig ritje'- Eindelijk stap ik er dan in, ntet m'n vrouw natuurlijk, Tsjonge wat gaat dat ding snel. Voordat je net wist zat je aan de overkant. Zijn we op een gegeven moment weer bij zo'n station, hoor ik weer zo'n stern Allemaal uitstappen". Ik zeg: „f® daarvan. Allemaal blijven zitten Kijk aan de andere kant staat W«f zo'n trein. Net zo'n geintje a's bet zeker, maar dat trap ik niet meer in, Nou ja, je begrijpt het wel. Was tiet toch het eindpunt. Hebben we e® drie kwartier of zo midden op dat tracject vastgezeten. Toch was net een aardig ritje. En zo vlug hè". De reus draaide zich nog eens op naar zijn collega. Die was echter tn geen velden of wegen mfeer te be kennen. „Uitgestapt hij de metro zei ik maar. Hij knikte begrijp®0- 4

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2