mm. Bekendste naamgenoot zoon van de Zwijger Polen wil geld voor vrijlating kapitein Studenten boos over uitlating in Monitor Commodore De Jong: afscheid van HAL Hoopgevende resultaten met cel-therapie Drs. J. Kuyper (49) overleden Fusie twee bonden: nu één Lektuur Centrum eelw ~a7S Bewoners van Pernis boos ZESTIEN GEZINNEN MOETEN HUIS UIT iüf Prins Maurits (1567-1625) KVP op congres Radicalen Spes op weg naar IJmuiden Planologen voor Rotterdam VLAG ALS HERINNERING Ryndam betaalt boete voor olievervuiïmg Socialist in België formateur W. Thomassen spreekt over samenwerking in Deltagebied Premier Kosygin sprak met Indira Symposion in Rotterdam Liberalen nemen strijd op voor schone straten Goudtoeslag mei dertig procent verlaagd RVS: Nederlandse Studentenraad is onbestuurbaar Herdenkingspavilj oen hij Auschwitz geopend hü Nieuw Links: Vetzucht Beter Drs. Hagenaar in bestuur wereldhandelscentra i DE ROTTERDAMMER uit ons tuincentrum b: per 5 stuks beduidend goedkoper Daling goudkoers nubeduidend goedkoper EL^ AdM* Pagina 4 2A MAANDAG 22 APR». i0< •Hiep is weer zo'n aanbieding, waarmee wij U bewijzen dat U ook voor Uwtuin het allerbeste kont hopen, voor de laagst denkbare prijs. Door annulering van een export order konden wij de prachtig ste dahlia's, normale prijs 2.50 per 5 stuks, voor een spot prijsje voor U kopen. Eerste kwaliteit Grootbloe- ruige en Cactus Dahlia's, de trots van Uw tuin, die vanaf augustus tot de vorst invalt een schat van bloemen geven. Deze prachtige dahlia's in de kleuren rood, rose, geel en lila koopt U nu per 5 stuks van één kleur voor nog géén gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum de verkoop van deze eerste kwaliteit Groot- bloemige en Cactus dahlia's, in de kleuren rood, rose, geel en lila, vóór Géin t.f. of schrift, best. DEK HAAG De bekendste naamgenoot van. de jonge prins, Mau rits, de graaf van Nassau, was van 1619 (na de dood van prins Filips Willem) tot 1625 prins van Oranje. Prins Maurits werd geboren op 14 november 156? in Dillenburg en overleed in Den Haag op 23 april 1625. Prins Maurits was een zoon van Willem van Oranje en zijn tweede vrouw Anna van Saksen. Hij kwam in 1577 naar de Nederlanden, waar hij in 1584 voorzitter werd van de tegelijkertijd opgerichte Raad van State. In 1589 werd hij stadhouder van Overijssel, in 1590 van Utrecht en in 1591 van Gelderland. Na de dood van Willem Lodewijk werd ihij ook stadhouder van Groningen en Drente (1620). Met de verovering van Breda (1590) leidde hij de ree'ks steden- veroveringen in waardoor hij het grondgebied zuiverde van Span jaarden, Als laatste werden in 1597 de Achterhoek en Twente bevrijd, waarmee de „tuin van de republiek" gesloten was. In 1623 is een aanslag op het leven van Prins Maurits gepleegd, waar bij twee zoons van Oldenbamevelt betrokken waren. Maurits is onge huwd gebleven, maar had vijf buiten echtelijke dochters en twee zoons, (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Ook de KVP zal een delegatie sturen naar het congres van de Radicalen dat zaterdag in Dronten wordt gehouden. De KVP was uitge nodigd, Vooral drs. Schmelzer en par tijvoorzitter Van der Stee zouden op deze vertegenwoordiging hebben aan gedrongen. Er zullen ook delegaties van de PvdA en D'66 aanwezig zijn. De radicaal Aarden heeft zaterdag in Almelo verklaard, dat hij een grote mate van eensgezindheid zag met par tijen als PvdA. PSP en D'66 als er vraagstukken als de werkgelegenheid aan de orde zijn. Hij zag dan ook wel mogelijkheden voor een linkse con centratie, evenals PSP-Tweede-Kamer- lid Wiebenga. ROTTERDAM Polen wil 15.000 dollarhebben als borgstelling voor de vrijlating van kapitein K. van der Plas (39) van de kustvaarder Spcs. Vrijdag kort na middernacht kreeg het schip toestemming om zonder de kapitein te vertrekken naar IJmui den. vannacht wordt de Spes daar verwacht. Reder W. in 't Veld kreeg zaterdag het bericht van de geëiste som via zijn agent in Stettin, Ruim anderhalve dag hebben dc Poolse autoriteiten de Spes in de ha ven van Stettin vastgehouden. Woensdag achterhaalde een mari neschip de kustvaarder, toen deze al enige uren op zee was. Het schip •werd gedwongen terug te keren. De juiste reden werd niet bekendge maakt. De reder heeft, toen de Spes zater dag in volle zee was, via Schevemn- gen Radio een gesprek gevoerd met een neef van hem, die toevallig deze reis aan boord is. Hij kreeg uit dat gesprek de indruk, dat kapitein Van der Plas in een Poolse gevangenis zit. De gezagvoerder zou vrijdagmid- dag pas zijn gearresteerd. Hij was door een hoge Poolse officier uitge- UTRECHT Het bestuur van het Nederlandse Studenten Accoord is ver ontwaardigd over, wat genoemd wordt, onjuistheden die de demissionaire pre sident van de Nederlandse Studenten raad, de heer E. J, Bomhoff, zondag middag in de tv-uitzending „Monitor" heeft gezegd. Het NSA-bestunr wi! een publiekelijk excuus van de heer Bom hoff en een rectificatie van «Monitor". Het gaat om de uitlating dat de In ternational Student Conference geld kreeg van de CIA, m ruil waarvoor de ISC rapporten over studentenleiders uit Afrika naar Washington stuurde. Voorts is, aldus de NSA, de heer Bomhoff niet door middel van een motie van wan trouwen weggestuurd, maar heeft hij zelf ontslag gevraagd. Voorts is het NSA-bestuur nogal boos over de opmerking van de heer Bom hoff dat hij niets meer voor de NSR zal doen (omdat hij zou zijn wegge stuurd), hoewel hem in een motie op het congres van de NSR is verzocht de lopende zaken te behartigen. Hiertoe is ieder demissionair bestuur van de NSR juridisch verplicht, aldus het bestuur van het NSA. Inmiddels heeft de rege ring besloten de ISC voor 1967 en 3968 een subsidie van f 100.000 per jaar te verstrekken als bliik van waardering voor het werk van deze organisatie. Het secretariaat van de ISC is gevestigd in Oegstgeest. nodigd om enige zaken i.v.m. de vasthouding van het schip te bespre ken. De heer Van der Plas wilde hieraan wel gevolg geven, maar dan onder voorwaarde dat hij niet zou worden gearresteerd. De kapitein ging aan wal. Tegen de avond kwamen enige po- litie-autoriteiten de zes overige be manningsleden aan boord van de Spes vertellen, dat het schip kon ver trekken, maar dat de kapitein achter moest blijven. Ze zeiden dat het ze ker nog een week zou kunnen duren voordat hij weer op zijn schip mocht. De reden van zijn vasthouding werd hen niet meegedeeld. Het meest waarschijnlijke is nog steeds dat de kapitein als wraak wordt vastgehouden voor de beledi ging die hij de Poolse staat vorig jaar heeft gedaan. Daarvoor heeft hij enkele maanden gevangenisstraf ge had. De Spes werd gedurende enkele uren na het vertrek uit Stettin nog begeleid door enige marineschepen. Het commando is nu in handen van eerste stuurman Jansen de Shgte De luxe v*n Trevira 2000 Jer sey, de modestof bij uitnemend heid - morgen binnen het bereik van al die klanten, die een fijne neus hebben voor iets bij zonders. De ideale japonstof (want U roeit ze n/et, zo soepel...) die modieus is en waarvan U de eigenschappen wel kent:... snel gewassen - zó droog... deze Tre- vira 2000 jersey van 23,50, ver kopen wij morgen, liefst 140 cm breed, per meter voor nog géén veertien gulden. OSWIECIM De Poolse regering heeft gisteren ter ere van de zes mil joen door de nazi's vermoorde joden een paviljoen in het vroegere concen tratiekamp Auschwitz geopend. De Poolse minister van cultuur Motyka verrichtte de openingsplech tigheid met de onthulling van een gedenkplaat met inscriptie: „Kaïn, wat hebt gij met uw broeder Abel gedaan?" Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze bijzonder fraaie Trevira Jersey, In unl en gedes sineerd in vele kleuren, 140 cm pameer voor Géén tc7, of schriftfrost. (Van onze pariementsredactie) UTRECHT Voor het eerst sinds het aan het licht komen van de controverse tussen "Van den Doel en hammers is de kerngroep van Nieuw Links zaterdag weer bijeen geweest. Nieuw Links wil een bijdrage tot de praktische binnenlandse politiek blij ven leveren door deskundigen ter be schikking te stellen voor studie over de problemen die de havenuitbreiding van Rotterdam meebrengt. De linkse groep heeft een oproep tot planologen en andere deskundigen gericht om be langeloos aan dit werk deel te nemen. Nieuw Links vraagt het bestuur van de PvdA in Duitsland een actie te on dernemen om de noodwetten tegen de linkse studentenbond te voorkomen. Nieuw Links verklaarde zich verder so lidair met Dufschke, hoewel weinig waardering werd uitgesproken voor de in Duitsland aangerichte vernielingen bij het Springer-concern. Prins Mauritszoon van de Vader des vaderlands, naar wie de zoon van prinses Margriet o.a. is genoemd. welke laatsten de stamvaders wer den van de linies Nassau-Odijk en Nassau-La Lecq. De vierde naam van de jonge prins, Hendrik, herinnert aan de echtgenoot van prinses Wilhelmina, die op 19 april 1876 in Schwerin werd gebo ren. Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, prins der Nederlanden, hertog van Mecienburg Schwerin, overleed op 3 juli 1934. Het huwelijk tussen ko ningin Wilhelmina en prins Hendrik werd op 7 februari 1901 in Den Plaag voltrokken. ROTTERDAM De rederij Transoceaan in Den Haag heeft bij een Joegoslavische bank in Londen ongeveer 70.000 golden moeten stor ten omdat de Ryndam de haven van Dubrovnik met olie zou hebben be vuild. Een rechtbank in de havenstad veroordeelde de rederij tot de boete. Indien het geld niet zou worden gestort, zou het schip aan de ketting zijn gelegd. De Ryndam bezocht vrijdag Du brovnik tijdens een cruise van 2'/i maand, die het schip met 400 Ameri kaanse studenten maakt. Inmiddels is de Ryndam al in Venetie aangeko men. Na een telefoongesprek met gezag voerder Van Herk heeft Transoceaan het geld gestort De kapitein spreekt de beschuldiging van de vervuiling tegen. De bemanning heeft monsters genomen van de eigen stookolie en deze vergeleken met monsters van het door olie vervuilde wader. Vol gens de kapitein zouden de proeven hebben aangetoond dat de olie op het water niet van de Ryndam is. BRUSSEL De voorzitter van de Belgische socialistische partij, Col- lard heeft vanmorgen de opdracht van koning Boudewijn aanvaard om te trachten een regering te vormen. De formatieopdracht werd ver wacht omdat een infonmatiepo.ging van de Vlaamse minister d'Alcantara van de CVP was mislukt wegens een weigering van de socialisten. Collard had hierna gezegd dat imen het taalprobleem van de andere moest scheiden, omdat het totaal on mogelijk is voor de regeringsvor ming een akkoord daarover te vin den. Het Vlaamse blad De Standaard had al bij voorbaat kritiek op Col lard omdat deze alleen Frans spreekt en deze krant betwijfelde of een een talige Belg nog wel premier kan worden. MIDDELBURG Burgemeester W. Thomassen van Rotterdam zal maandag 8 mei in de Stadsschouw burg te Middelburg tijdens een lunch-bijeenkomst spreken over het onderwerp „De vooruitzichten van de samenwerking op havengebied in de Delta". Het initiatief tot het houden van deze bijeenkomst ging uit van de Ne- derlandsche Maatschappij voor nij verheid en handel, departement Zee land. NIEUW DELHI Premier Kosy gin van Rusland heeft gisteren op de terugweg van Pakistan naar de Sow- jetunie enige uren besprekingen ge voerd met mevrouw Indira Gandhi, de Indiase minister van buitenlandse zaken. De kwestie-Vietnam en de be trekkingen tussen Pakistan en India waren onderwerp van gesprek. Na het vertrek van Kosygin uit Pakistan werd in Rawalpindi een ge zamenlijk communiqué uitgegeven waarin de Russische premier de hoop uitspreekt dat India en Pakistan hun geschillen in de geest van de ver klaring van Ta sj kent zullen oplossen. Wat de kwestie-Vietnam betreft. Dit vraagstuk moet op basis van de overeenkomst van Genéve van 1954 worden opgelost. Beide partijen veroordeelden in het communiqué „het voortzetten van de agressie door Israël tegen de Arabi sche landen en willen dat Israël zijn troepen uit de bezette gebieden terug trekt, en achten ten slotte sluiting van een niet-verspreïdingsverdrag voor kernwapens noodzakelijk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Commodore Auke de Jong (60) gezagvoerder van het passagiersschip Rotterdam heeft maandagmorgen afscheid ge nomen van de HoIIand-Amerlka Lijn. In de Ritz Carlton-salon van zijn schip kreeg hij van direktenr jhr. H. Reuchlin de commodore-vlag ais persoonlijke herinnering. De heer Reuchlin. memoreede tij dens de huidlgingj'bijeenkomst de fraaie carrière van kapitein De Jong. „Er zijn geen wanklanken geweest, wel moeilijke situaties, aar die hebt u steeds met kundigheid opgelost", zo zei 'nij. De HAL-di-rekteur was hem dankbaar voor het vele dat hij tijdens zijn carrière van 41-jaar voor de rederij heeft gedaan. Commodore De Jong zei in zijn speech altijd prettig bij de HAL te hebben gevaren. Het girvg hn aan zijn hart afscheid te moeten nemen. De scheidende gezagvierder wensfie zijn opvolger G. A. Heijmans veel succes toe op de Rotterdam. De laatste reis van commodore De Jong was de 84-.iarige wereldcruise ROTTERDAM In Heidelberg en ook elders hebben medische re search en daarmee verband houden de kliniscne proeven aangetoond, dat bepaalde cellen uit de navel streng, zg. mastcellen, een rem mende invloed hebben op de groei van kwaadaardige gezwellen. Op het zaterdag in Hilton gehouden symposion over implantatie-therapie heeft de Duitse specialist, dr. A. Landsberger, voor collega's daar over verslag uitgebracht. Hij zette uiteen, -dat uit proeven die in Heidelberg 'bij een 'groot aan tal ratten zijn genomen het volgen de is 'gebleken. Bij alle controle- dieren. waarbij men kunstmatig kanker had opgewekt, trad 'genezing in na het toedienen van deze organo- l'herapie. Werden de -dieren met de algemeen geldende middelen, de zg. cytostatics, behandeld, dan genas slechts twintig procent van -de •dieren. In Heidelberg is de conclusie, dat het toedienen van bedoeld cel weefsel het begin van de ontwik keling van kankergezwellen ver traagt. Men hoopt, dat de resultaten door even goede gevolgd worden bij patiënten, die het slachtoffer van deze ernstige ziekte zijn. In deze richting zijn al hoopgevende onder zoekingen gaande. nen betekenen. Met andere woor den: bij een patiënt geïmplan teerde cellen zuilen daar volledig kunnen gaan gedijen. Interessant was ook, wat over cel implantatie en vetzucht werd op gemerkt. Hierover sprak de Zwit serse internist dr. A. Gianoli uit Bern. Hij 'heeft speciaal ervaring met de resultaten na het toepassen van celtherapie bij lijders aan vet zucht. Zijn therapie, 'gecombineerd ■met die van prof. dr. A. T. W. Si meons uit Rome heeft in veel ge vallen opzienbarende resultaten op geleverd. Over celtherapie in het algemeen refereerde prof. dr. Kment, fysioloog in Wenen. Hij stelde onder meer het bewijs te 'hebben geleverd dat de met de celtherapie verkregen resul taten veelvuldfger zim en ook van langere -duur, dan die welke met andere 'geneesmiddelen worden be reikt. Bovendien is de celtherapie, bij een nauwkeurige indicatie, onge vaarlijker. Hij voorspelde dat artsen en clinici deze therapie in de toekomst als een vanzelfsprekende genees methode zullen aanvaarden. Dezelfde hoogleraar meende, dat ook de problemen verbonden aan de immunologie (afweer tegen wezens vreemde cellen of organen in een 'lichaam) binnen afzienbare tijd voor een groot deel zullen zijn opgelost, omdat men op den duur de juiste genetische code niet alleen zal kun nen Vaststellen, maar ook wijzigen. Dit zal dan de oplossing van alle immunologische vraagstukken kun- (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Bond van christelijke openbare leeszalen en bi bliotheken in Nederland en de pro testants-christelijke Iectuurraad heb ben zaterdag besloten een fusie aan te gaan door de oprichting van een nieuwe vereniging onder naam Christelijk Lektuur Centrum. Tot voorzitter werd benoemd drs. J, Kleisen te Rijswijk (ZH), voorheen secretaris van de eerstgenoemde or ganisatie. Deze fusie is tot stand gekomen omdat in de loop der jaren de be hoefte was ontstaan aan één organisa tie, die het gehele werk der christe lijke bibliotheken omvat. Voorts wil de men een apparaat kunnen vormen met een voorlichtende en begeleiden de taak voor bibliothecarissen en de lezers, het lidmaatschap openen voor deelnemingen in bibliotheken van ge meenschappelijke structuur, als ook het persoonlijk lidmaatschap, en van efficiëntere werkmethoden doorvoe ren. De oude organisaties sterven hun „rechtsdood" pas m 1989. Hieraan wordt niets veranderd, maar ze zijn zaterdag zodanig op een zijspoor ge rangeerd, dat ze van geen betekenis meer zijn. De voorzitter van het Christelijk Lektuur Centrum noemde in zijn toespraak het belang van een goede recensiedienst en een nauwe samen werking met overige bibliotheekorga nisaties in landelijk verband. Onder de gasten bevond zich ook een afgevaardigde van het Katholiek Bibliotheek- en Lectuurcentrum. ROTTERDAM In zijn woning te Blaricum is, 49 jaar oud, in de nacht van zaterdag op zondag plotseling over leden drs. J. Kuyper, directeur van de Algemene Maatschappij voor Jongeren en in Rotterdam vooral bekend als voorzitter van de Rotterdamse Jeugd gemeenschap en bestuurslid van de Werkgroep Danskunst. De heer Kuyper heeft een groot aan deel gehad in het tot stand komen van de combinatie AMVJ en Rijnhotel in Rotterdam Hij was ook directeur van de Rotterdamse AMVJ. Voorts was hij bestuurslid van de Nederlandse Jeugdgemeenschap en ook was hij bekend in de internationale or ganisatie YMCA, waarvan de CJMV deel uitmaakt. In het Rotterdamse culturele leven was de heer Kuyper vooral van belang door zijn werk ten behoeve van jonge kunstenaars Zo bood hij jonge beeldende kunste naars, voor wie de entree uiteraard niet gemakkelijk is, gelegenheid tot exposeren en ook via de Werkgroep Danskunst werkte hij mee aan pousse ring van jonge dans- en balletartiesten, die langs deze weg gelegenheid kregen op te treden. De heer Kuyper is bestuursambtenaar op Borneo geweest en trad na de soeve reiniteitsoverdracht in dienst van Phi lips Roxane. In 1956 werd hij directeur van de AMVJ. fOMMODORE De Jong (rechts) feliciteert zijn opvolger E. G. A. Heijmans met het commando over de Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) geweest, die vrijdag in Rotterdam eindigde. Op de Noorderpier in Hoek van Holland verwelkomden zijn vrouw en kinderen hem die dag met een spandoek van de woorden „Wel kom Anke". Kapitein De Jong "heeft totaal vier wereldcruises gemaakt. Hoog tepunten uit zijn loopbaan. Maar toch vond hij het na een cruise ook altijd prettig, weer normale transat lantische reiken te 'kunnen maken. Hij heeft naast de navigatie van het schip steeds met plezier de sociale verplichtingen als gezagvoerder ver vuld. Gedenkwaardige momenten uit zjjn loopbaan zijn de reis met presi dent Tito in 1963, toen er een bom aan boord zou zijn. Kapitein De Jong tekende in New York een ver klaring dat hij de verantwoording zou nemen voor de reis. en doorzoe ken van het schip was onmogelijk. Er gebeurde die reis niets In de oorlog maakte 'hij twee ram pen mee. Met de Pennland werd hij 'bij Athene gebombardeerd en met de -So-mmeisdij'k getorpedeerd door een zelfmoord vliegtuig van de Japan ners. Zijn conclusie over het varen: ,,'t Voor weegt telgen 't tegen op". ROTTERDAM Met een aantal schriftelijke vragen aan B. en W. trekt de gehele liberale fractie in de gemeenteraad ten strijde tegen de verontreiniging van de Rotterdamse straten die, zoals zij schrijft, ondanks in het verleden gevoerde acties nog steeds ergerlijke vormen aanneemt. Zij vestigt de aandacht van B. en W. op artikel 75 van de Algemene Politieverordening, volgens welk ar tikel het wegwerpen van papier op straat strafbaar is met een boete tot vijftig gulden toe en zij vraagt, waarom dit artikel tot nu toe slechts in zeer extreme gevallen werd ge hanteerd. Eenzelfde vraag stelt zij met be trekking tot artikel 77 van dezelfde verordening, dat handelt over veront reiniging van de straat door uit werpselen van honden. De brief is getekend door mevrouw ir. M. C. Endert-Baylé en de heren W. Baggerman, drs. L. van Leeuwen en mr. K. Staab. ROTTERDAM Drs, J. M. C. Ha genaar, economisch onder-direkteur van het gemeentelijkk havenbedrijf is gekozen in het bestuur van de Vereniging van Wereldhandelscentra. De vereniging is dezer dagen in New Orleans opgericht na een verga dering waaraan vertegenwoordigers van havensteden uit de Verenigde Staten en enige andere landen, waar onder Nederland, hebben deelgeno men. In die steden zijn reeds of bestaan plannen voor wereldhan delscentra. ROTTERDAM De raad van commissarissen van de NV In dustriële Handels-Combinatie Hol land heeft besloten aan de algemene vergadering van aandeelhouders over 1967 een dividend van tien procent uit te keren. DEN HAAG De toeslag on prjjzen van gouden ringen en siera den is met dertig procent Verlaagd De goudcommissie van de Fedetaii goud en zilver heeft dit, naar om vandaag is bekend geworden, vori™ week besloten. Deze goudcommissie is ontstaan na dat in maart voor de international! goudhandel een vrije markt werd re schapen en het goud door specula* tieve transacties duurder werd Om aan de prijsonzekerheid in on land een einde te maken, werd be sloten de prijs van 14-karaats goufe ringen en sieraden met een gulden per gram te verhogen. Voor 38-ka raats artikelen gold een prijsioesla! van ƒ1,25 per gram fijngoud. Deze vaststelling zou voorshands tot 4 april gelden. Vorige week kwamen de branche- groepen opnieuw bijeen om de toe slag te herzien. Dit kon door de da ling van de goudkoers. Men kwani overeen de toeslag tot het einde van deze maand met dertig procent te verlagen. Inmiddels blijken echter vele juwe liers de toeslag niet in de geldende prijzen te hebben verwerkt. Een an der deel prijst de in aanmerking ko mende artikelen geheel of gedeeltelijk om, terwijl een minderheid volstaat met het plaatsen van een kaart in de etalages waarop de hoogte van de toeslag vermeld staat. LEIDEN De raad van studerenden heeft een verklaring uitgegeven, waar in wordt gezegd dat het aftreden cm het bestuur van de Nederlandse Stu dentenraad Ingaat tegen de belangen van de studenten b(J het wetensckanne- l(jk onderwijs. Nu de NSR in zijn huidige vorm on bestuurbaar is geworden zal de RVS bü zijn streven om te komen tot een nationale studentenunie contacten gaan onderhouden met het landelijk college het overlegorgaan van studiecommissies en studie(facuUelts) verenigingen van studenten bu het wetenschappelijk on derwijs. Tijdens het komende nationale con- gres van de RVS op 26 en 27 april zui len de organisaties van studerenden, die in de RVS vertegenwoordigd zim, zich uitspreken over de toekomstige stuctuur van de RVS, Daarbij gaat het om een stuctuur volgens psrtysystem of een op basis van participantenver tegenwoordiging. Als U gewend bent om eisen te stellen aan Uw gaine.» dan moet U morgen eens komen kijken. Want dan verkopen wij élaxti», ken co netten, die door de dames, die toch een corset nodig hebben,-het meest gewaardeerd, worden», en U kiest ze uit voor een prijs, dle.tot heden ónmo gelijk scheen. Gain ef van 15.95, met extra verstevigde ritssluiting, met ven- hoogde taille en-met baleinver steviging, koopt U nu voor nog géén tientje. Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze gaines van een prachtkwalitslt zware elastiek, 'het achterpand met sattjnelas- tlek en met nylon voorpand, in de niaten MY42) L (44) Gtin te/, of schrift, lui. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zestien jonge ge zinnen, bewoners van de Pastoriedijk in Pernis zijn diep verontwaardigd over een brief die zij vrijdagmorgen van de dienst van stadsontwikkeling ontvingen en waarin hun de huishuur tegen 30 juni wordt opge zegd. De huizen zouden wegens de slechte staat waarin zij verkeren moeten worden afgebroken. De bewoners zijn door deze brief volkomen verrast. Nimmer tevoren is er sprake van geweest dat de hui zen voor sloop in aanmerking zouden komen. Aan bijna alle woningen heb ben de bewoners veel moderniserin gen laten aanbrengen. Zij ontkennen dat hun huizen in slechte staat ver keren. Vermoedelijk houdt de huuropzeg- ging verband met een klacht die de bewoners enkele maanden geleden bij het gemeentebestuur over een stinkende sloot hebben ingediend. Een onderzoek zou hebben uitgewe zen dat alle rioleringen van de buurt op deze sloot spuien. Een ambtenaar van Stadsontwikkeling, die vrijdag middag in Pemis kwam kijken, heeft de bewoners gezegd dat zij de sloop van hun huizen aan zichzelf te dan ken hebben omdat dat het gevolg if van hun klacht over de sloot. Eed nieuwe riolering zou te duur zijn. De zestien gezinnen hebben het ge bruikelijke stencil ontvangen dat de gemeente toezendt aan alle huurders van woningen in saneringsgebieden. Een invulformulier waarin de wensen voor een andere woning kun nen worden opgegeven is bij gevoegd. De bewoners zijn van plan een ad vocaat in de armen te nemen.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2