Jan Schaper heeft geen fiducie in structuurplan KW-mars het teken dit jaar in van glas ,,Kom zing" gaat jubileum vieren Burgerlijke stand Motorcross in Schiedam G I GDS SBLO onderhoudt met verenigingen contact AGENDA Van De Hoek tot Vlaardingen Overval „Zo kan het niet langer'" AAN DE LU VS&KADE CZD garage ILANTINGA PROBLEMATIEK GEESTELIJK STADSMILIEU Nieuwe regeling weekenddienst huisartsen Hi-Fï STEREO Bijna honderd man in tafeltennisstrijd Open huis" hij Gusto Kapitein mag twee maanden niet varen BELANGRIJKE MEDEDELING voor alle telefoonabonnees in Rotterdam en Schiedam Uw ideale keuken vindt u zeker bi} Centraal nummer Scholieren dronken 344.000 liter melk Padvindersgroep zoekt kampeerders NIEUW MAANDBLAD VERSCHENEN VERMEULEN Hoekse Oranjevereniging: Bevrijdingsconcert in Maranathakerk Se rotterdammer 'NP VA MA VOOR M10? PRIMA, ALS'TMAAR ben robson is! UIT* DE KUNST.' Z GESCHROKKEN Pj Rotterdam, Schiedamse Vest t*J 67, telefoon 122766 Vandaag en morgen .en dagelijks KEUKENCENTRUM maximat- CALLENBURGSTRAAT 74 - TEL: 010-343193 - VLAARDINGEN Pagina 4 DONDERDAG 2 Mfl modehuis *ehl*damttw*g ai viaapdlngan w.3a«a (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Indien men ge durende het weekeinde de hulp wil inroepen van een arts, dient men in het vervolg voor alle gevallen het nummer te bellen van de Rotter damse Telefonische Boodschappen dienst: 20.66.11. Deze instelling geeft desgevraagd het nummer door van de dienstdoende arts, die op dat mo ment bereikbaar is. De nieuwe regering gaat in op 4 en 5 mei. De weekenddiensten duren van zaterdagmorgen tien uur tot maandagmorgen acht uur. Tussen de ze tijden moet men zich dus voor medische hulp eerst wenden tot de telefonische boodschappendienst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „De moderne steden missen het geestelijk millieu om ze voldoende leefbaar te maken. Het uitgangspunt van alle stedebouwkundige plannen is te zakelijk en materialistisch. Maar het gaat uiteindelijk niet om gebouwen, brede straten, parkeerruimten en infrastructu rele perfectie. Aan het woord is de Schiedaxnse cineast Jan Schaper. Bruingebrand door de tropenzon is hij tussen twee buitenlandse reizen (dezelfde nacht nog naar Praag) neergestreken in zijn „hofdkwartier" het Zakkendra gershulsje, waar hij eens grondig zijn hart wil luchten over wat hem be» naut: het totale gemis aan geestelijk milieu in de moderne stad. Hij vervolgt: „De burgers wonen in de buitenwijken, suburbs zeggen de Amerikanen en ze gaan alleen maar de city om daar hun inkopen te doen en dan zo gauw mogelijk terug te komen. De steden moeten inter menselijke ontmoetingscentra zijn, zoals in lang vervlogen dagen. Op oude prenten zie je altijd mensen, die rusit gmet elkaar in gesprek zijn. Er is maar één manier om de steden van geestelijke ondergang te redden en dat is, dat we het juiste inzicht krijgen in de fenomenologie van de stad en dat de bevolking zich met haar eigen stad geëngageerd gaat ge voelen." Schaper vernam het echec van de Brandersbuurtplannea en hoorde van het structuurplan. Van het eerste is hij wel een beetje geschrokken, hoe wel het hem niet verwonderde en in het laatste heeft hij weinig fiducie. Want, vindt hij, het gaat immers niet (Van een medewerker) SCHIEDAM Het marsboekje van de 24ste Koningin Wilhelmi- na-mars Is verschenen en met drie glaasjes op de fraaie geelgekleurde omslag maakt'het duidelijk, dat de mars dit jaar in het teken van het glas komt te staan. Burgemeester Ib Roellsema zegt er in zijn voorwoord dit van: „Het Vendei Schiedam van de Oranje Garde slaagt er elk jaar weer in een grootse wandelmars te orga niseren en een treffend „motto" te vinden, waardoor het de aandacht op de stad Schiedam weet te vestigen. Het verheugt mij, dat deze keer door de welwillende medewerking van de directie van de N.V. Veree- nigde Glasfabrieken wederom aan een belangrijke tak van de Schie- voor optimaal luistergenot! Bi O, teak. Kef, Lenco, Akai, Sony, track, Quad e.a. Rogers, Dual, Garrard, Trio- damse industrie aandacht wordt geschonken." Nadat de namen van 24 leden van het ere-comité van de KW-mars zijn vermeld, geeft het met fraaie foto's verluchte programmaboekje enkele artikeltjes. Voorzitter CWO, W. W. Holleman, noemde de KW-mars niet alleen een wandeltocht, maar vooral een wandelfeest, en gardecomman dant W. Sterrenburg schrijft, dat hij zo graag zag dat alle wandelaars deelnamen aan deze altijd tot in de puntjes verzorgde mars. Hij vraagt zich af of een opwekkingswoord nog wel nodig is. „Het is de oudste mars in onze Bond en dus graag tot ziens op 18 mei in Schiedam. -Laat daar ook geen gardist ontbreken." Veel aandacht wordt besteed aan de glasindustrie en alles wat met glas te maken heeft. Marsleider Ph. van Oordt schrijft zelf, dat de N.V. Ver- eenigde Glasfabrieken toezegden do cumentatiemateriaal over glas voor alle wandelaars te zenden en verder geeft deze N.V. groepsprijzen. De muzikale medewerking verzor gen de Harmonie Wilton Fijenoord, Gusto's Muziekvereniging, de Rijn mondband, de drumband van DOK, de drumband van de R.K. Gym nastiekvereniging Excelsior, de drumband van het Vendel Klundert en die van het Vendei Heinenoord. Mogelijk komen er nog enkele drum bands bij. De afstanden gaan over 8, 14, 20, 25 en 40 km. De start is weer bij de Plantage en wel om half drie (40 km, om 10.00 uur) en tijdens en na de prijsuitreiking zal in bet Openlucht theater weer een feestelijk program ma wordt gebracht Alle inlichtingen verstrekt de heer Ph. van Oordt, Joh v. Oïdenbarneveltstraat 79, tel. nr 263309. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Voor deelne ming aan de volgende week te hou- den Vlaardingse tafel tenniskampi oenschappen, hebben zich 96 spelers gemeld, van wie 21 junioren. Er ko men 12 deelnemers uit in de tweede, 13 in. de derde, 23 in de vierde en 12 in de vijfde klasse. Daarnaast is een aparte klasse gevormd voor niet-le- den van de NTTB, die ingedeeld zijn bij drie dames en twee veteranen. Om de kampioenstitel van Vlaar- dingen zullen de 12 tweede klassers moeten spelen. De kampioen van 1967, Peter Dossin, moet het dan op nemen tegen Ger Bal, Ferry Pattia- pon, Cees Olivier, Bob Mudde, Sjaak de Bruin, Piet Tuytel, Sipke Andree, Ton Stolk, Mart v. d. Knaap, Leen de Ligt en George Korpershoek. De wedstrijden In de voorronden •worden gespeeld in de gemeentelijke turnzaal aan de Rode Kruislaan, tel kens beginnende te 19.15 uur. De fi nale wordt op maandag 13 mei gespeeld in het Shell-sportpark De Vijfsiuizen. De heer G. Walstra, wet houder van sportzaken is inmiddels verzocht om de door de gemeente Vlaardingen beschikbaar gestelde wisselprijs (een tinnen vaas), uit te reiken. De overige prijzen zullen worden uitgereikt door de oud-orga nisator, Jan van Luyk, die voor deze gelegenheid uit zijn nieuwe woon plaats, Loosdreeht, over komt SCHIEDAM De werf Gusto geeft maandagavond van zeven tot negen uur „open huis". Ieder mag er binnenlopen en gaan kij ken naar De Prins der Neder landen, de grootste sleepzuiger ter wereld, het vijfzijdig boorei land Sedneth li en wat er alle maal verder te zien is. Op veel afdelingen zal worden gewerkt en overal staan mensen klaar om voorlichting te gaven. Ook over plaatsingsmogelijheden. Er is ook een modelïenzaal en voor de liefhebbers zullen films worden vertoond. KAAPSTAD Het Zuidafrikaanse parlement heeft met 109 tegen 37 een wet goedgekeurd, waardoor inmen ging van een lid van het ene ras in de politieke aangelegenheden van een lid van het andere ras wordt straf baar gesteld. agent CITROËN voor Vlaardih[eri JZ'V Maassluis gr en omstreken v. HOGEi'JDORPLAAM 133 - VLAARDINGEN TEL. (010) 34 1044, na 18 u. (010) 342281 directuer van de stichting „Ruimte voor de Jeugd", Maurits van Haaien. Nog meer sprekers probeert men aan te trekken. En op de laatste bij eenkomst wil men eeo werkgroep vormen. om dingen, maar om het geestelijk milieu, waarin de moderne mens moet leven. Het nieuw-gebouwde centrum van het na-oorlogse Rotterdam bleek vol gens Jan Schaper een mislukking. De maasstad werd „eenfstad zonder hart" en „burgemeester Thomassen moest een koopavond in het leven roepen om een. beetje leven m de brouwerij te brengen". „Voor de uitvoering van "iet Schouwburgplein werd de bevolking uitgenodigd ideeën naar voren le brengen. Er kwamen veel antwoor den. De bleven echter in de bureau lade liggen, omdat er geen werkgroep was om de uitvoering te controle- ren". Boordevol ideeën en strijdbaar als altijd vertelt Schaper tenslotte, dat op 9, 16 en 24 mei in Schiedam weer eens oriënteringsavonden zuilen wor den gehouden over de problematiek van het geestelijke stadsmilieu. De plaats is nog onbekend. Wel heeft men reeds twee sprekers om deskun dige toelichting te geven: de Amster damse socioloog dr. Van Huiten en ROTTERDAM In verband met het wegbreken van losgeraakte stukken gevel van een pand aan de de Prins Hendrikkade is woensdag morgen een gedeelte van het trottoir afgesloten. Bovendien waarschuwde een man het publiek. De twintigjarige ijzerwerker H. J. W. C. uit de Burg. Hoffman- straat werd eveneens gewaarschuwd bij het verlaten van een café. Hij schok echter zo dat hjj achteruit door de glazen deur van bedoeld café sprong. Hij liep -juerbij een wond aan de arm op epteou zich onder behandeling van dé huisarts stellen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op zaterdag 25 mei hoopt de commissie „Kom zing met ons en doe als wij" de 50ste zangdienst te beleggen. Op 19 oktober 1963 startte de commissie met deze veelbezochte zangdiensten in de Gro te Kerk. In verband met de restaura tie van deze kerk worden de zater dagmorgendiensten momenteel in de Pniëlkerk gehouden. In de loop der jaren hebben deze zangdiensten een. geheel eigen karak ter gekregen. Onder meer door de zogenaamde bloemengroet is een hechte band ontstaan met vele zie ken, eenzamen en bejaarden. Tijdens de jubileumzangdienst wil de com missie in het bijzonder deze mensen voor het voetlicht halen. Er zijn vergevorderde plannen om de bewoners van het Zonnehuis op 25 mei de gemeenschapszang in de Pniëlkerk te laten bijwonen. De com missie heeft medewerking gekregen van enige experts, die bezig zijn met het uitwerken van een plan de bewo ners van het Zonnehuis met auto's naar de kerk te brengen. Ook de EVAG is opnieuw bereid twee bussen ter beschikking te stel len voor het vervoer van de bejaar den uit de diverse tehuizen. Boven dien hebben EHBO en Rode Kruis weer hun medewerking toegezegd. De commissie wil verder mensen, die niet op eigen gelegenheid naar de Pmelkerk kunnen gaan, laten opha len. Automobilisten, die hieraan wil len meewerken, kunnen zich nu reeds opgeven bij de heer J. Thurmor, Mozartiaan 6, tel. 342915. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Maar liefst 8 831 leerlingen van 77 scholen heb ben vorig jaar met elkaar 344.000 li ter melk gedronken. De melk werd regelmatig verstrekt op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tijdens de ochtendpauze, in flesjes van een kwart liter. Dit is te leven in het jaarverslag van het Schoolmelkcomité Vlaardingen. Niet aan de schoolmelkregeling na men deei de Rehobothschool van de Vereniging tot bevordering van schoolonderwijs naar de leer der Ge reformeerde Kerken en de Juliana- kleuterschool van de Stichting voor Katholiek Onderwijs. De leerlingen van de eerste school krijgen wel schoolmelk, maar niet via het plaatselijk comité. De leerlin gen van de r.k. kleuterschool houden het bij een Ligakaak, die dagelijks wordt verstrekt AMSTERDAM De Raad voor de scheepvaart heeft kapitein P. J. S. uit Vlaardmgen voor twee maanden de bevoegdheid ontnomen om als kapi tein op zeeschepen te varen, wegens schuld aan het aan de grond lopen van het motorschip „Brittenburgb, Op 8 december 1967 is de Brit tenburgb aan de grond gelopen voor de haven van Middlesborough. Het schip had het anker uitgegooid, dat echter ging krabben waardoor het schip afdreef. Doordat het te lang duurde om het anker op te halen, is het schip aan de grond gelopen waar door het een lekkage opliep. De Raad achtte de beslissingen van de kapitein niet onjuist, maar hij maakte de fout alles alleen te willen doen, waardoor hij het gevaar te laat ontdekte. SCHIEDAM Geboren: Alexanc-cr J. z.v. A. van der Hout en A. J. T. Hersbach; Afke A. M. d.v. A Taneenbergh en N. Planken: André z.v. J. J. M, Wijsbroek en M. C. Spec; Maria J, c. d.v. w. M, J. Heljs en C. M. M. Scholte; Petra d.v. P. P. van Kleef en G. H. Beckmann, Overleden: G. M. w. de Kort. 80. wed. M. Zonneveld: H. Jvan de Water, 5» echtg. D. Blom: J. Wlldenboer, 97 wed. H, E Donkhorst; S. van Gijn, 65 wed. K. van Minnen. SCHIEDAM De „Burgemeester van Haaren-groep" van de Neder landse Padvinders afd. Schiedam biedt een beperkt aantal jongens in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar de gelegenheid deei te nemen aan een zomerkamp in Luxemburg. De kosten bedragen inclusief de reis per tou ringcar 75.- en het kamp wordt ge houden van 3 t/m 10 augustus in Echternacht. Voor deelname behoeft men geen padvinder te zijn. Opgave dient zo spoedig mogelijk, in ieder geval voor 1 juni a.s., te geschieden bij de groepsleider J. M. N. Adriaanse, Franselaan 162e Rotterdam 7, tel. 151426 of zaterdagsmiddags in het groepshuis ,,'t Raadhuis", Schie- damseweg 200 (bij Sportparlcbrug) Schiedam. SCHIEDAM De motorcross dub „Schiedam" hield op Koninginnedag een motorcross waaraan 65 rijders deelnamen. Ongeveer tweeduizend toeschouwers omzoomden het par cours. Alle deelnemers reden drie manches. De uitslagen zijn: eerste manche: 1. L. van Gennep te Leidschendam, 27 pt; 2. H, Schotman te Lexmond, 25 pt; 3. C. de Jong te Bleiswijk, 17 pt.; 4. A. Stam te Bodegraven, 16 pt; 5. W, Schalkwijk te Den Haag, 14 pt. Tweede manche: 1. J. Voskamp te Den Haag 27 pt; 2. J. Mackaij te Schiedam 26 pt; 3. J. Versluis te Leerdam 24 pt Derde manche: 1. J. Need te Beesd, 29 pt.; 2. B. de Wit te Leiden, 28 pt.; 3. H. Hogeöoom te Gouda, 24 pt. Handelstaiefoongidsen Maatschappij N.V., uitgever van de Gele Gids maakt bekend, dat de Gele Gids de enige zaken- en beroepenlijst in Rotterdam en Schiedam is, welke vanaf 1968 volgens overeenkomst en met medewerking van P.T.T. wordt uitgegeven. De advertentiewerving voor deze enige officiële gids is 1 mei begonnen. Wij maken u er op attent, dat onze medewerkers zich altijd kunnen legitimeren en alleen publikatie-opdrachten afsluiten op formulieren, die als kenmerk het beschermde embleem van de Gele Gids dragen. Voor alle inlichtingen kunt u zich steeds richten tot ons kantoor in Den Haag, Stationsweg 74, tel. 070-654916, of tot hel volgende telefoonnummer in Rotterdam 121615. Hoofdkantoor de Gele Gids Handelstelefoongidsen Maatschappij N.V. Wibautstraat 82-84 Amsterdam Tel. 020-92 35 45 (Van een medewerker) SCHIEDAM: Na een bijna 38-ja- rlg bestaan heelt de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening (SBLO) een maandblad uitgegeven. Het heet „SBLO-kontact" en de le jaargang nr. 1 telt reeds negen beschreven velletjes, bijeengehouden door een eenvoudige geel-zwart-kleu- rlge omslag, öle berekend Is om het blad te laten circuleren in vereni gingsverband. Het blad voorziet in een behoefte, wat uit een artikel „De Band in onze Bond" van de nieuwe voorzitter J. D. Degreef blijkt Hij schrijft: „De behoefte aan een dergelijk kon tact met de aangesloten verenigingen heeft zich al gerhime tijd doen gevoe- Cftr. Soc. Belangen: Chr. Metaal Bond, ledenvergadering, 20. Irene: KNMTP, bijeenkomst. 20. Joh. de Boperkerk: Orgelkring Sehie- land, orgelconcert. 20. Aula Stedelijk Museum: herdenkingsbij eenkomst, 36. Aula RiJks-H.B.S.: Schiedamse Filmk ring. filmvoorstelling. 20. Wijkcentrum Nleuwland: Wijkver. Nieuwland, contactavond, 20. Agentschap „De Rotterdammer", me vrouw J. van Gog, Dr. Zamenhofstraat 139, tel. 152400 (ook klachten bezorging). Alarmnummer brandweer: 269123. Alarmnummer GG GD: 289290. Apotheek: Apotheek Rembrandt, Rem- brandtlaan 5, tei. 208055. Politie: 254066. 9 HOEK VAN HOLLAND De Hoekse toneelvereniging ATC treedt donderdag S, vrijdag lo en zaterdag 11 mei voor de laatste keer in dit seizoen op. Gespeeld wordt de klucht „Rosenwater en Appel bloesem in dameshoeden". Plaats: Harmo nie. Aanvang: 20 uur. Beide laatste avon den bal na. len. Te weinig waren zij (verant woordelijk als we als bestuur zijn) in staat u regelmatig op de hoogte te stellen van ons doen en laten; een maal per jaar, in een jaarverslag, bleek teveel achteraf, dus onvoldoen de. Te vaak ontbrak ons ook de mo gelijkheid, u rechtstreeks van onze plannen op de hoogte te stellen. En tenslotte voelden we het sterk gemis van een „kontact" tussen de vereni gingen, hetwel door ons tot stand zou moeten worden gebracht." Hei plan is om volledige informatie over het SBLO-werk te doen in net nieuwe orgaan, waarin men alle acti viteiten (bijv. wielerbaan, zwembad in Schiedam-Zuid, enz.) naar voren wil halen en het nodige erover schrijven. Een volledige ledenlijst ontbreekt evenmin. De heer N. Spithoven schrijft, dat de Sportdag van zaterdag 11 mei niet doorgaat omdat de belangstelling van de verenigingen ervoor te gering was. Maar er komt wel een Sportweek, eind september. Voor 15 mei kunnen de verenigingen, die daaraan willen deelnemen, dit opgeven. Het punt „Medische sportkeuring" krijgt aandacht in een artikel van de heer M. an Dijk. De ledenlijst laat zien, dat 69 vere nigingen bij de SBLO zijn aangeslo- tea VLAARDINGEN Dinsdag 11 Juni houdt de plaatselijke afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege hasr jaarlijkse bustocht. De reis gaat naar Zuldlarers. waar een bezoek wordt gebracht aan bet militair tehuis. De tocht kost dertien gulden per persoon. Deelne mers kunnen zich opgeven bij de heren P. de PrieSile, Burg. Fruissingel 28, A. Bos, Sehimmelpenninckstraat 22c, J. E. Egberts. Datheenstraat 174 en bij de dames Visser, Oteper, broekstraat 173 en Van Minnen, Burg. Pruissingel 96a. (Vervolg van pag. 1) Bijzonder weinig mensen in Beet- gumermolen hebben iets van de over val gemerkt. Mevrouw J. Walpot- Boersma heeft de overval echter van nabij meegemaakt. Zij vertelde: „Ik zou net naar de bank gaan. Ik stond aan de overkant van de straat met mijn beide kinderen en wilde over steken. Ik zag een groenige auto, er zat een man m, een onguur type. Terwijl ik naar de overkant ging, stormden twee mannen, waarvan één er een pistool had, naar buiten. Ik mocht niet naar binnen. Ze stapten in de auto en reden met grote snel heid richting Leeuwarden weg. Zij spraken met Duits accent en waren, eigenaardig gekleed. Eén had een. muts met een dot op". Later bleek deze auto een gestolen wagen te zijn, want men vond de Ford Taunus terug op een parkeer plaats aan de rijksweg Leeuwarden- Sneek. Een veehouder had gezien dat de drie mannen eruit stapten en een andere auto namen: een gebroken- witte Volkswagen met Duits kenteken. De veehouder vond het maar een vreemde gang van zaken, noteerde voor alle zekerheid het nummer van de Duitse auto en belde de politie. ^Inmiddels meldde de post van de rijkspolitie op de Afsluitdijk aan de Fries kant dat daar een auto was aangehouden met drie Duiterse als inzittenden. De mannen ontkenden ook maar iets met de overval te maken te hebben. VLAARDINGEN Donderdagavond 9 mei verzorgt de toneelgroep O.N.I. een uitvoering die om acht uur begint in de stadsgehoorzaal. Opgevoerd wordt de klucht Gevaarlijk snoepgoed ln drie be drijven van Max Andrea, Toegangskaarten kosten 1,50 en zijn verkrijgbaar bij kunsthandel BUJIeven aan de Waalstraat 6# en telefonisch onder nummer 345827. Op de dag van de voorstelling kan men van 's morgens tien tot middags een uur en vanaf *s avonds half acht terecht aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. VLAARDINGEN De heer C. J. Houdkamp, technisch ambtenaar le klasse bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van het bedrijf gemeentewerken, is geslaagd voor het patroonsdiploma vakbe kwaamheid voor het autobedrijf (Bovag). VEILING WESTERLEE DE LIER, i mei Aardappelen 6 660 kg; Andijvie 48—66 42.317, Dubb. bonen 470—570 229; Snijbonen 340—369 879; Komkom, (krom) 51—53 5000; Witlof 45—46 660; Poste lein 79—93 1234: Spinazie 16—31 6210: Spitskool 96—109 540; Prei AI 20—30 1937; Tomaten A 970—1050 18.594 bakjes; Extra c 930—950; Tomaten IA 840—080, IB 960—1060, IC 920—950. ICC 790-810; Netmeloen 0 280 156 stuks. 8 255, 10 95: Komkom. AA 55—57 44.500 Stuks, A 44—47, B 42—43. C 39—40, D 39—40; Paprika 37—61 1418; Sla 112—iVh 324.806! Bloemkool g 137—149 8768, 8 122—128, 10 84—97, 12 62—72, 15 46; Bospeen 110—125 4800 bos; Peterselie "Vt—15 3240; Raapstelen 5 100, Radijs K—-2» 9800; Selderij 5—12Vt 7020; Boskroten 58 120; Rabarber 15—25. De eerste Boskroten aangevoerd door j. A Batist welke 58 cent per bos opbrach ten. Koopman was De Boer (Delft). VRAAG DEMONSTRATIE NAAIMACHINEBEDRIJF Fransenstraat 9 - Waalstraat 38 Vlaardingen. T«L «18—349475. Bi' HOEK VAN HOLLAND Het bestuur van de Oranjevereniging zal een dezer, dagen een datum vaste tel len voor een spoedvergadering. Op deze vergadering zullen de leden ero ver moeten beslissen of een Oranje vereniging in Hoek van Holland nog wel zin heeft. Dit jaar heeft het bestuur het feest moeten organiseren met een handje vol medewerkers. Alleen de voorbe reiding is ai een te grote opgaaf voor drie of vier mensen. Het bestuur gelooft dat als de Oranjefeesten zo weinig bij de bevol king leven, men het in de toekomst maar zonder moet doen. Maar daar van zouden dan vooral de kinderen de dupe worden. Mocht de opkomst van de vergade ring zo klein zijn dat uit de aanwezi gen zelfs geen voltallig bestuur kan worden gekozen, dan zal het bestuur het bijltje erbij neerleggen. lUXBOUW- en aanbouwkeukens 'TOEN' ik het pakj'e materiaal van de commissie natuumcrea- tie van de raad voor de lichamelijkp opvoeding dat m'n collega op m'n tafel had gemikt eens goed bekeek, moest ik denken aan het vernaai van het meisje, dat was geboren en getogen in de binnenstad van een onzer grote steden. Toen dat meisje voor het eerst van haar leven „bul ten" kwam en daar zag, hoe een boer een koe molk, wilds ze haar leven lang géén melk meer drin ken, Zij had nooit gedacht, dat er een koe aan te pas moest komen. Aijijd had zij gemeend, dat de melkfabriek de producent was! In de Rotterdamse binnenstad zijn we nu zover gekomen, dat gewone,', paardebloemen. brandnetels, kruiskruid, herderstasje en andere onkruiden zijn uitgestorven. Om schoolkinderen daarmee kennis te laten maken, moet Rotterdam die planten.... in een kwekerij opkwe ken! Daarom iheb ik met heel vaa! genoegen in het materiaal vaa de commissie natuurrecreatie ge grasduind. Het viel me meteen op, dat de boekjes, die dit jaar uitkomen, er anders uitzien dan die van vroeger. Zij zijn ook anders gericht Pe boekjes uit de bekende serie „zoek met plezier naar plant en dier" wa ren helemaal gericht op de jeugd. Fr zaten aardige opgaven in en ik ton mij voorstellen dat heel wat Rotter damse kindertjes die opgaven met plezier hebben volbracht en daar heel wat mee hebben geleerd. Maar dit jaar zijn de boekjes cok bestemd voor volwassenen. Zij zip van een ander formaat, zij zijn «km wat luxueuzer uitgevoerd. Er zijn er twee: „Natuurpad Hoek van'Hoi- land" en „Schelpen". Daarvan kost „Natuurpad Hoek van Holland" 25 cents, net als de uitgaven uit „Zoek met plezier naar plant en dier". Het boekje „Schelpen" kost een gulden, en vermoedelijk komt dat door de plaatjes. Want dat laatste boekje heeft een totaal ander karak ter. Is „Natuurpad" een gids voor 'n route door het groen van en rond Hoek van Holland, dus min of meer opgebouwd op hetzelfde stramta als de gidsjes van vorig jaah „Schelpen" is een determinatieboe», zij het nog zonder tabellen, dat zou te ver voeren voor een dergeïijite eenvoudige uitgave. De liefhebber, die op het strand interessante zaken tegenkomt, kan aan de hand. van beschrijvingen en tekeningen zkn wat hij heeft gevonden. Wel, ik ben blij met deze boekj« en met het werk van de commissie natuurrecreatie. De bewoner vaa veel Rotterdamse stadswijken kom> veel te kort. Zoveel dat hij als lui -- niet eens zo heel ver van zijn wip ergens komt waar nog wèl wat is te zien, een goede gids nodig heelt. Anders vergaat het hem net als de Amsterdammer voor wie een vogej een vinkie of een sijsie is, een eend een drijfsijsie en een vliegtuig zei" een stoom vinkie! En dat terwijlde, laatste vink of sijs in de Amster damse binnenstad al lang is uit gestorven. MAASSLUIS De harmonievere niging Kunst na Arbeid brengi maandagavond 6 mei in de Marana thakerk aan de G. A. Brederolaan een Bevrijdingsconcert. Onder leiding van de dirigent A L Glotzbach is in de afgelopen touan" den een programma ingestudeerd van werken van Britse, Russische en Amerikaanse oorsprong. Uïtgevo®™ worden o.a. dansen van Katchaturian en de bekende mars Entrance an March of the Peers van Sullivan, n? liefhebbers van moderne muztos kunnen kennis maken met de Arnen- can Folk Songsuite, Er is ook samen zang onder begeleiding van net or" kest.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2