mm Nieuw bedrijfsgebouw van Westei'fflasbandel mHrnmmsê AANTAL BEZOEKERS „De Brink" startte goed met i ubileumvierin o- „Geref. ziekenzorg" groeit zeer snel TAL ontslaat vijf tot tien kapiteins en stuurlieden AGENDA EEN PAAR MEISJES EN JONGENS LAND Diefstal tijdschrift en SLUIS Na vestiging in Rotterdam Actie voor nieuw asiel gaat door Activiteiten van Stedelijk Museum Buurthuis: symbool ontspanning Afscheid van tivee bestuursleden naar JLfen Haag Schaakwedstrijden Waterscouts houden een „jamrarkt" Concerten Berijmd Verzesvoudigd Schoorsteenbrandje MAASKANT BEHANGSEL 585ste STAATSLOTERIJ 574 659' 185 455 6996 056196 026456 021910 000864 088133 041852 mËKMBÊfmmÊÊRÊBm Vandaag. De Krant wordt el}<0 dag tot en met gelezen. DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 13 MEI Maandag 13 mei 1968 EERSTE KLASSE PRIJZEN VAN: 5 zijn gevallen op nummers eindigende op: 50 zijn gevallen op nummers eindigend op: 100 zijn gevallen op nummers eindigend op: 200 zijn gevallen op nummers eindigend op: 400 zijn gevallen op nummers eindigend op: 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op: Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: Een prijs van 2000 is gevallen op hel nummer: Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer: Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. SCHIEDAM In verband met de vakan ties ral de gemeenteraad in de maand Juli niet vergaderen. X Burgemeester H. Roellsema reikt don derdagavond om half acht In Musis Sa crum de prijzen uit aan de winnaars van de SG-toneelwedstriJd. Dit zal gebeuren tijdens een feestelijke bijeenkomst met een gevarieerd cabaretprogramma. X Enkele clubs die deelnemen aan de verleden weet begonnen Algemene Be drijfsvoetbal competitie hebben door grote overwinningen kandidaten voor de kampi oenstitel gesteld. De uitslagen zijn: Swart- touw Boys - Meat Boys 1-1, SCF - Hoek 1-3, Mafa Boys - Keynes 6-2, PTT - Euro- tax 8-3. Schrijver - v. d. Moezel 6-2, Helios 2 - Enterprise 2 2-0, GZV - Helios 3-1, VF-£oys - Enterprise 0-2, v. d. Bor - Veveo 2-0, Hoek 2 - Swarttouw Boys S-0, D en L- GFEO 1-3, Ter Braak - GPS 7-3. PTT - v. d. Moezel 4-1. Coebergh - Halvax 8-1. v. d. Bor - Scheffers 1-1, Mafa Boys - Vcgla 4-4, SWM - Schrijver 1-3, Meat Boys 2 - SCF 2-3. Swarttouw Boys - Veveo 2-0 en Enka - Standaart 4-1. X Na de vijfde ronde van de strijd om het damkampioenschap heeft J. C. Onlnk de leiding. Hij won zijn partij tegen L. Breevoort. Hij speelde met zwart en opval lend bij de vijfde ronde is, dat alle zwart-spelers" hun partij wonnen: R. W. de Vries - C. den Boer 0-2, C. W. Sleeu- wenlioek - W. C. Heuvelman 0-2, J. J. v. Kuyk - C. Korpel 0-3 en W. Vrijland - A. D. Kinnegen 0-2. Voor de 4e ronde werd nog gespeeld: A. D. Kinnegen - J. J. v. Kuyk 1-1. J. c. Onlnk leidt met 8 punten uit 3 partijen, gevolgd door: W. C. Heuvel man 4-6. C. den Boer 3-5, R. W. de Vries 4-5. A. D. Kinnegen 5-5, C. Korpel 2-1, J. J. V. Kuyk 4-3, L. Breevoort 2-1, C. W. Sleeuwenhoek 5-1 en W. Vrijland 4-0. X De gereformeerde jeugd <F.C. Home) en een Seam van gereformeerde ouderen, zaterdagmorgen 21 mei op het terrein van PPSC eikaars krachten meten. Het jeugö- team speelt bovendien op vrijdagavond 31 mei op het HBSS-terreln tegen het elftal van de Vlaardlngse sociëteit 't Want. Za terdag houdt „Ons Home" een boottocht. X Met een 5-4 overwinning op GKV 2 heeft ODI het korfbalsclzoen goed beslo ten. Na 1-0 voor GKV maakte Wim van Winden 1-1 en Jan van Otterloo 1-2. Na rust kwam GKV weer naast ODI (2-2), waarna Costle Toussalnt met twee tretfers 2-J en 2-4 aantekende. Na 3-4 nam Wim van Winden 3-5 voor zijn rekening, maar het laatste woord was aan GKV: 4-5. x Het 15-Jarlge The Smashing Fellows (tafeltennis-, badminton- en lawnten- ntsvereniging) viert vrijdagavond zijn der de lustrum ln de Stadsgehoorzaal te Vlaar- dlngen. TSF Is 16 mcl 1953 opgericht. 055598 Schiedam De politie heett vrijdagnacht de 21-jarige A.L. aange houden wegens dipfstal van een aan tal tijdschriften. De man had een steen door de ruiten van een boek handel aan de Dam gegooid en de tijdschriften uit de etalage gehaald. Hij belek onder invloed. Vrijdagavond legde de politie op de Appelmarkt de 21-jarige bromfietser P.G. een rijverbod op. De man had geen papieren bij zich. De bromfiets werd in beslag genomen. SCHIEDAM De chirurg dr. P. J. Moll is benoemd tot hoofd van de orthopedische afdeling van de ge meenteziekenhuizen te Den Haag. Haag. Hij zal nog deze zomer Schie dam verlaten. Het juiste tijdstip waarop hij zijn nieuwe functie gaat vervuilen staat nog niet vast. Dr. Moll is 42 jaar en werkt sinds 1859 als chirurg ln de Schiedamse ziekenhuizen. SCHIEDAM In de kampi oensklasse, minder sterk samen gesteld dan in vorige jaren, zijn de posities bij de schaakwedstrijden al ingenomen. Van Baarle en Reitsma voeren het veld aan met 2 uit 2 en een uitgestelde c.q. afgebroken partij. De nieuwelingen in dit gezelschap Peiger en Liefhebber komen aardig voor de dag. Lantaarndragers zijn de debutanten De Koningft en Hölzken. In de eerste klasse doet Bogers alle moeite om het verloren terrein van de kampioensklasse terug te winnen. .Troost en Van Grootveld zijn hier de zwakke broeders. De jeugdige W. den Uijl doet in de tweede klasse serieuze pogingen om te promoveren. Blok, ook al weer een jeugdspeler, volgt hem op de voet met 2 uit 3. De kop van de derde klasse wordt gevormd door Van Leusden met 2l/i uit 3 en Van Dalen met 2 uit 2. Daarbij heeft zich Van Vorle gevoegd eveneens met 2 uit 2, ook alweer een jong talent, In de vierde klasse is de -toestand onover zichtelijk door Ingrijpende wijzigin gen in de samenstelling ervan. SCHIEDAM .De Schiedamse Wa terscouts houden -hg 25 mei een „jaarmarkt" op hex terrein aan de Havenstraat Het is de bedoeling dat het evenement groter werdt opgezet dan vorige jaren. Sr-Si steï ®,y SCHIEDAM Nu het oude asiel aan de St. Annazusterstraat te klein is geworden en bovendien ernstig is verouderd, helpt een aantal kinderen de afdeling Schiedam van de Vereni ging tot Bescherming van Dieren om geld bijeen te brengen voor het toe komstige asiel aan de Anthony Fok kerstraat. Volgens voorzitter H. Willems van Beveren is er reeds een bedrag van vijfenzeventigduizend gulden voor de bouw van het nieuwe, asiel beschik baar, maar dat is natuurlijk niet ge noeg. Daarom is men in oktober van het vorige jaar met de „Red dingsboei-Actie" begonnen. Een aar dige beloning zit er voor de deelne mers aan vast. Hoe langer ze blijven meedoen en hoe meer ze verkopen, des te groter de beloning wordt. Met de opbrengst van de stand op de In- habé is er sinds oktober drieduizend gulden bijeengebracht. SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 overtroffen in april de te rugbetalingen de inlagen. Ingelegd werd 3.507.414,99; terugbetaald 3.680.932,35. Vorig jaar werd in die maand een inlegoverschot gere gistreerd van 517.719. SCHIEDAM Met Jiet doorknip pen van een lint bij de hoofdingang heeft de heer E. Zevenhuizen (82) 'za-, teerdagmlddag het nieuwe be drijfspand geopend van de E Zeven huizen cv aan de 's-Gravelandseweg. De heer Zevenhuizen is de grond legger van het bedrijf, dat oorspron kelijk werd opgezet als schildersbe drijf. In 1914 werd de zaak omgezet in een glashandel. De eerste vestiging was in de Blok makersstraat te Rotterdam. Later be trok het bedrijf het pand aan de Ael- brechtskolk. Het nieuwe bedrijfsge bouw beslaat een oppervlakte van 1.250 m2 en is speciaal ingericht voor de bewerking van glas. Het bedrijf telt veertig werkne mers. V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In 1967 kreeg het Stedelijk Museum 27.752 be zoekers tegen 21.264 in 196o. Het museum was gedurende de laatste maanden van het vorige jaar op proef ook op de woens dagavonden gratis toegankelijk voor het publiek. Dit was echter geen succes. Er werden in 1967 zeventien tentoonstel lingen gehouden. Het educatieve werk draaide het vorige jaar weer op voile toeren. klassen met ongeveer honderd deel nemers moesten er nog wachtlijsten worden aangelegd. De „Vereniging Vrienden" van het Museum telde op 31 december 1967 zeshonderd leden. Ze organiseerde in samenwerking met het museum ze ven concerten en twee lezingen met muzikale ondersteuning. De restauratie van het orgel in de aula van het museum ondervond eni ge stagnatie, aldus directeur J. Paal man in het jaarverslag van. het Ste delijk Museum over 1967. Inmiddels zal het oude orgel in de aula waarschijnlijk volgende week in gebruik genomen kunnen worden. De firma Leeflang te Apeldoorns is an derhalf jaar met het opknappen van het orgel bezig geweest. Nu moet het alleen nog maar worden gestemd. Ook het orgelfront is bij de restaura tie niet vergeten; het heeft een nieuw verfje gekregen en overal is blad- g oud aangebracht, SCHIEDAM Geboren: Harry C Li zv H C L Magito en M Bot; Miriam du J J.N Zwang en N Marcelis: Fanny dv W Kem per en E A Klelss; Johanna K H dv J P Doejaaren en J K Verbmgge. OverledeD' A Vroon, 82; J w Ris. 74;'G F Portegies. 00; C H de Vette. 68. echtg L C Ham. Er werden 72 museumlessen gege ven, die door 4.453 leerlingen werden bezocht. Er werden 21 groepen ont vangen voor een iezing of rondleiding met een totaal bezoekersaantal van 632. Na de opening van de vijf kunst- ROTTERDAM Geen bonte ker- mis-tafreien, geen geïmproviseerde theater-wereldjes, maar een artistiek verantwoord, goed in elkaar gezet ge zellig programma. Dit was de eerste Indruk van de bezoekers van het buurthuis „De Brink", dat ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan was herschapen in een museum, een theater en een country- cn western-salon. Zaterdag opende deze „feestweek" met een reünie van Oud-Brinkleden die gedeeltelijk samenviel met de of ficiële opening van het feest. Tijdens de reünie kregen verschillende leden de gelegenheid tien minuten de tijd om in het verleden te kijken. Als deze tijd was verstreken werd hen met een gongslag het woord ontno men. Iets minder Tadicaal ging het toe bij het aanbieden van de geschenken. Bij het overhandigen van de nieuwe vlag voor het Reigemest, het buiten van de vereniging aan de Nieuwe Maas, ontspon zich een kleine discussie over het feit of de zon op de vlag aan de kant van de stok, of aan de kant van de punt zou moeten zitten. Het programma is geheel naar wens verlopea Zelfs de kinderen die buiten op het startsein van de ballon nenwedstrijd stonden te wachten hielden zich geheel aan de regels. Dat het fijn is lid te zijn van De Brink bleek wel uit de discussies over de soos-avonden, de vrije ex pressie, het voetballen en de beat- feesten. „De Brink heeft het gewoon", zeg gen de jongeren. „De Brink, iflaar ben ik thuis, daar ontmoet ik mijn vrien den", zeggen de ouderen. „De Brink is een ontmoetingscentrum dat leeft", zeggen de leiders, „en we hopen", zo voegen ze er aan toe, „dat we het levend kunnen houden". Dit merken zij op omdat zij voor alles een buurthuis-vereniging willen makèn die leeft, een vereniging die midden in de tijd staat en op die manier ook de jongeren nog iets heeft te bieden. Bij De Brink kunnen de leden onder leiding van „kunste naars", alles doen op het gebied van de vrije expressie. Het buurthuis is een symbool voor ontspanning ge worden voor de buurtbewoners. SCHIEDAM De gerefor meerde vereniging voor zieken zorg en maatschappelijk werk groeit snel. Op het ogenblik zijn bij de vereniging werkzaam twee •wijkverpleegsters, twee maat schappelijk werksters, van wie er één assisterende beroeps kracht als leidster van de bejaardenzorg. Verder zijn In dieiist zeven ge- ziasverzorgsters, vier gezinshelpsters en ongeveer veertig part-time wer kende bejaardenhelpsters. Dit bleek tijdens de onder voorzit terschap van de heer L. Ligthart ge houden ledenvergadering van vrij dagavond in de zaal van de Magnaüa Deikerk. Elke bezoeker ontving een gedrukt jaarverslag dat in verband met de omvang niet werd voorgele zen. Wel gaf tweede voorzitter C. A. van Deijk een berijmde korte samen vatting. Onder de aanwezigen was mejuffrouw J. G. van Gorkum de maatschappelijk werkadviseuze van de Provinciale Stichting voor gere formeerd maatschappelijk werk in Den Haag. De kerkeraad was vertegenwoor digd door de predikanten ds. J. N. Nammensma en P. R. Everaars en voorzitter J. A. Verkade. Afscheid werd genomen van de twee oudste bestuursleden, die in verband met hun leeftijd hun functie niet langer kunnen waarnemen. De heer C. van der Hoff was vele jaren lid van het bestuur waarvan een aantal jaren als voorzitter. Een nog langere staat van dienst had de heer J. Koster, die 34 jaar lid van het bestuur was en in die periode de functies van secretaris, voorzitter en penningmeester heeft waargenomen. De voorzitter noemde de heer Koster niet alleen „vader" van de vereniging, maar ook de leermeester van de thans zittende bestuursleden. Na de pauze werd het financieel verslag toegelicht door de heer W. van der Plicht. De heer Van der Plicht vertelde, dat de uitgaven en de inkomsten in de afgelopen tien jaar verzesvoudigd zijn. SCHIEDAM Bij de familie Swinkels aan de Julianalaan 56 ontstond zaterdag een schoorsteen brandje. De oorzaak werd gevormd door roetaanslag in een bocht van de schoorsteen. Onder leiding van waarnemend commandant J. C. Putter kon het brandje snel worden geblust met ge bruik van een ramoneur. De brand weer kwam juist bij de drukkerij Roelands aan de Lange Haven van daan, waar een hevige rookontwikke ling was waargenomen. Hier bleek een hoop slakken ln een emmer in brand te zijn geraakt. Om onder een slank afktedend rokje of lange pantalon een correct figuur te hebben... om ogenschijnlijk pondjes lichter te worden... zijn deze Lycra Pan ties met pijpjes ideaal. Stretch panty met pijpje*. .Van een prima kwaliteit Lycra, soepel in het dragen, speciaal om de overgang kous/panty glad en rimpelloos te maken onover troffen, met 4 jarretelles aan de binnenzijde van de pijpjes, nu voor nog géén zes gulden. (Van een onzer verslaegevers) ROTTERDAM Waarschijnlijk zui len vüf tot tien gezagvoerders en eer ste stuurlieden het volgende jaar de dienst van de Holland-Amerika Lijn moeten verlaten. Zoals bekend leidde het inkrimpen van de vloot reeds tot de regeling waarbij alle gezagvoerders van de Hol land-Amerika Hjn acht weken per jaar op non-actief werden gesteld met ver lies van tgage maar met het recht tot wachtgelduitkering tijdens dit non- actief Voor de eerste stuurlieden geldt een andere regeling: die krijgen geen over werk meer uitbetaald, maar dit ova'--;; werk wordt omgezet in extra verlof,.) Eind 1968 zal moeten worden overwK; gen of deze regeling kan wórden voort- gezet dan wel dat men een andere re- geling moet treffen. Daarover zal zeer binnenkort een be-.} slissiag worden genomen. Een gespreï tussen de vakorganisaties en de three- tie van de HAL heeft inmiddels plaais.^ „Wij zullen zeker bepaalde maatrege-gj, len moeten nemen", aldus de directie. „Maar die zullen met de grootst moge-.;., lijke souplesse worden uitgevoerd. Het;) gaat hier per slot van rekening om.ft mensen in toprangen, die reeds een ae-. fi langrijke zeemanscarrière hebben •PP"S>;: gebouwd. Wat met d afvloeiende men-ï.;' sen zal moeten gebeuren is een ander vraagstuk. Mogelijkheden binnen het;:, eigen bedrijf aan de wal worden'w-ir keken, maar die zijn niet waarschijrüJjfc Men moet, wil men deze mensen over- plaatsen, ze een zeer goede functie aanbieden." overname aangeboden een gunstig gelegen Goed bestaan, lage lasten, billijke prijs. Brieven onder nummer 6389 Bur. v. d. Blad. Op onze kantoren kunnen Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop vin deze linge Lycra pantiee, in wit en in de confectiematen C3B./1*» voor K95 A VLAARDINGEN De zondagsschol van de Christelijke Gereformeerde Kers» voornemens het 30-Jarig bestaan te va^j" met een bijeenkomst, te houden op tater dagmiddag 18 mei in het kerkgebouw aan de Emmastraat. Aanvang 14.30 uur. HOEK VAN HOLLAND - Bank zU oe rolbezetting cn de kwaliteit van het-spet de opvoering van de klucht „Rosenwau» en Appelbloesem" zaterdagavond toneelvereniging ATC een succes gew°i den. Het stuk zelf slaagt er niet IJ SJ- ermee bedoelde sfeer van de befaanae Jiddische kluchten van Potasch en regT moer te scheppen. Dankzij de grote roine* zetting kreeg ook de ATC-Jeugdgroep ï«b om naar voren te komen. Van de ervare*. spelers gaven Adry Buys, Bea de .weeg- Rita Kats en Riet van Wilgenburg preing;.: vertolkingen. Tiny Groothuyzen was reg»h set. ze. met u.l.o.-opleiding een plaats bieden. Het werk is aan de LOKETTEN en verder typewerk en administratie, Safe tant »^-0pleidine waaraan Je SCHIEDAM Achttien brom fietsers kregen zaterdagmiddag in de Burgemeester Knappertiaan een pro ces-verbaal omdat zij te hard hadden gereden. Een zelfde aantal automobi listen werden 's avonds op de Hor- vathweg gepakt voor dezelfde over treding. CUa ut, of schrift, bost. Ichiedamseweg wg1*™ oas hoofdkantoor,, Je vakantieplannen zullen we wel kunnen inpassen.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2