Toneelseizoen 1968-1969 Vlaardings kunstcentrum e i Cultura werken samen Meesterlijkvoetbal van leerkrachten BRANDSCHADE IS STERK 'OPGELOPEN AGENDA Kerken moeten samenwerking voortzetten miCAOE Morgen roept de klok cS?5£ DAGELIJKSE RENTEVERGOEDING boogaord T.V. REPARATIE Balatred informatie-pakket met handige kleurenkiezer gratis! Korenconcert in Stadsgehoorzaal Ruim viermaal zoveel als in 1966 Dr. Nolet Stichting viert feest Krediet f 75.000 voor bouw brug Engelse humor hij Filmkring Burgerlijke stand Jaarvergadering Hengelaarshond schelf er Bepalend Moeilijkheden t-p/CHlESSERi Onderscheidingen AR-vergadering Nieuw gymlokaal Jeugdgemeenteraad Excursie Diisseldorf Jan J. xan den Berg in Grote Kerk Maassluis Ronnie Cassa leidl bij damconcours Kaartverkoop voor Rotterdamse Kunstinstellingen Kruimeldiefstallen uit gebouwen Balamnndi Nederland N.V., Huizen NJBf. Vrijdag 3 3/4, 4V2, 5 en 5Vi p. jaar UITSPRAAK SNELLER EN BETER BIJ DE 'S P E C I A LIS T DE ROTTERDAMMER Pagina 4 WOENSDAG 22 MFI Balatred is de beste vinyl-op-vilt vloer» bedekking, die u kopen kunt. De ideale kombinatie van. warmte-isolerend, veerkrachtig vilt met kleurecht, slijt vast vinyl. Ligt voorjaren. Als u er alles van wilt weten, vraag dan het Balatred informatie-pakket, U krijgt dan ook die praktische kleurenkiezer, CM thuis uit meer dan 76 mogelijk heden te kiezen welke kleur en kwaliteit *t worden zal. Briefkaartje s.v.p, naar yrltn63-3f (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdagavond 30 mei geven de koren van Jo Mulder en een Tsjechisch koor een concert in de Stadsgehoorzaal. Dit concert vormt een onderdeel van de uitwisselings- week met het koor van de Tsjechoslo- waakse radio uit Usti. Dirigent is de heer Vlastimil Kobrle, De uitvoering zal worden bijgewoond door de Tsjechische ambassadeur Fos- pisil met echtgenote. Op het program ma staan volksliedjes, kinderliedjes, klassiek en potpourri. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN SCHIE DAM Het Vlaardingse Kunst centrum en de Algemene Schie- damse Cultuurkring Cultura gaan het komende toneelseizoen samenwerken. Dit betekent een belangrijke versterking van het VKC, dat 2400 leden telt. Het samengaan betekent voor de leden van Cultura, dat zij in het nieuwe seizoen zijn aangewezen op de voorstellingen die in de Stadsge hoorzaal te Vlaardingen worden ge houden. Cultura blijft zijn zelfstan digheid behouden, maar betaalt voor elk lid (ongeveer 450) contributie aan het VKC. De leden van Cultura krijgen uiter aard dezelfde faciliteiten als de VKC-leden. De maandbladen van beide culturele organisaties zullen weinig van elkaar verschillen. Ze zullen hun eigen naam behouden, maar de inhoud zal dezelfde zijn. Na het eerste proefjaar zal worden bekeken of een algehele fusie moge lijk is. Voorlopig zal Cultura in Schie dam nog een functie blijven vervul len met de organisatie van de zoge naamde kleine avonden: kunst met een kleine k. De Schiedamse cultuurkring stelt prijs op het behoud van haar zelfstandigheid. Zij heeft tot de sa menwerking moeten besluiten, omdat het culturele klimaat in Schiedam te wensen overlaat. Er is geen schouw burg en er zijn geen zalen voor voorstellingen van enige allure. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Onder gro te belangstelling van leerlingen en ouders hebben onderwijzers en bestuursleden van de Vereni ging voor christelijk schoolonder wijs tweemaal een half uur ge voetbald op het Zwaluwenterrein aan de Kethelweg. De elftallen hadden als naam gekregen „Westwijk" en „Rest van Vlaardingen". Het elftal van de Westwijk wist met 2X te winnen. De doelpunten kwa men van de heer H. Hakkert en J. Wessels, leerkrachten aan de Govert Maanschool. Van de te genpartij was het de heer H. Sloots, administrateur van de vereniging, die wist te scoren. De heer H. .4. Schoonfeld, hoofd van de Prof. dr. V. H. Rut- gersschool, verrichtte de aftrap voor dit sportieve duel. Scheidsrechter was de heer G. van der Borden, De heer N. Edelschaap zorgde nog voor een klein incident. Hij liep een blessure op. De verwon ding was echter gefingeerd om de speciaal voor de voetbal wedstrijd meegenomen verband- kist te kunnen gebruiken... V.l.n.r. de heren ff. Hakkert en J. Wessels (onderwijzers aan de da vert Maanschool) en H. Sloots, ad ministrateur van de Vereniging voor christelijk schoolonderwijs. Laatstge noemde maakte een doelpunt voor „de rest van Vlaardingen" en de beide andere heren zorgden voor het eerste en tweede doelpunt voor „De Westdijk". Voor het voortbestaan van Cultura is bepalend hoe de zegelactie van de Stichting Opbouw Schiedam (S.O.S.) zich ontwikkelt. Deze stichting beij vert zich onder meer voor een eigen schouwburg. Cultura acht het verstandig geen overhaaste stappen te doen, nu een schouwburg tot de mogelijkheden zou kunnen behoren. Het Vlaardings Kunstcentrum heeft voor zijn leden en die van Cul tura het nieuwe programma op gesteld voor het toneelseizoen 1968-1969. De openingsvoorstelling is op dinsdag 1 oktober met het Nieuw Rotterdams Toneel. Welke stukken gesteld voor het toneelseizoen pen zullen spelen is nog niet bekend. Vaststaat in elk geval dat het to neelspel „En ik dan" van Annie M. G. Schmidt op zaterdag 19 oktober zijn voorpremière in de Stadsgehoor zaal zal beleven. Het stuk zal op 1 november in Amsterdam in première gaan. Woensdag 6 november komt de Haagse Comedie naar Vlaardingen, op dinsdag 19 november gevolgd door het Nieuw Rotterdams Toneel. Zater dag 18 januari 1969 verzorgt Wim Kan het Nieuwjaarsfestival met een geheel nieuw programma. Donderdag 6 februari treedt het Nieuw Rotterdams Toneel weer op. Zaterdag 1 maart komt Ton van Duinhoven met het toneelstuk „Er ligt een haar in mijn soep" en tot slot is er op zaterdag 19 april een optreden van Fons Jansen met een nieuw programma. Het bestuur van VKC heeft bij het opstellen van dit ioneelprogramma heel wat moeilijkheden te verwerken gehad. Allereerst is daar het streven van de overheid om de grote ge zelschappen niet meer in de provin cie te laten optreden. „Men komt wel naar de grote steden", is de redene ring. Wanneer de overheid aan de wensen van de toneelgroepen tege moet komt en deze niet meer buiten de grote steden willen spelen, kan het VKC zichzelf wel opheffen. Het bestuur en ook B. en W. hebben, evenals vele andere gemeenten tegen deze ontwikkeling geprotesteerd. In elk geval is !het bestuur er voor dit jaar nog in geslaagd zes toneel- voorstellingen op het programma te - zetten. Dit aantal wordt mogelijk met nog twee uitgebreid, want onderhan delingen met de toneelgroepen Ensemble en Centrum zijn nog niet afgesloten. Het bestuur heeft een nieuw sys teem voor het nemen van abonne menten ingevoerd. Bij een abonne ment op minimaal vier en maximaal tien voorstellingen naar eigen keuze betaalt men 5,50 op de eerste en 4,50 op de tweede rang. Dat bete kent een belangrijke reductie. De toeslag op de entreeprijzen voor niet-leden is met een kwartje ver hoogd tot 1,25. Het bestuur hoopt met deze maatregel meer leden te MANNELIJK SPORTIEF PERFËKTE PASVORM DIVERSE KWALITEITEN SÜps vanaf f 4,95 Singlets vanaf 4,95 BANLON zo gewassen - zo droog Sportslips f 5,95 Singlets 7,95 in de kleuren: Bleu, Blauw en Wit. gnodahul» «ohMdamnwag 01 vMwrdngm tel, U03 Vrijdagavond koopavond (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De schade door brand was in 1967 ruim vier maal zo groot als het jaar daarvoor. Het tota le bedrag: ƒ1.232.150, tegen ƒ276.840 in 1966. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Schiedamse brandweer. Toch werd het afgelopen jaar min der keren de hulp van de brandweer ingeroepen, dan m 1966: 179 (183). Er waren drie uitslaande branden (5), 53 (51) binnenbranden, 79 (65) buiten- branden, waarondr 11 auto's en een bromfiets, 5 (5) scheepsbranden, 3 (5) schoorsteenbranden, 1 (2) loos alarm en 22 (34) hulpverleningen. In 1967 werden 193 bouwplannen ter beoordeling aan de brandweer voorgelegd, terwijl aan particuliere en overheidsinstellingen mondelinge en schriftelijke adviezen werden verstrekt. Bij toneel- en cabaretvoorstel lingen, feestavonden, concerten, vuurwerk, tentoonstellingen, een huishoudbeurs, de kermis en andere publieke vermakelijkheden deden 26 (27) brandwachts 444 (528) diensten, waarbij het aantal manuren 2491 (2685) bedroeg. Het aantal van de negen Schie damse industrieën met een eigen be drijfsbrandweer bleef in 1967 onge wijzigd. Elf korpsleden van de vrijwillige brandweer vierden dat jaar hun zil veren jubileum. De huldiging gebeur de in de brandweerkazerne, waar burgemeester Roelfsema de jubilaris sen het verzilverde kruis opspeldde. De commandant reikte aan zeventien verkenners een brandweerinsigne uit. Een voetbalelftal van Schiedamse amb tenaren gaat vrijdag en zaterdag naar Enschede om daar deel te nemen aan het Nationaal Ambtenaren Voetbaltornool. Dertig gemeenten doen mee. Op Hemelvaartdag worden de con- cem-wedstrijden gespeeld van da NV Ver- eenlgde Glasfabrieken. Deze bestaan uit voetbal, biljarten, tafeltennis, volleybal, klaverjassen, estafette en lawntemvts. Vandaag Chr. Soc. Belangen: prijsuitreiking lichtstoet, 20. Geref. Jeugdhuis: Gereformeerde Kerk» Oost, wijkavond, 20. Zakkendragershulsje: werkgroep «Open Studio", orienteringsavond 20 en dagelijks Agentschap „De Rotterdammer": me vrouw J van Gog. Dr. Zamenhofstraat 138. tel. 152400, ook klachten bezorging. Alarmnummer brandweer: 269123. Alarmnummer GG GD: 269280. Apotheek: L. Evers, Lange Haven 81. tel. 268142. PoUtle: 264666. SCHIEDAM In de Dr. No- ietstichting zal woensdag 29 mei aan drie gedenkwaardige feiten aandacht worden geschonken. Het is namelijk deze maand veertig jaar geleden, dat het ziekenhuis in gebruik werd genomen. Bovendien zal deze maand de ingrijpende ver bouwing van de klasse-afdeling en de polikliniek voltooid zijn. Ten slotte wordt het feit gevierd, dat zuster Ehrentrude hoofd van de kinderafdeling op 12 mei 1928 naar Schiedam kwam. De receptie begint om vier uur 's middags. SCHIEDAM In de vergadering van de AR-Kiesvereniging „Neder land en Oranje" donderdag 30 mei in het Gereformeerd Jeugdhuis komen de stembiljetten ter verkiezing van een partijvoorzitter in de vacatu re-Berghuis ter tafel. Verder zal de nieuwe contributie- regeling worden behandeld, die op de jaarvergadering is bepaald op een minimum van 12. winnen, want een lidmaatschap kost 2,50 (voor elk volgend gezinslid 2 en voor huisgenoten beneden de achttien 0,50), zodat men deze con tributie er na twee voorstellingen al weer uit heeft. Jeugdleden betalen voor een abon nement de helft van de prijs (op de eerste twee rangen). Jongeren bene den de achttien jaar die geen lid zijn betalen voor een plaats op de goed koopste rang 1,50 en jeugdleden be talen hiervoor een gulden. Het bestuur wil meer reclame ma ken voor de toneelvoorstellingen. De winkeliers die bereid zijn een affiche te bevestigen op hun etalageruit krij gen een toegangskaartje tegen reduc tie. Het bestuur staat niet onwelwil lend tegenover het overnemen van de organisatie van voorstellingen door de Stichting Stadsgehoorzaal. Hierop heeft wethouder G. Walstra aange drongen. Onlangs is besloten dat B. en W. het bestuur een voorlopig voorstel zal voorleggen. Het bestuur van VKC heeft gevraagd dit ontwerp zo op te stellen, dat de structuur en het ka rakter van het kunstcentrum niet worden aangetast. HOEK VAN HOLLAND In de vergadering van de wijkraad dinsdag 28 mei 's avonds half acht zal bekend worden gemaakt, dat het ministerie een urgentieverklaring heeft ver leend voor de bouw van een tweede gymnastieklokaal. Verder zullen er mededelingen worden gedaan over een voorlich tingscentrum. in Europoort. Op de agenda staat verder een ver zoek van de Harmomevereniging „Rotterdam aan Zee" om een bijdra ge voor het Uniformfonds, MAASSLUIS De jeugdgemeen teraad gaat zich in zijn vergadering van donderdag 30 mei in de zaal van Het Zalencentrum-West aan de Lijsterlaan bezig houden met de ha- venaanleg. De raad wordt gevraagd zich uit te spreken tegen de aanleg. Verder wordt gepraat over een kre diet van ƒ350.000 voor het inrichten van een boerderij als recreatie-cen trum. VLAARDINGEN De leerlingen van de Christelijke middelbare de tailhandelsschool en de examenklas van de vierjarige detaiiftandelsschool „Beneden-Maas" verblijven op het ogenblik in Diisseldorf waar zij onder meer een bezoek brengen aan de Eu roshop, een tweejaarlijkse Europese tentoonstelling op het gebied van winkelinrichtingen en etalagemateri- 'alen. Verder worden de leerlingen ont vangen door het warenhuis Karstadt MAASSLUIS In de serie „Orgel concerten Feike Asma", georganiseerd door de zangdienstcammissie „Te Deum Laudamus" treedt woensdag avond 29 mei J, J. van den Berg, or ganist van de Nieuwe Kerk te Delft op in de Grote Kerk van Maassluis. Het programma vermeldt werken van Bach, Mendelssohn, Hoilins, d'Aqum, Hoger en twee composities van de con- cetgever. Voorverkoop van kaarten in het gemeentemuseum, Zuiddljk 16 van af morgen, woensdag 22 mei. SCHIEDAM Voor de voorberei ding van de bouw van een brug over de Schie vragen B. en W. een krediet van ƒ75.000. De brug komt te liggen in de verbinding Schiedamseweg Vlaardingen, op Rotterdams gebied. Deze weg geprojecteerd ten zui den van het Prinses Beatrixpark loopt door het industrieterrein be westen de Schie om na de kruising van de Schie aan te sluiten op de Vlaardingweg. De tijdelijke hulpbrug voldoet niet meer aan de eisen. Met de aanleg van deze weg zal veel verkeer buiten Nieuwland en van de aansluitende wegen van rijksweg 20 gehouden kunnen wor den. SCHIEDAM op het PPSC-terrein Ttmrlede wonden zaterdagmorgen de tradi tionele wedstrijden gespeeld tussen gere formeerde ouderen en het voetbalveld van ..Ons Home." SCHIEDAM Geref. kerk: Jullanakerk: 0 ds Schuring, Herv (eer.) Evang.C gebouw Irene: 40 ds Kortleve, Herv. Gem: Grote kerk- 10 ds Spahng, De Rank, KeUiel: 10 ds Vons, SI. Mariinuskerk: 9.30 ds Ver waal. SPAARBANK VLAAROfNQSN m (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedams actie-comité van „Kom over de Brug" heeft bij de plaatselijke kerkgenootschappen aangedroa. gen op continuering van de by de actie ontstane samenwerking. De centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente is verzocht het initiatief tot concrete stappen daartoe te ondernemen. Tel. 350800 Schiedamseweg 12/2 Van Hogendorplaan 45 Dirk de Derdelaan 41 Rijdend bijkantoor wijk Holy VLAARDINGEN In het tomooi om het persoonlijk jeugddamkampi- oenschap van Vlaardingen heeft Ron nie Cassa de leiding genomen met vijf punten uit drie partijen. Dinsdagavond won hij op fraaie wij" ze van Jacob van der Kooij, die zijn eerste nederlaag kreeg. In dezelfde ronde won Ton Sluimer van Kees van Vliet en kreeg Leen Torn een nederlaag toegediend door Levien Meehielsen. Ton Sluimer is thans tweede met vier punten waarna drie spelers vol gen met twee punten. Kees van Vliet is hekkesluiter met één punt. Er moe ten nog twee ronden worden gespeeld. VDV 1, dat in *de nederlaagserie tegen DOS in Rozenburg met een 164 overwinning een goede kans maakte op het beste resultaat is voor de eerste prijs uitgeschakeld. Constant uit Rotterdam, dat ais laatste tegenstander in Rozenburg aantrad verscheen op oorlogssterkte en de jubilerende vereniging moest met IS—I het hoofd buigen voor het Rotterdamse damgeweld. Het actiecomité, dat dezer da gen met de contactpersonen en medewerkers vergaderde nam dit besluit na een causerie van de gereformeerde predikant ds. J. C. van Veen te hebben aange hoord. Deze stelde zich op het standpunt dat de ver ontrusten in de verschillende kerken hun ogen vaak sluiten voor de werkelijkheid. Hij had de indruk dat velen het beu gewor den zijn „alleen kerk te zijn". „Het kerkzijn van vandaag gaat veelal op in het leveren van kleine gevechten, maar steeds meer komt aan het licht dat de mensen niet meer geïnteresseerd zijn in onze klei ne voorhoede-gevechten", aldus de predikant. Ds. Van Veen zei dat „Kom over de Brug" een stukje kerk in nieuwe vorm heeft gerealiseerd. Het heeft ontdekt waar de echte punten van samenwerking liggen en nu moet er alles op gezet worden een mentali teitsverandering teweeg te brengen en over de grenzen van de eigen kerk naar andere horizonten te laten heenkijken. Het actiecomité „Kom over de Brug" zou daarom een duidelijke en omlijn de uitspraak over de motieven van de taak der kerk moeten uitlokken. Via publiciteitsmedia moeten kerke raden en zendingscommissies erop at tent worden gemaakt dat ome voort durende roeping niet met een actie kan worden afgekocht: het gaat om de totale inzet; wij moeten met een bepaald concreet doel voor ogen sa men met de Heer op weg. „Het gaat niet alleen om geld, maar om de dienst aan de mensen: wij moeten teams vormen die zich bij voorval lende gebeurtenissen willen inzetten en daarin moet ook de jeugd worden betrokken." SCHIEDAM De Schiedamse Film- kring besluit het filmseizoen 1967-'68 vrijdagavond 31 mei om acht uur In de aula van de Jtijks-H.B.S. en M.M.S. aan de Hugo de Grootstraat met de En- gelse-humor-film „Pasport to Pimiico" van Henry Cornelius. Deze m 1949 gemaakte film heeft zich in de loop der jaren uitstekend als ontspanningsfilm weten te hand haven. Dit is vooral te danken aan het uitstekende filmscenario, waardoor de absurd «gebeurtenissen zich met een dwingende logica aan ons opdringen, en aan het authentieke vrijheidspathos, dat de inspiratiebron van de humor van de film vormt. In wezen is „Pim- lico" een loflied op de Gockney, die zich ondanks armoede en narigheid overal doorheen weet te slaan. Fimlico is een volksbuurt in Londen waar ontdekt wordt dat dit gedeelte van Londen eigenlijk en Bourgondische enclave is op Brits gebied. Dat blijkt uit een document dat in een onder aardse kelder wordt gevonden. Een vrouwelijke professor een grandiose rol van Margaret Rutherford komt dan tot de gedachte dat Pimiico een eigen leven moet gaan leiden. In de film wordt op grandioze wijze de spot gedreven met alles wat oud en tradi tioneel is van de Engelsen. Het voorprogramma geeft „De Valse Noot" van de Belg Raoul Servais, een tekenfilm, die op een woordspeling be rust. Een orgelmannetje scharrelt wat rond in een door geld geregeerde we reld. Uit de film spreekt de symboliek van de kermis: het is een territorium waar de sociale verschillen worden ge nivelleerd. „Bezoek uit het heelal" is de tweede korte film die de Filmkring vertoont. Het is een charmant sprookje van de Joegoslaaf Zïatko Grgic met science fiction motieven. Een klein meisje ont moet een Marsmannetje dat op de aarde schipbreuk geleden heeft, en leert het begrijpen. Ook met-leden hebben toegang tot de voorstelling, die voor alle leeftijden geschikt is. De Engelse actrice Margaret Rutherford (links) als Miss Marple in een verfilming van een detective- boek van Agatha Christie. In Pas poort naar Pimiico" speelt zij de hoofdrol als de vrouwelijke profes- Schiedamseweg 41 Reparaties it contant Indien u *s morgens voor 9 uur aan Boogaard uw T.V.. reparatie meldt, dan heeft U gegarandeerd dezelfde avond weer EEN GOED BEELD ROTTERDAM Vrijdag gaan Rotterdamse Kunstinstellingen in een aantal randgemeenten van Rotterdam symbolisch kaarten verkopen aan burgemeesters. Op die dag starten de verschillende bespreekbureaus voor Rotterdamse kunstinstellingen. Rotterdamse kunstenaars zullen in de volgende plaatsen kaartjes verko pen: ROZENBURG: om elf uur op het raadhuis door Steye van Brandenburg en Wim Hoddes aan burgemeester H. Sloots. MAASSLUIS: om elf uur op het agendabureau/museum door Enny Meunier en Jan Kruyk aan de echt genote van burgemeester A. J. D. van Dijck en wethouder J. Smit. HOEK VAN HOLLAND De voetbal vereniging Hoek van Holland houdt op Hemelvaartsdag een jublleumtornooi voor C-eiftallen. De wedstrijden worden gespeeld op de sportvelden aan de Har- wiehweg. Deelnemende verenigingen: RKWIK, Verburch, Hoekse Boys, Portuna VDL, Xerxes, Naaldwijk en Hoek van Hol land. As'wang tien uur. e HOEK /AN HOLLAND De plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis zal in de TELEFOON TECHN. DIENST (RADIO-T.Vé) 346000 SCHIEDAM sreboren: Erik Jzv H R 6.13 BERD PVEA 2186 Messchendorp en II J Schrage; Elizabeth dv L P van Noorden en E van der Hurk; Judith dv T Bouw en H van Doornik; Arie zv c Moret en T M Huigen; Ronald zv j Pieters en D ScMppers; Elisabeth W C dv J E BoneCaas en W J JSchuurmans; Maarten P zv P Sprelj en J Verkerk; Jolanda dv J Duk en H M P Schuitema ker; Dennis M Z zv M W O Stolzmann en C G J den Boef; Alicia dv F Gonzalex Chica en I Garcia Bernal; Rodger B zv H Vijgeboom en J Mlddleton; Carla C dv H L FinkenflÜgel en C A Tel man; Patricia M K dv J C Hlggins en A J MT Bhlmeljer; Hendrikus J zv J P B Lansbergen en SML Bakker. Overleden: H J Post 56. SCHIEDAM Gebaren: Ronald zv G C van der Harg en H C Vollebregt; Hei- ma dv JF Ververs en P Donkers; EriczvC van Schie en A J van Leeuwen; Marielie dv M S Klink en F P L Stouthan- dei; Arie J zv H Geijtenbeek en H C Guldottl; Franciscus T A zv A F de Kaper en T M A Bosch; Anthony zv A Jonekheer en J M Harteveld; Petra S dv CHValster en G J Krowlnkel. Overleden: MJ van der Mark 85 wed R G van Enter; H de vogel 72 wed G G van Lelieveld H Thle 64 echtg L Dijkshoorn; C L Jansson 53; J L Zondag 74; J B J verschuren 91. Ook de hervormde predikant ds j W. Zimmerman drong er in de verga tiering die onder leiding stond van de heer L. A. de Bruin, Voorzitter van het comité, op aan de ontstane samenwerking voor de toekomst to handhaven. In de brief van het comité, die voorlopig alleen aan de kerkeraden van de beide grootste protestantse kerkgenootschappen (de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk) is gericht staat onder meer: „Wij' zouden het betreuren indien het bij deze eerste stap zou blijven en zijn van mening dat alles dient te worden in het werk gesteld om te komen tot een situatie waarbij de thans begonnen samenwerking wordt gehandhaafd, geïntensiveerd en uit- gebreid, in die zin dat de berken besluiten zoveel mogelijk activiteiten gemeenschappelijk te ondernemen zodat een gezamenlijke dienst aan dé naaste en aan de wereld kaa ontstaan. Het comité doet in zijn brief verder de kerkeraden de suggestie vooral de gemeenteleden in het werken naar dit doel te betrekken. Daartoe zouden in elke wijk comités moeten worden gesticht die de opdracht krijgen we gen te zoeken en voorstellen te doen om wijksgewijze te komen tot ge meenschappelijke acties. De beide kerkeraden zijn verzocht ook de andere kerkgenootschappen die aan de actie „Kom over de Brug" hebben deelgenomen in hun plannen te betrekken. SCHIEDAM Dinsdag is uit een kassa m de CJV-jeugdhaven aan de Lange Haven 170 gestolen. De die ven waren door een schuifraam het gebouw binnengedrongen. Een poging tot inbraak werd ge daan m de distilleerderij van A. Bit ter in de Eizensteeg. Met een breek ijzer probeerde men de houten bui tendeur te forceren, die daardoor beschadigd werd. Uit een niet afgesloten 'kassa van het VW-gebouwtje in de Plantage is 25 ontvreemd. Aan de achterzijde van het gebouwtje bad men met een koevoet of vee, rijver een raam geforceerd. VLAARDINGEN De Vlaardingse Hengelaarsbonri houdt vrijdag 24 mei haar algemene jaarvergadering in zaal 5 van het volksgebouw aan de Schiedamseweg, aanvang 20 uur. De agenda zal tijdens de vergade ring aan de leden worden aangebo den, hetgeen ook geldt voor de be groting. De contributie voor 1968 be draagt ƒ12.50. waarbij is inbegrepen de Brielse Maasvergunning. Ge pensioneerde leden, en jeugdleden (beneden 16 jaar), zijn aan contribu tie ƒ2.50 per jaar verschuldigd (met Brielse Maasvergunning 5). De kampioensconcoursen zijn vast gesteld op 8 juni, 30 juni, 10 au gustus, 15 september en 5 oktober. Het slotconcours van de VHB is be paald op 15 maart I96S. Snoekcon- eoursen worden gehouden op 21 en 22 september; deze zijn uitsluitend bestemd voor VHB-leden. De hengelaarsvereniging Het Westen heeft nu reeds een nationaal concours georganiseerd, dat zal wor den gehouden op 13 juli. De henge laarsvereniging De Zwervende Visser herdenkt op 8 september haar 45- rig bestaan met een concours voor alle bij de VHB aangesloten verera gingen. DE LIER Het bestuur van de VelllM westeilee beeft zijn leden bericht dat rechtstreekse verkoop uit de hard vm tomaten zal worden gestraft met w hoogste geldboete die volgens de kan wolden opgelegd. Het bestuur sprMSj in dit verband van „unfaire, gevaarlijs: en verwerpelijke praktijken". DAMESMODES f Schiedamseweg 57® - Tel. 343378 Vlaardingen

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2