B. en W. wachten nu op advies VEEL WAARDERING VOOR BOSPLAN VLAARDINGEN Politie Hoek van Holland: Voethal niet in de plantsoenen Akkoord over studie zeehavenontwikkeling Nieuwe methoden in jeugdwerk Wat gebeurt er na de sloop Geslaagden, geslaagden AGENDA EBZH3 zee zon zeep Ook in badlakens Tuindorpwijken in Holy-Noord Duits jeugdkoor concerteert in Maassluis Politie Schiedam in de ether Minder ongelukken in de maand mei Kozijn stort op lege kinderwagen Secretaris HBSS is afgetreden Voorlichting gas, water en electriciteit Schoolsportdag in Maassluis Ingebruikstelling van waterkering VOORLICHTING IN SCHIEDAM O acfif il I 1 Afsluiting Oranjebrug Zeebanket Korfbal Tennis V erenigin gsgeb ouw Geen sprake Afsluifing Koemarkihrug „Subsidie-bal" Gratis reis voor 400 kinderen Diplomats voor brandiveerliedei Twee Maassluisers behaalden judo-kampioenschap KONINKLIJKE HQILANDIA assistente O O 25 VLAARDINGEN" Het bosplan Vlaardingen is in de raadsver gadering van gisteravond over het algemeen gunstig ontvangen. Het college van B, en W. zal het stellig niet alleen laten bij een be dankje aan de initiatiefnemers, die het plan aan het gemeentebestuur hebben aangeboden. Op de vraag van de heer R. van Cortenberghe (PSP) hoe het plan was ontvangen bij het college, kon de heer T. de Bruijn geen concreet antwoord geven. HOEK VAN HOLLAND De sportminnende jeugd staat er niet best op bij de politie, al thans voor zover zij de straat en het plantsoen verkiest boven de sportvelden. toing^. (Van onze correspondent) SCHIEDAM De leiding van het gereformeerd jeugdwerk heeft gisteravond kennis ge maakt met mevrouw M. Pater- Schipper, jeugdwerkadviseuze van het provinciaal centrum voor gereformeerd jeugdwerk in Zuid-Holland zuid in oprichting. Deze avond stond in het teken van de vernieuwing van het jeugdwerk en de suggesties daartoe, die zijn vastgesteld in het „Cower-rapport". Oe bijeen komst stond onder leiding van Jaap Tiemersma, lid van het af delingsbestuur van de Bond van GJVs Zuid-Holland-zuid. Dienstbetoon ÏFHAAIé Zondag 9 juni fnantgarage DUNANTSTRAAT22-26 y(bijdeCoolhaven)ROTTERDAM Jeugdservice Vandaag en morgen CXI X» wwm rn VAN DER SCHAFT - TEXTIEL DE ROTTERDAMMER Pagina 5 DONDERDAG 6 JUNJ 1968 GEMEENTE SCHIEDAM In de nacht van vrijdag, 7 juni cp zaterdag 8 juni; maandag, 10 juni op dinsdag 11 juni en dinsdag, 11 juru m, "woensdag 12 juni as. <van 's nachts 00.45 tot 's morgens 6 00 uur) of zoveel langer of korter ais de werk zaamheden zullen duren, aal de ORANJEBRUG wegens herstelwerkzaamheden voor alle verkeer gesloten zijn. Schiedam. 6 juni 3968. VLAARDINGEN Het bestem mingsplan „Hcüy-Noord III" vormde gisteravond voor enkele leden van de gemeenteraad aanleiding om op een aantal details nader in te gaan. De heer M. Moolj (PCG) vond dat er aandacht moest worden besteed aan het uiterlijk van de woningen. Ook de heer F. de Graaf (soc.) had enkele punten naar voren te brengen. loco-burgemeester T. de Bruijn had zeen moeite met het weerwoord. Hij merkte onder meer op, dat' juist in het meest noordelijke gedeelte van dit plan tuindorpwijken van- formaat zullen komen met góede eengezinswo ningen. Met het opspuiten van de gronden is men reeds ver vooruit. Het ligt in de bedoeling om de woningbouw gestadig voortgang te doen vinden. Het gaat daarbij om 725 woningen. Wethouder E. P. van der Veen had nog het een en ander toe te voegen aan de beantwoording van de heer De Bruijn, waarna het voorstel werd aanvaard door de raad. MAASSLUIS Vanavond donder dag zal in de Immanuelkerk een Duits jeugdkoor zingen onder het motto ,musica sacra'. Het is de Christophorus Kantorei, uit Al- tensieig in het Schwarzwald, die een tournee maakt door West Europa. Dit koor zingt in het bijzonder lie deren uit de geestelijke koorlitera- tuur van oude en jonge meesters. Het koor staat onder leiding van dr. Jürg Wieber en telf 65 jongens, meisjes- en mannenstemmen, in leeftijd va riërend van 11 tot 21 jaar. Regelma tig wordt medewerking verleend aan radio- en tv-uitzendingen. Het programma vermeld werken van Orlando dl Lasso, Heinrich Sdiütz, Johan Paehelbel, Kurt Tho mas en Johan Sebastian Bach. De begeleiding aan het orgel is in han den van Adolf Wieber. Aanvang 20.15 uur. Hi) zet, dat men nog geen standpunt had bepaald, maar dat het college zich In de eerste plaats zal laten infor meren door de Raad van Sport en Re creatie, wat betreft het advies. Ook verzekerde de heer De Bruijn, die als loco-burgemeester optrad, dat het col lege de nodige aandacht zal schenken aan het plan. De beer G. Wapstra (PCG) toonde veel waardering voor het bosplan en zei, dat h(j zich gaarne zou aansluiten bü de zienswijze van het college. De heer De Bruijn liet ook nog we ten, dat natuurlijk de plantsoenendienst bij de uitvoering van het plan zal wor den betrokken. Hoewel de raad drie uur in vergade ring bijeen was, werd de agenda slechts voor een zesde deel afgewerkt Van de 54 punten waren er om half SCHIEDAM Zaterdag 8 juni geeft het Schiedams Politie Muziek Gezelschap onder leiding van de heer M. Brilleman in het kader van haar 30-jarig bestaan een concert voor de radio. Van 19.05 tot 19.30 uur is het ge zelschap te beluisteren via de KRO in de rubriek „Musicerende dilettan ten". Uitgevoerd worden: „Rule Bri- tania, ouverture, Rimmer-Mellema American Panorama, Jazz fantaisie, John Darling Overlord, mars, Joh. Wichers. SCHIEDAM In de gemeente Schiedam kwamen in de maand mei van dit jaar 72 verkeersongevallen voor tegen 178 in dezelfde maand van het vorig jaar. Gelukkig vielen er deze maand mei geen doden, (vorig jaar mei één) maar wel acht zwaar gewonden (vorig jaar vijf) en 43 lichtgewonden (vorig jaar mei 48). Daarbij waren 26 zware schadege vallen (vorig jaar 21), 134 lichte scha degevallen (vorig jaar 143) en 12 zon der schade (vorig jaar 15). De politie heeft besloten streng op te treden tegen de jongelui ,die bij het voetballen in de plantsoenen de aanplant vernielen. De laatste tijd kotsen er steeds meer klachten bin nen over vernielingen. Volgens de politie is er helemaal geen noodzaak om juist hier te gaan voetballen, daar er voldoende trapveldjes zijn. Hetzelfde strenge toezicht geldt voor het spelen van badminton op de openbare straat. De politie wijst erop, dat schade aan auto's geheel voor rekening van de ouders der kin deren komt Verder nieuws uit Hoek van Hol land: Zaterdag 8 juni houdt de Hoeksche Sportvereniging weer een sehoolkorfbaltomool. Aanvang 's middags 1 uur. Deelnemende scholen ujn de St. Jozefschool met een acht tal, de School met de Bijbel met drie achttallen, en de Van Rijckevors- selschool met vier achttallen. De wis- selprijs is al twee keer gewonnen door de laatste school. Er zijn nog andere prijzen beschikbaar. De Havendienst Spido heeft de Europoortdienst weer geopend. Voor de toeristen goed nieuws, want de boten varen een paar keer per dag de Nieuwe Waterweg af tot aan het eind van de pieren. Daarna volgt een tocht door de Euxopoorthavens. De dienst blijkt al enige tijd een grote trekpleister. Als het voorlichtingscen trum klaar is zal de rondvaart moge- bjk worden gekoppeld aan een be zoek van het centrum. de Hoekse succesvol Het tennisteam van 3®ugd heeft bijzonder gespeeld in de Pinkstervacantie. In de wedstrijden van de Kring Delft behaalde het team vier van de vijf «erste prijzen, waarvan twee finales een zuiver Hoekse aangelegenheid waren. Alleen in het dames-enkelspel moest men de eerste prijs afstaan. .Bema Koelman werd verslagen door Kita van der Kruk van Masemunster. Het heren-enkelspel bracht een overwinning voor Freddie v. d. Bergh en Bert Ouwens. In het dames-dub belspel wonnen Bema Koelman en Margreet Briede. Ook het herendub- bel wonnen Freddie v. d. Bergh en Bert Ouwens. In het gemengd dubbel wonnen Bema Koelman en Bert Ou wens van Freddie v. d. Bergh en Margreet Briede. In de beslissingsronde om de de gradatie in de vierde klas A heeft Hoekse Boys niet fortuinlijk geloot. Zaterdagmiddag spelen zij een uit wedstrijd tegen RSM. De verliezer speelt volgende week tegen Omas. ROTTERDAM Woensdag is van de tweede etage van een pand aan de Killedijk een stenen kozijn naar be neden. gestort en op een lege kinder wagen terecht gekomen. In de nabij heid speelde een drietal kinderen, maar niemand werd geraakt Perso neel van de brandweer moest van boven- en naastgelegen panden nog vijf kozijnen slopen om te voorko men dat ook deze zouden neerstorten. elf negen behandeld en daarna bega ven de vroede vaderen zich naar de kamer van burgemeester en wethou ders waar het jaarlijkse zeebanket zich goed het smaken. Een traditie, die men niet graag voorbij laat gaan. Vanavond om half acht zal de ver gadering worden voortgezet, opnieuw onder leiding van loco-burgemeester, wethouder T. de Bruijn, die de plaats Inneemt van mr. J. Heusdens die met vakantie is. De eerste taak van de heer De Brulfn was het afnemen van de eed en de installatie van het nieuw benoemde raadslid, mevrouw mr. M. Bellingwout- Roodenburg, die tevens de eerste vrouw is in de PCG-fractie. De heer De Bruijïi hoopte, dat mevrouw Bel- lingwout zich spoedig zou thulsvoelen In de raad en merkte op, dat met haar het vrouwelijk element In de raad is uitgebreid tot zes personen. De raad discussieerde uitvoerig over het voorstel van burgemeester en wet houders betreffende de aankoop van het rk-veremgmgsgebouw aan de Mark graaflaan. Vooral de heer H. M. J. Dubbeldam (WD) had veel bezwaren tegen het voorstel, met name tegen het bedrag dat de gemeente er voor wil betalen, nl. 320.000,-. Dit cijfer was de raad vertrouwelijk medegedeeld. HQ sprak over een duidelijk verkapte subsidie en wilde weten hoe het be drag was samengesteld. HU kreeg steun van de heer A. van der Veer (PSP), die de waarde van het gebouw bijna nihil vond. De heer F, de Graaf (PvdA) liet echter een ander geluid horen en wees erop dat de prijs met afwijkt van het geen de raad gewend is beschikbaar te stellen voor dergelijke panden. Van verkapte subsidie fs geen sprake zei hij en bij vestigde de aandacht op het feit, dat de grond waarop het ge bouw zich bevindt, bestemd is voor verkeersdoeleinden (Liesveld-viaduct) en dat nog wel in het hartje van de stad. De heer F. J, Halkes (KVF) zei, dat GEMEENTE SCHIEDAM In de nacht van donderdag, 8 juni op vrijdag, 7 juni as. van 's nachts 00.45 uur tot 's morgens 6.00 uur, of zo veel langer of korter sis nodig is, zal de KOE- MARKTBRUG wegens her stelwerkzaamheden voor alle verkeer gesloten zijn. Schiedam, 5 juni 1968. BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Chrtsta J dv R Schuitema en M de Haan; Alexandra W J dv 1 li M van den Berg en J T 33 Steentjes: Bastiaan zv D Ekelaar en B A O dijk; Peter sv C van Eek en E van der Wilt. Overleden: M van GeJJl 64 jr: C A Advo caat 43 ir; J P van Drunen 43 jr; P in 't Veld 63 jr; W Brutnsma a Jr. SCHIEDAM Geheel onver wachts is de secretaris van HBSS, de heer G. K. A. de Geus afgetreden. De HBSS-weekbrief van woensdag ver meldt, dat de heer De Geus zijn functie ter beschikking heeft moeten stellen in verband met werkzaamhe den, Als nieuwe secretaris heeft het bestuur thans gekozen de heer M. Klink (Joh. Straussplem 296, tel. 263816), die al enkele jaren bestuurslid is en destijds voorzitter was van de jubileumcommissie bij het 40-jarig bestaan. De training ligt bij HBSS stil tot 22 juli. Zaterdag 15 juni wordt nog een veteranentornooi gehouden voor spe lers boven 35 jaar. HBSS is daarbij ingedeeld bij Excelsior '20, PPSC SW, SVDPW en DHS. De andere poule bestaat uit: Demos, WF, SSV (scheidsrechters), DRZ, GSS, SFC en Schiedam. O Schiedam Woensdagmiddag was de elfjarige Chris van D. aan het stoelen os> het grasveld voor hot Marconiplein, Hij viel en brak de rechter pols. De GGD vervoerde hem naar de Dr. Noletstichtlng, Na behandeling werd hij naar huls ge bracht. ft Schiedam Dinsdagavond parkeerde de 21-larige fruitkoopman W. de B. een niet-afgesloten personenauto in de Antho- me Muysstraat. In het dashboardkastje had Wj .197.59 gedeponeerd. Een ander bleek er ook belangstelling voor te heb ben. ft Schiedam Van het terrein aan de parallelweg van de 46-jarige kolenhande laar G, K. werd 2W meter voedingskabel voor krachtstroom ontvreemd. MIDDELBURG In een bespreking van het dagelijks bestuur van het Overlegorgaan Zeehavenontwikkeling Zuidwest-Nederland met de ministers van verkeer en waterstaat, van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en vaa eco nomische zaken is overeenstemming bereikt over de wijze, waarop de studie opdrachten, die zijn aangegeven in het rapport „Verkenning van enkele aspec ten van de ontwikkelingsmogelijkheden voor Zeehavens m het Deltagebied", zullen worden uitgevoerd. Het is de bedoeling, dat de minister van verkeer en waterstaat op korte termijn nadere mededelingen over deze aangelegenheid zal doen aan de Tweede Kamer in antwoord op aan hem gestelde vragen. de eigenaar het gebouw niet graag kwijt wil, maar dat het verkocht wordt omdat het nu eenmaal nodig is. De heer De Bruijn zette de gehele zaal: nog eens uitvoerig uiteen en wees daar bij uitdrukkelijk op het verkeersvraag- stuk dat daarm een rol speelt. Met 25 tegen 3 stemmen (twee van de WD en 1 van de PSP) werd het voorstel aan genomen. VLAARDINGEN Het is de taak van de GEWB-bedrijven de huisvrouw voorlichting te geven over een juist gebruik van gas, elektrici teit en water. In de praktijk komt dat neer op voorlichting bij de aanschaf van en gebruik over huishoudelijke toestellen en verwar mingsapparaten. De inlichtingen wor den gratis aan iedere inwoner van Vlaardingen verstrekt- De „cliënt" moet hiervoor naar de toonkamer komen. In 1967 werden m de toonkamer 1000 adviezen gegeven, terwijl 550 personen telefonisch ui- lichtingen inwonnen. Er werden te vens 350 huisbezoeken afgelegd. Niet alleen de huisvrouwen, ook groepen brachten een bezoek. Leer lingen van de lagere school kwamen om iets te horen en te zien over „waterleiding - leidingwater". De eerste klassertjes deden mee aan een kleur- en tekenaktie georganiseerd door de VEWIN. VLAARDINGEN Ter gelegen heid van het feit, dat B. en W. de raad zal voorstellen de jeugdsociëteit „Club salut les diables" een renteloos voorschot van f 3000 te verlenen, zal er zaterdag 6 juni in de soos een subsidie-bal worden gehouden. Het huisorkest Mr. Pap's big band, enkele soul-groepen en de Miscarries verlenen muzikale medewerking aan deze avond. MAASSLUIS De jaarlijkse sportdag, waaraan 350 leerlingen deelnamen, is een succes gewerden. De wedstrijden werden gehouden op de VDL-spartterreinen en omvatten: hardlopen, vergooien, kogelstoten, hinkstapsprong, hoogspringen en doelschieten. De 21 voetbalwedstrijden werden gespeeld op twee VDL-terreinen; de 42 basketballwedstrijden in de gym zaal en op het tegelpiateau m de tuin van de school. De winnende klas bij de voetbalwedstrijden, klas 2m4, speelde tegen de leraren, die met 2o verleren. Peter van der Burg kreeg de beker voor de beste individuele prestatie; de wedstrijdbeker voor de wedstrij den tussen de leraren en de leerlin gen werd m ontvangst genomen door 'klassevertegenwoordiger Hans Solle- veld. Verdere uitslagen: voor de lc Idas- sen: le Vaclav Nêmêcek uit Rozen burg met 412 punten; 2e. Arte Boer uit Maassluis met 405 punten; 3e. Eg- bert v. d. Vegt uit Maassluis met v95 punten. Voor de 2e klassen: le Peter v. d. Burg uit Maassluis met 634 pun ten; 2e Aad Nijhuis uit Maassluis met 587 punten: 3e Johannes Noor- dam uit Maasland met 551 punten.; Voor de 3e klassen: le Lies Noordzij uit Maassluis met 588 punten; 2e. Henk Dorsman uit Rozenburg met 581 punten; 3e. Marthijnus Goudap pel uit Rozenburg met 562 punten. Na afloop van alle sportprestaties overhandigde de heer B. Steenber gen, sportleraar van de school, de beste leerling per klas een ballpen. Daarna werden door de heer D. J. Grootendorst, direkteur van de school, aan bovengenoemde prijswin naars bronzen, verzilverde en vergul de medailles uitgereikt. ROZENBURG —Minister ir. "W. F. Schut van volkshuisvesting en ruim telijke ordening zal woensdag 19 juni de waterkering langs de Nieuwe "Wa terweg en de toegang tot het veer in gebruik stellen. De waterkering heeft naast de beschermende taak een recreatieve functie gekregen. De officiële inge bruikstelling is bepaald cfp 10 uur 's morgens. De jeugdwerkadviseuze schonk aandacht aan de werkwijze van de gereformeerde ouderverenigingen en de gereformeerde jeugdverenigingen. Vooral het houden van een bijbelin leiding bleek een punt waarover verschillend werd gedacht. Mevrouw Fater-Schipper wilde dit onderdeel van het programma op zijn grond vesten laten schudden of geheel laten verdwijnen. Vervolgens gaf zij een toelichting op de weijkwijze van het landelijk centrum voor gereformeerd jeugd werk (dat service verleent) en het provmciaal centrum, dat de plannen moet coördineren en selecteren. Zij legde er wel de nadruk op dat het werk alleen goed kan draaien als er opdrachten en suggesties komen van het grondvlak, dat wordt gevormd door jeugdouderlingen, de kerkeraad, de oudercommissie en de clubleiding. Een ander voorstel van de jeugd werkadviseuze was de belijdende le den van de kerk, direct na het afleg gen van de openbare belijdenis, in te schakelen in het dienstbetoon van de gemeente. In dit verband acht zij het noodzakelijk hei jeugdwerk los te maken van brt eigenlijke kerkewerk. Zij merkte verder op dat er voor J MAASSLUIS Alle kandidaten die ln de avonduren de lascursus volgden van de Caland-LTS, zijn geslaagd voor de exa mens. Een resultaat waarover directeur D. J. Grootendorst zich donderdagavond bij de diplomaultrelking zeer verheugd toon de. De namen van de geslaagden zijn: Beginners (autogeen): C. v, d. Akker, De Lier; C. J. Bloem. Maassluis; T. G. Broere, Vlaardingen: M. L. van Dam. Maasdijk; c. M. Dekker, Maasdijk: M. Hofland. Maasdijk: J. Kap. Maassluis; M. Moerman. Vlaardingen; J. J. Poot, Vlaardingen: J. Vreuatlenhil, De Lier; R, J. van Vuuren, Maassluis; J. P. v. d. Kaaden. Maassluis; B. J. Prang, Maassluis Gevorderden (autogeen): M. van Brussel» Maasdijk; A. de Jongste, Maassluis, J. MarcusMaassluis; K Otterman, vlaardin gen; A. Prins, Maasdijk, F. Prins, Maasdijk: C. D, Stam. Vlaardingen. Beginners booglassen: A. R. Beest, Maassluis; H. Dankier, Maasdijk; A. Dege- llng, Maassluis; D, N. de Keyzer, Maassluis: P. van Leeuwen. Rozenburg; j. Oosterwljk, 's-Gravenzande; N. J. W. van Faasen, Naaldwijk: G. T. Keijmer, Maassluis; B. van Schalk. Rozenburg; M. Spaans, Maassluis: D Tuit, Maassluis; C. Baas, Maassluis: J, van Beusichem. Maasdijk: A. Da Costa Filipe, Maassluis: H. v. Elsiicker, Vlaardingen; C. de Jong, SCHIEDAM De winkeliersvere niging Hoogstraat-Koopstraat start zaterdag met een actie die tot doel heeft 400 kinderen een gratis dag tocht per touringcar aan Le bieden. Bij iedere aangesloten winkelier kan men een gratis formulier krijgen, waarop 12 vakken zijn aangebracht, die bij aankoop van een artikel van een stempel wordt voorzien. Een volle kaart met twaalf verschillende stempels en een slagzin op de vraag: „Waarom vmdi U de Hoogstraat een gezellige Koopstraat", ingeleverd bij de firma Liestmg, Hoogstraat 154, dingt mee naar de bustocht. Maassluis: A. v. d. Velde. Maassluis; P. W. Verkade. Maassluis; W. A, de Wit, Rozen burg; K. Wolfert, Rozenburg. Gevorderden Booglassen; G. Dol, Naald wijk; J. S. Herrewijnen, Honselersdijk; H. F. Helj, Maassluis; J. v. d. Hoek. Honse lersdijk; A. C. Ribbe. Maassluis; W. F, J. W. Sprott, Scheveningen; J. Spruijt. Maassluis; L. Warren. Maassluis; C. Wierdsma, Maassluis; J. v. d. Berg. De Lier; W. de Bruin, Maassluis; A. van den Dorpel, Maassluis; L. Goedendor, Rozen burg; F. Minderhout, Maassluis; J. Du Mortier. Vlaardingen; M Sonneveld. Ro zenburg; C. v. d. Velde. Maassluis. Aan het Libanon Lyceum te Rot terdam slaagde voor het examen middelbare handelsdagschool de heer A. C. Prins uit "Vlaardingen. SCHIEDAM Met het slopen van het laatste rijtje panden in de driehoek Vlaardingerstraat- Kethelstraat-Vellevest nadert voor het gemeentebestuur de beslissing over de definitieve bestemming van het terrein. Wat er met het terrein zal ge beuren is nog steeds niet bekend al zijn er plannen genoeg ge weest. Een ervan was de bouw van een chr. huishoudschool. Ook is gepraat over reservering van de grond voor de bouw van de brandweerkazerne. Met de sloop is eind mei be gonnen. Op de foto is nog net de molen „De Drie Koombloe- men" te zien. de nieuwe leden veel taken zijn. Zij noemde in dit verband de bejaarden zorg, evangelisatie, het jeugdwerk en de voorbereiding op het dragen van verantwoordelijkheid als ambtsdra ger. Ds. J. van Veen overwoog de mo gelijkheid van catechisatie voor ou dere leden. Hij was van mening dat door het houden van kadercursussen voor het plaatselijk jeugdwerk kan resulteren in een aantal geschikte krachten die leiding kunnen geven. De heer G. H. van Veen, secretaris van de gereformeerde oudervereni ging, deelde mee, dat er dit najaar enkele van deze "kadercursussen zul len starten. Een ander aspekt van het Co wer-rapport zijn de jeugdser- vice-centra. Deze zullen tot taak heb ben het bieden en realiseren van mo gelijkheden tot ontplooiing en ontspanning van jonge mensen in hun vrije tijd. Hieronder vallen de nieuwe vormen van jeugdwerk, inci dentele aktiviteiten en de jeugdspert. De plaatselijke Raad •voor de Jeugd kan in samenwerking met de Ge meenteraad de suggesties van het Cower-rapport realiseren. Een wette lijke regeling van de subsidiëring van de jeugdvorrmng is in voorberei ding. vlaardingen Een aantal leden van de plaatselijke vrijwillige brandweer ia geslaagd voor de volgende opleidingen: Diploma persluchtmaskerdrager: G. Borsbocm, K. Broek, A. van der Hoek, H. A. Hoekstra. J. Onderdeünden en M. Ti tu rners. Diploma EHBO: J. Both, J. Seller en 3. verhoeven. Herhalingscursus EHBO; A. v. d. Lee en H. Leeuwcstein. Diploma brand wacht 2e klasse: J. P. Horweg en J. A. Mulders. Diploma brandwacht le klasse; P, A. Brobbel. K. Broek, L, van Dorp. T>. A. Hartman, H. A. Hoekstra en H, Leeu wcstein. Diploma hoofdbrandwacht: G. Boreboom, T. M. Brobbel, A. van der Hoek. J. v. d. Lee, W. Sas, 3. Seller en J. verhoeven (beroeps). Diploma onderbrandmeester: J. Both. Diploma bevelvoering: ir. J. G. Scheen. Diploma instructeur-duiker bü de brandweer: J. van der Lugt_ Diplom* brandpreventie (basis-cursus): 3. Both. Di ploma brandpreventie (aammUingscursus): J, Th. van Kalleveen en A. Swieb. Diploma zwemmen: C. Maat. J. Verhoe ven, J. Both, L. C. van Haften, A. v. d. Lee, H. Leeuwestein, w. S. penders, J, Onderdeïinden, M. Timmers, T. 3. A. ln *t Veld en J. Verhoeven. Daarnaast slaagden nog de volgende personeelsleden van "Vlaardlngse bedrijven. Diploma brandwaent ie klasse: 3. den Breems, 3. de Jong en P. Mostert, allen van het Havenbedrijf Waardingen-Oost N.V. Voor het diploma hoofdbrandwacht slaagde de heer J. F. Gosling van de E.N C K. •t .1 I y. t y t MAASSLUIS Bij de politie-ju dokampioenschappen in de Olympi- a-sporthal, waarbij de Maassluise po- litiesportyereniging en het sportinsti tuut als organisatoren optraden, be haalden twee Maassluizers, R. J. Swmt, van de gemeentepolitie Maassluis en P. v. Gelderen, in dienst bij het korps gemeentepolitie te Rot terdam, een kampioenschap. Als eerste bij de gele-bandhouders e-» lukte het R. J. Swint zich na een aantal gewonnen partijen voor de fi nale te plaatsen, waarin hij in deze categorie kampioen werd. P. v. Gelderen behaalde twee kam pioenstitels door eerst in de bruine band klasse als winnaar uit de strijd te komen en daarna in de middenge wicht klasse na een aantal stevige partijen eveneens de kampioenstitel in de wacht te slepen. Twee andere judoka's van de Maassluise politie J. M. Aarncudse en C. v, d. Plas, die eveneens in de gele band uitkwamen behaalden de 5e en 6e plaats. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitge reikt door de inspecteur-korpschef, de heer J. de Jongh. Chr. Sue. Belangen. Chr. Metaalbond, vergadering, 10-17. Chr. Soc. Belangen, Zangver. Wilton-Fij- gnoord. repetitie, 20. Oud-Katfa. Kerk. Orgelkring Schietend, concert. 20. De Rank. ^Glasindustrie Pieterman, ver- Chr. Spe. Belangen, chr. Metaal Bond, vergadering. 10-17. Chr. Soc. Belangen, Ned. Chr. Bouwver— vakantiebonnen verzilveren, 19.30. ^Sursum Corda, Ds. Le coa. vergadering, Sursum Corda, NC.G.O. v. vergadering. 20. Fabrieken van Melkprodukien en Voedingsmiddelen N.V. Voor de Centrale Boekhouding van ons Hoofd kantoor te Vlaardingen vragen wij - op korte termijn-een die o.a. tot taak zal krijgen het bedienen van Boekhoudmachines en het controleren van be rekeningen. Voor deze gevarieerde funktle kan een jonge dame van 17 jaar, met enige jaren MULO en type ervaring in aanmerking komen. Als u interesse heeft, schrijf dan uw brief naar: KONINKLIJKE HQLLANDIA N.V., Centrale Personeelafdeiing, Oosthavenkade 42, Vlaar dingen. U kunt ons ook telefonisch bereiken onder tel. nr. 349344. RIJKESTRAAT 9 - VOORSTRAAT 31 VLAARDINGEN

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1