OVER STRUCTUURPLAN WERD EEN SUCCES Stuk volgende week in gemeenteraad (oopje „Leger des is overal AGENDA Heilsgeest dezelfde" In lokalen van Marnixschool Chr. BLO-school gaat in sentember van start INBRAKEN dokters» assistente «PLAHT1NGA medewerker /ster VLAARDINGEN boogaard T.V. REPARATIE scheffer Geen voorrang: ernstige botsing gemeente Schiedam g. g. en g. d. huurtii dyane Bisschop kreeg nieuwe Diste inbreker kerkeraad een verhaal op v Man brak enkel Vijfhonderd huizen klaar sinds januari PE HEMEL OP AARDE gemeente Schiedam sociale dienst Majoor Gerstel bij vertrek uit Schiedam KLACHTEN BEZORGING Onwel en overleden SNEL EEN TAXI Weer omlegging op kruispunt Rozen!aan Dr. J. Bartels nu bij Unilever directeur Hoe de expositie die in het Stedelijk Museum aan het struc tuurplan was gewijd bij de be volking in de smaak viel, be wijst wel het feit dat deze moest worden geprolongeerd. Er wer den 4951 bezoekers geteld. 9EZE WEEK EXTRA G0EDC00P Coppers oorsctterie-spetialistcn Rotterdam - Lijnbaan 49 Tel. 135692 BEZWAREN Als volgende week maandag avond het ontwerp-structuur- plan in de gemeenteraad wordt besproken is er voor de raads leden ook gelegenheid desge wenst nog dieper in te gaan op de ingekomen suggesties en be zwaren. In ieder geval is het de bedoeling dat het partikuliere plan „Hoogstraat-winkelprome- nade", waarvan wij eerder mel ding maakten en dat intussen al een onderwerp van gesprek tus sen B. en W. en de winkeliers vereniging Hoogstraat is ge weest, in overweging wordt ge nomen. gebonden f 3.25 kadoos anders dan andere kadoos ton groeneveld Bijzondere plaats SMALLE HAVENSTR. 1 i and aai;. -en morgen .en dagelijks SNELLER EN BÉTER BIJ DE SPECIALIST EEN GOED BEELD DE ROTTERDAMMER WOENSDAG 19 Juni v DAMESMODES 5ch)«tf«mwwefl 57® - Tat. S4337B Vlurdingen (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM Het gemeentebestuur heeft ongetwijfeld veel ple- zier beleefd aan de manier waarop de bevolking het ontwerp- structuurplan heeft ontvangen. Het plan is met een zeer ruime mate van voorlichting tot ieders kennis gebracht. B. en W., die het nu ter vaststelling de gemeenteraad hebben aangeboden, stellen dan ook vast dat de publiciteit en de voorlichting in deze voor Schiedam nieuwe vormen gewaardeerd is en stellig ook geslaagd mag worden genoemd. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De zestigjarige lieer M. Bergwerf van de Jan Luy- kenstraat kwam op het kruispunt Mgr. Bekkerslaan-Jan Luykenstraat met zijn personenauto in botsing met de uit de richting Beviusplein ko mende personenauto van de heer J. C. J. Roth omdat geen van beide bestuurders de ander voorrang gal. De auto van de heer Bergwerf kan telde zodanig dat hij haar niet kon verlaten. Verplegers van de Vlaar- dingse GGD, brandweerlieden en po- litie-agenten hebben hem met ver eende krachten uit zijn benarde posi tie bevrijd. Het slachtoffer is met een hersenschudding opgenomen in het Holy-ziekenhuis. De andere bestuur der kwam met de schrik vrij. Beide auto's werden zwaar bescha digd. VLAARDINGEN Tijdens werk zaamheden op een bouwwerk aan de Lepelaarsingel verzwikte dinsdag middag de 57-jarige glaszetter L. J. uit Den Haag zijn enkel. Hij viel, waarna bleek dat zijn enkel was ge broken. 'De man is naar het Hólyziekenhuis vervoerd. MAASSLUIS —'in de'afgelopen iaacht is ingebroken ia de kantoren van de gemeentelijke sociale werkplaats aan ds industrieweg. Verscheidene bureaus werden opengebroken, maar ronder re sultaat. Wel wad veel scbade aange richt. Ook de interesse die op vier voor lichtingsavonden (waarvan er twee bestemd waren voor s.g. meer gerich te groepen) werd getoond heeft tot voldoening gestemd. Ep van de mo gelijkheid zich In het bezit te stellen van een exemplaar van het ont- werp-plan is ruimschoots gebruik ge maakt. De ideeënbus op de tentoonstelling in het Stedelijk Museum, heeft veer tig suggesties opgeleverd. De meeste konden echter niet met het plan in verband worden'gebracht, hoewel B. Ook is ingebroken bij het benzine- pompstation in de Heldingstraat, een zogenaamde witte pomp. Uit het kan toortje werd een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden ontvreemd. VLAAF.DTNGEN Per 1 juni wa ren in Vlaardingen 1446 woningen in aanbouw, waarvan 667 woningen in opdracht van particulieren, 456 wo ningwetwoningen in opdracht van de gemeente en 323 woningwetwoningen in opdracht van woningbouwvereni gingen. In mei zijn 97 woningen gereedge komen. Het zijn er 66 aan de Konln- ginnelaan, 18 aan de Buizerdstraat en aan de Koekoekstraat, 11 aan de Louise de Colignylaan en de Charlot te de Bourbonlaan en twee aan de Prins Alexander! aan. In de periode van 1 januari tot 1 juni 1968 zijn precies 500 woningen gereedgekomen. Hieronder bevinden zich 204 woningwetwoningen in op dracht van de gemeente, 53 woning wetwoningen in opdracht van een woningbouwvereniging, 92 woningen in particuliere bouw met rijkssteun en 61 woningen in particuliere bouw zonder rijkssteun. LEUKE GEBLOEMDE EN EFFEN SETJES IN ALLE PRIJSKLASSEN in nylon ea batist. Complete set: beha, rtep-in, party, $Up, jupon, onderjurk, maarniets belet o cm vit dit zestal de combinatie van tnr eigen voorkeur samen te stellen. Er zijn al beel fijne setjes vanaf 12,85 (3-delig) en W. bij bet beoordelen er een zeer ruim standpunt hebben ingenomen. Ook kwamen enkele be zwaarschriften tegen het plan bin nen. Maar noch de ideeën, noch de bezwaarschriften hebben B. en W. aanleiding gegeven in het ontwerp wijzigingen aan te brengen. In het voorstel dtt nu de raadsle den is toegezonden onderwerpen B. en W. de suggesties van een twintig tal briefschrijvers aan een nadere beschouwing. Hun „schrifturen" (kennelijk een verzamelnaam voor keurige brieven,? losse opmerkingen en ongetekende vodjes) zijn alle op een bijalge in extenso opgenomen. Een lawine van soms interessante ideeën levert bijvoorbeeld mejuf frouw Miep Vester („een ras Schie dammer zowel van vaders als moe ders kant") in een openhartige brief die bijna vijf volgestencilde foliokan tjes omvat B. en W. zeggen dat veel van me juffrouw Vesters ideeën mogelijk en toelaatbaar zijn, maar dat de realise ring ervan bij de partikulieren ligt. Overigens, en dit geldt voor de meeste brieven, hebben B. en W, eruit geconcludeerd dat er nog veel misverstand over de betekenis van een structuurplan bestaat. Velen hebben namelijk het meer vertrouwde „uitbreidingsplan" (tegen woordig „bestemmingsplan") voor ogen waarin de bestemmingen gede tailleerd kunnen worden ondertekend. Maar een structuurplan gaat niet verder dan de aanduiding van de hoofdlijnen, waarlangs een stede- bouwkundige ontwikkeling zich kan voltrekken. Het is slechts een eerste „beweeglijke" indicatie, waarbij doorlopend toetsing aan nieuwere in zichten en ontwikkelingen nodig blijft. Van de binnengekomen be zwaarschriften is er een van de Ne derlandse Spoorwegen. De NS heeft bezwaren tegen de aanwezigheid van actieve recreatieterreinen in de di recte omgeving van het toekomstige station Nieuwland, Te meer daar ter plaatse tevens een metrostation zal komenwinden de NS dat uit.een oog punt van de noodzakelijke bevorde ring van het openbaar vervoer daar: meer woongebieden en/of stedelijke voorzieningen zouden kunnen worden geprojecteerd. B. en W, zeggen met deze bezwaren waarschijnlijk rekening kan worden gehouden als de plannen van de spoorwegen voor het Nieuwland sta tion meer concreet geworden zijn. Misschien is het dan mogelijk ten. dele aan. de belangen van de NS te gemoet te komen. Tegen een „bovengrondse metro" dwars door de stad heeft de heer J. van der Zalm bezwaar aangetekend. Hij schrijft dat het metroviaduct in Rotterdam-Zuid voor Schiedam een aansporing moet zijn Iets dergelijks hier te voorkomen. B. en W. zijn het daarmee niet eens. Zij schrijven dat het tracé voor de stadsspoorweg in verkeers-tech- nische zin het meest economisch is zoals het in het' structuurplan staat aangegeven. Als het financieel moge lijk was zouden ook B. en W. een ondergronds tracé prefereren, maar de kosten daarvan zijn drie vier maal zo hoog als die van een boven gronds tracé. Een uitvoerig bezwaarschrift is er ook van het dagelijks bestuur van de Bond Heemschut Ook deze is onder meer verontrust o' er het geprojec teerde „metrotracé" en de voorgestel de reconstructie van de stadskern. Adressant vreest ontluistering van het stadsbeeld Het college zegt hiervan dat het niet wil voorbijgaan aan dc moge lijkheden van behoud van historische stadskernen en straatwanden. Maar zelfs met de beste wil kan naar de mening van B. en W. het gebied tus sen Hoogstraat en Broersveld niet als een in zijn totaliteit nog bestaande stadskern worden aangemerkt. „Er is daar," zo schrijven zij, „alleen maar sprake van een totaal vervallen toestand." Ruim 3600 Mj (Vao een medewerker) SCHIEDAM De derde gezamen lijke Avondvierdaagse van de Neder landse Wandelsport Bond (NWB) en de Wandelsport Kring Rotterdam en Omgeving; (WKR en O) Is dinsdag avond bij de Sporthal Margriet van start gegaan met ruim 3600 deelne- Bij de Geneesk.. en gezondheidsdienst (afd. geneesk. schooltoezicht) kan worden geplaatst een gediplomeerd voor hulp bij geneeskundig schoolonderzoek en administratieve Werkzaamheden, Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring. Minimum (21 jaar) 557,-. Sollicitaties aan de directeur, Tuirtlaan 80. Da. WIM GISPEN Een ko«te!(Jk boekje in de Hoogtezon-reek* tAMtrtlgbear 4e beehhenM 20Mifi eauNtNe-wAommazN bij kuiperstraat 19 naast C A tel. 351864 vlaardingen of een eend of in elk geval een Citroen. Maak so voor delig kennis ntet de klasse van Citroën......en garage agent Citroën Bei 010-341044 nat» uur 010-342281 VLAARDINGEWX/ V. HOGENDORPLAAN 139 i Bij de Sociale Dienst kan worden geplaatst een voor de verplegings- en verzorgingsadministratie. Vereist: u.l.o.-diploma, belangstelling voor maatschappelijk werk, ev». blijkend uit studie in deze richting. Salaris: meerderjarigen van 589 770,- p.m. minderjarigen tussen 2)5,en 557,-, afhankelijk van leeftijd en opleiding. 6% vak.toeslsg, AOW/AWW premie wordt niet ingehouden, studiekostenvergoeding. Sollicitaties graag binnen 10 dagen aan de directeur, postbus 197 Schiedam. (Van onze verslagggeefster) SCHIEDAM „Bezig zijn voor anderen, dat is leven als een accu. Je ontvangt inspiratie en je betekent kracht voor anderen", aldus de me ning van majoor en mevrouw C. C. Gerstel-Verrijk, die sinds mei 1966 voor het Leger des Heils in Schiedam werkzaam zijn geweest. Zondag ne men zij in het Leger des Heilsge- bouw,aan de Lange Haven afscheid en in dezelfde samenkomstworden hun opvolgers, majoor en mevrouw F. J. 'Zuidema-Wiliems uii Rotterdam - Noord, aan het korps Schiedam en belangstellenden voorgesteld. Majoor Gerstel en zijn vrouw zijn gewend aan verhuizingen. Dat moet ywel, als bevelvoerend officieren bij hét Leger des Heils. Ze zijn reeds in een tiental plaatsen en, korpsen :!werkzaam geweest. „Het was niet zo gemakkelijk in Schiedam", zegt hij, „maar we hebben wel veel medewer king en belangstelling ondervonden van industrieën en bedrijven." Wat majoor Gerstel opvalt In. al de plaatseri waar hij officier is geweest, is dat de omstandigheden mogen verschillen, maar dat de Leger des Heils-geest overal dezelfde is. „Dat zit-em ook in de methodiek. Wij als Leger des Heilssoldaten zouden, het niet anders willen. Niet alleen een Evangelie van geloven, maar juist een Evangelie van de daad verkondi gen. Wij werken ook met mensen, die overdag een drukke werkkring heb ben, maar 's avonds en zaterdags en zondags besteden ze al hun vrije tijd in dienst van het Leger. De laatste tijd begint ook bij een intellectuele bovenlaag een grote belangstelling voor het Leger des Heils te komen, juist omdat dit het Evangelie van de daad verkondigt." Majoor Gerstel-Verrijk is, als de meeste officiersvrouwen in het Leger, .haar man behulpzaam bij het pasto rale werk. Zelfs gaat zij soms voor in de prediking, maar dat laat zij toch liever aan haar man over. Het echtpaar neemt een bijzondere plaats in het korps van de heilsoffi cieren in. Het is de gewoonte, dat de heilssoldaten hun praktische en theo retische training al jong vanuit de Kweekschool in Amstelveen, krijgen. Meestal duurt het twintig jaar tot een majoorsbenoeming van de ge westelijk commandant afkomt. Het echtpaar Gerstel-Verrijk heeft niet al de noodzakelijke fasen doorlo pen. Door de moeilijkheden en erva ringen, die zij in de oorlogsjaren én viak daarna bij hun werk als plaatselijk officieren, in Vlissingen opdeden, raakten zij diep verbonden met het wel en wee van het Leger Tot nader_ bericht kunnen onze abonnees in Vlaardingen klach ten over de bezorging uitsluitend opgeven van maandag tot en met vrijdag van 18.30—19 uur, zaterdags van 1819 uur, aan het bijkantoor telefoon 346775 Sporthal start 19.00. Margriet: Avondvierdaagse. Musis Sacrum: A&cheldsmiddag voor de verkeersbrtgadierties. Museum: Gouaches, tekeningen rl;!en. ,var' Antonio Calderara; sc£Hö«rijen en tekeningen van Bonles. Galerie dB Graaf f: Schilderijen «n teke ningen van Hilary Kryztofiak. Agentschap ..Dc Kotterdarainer", me- f;.."!!?11 9°&> PT- zmnenhofstraat 139, tel. 15240G, ook. klachten bezorging. Alarmnummer brandweer: 26.91.23, alarmnummer G.G.D.: 26.92.9o. des Heils, Hierdoor, en door het feit dat er vlak na de oorlog een schrij nend tekort aan heilsofficieren was, traden zij pas na hun dertigste in actieve dienst. Bij hun zoon, de tweeëntwintigjari- ge Wout, ligt het anders. Die was. werkzaam bij het verzekeringsbe drijf, maar voelde zich, mede door 'het inspirerend voorbeeld van vader en moeder, geroepen tot actieve dienst. Hij ontving zijn opleiding aan de Kweekschool te Amstelveen, waar hij nu (nog) kadefc is. Volgende week is er een grote Le ger des Heiis-bijeenkomst in het Concertgebouw in Amsterdam. Dan krijgen de kadeiten de aanwijzing van de territoriaal leider in Neder land, de heer Karen Westergaard, waarheen zij zullen worden uitgezon den. Zij wórden dan 'officieren, „Ik ga een jaar stage lopen, 'maar houd contact met de kweekschool. Ik voel me heel gelukkig in deze manier van leven", zegt Wouter. Zijn ouders vertrekken volgende week naar hun nieuwe standplaats Groningen, waar weer een groot en boeiend werkterrein voor hen ligt. mers, verdeeld over 120 groepen en eea groot aantal Individuele». Een kleine groep was maandag al gestart, namelijk zij die vandaag, morgen of donderdag verhinderd zijn en toch de vier avonden moeten vol maken. Het weer was bijzonder gunstig voor de fraaie wandeltocht, die dit keer vooral de wegen in Kethel en het Beatrixpark betrof. Onderweg werd voor de nodige voorzieningen gezorgd. Zo stonden behalve de con troleurs op bepaalde puntén EH- BO-auto's en.'andere vertegenwoordi gers; langs de waterkant waren leden van de Schiedamse Beddings Brigade present om zonodig hulp te verlenen, terwijl in de sporthal zelf 24 assis tenten hun uiterste best deden, om alles in goede banen te leiden, Dat kostte rond het starttijdstip van zeven uur. wel enige moeite en juist daarom sprak hoofdleider J. F, Bakkéren de hoop uit, dat volgend jaar nog meer deelnemers van de voorinschrijving (met tevens geredu ceerde prijs) gebruik zullen maken. Nu gaven ongeveer zeshonderd wan delaars zich bij de start op en dat kostte de organisatoren handen vol werk. Niettemin slaagden zij er in alles ordelijk te doen verlopen, waardoor deze eerste avond een succes mag worden genoemd. DOK was met 276 deelnemers eéii van de grootste verenigingen die déze derde Avondvierdaagse zuilen dben slagen, maar ook Juliana, de CTS d» Koningin Julianaschool en vele aiide" re verenigingen waren met grot» aantallen jongens en meisjes present De route van vanavond leidt voor een groot deel door Kethel en Sua- land, donderdag'weer omgeving K» thel, Beatrixpark en Poldervaart ea vrijdagavond zoekt men meer de bewoonde wereld" op, met 'als sluitstuk de feestelijke route vanaf de Warande en Westerkade. Aan dl» slot waarvan de start omstreeks acht uur zal zijn, zullen traditiegetrouw weer veel muziekkorpsen meewer ken. ROTTERDAM Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, kreeg dinsdag een koeldoos vol va- cuüm-verpaktf: haring aangeboden van de firma Johs. de Jager N.V. uit .Scheveningen. Directeur J. R. de Ja ger herstelde daarmee een traditie. De firma De Jager, handelaar in vis en vooral in haring, heeft dit jaar als gevolg van het voorschrift dat haring eerst 24 uur de diepvries in meet om haringworm te bestrijden, een nieuw verpakkingsprocedé inge voerd, De haring blijft daardoor lan ger houdbaar en kan, in piastic ver pakt, via supermarkten en dergelijke verkocht worden. In diepvrieskasten is de haring maanden houdbaar, in koelkasten enkele dagen. De haringen worden verpakt na schoongemaakt en gefileerd te zijn. Twéé aan twee gaan ze in plastic zakjes en daarna in de diepvries. Vervolgens gaan zij naar de binnen landse handel (in koeldozen) of naar het buitenland: België en Australië. Een en ander gebeurt onder strenge controle van de Algemene Inspectie Dienst. ROTTERDAM De 71-jarige me vrouw S. C. Overweel van de Van Adrichemweg voelde zich dinsdag in het plantsoen vlakbij haar woning onwel. In het Bergwegziekenhuis bleek zij te zijn overleden. De 69-jarige A. J. A, Maassen. van de Catullusweg is dinsdag tijdens het neerzetten van vuiiniscontainers in de Tibullushof plotseling onwel ge worden. In het Zuiderziekenhuis constateerde men de dood. maasland De S.v. Maasland hield onderlinge schietwedstrijden. Uitslag korpswedstrijd op basis van 50 punten: M. P. HanemaaiJer Fr. van staalduinen Pzn 43; IJ. Boekestijn 45; J. Hanemaaljer Jr 49; J. van Zwlenen 46: W. van Roon 44; Fr. van Staalduinen Wzn. 50: G. Bakker 45 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: M. P. Hanemaaljer 30, J. Hanemaaijer Jr SS; J, van Zwienen 2S; Fr. van Staalduinen Wzn 29: A, Korpel 30: J. W. GroeneweKen 30 en Fr. v. d. Wel n punten. IIOEK VAN HOLLAND - D.. Hoekse politie zoekt een, vermoede lijk zwervende inbreker, die rond de Pinksterdagen bijzonder actief is ga- wecst. Na afloop van een kerkdienst vervoegde hij zich bij de kerkeraad met een verhaal waarmee hij geld probeerde los te krijgen. Toen de kerkeraad hem dit gewei gerd had. bleef hij voor de kerk nog enige tijd met iemand praten. Eerst nu is bekend geworden dat bij de toen met vakantie zijnde familie B. aan de Columbusstraat omstreeks die tijd is ingebroken. Een bedrag van 350 wordt vermist. De politie vermoedt dat de dader dezelfde is die het afgelopen wedk- einde in Hoek van Holland een serie inbraken heeft gepleegd. De man die men zoekt was gekleed iri een blauwe spijkerbroek met bijpassend jack, Het is een gezette jongeman tussen de 22 en 25 jaar. ROTTERDAM In verband met j vernieuwing van de tramrails op i kruising' Kleiweg JUitweg-Rozèrdaah- zal; het .verkeer Uitweg-Rozenlaan" v.v. van vrijdag 19 uur tot maandag 6 uur, evenals het vorige weekeinde door middel van borden worden om geleid. Weggebruikers, die mogelijke vertraging op deze kruising willen vermijden, wordt aangeraden gebruik te maken van de verbinding Straat weg-Bergweg v.v. MAASSLUIS - De vorige week gehou den voetbalwedstrijden Dames Credo CJV en Heren Credo - Gereformeerde kerkeraad hee£t een brutobedtag van i 3M ten bate van de actie „Licht voor Napels" opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met ingang van september gaat de eerste christe lijke school voor moeilijk lerende kinderen in Vlaardingen open. Na lang wachten beeft men de beschik king gekregen over een aantal loka len in de Marnixschool aan de Ba Costastraat 26. De school krijgt een streekfunctie. Het is de derde school van de Stich ting voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs voor de streek Nieuwe Waterweg Noord. Hoofd wordt de heer J. J. Versteeg, (28) die thans nog les geeft aan de Schiedamse Dr. Mr. van den Berghschool. Het is de bedoelling met drie groe pen van elk zestien leerlingen, te be ginnen, namelijk met een aan- vangsgroep, voor jongens en meisjes, een huishoudklas voor meisjes en een arbeidsklas voor jongens. Hoewel het hier om het zogenaam de eindonderwijs gaat, is het moge lijk dat sommige leerlingen toch nog hun opleiding zullen kunnen voort zetten op een lagere technische school of op een huishoudschool. Na lange tijd von voorbereiding en dank zij goede samenwerking is de stichting erin geslaagd dit buitenge woon onderwijs in Vlaardingen te beginnen. Ook voor kinderen van ou ders in Maassluis zal deze school een oplossing betekenen. Schiedamse weg .41 Reparaties contant Indien u 's morgens voor 9 uur aan Boogaard uw T.V,- reparatie meld», dan heeft U gegarandeerd dezelfde avond weer TELEFOON TECHN. DIENST (RA DIO - T.V.) 34 6000 De ruimte in de Marnixschool om vat drie klassen, een overblijflokaal, dat tevens dienst kan doen als film zaal, en een keuken. De lokalen zul len grondig worden opgeknapt en worden voorzien van nieuw en dus modern lesmateriaal. Inlichtingen over het aanmelden van leeringen zijn te krijgen bij schoolhoofd Versteeg, Bachplein 228 te Schiedam, telef 264297 (Van 9 tot 15 uur) en hij de hoofden van de christelijke lagere scholen in Vlaar dingen en Maassluis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandag aan vaardde dr. J. Bartels zijn nieuwe functie als directeur Nederland van Unilever n.v. te Rotterdam- Dr. Bar tels (40) is in Leeuwarden geboren. Hij studeerde economie aan de Ne derlandse Economische Hogeschool. Na werkzaam te zijn geweest bij het ministerie van financiën trad hij op 20 november 1947 in dienst van Um- lever n.v. als medewerker van de - economische afdeling. In 1952 werd hij benoemd tot marketing manager van de n.v. Mij tot exploitatie der oliefabrieken Calvé-Delft, in 1956 tot lid van de directie van Calvé Delft In datzelfde jaar promoveerde de heer Bartels tot doctor in de econo mische wetenschappen aan de Rot- terdamse hogeschool bij prof., dr. J- Tinbergen op het proefschrift „Kn- tische analyse van het klassieke in- en uitvoerargument". In 1958 werd hij lid van de directie van Lever's zeep-maatschappij n.v. en een jaar later voorzitter van de directie van deze vennootschap. Na zijn lidmaatschap van directie-Ne derland van Unilever (1960-1965) ver trok hij in het voorjaar van 1965 naar Italië, waar hij tot nu toe iverk- zaam is geweest als algemeen direc teur Unilever-Italië.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2