KERN Wereldraad: fll min voor Biafra nodig Uw probleem is het onze.... willen snel synode Gedelegeerde overlijdt •fi i Scholen moeten veel beter beheerd worden COX SPREEKT VOOR ACTIE VAN SJAIOOM Geef eens een vliegtocht cadeau 25 MIN. in de luchtj voorf 27.50 p.persj Huur _1 jgjigja Een woord voor vandaag Vrijgemaakte!! Opleiding bepleit voor iverk via pers, radio en tv Kerken wordt open podium geschonken Kardinaal Alfrink naar Tanzania GRATIS LES ADMINISTRATIES AANPASSEN WurliTzer •hoge inruilwaarde. Wij lezen vanavond I Korintiërs 3 vers 1 tot 17. GESPREK MET NIGERIA VOORRAAD KLACHT 6 maanden SCHOOLRADEN MINIMUM Demonstraties Piano's Prijzen v.a. 675.- WERKELIJKHEID Start Ingezonden PERS DIEFSTAL HOE EN WAT? r Pagina 2 2A VRIJDAG 12 Wie Mij volgt zal nimmer in de duisternis wandelen, maar hij zal het licht des Levens hebben (Johannes 8:12). Dit zegt Jezus: Ik ben het licht der wereld, dat wil zeggen het licht dat door alle duisternis en donkerheid heenstraalt en alle narigheden van de tijd, waarin we leven plaatst in de juiste verhouding tot de eeuwigheid. Tijdelijkheid en eeuwigheid. Ons leven op aarde is van tijde- lïjke aard en daarom denken en leven wij ook in de tijdelijk heid. Wij zien uit op de dood. Jezus zegt: Ik ben het licht der wereld, wie Mij volgt zal nim mer in duisternis wandelen, maar hij zal het ïicht des levens hebben. Jezus volgen zich afkeren van het kwade en met vallen en opstaan proberen te leven zoals de Here ons heeft geleerd. Hoe ouder men wordt hoe meer men tot de ontdek king komt hoe zwaar die opdracht is. meer wandelen in de duisternis, maar in het licht des Levens. Het kost strijd, maar het is de strijd ten volle waard. Nimmer (Van onze kerkredactie) UPPSALA Dr. Eugene Carson Blake heeft de assemblee van de Wereldraad van kerkem voorgesteld om opnieuw elf mil joen gulden beschikbaar te stel len voor de leniging van de ontstellende nood in Biafra. Hij kwam met zijn voorstel gister middag aan het einde van de middagzitting. Eenzelfde bedrag is reeds gebruikt voor hulpver lening tot nu toe. Tevens zal geprobeerd worden om tijdens de assemblee, een gesprek te organiseren tussen mensen uit Bi afra en nit Nigeria die beiden hnn kerken vertegenwoordigen op deze wereldvergadering. Gehoopt wordt, dat een begin gemaakt kan worden, om tot een oplossing te komen voor de burgeroorlog die reeds zoveel slachtoffers heeft geëist. Na de mededelingen van dr. Blak» was er even gelegenheid voor het stellen van vragen. Dr. Akanu Ibiam, een vroegere gouverneur van raad zei: iiog .Steeds met Nigeria in.-ooriog.-iiVe, „verdedigen ons tegen Nigeria, dat de aanval is be gonnen." Bola Ige, een vooraanstaande jurist uit Lagos, die een grote rol speelde op de conferentie voor kerk en sa menleving in Geneve-1966, vroeg of de wereldraad zijn hulp aan „het vroegere Oost-Nigeria" wel geeft met toestemming van de regering in La gos, hij kreeg daarop geen recht streeks antwoord Tot een echt politiek debat kwam het echter niet tussen de christenen uit beide gebieden. Wel deelde dr. Blake mee dat er in de komende Brieven die niet ziln voorzien va» umis en adres kannen niet in behandeling worden genomen. Ge- belmboudlng is verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar va verband staan moeten In aizonder- UJke brieven worden gesteld. Per brief dient een galden san postze gels te worden Ingesloten. Vraag: In Engeland is een tehuis voor Nederlandse meisjes, die voor een jaar in Engeland zijn. Van dit tehuis weet ik alleen dat het te Lon den gevestigd is en dat de Koningin een poosje geleden hst bezocht heeft Kan ti mij het adres geven? Antwoord: Netherlands House, 3, Nutiey Terrace, Londen N.W. 3. Vraag: Iemand heeft het vrucht gebruik van een geldbedrag dat ge makkelijk bij goede belegging 6 pet rente kan afwerpen. De blote eige naars echter weigeren toestemming te geven tot een dergelijk beleg ging zodat het bedrag maar steeds op een bank blijft bestaan en maar 3 pet rente oplevert Is hieraan iets te doen? Antwoord: De vruchtgebruiker heeft recht op het bezit van het geldbedrag, dat hij dus beleggen kan, mits hij maar voldoende zeker heid stelt. Dit is heel gemakkelijk te regelen. In geval van weigering kan hij een advocaat nemen. Vraag: Dertig jaren terug hebben wij met ons koor psalm 104 onbe rijmd gezongen. Dit stuk zouden wij gaarne weer uitvoeren. Kan u mij zeggen welke companist(en) op deze psalm muziek heeft (hebben) ge maakt. Antwoord: Dank zij de medewer king van de uitgeverij Hasmoma, Roeitjesweg 23, Hilversum, die in het blad Koor en Kunstleven een oproep heeft geplaatst, zijn naaffl en adres opgespoord. Het is da heer J. van Westen, Lange Vorststraat 08-102» Goes, die u kan helpen. Vraag: Wat was de zenuwzmking- koorts, genoemd in de inleiding van de „Familie Kegge" in de Camera Obscura van Hildebrand' Antwoord: Typhus. dagen pogingen ondernomen zullen worden om de groepen bij elkaar te brengen. Inmiddels heeft dr. Ibiam al een persoonlijk gesprek gehad met P. Tahvo Odumosu, de gouverneur van West-Nigeria. Dr. Blake gaf een overzicht van de hulp die al gegeven is. Maar er zal zeker nog ruim tien miljoen gulden opnieuw nodig zijn en zelfs dat zal niet voldoende wezen. De nood is zo groot, dat de kerkelijke organisaties het lang niet meer allleen af kunnen en dat de hulp ingeroepen zal nioeten worden van wereldorganisaties. Het Noorse motorschip Felto ver trekt morgen uit Rotterdam naar het in nood verkerende Biafra, met aan boord duizend ton stokvis, tweehon derd ton melkpoeder en 25.000 kilo kleding. Aangezien de Felto met zijn lading stokvis nog niet vol was, kon de Ne derlandse stichting oecumenische hulp eveneens een bijdrage leveren in de vorm van tweehonderd ton melkpoeder. De r.k.stichting Mens in nood bood de kleding aan, Nigeria heeft de landing toegestaan van een Brits toestel met achttien ton geconcentreerd voedsel en me dische voorraden, dat vandaag naar Nigeria zou vertrekken. In Lagos zou de lading aan het Rode Kruis worden overgedragen. Het Rode Kruis zelf zou voor de kust van Nigeria op een eiland achthonderd ton voedsel in ge reedheid houden om dat ah de toestand het even mogelijk maakt, Biafra binnen te brengen. President Johnson heeft op alle bij de burgeroorlog in Nigeria betrokken partijen aangedrongen voedselzen- (Van onze kerkredactie) KAMPEN De curatoren van de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken (vrij gemaakt) willen een vervroegde generale synode. Zij hebben besloten, zich met een schrijven tot de kerkeraden te rich ten, „waarin zij er met klem bij de kerken op aandringen m verband met de benoeming van een hoogle raar in de vacature prof. C. Veenhof en met de behandeling van de moei lijkheden aan de Theologische Ho geschool alles in het werk te stellen, dat de roepende kerk voor de eerst komende generale synode, namelijk de gereformeerde kerk van Hooge- veen, kan komen tot samenroepmg ener generale synode." Op een vervroegde synode in ver band met de moeilijkheden werd al enige tijd in de kerkelijke pers aan gedrongen, onder andere door presi dent-curator ds. D. van Dijk. De vorige generale synode eindigde acht maanden geleden. Het was de bedoeling, dat de volgende in april 1970 zou beginnen. De hogeschooldag kan dit jaar in elk geval doorgaan, doordat de kerk voogdij van de hervormde gemeente van Kampen de Bovenkerk en de Lemkcrzaal ter beschikking heeft gesteld. Vorig jaar moest de hogeschooldag in tenten worden gehouden, omdat de commissie geen gebruik wilde maken van de vrijgemaakte kerk, gezien de voorwaarden, die de kerkeraad stel de. De Bovenkerk was toen wegens restauratie niet beschikbaar. fVan onze kerkredactie) UPPSALA Dr. Robert W. Man- ce, een negerarts die als afgevaardig de van de Afrikaanse methodistische episcopale kerk uit Amerika de as semblee van de Wereldraad van ker ken bijwoont, is onverwacht overle den. Hij werd door een van de hel pende studenten dood in zijn kamer aangetroffen. Dr. Mance klaagde reeds maandag avond dat hij zich niet erg goed voel de. De doodsoorzaak kon niet onmid dellijk worden vastgesteld. Het li chaam werd naar Stockholm ver voerd voor een. onderzoek. De arts was penningmeester van zijn kerk. Hij woonde in Washington DC. De assemblee nam een minuut stilte in acht om hem te gedenken. Kerk kan massamedi - r<jj door Jan. J. van Cappelleveen) UPPSALA Het is moeilijk te begrijpen waarom kerken hun beste krachten opleiden om slechts met betrekkelijk kleine groepen mensen te werken, terwijl veel minder aandacht wordt geschon ken aan de opleiding van mensen, die via de massamedia miljoenen kunnen hereiken. Pers, radio en t.v. eisen evenveel vakmanschap en toewijding als het pastoraat van een gemeente". dingen voor de hongerende Biaf- raanse bevolking door te laten, Biafraanse troepen hebben gisteren een zware aanval ondernomen op het door vluchtelingen overstroomde ge bied rond Ikot ikpene, maar ze zijn verdreven, aldus Nigeriaanse woord voerders, De Britse regeringsverte genwoordiger Lord Hunt had de stad kort voor de aanval verlaten. Die woorden zijn te vinden aan het eind van een rapport dat gisteravond aangeboden werd aan de vierde as semblee van de wereldraad van ker ken. Voor het eerst bezon een assem blee zich op het probleem dat de massamedia heeft geschapen voor de kerken. Het rapport is ontstaan uit een groot aantal conferenties tussen vooraanstaande journalisten, radio verslaggevers, regisseurs van tele visieprogramma's en theologen. Niet minder dan vijf keer werd het ont- werp-rapport herschreven. En nog is het resultaat eigenlijk net een beetje te theologisch om grote waaide te hebben voor de moderne communica tiemedia als radio, pers en t.v. zelf. Maar het richt zich ook in de eerste plaats tot de kerken. Deze media hebben de wereld een open podium geschonken voor discus sies. De kerken hebben niet meer het eerste noch het laatste woord. Hun stem klinkt als een stem onder vele. De kerken zullen dat heel goed moe ten beseffen, als ze gebruik willen maken van de moderne media, zo zegt dit rapport. Dit betekent dat de kerken hun gehoor en functioneel gezag moeten winnen door de inherente kwaliteit en de waarheid van wat zij zeggen en doen. Het rapport klaagt dat de kerken maar al te vaak de media willen ge bruiken als een verlengstuk van hun kansel en kerkbode. Wanneer de ker ken zelf over bepaalde media beschikken zullen ze echter een voor beeld moeten zijn voor de andere om te laten zien hoe het ook kan. Iri onze tijd echter blijkt maar al te vaak dat via films, boeken en an dere media de boodschap van het evangelie duidelijker overgebracht wordt dan door de institutionele b»j aanschaffing.vari het DEN HAAG De (liberale) Prof. mr. B. M. Teldersstichting pleit in een rapport voor een meer efficiënt gebruik van de middelen die voor het onderwijs beschikbaar zyn. Wordt het geld beter besteed, dan kunnen drin gend noodzakelijke onderwijs kundige verbeteringen, zoals de verlaging van de leerlingen- schaal, worden verwezenlijkt. Er zijn ongerechtvaardigd grote re gionale verschillen in de kwaliteit van de onderwijsvoorzieningen. Verspilling ontstaat ook door gebrek aan normen. De gemeentebesturen weten niet waar zij aan toe zijn, om dat de systemen van de Lager On derwijswet en de Wet fmancieie ver houding Rijk-gemeenten onafhanke lijk van elkaar werken. De Teldersstichting stelt vast dat het openbaar onderwijs meffieienter wordt beheerd dan het bijzonder on derwijs, Het schoolbeheer zal op een zelfstandiger leest moeten worden geschoeid. Per gemeente moeten een of meer schoolraden worden ingesteld. De ge meenteraden moeten dan de leden benoemen op voordracht van de be langhebbende instanties. Deze school raad moet voor elk van de openbare scholen een begroting opstellen en de kosten nauwlettend m het oog hou den. B, en IV. zijn verplicht alleen die bestellingen en betalingen te doen, waaraan de schoolraad zijn goedkeu ring heeft gehecht. De raad kan ook voor extra voorzieningen een vrijwil lige bijdrage voor het schoolfonds vragen. Om duidelijke normen vast te stel len moeten de materiële exploitatie kosten worden gesplitst in noodzake lijke uitgaven en ideële of onder wijskundige uitgaven. Op 1 juli moet van overheidswege dan een norm worden vastgesteld, die geldt voor openbaar èn bijzonder onderwijs. De minister stelt de norm vast aan de hand van gegevens die hij van onderwijsdeskundigen en bedrijfseco nomen krijgt. Per gewest wordt een aantal goede en efficient beheerde scholen als modelschool aangewezen. De Teldersstichting kon geen ver antwoorde analyse maken van de grote bedragen, die voor de investe ringen voor scholenbouw moeten worden uitgegeven. Er waren onvol doende gegevens beschikbaar. Daar om dringt zij aan op verbetering van het departementale apparaat. Het speurwerk voor het onderwijs moet worden bevorderd. Betere di dactische research zal leiden tot een beter benutten van het aanwezige ta lent. Om redenen van didactiek en ondemvijs-efficiency moet het aantal leerlingen per school tenminste 75 bedragen. Er zal dan meer geld voor dc kwaliteit van het onderwijs kun nen worden uitgegeven. Voor leerlingen» die een grotere afstand naar school moeten afteggen, beveelt de Feldersstichting aan schoolbusdiensten in te stellen, In het administratieve stelsel heeft de stichting ernstige onvolkomenhe den gevonden. Ze belemmeren het onderzoek en daardoor ook de be leidsvorming op fmancieel-econo- misch gebied van het onderwijs. De administraties zullen moeten worden aangepast aan de eisen, die een goed beleid m deze stelt, aldus het rapport „Onderwijs een kostbaar goed". mer recht van koop *]P f£ m v.a, p.pind. I zonder eerste storting van Jlle modellen te Rotterdam dagelijks van 10 -4 out door onze Watlitzer-otganist JOOP WALVIS. Reeds duizenden muziekliefhebbers leer- j den met bet normale notenschrift door raid- del van het unieke aanwllssysteem op de j WinHEM-school vlot orgelspeten. Enorme sortering ÜUtir met recht van koop vanaf,15»" P-mcd* zonder eerste storting Let wel voor uw oude PIANO, HARMO- j NIUM, of ELECTRON1SCK ORGEL J Vraog folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: I kerk. De menselijke vervreemding is beter uitgebeeld door journalisten en schrijvers dan door recente theolo gen. Cabaret en satire hebben met verbeeldingskracht de vrijheid van de mens geproclameerd op een wij'ze waaraan de kerk nauwelijks is toege komen. Dat is niet erg. We zien, zegt het rapport, dat Gods geest ook buiten de kerken aan het werk is Het is een bemoediging voor de kerk om te ont dekken dat er nog zoveel creativiteit en vakmanschap aanwezig is. De media kunnen voor goed. maar ook voor kwaad gebruikt worden. In dat laatste geval moeten de kerken hun stemmen verheffen, vooral als er goedkope in plaats van verbeel dingsrijke ontspanning wordt gebo den. Een krachtig protest is op zijn plaats. Door de technische ontwikkeling komen er straks nog veel meer nieu we mogelijkheden. De kerken, zegt het rapport, zullen er op moeten toe zien dat die niet in de handen van de commercie komen. De media zullen echter veel meer moeten geven dan alleen ontspan ningsartikelen of programma's. Ze zullen de werkelijkheid moeten uit beelden, het geweten van de mensen scherpen, inspireren, de mensen hel pen om zich verder te ontwikkelen. Ze zullen plaats in moeten ruimen voor programma's voor volwassenen. Zulke programma's zullen sommigen ergeren die niet willen weten wat er in de wereld te koop is, maar „media die nooit iemand ergeren zijn zelf ergerlijk". Als de kerken gebruik gaan maken van de massamedia zullen ze reke ning moeten houden met de wetten die elk medium stelt. De kerken moeten streven naar goed vak manschap, een taal gebruiken die ie-" dereen Verstaat, respect tonen voor mensen die een ander geloof (hebben of - niet wiïlen geloven. Ze mogen geen hindernissen oprichten tussen Christus en de mensen. Als de kerken het evangelie willen aanpassen aan de geest van de tijd om mensen voor zich te winnen dan maken ze gebruik van een techniek die beter past bij slechte reclame dan bij de opdracht van het evangelie. Als kerken in de gelegenheid gesteld worden om kerkdiensten uit te zerden over de radio en de tele visie zullen ze niet moeten volstaan met eenvoudig een opname te maken van de gewone zondagse eredienst. Ze zullen zich moeten laten voorlich ten door experts om de luisteraar of kijker ten volle in staat te stellen zo rWestersingei 42-44 i lei. (010)13 50 25 R'dam NED, HERV. KERK Beroepen te Maarssen (vac. J. Vroegindeweij), H. Bmnekamp te Vnezenveen; te Menaldum (toez), A, Sturm te Pesse. Aangenomen naar Amsterdam (wijkgem. Weerenkapel; vac. wijlen M. Vos), J. W. Mazurel te 's-Herto- genbosch; naar Eindhoven (vac. C. M. Langeveld; toez.), J. de Jong te Brugge (België); naar Hoofddorp, H. Belier te Maasdijk; naar Wester- haar, C. L. van den Broeck te Zwammerdam; de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Foud- gum, G. C. Molenaar, em. pred. te Groningen. Beroepbaar kand. H. de Bie, Van Heemstralaan 93, Arnhem; kand. J. Codée, Hillegondalaan 6, Lunteren; dr. J. G. B. Jansen, kand., Van Beet- hovenstraat 42, Slikkerveer; kand. mevr. I. W. K. Liefferink-Oberman, Kapelweg 142, Amersfoort. GEREï'. KERKEN Beroepen te Bedum, B. G. de Valk te Heerenveen; te Ulrum, W. Feen- stra te RInsumageest. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ensehede-Oost, H. Biesma te Stadskanaal. ,Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT De Amerikaanse theoloog Harvey Cox, bekend door zijn boeken „Gods revolutie" en „De stad van de mens", zal spreken op een zogenaamde werkdag die de oecumenische werkgroep Sjaloom uit Odijk op 14 september organiseert in Utrecht in verband met de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten. Zoals bekend willen ook medewerkers van Sjaloom aan de verkiezingen in Amenka meedoen, omdat zij vinden dat niet alleen bewoners van dat land de president kun nen kiezen. Ze voert een „Actie Precedent" onder het motief, dat „de president van de V.S. zch regelmatig bezighoudt met ons wel en wee. Het vraagstuk oorlog-vrede, de verhou ding tussen rijke en arme landen, de rassenrelaties worden door de president van de V.S. aanzienlijk beïnvloed. Zijn verantwoordelijkheid terzake van de oorlog in Vietnam en de politiek ta.v. China zijn zeer duidelijk. Het is zonneklaar, dat al deze zaken het directe belang van ille wereldburgers raken." Om meer bekendheid aan de actie te geven wordt op 14 september de kosmopolitïeke werkdag Precedentsdag ge houden. Dan is tevens de start van de actie. Verwacht worden ongeveer duizend medewerkers, die vanuit Tivoïi naar het centrum van Utrecht „toewerken". Dit gebeurt na de toespraak van Harvey Cox. Hij wordt gerekend tot de „new left" in de Verenigde Staten en is een goede bekende onder de strijders voor de rechten van negers. Met name werkt hij in Emmaus-house, een actie centrum in de New Yorkse wijk East Harlem. In Utrecht zal hij spreken over „anticipatie", de inspi ratie en noodzaak tot het vooruitgrijpen op de toekomst. Dan zullen deelnemers in een groot aantal werk plaatsen tee uur lang aan het werk gaan met concrete opdrachten. In de werkplaats „straattheater" zal men bijvoorbeeld een spel m elkaar zetten en instuderen, dat op verschillende plaatsen in Utrecht kan worden gespeeld. In de werkplaats „ingezonden stukken" zal men stuk ken en brieven opstellen om naar kranten, vakbonden, politieke partijen en kerkeraden te sturen. Later op de dag begint de tocht door Utrecht naar een centraal plein, waar een programma wordt gebraenf. Sjaloom heeft inmiddels bij de organisatie van de hele actie Precedent veel medewerkers gekregen. Het zijn on der andere D*66, ARJOS (Anti-Revolutionaire Jongeren); Nieuw Links, de Federatie van Jongerengroepen in de P.v.d A., de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, de meeste christelijke studentenverenigingen en de "Katholieke Wer kende Jeugd. veel mogelijk deel te kunnen hebben aan de dienst van de vergaderende gemeente. De kerken zullen ten volle rekening moeten houden met de eisen die elk medium stelt. Maar belangrijker is nog, dat de kerken zich gaan afvragen of het evangelie niet op een veel betere wij ze uitgedragen kan. worden. De hui dige kerkdiensten, zoals die worden uitgezonden, -bereiken slechts een klein gehoor in vergelijking met de andere programma's. De kerken zul len zïdi moeten afvragen of deze diensten het geld en het werk daar aan verbonden, waard zijn. Vooral als kerken maar weinig zendtijd krijgen en weinig geld heb ben om gebruik te maken van deze massamedia zoals radio en televisie, zullen ze moeten onderzoeken of geld en tijd niet beter gebruikt kan wor den voor uitzendingen die meer over eenkomen met de mogelijkheden die radio en televisie bieden. Hoewel het rapport wat sterk ten deert naar de radio en televisie, wordt de pers niet helemaal vergeten. Reeds in het begin van het rapport wordt gezegd, dat die beide media het gedrukte woord niet verdrongen hebben. Kranten blijven noodzakelijk om achtergrondinformatie te verschaffen. De nieuwe media heb ben de oudere niet verdrongen maar veranderd, een andere taak gegeven. De kerken zullen er aan mee moe ten helpen dat via alle media vrije informatie mogelijk wordt gemaakt, die obiectief is en niet vooringeno men. Er moet een duidelijk on derscheid gemaakt worden tussen nieuwsverzorging en commentaar. Daarbij moet ook duidelijk als eis gesteld worden dat een juist beeld wordt gegeven van het menselijk le ven en dat niet alleen aandacht wordt go—honken aan het bizarre en sensaf'-r-.--nieuws. Ma v «»5<. "de kerken deze eisen gaan stelle., „an de massamedia in hun landen, dan zullen ze .daarbij ook moeten beseffen dat zij zelf niet in de oude paden kunnen blijven. Ook zij zullen informatie vrij mogelijk moeten maken. De christelijke kerk heeft een traditie van geheimzinnig heid achter zich. Natuurlijk blijft de predikant gebonden aan zijn ambtsgeheimen, maar al te vaak heeft hij van de' hele institutionele kerk een biechtstoel gemaakt. De kerken zullen blij moeten zijn als er in het openbaar gesproken wordt over haar eigen tekortkomin gen opdat zij haar daden in over eenstemming kan brengen met haar woorden. Heel wat gedelegeerden "ntfen. hun vakantie op om de vierde blee van de Wereldraad van S te kunnen bijwonen. Maar de Nd? landse pater Jan Peters, in ttS voor een rooms-kathohek Waf S er om een andere reden, bijna vakantie bij ingeschoten. Hij zou vanuit Zweden doom™, naar zijn vakantieadres en had dasT om een noga] groot tX' bij zich. Om het niet de hele daebn zich te dragen had hij het weggestopt m de lade van zijn nachtkastje in d» gedachte dat er m een welvaren! land als Zweden niets zou gebeuren Bovendien rekende hij er op, dat di student-bediende wel voortduren u barak zou bewaken, waar hij logeer. Maar de student zocht gezelligheid in een andere barak nadat hij de kamer had schoongemaakt Omdat het warm was, liet hij de ramen maar open staan. Het gevolg was, dat toen pater Peters terug kwam, tui ontdekte dat al zijn geld verdwenen was. Het verhaal deed al spoedig de ronde. „Daar moeten we wat" aan doen, jongens", zei Ton Oostveen, de biograaf van bisschop Bekkers. Een comité was niet nodig. Een beroep op- alle aanwezige Hollanders en de va kantie van pater Peters was gered Per slot van rekening, als er alle dag gesproken wordt over hulpverlening is het zaak om de woorden in daden om te zetten. Niemand liet zich onbetuigd. Gege ven werd er door dr W. A. Visser t Hooft en de jongste hulpkracht Even waren we echter bang dat we teveel 1 zouden krijgen. Maar zelfs dat viel j mee. Er was net genoeg. UTRECHT Kardinaal Alfrink is naar Tanzania vertrokken, om deel te nemen aan het eeuwfeest van de komst van het christendom in dat land. Op een bevolking van elf nuijosn telt Tanzania twee miljoen rooms-ka- tholieken en een miljoen piotestan- ten. Er werken bijna 230 Nederlandse priesters, bijna tweehonderd zusters en ongeveer 60 broeders Vdti Neder landse afkomst. Het aandeel van de Nederlandse missionarissen is zeer belangrijk ge weest. Dat is de reden, waarom de bisschoppen kardinaal Aüvifik uitno digden bij de viering van het eeuw feest. Noteert u voor een rondvlucht: Bij voorkeur op oen WOENSDAG naam: straat; middag ochtend v/oonpl. Indien ZATERDAG u anderen invullen. meeneemt, naam: middag ochtend straat: Op zondag wordt met gewogen» [k heb r*eeds betaald per: O giro D kofltan woon pi naam: straat: woonpl Alleen als men. Ik kom per Q auto O train langer wil vliegen dit invullen Deze KWARTST-randvluchten worden oeorganlswrdwn* uit Luchthaven Rotterdam en tijn alléén voor KW«R' abonnees. Er wordt gevlogen met 'ervaren verkeersvliegers die geen dolle stunts Uithalen maar^ti In een modem, comfortabel vliegtuig laten genisten van uw „luchtdoop" tr Kunnen 3 passagiers tegeniK mee. «uaW I Als regel Is het mogelijk in de 25 minuten vtiegtljd ook uw woonplaats te'vrag. Terwijl men op z'n beurt wacht is een gezellig restaurant en"een zonnig^terras schikking, vanwaar men het af- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste inlicnws uioi iijHuiviloicii oi uver luiQii vuöutu iijn ier jji-ochoo »p i\ujycn» nimf- Aan hel alnd van da vluchl wordt u als herinnering een Oorkonde van UienWoop owy, handfgd. - Uiterlijk twee dagen voor-u aan.da beurt bent krijgt u da instapKaartlnuis Betaling aan de krant: per giro of aan hst bureau, .11,1» wil Wie allean of met Vn tweeën wil vliegen zonder andere passagiers, moet rtawunuj voor drie personen betalen. Bij de indeling behoeft men dan niet op aan comomaue t wachten. Wel moet u op da bon dan eenzelfde naam dne- af tweemaal vermelden. Twee- ol driemaal 25 minuten aaneen vliegen is mogelijk als men het dubbele 01 onau bele betaalt Botlüu SS vertrekt oj> de halve uren na het Centraal Station het Mterthf 5 minuten later. Duur wm de rit niar het vliegveld ongeveer «en

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2