begonnen met aanlei sportpark Zwaluwen Miss Tour van Drie opruiming WIÈêIêSÊê, Z0MER- BALAEtSOPRUIMÜIG CAMPING Corsettenhuis „VECO Derde excursie met de Dolfijn Wandelpark in Holy Gezonder Klaverjassen Huwelijk Naturaliseren Mejuffrouw Jansen (62) overleden Man viel in prikkeldraad Hersenschudding 10-15-20% div. luchtbedden 10-15-20% div. stoelen 15 - 20% div. tenten 10-15-20% korting 8.95 127.50 Vandaag dagelijks HANG- - LEGKASTEN - SPOTGOEDKOOP! C. KUIT Rubber corsetten Reclame corsetten Corseletten Zware broché B-houder div. slaapzakken GEMEENTE SCHIEDAM Rotterdammer- publiciteit feest 1 fmHHBHHRBH 10% KORTING GELDIG 19 JULI 1963 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN ÏSw;w5>6itjL5SStt Ofiiviff* va ii.aiiv'.j.v.«j,.:'{-.I, „Coloretta" vinyl bijzonder geschikt voor gangen en hallen, 122 cm breed, In diverse kleuren en dessins, nor male prijs per strek kende meter 10.50. Nu Badmintonset bestaande uit 2 bouten rackets met nylon bespanning en antl-sllp grip en shuttle. Verpakt In plastic hoes. Panty nylone, gebreid van super-elastische mousse garens. Kous en broekje aaneen. 20 de nier en In modieuze tinten. Maten: email, medium en tors» Praktisch schulf-aan mandje. Bevestigd aan een kastplank geeft het enorm veel bergruimte b.v. in de werkkaat voor borstels e.d. in da linnen kast of hobbykast etc. Nu slechts per stuk 1,95 Deza nylon regenman tel, als klein paLje in uw reisbagage, be schermt u tegen een onverwachte regenbul. Met ceintuur en regen kapje. Kleuren ca. ma rineblauw, maten 38-43 Stevige lederen Jongens- voetbed sandaal met een uitstekende pasvorm. Voorzien van sterke rub beren zoo). In de kleur bruin. Maten 32/39 Prachtige kwaliteit he- renzakdoeken metejour- rand. Geweven van de allerbeste garens. Keuze uit vele kleuren en des sins. Per stuk Autowandelwagen: praktische kombinatie van wandelwagen an autozitje. Metaalwerk verchroomd, zitje van kunstleder, geheel ult- nèembsar Komplete hengeluitrus- ting, bestaande uit hen gel 3 x t mtr., tuigje, doosje hagellood, haak. jes en rolletje extra nylon Solide keukenmeubllalr van goed verchroomd buismateriaal. Het tafel blad en de zitting en rug van de stoel is van dege lijk kunststof, Keukentafel 50x30 28.- 60x90 33,. Stoel 17.80 Kfukje7.80 Royale salontafel op zwaar verchroomde krulsvoet onderstel. Af mating 120 x 50. In teak In fras) rio palissander 15750 Verkoop afd. autoshop Op do afdeling Vakantiereizen kunt u nu kiezen uit de voliedige reisprogramma's van Cebuto, Rederij Ketel. Maatschappij Zeeland. Tor-Line, Franse Toeristen Service, Nederlandse Spoorwegen en Centouri. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op vrijdag 2 augustus houdt het visserijmuseum met de Jogger Dolfijn een derde ex cursie op de Noordzee. Hiertoe is besloten, nadat beide andere tochten binnen enkele dagen waren volge boekt. Het programma van de derde trip is gehee! gelijk aan dat van beide andere. Gezien de grote belangstel ling is het raadzaam niet te lang te wachten met de aanmelding bij het visserijmuseum aan de Westhavenka- de 45 of bij het VVV-kantoor. De inschrijving sluit in elk geval drie dagen voor de datum van de ex cursie. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Het is een gelukkig gezin, dat van de Griek Georgios Christodulatos (30)zijn vrouw Elisabeth van Houwe- üngen (23) en zijn twee kinderen Christoffel en Angelina. Naar hun zeggen wonen ze prachtig in een Elementum-flat aan het Bachplein. „Geluk komt je niet aanwaaien", zegt de tengere Griek en in een gesprek blijkt ook wel, dat hij het niet cadeau gekregen heeft. Sinds acht jaar is hij In Nederland en het bevalt hem hier in Schiedam opperbest. Hij vertelt hoe moeilijk hij het la Griekenland had, na zijn schooltijd {legere school en twee jaar gymnasium). Er heerste een grote werkloosheid en waar hij ook aan klopte, er was nergens enplooi voor een jonge kerel. „Het lukte je daar wel,, als je er maar geld voor over had", zegt hij, niet. zonder bitterheid. Eindelijk luk te het hem in 1957 in Rotterdam op een schip van de Halcyon-Iijn te ko men als matroos. zegt hij, „ook op sociaal terrein. Na tuurlijk moeten ze goed uitkijken in wat voor kosthuis ze terechtkomen, maar ze hebben toch hun verstand. Ze worden door niets gedwongen om er armoedig bij te lopen of om geen geld op zak te hebben." Hij praat veel met vrijgezellen en velen daarvan zouden graag een Hol lands meisje willen hebben. Z'on hu welijk kan zeker goed gaan als de Grieken hun gewoonte om thuis de baas te spelen maar zouden afleren. Omgekeerd kunnen Nederlandse meisjes, getrouwd met een Griek, die naar Griekenland verhuizen, daar heel moeilijk wennen. Velen lopen na een jaar of twee weg en komen niet meer terug. „Dat komt idoor de bazigheid van de familie en de man", vindt Georgi os. Hij wil graag studeren 's avonds, maar dat is niet zo één, twee, drie te verwezenlijken, nu hij iedere avond werkt, 's Zondags trekt hij er met j zijn gezin op uit met zijn auto. In de I wijk Groenoord, waar hij bijzonder j naar zijn zin woont, heeft hij ver- i schillende kennissen. „Ik mag ze j graag, de Hollanders, en Schiedam mers In het bijzonder", zegt hij. i SCHIEDAM De wijkvereniging Het Singelkwartier heeft een klaver- jasweöstrijd gehouden als afsluiting van de competitie. Winnaars werden de heer Donkers en mevrouw Marij- nen. Begin september wordt er weer geklaverjast. Ook de competitie van de klaverjasclub Nieuwland is een succes geworden. Secretaris M. W. Egthuijsen zei dat de nieuwe vereni ging tegemoet komt aan de wens van velen. Op 2 september beginnen de activiteiten weer. bestaan kan verwerven, maar dan moet hij zich aanpassen en rekening houden met de hogere prijzen. Ook vindt hij de positie van de Nederlandse vrouw heel wat gezon der dan die van de Griekse. Die zit ten bij hun fman en familie van de man onder de plak. Zijn vrouw heeft een eigen kapsaion in Rotterdam. 's Morgens brengt hij haar met de kinderen naar Rotterdam en 's- avonds haalt hij ze weer af. Dat een vrouw buitenhuis werkt, wat in Griekenland geen gehuwde vrouw doet, vindt hij heel gezond, ook al zijn er kleine kinderen. „De Grieken, die hier in Schiedam bij de glasfabriek en bij andere fa brieken werken hebben het goed", Het braakliggende terrein in Holy waar de velden van de voetbalvere niging De Zwaluwen zullen komen. Ter orëintatie: de flat op de achter grond is van Elementum aan de Eksterlaan. Na enige tijd kwam hij in Schie dam in de Daltonstraat als kostgan ger. Om een biertje te pakken ging hij 's avonds naar paviljoen van Hoüwelingen, waar hij zijn vrouw Elisabethleerde kennen. Nu werkt hij daar iedere avond, hoewel hij een vaste sbetrekking als handarbeider ook wel ambieert. De heer Christodulatos wil zich graag .late® naturaliseren, maar dat stuit op bijna onoverkomelijke moei- lijkiteden Hij heeft 'brieven aan ko ningin Julian en koning Konstanüjn ge chreven, maar omdat hij jn Grie kenland nog in militaire dienst zou moeten, stuit de toekenning van het Nederlanderschap op bezwaren. Hij kan. en wil zijn wouw en twee kinde ren niet voor lange tijd alleen laten, maar mag nu ook zijn vader en moe der In Griekenland niet bezoeken. Hij vindt Nederland een geweldig land en wil zijn kinderen helemaal als Nederlanders opvoeden, „ik vind de Hollanders goede mensen", zegt hij, „ik kan goed met ze opschieten", ze zijn niet zo bekvechterig als Grie ken en ook betrouwbaarder". Hij vindt, dat iedere Griek, die flink wil aanpakken, zich hier een goed ROTTERDAM Na lang ziekte zijn geweest is, 62 jaar oud, overle den mejuffrouw M. Jansen, inspectri- ce van de arbeid in Rotterdam. Mejuffrouw Jansen'was sedert. 194G in dienst van de arbeidsinspectie, zij kwam in 1950 naar Rotterdam. Haar belangstelling ging vooral uit naar het werk voor de jeugd. Zij was veie jaren bestuurslid van de club huizen De Arend en De Zeemeeuw, van het meisjeseentrum De Zonne bloem en van het landelijk orgaan Nationaal Gentrum Vorming Be- drijfsjeugd. Voorts was zij lid van de commissie van toezicht op de School voor Werkende Jongens. Haar werk betrof vooral de oplei ding van lager leidinggevend perso neel. Mejuffrouw Jansen heeft voorts lesgegeven aan de School voor Kin derverzorging en Opvoeding in Rot terdam. De begrafenis geschiedde in alle stilte. (Van een ónzer verslaggevers) VLAARDINGEN Aan de Zwaln- vvenlaan in de Wijk Holy is een be gin gemaakt met de aanleg van een sportveldencomplex annex wandel park. Het voor de sport bestemde ge deelte zal bestaan uit vijf voetbalvel den voor de voetbalvereniging Zwa luwen en een honkbalveld voor VFC. comr'ex in september 1970 gereed komt. Het project gaat ongeveer au-, derhalf miljoen gulden kosten. Men heeft nogal haast met de realisering, want verscheidene verenigingen, kampen nog met gebrek aan Veldek1 De terreinen rond de sportvelden zijn bestemd voor de recreatie. Het plan voorziet in hoogopgroeiende be planting langs de velden. Tussen de speelterreinen zullen twee voetpaden komen, zodat de gelegenheid om te wandelen nog groter wórdt. Het sportpark sluit bovendien aan' bij de aan de Zwanensingel gelegen voetbalterreinen van HVO, die om ringd zullen worden door een wan delpark, Het eindresultaat zak zijn, dat deze groenstroken een belang rijke functie zullen vervullen in de wijkrecreatie. SCHIEDAM Gisteravond wan-' delde de 54-jarige ijzerwerker G. Ra-; maker uit de Stationsstraat met zijn hond over de Hogebanweg, toen hij' plotseling zijn bewustzijn verloor. Hij viel en kwam terecht op het prikkeldraad, dat langs een gedeelte van de weg staat opgesteld. Mannen van de gewaarschuwde GGD bevrijd den hem uit zijn benarde positie en' brachten hem naar het ziekenhuis. SCHIEDAM Woensdagavond nam op de Schiedamsewes de 17-ja- rige bromfietser J. A. v. W. de bocht naar de Dorpsstraat iets te ruim, waardoor hij met een klap botste te gen een uit de Dorpsstraat komende vrachtauto, bestuurd door de. 28-jari-, ge chauffeur J. L. v, A. uit Schiplui den.. Van W. kreeg een zware hersenschudding én werd door de GGD naar de Dr. Noletstichting ver voerd. De bromfiets werd beschadigd. SCHIEDAM De 19-jarige chauf feur W. P. had gisteren zijn auto een uurtje geparkeerd in de Westmo lenstraat ter hoogte van de Ei- zensteeg. Bij terugkomst kwam hij tot de ontdekking dat drie dozen'met zakjes pinda's en een doos met. slasaus ter waarde van ongeveer ƒ300 verdwenen waren. Verder is ruimte gereserveerd voor een clubgebouw, een tribune, par keergelegenheid en een. rijwielstal ling. Deze accommodatie komt even eens ten goede aan Zwaluwen. Om de sportvelden komen sloten en singels ten einde het gebruik van storende hekken zoveel mogelijk te vermijden. Met het graven van de singels is nu een begin gemaakt. Met de grond die daarbij vrijkomt wordt het terrein gelijk gemaakt Van de vijf voetbalvelden zal er een worden aangelegd als oefenveld, vermoedelijk half verhard. Het honk balveld komt ook ten dienste van de schoolsport. Het is nog niet bekend of de velden worden ingezaaid of be- zood. Komt men in tijdnood, dan zal de gemeente aan het laatste de voor keur geven omdat inzaaien twee jaar kost om een goede grasmat te krij gen. Het is de bedoeling dat het sport- MIAMI Het vliegtuig van de Amerikaanse maatschappij „National Airlines" dat gisteren door een pas sagier gedwongen werd naar Cuba te vliegen, is dezelfde dag nog in Miami teruggekeerd met de zeven beman ningsleden maar zonder zijn vijfen zestig passagiers. Passagetheater. 8.15 u.: film Red". ATHENE De Griekse regering heeft zes militaire rechtbanken opge heven die waren ingesteld na de staatsgreep van 21 april 1967. Het was de eerste maal dat een dergelijk besluit werd genomen. •Stedelijk Museum: tentoonstelling „Vormgevers van vandaag en morgen". Bijkantoor „De Rotterdammer": mevr. J. van Gogh. Dr. Zamenhofstraat 139, tel. 15.21.00. Politfe-alarranummer: telefoon 26.46.66. G.G. en G.D.: telefoon 26.92.90. Alarmnummer meld- en regelkamer voor luchtvervuiling: telefoon 26.28.81. Wie gewacht hoeft met de aan schaf yan deken» tot de oprui ming, wordt nu dubbel en dwars beloond. Nu verkopen wij een partij zuiver scheerwollen deken» (met het echte woletiket, dut een ginatle voor de kwaliteit). Prachtige dekens, effen en ge dessineerd, van het onvervang bare' scheerwol, een* warmte bron bij uitstek, voor prijzen die U geen tweede keer zult aantreffen. met plint en sluitwerk 195 - 75 - 40 57,50 195 - 60 - 40 f 53,50 168 - 60 - 40 47,50 168 - 75 - 40 f 52,50 168 -. 75 - 60 47,59 met 5 planken 195 - 60 - 60 f 60,— HANGKASTEN 168 - 90 - 42 62,59 I 120 - 70 - 40 57,50 2 roeden 180 - 70 - 60 52,50 j 78 - 45 - 50 45,— KEUKENKASTEN 39 - 60 - 30 25,— I 78 - 45 - 30 42,50 78 - 60 - 30 45,— 1 78 - 60 - 50 47,50 1 195 - 75 - 60 57,50 10 PLATEN 30,— FORMICA diverse soorten en prijzen GEPLASTIFICEERD SPAANPLAAT 10 mm dik tot 214 m lengte GEPLOEGD EN GESCHAAFD HOUT per strekkende meter 0,65 KROMME PLANKEN voor tuinafzetting, 2/3 per strekkende meter 0,90 Gedurende de bouwvakvakantie en 's zaterdags de gehele dag geopend. VLEERSTEEG 2 - Tel. 34 40 75 - VLAARDINGEN langmodel kort model in stevige zalm en witte stof met buikband zonder buikband 1 prima Lycra elastiek, slank af tredend model, kanten B.H., geheel Ol gevoerd NU met voorsluiting, prima coupe. Spe- f ft ciaal voor de grotere maten NU Iets vuil geworden etalagegoederen met VA STELLING VAN DE „DRANK- EN HORJËCA- VE KORD E VIN G w.o. Corsetten - Step-ins - B.-houders - Gordels. i Burgemeester WetfumderE v&n Schiedam doen te weten I dat op heden op de secretarie dor gemeente (afdeUng Aige- j mene Zaken., Kabinet en Voor- i lichting - Oude Kerkhof ID) j ter lezing voor een leder ge durende drie maanden Is I neergelegd, de door de Ge meenteraad op 18 december 11997 vastgestelde Drank- en j Horecaverordening. j Schiedam. 13 ju-Li 1933 Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Burgemeester, M. J- M v. Kinderen, w.B. De Secretaris» H. Snoep. LS- Morgenvroeg om 9 uur begint de verkooj» van deze partij zuiver scheerwollen dekens, in fraaie (deuren en dessins, In twee maten, voor echte uit verkoop prijzen. Vrijdagavond tot 9 uur open Duur van da opruiming 13 Juli 1ot 9 augtatut Oétêm ti'. ef schrifthttt. Verder op alle courante artikelen gedurende de opruiming uitgezonderd fournituren BR1ELLE Ria Oosterman uit de Valeriusstraat 23 te Schie dam is gekozen tot „Miss Tour van Drie 1968". De Tour van Drie is de beken de 3~daagse wielerronde van 140 jongens uit het recreatiecentrum Kruininger Gors in Oostvoorne. Uit negen kandidates kwam Ria kastanjebruin lang haar, blauwe ogen als eerste wit de bus. In de wielerronde die van maandag 29 juli tot en met woensdag 31 juli zal worden ge houden zal Ria Oosterman de jeugdige renners begeleiden. De charmante Miss Tour zal worden begeleid door haar „hof dame" Hanneke Kroos (14) uit de Kerkhoflaan 67 in Rotterdam. Rechts miss Tour van Drie, links haar hofdame Hanneke Kroos. HOOGSTRAAT 94 TEL. 010 - 3 VLAARDINGEN HOOGSTRAAT 82 Kethelweg ia (bij Opel garage) Viaardingen

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2