M Bü Droom Dreesmann kunt u nu vele nieuwe vakantiekanten uit! Vragen over mg DRINK NIEUWE S3 FRUITSAPPEN EN VRUCHTENDRANKEN Streekplan voor Alblasserwaard zoekt evenwicht Akkoord over iuivel-cao Winst Shell 38 procent gestegen -r6- - "v TOESTAND IN BOLIVIA IS GESPANNEN Beslissing aanleg oliepij ple ding ui Vermist meisje kreeg lift naar Antwerpen Vandaag ter inzage gelegd Streekplan voor Z .-Holland* Z uid Johnny Kraaykamp overspannen in ziekenhuis rouw steekt haar hulp Gasstel ontploft: vrouw gewond Eerste halfjaar ^REESMAÜN ROTTERDAM VRO schroefdop! OVER NAAR PUUR DRINKGENOT! OVER NAAR GROTERE FLESSEN, NAAR GEMAKKELIJKER SLUITING! OVER NAAR LAGERE PRIJZEN! PROEF ER ÉÉN OF TWEE OF DRIE GF NEGEN..! C0111111 ïiiii stenlei in Indonesië gepi 125— 23.50 4,50 59.— 29.75 Gelukkig! De drinkverveling is eindelijk doorbroken. De verveling van altijd hetzelfde... Gelukkig! Eindelijk is er nu een weelde aan nieuwe, frisse sappen en dranken gekomen. Frisse fruitsappen die nooit vervelen. Omdat ze zo puur zijn. Zo zuiver. Pure B3 fruitsappen. Zuivere B3 vruchtendranken. Een natuurlijke verfrissing. Heerlijk! Verwacht wordt dat deze tweeslachtigheid tot 1980 nog niet tot grote moeilijkheden zal leiden. In een verdere toekomst kan dit wel het geval zijn. Werkgelegenheid Recreatie DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A DONDERDAG 1 AUGUSTUS GELDIG 2 AUGUSTUS SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN ja- -EROP NIET AANGENOMEN 5k Verkoop Hoogstraat Badstof klnder- Dlams In diverss frisse kleuren e,a, biou, geel, orange, donkergroen en rose. Maten 104 t/m 1.76. 'Vrat 104, 6.75 Kleine stijging per maat Vouwfiets voor het hele gezin,. Geheel inklap baar en uitgerust met 20 inch wielen. Met ver- lichting, pomp, bel, «tandaarc en bagage- klam. In rood, blauw, goud of wit. 1 jaar gar. 2 servicebeurfers Straks weer naar school? Kesp nu el zo'n fijne dubbole schoolles van echt telgleder. Door- speciaal handvat ook omgekeerd te gebrui ken, Twee gaspslultin- gen Step-ln van sterke lycra.- Gekruist voorpand waardoor goede flguur- komekli», in wit sn zwart Maten: S. M en L Unl ferlenk» 70/30, voor hst maken van japonnen, tailleurs, blouses etc, Dubbelbreed. Per mater voorde uitzonderlijk lage prijs van 5.- Plastlo rlng-spel, uilg»- voerd in frisse, vrolijke kleuren. Een leuk spel. Uw kinderen zijn af in hel bos cl aan het strand en bij regenweer binnen urenlang zoet mee. 1.50 Maak van uw douche cel een badkamer: zit bad van hittebestendig'» kunetstof in wit. bleu. rsw» of geel. Ook als kinderbad)® te gebrui ken. Alleenverkoop Vroom Dreesmann ISBSI „Vslone" dames- of herenhorloge met 17- steens ankeruurwerk. Incobloc en onbreek bare vec-r. in doublé «est met lederen band. (Het herenhorloge ook in chroom uitvoering.) 1 jaar aaramle Regenpak van sterke vinyl, bestaande uit jasje, pantalon en zuidwester, in handige opbergetul. Kleur lichtgroen, extra veilig i.v.rr). verkeer, 7.95 Velona transistorradio, haarzulvene ontvangst van alle mtddengolfsta- tlons ook Veronica an Hilversum BI. Kompleet met oorteleloon en lede ren tas. Alm. 16x8x4 cm. 39.75 Slnatex hst zachte en soepele taftdoek van zui ver vinyl. Geheel vocht en luchtdicht Voor div. doeleinden geschikt b.v. wit. voor ziekenbedden grijs en zwart voor auto hoezen en andere kleu ren voor gordljnvoe ring 120 cm. breed 2.25 2e e!a< Op de afdeling Vakantiereizen kunt u nu kiezen uit de volledige reisprogramma's an Cebuto. Rederij Ketel, Maatschappij Zeeland, Tor-Line, Franse Toeristen Service. Nederlandse Spoorwagen en Centouri. LA PAZ Temidden van geruch ten over een op handen zijnde staatsgreep, heeft president Barrlen- tos van Bolivia de boeren in zijn land gevraagd hem met wapens te steunen. Be president ontkende, dat er plannen zouden bestaan zijn regi me omver te werpen. Honderden studenten en arbeiders probeerden gisteravond het zwaarbe waakte centrum van La Paz te berei ken, om te betogen tegen de in hoofdzaak uit militairen bestaande regering. Ze werden met traangas uiteen gedreven. Een onbekend aantal politieke lei ders is gisteravond gearresteerd. DEN HAAG Over het feit, dat vele verhuurders in de huurovereen komst het beding opnemen, waarbij de huurder zich verplicht tot het ac cepteren van alle in de toekomst wettelijk toegestane huurverhogingen heeft het PSP-Kamerlid H. J Lang horst schriftelijke vragen gesteld aan ministei Schut (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening). Hij rijst ïr op, dat door in een dergelijk beding noch vaste percenta ges, noch een maximale wer kingsduur op te nemende ver huur ders in strijd handelen niet alleen met de wettektst maar ook met de bedoelingen van de wetgever. Be heer Lankhorst zegt in een toe lichting, dat de aspirant-huurder zich daardoor aan onoverzienbare finan ciële verplichtingen bindt. Hij vraagt de minister maatregelen te overwegen, die het opnemen 'van dergelijke bepaiinger in huurover eenkomsten onmogelijk maken dan wel bij voorbaat nietig verklaren. BRUSSEL- De Belgische regering heeft een beslissing over de aanleg van een pijpleiding van Rotterdam naar Antwerpen, waarvoor een aan tal oliemaatschappijen plannen heeft ontworpen, uitgesteld tot september. Het ministerieel comité voor econo mische en sociale coördinatie besloot gisteren In Brussel eerst nog door deskundigen een vergelijkend kosten- onderzoek te laten maken van olie-aanvoer via een pijpleiding uit Rotterdam 'of via overslag in Le Ha- Dit rapport zal begin september uitgebracht moeien worden. Eerste-minister Eyskens verklaarde gistermiddag, dat men rekening zal moeten houden met een verlies van ruwe olie-aanvoer voor Antwerpen, doch hij geloofde ook dat Antwerpen indirect voordeel zou kunnen putten uit het aantrekken van nieuwe in dustrieën. De Belgische regering had vorige week var?, het Antwerpse gemeente bestuur een brief ontvangen waarin een overzicht van de voor- en nade len van een pijpleiding naar Rotter dam werd gegeven. Het gemeentebestuur sprak zich niet voor of tegen uit, doch verklaar de wel dat het instelling van een gemeentelijke belasting op olie-aan voer via een pijpleiding zou wenser, om verliezen als gevolg van vermin deren van de scheepvaart goed te maken. TILBURG Ineke van Bir.sber- gen, het 16-jarige meisje uit Dode- w aard, dat op de laatste dag van de Vierdaagse in Nijmegen verdween, is waarschijnlijk nog in leven. De politie neemt op grond van tips aan, dat zij naar Antwerpen is gelift. Vermoedelijk is zij eerst naar Til burg gegaan, waar verschillende mensen haar op de kermis en in cafés hebben, gezien. Later zou zij verder zijn getrokken naar Antwer pen. Dit laatste doet de verklaring van de in België wonende pomp stationhouder Lex Bunschoten ver moeden. Hij heeft gezegd' in Turn hout een meisje" in zijn auto te hebben meegenomen, dat veel op het vermiste meisje leek. In Antwerpen heeft hij 'direct de rijkswacht ge waarschuwd. De lugubere tipgever, die de poli tie anoniem opbeldi en zei." „Ik heb het meisje verkracht cn :rmoord in de bossen van Turnhout", is nog steeds niet gevonden. De politie neemt aan met een maniak te doen te hebben. Stop de drink verveling! B3 is zo verfrissend als da natuur zelf. B3 sappen smaken alsof ze zo vers uit de natuur zijn geperst. B3 fruitsappen zijn dan ook puur sap. B3 vruchtendranken zijn dan ook zuivere dranken. B3 is puur drinkgenot Louter kwaliteit Nieuw zijn ook de grote, royale B3 flessen. Maar liefst 0,7 iiterl Een overvloed aan gezondheid. Aan natuurlijke vitaminen. Nieuw is ook de handige schroefdop. Gemakkelijk te openen, gemakkelijk te sluiten. De nieuwe schroef dop waaronder geur en smaak van B3 veilig bewaard zijn - ais u zo'n fles 83 tenminste kunt laten staan... 83 drinken is een heerlijke luxe, maar u hoeft er niet luxueus voor te betalen. Kijk maar eens naar de 83 prijzen. Ook dat zijn negen verrassingen! appelsap 85, ter kennismaking 69 jus d'orange 1,45, ter kennismaking 1,39 sinaasappeldrank 1,19, ter kennismaking 1,09 druivensap wit 1,49, ter kennismaking 1,39 druivensap rood 1,49, ter kennismaking 1,39 tomatensap 99 nectar perendrank 1,59 nectar perzikendrank 1,59 nectar abrikozendrank1,58 83 biedt u een bijna even overvloedige keus als de natuur zelf. Om u en uw gezin mee te verwennen, pm uw gasten mee te verrassen. Ga naar uw winkelier en doe üw keus. Vergeet niet: ze zijn heel voordelig. En heel lekker. En 't zou daarom heel verstandig van u zijn een paar flessen extra mee te nemen... Iïu ter lifenis DEN HAAG Het vandaag ter inzage gelegde ontwerp-streek plan voor de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden zal een evenwicht moeten nastreven tussen een ontwikkelingsproces dat wordt bepaald door de uitstraling van de omringende grote steden en een functie in het kader van de „centrale open ruimte". Het ontwerp-streekplan regelt In hoofdlijnen de toekomstige ontwikke ling tot 1880. Er wordt tekening ge- houden met een bevolkingstoename van 60.000 inwoners. Ir de Alblasser waard en Vijfheerenlanden wonen dan 215.000 mensen. Deze cijfers laten een ruime reser ve zien voor vestiging van personen uit andere gebieden. Rekening hou dend met de gezinsverdunning zuilen voor het opvangen van leze bevol kingsgroei ongeveer 24.000 v/onlngen moeten worden gebouwd. Sanering en city-vorming zal nog 2.500 nieuwe •woningen vergen. De groei van de bevolking zal voor het grootste gedeelte moeten worden opgevangen door de grotere gemeen ten in west- en zuidrand van de Al blasserwaard. Het streekplan moet een onevenre dige groei van de kleine kernen voor bomen. Tussen het stedelijk gebied en het omliggende landschap zal een wisselwerking moeten komen. De sa menstellers van het streekplan zeg gen echter wel dat da plattelandsge meenten de beschikking moeten krij gen over een redelijk apparaat. Con centratie van voorzieningen kan dit bereiken. De beroepsbevolking, die in 1960 ongeveer 7.500 personen bedroeg, zal in 1980 zijn gestegen tot 73.000 perso nen. De industrie zal in die periode de vervulling van 14.500 ar beidsplaatsen vragen. Omdat de ontwikkeling van de dienstensector achterblijft bij die van de provincie zal deze gestimuleerd moeten worden Naar het ont werp-streekplan wil, met achtduizend arbeidsplaatsen. Ongeveer 180 tot 260 hectare in dustrieterrein zal moeten worden aangelegd om de werknemers die zullen afvloeien uit land- en tuin bouw en dienstensector (automatise ring) op te kunnen vangen. In de zuid-westrand van de Alblasserwaard. van Alblasserdam tot Gorkum, zal de industrialisatie sterk gestimuleerd moeten worden. De samenstellers van het plan ver wachten dat de werkgelegenheid in DEN HAAG 7- Om de toekomstige ontwikkeling van het Drechtsteden- complex (Dordrecht, Sliedrecht. Pa- pendrecht en omgeving) goed te kun nen aangeven wordt thans door de provincie Zuid-Holland een streek plan voor Zuid-Holland-zuid voorbe reid. In het nu verschenen ont werp-streekplan voor de Alblasser waard en Vijfheerenlanden wordt opgemerkt dat een streekplan voor het zuidelijk deel van de provincie noodzakelijk 3s om te komen tot een juiste fasering in het Drechtsteden- eomplex. de land- en tuinbouw, die in 1960 nog ruim 10 procent bedroeg, in 1080 ver minderd zal zijn tot 5 procent. Het landschapsbeeld, met als ken merk. een grote openheid, zal zoveel mogelijk bewaard moeten blijven. Dit geldt in het bijzonder voor de oevers van de Lek, de Merwede en de Linge. De vele natuurgebieden In de Alblasserwaard en Vijfheerenlan den blijven behouden en krijgen een beperkte recreatieve functie. Voor het huidige aantal inwoners van de 38 gemeenten zal 550 hectare recreatieterrein beschikbaar zijn. Er bestaat echter op veel plaatsen een tekort aan locale recreatie, zoals volkstuinen en plantsoenen. Duizend hectare zal nodig zijn voor de inrichtcng van regionale recreatie gebieden: 550 hectare in de Alblas serwaard en 450 hectare in de Vijf heerenlanden. Dag- en verblijfsrecre- atie zal de toenemende druk vanuit de Randstad kunnen opvangen. Voor een goede begeleiding van het wegvervoer (er zijn in het plan enke le nieuwe raiiverbindingen opgeno men terwijl geprojecteerde wegver bindingen gezien moeten worden als een minimumprogramma) vinden de samenstellers een verkeers- en ver voersplan voor het gebied noodzake lijk AMSTERDAM De artiest Johnny Kraaykamp is vanmorgen in over spannen toestand naar een Amster dams ziekenhuis overgebracht, waar hij een absolute rustkuur moet onder gaan. Door zijn drukke werkzaamheden in de afgelopen maanden in verband met de komende voorstellingen van het blijspel Blaffende honden bijten niet,waarin hij samen met Johan Kaart de hoofdrol zou spelen, ver toonde hij de laatste weken al teke nen van oververmoeidheid. Producer Bert van der Linden zal nu een andere speler moeten opzoe ken. Op 18 augustus is- de voor première van het stuk in Den Bosch; op 26 augustus de officiële première in Scheveningen. (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Voor de 21.000 zuivel- arbeiders «n de 6000 administratieve beambten in de zuivelindustrie is een akkoord bereikt over een nieuwe cao die een terugwerkende kracht krijgt tot 1 april 1968. De belangrijkste verbeteringen in dit contract zijn: procent loons verhoging, werktijdverkorting op 1 november met een kwartier per dag, vermindering van het nog bestaan de aantal zesdaagse werkweken van 10 tot 5, een aanmerkelijke verbete ring van de pensioenregeling en op trekking van de diplomatoeslag, In de toekomst gaat zowel voor handarbeiders als beambten op 23- jarige leeftijd het minimumloon gel den. Het gesprek over de loonstruc- tuur is op dit moment echter nog niet afgerond, zodat voorlopig voor de be ambten het minimumloon nog geldt bij 25 jaar. Het gesprek over de loonstructuur wordt tijdens het lopende contract- jaar voortgezet, zodat het vrijwel zeker is dat op 1 april 1969 voor beide UTRECHT Dé negentienjarige mevrouw W.-P, heeft gisteravond haar even oude hulp in de huishou ding met een dolkmes enkele malen gestoken. In een ziekenhuis moest er operatief worden ingegrepen. Mevrouw W. is gearresteerd. De twee vrouwen hadden elkaar ontmoet in een café aan de Oude gracht. Aan het eind van de avond, toen mevrouw W. al vrij veel ge dronken had, kregen ze ruzie, waar na mevrouw W uit haai1 rokband een mes tevoorschijn haalde. Ze trof het slachtoffer, mejuffrouw L. D. K., in de onderbuik en de rug Aangezien de vrouw bij haar on beheerste manipulaties met het mes zichzelf aan de pols had verwond; werd zij naar het academisch zieken huis gebracht Zij weigerde zich echter te laten behandelen en sloeg zelfs een ruit van de polikliniek stuk. UTRECHT De 25-jarige me vrouw N. Liesveld-Hazeleger uit Vinkeveen is vanmorgen met ernstige brandwonden naar een ziekenhuis in Utrecht gebracht, nadat in haar wo ning een gaskomfoori was ontploft. De vrouw moeder van vier kin deren had vanmorgen het gastel in de badkamer aangestoken, maar de vlam doofde even later. Toen ze dit ontdekte, stak ze het stel op nieuw aan, maar door het ontsnapte gas ontstond een enorme steekvlam. Een politieman, die naast het huis van de vrouw woont, doofde de vlam men door de vrouw met water te '.vergieten, In het huis stond een gas fles, dus geen aardgas. groepen van werknemers het mini mumloon gaat gelden op 23 jaar. De bij het NKV aangesloten Unie van beambten en hoger personeel is met het compromis over het mini mumloon niet akkoord gegaan, maar deze bond is te klein om de afslui ting van het nieuwe contract tegen te kunnen houden. DEN HAAG De winst maatschappijen van d K< Shell groep is in het eerste MnR" met ongeveer 38 procent gesW» Als de invloed van de devaluatie w> het Pond Sterling balten bescW wing wordt gelaten» bedraagt stijging slechts 18.7 procent Het netto-resultaat bedroegJ«r miljoen Pond tegen 120,4 Pons de eerste zes maanden van nei In Ifet tweede kwartaal werd acM procent meer verkocht, tegen tien procent méér in de eerste.- maanden in vergelijking ^et respectievelijke kwartalen van 1 In vele landen daaiuer? de OT» •oor olieprodukten, hoewel ze ai "liggen boven het zeer lage p-d begin 1967. .,J Verwacht wordt dat grotere veelheden olieprodukten. aar"°|~,it[ chemicaliën zullen worden vera en dat de bedrijfskosten kuk®1 worden verlaagd. (Ze stegen a* eerste halfjaar van Pond in 1967 tot 1.734 miljoen Pono in 1868). DJAKARTA Indonesische pen hebber tijdens een oefewpL het oerwoud op Oost-Java c munistische leider Soekatno 8 gen genomen. Soekatno, voorzitter van de ver den communistische jeu 1 en lid van het centrale comité van. communistische .partij v -n zou een groot aandeel hebben ge bij de moord op de generaals de communistische staatsgreep.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2