zakken zaken Oud stukje Schiedam exit Wethouder Walstra bracht bezoek aan 4 nieuwe scholen WETHOUDER: „NIETS AAN DE HAND" NVV zorgde weer deining in brandweer voor Organisatie onder de loep genomen AGENDA J 169.- 125.- 198- 65. BOOGAARD POTÖiOWcMItiifüiii HBSS MORGEN TEGEN SVV Fors brandje in maalderij-drogerij Hearing voor de Groenoordbewoners VetfugeK. ÏRTEX ■■HMPNIIS mmmrnstmmiwmmiis Bromfietser over de kop Kosten tuinaanleg huizen Groenoord 160 HIMrÉiil Meegevallen Eentonig Rotterdam Dankzij het N W-blad De Vakbewe ging, waarin bij het nogal ge matigde commentaar op de re- rionale brandweer te Rozen burg, verkeerde interpretatie is gegeven aan de woorden van enkele brandweermensen, is er aan het. eind van de vorige week deining gekomen onder de brandweerleiding, althans onder het vrijwillige deel. Die deining was helemaal overbo dig. ONGERUSTHEID GERUCHTEN Vandaag. .en dagelijks BOOGAARD mini-prijs boogaard mini-prïjs 'Cassette Recorder Seppelfricke Kombifoor mini-prijs Ibraun sixtant tel mm - vlaardingen zijn belangrijke Ze moeten ineenvloeien met de lijn van het kos tuum. Ze mogen niet uit zakken. Ze moeten glad zitten. Dat is het geval bij de zakken van een FORTEX kostuum. Daar aan ziet u dat aan elk onderdeel van 'n FORTEX kostuum de grootste aan dacht wordt besteed. Er is niets aan het toeval overgelaten. Kies uit onze prachtige koiiektie UW Ma Korte Hoogstraat 1 la Tel. 346151, Vlaardingen. .ROZENBURG Uitslagen wedstrijden vaJcantiefeesten. Spelmorgen: Hans Hev- dra, Llda Butter. Hudi van Drie!. Lenny Crouwel. Martlne John. Diana Hoeksema. Wandlen: jienny Nesse. Anton Filfppo, A. Punt J. v. Leeuwen. Langere route: John ny de Winter, Karin Metz. Sportdag: I, v. Driest P. v. Seters, C. v. d. Berg, T, v. Diesl, X. Muysson, J. Timmers. M. v. Ellen, M. visser, j. Sonneveldt. MAASLAND De Tuinders-studieclub houdt morgen, woensdag, een sla-avond in De Magneet. De heer J. de Hogog uit Pijnacker houdt een inleiding over de moeilijkheden bij de sla-oogst. Ook de heer H. Olieman, tuinder-exporteur te Ze venhuizen, zal zijn licht laten schijnen over dit probleem. Aanvang 19.45 uur. t SCHIEDAM De oefenwedstrijd die het eerste elftal van HBSS tegen BW (profs) speelt, zal niet vanavond worden gehouden zoals gisteren in onze sportrnbriek heeft gestaan, maar morgenavond. Dus woensdagavond half zeven. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wethouder G. Walstra heeft maandagmiddag een bezoek gebracht aan twee lagere en twee kleuterscholen, die op deze eer ste dag van het nieuwe schooljaar in Holy en Westwijk in gebruik zijn genomen. De scholen zijn alle ge bouwd volgens het systeem Simplex. De protestants-christelijke kleu terschool Prins Willem-Alexander aan de Van Maerlantlaan 20 (hoofd mejuffrouw J. Reygeler) zal donder dag £n gebruik worden genomen. Aan de verzorging van het interieur wordt de laatste hand gelegd De school heeft een ruime hal van 60 vierkante meter waaromheen de drie speel- en werklokalen liggen ge groepeerd, alsmede een personeelska- mer met keukentje. De kleuterschool heeft de maximale bezetting van veertig kinderen per lokaal bereikt. Hetzelfde geldt'voor de vlak daar naast gelegen openbare kleuterschool Het Madeliefje, die gisteren wel is begonnen. Beide scholen zijn in serie gebouwd en lijken dus als twee druppels water op elkaar. Vorig jaar december werd de eerste paal voor beide gebouwen geslagen. Nog sneller is de bouw gegaan van beide Simplex scholen in Holy, waar voor de eerste paal in februari van dit jaar de grond inging. Na het be zoek aan de kleuterscholen ging het „schoolreisje" allereerst naar de openbare Dil'.enburgschool aan de Stadhouderslaan 1, waarvan drie lo kalen in gebruik zijn genomen. Hier in zijn voorlopig twee klassen voor het openbaar en een klas voor het protestants-christelijk lager onder wijs ondergebracht. Geheel gereed is de lagere school Pax Christ) aan de Reigerlaan 9. In dit gebouw zijn voorlopig drie klassen van deze school gevestigd, benevens een r.k. kleuterklas en twee pro testants-christelijke klassen. Achter deze school wordt het gymnastieklo kaal gebouwd. De scholen zijn gebouwd door de fa. Van de Tempel en Zn. te Schie dam naar het ontwerp van het Vlaar- dingse architectenbureau voor serie en systeembouw Nuyt en Heikens. Met het systeem Simplex wordt een arbeidsbesparing van vijftig procent verkregen. Architecten en aannemers zijn met de Simplexscholen in Vlaar dingen gestart. Ze hopen op korte termijn de honderdste school op te leveren. Wethouder Walstra zei na afloop van de scholentocht, dat het tijdig gereedkomen van de scholen hem bijzonder is meegevallen. Aanvanke lijk had hij het nogal somber inge zien, maar nu wilde hij architecten en aannemers bedanken dat zij woord hebben gehouden. Ook zei hij, dat het krediet van de gemeenteraad voor deze scholenbouw niet is overschreden. Er konden zelfs enkele extra voorzieningen worden aangebracht, zoals een ;uwwand in de hal van de lagere sc' in Holy. Hierdoor wordt ec: ruimte verkregen, die voor onen van films, houden van 0 vonden en als handenarbeidlokaal kan worden gebruikt. Ook zullen enkele kunst voorwerpen worden aangekocht. In deze tweede Simplexserie zullen ook nog een twaalfklassige lagere school, een vierklassige en twee tweeklassige kleuterscholen worden gebouwd. Wanneer de gehele serie klaar is, zal hieraan de nodige aan dacht worden besteed. De wethouder zei niet te weten of nog meer scholen van dit type in Vlaardingen zullen worden gebouwd. „Allemaal Simplexscholen wordt een beetje eentonig. We moeten ook den ken aan wat variatie in onze scholen bouw", zei hij. Bij de scholentocht waren verder aanwezig de heren C. Baan, gemeen telijk inspecteur van het onderwijs, M.* Roodenburg van de afdeling on derwijs, ;J, van Baaien van het be drijf gemeentewerken en de architec ten en aannemers. Mr. P. C. Franken was aanwezig namens de stichting voor r.k. onder wijs. Het protestants-christelijk on derwijs was niet vertegenwoordigd. De heer Molenaar, rijksinspecteur van het lager onderwijs was verhin derd. Wel was aanwezig mr. O. Bot- tïnga. rijksinspecteur van het kleu teronderwijs. SCHIEDAM -Een laatste gezicht op de sloop van de panden aan de Noordvest. Wie daar nu gaat kijken, vindt helemaal niets meer. Het werk werd uitgevoerd door een onder aannemer van de NV De V/aard. Hoewel de ouderdom van de huizen op een paar honderd jaar werd ge schat heeft men bij het slopen niets van historische waarde, zoals tegels, houtsnijwerk of bijzondere binten aangetroffen. SCHIEDAM 'Maandagmiddag brak brand uit in de maalderij-dro- gerxj NV Jan Heilker aan de Hoofdstraat 16-22 op de tweede etage in de droogkamer/eestvloer. Oorzaak was vermoedelijk oververhitting van cacaoschroot. Eerst 'trachtte de bedrijfsbrand weer met twéé stralen op de water leiding te blussen, maar de Schie- damse brandweer nam later dit werk onder leiding van commandant Keu zenkamp over. Zij wist de brand met twee nevelstralen te bedwingen. Er ontstond flinke schade aan de droogkamer en de afzuiginstallatie. De een verdieping lager gelegen zol der kreeg waterschade. Volgens de directie gaan de werk zaamheden normaal door. SCHIEDAM Maandagmiddag reed de zeventienjarige brom fietsbestuurder P. B. op de Sehie- damseweg door een kuil in de weg. Hierdoor schoot het voorspatbord van zijn bromfiets los. De jongen sloeg over de kop en smakte tegen de grond. Dokter P. van der Kuy behan delde ter plaatse de schaafwonden aan gezicht, knie, elleboog en handen. De politie verbond een wondje bo ven een van zijn ogen. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De kosten voor de tuinaanleg voor de 126 woningen en 63 garages, aan het Willem Landréplein en het Bernard Zweersplein in Groenoord bedragen naar raming ƒ86.910. Hiervan komt voor rekening van N.V. Muys en de Winter 38.320,38, van Bouwvereni ging „Schiedam Vooruit" 17.685, van Bouwvereniging „Eendracht" 18.529,20 en voor rekening van het Grondbedrijf van de Gemeente Schiedam 12.375. De Aannemingsmaatschappij Muys en de Winter en de bouwverenigin gen voldeden, in de loop van *66 en 1967 aan hun verplichtingen met het voldoen van het totaal door hen verschuldigde bedrag. In 1966 werd voor 18.313,77 bij het aanleggen van tuinen in vermeide complexen uitge voerd, terwijl dit bedrag voor een zelfde doel in 1967 16.848,15 be droeg. SCHIEDAM Groenoord doet weer van zich spreken naar aanlei ding van het grote aantal reacties op publikaties over de verlangens bij de jeugd en de vraagtekens, die de mid denstand daar aankleven. De wijk- vereniging koestert het voornemen op' zeer korte termijn een hearing te organiseren, waar elke Groenoordbe- woner zijn klachten en grieven te berde kan brengen. Aangenomen wordt, dat daar een aantal deskundigen aanwezig zal zijn, die de vragenstellers van repliek kunnen dienen. Hiermee zou bereikt kunnen worden, dat een aantal moei lijkheden en misverstanden uit de weg worden geruimd. rn vlaardingen De postdulvenhou- riprsvc"cnt2ln^ De Luchtbede vloog met tildSïvSn in concours vanuit No.yoti.In verband met de heden werden de duiven ln plaats van zaterdag, PJ.S maandag losgelaten. De eersteanKo- m,:nde duii legde de 216 km a£ in 3 m. H minuten en 40 seconden, de laatste prljsduif deed cr 1 uur, 3 minuten en 21 seconden langer over, De prijswinnaars: L. Poldervaart 1. 11. n 18. 24. 26 23: J- v. Beveren 2. J». XV. fiicelénbtiom'3, 7. 25 31. 32; G. Hoodenburg 4 6. 9; D. Kloppenburg 5. M. v. d. piji 8, ig 27; Goeaegebure - Van Keulen 12. 17, 23; J.l. KrlJntK'i-e 14; M. Broek 15. 18, 20. 22, 30! J. Heinsius 22, 28; C. Bakker 33- Vrijdag Inmanden voor oefenvlucht uit Roosendaal <42 km). Klokken aanslaan S uur. „De Vakbeweging" heeft steeds danbkaar gebruik gemaakt van uitla tingen van mr. H, Versloot dankzij zijn dubbelfunctie. Mr, Versloot is namelijk specialist in de Rijnmond- raad wat betreft calamiteiten bestrijding, maar ook voorzitter van het centrum voor hoger personeel in het NW. Mr. Versloot streeft naar een ster ke beroepsbrandweer die eventueel wordt aangevuld met wat vrijwilli gers, dat in tegenstelling tot de hui dige organisatie van de Rotterdamse brandweer. Het NW ziet nu, samen rnet mr. Versloot, in de oprichting van die regionale brandweer het be gin van een brandweerorganisatie voor het hele Rijnmondgebied, met hoofdzakelijk beroepspersoneel. In het artikel stond ondermeer de uitlating van de heer J. Honig van de brandweer dat in Rotterdam wordt gedacht aan een andere verhouding tussen beroepsmensen en vrijwilli gers. Deze uitlating heeft de heer Ho nig echter in ander verband en met ander doel gedaan. aar juist deze uitlating is aanlei ding geworden tot ongerustheid. Er zou zelfs al een nieuwe verordening gereed liggen zonder dat het college van hoofdlieden erin zou zijn gekend. Er gingen geruchten dat het college (Van een onzer verslaggevers) van hoofdlieden, dat dit jaar het vijf tigjarige bestaan heeft gevierd, zou worden opgeheven. De president-hoofdman J. J. Oster (vrijwilliger) zegt dat het punt waar op het NVV steeds hamert, namelijk de geringe opkomst van vrijwilligers overdag (niet 's nachts, want dan is die opkomst uitstekend), allang is be keken. Reeds enige jaren geleden is besloten bet aantal beroepsmensen bij eerste uitruk overdag iets te ver groten zodat de beroepsbrandweer het bij de kleinere branden altijd al leen zou afkunnen. "S Nachts is daarentegen het aantal vrijwilligers groter. Wat hem dwars zit is Het feit dat het geheel is ge trokken in de sfeer van gebrek aan brandveiligheid door een vermeende ondoelmatige organisatie. De heer Oster zegt ook dat dergelijke punten al zijn besproken tussen het gemeen tebestuur en het college van hoofd lieden, Reeds in een onlangs gehouden raadsvergadering heeft wethouder Worst laten weten dat de brandweer tijdens de begrotingsdebatten in sep tember in de gemeenteraad ter spra ke zal komen. Dit had tot gevolg dat er allerlei geruchten in br-mdweer- kringen de ronde gingen doen zoals een drastische inkrimping van het vrijwiiligers-gedeelte en een sterke uitbreiding van het aantal beroeps brandweerlieedn, ,Jk ben niet erg onder de indruk van het commentaar in het NW-biad", zegt wethouder Worst nu. „Vanzelfsprekend is een brand weerorganisatie altijd in beweging. Jé moet je steeds afvragen of de brandveiligheid is gewaarborgd, en dat is zo. Je moet steeds de organisa tie bekijken. En nu in verband met de kritiek, loop ik de hele zaak door. Ook omdat ik er straks in de be leidsnota voor de begroting op wil terugkomen." Ten stelligste ontkent de wet houder dat er al een nieuwe verorde ning zou klaar liggen, zoals is gesug gereerd. Evenals het volgens hem on juist is dat er geen overleg zou zijn geweest. „Het college van hoofdlieden is het hoogste adviescollege dat B en W hebben en er wordt altijd overleg gepleegd. De heren hebben volledige inspraak. Zij kunnen nooit het gevoel hebben te zijn gepasseerd." Wat er van de hele storm over blijft, Is niets anders dan hef feit dat de wethouder de hele brandweeror ganisatie aan het doorlichten is, dat hij daarover besprekingen heeft met het college van hoofdlieden evenals met de beroepsieiding. Het is niet uitgesloten dat er in september wel het een en ander zal uitkomen, maar dat zal zeker niet het opheffen zijn van de vrijwillige Rot terdamse brandweer. Passage Theater: iilm Dr. Zvlvago, (14 Jaar), 14 en 2C.t5. Bijkantoor „De Rotterddammer", Lange Kerkstraat 82. tel. 26.63.82. Klachten bezorging: Maandag t/m vrij dag 16.30 tot 19.30 u en zaterdag 17 tot 18 u. Johan Grönefeid, van raarumstraat 74b, tel. 15.37.79. Polltle-alarmnummer: 26.46.66. GO en GD: 28.92.90. Alarmnummer meld- en regelkamer voor luchtvervuiling: 25.26.87. Apotheek: 't Gouden Hert", st. Lldul- nastraat 58a, tel. 2S.83.t4. CANDY S 45 Volautomaat met zes wasprogramma's. Roestvrij stalen trommel. Zeer eenvoudige bediening. Koop nu uw televisie heel voordelige zomerprijzen. PHILIPS. CRUNDIC, BLAUPUNKT. Korting Grootbeeld T.V. van 798,voor Tetefunken Musikui 108V Elektrische platenspeler met ingebouwde 4-Watt versterker, automatische schakeling. Kompleet in koffer met luidspreker in deksel. "iftïtSS 225.- PHILIPS KOELKAST tafelmodel 140 I. Luxe uitvoering van 269,—— (bekend merk) Kompakls, draagbare recorder met Hi-Fi geluid. Speelt op batterijen. In een handbe weging spéeildaar voor cassettes met speeiduur van 2 uur. Afstandbediening op microfoon. Komaleet met cassette mini-prijs met band 4 vlams aardgaskomfoor dat ruimteaparend op een tafel mode! koelkast past. Met centrale aansieekin richting enaiardetoek BOOGAARD ERRE5 RECORDER 4 sporen, maximaal 15 cm. spoeldiameter, voor- voorzien van bandtefwerk. Een prima bandrecorder, kompleet met micro foon, band, haspel en aansluitsnoeren, BOOGAARD mini-prijs Brsun Het voordeRge elektrische aeheerappar aat, dat feil loos glad scheert door apecaSe mscro-openingen. Werkt onafhankelijk van het lichtneü BOOGAARD mini-prijs van 78.50 voor Winkel 1; SCHIEDAMSEWEG 41 Winkel 2: v. HOCENDORPLAAN 33 Winkel 3: KORTE HOOCSTRAAT 15 in eik gezin is een koelkast onmisbaar. Koop zo'n be langrijk stuk in hei huis houden dus bij de vakman. Die echte service bieden kan. Bij t.y. IK^emtC BINNENSINGEL m

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2