Mejuffrouw mr. Burger van Pro Juventule: AARZEL TOCH NIET OM RAAD TE VRAGEN Ernstigei vervuiling bij metroviad Door weer en houdt wandeltocht Van De Hoek tot Vlaardingen Van woningzoekenden „urgent* zijner auas. vo",oMe AGENDA VLAARDINGEN Spoed betrachten bij herindeling Voorne-Putten Van de Hoek iot Vfaardingen Wijkraad voor Charlois: Landijsbaan krijgt eenvoudige opzet T.V. REPARATIE Zaterdag 7 september Inwonertal nam toe met 129 Tijdrede SGP SWEL EEN TAXI? jISSm mQstert j Burgerlijke stand Wéér een paar in h diamant Opnieuiv lichte stijging A. Struijs viert jubileum Twee kinderen op kruispunt gewond Nieuwe seizoen 7 exposities in de Visbanh Sneldamtornooi werd succes INBRAKEN Adviezen Gebaat Veedrijver gewond Jeugdweek van gereijongeren Carrfcra vsswen „Rotterdam aan Zee" houdt verloting Damprogranuna Dansschool Sitton is verbouwd andere -kadoos bii SCHIEDAM Als ouders met opvoedingsproblemen zitten, moeten ze niet aarzelen om raad te vragen. Hoe eerder hoe beter. De ouders zijn volkomen vrij: ze kunnen bij ons komen en advies vragen en ook weer vrijwillig ophouden, Er gebeurt niets ach ter hun rug om." Klimplanten EEN GOED BEELD SNELLER EN BETER BIJ DE SPECIALIST Inschrijven (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Opnieuw is het aantal woningzoekenden den toegenomen. Per 1 augustus stonden bij het gemeentelijk huisvestingsbureau 3498 aanvra gers ingeschreven en dat was 26 meer dan een maand daarvoor. Samenwoningen kadoos anders dan ton groeneveld gemeente Schiedam In de polikliniek van het gemeente-ziekenhuis, kan geplaatst worden een gediplomeerd dokters assistente salarisschaal vanaf 21 jaar 557,— 742,— sollicitaties - binnen 10 dagen - aan de geneesheer-directeur, Nassaulaan 75. polikliniek VLAARDINGEN Vandaag en morgen .en. dagelijks e SCHIEDAM en dagelijks KI ROTTERDAMMER Pagina 4 WOENSDAG 21 AUGUSTUS ROTTERDAM Minister Beer- ninfc van binnenlandse zaken heelt het dagelijks bestuur van Rijnmond meegedeeld dat hij de behandeling van het voorstel tot herindeling van Voorne-Putten krachtig zal bevor deren. Dit schrijven gecommitteer den van Rijnmond in hun toelichting by de begroting 1969. Inmiddels hebben GS hun desbe treffend advies bij de minister ingediend. Het Rynmondbestuur heeft de bewindsman verzocht aan de herindeling hoge urgentie te willen toekennen. Dit verzoek is niet alleen gedaan omdat Rijnmond van mening is dat de gemeenten krachtige bestuurlijke eenheden moeten zijn, maar vooral ook omdat de op gang zijnde ont wikkeling op het eiland dreigt te worden vertraagd, daar allerlei be slissingen mede afhankelijk zijn van het al of niet wijzigen van gemeen tegrenzen. Wat de ruilverkavelingsplannen voor Voorne-Putten betreft, inmid dels 3s de voorbereidingscommissie geïnstalleerd. Het stemt tot voldoe ning, merkt het dagelijks bestuur op, dat voorlopig een einde is gekomen aan de onzekerheid. De commissie gaat nu het plan opstellen, waarover later moet worden gestemd. 0 HOEK VAK HOLALND Voor de vierde achtereenvolgende keer heeft de Hoekse tennisjeugd op het drulventen- nlstomool te Naaldwijk, beslag gelegd op de wisselbeker. De door deregen uit gestelde partijen moesten uiteindelijk de beslissing brengen en in het gemengd dub belspel hebben Theo Paauw en WUma Westra seen louten gemaakt. ZIJ versloe gen hun tegenstanders G. Peters en W. Onderwater met 6—3 en 6—1. 0 HOEK VAN HOLLAND In paviljoen Royal" van de heer p. Erwlg op het strand geelt de Westlandse Jongeren so ciëteit (W-JH.) zaterdagavond een strand feest. Het begint om half acht en ider is welkom. De tent is bereikbaar via de gro te toegangsweg naar het strand en daarna rechtsaf. HOEK VAN HOLLAND Geboren: H D Kranenburg-de Jongste d. Dit zegt mejuffrouw mr. J, A. Bur ger, belast met de leiding van Pro Juventute In Schiedam. Stads 1963 is zij in deze gemeente werkzaam. Daarvoor was zij jeugd-maatschappe lijk werkster hij dezelfde instelling in Rotterdam. „Ik vind het werk bijzonder boei end", zegt ze. „Ik wilde al jong deze kant uit. Daarom ben ik rechten gaan studeren. Eerst werkte ik in een paar kindertehuizen en daarna had ik een paar tijdelijke banen bij de Raad voor Kinderbescherming in Rotter dam." Ze vertelt, dat het gevan van ad viezen door Pro Juventute aan ouders in het begin van dit jaar is uitge breid. De adviezen geeft mejuffrouw J. H. Weijers, die daar een volledige dagtaak aan heeft. „Ik besteed een gedeelte van mijn werk hieraan. Me juffrouw Weijers gaat in eerste instantie met de ouders de vraag be antwoorden: „Wat is er mei het kind aan de hand". Er wordt dan met va der of moeder en soms met !het kind gesproken. Het kan zijn, dat een kind bijzon der moeilijk is, of dat het zich opstandig gedraagt Oorzaak hiervan kunnen gezins- of huwelijksproble men zijn, die dan weer worden over gebracht op de kinderen. Soms kan het kind iets hebben meegemaakt in zijn jeugd, waardoor het lastig wordt. Wat kan Pro Juventute doen? „Dat is heel verschillend", zegt mejuf frouw Burger. „Het ftan zijn, dat er in een paar gesprekken een oplossing wordt gevonden. Het is ook mogelijk, dat een langdurige begeleiding de op lossing is. In een aantal gevallen sohakelen wij een deskundige ln om ons te adviseren welke weg hij met het kind moeten bewandelen. Onze andere taak is het uitoefenen van gezinsvoogdij. Sommigen zijn er mee gebaat, dat er een vrijwillige medewerker in het gezin komt en samen met de ouders de problemen tracht op te lossen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Aangezien de commissie door diverse bewoners van de. Mljnsherenlaan is verzocht de si tuatie bij het Metroviadukt in ogenschouw te komen nemen, heeft zij hieraan gevolg gegeven,.De kri tiek richt zich o.a "p de beplantingen langs en onder viadukt. De ge meente heeft een fraiie groenvoor ziening beloofd ter compensatie voor wat verloren is gegaan door dé aan-' leg van het nog steeds verfoeid via dukt. Wat is hiervan terecht geko men? Paaltjes met prikkeldraad, pa pierrommel, afval, onkruid en gepar keerde auto's. Aldus een zinsnede uit het rapport der verkeerscomnüssie van de wijk raad voor Charlols, dat dinsdagavond in de vergadering werd uitgebracht. In dat rapport staat veel kritiek op de mate van vervuiling, die bij het metroviadukt is te constateren. Een en ander zal worden besproken met wethouder mr. H. C. G. L. Polak als deze op 22 oktober in een informele bijeenkomst met de wijkraad van ge dachten komt wisselen. Tegen het parkeren van auto's kan geen bezwaar gemaakt worden; im mers er is parkeerruimte geschapen, waarvan in de eerste plaats de bewo ners zelf gebruik maken. Wanneer bezwaar wordt gemaakt, dat ook be woners uit de buurt van die parkeer gelegenheid gebruik maken, is dit on billijk; immers zij zouden bij gebrek aan parkeergelegenheid, ook in de omliggende straten geparkeerd heb ben. Door de versmalling van het trottoir is bovendien nog extra par keergelegenheid geschapen, aldus het rapport Een andere zaak ls dat de parkeer plaatsen worden ontsierd door afge dankte voertuigen en tegen de pila ren verroeste fietsen al of niet met leeglopende banden worden „gestald", kennelijk bestemd voor de ROTEB. Geconstateerd is o.a dat zich. naast een urinoir een afgedankte fauteuil bevond, hetgeen nu niet bepaald een frisse aanblik is. De betonbalken langs de onderkant van het viadukt bieden de verwilderde stadsduiven nieuwe schuil- en nestplaatsen. Wat hieraan gedaan kan of moet worden dient uiteraard aan de bevoegde instanties te worden overgelaten. Wat de groenvoorziening betreft is de commissie ervan overtuigd dat de plantsoenendienst doet wat in zijn vermogen ligt en dat wat men wil bereiken niet in een half jaar ta®^r ook niet in een jaar verwezenlijkt Jcan worden. Gedacht wordt oa. aan klimplanten tegen de pilaren. Voor- waaide is dan ook dat de pilaren niet gebruikt worden als fietsenstalling. Niettegenstaande in de pers aan de, volgens sommige bewoners van de BOjnsberenlaan, onhoudbare toestand aandacht is besteed heeft de commis sie gemeend een onderzoek in te stel len en hierover te rapporteren. Ook bij het metrostation Zuidplein wor den regelmatig rijwielen tegen de pi laren geparkeerd, hoewel hiertoe geen enkele aanleiding bestaat; er is daar een prima stalling." Wat het' experimenteel instellen van een Jeugdwijkraad betreft werd gemeld dat er tot dusver twee posi tieve reacties zijn binnengekomen. De voorzitter hoopte dat er meer be langstelling zal worden getoond nu i de scholen weer zijn begonnen en er daar op een en ander opmerkzaam zal worden gemaakt Het dienstencentrum, dat voorlopig zal worden gevestigd ln het vroegere schoolgebouw Klavers traat 52, komt langzaam van de grond. Met de voedselverstrekktag gaat het goéd. Tweeëntwintig bejaarden maken hiervan gebruik en de kwaliteit van de verstrekte maaltijden blijkt uitstekend te zijn. De drumband Excelsior die veertig jaar bestaat en op 7 september een groot concours heeft, waaraan 13 bands uit het-gehele land deelnemen heeft, de wijkraad om subsidie ver zocht. Het verzoek zal worden door gestuurd naar de gemeentelijke kunstcommissie .(Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De recreatieve bestemming, van het bestem mingsplan Kethel-Zuid, biedt ook de mogelijkheid tot het aanleggen van een landijsbaan op het terrein lussen de Schiedamseweg en de Poldervaart. Hier bevindt zich ook ruime parkeer gelegenheid. Enige tijd geleden hebben B. en W. de gemeenteraad al ingelicht over de plannen voor een landijsbaan. De kosten van aanleg met bijbehorende accommodaties werden toen globaal geraamd op 1CO.OOO. Uit initiatieven van de bevolking is B. en W. gebleken, dat er eerder be hoefte bestaat aan een ijsbaan van eenvoudiger opzét, die dan later kan worden uitgebreid. De aanlegkosten van een baan van eenvoudiger opzet met mogelijkheden tot uitbreiding worden geraamd op 35.700. B. en W. stellen de raad nu voor een krediet ter hoogte van dit bedrag ter beschikking te stellen. R 8 -13 machine 17 2363 pvea Indien u 's morgens voor 9 uur Mn Boogaard uw T.V.- reparaüe me!d(, dan heeft D gegarandeerd dezelfde avond weer Reparaties contant TELEFOON TECHN. DIENST (RADIO-T.V.) 346000 Schiedamseweg 41 ROTTERDAM Sen «tier maandag de 29-jarige veedrijver A N. de Reus uit de Rusthoflaan verwond. Tijdens het vast zetten van het beest op de veemarkt drukte het dier met zijn kop de man klem. Hij brak een sleutel been ea liep een wond op waarmee bij naar bet Havenziekenhuis .moest wor den gebracht. (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN De Vlaardtagse wandelsportvereniging „Door weer en wind" houdt zaterdag 7 september haar tweede wandeltocht "Vorig jaar deden aan de wandelmars meer dan 1200 mensen mee en de organisatoren rekenen ook dit jaar op een groot aantal deelnemers. Het startpunt is gevestigd bij de kantine van de handbalvereniging rit. WIK aan de Hugo de Vriesstraat 1. De starttijd is ruim gesteld name lijk van half twee tot half drie. De te lopen afstanden bedragen 5 km voor deelnemers vanaf 6 jaar, 10 km voor deelnemers van 8 tot 13 jaar, 15 km voor deelnemers van 12 tot 15 jaar en 20 km voor deelnemers van 15 jaar en ouder. Men mag wel een kortere afstand lopen dan bij de leeftijdsgroepen staat aangegeven, maar geen langere. Het inschrijfgeld bedraagt voor al le afstanden een gulden. Aan admi nistratiekosten moeten twee kwartjes worden betaald. Deze inschrijfgelden worden na 31 augustus per groep met een gulden en voor individuelen met vijftien cent verhoogd. Iedere deelnemer ontvangt na het volbrengen van de tocht- een speciaal ontworpen medaille aan draaglint. Groepen, bestaande uit tenminste twaalf personen, krijgen bovendien een groepsherinnering. Aan groepen, die naar het oordeel van een deskun dige jury de beste indruk maken, zullen extra prijzen beschikbaar wor den gesteld. Men kan zich laten inschrijven bij de heer C. Jongenengel, Talmastraat 84, Rotterdam; mevrouw Rodenburg, Rotterdamseweg 66; de heer Van de Nieuwedijk, Franciscastraat 34; de heer De Bruin, Van Hogendorplaan 103a en bij het secretariaat van de vereniging, mevrouw J. M. Over- goor-Jansson, Bachstraat 40, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de maand juli is de bevolking toegenomen met 129 inwoners tot totaal 76.415. Er ver trokken 60 gezinnen, in to taai 298 mensen, naar elders en er kwamen 63 gezinnen, in totaal 353 mensen bij. Vorige maand werden 111 kinderen geboren en 37 aangiften van overlij den gedaan. Het aantal huwelijken dat in juli werd gesloten bedraagt 37. Er zijn veel gevallen, dat liet gezin gebaat is bij de hulp van een vrijwil lige medewerker. Daar bestaat een groot tekort aan. Op het ogenblik hebben wij een werkgroep, die zich bezig houdt met het aantrekken van dit soort medewerkers." Wat wordt er van een vrijwillige medewerker geëist? Mejuffrouw Burger zegt: „Ze moeten goed kun nen luisteren, iets voelen voor de ménsen met wie ze in contact komen en goed contact kunnen leggen. Leef tijd speelt geen rol. Wij geven een aantal oriënte ringsavonden met de maatschappelijk -werkers en lezingen met discussièmo- gelijkheid, leder jaar maken wij met de vrijwilligemedewerkers een ex- cusie naar een kindertehuis. Dit jaar hopen we een opleidingscentrum voor jeugdleiders en een kindertehuis te bezoeken." SCHIEDAM Ds. P. J. Dorsman, hervormdpredikant te 'Sta-phorst houdt morgenavond, donderdag, een tijdrede voor de kiesvereniging „Groen van Prinsterer" van de Staat kundig Gereformeerde Partij in Ge bouw Irene, Nieuwe Haven 155. Aanvang acht uur. Toegang vrij. PERNIS De gereformeerde jeugdverenigingen houden van 19 tot en. met 25 augustus een jeugdweek, waarin elke avond een bepaalde acti viteit aan de orde komt. De programma-onderdelen zijn: maandagavond zwemmen, dinsdag avond samenkomst in jeugdgebouw, woensdagavond film en discussie, donderdagavond dropping met ver plicht blinddoek, vrijdagavond zang in kerkgebouw, zaterdagavond koude maaltijd en bespreking over Israël en zondagavond jeugddienst in kerkge bouw. De CMV Maria en de CJMV Jona than van de hervormde gemeente hervatten het verenigingswerk op zondag 25 augustus om kwart over zes in het buurthuis. Ja, dat kan gebeuren I ,'t Is niet zo erg als u de camera bii Mostert gekocht hebt. Mostert verzekert uw camera gratis voor u, gedurende een hééi jaar. Dat doet Mostert. Hoogstr. 146-150, VtaarOiageo. TeZ. 34 30 07 60 VLAARDINGEN Op de oontactmor- gen van -de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers, aldeling Vlaardln-gen zal mevrouw K. Dates-BUnd dinsdag 27 augustus spre ken over „Huidverzorging van top tot teen". De bijeenkomst, die om -kwart over tien begint, wordt gehouden in gebouw de Halte aan de Callenburgstraat 15. 0 VLAARDINGEN Mejuffrouw J. A. J. Kloos, assistente bij de gemeentebiblio theek, is geslaagd voor het diploma biblio theekassistente. VLAARDINGEN Vorige week is de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe loods ten behoeve van de N.V. Emballagefabriek „Delta" op het terrein van de N.V. Gebroeders van Büüren van Heyst aan de Galgkade 6. 0 VLAARDINGEN Momenteel is men hard bezig met het bestraten en het ge reed maken van de riolering rondom het warenhuis van Vroom en Dreesmann, dat dinsdag 10 september in gebruik zal wor den genomen. Ook is men bezig met het doortrekken van de betegeling van het winkelcentrum 't Liesveld over de Kui perstraat. 0 VLAARDINGEN Aan het West- nteuwland en bij de Willem Beu- keisznstraat zijn door de afdeling plantsoenen een aantal speelwerktulgen geplaatst. De jeugd heeft deze nieuwe aan winst reeds ln gebruik genomen. m VLAARDINGEN Vanuit Parkestone (Engeland) vloog de Postdulvenhou- dersverenlgicg De Adelaar met 79 duiven ln concours. De eerstaankomende d-uif leg de de 212 km af in 2 uur en 11 minuten; de laatste prijsduif deed er 41 minuten en 35 seconden langer over. Uitslagen: J. Smits 1; H. Janse Zn. 2 15; A Koever mans 3; Mevrouw Van Kuljk 4 9; M. schippers 5; J. Eggens 6: A. M. Vink 7; J. Kroos 4; P. Meyer 10; J. Vink 11: J de Bruin 12; w, Struljs 13; J. v. Peer 14A. J. Olsthoom 15. Met 145 Jonge duiven werd ln concours gevlogen vanuit St, Ghlslata over 178 km. Vertrek 3.20.00 uur. Aankomst - eerste duif 10.54.11 uUr; laatste prijsduif 12.01.42 uur. Prijzen -werden toegekend aan: W. struis l 3 28; D. Vink 2 8 17 20 24; J. Vink 4 11 15 38: A, Koevermans 5 io; L. de Clerck 6; H. Janse Zn. 7 9 16; j Eggens 12 25: A. v. Toor 13; M. Schip pers 14; J. Smits 18; mevrouw Van Kuljk 19; J. de Bruin 21: H. Verweel 22; C. Akkermans 23 26; P. Verhart 27. Zaterdag inkorven voor een vlucht van uit Roosendaal. 0 MAARLAND De p.V. Maasland heeft op basis vari 30 punten een vrljebaan- wedstrtjd gehouden. Uitslag: H. van Woer den 30; S. Verkade 29; C. Klein HesseUnk 29: IJ. Boekestljn 27; P. Kalkman 30; A. Poot 27; J. Hanemaaijer 30; A. Moerman 27; A. Korpel 30; W. van Koon 30; G. Dekker 29; J. van Zwienen 20; P. v. d. Pol 23; J. AV. Groenewegen 29; N. Poot 25 en J. VLAARDINGEN Geboren: Gabry dv J W de Jong en E Geertsma Maassluis: Jo hanna dv A Verheij en M Westerdljk Cal lenburgstraat 58. Overleden: Arantje Vlielander 95 echtg v G Vader 2e Maasbosstraat 79; Evelina Trees 83 wed v A van Dorp Flatgebouw s - 56: Antonla Johanna-van Hemert 75 wed v A Felsser Olivier van Noortlaan 88; Apolonla verwetj 45 echtg v j c van Vugt -Billitonïaan 35 A. Getrouwd; Daniël Bastiaan van Heere 22 en Jaantje Henörlna Baas 21; Arie Hess 25 en Marijke Thuermer 20. SCHIEDAM Cisteren was er itt Schiedam opnieuw een dia manten bruidspaar. Het waren de heer J. F. Wessel en mevrouw G. B. G. Wessel-De Vries van de Alberdingk Thymstraat 44a. Bei den sijn geboren Schiedammers en 83 jaar oud. De bruidegom is één dag ouder dan zijn bruid. Het echtpaar heeft vier kinde ren, negen kleinkinderen en vier achterkleinkindaren. Tussen de cadeaus stond gisteren ook de traditionele fruitmand van de ge meente. In de loop van de middag kwam burgemeester H. Raelfse- ma zijn gelukwensen aanbieden. J.van Buuren 30 punten. Maandag 26 augustus beginnen de korpswedstrijden die 20 weken zullen duren. 0 MAASLAND Zondagavond wordt in de hervormde kerk een Jeugddienst gehou den waarin zal voorgaan de plaatselijke predikant ds.- H. J. J. Kc-ljzer. Ket onder werp luidt: „Leven en laten leven". Om 10 minuten voor zeven uur begint de samen zang. De dienst zelf vangt om 7 uur. De heer n. Bakker bespeelt het orgel. ROZENBURG Zondagmorgen om 9.45 uur wordt Jn de Immanuelkerk een Jeugd dienst gehouden. Ds. H. C. van Itterzoh. hervormd predikant te Rhoon spreekt over het onderwerp „Voor de goede naam". Medewerking verlenen het jeugdorkest „Wijdt Gode uw kunst" uit Maasland en de heer D. Storm, orgel. HOEK VAN HOLLAND Het co mité Uniformfonds van de harmonie- vereniging „Rotterdam aan Zee" heeft van- de. minister van justitie toestemming ontvangen tot hét hou den van een verloting. De tien jaar oude uniformen, van de vereniging zijn dringend aan vernieuwing toe en nadat enkele andere acties al een ba sisbedrag van ongeveer tweeduizend gulden hebben opgeleverd hoopt het comité met' de verloting -de „grote slag" té kunnen slaan. Om zover te komen moeten echter eerst 5000 loten worden verkocht te gen een bedrag van 2,50 per Stuk. Bij prijzen die daar tegenovergesteld worden zijn twee bromfietsen, een tv-toestel, een gasfornuis en een wasautomaat In de komende weken zullen met medewerking van het volledige korps en een flink aantal dames de loten huis aan huis worden verkocht. Om nog even te kunnen profiteren van het seizoen komt zaterdag eerst het recreatieoord aan de beurt SCHIEDAM Het conceptrooster van de Rotterdamse Dambond is be kendgemaakt. Voor de Damclub Schiedam betekent dat maandag 9 september de opening van het sei- zoen met een uitwedstrijd tegen Ons Genoegen uit Bolnes. Daarna volgen: 20 sept. Schiedam CDR 2, 24 sept. Maesiandtsluys Schiedam, 3 okt.- Ch'arlois 2 Schiedam, 11 okt. Schiedam DOS, 18 okt Schiedam Constant 2, 1 nov. Schiedam VDV, 15 nov. Het Oosten 2 Schie dam, 22 nov. Schiedam Vreewijk. Van deze 3498 staan de aanvragen van 1020 gezinnen als urgent geno teerd, namelijk 590 met een medische en 430 met een sociale urgentie. De overige 2478 aanvragen betreffen de normale Inschrijvingen, aldus het huisvestingsbureau. Hoe dan ook, er staan 851 gezinnen ingeschreven^ die te klein behuisd zijn en 796 gezinnen die in een on geschikte woning wonen, al of niet met een medische of sociale urgentie. Verder willen 110 gezinnen een sa menwoning opgeheven zien, zijn er 29 zogenaamde saneringsgevallen, beschikken tien aanvragers in het gé- heel niet over woonruimte en staan (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Donderdag is de heer A Struijs een halve eeuw als loodgieter-sanitalrhandelaar werk zaam in Vlaardingen. De jubilaris be gon zijn loopbaan vijftig jaar geleden bij de firma Den Hartog, waar hij tot de mobilisatie heeft gewerkt. Na zijn terugkeer uit de oorlog richtte hij in 1940 een loodgietersbe drijfje op in een garage aan de Maassluissedijk. Snel bleek de ruimte voor het groeiende bedrijfje te klein te zijn. Daarom verhuisde de heer Struijs tegen het einde van 1940 naar het ruime winkelpand aan de Schie damseweg 57 i, waar zijn bedrijf nog steeds is gevestigd. Een paar jaar ge leden Werd de showroom van het winkelpand geheel gemoderniseerd en drastisch uitgebreid. De heer Struijs is vele jaren actief verbonden geweest aan het korps van de Vlaardtagse vrijwillige brand weer. Gedurende een groot aantal ja ren is hij bestuurslid vari-de Vlaar dtagse Middenstands Centrale. SCHIEDAM De elfjarige Jan Eekhof is dinsdagmiddag, aangereden door de personenauto van de 51-jari ge timmerman S. S. toen'hij 'op zijn fiets, met zijn zevenjarigzusje Trijn^. tje achterop, 'de voorrangskruising Van "t, Hoffpiéin -, SnelKusstraat overstak. De jongen had voor de kruising gestopt en was overgestoken toen hij niets zag aankomen. Hij kneusde zijn linker dijbeen en zijn zusje werd met een hersenschudding naar de Dr. Noletstichting gebracht In hetzelfde ziekenhuis werd gisteravond de drie-jarige Jeronimo uit de Hoofdstraat ter observatie op genomen nadat hij van het drieëneenhalf meter hoge hekwerk van de Wilhelminabrug op de jtade was gevallen. Het jongetje was op het randje gaan zitten en hadzijn evenwicht verloren. er 192 aanstaande echtparen von, woning ingeschreven, die wLr" aan de voor inschrijving rusC? .leeftijdsnormen. g gêlden* Verder vermeldt de lijst no? aanvragen van echtparen aanstaande echtparen, die in verlJÜ met de lage leeftijden nog nkt woningzoekend kunnen worden geschreven, lieten 83 mensen inschrijven omdat hun huurccnfr, is opgezegd en zijn er 443 aanvnZ van mensen die in Vlaardingen we ken en daar ook willen wonen Tot slot zijn er 338 gezhmen een kleinere womng wensen en Z kandidaten voor een nieuwe wónfel (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Prof. N R. a Vroom, directeur van de Rijksacadi mie voor Beeldende Kunsten t, Amsterdam, zal dinsdag 10 september in de Visbank een expositie opent» van beelden van Nic Jonk, Dezéto toonstelling wordt gehouden cX auspiciën van de commissie voor beeldende kunsten. Met deze tentoonstelling,' die 's middags om vijf uur wordt geopend en gedurende twaalf dagen te bezich tigen zal zijn. begint de commissie het nieuwe seizoen. Het pro gramme ziet er verder uit ais volgt: Tekeningen en schilderijen van Charles'Kemper en Jan Goedhart (18 oktober tot en met 3 novenber)- schilderijen van Rudi Bierman (15 november tot en met 1 december) twee of drie Vlaardtagse kunstenaars (13 tot en met 29 december); werken van Dick Elffers (24 januari tot en met 9 februari). Voor de periode van 28 februari tot en met 16 maart wordt nog met-een gegadigde onderhandeld. Het seizoen wordt besloten met een tentoonstel ling van beelden van Carel Kneul- man -en schilderijen van Paul Hugo ten Hoopen, gedurende 4 tot en'met 20 april. De commissie heeft de openingstij den van haar exposities gewijzigd Voortaan zuilen de tentoonstellingen dagelijks te bezichtigen zijn van 12.00 tot 17.00 uur; op zondagen van 1100 tot 17.00 uur en. bovendien op de woensdagavonden van 29.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM De Dansschool Sit ton aan de Lange Haven is ingrij pend verbouwd. Waarschijnlijk half september kan het gebouw opnieuw in gebruik worden genomen. De verbouwing, ontworpen door architect H. Roltag, heeft de oude zaal in twee delen gescheiden. De ene helft.omvat garderobe- en toiletruim ten, de andere eèn bar. De daarachter gelegen danszaal beslaat een opper vlakte van 200 meter. kuiperstraat 19 naast c a tel. 3518 04 vlaardingen VLAARDINGEN Het sneldam tornooi, dinsdagavond in gebouw Ex celsior gehouden en georganiseerd door de Vlaardtagse damvereniging in verband met de komst van de heer Ike Kisch uit de U.S.A., heeft veel belangstelling getrokken. Er wérd gespeeld in vier groepen van acht spelers, die alle veertien partijen speelden. Elke vijf seconden moest een zet worden gedaan en dil verschafte soms enige hilariteit Na ruim drie uren spelen moesten nog. enkele beslissingspartijen wor den gespeeld om de winnaars te kun nen aanwijzen, die ta aanmerking kwamen voor prijzen, die de 'bee: Kisch uit de States had meegebracht Groepswinnaars werden W. Niestaat, D. Mast, L. Tom en J. v.d. Kooy. De tweede prijzen kwamen in het bezit van J- J- v. Leeuwen,' R C. v. Woerden, L. Boudewijns en M- Mooij. De derde prijzen werden ge wonnen door H. A. Lansbergen, C. w. v. Veelen, J. Lucassen jr. en J. J- v. d. Ploeg. SCHIEDAM Uit de bedrijfskeet van een zandstraalbedrijf oo het ter rein van Wilton-Fijenoord zijn erwe- le sleutels, schroevendraaiers, "een lichtwrichter, een elektrische boo_™! en enige verfspuiten ontvreemd, hei geheel vertegenwoordigde een waar de van tweeduizend gulden. Het van.de keetdeur was vernield. In -het bureau Huisvesting hebben drie jeugdige Schiedammertjes een blikken doosje met een inhoud va» ongeveer 225 gestolen. Staaimis: vergadering gemeenterest! Rljmnondstnifctuur, 19.30. m_.hl TJj StadsgehoorzaalLaatste gevecöt Chubasco. film aJ„ 20. Stadgehoorzaal: Elvis a Go-Go, hta-1 "9Roode Krulsgebouw: Emm^traa'- herv. gerei, comité, ds. H. G. bma, 30- Bijkantoor „De Rotterdammer", Sn»^ Havenstraat 11, tel. 346775. Alarmnummer politie: 34.44.44. GG GD: 34.34.44. ma Alarmnummer meld- en regellamei ïv" klachten luchtvervuiling: 23.29,87. Apotheek: A. L. Backer, Hoogstraat telef. 342162. vtf' Klachten bezorging Vlaardingen- hey, P. K. Drossaertstraat 210, ta. dagelijks van 18.30 tot 19.00 uur en i» dag van 18.00 tot 19.00 uur. -MeTroo* Klachten bezorging Maassluis- Mwti™, N. Klein. Damstraat 13, dagelijks van - 19.00 en zaterdag van 18.00 -19.00 uuj\\ Apotheek Maassluis: De Jong, M"» telef. 2234. Patsage Theater: film 14 Jr., 20.14U. Bijkantoor „De Rotterdammer', Kerkstraat 82, tel. 26.53.32. Klachten bezorging: maandag t/m dag 18.30 tot 19.30 u en zaterdag W'N Johan Gröneveld. v. Marumstraat ad, 15.37.79. Politie alarmnummer: 24.46.66. GG en GD,: 26.28.87. „ast Alarmnummer meld- en regeBumw klachten luchtvervuiling: 26.28J7* j Apotheek Gonka, Groenelaan 26.80.35,

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2