$5 SLOOP KROTTEN IN Bewoners verzetten zich tegen kleurrijke plannen Blaffende honden in Stadsgehoorzaal AGENDA Engels sclioolorkest bezoekt Viaardingen Zwembadbord in Gorzen feestelijk onthuld OEUi J EMOUS Man bestal zijn gasten Ongelukëp CHIO Raad gaat wethouder kiezen Jfe Langparkeren op Markt verboden Door Tournee-Theater TSJECHEN TERUG NAAR HUIS André Verwoerd gaf boeiend orgelconcert Ontvangst in stadhuis ■85*#- 8§*e „Don Bosco heeft vernieuwd clubhuis Jubilarissen bij W ilton-Fijenoord Burgerlijke stand 1$ b o o g a a td iikimdwuA/ nu... beduidend EEN FIETS OF BR0MHER DE VARI OOGLUIKEND ROSSE BUURT Sport-driekamp voor personeelsclubs Bloemrijke excursie VLAARDIiNCEN Vandaag en morgen tvi dagelijks SCHIEDAM Vandaag en dagelijks nubeduidend goedkoper Nieuive filmseizoen Fico begint morgen #2V# Gidsen Uw sportzaak voor binnen- en buitensport artikelen NIET DUURDER In de speciaalzaak KORTE HOOGSTRAAT 15 - VLAARDINGEN DE ROTTERDAMMER Pagina 5 2A VRIJDAG 30 AUGUSTUS 19ó Voor nog géén tientje kunt U nu een prachtige pullover aan Uw garderobe toevoegen... Xo'n kans laat U toch niet voorbijgaan! Syntricftolan datnespullover «en fijne pullover, waarvan U In het komende seizoen onge twijfeld vee! plezier zult hebben. Een chique puilover in een pret tig model met reverskraag en 3/4 mouw, In mooie gemêleerde kleuren en geweven in een fraai jacquard dessin. U koopt 'm nu Voor nog géén tien gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze smaakvolle pullovers van een prachtige kwaliteit Syntric-dolan, in 3 fraaie gemêleerde kleuren; cog nac, oker en bleu, maten 42 t/m 50 voor rde kleurt eu, a 9. c», Vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen -A, geopend Giin tel. of schrift, best". (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het plan van een aantal jonge kunstenaars om de geveltjes van de huisjes in de Landstraat te schilderen in alle kleuren van de regenboog is niet door iedereen met evenveel enthousiasme ontvangen. Ongeveer tien bewoners van de Landstraat en Rijkestraat hebben bij burgemeester en wethouders schriftelijk geprotesteerd. Het college heelt de promotors van het kleurrijke initiatief toestemming gegeven met het schilderen te begin nen, maar de vaak verveloze gevel tjes moeten de eerste streek nog krij gen. De gratis ter beschikking gestel de potten met verf zijn nog gesloten en ook is nog niets te zien van de speelplaats, die zou worden aange legd. Voordat het zover gekomen is, heeft de heer C. J. van Loon uit de (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mét ingang van maandag 16 september zullen voor de Markt nieuwe parkeermaat- regelen gelden. Deze houden in dat langparkeerders worden geweerd. Aan de huizenkant van het plein zal men van maandag tot en met zaterdag, van 's morgens acht tot 's middags zes uur, van de parkeer- kaart gebruik moeten maken. Boven dien zal tussen de Maassiuissedijk en Brede Steeg een wachtverbod gelden, hetgeen kenbaar wordt gemaakt met de gele streep. Deze streep zal ook worden getrok ken langs een gedeelte van 'het stad huis, namelijk over een lengte van achttien meter vanaf de Waalstraat Bovendien komt er een wachtver bod aan de kerkzijde van het plein, eveneens met een gele streep aange duid, vanaf de Maassiuissedijk tot aan de Hoogstraat Voor het overblij vende gedeelte zal het kortparkeren van kracht worden. "VLAARDINGEN —'Volgende we.ek zaterdag zal het toneelgezelschap Tournee-Theater in de Stadsgehoor zaal het blijspel „Blaffende honden bijten niet" opvoeren. Met dit spel der vergissingen kan het publiek re kenen op een avond vol plezier. Johnnie Kraaykamp zou in de 'hoofdrol optreden, maar hij moet op Voorschrift van de dokter volledig rust houden. Zijn rol is overgenomen door Rens van Dorth, een op en top vakman, televisieproducer bij de KRO. Ben 'bekende en zeer populaire me despeler is Johan Kaart (Potasch en perlernoer, My Fair Lady). Verder met dit embleem \s door geleverd. Wij staan borg voor een GOEDE SERVICE VLAARDINGEN De 24 Tsjechen die een bezoek aan Viaardingen heb ben gebracht op uitnodiging van de atletiekvereniging Fortuna zijn van morgen naar hun vaderland terug gekeerd. Aanvankelijk was het de bedoeling paaandag ai terug te reizen, maar de ontwikkelingen in hun land hielden hen een paar dagen langer hier. De heer P. Boschman, ambtenaar jeugd zaken, heeft de Tsjechen bij hun ver trek een textielpakket aangeboden alsmede een levensmiddelenpakket. Dat gebeurde in het Nivonkampeer- centrum. De geschenken konden wor den overhandigd dank zij de mede werking en vrijgevigheid van parti culieren, bedrijven en middenstan ders. De Tsjechen waren zichtbaar ontroerd. Op alle mogelijke manieren zijn ze gedurende hun oponthoud in Viaardinge geholpen. Zij bedankten hiervoor met een simpele handdruk. De Tsjechen hopen zondag thuis te zijn. De Engelse gasten boden burge meester Heusden een plaquette aan namens het gemeentebestuur van hun woonplaats Stourport-On-Severn. Zelf kregen ze een zilveren iepeitje met het wapen van de gemeente. De leiding ontving een fotoboek. Na af loop van de ontvangst hield voorlich tingsambtenaar J. C. Spruijt een rond leiding. slaan op de rolverdeling de namen van Bert van dei- Linden, Ans Kop pen, Winnifred Bosbootn, Tom van Beek, Louis Borel, Betsy Smeets, Ger Smit en Henk Hasebos. Als gevolg van het feit dat de grote gesubsidieerde toneelgezelschappen besloten hebben het spelen buiten de eigen standplaats sterk te verminde ren, ontstond er vraag naar andere toneelprodukties om de opengevallen plaatsen in de diverse schouwburgen te bezetten. Tournee Theater, een ongesubsidie erd gezelschap, zorgt voor een welko me aanvulling op het ingekrompen toneelprogramma met licht verteer bare stukken, „Blaffende toonden bij ten niet" is het eerste blijspel dat op het programma van Tournee-Theater staat. De toegangsprijzen toedragen ƒ4,50, 5,50 en 6,50. Kaarten zijn verkrijg baar aan de kassa van de Stadsge hoorzaal, dagelijks vanaf dinsdag 3 september, van 's morgens tien tot 's middags een uur, en op de dag van de uitvoering vanaf zeven uur. De avond begint oen acht uur. Op het programma voor het nieu we seizoen staan verder een. concert van het duo The Olof en Marinus Flipse op 10 oktober, Hoofdstad Ope rette met Die Czardasfürstin op 1 no vember, cabaret Harlekijn op 28 no vember, voordrachten door Nel Oost hout op 30 januari, toneelgroep Pro loog met Wachten op Godot van Sa muel Beckett op 1.8 februari en een optreden van Delta-Orkest en Smog Town Jazz Band uit Viaardingen op 20 maart. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor de officier van justitie is geleid de 27-jarige H, J. A. H„ zonder beroep. Hij heeft aan. enkele mannen logies verleend in zijn woning. Terwijl zijn gasten lagen "te slapen doorzocht hij hun kleding en nam hij portemonnees weg met een gezamen lijke inhoud van achthonderd gulden. V Donderdag is aangifte gedaan dat is ingebroken m een opslagloods van de Nederlandse Aardolie Maatschappij aan het Dijkje. Er is voor zesduizend gul den aan las- en montagekabels gestolen. (Van een onzer verslaggevers! ROTTERDAM In de manége Kra lingen is donderdag de 27-jarige stal knecht S. Braammeijer uit Rheden be kneld geraakt tussen de voorbenen van een paard en de wand van de box. De man is met borstklachten naar het Ha venziekenhuis gebracht. Rijkestraat 15 een pittig protest op gesteld. Met deze brief is hij de buurt afgegaan en dat leverde hem tien handtekeningen op. De bewoners willen zonodig hun grieven persoon lijk toelichten. Als bewoners van de Landstraat en omgeving hadden zij in de krant ge lezen, dat enige „zich kunstenaars, artiesten en dichters noemende personen het voornemen hebben de Landstraat leefbaar te maken. Gezien onze bevindingen kunnen we, behou dens een paar punten, hiermee niet akkoord gaan", aldus de brief. Naar hun mening is het gemeente bestuur kennelijk niet op de hoogte van de werkelijke toestand, zoals die er momenteel is. Zij suggereren dat het college bepaalde wantoestanden oogluikend toelaat. De bewoners zou den dan ook graag op een paar vra gen antwoord villen hebben. Allereerst vragen zr of het B. en W. bekend is, dat .,or een aantal van die zich kunstenaars, artiesten en dijkers noemende personen verschillende mensen in hun naaste omgeving tot diep in de nacht wor den wakker gehouden. Sommigen met kleine kinderen zit ten halve nachten op. De volgende vraag luidt dan ook of deze buurt leefbaar moet zijn van zes uur 's morgens tot twaalf uur 's avonds of van twaalf uur 's middags tot de andere morgen zes uur. „Vindt het gemeentebestuur het zachtjes aan niet voldoende dat onze buurt wordt vergeleken met de rosse buurt van Amsterdam en met wijk 7 van Den Haag. Of is het juist de beodeling een dergelijke buurt in Viaardingen te creëeren", aldus de laatste vraag. De bewoners schrijven verder dat zij geen enkel bezwaar hebben tegen de aanleg van een speelplaats voor hun kinderen. Zij juichen dit zelfs toe. Ook hebben ze geen bedenkingen tegen een soort uitgaanscentrumpje in de Landstraat, maar dan niet zoals de „zich kunstenaars noemde perso nen" zich dat denken. Aan het slot van de brief nog een laatste hartewens. Het leefbaar ma ken van de buurt moet beginnen met het slopen van de onbewoonbaar ver klaarde panden. Wanneer dat niet mogelijk is, dan dienen deze zodanig te worden afgesloten dat de op geschoten jeugd er niet zo maar in en uit kan lopen. VLAARDINGEN In het recrea tiegebouw van de ENCK Deltachemie aan de Westlandseweg wordt maan dag voor de negende maal begonnen met de jaarlijkse sportieve driekarnp tussen de R.O.V. „Shell", de perso neelsvereniging Sunlight en de p v. van de ENCK'Deltachemie. De sporten en spelen die worden beoefend zijn tafeltennis, biljarten, bridge, 'klaverjassen en hengelen. In de voorgaande jaren stonden ook voetballen en kegelen op het pro gramma vermeld, maar terwillen van de ROV „Shell" zijn deze onderdelen komen te vervallen. De vereniging, die de meeste pun ten behaalt, komt in aanmerking voor een fraai uitgevoerde „wis sel-zuil", die momenteel voor de vierde keer in het bezit is van de organiserende vereniging. Drie keer werd de bokaal gewonnen door de ROV „Shell" en één keer door de p.v. „Sunüght". De sluitmgsavond is zaterdag 21 september in het recreatiegebouw aan de Westlandseweg. Dan zal de prijs worden uitgereikt aan de win nende vereniging. SCHIEDAM De Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Schie dam maakt zaterdag 7 september een excsur ei naar het bloemencorso in Aalsmeer, 's Middags wordt een be zoek gebracht aan de Internationale Expositie „De Gouden Dahlia". Deze tentoonstelling wordt gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Dahlia Vereniging. De kosten van deze ex cursie inclusief entreekosten bedra gen 8 welk bedrag in de bus kan worden voldaan. Vertrektijd: kwart voor negen van het Sin Liduinaplein, negen uur van de parkeerplaats Broersvest, terug in Schiedam om ongeveer vijf uur. In- troducé's welkom. Stadsgehoar7aal: De twaalf veroordeel den, film li jr20. Stadsgehoorzaal: De twaalf veroordeel den, film H jr., 20. Pnièlkerk: kom en zing met ons, li. Bijkantoor „De Kotterdammer", Smalle Havenstraat 11, te!. 346775. Alarmnummer politie: 31.44.44. GG Si GD: 34,34.44. Alarmnummer meld- en regelkamer voor Klachten luchtvervuiling: 38.28 87. Apotheek: A Bot, B'.llitonlaan 66. tei. 34 47.29. Klachten bezorging Viaardingen: H. Ver- hey, P. K. Drossaertstraat 210, tel. 34 33.45, dagelijks van 18 30 tot 19.00 uur en zater dag van 18.00 tot 19.00 uur. Klachten bezorging Maassluis: Mevrouw X. Klein. Damstraat 13, dagelijks van 18.30 tot IS 00 uur en zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur. Apotheek Maassluis: Hijnmond-Apo- theek, Mozartlaan, te!. 2209. Hervormde kerk. KetbeJ: ingebruikne ming, 19.30 u„ Galerie „De Graaft". Oude Kerkhof- tent.: schild, Alexandre Mintfuet, Passage Theater: Film: 20.15 u. a.l„ za terdag 14 u„ 19 u. en 21 15 u. Bijkantoor „De Kotterdammer": Lange Kerkstraat 82, tel. Klachten bezorging: maandag t/m vrij dag is.30 tot 19 30 tl. en zaterdag 17 tot 18 tl. Johan Groneveld, Van Marumstraat 24t- tel. 15 37.79 Politie-alarmnummer: 24.46.66, GG en GD: 26.28.87. Alarmnummer meld- en regelkamer voor Klachten luchtvervuiling: 25. 28. 87. Apotheek Evers: Lange Haven 81. tel. 26 82.42. SCHIEDAM De gemeenteraad gaat In zijn vergadering van volgen de week dinsdagavond een opvolger voor wethouder mr. P. van Bochove kiezen In dezelfde vergadering komt een voorstel van de burgemeester aan de orde de wethouderssalarissen te ver hogen tot 29.040 per jaar. Sedert 1 janura i 1967 staan de wethou- derswedden in Schiedam op ƒ27.225. De voorgestelde verhoging geschiedt op grond van de jongste richtlijnen van de minister. De PvdA-fractie krijgt dindsag- avond haar gelederen versterkt met de entree in de raad van de heer A. Verlinde uit de Da Costastraat 14. Hij is 49 jaar en werkzaam bij de administratie technische dienst van de PTT in Rotterdam. SCHIEDAM De Schielandkring heeft donderdagavond haar vierde concert in de serie 1968 gegeven, dit maal in de Goede Havenkerk, die haar naam wel verdient, want vlak er naast lag een groot schip. De organist van de Pauluskerk te Rotterdam, André Verwoerd, had een aantrekkelijk programma samen gesteld, dat begon met de levendige reeks van vijf variaties, die Jan Pie- tersz. Sweelinck onder de naam „Bal- letto del granduca" (Ballet van de groothertogin) voor klavecimbel heeft geschreven, maar die het op een or gel ook voortreffelijk doen, vooral de nu bijzonder fraai geregistreerde tweede variatie. Een niet minder levendige reeks vormden de zeven variaties, die Bachs tijdgenoot Johann Gottfried Walther componeerde op het koraal „Jesu. meme Freude", waarvan de eerste met de heldere melodie boven de lage staccati, de zeer rustige, lijn gespeelde vierde en de laatste met de melodie in het pedaal bijzonder op vielen. Heel mooi werd ook het „Adagio" gespeeld, dat Mozart schreef voor de glasharmonika, en in de „Cornet Vo luntary" van John Stanley liet het zangerige eerste gedeelte een fraaie tegenstelling horen met het vrolijke tweede. Hierna was de fijn zingende „Berceuse" van Louis Vieme een scherp contrast. Imponerend klonken de drie koraalbewerkingen „Warum betrübst du dich, mein Herz?" van Johann L. Krebs. en van diens leer meester Bach „Nun freut euch, liebe Christen g'mein" met „Wachet auf, ruft uns die Stimme", waarin het pe- daahverk een prachtig aceent kreeg. Het boeiende jeugdwerk van Bach „Preludium en fuga in G". machtig het eerste deel en luchtig het oorspronkelijk waarschijnlijk niet bijbehorende tweede, besloot het concert. André Verwoerd heeft dit kleine, voor hem onwennige orgel met elec- trische overbrenging van de Firma Verschuere te Heythuysen voortref felijk laten klinken door het muzi kaal te bespelen met kleurrijke re gistraties. Er was veel belangstelling. G. M. Dersjant De moderne Polyaether ma trassen, die steeds meer ge vraagd worden, omdat ze een perfecte ligging hebben... mak kelijk hanteerbaar zijn en hy giënisch... zulke matrassen met ■doorgestikt bovenblad verko pen wij in deze'serie voor'spe ciale prijzen. De zwaarste kwaliteit poly- aether, die een prima nacht rust garandeert, overtrokken met moderne damast en gebor duurde boorden, meer dan 25 gulden goedkoper dan nor maal. ÉÉNPERSOONS POLYAETHER MATRASSEN 80x190 en» 80x190 cm mm SG 35 KG per.m3 Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze één-persoons polyaether matrassen, (ook nog enkele stuks in 90 x 190 cm) in blauw en goud, om lekker te slapen en uitgeslapen wakker te worden. Vrijdagavond tot 9 uur open Oak mtamhsmargen geopend Géén tel. of tehrift. best. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Morgen, zater dag. begint de Fico het nieuwe filmseizoen met het geven van enkele voorstellingen in gebouw Triangel aan de Fransenstraat, 's Middags wordt om twee uur de „Overval op de posttrein" in een openbare voorstelling vertoond (8 tot 14 jaar). 's Avonds is er om half zeven en kwart voor negen een voorstelling met de kleurenfilm Van Jerry Lewis „O. moeder wat 'n broeder". Lidmaatschapskaarten kunnen worden verkregen op zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur in Triangel. De jeugd van 12 lot 16 jaar betaalt ƒ0,35 en de ouderen boven de zestien betalen twee kwartjes. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Burgemeester mr. J. Heusdens heeft vanmorgen in het stadhuis ongeveer veertig Engelse jongens en meisjes ontvangen, die sa men „The Siourport Secondary Schoolband" vormen. Hetschooior- kest zaï vanavond, vrijdag, in de aula van de scholengemeenschap „Groen van Frinstcrer" een orkest geven. De leeftijden van de Engelse jon gens en meisjes variëren van dertien tot zestien jaar. Zij zijn al een paar dagen in ons land en hebben onder meer een bezoek aan Emmen ge bracht. Woensdag zijn ze in Viaar dingen aangekomen. Het schoolorkest heeft de reis naar Viaardingen gemaakt door bemidde ling van dr. J. van der Schaar, direc teur van de scholengemeenschap „Westland-Zuid" en in samenwerking met leraar Nederlands J. van He- mert. De Engelsen zijn bij ouders van leerlingen van beide christelijke scholengemeenschappen onderge bracht De buitenlandse gasten hebben donderdag een rondvaart gemaakt door de Rotterdamse haven en een bezoek gebracht aan Europoort en Den Haag. In het miniatuurstadje Madurodam hebben zij in de open lucht een concert gegeven. Van onze verslaggeefster SCHIEDAM Het clubhuis „Don Bosco" en de Lange Haven zet met vaart het nieuwe seizoen in. Tijdens de vakantie, is het huis een opknap beurt gegeven, die er zijn mag. Het trappenhuis heeft ook een goe de beurt gehad. De vernieuwing van de verwarming komt spoedig klaar en het biljart in de bovenzaal is voorzien van nieuwe banden en een nieuw laken. Woensdagmiddag 4 september wordt er in het clubhuis een kleur- wedstrijd gehouden voor jongens en meisjes van 6-7-8 jaar. Kinderen, die willen meedoen, moeten om half twee binnen zijn. Op donderdag 26 en vrijdag 27 september worden geen clubs toegelaten in verband met het opbouwen van de kinderkermis. DUNANTSTRAAT22-26(bii de Coolfiaven) i BOTTERHAM TEL010-233113-2Sp7£S SCHIEDAM De heer L. Schnei der, secretaris van de Stichting Zwembad-Zuid, is best tc spreken over de gisteravond in de Gorzen ge houden festiviteit ter gelegenheid van onthulling van het bord met de plaatsbepaling van het toekomstige zwembad. De Rijnmondband blies verzamelen op de twee pleinen in'de Gorzen, het Rozenburger- en het Wilhelmina- plein. Vrijwel alle Gorzer.aren, waar onder wel een duizend kinderen, stroomden aan om met elkaar op te trekken naar de plaats waar het bord onthuld zou worden, op de hoek van de Westfrankelandsedijk - Willem de Zwijgerlaan, Na de onthulling door mevrouw Van der Gaag, oud-badmeesteres van het bad aan de Westfrankelandsedijk, werden de kinderen op allerlei lek kers onthaald. Iemand die onbekend wenste te blijven, overhandigde nog een envelop met driehonderd gulden aan het bestuur. Verschillende andere reacties uit het publiek sterkte het bestuur in. zijn overtuiging dat het op de goede weg is. Het gemeentelijk energiebe drijf heeft een schijnwerper ge plaatst waardoor het bord 's avonds goed verlicht is. Verdere plannen zijn in de maak en het wachten is nu op de openbaarmaking hiervan. SCHIEDAM Bij Wllton-Fije- noord is vanmorgen een groot aantal jubilarissen gehuldigd. De heer C. H. Meeuwisse, lid van de directie sprak hen toe en overhandigde hun de ge- -bruikelijke cadeaus onder couvert en de bedrijfsspelden met de daarbij be- horden oorkonden. De jubilarissen dip veertig jaar in dienst waren, en voor zover woon achtig in Schiedam, Viaardingen en Maassluis zijn: J. A, van demHoe- ven, schilder (Schiedam), A. G. J. Knol, onderbaas koperslager (S'dam), I. Neuteboom, onderbaas elektrisch lassers (Maassluis), ,C van de Nou- land, onderhoudsmonteur terrein- dienst (Schiedam), L. C. A. Riekwel, voorman bankwerekers (Viaardin gen), ,J Wiegersma. scheepmaker (Schiedam), Jubilarissen wegens 25-jarig dienstverbadn: ,J Groeneweg, fitter (Schiedam), J. A. A. den Hals, re- keingen-correspondent (S'dam), P. Hamerslag, bankwerker (S'dam), E. van Leeuwen, hoofd reproductie aardgasservice bij Bronswerk-Fije- noord, (S'dam), B. van Matrigt, ope rator computerafdeling (S'dam), A. D. Mosch, servicemonteur onderhoud (S'dam), H. A. Oosting, traceur ma chinefabriek bij Bonrswerk-Fije- noord (S'sam), J. P. van Ooijen, hulp elektromonteur (S'dam), E. Staub, voorman scheepsmonteur (Viaardin gen), J. M. Verbraak, calculator werktuigbouw (Vlaardigen). maasland Geboren: Ronaldus Al- bertus zoon van J A -Ivan Mil en M G M Vijverberg Westgaag 68, Ondertrouwd: w Zaaijer 28 en E M den Bakker 23. Getrouwd: H Bgtzel 25 en J A van Nlerop 22; J H Zwaard 22 en G M Nouwt 21. MAASLAND Het Bureau Gemeente werken is woensdag 4 september de gehele dag voor het publiek gesloten. MAASLAND MVV '27 heeft een au tobus gebuurd die een tijdelijke oplossing moet geven voor het kleedrulmteprobleem. De bus krijgt ook een kamertje waarin het bestuur leiders van bezoekende verent gingen kan ontvangen. MAASLAND De bejaardensocietelt wordt dinsdag 10 september hervat. Zaterdag wordt een excursie maakt naar de bloemenveiling t Aalsmeer, een bezoek gebracht aa» het Rijksmuseum in Amsterdam een rondvaart door de grachten 2 maakt. Zondag gaat de reis Oostende terug naar Engeland. Vier' oud-leerlingen van het Grom treden als gids op. Het zijn Liestak van der Schaar, Bia Ligthart w? fred Sleegers en Lcuwra Wapstra Vanavond brengt het orkest' w» gevarieerd programma met ontS meer een selectie uit de Sound S Music, het Ave Verum, Peigrirnskort' II Bacio. II Silencio Wals sSS' night, een cometsolo en de tromte nesoio Fair maid of Perth. IN familielid van me, wonen- J de op het platteland, vertelde mij een aardig verhaal over e® dorpsgenoot die voor het eerst naar de grote stad ging. Het was a! een wat oude boer met de toepasselijke voornaam Nelis. Deze Nells nu zoir nooit naar de stad zijn gegaan a's hij niet zijn zuster moest ophalen die reeds tientallen jaren geleden naar Australië was geëmigreerd. In het plaatselijke dorpscafé had, Nelis, die nogal bekend stond on zijn eigenwijsheid, het al dagen van tevoren rond gebazuind dat hij bok eens naar Rotterdam ging. Kwade tongen hadden beweerd dat hij moest uitkijken voor die stadsmensen, daar die nogal graag mensen van het platteland er tussen proberen te nemen. Omdat hij nu toch eigenlijk altijd al iets tegen dis mensen van die grote stad had ge had, knoopte hij deze waarschuwing goed in zijn oren. Tot groot vermaak van zijn siede- dorpgenoten, die wel beter wisten, pochte Nelis dat hij wel zou uitkij ken en dat ze hem niet voor de gek konden -houden. Toen de bewusts dag was aangebroken ging hij niet een gevoel van groot wantrouwen tegenover ieder stadsmens naar Rot terdam, Dit werd hem in de tram noodlot tig, hoewel hij daar zelf naderhand anders overdacht Bij. een halte'na melijk waar' hij uit moest stappen riep de conducteur zeer terecht jlij het uitstappen hét linkerhandvai vasthouden". Maar de eigenwijze Nelis dacht „Je kan me nog meer vertellen, dit is vast een truc om me d'r in te laten lopen". Inplaats dus van het linker- nam boer Nelis het rechter- handvat en de gevolgen bleven niet uit. Hij sprong er te vroeg af en viel natuurlijk prompt op de straat, vlak naast een hoop paardevijgen. „Als lk het niet dacht", riep Nelis triomfantelijk. „Had ik het linker handvat genomen dan was ik er middenin gevallen"! EN OM het luchtig te houden nog het volgende: tl kunt een sluis kopen. Van de gemeente Rot terdam. Nu hoef ik natuurlijk geen reclame voor die gemeente te ma ken. Dat doet zij zelf al voldoende. En ik heb ook die taak niet Maar ik lees ook advertenties. En die adver tentie over de Leuvesluis viel n» op. Toch wel leuk om even door te geven, dacht ik. De sluis moet weg, omdat Rotter dam tunnels -bouwt en er dus geen funktie meer voor deze water- en scheepsdoorgang is. U kunt natuur lijk dé sluis niet in zijn geheel ko pen. Nee, dat zou te zwaar zijn om mee te nemen en de gemeente Rok' terdam is trouwens ook geen „cash en carry". „Een en ander" is in zeven perce- len te bemachtigen: „drie roldeuren, twee lierwerken, vijf omloopschui- ven, vier bewegingswerken, drie stalen kasten, een bedieningslesse naar en noodschuiven. Kijk, had u nu juist noodschuiven noaio voor uw nieuwe huis. En de A" meente Rotterdam heeft ze te k<»P- Wie mee wil doen moet een on« schrijven en daarin een bedrag we den. Het inkoopbureau van gemeen tewerken weet er alles van. waaro» het verkoopbureau hier geen speelt begrijp ik niet. U moet voor september om 17 uur bieden ana is alles weg. Want op zulke koopjes vliegt men uiteraard af... Voor uw gehele voetbaluitrusting ADIDAS, PUMA, SIMIAN, MÖBUS Een keuze uit 20 modellen C. en M. van Woerkom - Viaardingen Hoogstraat tZ (bij Afrol), Tel- 3*'353 Kctbclv.es 1 a (naast Opel garage; Tel. 342417

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2