(ém $8 Scheidsrechters vieren zilveren feestdag Burgerlijke stand (Engels schoolorkest trad op in duistere lyceumaula Rode Kruis vliegt toch naar Biafra Hollandiashowde DrJJottn-flummfr Protest Hoekse paardenvrienden SBLO wil sportsoos PARKEERMETERS IN SCHIEDAM Man valt bij vechtpartij schedelbreuk Populair concert van Koos Bons Bromfietser ernstig gewond bij inhalen Dronken man rijdt auto's aan „Spirit" startte met Wé F. J.Takfcebos nam afscheid Keueheniusschool Gevallen door lekke band Ingebroken bij Ons Huis Vrouw bedreigd met pistool Dirk Mast tweede in Kind viel vijf m van stelling Diefstallen Jubilarissen gehuldigd Handtekenactie INENTING Tientallen bekend Damclub Schiedam Kind valt in water citroen den Ouden DOK opent seizoen met propagandamars GAS- VERWARMINGS* SHOW H. van Kooy N.V. Bromfietser aangereden nu beduidend Receptie .Showroom Coolsingel bij Hofplein nu... beduidend dubbeibrede i j appnstpflen T revïra Jersey £-£- Tot 6 september in de VISBANK VAN KOOY'S geopend dagelijks van 15-22 uur. Oostha venkade 14 Tel. 343213 VLAARDINGEN DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A MAANDAG 2 SEPTEMBER lor, Een ongekend genot, om met goede spullen te werken... en een werkelijk goede zeerr.ls in onze vensterrijke woningen toch onmisbaar. Grote .prima zemen, prachtige soepele volle traangelooide ZOOnen, die een maximum aan vocht opnemen, in een .grote maat... voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint in onze huishoudafdeling bene den, de verkoop van deze prach tige, volle, grote zemen (en koop er ook een voor de autoeen uitzonderlijk mooie kwaliteit, .voor f C6H Ook maandagmorgen geopend Géén tel. of ichrift. test. VLAARDINGEN „Geboren uit een motje kan bij de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging gespro ken worden van een gelukkig huwe lijk". Aldus VSV-voorzitter, Govert van der Borden zateddag op de feest avond in gebouw Excelsior in vér band met het 25-jarig bestaan van de vereniging. In 1943 moest de vereniging wor den opgericht omdat dat anders kans bestond dat een bestuur zou worden aangewezen. Maar niemand heeft er ooit spijkt van gehad en dit bleek wel uit het feit, dat er zes leden zijn, die van de oprichting af tot de gele deren behoren. De heren Coenradie, De Bruin, Paalvast, Roodenburg en Steenbergen werden dan ook gehul digd door de heer C. Verbeek, districtsbestuurder van de Centrale Organisatie van Voet balscheidsrechters (COVS). Zij kre gen alle een vaantje. Gehuldigd werd ook de heer Wiekard. die 25 jaar lang donateur van de vereniging is. In de middaguren had het bestuur veel gelukwensen in ontvangst geno men tijdens een receptie in Excelsior. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder van sportzaken G. Walstra. Hij wees op de niet te on derschatten taak van de scheidsrech ters, ondanks de reacties van het pu bliek. Ook achtte de heer Walstra de pedagogische taak, ten aanzien van de jeugd van belang. Een groot bloemstuk van het ge meentebestuur vergezelde de geluk wensen van B .eó W, Dit geschenk wérd later op de avond gebracht naar de heer L. v. d. Linden, die het meest aktieve lid van VSV is ge- VLAARDINGEN Getrouwd: Simon van der Marei 22 en Jacoba Christina Moerman 21: Franciscus Thomas Groos 21 en Martha wijher 20; Johar. George Jaeo- bus Boekhoud 22 en Cornelia Aagje Tuitel 21: 'simon van Duffelen 27 en Ailda Maria Kool 21: Gerrlt Stolk 19 en Trijntje Dirkje Hoogendük 18; Cornells Hendrik van Al- derwegen 23 en Cornelia Bruinsma 22; Fit ter Huibrecht Hordijk 25 en wlthelmlna Adri Gardenier 20. Geboren: cd win Remko zv B Boonstra 'en T Dreljer Verheijatraat 84: Flobert zv H j L van Tienen en T van Aken V schra- vendljkpleln 8S: Jeannetie dv P A Baas en j Amersfoort Schlmmelpennincftstraat 2B: Erik Leenuert tv P J van Gijn en A Hartos Prol Butgersstr 160. overleden: Petrus Warmendam 52 rents v T Wijkstra Geraniumstraat 15: Maarten Benjert 84 wedr v w vogler Surlnamesin- HOEK.VAN HOLLAND De Hoekse' paardenvrienden laten het er niét bij zitten. Zij zijn veront waardigd over het feit dat de Hoekse wijkraad heeft gezegd^ dat er in de Hoek geen gelegenheid is voor de 'ruitersport. Volgens de wijkraad - biedt Hoek van Holland te weinig mogelijkheden voor het aanleggen van ruiterpaden en maneges. Degenen die de ruitersport bedrij ven zijn-het daar bepaald niet mee eens. Min of meer klandestien heeft manegehouder J. v. d. Bruis een terrein in gebruik langs de Rond gang. Daar heeft niemand hinder van de paarden en voor de ruiterij is het uitstekend geschikt. „Wij vra gen niet meer", zegt v. d. Bruis. Dit stukje is voor ons voldoende en wjj zijn bereid om concessies te doen in verband met het rijden op het strand en dergelijke. Het laatste woord is nog niet ge vallen over de ruitersport in de Hoek. Vooral de jeugdige ruiters zijn in dit opzicht bijzonder actief. Zij menen dat de ruitersport een wezen lijk onderdeel van de recreatie is, die zonder grote kosten door een ieder kan worden bedreven. Zij willen dan ook proberen de wijkraad en het gemeentebestuur voor hun standpunt te winnen en om een sterke onderhandelingsposi tie te hekleden, zijn 2e nu ook bezig de Hoekse bevolking te „bewerken". Dat gebeurt middels lijsten, waarop de inwoners die de ruitersport een warm hart toedragen hun handteke ning kunnen plaatsen. In het alge meen blijkt men in de Hoek niet af wijzend te staan tegenover de ruiter sport en het aantal handtekeningen wordt elke dag groter. Het ziet er dan ook naar uit dat de bestuurders niet zonder meer aan deze kwestie voorbij kunnen gaan. SCHIEDAM Het bestuur heeft plannen besproken om te komen tot een sportsoos, waar de leden van alle bij de SBLO aangesloten verenigin gen vrij' toegang hebben en waar men kan wisselen en eikaars belan gen mogelijk kan dienen. Er wordt naarstig gezocht naar een geschikte ruimte voor deze veertien daagse bijeenkomsten, waarvoor aan vankelijk het Zakkendragershuisje was gekozen, maar dat is niet beschikbaar. Een commissie van vier personen (N. Spithoven en .Tac. v. Oudheusder. van de SBLO en B. van Bochove en E. Mast van de plaatselijke sport pers) krijgt binnen enkele dagen ant woord over een and?'' vergaderlo kaal, al wil men c'e bijeenkomsten niet op vergaderingen laten lijken, maar juist als ..vrije bespre kingsavond". Wel zal' af en toe een bekende fi- guur uit de sportvr-cld gevraagd worden een korte toespraak te hou den, waardoor moge!',''- interessante gesprekken zullen ontstaan. Het ligt in 'de bedoeling eind spetember of begin oktober de eerste avond te •houden. gel 33: Lena jannetje Prins 80 Maassluis Tuinstraat 11. SCHIEDAM Ondertrouwd: J van de Beek, 30 en G J Bijl, 21: J M Besteman, 21 en I R Severlen, 18: F P vandenBrink, 22 en H V Tulling, 21; A Burger. 35 en J M Tetteiaar, 30; P C Graafland. 36 en G Hendriks. 35; L A van den Heuvel. 24 en M Stouten. 25; M Janse. 29 en L E M de veto. 16: W Klim, 26 en P J A van Gendt, 23: R de Kon tost. 22 en BJKosler,19;H moerman. 23 en V Hetty, 20; J P van Oijen, 24 en C E Groenendijk 35: L Rade maker. 29 en J A T Bos. 29; H J de Reede. 22 en E J Groeneveld. 22; J J Schmmpf. 21 en M var. SchJjndel 19: J Zwaan. 28 en C J p Slinkert, 32. Getrouwd: L J H Pijper», 48 en W M Vrauwdc-unt. 34: P Vervoort, 26 en R JA de Haan, 22; C van Geljl, 22 ên T Pais. 23: H vermeer, 30 en J J Schwagermann. 21: K P Kenche. 24 en A M de Ftaay, 20; T R Loree. 24 en w C van der Mark. 22; H J Wolf. 20 en C J M Samwel. 19: J Cr Windhorst, 23 en B E E van der Hoeven. 18: B H A van der Ven, 26 en I M van Verbaten. 18; J W Koene, I» en Y Roodbol, 17: L H C Roelofsen. 27 eh L Ouborg. 24: G J Van Kasteren en M J vaartlng. 18, F Valk, 21 en J A van den Broem, 19; M M Neuschwanger, 19 en A Esbach, 16; P W van Geeuwen, 24 en C P A Kerklaan, 23: H j van der Poort. 26 en G F Jeup, 23: w C O.ambeck, 23 en W L van Ztjll. 18; J Schaffels. 21 en M M van Dijk. 20: P F van der Meer, 21 en L A Krabbendam. 23; H J Hagemar, è7 én N C Kar 55. Geboren: Elizabeth, dv J van der Bijl en M C Lerr.sonSaelia, dv A van den BOOnt en M verbiest: Petronella C M, dv P J Oudendijk en M r van Rootjen; Barend A C. zv M Otten er. x, G Lass&y; Francois. zv l rtllus en E F Bastion: Johannes M, tv J it Dee en J D Kik; Mgrid, dv J van Daele en A S de Bruin. Overleden: A M Putters. H; J Ma- tuszews-ka, 47, echts C M Meulstee; I Jüng, 58, echtg K E van Rijsinge. TEGEN DIFTERIE - KINKH0E8T TETANUS - KINDERVERLAMMING EN TEGEN POKKEN Op donderdes S september ven 1.30-2.— uur n.m. tel er ten huize van de Vleardlngie erteen gelegen heid worden gegeven voor koste loze Inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt; tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuigelingen en kleuters. Aen kinderen, die een helf jaar geleden driemae! werden ingeënt tegen difterie - klnkhoeat - tetanus - kinderverlamming, moet nog een vierde Injectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een eanial jaren te bestendigen. Men kan zich zonder voorafgaande aan melding bij de hulaerte vervoegen, weerbij hel oranje inentingsboekje moet worden oyergelegd. Ouders, die hun kinderen geboren in 1964 volledig lieten Inenten tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenllng In aanmerking komen. Hierdoor wordt de Immuni teit v/eer verlengd. Deze herinenting v.ndt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon S uit het oranje Inentlngsboèkie wor den ingenomen. weest, maar nu te kampen heeft met een ernstige ziekte. Namens de afdeling Rotterdam van de KNVB sprak de heer J. Bijloo. Hij noemde het scheidsrechteren een prachtige hobby om mensenkennis op te doen. Je krijgt immers te doen met 22 verschillende karakters. Hij toonde ook respect voor de speelre- gelwédstrijden, zoals die regelmatig door de VSV worden georganiseerd. De heer W, Groeneveld, voorzitter van de v.v. Vlaardingen, sprak na mens de zaterdagvoetbal verenigingen. De KNVB was vertegenwoordigd in de heer Veldhuizen, die een gevulde enveloppe had meegebracht. Nog verscheidene andere sprekers, onder andere Fortuna-voorzitter Houdijk, spraken gelukwensen uit. Onder het motto: „Je kunt er naar fluiten" werd van 8 tot 12 uur geno ten van een cabaretprogramma waar aan The Flardinga Girls, het Humana Kwartet, de artist-goochelaar Geral- dini en de conferencier Bouk Mar tens medewering verleenden. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Damclub Schie dam heeft de tientallen bekendge maakt, die dit seizoen aan de compe titie van de Rotterdamse Dambond zullen deelnemen. Het eerste tiental heeft de volgende spelers: J. C. On- ink. W. C. Heuvelman, L. Vrijland, D. v. d. Spek, C. den Boer, A. Risseeuw, J. J. v. Kuyk, M. den Houting, C. Korpel en H. Willemse. Het tweede tiental bestaat uit de volgende spe lers: M. v. v. Eijkel, C. W. Sleeuwen- hoek, C. W. van Dam, A. v. Otterloo. J. Westerveld, W. Vrijland, L. Breev- oort, B. Suist, W. "de Rond en P. v. Landsbergen. Tevens is nu al besloten om de strijd om het persoonlijk damkampi oenschap van 1969 met een ander systeem te spelen dan de laatste ja ren het geval was. Men wil de deel nemende spelers in klassen indelen, waardoor vooral de „lagere spelers" een redelijke kans krijgen hun krachten te tonen. Met de start hier van begint in het voorjaar 1969. SCHIEDAM Zaterdagmorgen heeft de politie paijkeermestors ge plaatst bij de Koemarkt, Rotter- damsedijk en Broersvest. Van maan dag tot en met zaterdag van 8 tot 18 uur is gebruik van deze meters daar verplicht. Voor een half uur parkeren kan men volstaan met het inwerpen van een dubbeltje. De politie verzoekt er opmerkzaam te zijn, dat, wil men een uur parkeren 'het inwerpen van een dubbeltje plus een kwartje in deze volgorde noodzakelijk is. Werpt men eerst een kwartje in en daarna een dubbeltje, dan kan men slechts 36 minuten parkeren. Langer patjkeren dan een uur is op bovengenoemde plaatsen niet moge lijk. Aanvulling met munststukken om tot een groter tijdslimiet te ko men is verboden. Men za! dan dezelf de boete moeten betalen ais bij over treding van het wachtverbod, name, lijk tien gulden, te voldoen op het politiebureau. Door venstertjes kan men zien welk muntstuk men eerst in dc meier heeft gedeponeerd. GENEVE Het Internationale Roode Kruis zal overdag per vliegtuig voedsel vervoeren van het eiland Fernando Po naar Biafra, of schoon de federale regering van Ni geria vluchten over haar grondge bied heeft verboden en heeft ge dreigd deze toestellen neer te schie ten- Vijf toestellen zullen worden in gezet. Binnenkort komt hier een zesde vliegtuig bij. beschikbaar ge steld -door het NNederlandse Ro'?? Kruis. De organisatie zegt de voed- wege de -steeds slechter wordende selhulp te moeten uitbreiden van toestand in Biafra. ROTTERDAM Tijdens een vechtpartij in het clubgebouw van een zeilvereniging aan de Kralingse Plasiaan is zaterdagavond de 23-jari- ge kantoorbediende J. A. F. Dongel- mans uit de Nieuwe Kerkstraat van een 90 centimeter hoge balustrade gevallen. Met een schedelbreuk en een hersenschudding is de man naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Terzake van mishandeling is in bewaring gesteld de 21-jarige winkelbediende E. A. v, G. uit Rotterdam. MAASSLUIS Koos Bons geeft zaterdagavond 7 september zijn tweede populaire orgelbespeling in de Immanuëlkerk. Hij voert verscheidene „wensnummers" uit, waaronder werken van Bach (2e con certo), Andriessen (le koraal), Widor (toccata) en Mendelssohn (koraalso nate). Verder wordt een suggestief werk uitgevoerd van de hedendaagse Tsje chische componist P. Eben: Ostinato. Er is ook weer een rubriek „commu nity hymn singing" rnet ditmaal oude en nieuwe geestelijke liederen. De speeltafel wordt op het podium ge plaatst. Aanvang 20.15 uur. VLAARDINGEN Zoveel be langstelling was er vrijdagavond In de aula van het Groen van Prinsterer Lyceum dat alle plaatsen zowel bené den als boven, bezet waren toen „The Stourport Secondary Scboolband" daar concerteerde. Dit Engelse schoolorkest kwam tot een vrij goede prestatie in de aula, waar de akoustiek geen enkele be lemmering vormde om het luisteren tot een genot te maken. Wel was het hinderlijk, dat verscheidene bezoe kers te laat in de zaal kwamen. Ken nelijk hadden zij gerekend op een kwartier vertraging, maar dat was er ditmaal niet bij. Bovendien werd meermalen te hard „gefluisterd" (vooral op het albkon), wat ook geen pretje, was voor de ware muzielief- hebbers. De jeugdige musici hebben zich daar kennelijk niet aan gestoord want de veertig meisjes en jongens speelden zeer enthousiast en ook was het applaus van de honderden bezoe kers spontaan en hartelijk. De mars „Viscount Nelson" vormde de inzet van een gevarieerd program ma van over hét algemeen bekende werken. Vooral de selectie uit „The ROTTERDAM De drie jaar oude Robert Schouten uit de Frans Bek- kerstraat viel zondag spelenderwijs in de Boergoensevliet. Hij werd uit het water gehaald door de 73-jarige J. Kooiman uit de Zenostra at en dn 41-jarige magazijnbediende H. M. van der Wolf van de Boergoensevliet. Robert was ogenschijnlijk nog geheel gezond. VLAARDINGEN De gym nastiekvereniging Hollandia heeft za terdag haar jaarlijkse demonstratie gegéven. Medewerking verleende de muziekvereniging Liberty met drum hand,, Op het Hollandia-.veld toonden alle groepen hun prestaties aan enke le honderden toeschouwers, onder wie wethouder G. Walstra. Het pro gramma ovattegrondoefeningen, matspringen, paardspringen, reksto koefeningen, ongelijke leggers, enz: Besloten werd met groep."turnen op muziek. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND De achttienjarige bromfietsers S. D. uit Maasland werd zondag ernstig ge wond bij een aanrijding in Hoek van Holland. Hij werd toen hij op in de Prins Hendrikstraat een auto pas seerde op de linker weghelft door een tegemoetkomende auto gegrepen- Met een gebroken onderbeen en verschillende andere verwondingen ir de jongen naar het Höly-ztekenhuis in Vlaardingen gebracht. Zijn brommer werd zwaarbescha- digd ROTTERDAM De 38-jraige plaatwerker R. C. van L. uit Rotter dam is gisteravond aangehouden na dat hij in de Vletstraat met zijn auto j einige geparkeerde auto's had aange- j reden. Daarna was hij doorgereden. Bij aanhouding bleek hij onder in- vloed van sterke drank te zijn. Hij is ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Zijn rijbewijs is ingevorderd. SCHIEDAM 'De christelijke gymnastiekvereniging DOK opent woensdag het nieuwe seizoen met een propagandamars door Ke- thel-G roenoord. Om kwart over zes stelt DOK Zich op bij het Rusthuis Spaland bij de Laan van Bol'Es. Dinsdag 10 september wordt een der gelijke propagandamars door Nieuw- land gehouden met als startplaats het Dr. Wibautplein om 18.15 uur. Ook woensdag 18 september komt DOK met een propagandamars voor het publiejk, want dan is Schie- dam-Zuid aan de buert. Om kart over zes wordt dan gestart bij de school in de Tuinlaan. De deelnemen de jeugdleden wacht na afloop van elke mars een tractatie, WMM schieDA M—D e competitie voor de Invaliden-sportvereniging „De Ooievaars" valt op zaterdag, Voor deze mensen ts het moeilijk op andere dagen te spelen; onder andere door de beperkte vervoersmoge lijkheden. „De Ooievaars" zouden medemerking van vervoerders om hun eden op donder dagavond naar de clubavond te rijden zeer op prijs stellen. Wie zich mét auto beschikbaar wil stellen kan contact opne mer. met tel. 26.25.40. de heer J. van Oud- heusden. VLAARDINGEN De eerste twee twaalftallen van de c.k.c.* Spirit zijn gestart met een nederlaag. Spirit 1 hield deze tegen Nio 1 20 klein moge lijk (1—2), maar Spirit 2 verloor met 2—4. Bij Spirit 1 was het ploegverband niet correct genoeg om de kansen met succes te benutten en daarom was de overwinning, voor Nio wel verdiend. Toch werd het een aantrekkelijke wedstrijd met spannende momenten. Na 25 minuten spelen zorgde A, Ver burg voor een 10 voorsprong voor Spirit maer dit vormde voor Nio aan leiding om meer op de aanval te gaan spelen. Met succes.' want 5 minuten voor het rustsignaal was de stand geëgaliseerd (11). Daarna werden de aanvallen van Nio goed doorstaan en werd de Spi rit-voorhoede aan het werk gezet. Echter kon schutter Van der Vaart zijn draai nog niet vinden en boven dien zat het J. van Berkel bepaald niet mee. Zo gebeurde het tot vier maal toe, dat een zeker schijnend doelpunt toch niet door ging omdat de bal op onverklaarbare wijze weer uit de mand draaide, Toen iedereen aan een gelijkspel begon te denken wist Nio met een afstandsworp de overwinning te grij pen (2—1). Sound of Music" bleek zeer geliefd bij het publiek. Het bekende werk „Puppt on a String" werd bijzonder gewaardeerd evenals het slotnummer voor de pauze, de ouverture „Lustspiet" van Kéler Béla. Waarom de zaal in het duister was gehuld, werd niet duidelijk. Het was daarom overbodig om programma's uit te geven, maar die ware er wel, hoewel niemand iets kon lezen. Wat dit betreft, waande men zich dan ook meer ni een film- dan in een concert zaal. (Van ièn onzer verslaggevers) ROTTERDAM Mét een stijlvolle receptie is dé heer W. F. J. Takkebos, zaterdag op vertrouwde grond de hal Van de Keueheniusschool als directeur van deze ondérwijsinrlch- ring uitgeluid, waarbij zijn echtgeno te royaal in de lofuitingen bij dit afscheid deelde, in 1Ö30 was de heer Takkebos bij de Keueheniusschool, destijds in de 2omerhofstraat rils le raar gekomen. Voor die tijd was hij als zodanig werkzaam geweest In Be- rendrecht-Smitshoek, Rijsoord en Kralingen. Hij heeft sinds 1930 alle rangen doorlopen in dienst van „zijn" school die thans prachtig is gehuisvest aan de Heer Boekeiweg, Hij was achter eenvolgens onderwijzer, hoofd van de lagere school en hoofd van de MULO om ten slotte als Mavo-direc teur zijn carrière af te sluiten. Verscheidene sprekers, onder wie de voorzitter van de schoolvereni ging, de heer U. van der Meulen, hebben nog eens nadrukkelijk gesteld dat de heer Takkebos, als een min zaam man, zijn prettige stempel op de Keuchenius-Mavo heeft gedrukt waarbij vooral de prettige onderlinge sfeer nog eens extra werd benadrukt Ook de Teerlingen hebben daar in de loop van de jaren Van geprofiteerd. De vriendelijke woorden gingen ge paard met geschenken. Zo was er het traditionele cadeau onder couvert en eën bandrecorder. Tevens werd de nieuwe directeur, de heer A. C. Boekhoud, geïnstal leerd. De heer Boekhoud is niét ge heel één nieuwkomer. Voordat hij hoofd wérd in Schiedam was hij or.- derwijzer bij dé Keueheniusschool waar hij óndanks zijn drukke werk kring ook nog enkele lesuren voor zijn rekening nam. Dé heer Van der Meu- lèn memoreerde dat de bezetting van de vakature geen enkel probleem heeft opgeleverd en dat de heer Boekhoud de juiste man op de juiste plaats ts. ROTTERDAM Doordat haar fiets plotseling éen lekke band kreeg, is de 36-jarige mevrouw J. Ste vens-van Aken uit de Koepelstraat zondag op het Hofplein gevallen. Met hoofdklachten is zij in het Dijkizgt- ziekenhuis opgenomen. De 54-jarige horeca-exploitanf A. M. de Jong uit de Breitnerstraat raakte zondag met zijn auto in de sloot naast de Groene Kruisweg, om dat hij moeat afremmen voor het verkeerslicht staande auto's. De auto werd zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het negeren van de voorrangsre- gels was de oorzaak vn een aanrij ding tossen twee personenauto's zon dagmorgen op de kruising Crposwijkseweg - Crooswijksestraat De zeventienjarige automobilist R. D„ loswerkman van beroep, bleek la ter geen. rijbewijs ta bezitten. Tevens mankeerde aan de auto wel Wat De auto is in beslag genomen. ROTTERDAMIn het buurtcen trum Ons Huis aan de Gouver- 'nestraat is vannacht ingebroken, In de hal werd een vitrine opengebro ken. Enige kunstvoorwerpen waren op de grond gelegd, kennelijk om ,meë te nemen, la het kantoor .was een kast opengebroken. Een hoeveel heid postzegels wordt vermist. ROTTERDAM Op de Beux- kelsdijk is zaterdagavond tijdens een onenigheid de 26-jarige pension houdster M. E. v. V, met een pistool bedreigd. Aangehouden is de 21-Jari- ge pljpfitter L. V. L. uit Rotterdam. Het ongeladen wapen ls in beslag genomen. VLAARDINGEN Onder de 103 Iers aan dc wedstrijden om het pets mers aan uc weastrijaen om het "''C- lijlc sneldamltamploenschap van v?n- land, die zaterdag in Dordrecht wera er" houden, bevonden zich vier leden,, w" Vlaardingse Damvereniging VDV. an Ge In de eerste klasse waarin os deelnamen werd Dirk Mast Tweert„elets achttien punten tilt dertien wo<ist?<jnet wat hem de tweede prijs opleverde ill"' tweede klasse werd Arie Molenaar' vi.Je en plaatste Jan Lucassen Jr. zich als vSj? In de jeugdklasse moest Leen t,„-„ noesen nemen met de zesde plaats se" De 52ste jaarvergadering van de vu dlr.gse Damvereniging VDV worrtt genavond (dinsdag) gehouden in de W.i' zaal van gebouw Excelsior. Op de aL.Ï' komt een voorstel voor, tot verhoïm- nda de contributie. n0PnS vtn De bestuursverkiezing zal wel eniae „1, vergen want in erband met vertrek V. elders. Is voorzitter H. A. X^wberaen^ï meer herkiesbaar. »utrlen niet Verder worden de tientallen vastgesun die ln het komende seizoen de VDtniii ren Zullen verdedigen en daarnaast Si besoroken hoe de nieuwe finrinru.-„'vort'' half acht beeint. De luxe van Trevlra 2000 Jersey, de modestof bij uitnemendheid morgen binnen het bereik van al die klanten, die een fijne neut hebben voor Iets bijzonders. Een extra, zware wlnter-kwali- telt Trevira 2000 Jersey, de ideale stof voor japonnen en deux pieces. Een modieuze stof, waarvan U de eigenschappen wel kent: ...snel gév,—:en -zodroog - kreukvrij en soepel In herdra gen. Deze fijne stof, In een prachtige re! ISf-k wall telt,- liefst 140 en 150 em breed,'mi per meter voor nog géén zestien gulden. 2000 140 en 150 cm brcod Morgenvroeg om 0juur begint de verkoop vin deze bijzonder fraaie Trevira Jersey, In wel 20 kleuren w.o. marine, bordaaux, groen, wit, aqua en havanna, 140 en 150 cfn breed, per meter Ooi rnundagmorren impend dim tel. otehrlft. bat. 0 MAASSLUIS De wandelsportverenl- glng Mawa's hield zaterdag een wandel- middag, waarbij zij zich voor het eerst in nieuwe unitormen vertoonde (mede dank zij de oud-papieracties). Aan de middag namen 1575 wandelaars deel, waarvan 450 mdividuelen en de rest ln groepen. Benschopsbloesem won met 200 punten de eerste prijs voor de 5 km. en Pendrecht met 411 punten die voor de iü km. De Mawa's zeil haalden een vierde prijs met 39S punten, Wl KVlaardinsen werd zesde mei .788 punten en Schledam-Zuid zevende met 381 punten. De gymnastiekverenijsing Arma uit Schiedam verwierf een gelegen- helrlsprljs voor 369 punten. 0 MAASSLUIS Zaterdagmorgen is in de kantine van Excelsior M de trekking j gehouden van de loterij voor het jeugd- werk. De volgende prijzen kwamen uit de j bus: 0997 voetbalultrusting ger waarde van 60; 1666 pick-up; 1038 mixer: 2290 elek- i trlsehe boor: 5742 hobbykist: 3889 elektrisch strijkijzer: 1323 schemerlamp: 0984 slaap zak. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. A. de Lange, Goudo Gezel- lestraat 102. 0 MAASSLUIS De nieuwe kantine van Excelsior M kan binnen afzienbare tijd worden geopend. Het bestuur doet een broep op alle belanghebbenden en meele- venden een handje mee te helpen uitste ken. Men kan zich opgeven bij de bestuursleden, vrijdag 20 september wordt de algemene ledenvergadering die 23 au gustus niet door haar agenda kon heenko men, voortgezet. 0 MAASLAND De voetbalvereniging Mvv '27 heeft van het gemeentebestuur bericht ontvangen dat zij over enige jaren VI MftASWUI naar een ander veld zal moeten omzien- Deze mededelin-g deed voorzitter J. de Bruijn op de dezer dagen gehouden leden vergadering. Dank zij gestegen Inkomsten kan de kantine zich drijvend houden. Er werden 60 renteloze aandelen van 25 uit geloot. De naam ..kantine" wordt niet ver anderd. Een verloting bracht 110 op. De vereniging heeft nu 262 leden en 15 elftal len. 0 maasland MVV heeft de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe sei zoen met 3—0 verloren van De Lter. In de eerste wedstrijdhelft viel weinig kracht- verschil waar te nemen, maar na een half uur trof een LIers schot de roos (1—0). Een strak schot van Mosterd belandde vervol gens in handen van de keeper. In de tweede helft werd MVV overtroefd door een sneller en enthousiaster spelend De Lier. Na oen kwartier werd het 20 en na tien minuten was het weer raak (3—0). HOEK VAN HOLLAND - De korfbal- Iers van de Hoekse Sport Vereniging heb ben zaterdag met 4t tegen Aio 2 "gelijk gespeeld. Daarmee werd een achterstand in de eerste competitie wedstrijd geredu ceerd. Het tweede twaalftal ontving Fortu- na 5. Dit werd een wedstrijd met verschil lende blessures door enkele ongelukkige botsingen. Uitslag 5—2 voor Fortune. 0 HOEK VAN HOLLAND Aan boord van de dagboor Koningin Wilhelmina van de Maatschappij Zeeland zijn uit de keu ken twee elektrische broodroosters tér waarde van 200 gestolenn. Vrijdagnacht werd ingebroken in de kantine van dé sportvelden van Maatschappij Zeeland. Daar wordt alleèn wat limonade ene- tenswaren vermist. Een Inwoner van Dor drecht heelt in Hoek van Holland eén portefeuille met 325 verloren. 0 VLAARDINGEN - De pösldUlVtflhOU- dersvereniging De Adelaar hield con coursen uit Orleans, Roosendaal én St. Kahl. Waver, over afstanden van resp. 465, 42 en 93 kilometer, Orleans: vertrek 6,30 uur: aankomst eerste duif 16.04.10 uur; laatste prijsduif volgende dag 6.23.28 uur. J. A. Tuinder Co. i; j. Vink 2.3 4 8 13 18 21 26: D. Vink 5 19 38; W. Struis 7 11 13 37. Roosendaal: vertrek 8.15 uur: aankomst eerste duif 8.58.17 uur; laatste prljsdult 9.12.23. Mevrouw Van Kuljk l 2 3 4 9 11 19 30 48 52 55 61; J, Smits 5 15 16 28 46; H. Janse Zn. 7 14 24 25 29 43 51; C. Voetfi 8 47 60," H. Verweel 6 34; P. Meyèr 10 12 22 32 38; H. Plomp 13 56. St. Kahl. Waver: vertrek 7.40 uur: aan komst eerste dull 8.50 53 uur; laatste prijsduif 9.05.24 uur. H. Plomp 1; A. M. Vink 2 8 20; J. Kroos 3 21 28 46; J. Smits 4 6 32 33 34 43; J. Effgéns 5 13 17 42 37 66; II. Janse 2n. 7 9 15 26 64; W. Struis 10 24 31 62 67; Mé vrouw Vim Kuyk 11 14 ld 19 23 25 39 37 44 50 54 55 58 59, Mét het eindigen van het Jonge duivenseizoen zijn dé kampi oenschappen behaald door D. vink met 3607 punten, S, Vink (3350), H. Jahse (3306), 4. W. Struis (3220) en mevrouw Van Kuyk mét 2847 punten. Met de Holland 1397250 had D. Vink de hoogste puntendulf met 1310 punten. Zatéhdag van 16 tot 17 uur tnkorven voor een vlucht vanuit Vilvoor de. Klokken aanslaan 19.05 uur. 0 VLAARDINGEN De postduivenhou- dersvereniging Dé Luchtbode viotfg met 359 Ln concours uit vilvoorde over een afstand van 110 kilometer» Daar werden de duiven zaterdagmorgen om 8.20 Uur In vrijheid gesteld. Aankomst eerste duif 9.46.45 uur; laatste priJ.yHii* 10.09.23 uur. Prijzen wérden gewonnen door: G. v, Vliet sr. 1 27 51 54 68 90: H. Kuip 2 30; C. Verweij 3 7 16 81 86 Sé; W. Brandwijk 4 39 41 44 57 04; Goedegebure/Van Keulen 5 U 18 23 34 46 50 55 60 71 73 76; C, de Brabander 6 38 45 52 65; W. Tieiemah 8 29; M. Broèk 9 10 14 37 43 49 85. vrijdag duiven inmanden voor een zaterdag te houden vlucht vanuit Neufvilles (154 kfti). Klokken aanslaan 20 uur. VLAARDINGEN In de Louise de Colignylaan viel zaterdagmiddag de elfjarige Anne Kuers vijf nieter van een door kinderen .gebouwde houtenstclllng. Met rugklachten is hét meisje naar het Holyziekenhuis gebracht Op de Industrieweg verloor vrij dagavond de zestienjarige broni- fietsberijlster W. A. K. de macht over haar stuur. Zij reed tegen de .stoeprand en viel. Met een lichte hersenschudding en schaafwonden is het meisje naar het Holyziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Uit de aan de Ovérschiesestraat geparkeerde auto van de 27-jarige spoorwegbeambte H. J. de Z. is vrijdagmiddag een autora dio ontvreemd. Een portierraampje was vernield. De BMW-motorfiets van de 25-jarl- ge opderhoudsbankwerker G. F. R- (kenteken RH 01-20) is zaterdag gestolen toen deze voor het woonhuis van de eigenaar aan de Geert Rij kestraat stond. Uit een stelling asn de Van Cleeifstraat is zondag een autobus gestoten. SCHIEDAM De 23-jarige me- vrouw C. A. H.-B. van het Bachplein. gaf vrijdagmiddag met haar auto bij de afrit Rotterdamse richting Mathe- nesserstraat geen voorrang aar, de ih de richting Rotterdam rijdende 68-ja- rige brorofietsbestuurder P. 't H. uit Rotterdam. De man werd met gebro ken linker enkel en gekneusd linker been naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Later is hij naar huis ge bracht. van 50 jaar geleden Een armslag óp Lonin. Motkuu, 31 Augustus. (Wolff.). Volgens c „Prawdn", werd gisterenavond "lil - uu-' een aanslag o|> Lcuiii gepleegd. Ihj hs in een arbeidersvergmlering van <|e s' liriek-Mielielson gesproken. De scholen werden door jonge meisjes uit de no£<" re kringen gelost. De meisjes werd gearresteerd Dc toestand van Len geeft, volgens de geneeslieeren, geen re den lot vrees.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2