Burgemeester PPSC-tribune schoot open AGENDA Verrassende resultaten bij Schietvel niging Schiedam SCHILDERSTUK Vakanties beheersen cijfers arbeidsbureau Duizend bezoekers op Familyday Cincinnati Zelfwerkzaamheid beloond j Verrassend aspect bij jeugdweekstart GEWONDEN IN HET VERKEER Veel diefstallen uit geparkeerde auto's ttSWAfipM P.v. vierde derde lustrum Él ran Bij jubileumexpositie HALMAN HULDIGT MOP WIEGMAN Afscheid uitgesteld de Uwe heef CANDY 548r- ODI won in competitie GTB leidt na winst op Berkel (2-1) Meer werkgelegenheid Éil! 11 citroen den Ouden Vegla sportiefste voetbal-elftal restatie nndaag en dagelijks CANDY „S 45" lïu beduidend ■L:~ goedkoper dubJbelbrede Trevira 2000 •- :.ilersey 140. en 15p cm breed l EEN VAN WASAUTOMATEN CENTRIFUGES MOET U KOPEN VOOR HET VERKOCHT IS. gf Wedstrijden Uitbreiding Showroom Coolsingel bij Hofplein ffiü 4. beduidend goedkoper ','f :j; terlenkêt marquisette (Van een medewerker) crfflEDAM Met een forse trap stI "n speciale nieuwe bal (waar de letters PPSO heeft burge er H. Roelfscma zaterdagroid- om precies vijf minuten over de nieuwe overkete tribune van 5C op sprotpark Thurlede ge- ïiifir de ingang hing een „papieren T» waarop een keeper stond gete- Op verzoek van PPSC-voorzit- "l Noordzij trapte de burge- ster tegen de bal en nadat deze het doel" werd geschoten werd de ne" voor geopend verklaard en hten de vele genodigden als ten hun plaatsen innemen. (hder hen bevonden zich de wet ter van sportzaken mejuffrouw V (Je Graaff, de secretaris van de neentelijke sportraad de heer J. C. 'meman. de competitieleider van "afdeling Botterdam van de KNVB heer E. Roelfsema, d-SBLO-voorzitter A. de Jong, de iid!"c voorzitter J. D. De Greet af- evaardigden van diverse verenjgtn- zoals medebewoner van Thurle- SFC bet bestuur van de Schle- Scheidsrechters Vereniging en sporthaldirecteur Cor Bol- rs. De heer Noordzij hield kort voor de opening een toespraak, waarin hij de blijheid van PPSC toonde, hu de Wauw-witten de derde vereniging in 'Schiedam zijn met een overdekte tri bune- Hij prees de „commissie van toede diensten" voor de vele werk zaamheden. verricht aan de bouw ran deze tribune, die eigen leden niet alleen hebben gebouwd, maar ook beiaaid. Toen de aanwezigen hun plaatsen hadden ingenomen hield arbiter L. ran Ravens eer. toespraak, waarin hij C?FSC-midvoor Piet van Veen eên be ta overhandigde, aangeboden door Het Vrijo Volk en bestemd voor de topscorer van het vorige seizoen, waarin Van Veen 25 doelpunten orde voor zijn ploeg cn daarmee ÈSehiedams topscorer werd. J1D- chtt' ow, Bo- user a b dere 3*98 al pin ner DM-* gen ai- te- rale gas, en- (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM In de tot de laatste 'plaats bezette aula van het Stedelijk i.Museum sprak directeur P. Paalman ■vrijdagavond de zestigjarige Theo Jïiegman ter gelegenheid van de ope- Bing van expositie, toe. Hij schilder de „Doop Wiegman" als een bekende, b Schiedam beruchte figuur, die overal waar er wat te doen is. acte ia présence geeft Mede ter erkenning van zijn trouw jsupportcrschap aan het Stedelijk Museum, stelde de heer Paalman, een rgedeelte van het museum ter beschikking voor het houden van een apositic van meer dan vijftig ver ier, meest monotypes, waarin oral bet wit een functie hoeft. Kenmerkte het werk van Theo w'iegman, in vroeger tijd door een >terk fiiguratief karakter hij schil derde voornamelijk kinderportretten i stadsgezichten, de laatste jaren le- hij zich toe op het vervaardigen van geabstraheerde typen. Bij de in de beginperiode vervaardigde typen, pit nog een herinnering aan het fi guratieve te bekennen. Met de schilderachtige figuur van |Wiegman in het midden, omringd i$!oor vrouw en veie kinderen en be- |«nden. leverde de bovenzaal van het Museum een vrolijke aanblik. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De opening an de jeugdweek van de Gereformeerde berk in de vorm van een jeugdbij- 'enkomst in de Magnalia Delkerk >wft verrassende aspecten voor het 'Pietten van een dergelijke bijeen komst: De voorzitter van de Schie- ranse Jeugdraad, tevens voorzitter «n de Stichting Gereformeerde Ragdraad, de heer G. H. Veen, poemde in zijn welkomstwoord „het «ogaan met de ander op clubniveau" belangrijk bestanddeel van de 'wstenliefde. Orgelspel door Ad Krijger, combo •n zanggroep onder leiding van Coen pinkelman en cabaret onder leiding 'au de heer Van der Meer gaven de bijeenkomst een levendig karakter. Ab Donkers haakte met een knap «gevoerde dialoog in op het bijbel- Meeite 1 Johannes 8 12, waarbij *0 de zelfvoldaanheid en hoogmoed. 1 gereformeerde kringen hekelde. Ailen zongen het bondslied en em ir andere „A toi !a Gloire". Combo zanggroep zongen en musiceerden «t het een lust was. De avond kreeg jen staartje in de ruimte achter de irk, waar gelegenheid was tot na- 'aarten en koffiedrinken. wit. Sociale Belangen: WUkveren. a1d' 2'- iUus's Sacrum: S. G. Brid ge. 20 Arcade: Ruilbeurs. 20. Chr c EN morgen... fX. cla,e Belangen: Oefenloj B.B., 20. ÜHnn ,Rep- Orpheus. 20: Cursus rdrtve"20 MUS'S Sacrum: s' c Bild' ;P?fsace Theater: De tien Geboden ta.l.) ^,18.30 calcrlc De Graaff: Alexandre SJJgaoi. aquarellen en schild. Stedelijk tentoonstelling monotypes, Theo £'ftakn*<>°r „"e Rotterdammer", Lance br <;raat 82' Klachten bezorging: maan- s? V- Vfl'daK 18.30 tot 19.30 u en zater- Jg," tot 18 u. Johan Gröneveld. van Kastraat 24b, Telefoon: 15. mmer; 24*46*6 Alarmnummer- n .37.79. Poli- - -...„.66. GG en GD: Alarmnummer meld- en regelka- »»br luchtvervuiling: 26.28 87. Apo- Nleuwlandapotheek, Dr. Wi- jhP'ein 7. tel. 26.75.32. Intussen stonden de spelers van PPSC en Zuidland met scheidsrech- ter J. de Vries al op het veld op- gesteld en aangemoedigd door in voetbalteune geklede PPSC-junioren begon daarna de wedstrijd, die voor de Schiedammers een teleurstellend verloop had. Onder het toeziend oog van keuze-commissielid Verhey ver loor PPSC met 3—2. De bal, waarmede de tribune werd geopend, overhandigde de heer Noordzij aan de burgemeester voor diens zoontje, die ook voetballer wil worden. SCHIEDAM Het officiële afscheid van de heer A. C. Boekhoud, directeur van Reoboth-MAVO-schooI en installatie van de nieuwe direc teur, de heer J. Egas, is door omstan digheden, verzet naar donderdag 19 september. De receptie voor genodig den is van half acht tot half negen, waarna ouders en leerlingen kennis kunnen maken met de heer Egas en zo zij dat nog niet gedaan hebben, afsseheid nemen van de heer Boek houd. Plaats: Gereformeerd Jeugd huis, Lange Haven. SCHIEDAM Het Stedelijk Gymnasium is de nieuwe cursus begonnen met twee eerste klassen (36 leerlingen) en in totaal- laai 117 KI.OMl.EN (vorig jaar 100). HOEK VAN HOLLAND Bij de Uitrit van een benzinestation aan de D. v. cl. Burgweg gal de 63-jarige Rotterdamse au tomobilist H. B. geen voorrang aan een bromfiets bestuurd door de 5B-jarige H. J. H. uit Delft. De bromfietser viel en liep een ernstige hoofdwond op. HIJ is naar een Delfts ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM De Schietvereniging Schiedam hield vrijdagavond in „De Bron" een gezellige bingo-familie avond met als klapstuk, voor het eerst officiële prijsuitreiking voor de clubk ampioenschappen. Bij de prijsuitreiking zei secretaris J. C. J. van Geloven, verheugd te zijn over de geleverde prestaties, die SCHIEDAM Op de Vlaardinger- dijk-hoek Wèstvest botste zondag een personenauto, bestuurd door de 23-jarige chauffeur W. C. P. met een bromfiets, bestuurd door de zestien jarige H. B. Met rugklachten werd de laatste naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. De automobilist had hem geen voorrang gegeven. Vrijdagmiddag om zes uur schepte de door de 27-jarige machinist C. v. Santen bestuurde personenauto de driejarige Wim M-, die plotseling de rijbaan overstak van de Gor- donstraat. De automobilist probeerde uit alio macht te remmen, maar raakte met zijn rechter koplamp het ventje, dat met vermoedelijk een schedelbasisfractuur naar het Ge meenteziekenhuis moest worden ge bracht. Vrijdagavond verleende de elfjari ge fietser L. de W. uit Vlaardingen, geen voorrang aan de door de 19-ja- rige lasser H. J. P. bestuurde perso nenauto. De jongen moest met een hersenschudding naar het Holyzie- kenhuis worden gebracht. In he weekeinde ontvingen vijf tien bromfietsers die op de Rotter- damsedijk de maximumsnelheid had den overschreden een proces-verbaal. SCHIEDAM In het afgelopen weekend werd een serie diefstallen in auto's met geringe resultaten ge pleegd. Êr werden autoraampje ge forceerd of men verschafte zich op andere wijze toegang. Dé lijst van diefstallen is als volgt: Uit een op het Emmaplein gepar keerde auto van de 36-jarige timmer man J. T. H. werden een verbanddoos éïi twee schroevendraaiers ont vreemd; uit de achter het station NS geparkeerde personenauto van de 40-jarige ijzerwerker L. J. K. ver dwenen een autoradio, een verbafnd- doos en twee dozen sigaren; uit de op het Stationsplein staande personen auto van de 38-jarige legeraalmoeze nier D, P. T. H. verdwenen een ver bandkistje en een zonnebril. Uit de cabine van een op de Harre- weg staande vrachtuto een paar ■bontlaarsjes, een zonnebril, een luidspreker en een oliekrick; uit .een personenauto op het Stationsplein van de 71-jarlge boekhouder P. v. B. een tasje met poetsmiddelen en schroevedraaier; uit de kantine van de voetbalvereniging SVDPW werd een bandrecorder ontvreemd. Bij Bad Groenoord hebben inslui- ,pers zich zondagmorgen uitgebreid tegoed gedaan aan brood, fricandeau, eieren, en limonade. Een fantastische wasautomaat met alle nieuwste snufjes op het gebied van automatisch wassen. Katalogusprijs 698,— InruÜpremie 150,— Betaiing in vier keer kost niets meer BOOGAARD BIEDT BETER Schiedamseweg 41 v. Hogendorplaan 33 Korte Hoogstraat 15 wel voor wenselijk, maar niet voor mogelijk waren gehouden. Aan de eersteprijswinnaar in de eerste klas, de heer J. Th. Wolters, reikte hij de wisselbeker uit. Tevens ontving deze de draagmedaille in zil ver. Als klap op de vuurpijl overhan digde de secretaris twee schutters- schilden, ais onderscheiding voor het feit, dat bij de gehouden wedstrijden een maximum van vijftig punten werd behaald wedstrijdkaart met vijf volle rozen De gelukkigen wa ren de heren D. van Loopik en J. W. C. Moraal. De heer P. J. Drenth bedankte in zijn functie als voorzitter de werkers, die zich uitermate hadden ingespan nen bij het maken van een be hoorlijke schietaccommodatie in De Korenbeurs. Hij riep de leden en hun aanhang op hun medewerking te verlener aan binnenkort van start gaande Schiedam-zegel. De avond werd opgeluisterd door een feestelijk muziekje, waarop ple zierig kon worden gedanst en dat verzorgd werd door leden van de vereniging. SCHIEDAM Ook de tweede competitiewedstrijd van ODI is in een Schiedamse overwinning geëin digd. De uitwedstrijd tegen Sagitta was bijzonder spannend, maar de wit-zwarten trokken toch met 54 uiteindelijk óan het langste eind. Door Costiek Toussaint werd het 01 en 02 en Wim v. Winden schoot 0—3 in de Sagittakorf. Na 13 De luxe van Trevira 2000 Jersey, de modescof bij uitnemendheid - morgen binnen het bereik van al die klanten, die een fijne neus hebben voor iets bijzonders. Een extra; zware winter-kwali- teit Trevira 2000 Jersey, de Ideale stof voor japonnen en deux pieces. Een modieuze stof, waarvan U de eigenschappen wet kent: ...snel gewassen -zo droog - kreukvrij en soepel in het dra gen. Deze fijne stof, in een prachtige reliëf-kwaliteit,-liefst 140 en 150 cm breed",-nu per meter voor nog géén zestien gulden. 'Nlj.,V SCHIEDAM Het schijnt dat het voetbalelftal van GTB dit seizoen se rieuze plannen heeft om terug te ke ren naar de eerste klas van de afde ling Rotterdam. Na de zege van vori ge week wonnen cje gemeenteambte naren zaterdag met 21 van Berkel. De rust kwam met 20 door doel punten van Ballïjns en Ouweneel en eerst in de tweede helft moest de defensie van de Schiedammers capi tuleren voor Berkel, dat niet verder kwam dan dat éne tegenpunt (2I). Met OFB leidt GTB nu met vier punten uit twee wedstrijden. GSS daarentegen heeft nog geen enkel punt na de twee eerste wedstrijden. Zaterdag werd met 5—3 van Zinkwegse Boys verloren. Door Van Bennekom, K. van der Jagt en P. van de Jagt kwam Zinkwegse Boys met 30 voor, waarna GSS via een penalty tegenscoorde (3—1). Na rust liepen de Schiedammers hun achterstand tot 3—3 in, maar Van Bennekom schoot daarna nog tweemaal een bres in de Schiedamse verdediging. Waalstraat 68 j viaardlngen-centrum tel.: 343898 Morgenvroeg om 9-uur begint de verkoop van deze bijzonder fraaie Trevira Jersey, in wel 20 kleuren w.o. marine, bordeaux, groen, wit, aqua en havanna, 140 en 150 cm breed, per meter voor m Ook maandagmorgen geopend Géén tel, ef schrift, bat vlaardingen In de Vjaardlnase Vaart werd zaterdagmorgen een nationaal hengelconcours gehouden, waar speciaal werd gelet op de visstand. In plaats van te rekenen met grammen, werd de gevangen vis gemeten en daarna meteen weer ln het water gezet. Dit systeem, toegepast door de hengel- atdeling van de personeelsafdeling Sun light, die dit concours organiseerde, bleek bij de 170 deelnemers goed in de smaalt te vallen. Dertien korpsen hadden Ingeschreven waarvan er vier met een beker huiswaarts keerden en dat waren Het Westen met 731 cm, De Vriendschap (618 cm), Shell 1418 cm) en Zethameta met 393 cm. BIJ elkaar werd gemeten 84 meter en 71 centimeters, alles ult lultend maatvis. On dermaatse vis telde n et mee. Er waren 43 prijswinnaars onder dt indtviduelen. zorgde Arie van 't Hof voor een 14 ruststand. Na de thee liep Sagitta in tot 44, maar Wim van Winden stel de ODI daarna nog veilig door de vijfde treffer op zijn naam te bren gen (4—5). Het aantal damesleden is bij ODI cnvoldoende en het bestuur doet daarom een beroep op hen, die de korfbalsport willen gaan beoefenen. MtUNBmCSrR.IZ. HDEh EH6SSTP TCL 0 IU -ibZZ'Zt VLP'PoQttretH (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In het gewest Nieuwe Waterweg- Noord steeg het aantal werk lozen de afgelopen maand met 42 tot 320 man. Het arbeids bureau zag gedurende augustus •de vraag naar mannelijke ar beidskrachten stijgen tot 2470. Het Is eer. voor dit gedeelte van het jaar normale ontwikkeling. De VLAARDINGEN De Fami ly-day, zaterdag gehouden ter gele genheid van de viering van het derde lustrum van de personeelsvereniging fc'djij Rozenburg „Juiiie zijn vanavond allemaal postil jon d'amour". Deze opdracht gaf ds. G. Toornvliet, de voor malige predikant van Radio Bloemendaal, zaterdagavond mee aan zevenhonderd Rozen- bui-gers. Hij bedoelde de amour met een grote A, want in een gloedvolle verkondiging had hij het moderne „lief zijn" van deze tijd gesteld tegenover de enige Liefde die van één kant komt. De avond vormde het sluitstuk van een zesdaagse evangelisa tie-tentcampagne onder het motto „Houdt God ons leven in Zijn hand?", uitgaande van de plaatse lijk» Hervormde Gemeente, de Ge reformeerde Kerk en de Christe lijke Gereformeerde Kerk. Vijf avonden achter elkaar was de tent met gemiddeld vijfhonderd bezoekers goed vol geweest, maar zaterdag spande de kroon. Uit alle richtingen moesten stoelen worden aangedragen totdat er geen loop ruimte meer overbieef. En toen de stroom blééf aanhouden ging er aan de zijkant een stuk tentzeil om hoog. Een tent is nu eenmaal zo flexibel als je maar wilt. „Maak de plaats voor uw tent wijd" zei Jesa- ja al, en „men spanne de klederen uwer woning uit," WAT WAS het geheim van de overweldigende belangstelling voor deze interkerkelijke zaai- week? Waren het de „gevierde" spre kers die, zeker in de kring van de kerkgenootschappen waartoe zij behoren, mannen van naam zijn? Waren het donderdagavond Arie Pronk en zijn Young Credo Sin gers, en woensdagavond het plaatselijk meisjeskoor Romeko van Henk Smaling, in Rozenburg op handen gedragen, die zoveel aantrekkingskracht uitoefenden? Was het op de eerste avond van de campagne Greetje Kersbergen en zaterdagavond het combo van het Leger des Hetls uit Goes? Droeg wellicht de getuigende wijze waarop de evangelisten J. Schouten en J. van Heyst van de Bijbel Christen Unie de samenzang van de negro-spirituals en andere geestelijke liederen aan elkaar praatten tot het verrassende resul taat bij? Het zal allemaal wel waar zijn, maar ds. Sj. Wijnsma, evangelisa tiepredikant voor het industriege bied Europoort-Botlek van de Christelijke Gereformeerde Ker ken, die een van de belangrijkste organisatoren van de campagne mag worden genoemd, zoekt het ergens anders. Hij gooit het op de kracht van het gebed: voorafgaan de aan elke tentsamenkomst was er een bidstond met alle medewer kers. Een heel belangrijke stimulans tot het slagen van de actie was ook de ruggesteun van de drie kerken en hun gemeenten. Twee zondagen voordat de actie zou beginnen was er in alle kerken een bidstond en de zondag die onmiddellijk aan de actie vooraf ging was „offerzon dag". WAT overigens de financiële kant van de zaak betreft: er bestaan geen, problemen. De cam pagne was begroot op f 4.500 en op één enkele avond bracht een collec te ƒ500 en de verkoop van gram mofoonplaten eenzelfde bedrag op. Naast de avondsamenkomst was er elke middag een kinderprogram ma dat de tent even vol maakte. Eén morgen was er een speciale bijeenkomst voor de Rozenburgse bejaarden. Ze kregen koffie toe. Vooraf is er bèhalve gebeden cok gewerkt. Groepen medewerkers uit de drie kerken zijn huis aan huis de bevolking voor de samen komsten gaan uitnodigen. Daarbij werd een goed uitgevoerde folder met het programma voor de hele week overhandigd. De leden van het organiserend comité hebben vanzelfsprekend de overgrote meerderheid van de ten- bezoekers kunnen „thuisbrengen" ais behorende tot de meelevende leden van de onderscheiden kerken. Daarnaast zijn echter vele tiental len rand- en buitenkerkelijken ge komen. Ook gastarbeiders van allerlei nationaliteiten. De leden van het comité vingen hen in hun eigen taal op met gesprekken en folders. Zo werden o.a. met enkele Grieken en Spanjaarden contacten gelegd. Ds. Wijnsma: „Het zendingsge- bied wordt je hier aan huis ge presenteerd, daarvoor is het Euro poort." GISTEREN zijn in de Rozen burgse kerken, dankdiensten gehouden. Toer. ds. Wijnsma zaterdagavond de laatste tentsamenkomst afsloot zei hij dat ook allen die niet meer gewend zijn naar een kerk te gaan daar welkom zouden zijn: „Ga maar naar de kerk waar u vroeger thuis toebehoorde, en als u die te ver vindt dan neemt u de kerk maar die het dichtst bij uw huis staat." JCD Cincinnati Nederland N.V. te "Vlaar dingen, is een zeer geslaagd evene ment geworden waaraan fond dui zend personen hebben deelgenomen. Zij wérden verwelkomd door prest dent-direkteur R. C. Starkey, die zicï üi de Engèlsè taal tot hen richtte. Namens de direktie sprak de heer G. B. H. Niestadt Hij liet Zijn geluk- wesen vergezeld gaan van de aan bieding véth een schuumachine en een boortol, voorwerpen dié nog oc het verlanglijstje stonden van de hobbyclub van de personeelsvereni ging. Ook niet-lêden van de p.v. bun nen gebruik maken van deze appara ten. Dit alles gebeurde in de sporthal van het Sportpark De Vijfsluizen waar dé .kinderen later genoten van het optreden van Brockino. Dank zij de voortreffelijke mede, werking van de verkeerspolitie kon den de bezoekers in één keer de Schiedamsedijk worden overgezet om daar de fabriek en het kantoor van Cincinnati te gaan bezoeken. Daarna was ér veel belangstelling voor d - demonstratie gegeven door de be- driifsbrandw'er, de EHBO en de B.Z.B. Ook tijdens de middaguren was er genoeg te doen om zich niet te vervé len. Er werden wedstrijden gehouden door de afdelingen klaverjassen, ta feltennis, tennis, voetbal, vissen en volleybal, gevolgd door het uitreiken van prijzen aan de winnaars. Er was vooral belangstelling voor de 40 kin deren, die zich met de hengelsport bezighielden. Op bet hoofdveld van het sport park werd hét middgprogramma af gerond met een muzikale show.' gege ven door het Tamober en Pijperkorps „De Pijpers", dat 's morgens een mu zikale rondgang had gemaakt op het complex. Nadat de heer W. N. Benoist om' 17.15 uur het einde had aangekondigd van het dagprogramma, gaf hij ieder een enkele urén vrijaf. Want om 20.30 uur was de sporthal weer ge-- vuld met lustrumvierders, die getuige waren van een groot Variété-dansant met als medewerkenden Frank Wale, De Pico's. The Como brothers, The .Shepherds en De Wama's, terwijl de dansmuziek werd gebracht door het kwintet van Gerard Engelsma. cijfers worden namelijk beheerst door de vakanties. De stijging van het aantal werklozen wordt gedeelte lijk veroorzaakt door jonge mensen, die de scholen hebben verlaten. De grootste toename van het aantal werklozen is te vinden in de be roepsgroep van de metaalbewerkers. Dit is het gevolg van eer. faillisse ment van een uitleenbedrijf. Del vraag naar metaalbewerkers bleef vrij stabiel staan op 1510. De scheepswerf van Wilton-Fijc- noord gaat in de werkloosheidsgcbie- den mensen werven. De voorkeur gaat uit naar ongehuwden (in ver band met de huisvesting) en on geschoolden, die een opleiding krij gen. Het gaat om zo'n 200 man. - Het arbeidsbureau verwacht dat verscheidene fabrieksinstallaties in de chemische sector in het Nieuwe Waterweggebied gaan uitbreiden. De bouw betekent werk voor een grooi aantal metaalbewerkers en bouwvak kers. Een verdere uitbreiding van de werkgelegenheid ir. dit gewest ligt dan ook in de lijn der'verwachting. Gedurende de maar.d augustus zijn 55 mannelijke vreemdelingen als werkzoekenden ingeschreven, van wie 48 Turken. In dezelfde periode werden drie vrouwelijk* vreemdelin gen ingeschreven. Totaal 52 buiten landse gastarbeiders vonden werk. Het zijn allen mensen die hier al eerder hebben gewerkt. De spontane stroom vreemdelingen is momenteel nagenoeg geheel afgedamd. Buiten landers worden uitsluitend in ons land toegelaten wanneer ze over een werkvergunning beschikken. MAASLAND Het eerste team van de korfbalclub ODO heeft met 4—3 gewonnen vaij de reserves van het Delftse DKS. Voor de rust viel slechts een doelpunt, maar na de pauze scoorden J. Lock en G. Moerman tweemaal met succes. ODO 2 leed een 7—1 nederlaag tegen KVS 3 en ODO 3 won met 8—6 van Dijkvogeis 2. SCHIEDAM Het tienjarig bestaan van de Algemene Be drijfsvoetbal Competitie (ABC) is za terdagavond mét een goed geslaagde feestavond in de Sporthal Margriet gévierd. Daar werden tevens diverse prijzen uitgereikt, zoals die van de Kampioenen door de nieuwe wet houder, de heer J. Scheffers en die van de sportiefste vereniging door de wethouder van sportzaken mejuf frouw G. D. de Graaff. In alle groepen was een sportiefste vereniging aangewezen, maar daar naast werd een extra prijs toegdkend aan de vereniging, die van die vijf het hoogste aantal punten had ver gaard. Het team van de Vegla (Ver- eenigde Glasfabrieken) werd als de sportiefste vereniging gekroond. In de volgorde van de groepen kwamen de volgende verehigingne als winnaar uit de bus: Hoek, Veveo, Vegla, Halvax en Hoek 2. Hoek's ma chinefabrieken maakte dus eveneens een uitstekende beurt doordat beide teams in hun klas tot de sportiefste vereniging werden benoemd. De feestavond trok ongeveer 1700 toeschouwers, die een genoeglijke - avond vol muziék en vrolijkheid be leefden. Ook U kunt voor de dag komen met nieuwe vitrages en niet van die gewone - neen, luxe Terlen- ka Marquisette, die U'nu koopt voor minder dan de halve prijs.. Een fabriekspartljTerlenka Marquisette, een fijn geweven marquisette van polyester ga rens," 90 em breed, normale prijs 1.45, nu per meter voor nog géén' zeven dubbeltjes. meter Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze partij prachtige Terlenka Marqui sette, geweven van polyester garens, 90 cm breed, per meter Ook mundigmorgen geopend Giin t*7. of schrift, best.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1